PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ακούω κατι σαν...

kpilidis
30-03-2005, 00:12
Σήμερα το απόγευμα ακουγόταν απο τον μπροστά αριστερό τροχο(μαλλον) κάι σαν τσακ τσακ.... τι μπορεί να είναι? ποιο έντονο γίνεται όταν πατάω φρένο.. :? :?

Tsakinnen
30-03-2005, 01:12
Πετραδακι στο λαστιχο?

@ngel
30-03-2005, 03:20
ποιο έντονο γίνεται όταν πατάω φρένο

Δεν μπορεί να είναι πετραδάκι αν γίνεται πιο έντονο στο φρενάρισμα... :?

g_sap
30-03-2005, 08:47
Οπως σου ειπα......
κατα 90% ειναι το ρουλεμαν :?
Ετσι εκανε και το audi μου και αλλαξαμε τα ρουλεμαν :wink:

{{{wizard}}}
30-03-2005, 09:22
Στο κάνει όταν πέσει σε λακουβα ο μπροστινός αριστερός τροχός?

kpilidis
30-03-2005, 17:20
όχι όταν πέφτει σε λακούβα δεν κάνει τιποτα...
σήμερα άκουγα και κάτι σαν "μπάμ" σαν να κοπανούσε το αμορτισερ. :? αλλα δεν το κάνει πάντα.

@ngel
31-03-2005, 13:39
Κυριάκο, γιατί δεν πάς στην αντιπροσωπεία...;;;

kpilidis
31-03-2005, 18:02
σπύρο αυτό θα κάνω.αυριο θα πάω να το δούν

akism
18-04-2005, 21:49
Μιας και μιλάμε για θορύβους, έχω παρατηρήσει το παρακάτω:

Σε καινούριο Ibiza 1.4 101 Stylance (2300klm) όταν πηγαίνω με κάποια ταχύτητα (πχ 40klm/h) και δεν πατάω καθόλου το γκάζι ακούω από μπροστά και αριστερά έναν περίεργο διακοπτόμενο θόρυβο σαν να βρίσκει κάπου η ρόδα καθώς γυρίζει και να τρίζει. Αν πατήσω το γκάζι ο θόρυβος εξαφανίζεται. :!:

Στο service των 1500klm στην Αμφιθέας ο αρχιμηχανικός το άκουσε και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και να το αγνοήσω, όμως ακούγεται. Και αν ακουγόταν στην BMW που είχα και ήταν μοντέλο '87 σιγά τα αυγά, αλλά σε αμάξι 3ων μηνών; 8O

Να πω την αλήθεια δεν ήθελα να μου βάλουν χέρι στο αμάξι απο τώρα, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένω μέχρι το service των 7500klm ή να κλείσω ραντεβού αμέσως και να γκρινιάξω! :?

Έχασα και το ραντεβού της κυριακής... :(

@ngel
18-04-2005, 22:13
Να πω την αλήθεια δεν ήθελα να μου βάλουν χέρι στο αμάξι απο τώρα, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένω μέχρι το service των 7500klm ή να κλείσω ραντεβού αμέσως και να γκρινιάξω! :?

Να κλείσεις ραντεβού αμέσως και να γκρινιάξεις...
κάντο τώρα που είσαι στην εγγύηση...
γιατί μετά δε θα μπορείς...
(άκου που σου λέω... είμαι 7 μήνες εκτός εγγύησης)

pani
18-04-2005, 22:37
To Cordoba μου είναι στη Seat Μακρής, εντός εγγύησης, γιατί:
- Τρίζει το ταμπλό
- Τρίζει ο πίσω αριστερός θόλος
- Τρίζει το τιμόνι
- Τρίζει ο αριστερός αεραγωγός όταν ΕΙΝΑΙ καλά στη θέση του
- Όταν είναι στον ήλιο με πολύ ζέστη πρέπει να τραβήξω πολύ το S για να ανοίξει το πορτ παγκάζ, με κίνδυνο να σπάσει

Για να δούμε αν θα κάνουν κάτι...

kpilidis
18-04-2005, 22:57
akism πήγαινε και πες του το και το....αν γκρινιάξεις λιγο θα στο κοιτάξουν

παναγιώτη ευτυχώς με το εσωτερικό δεν έχω κανενα παραπονο . δεν τρίζει τίποτα..μονο ο συμπλέκτης όταν ζεστένεται..

akism
19-04-2005, 10:34
[quote="kpilidis"]akism πήγαινε και πες του το και το....αν γκρινιάξεις λιγο θα στο κοιτάξουν

Το σκέφτομαι. Απλά όπως είπα είναι ούτε 3ων μηνών το αμάξι και φοβάμαι να το πάω στο service και να αρχίσουν να του βάζουν χέρι από τώρα. Ο αρχιμηχανικός είπε πως δεν είναι τίποτα όταν το άκουσε και ένας γνωστός είπε ότι σφυρίζει το σιλανσιέ :roll:

Σκέφτομαι να γκρινιάξω στο service στα 7500klm που θα πάρουν και λεφτά οπότε δεν θα τους κακοφανεί! :lol:

Ακούω και ένα μικρό τρίξιμο όταν στρίβω το τιμόνι αριστερά αλλά αυτό μάλλον είναι της κονσόλας και θα διορθώνεται εύκολα με κάποιο spray φαντάζομαι. Σε γενικές γραμμές πάντως είμαι από ευχαριστημένος έως ενθουσιασμένος, κάπου στη μέση

stratigos
19-04-2005, 13:01

Σε καινούριο Ibiza 1.4 101 Stylance (2300klm) όταν πηγαίνω με κάποια ταχύτητα (πχ 40klm/h) και δεν πατάω καθόλου το γκάζι ακούω από μπροστά και αριστερά έναν περίεργο διακοπτόμενο θόρυβο σαν να βρίσκει κάπου η ρόδα καθώς γυρίζει και να τρίζει. Αν πατήσω το γκάζι ο θόρυβος εξαφανίζεται. :!:

Στο service των 1500klm στην Αμφιθέας ο αρχιμηχανικός το άκουσε και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα και να το αγνοήσω, όμως ακούγεται. Και αν ακουγόταν στην BMW που είχα και ήταν μοντέλο '87 σιγά τα αυγά, αλλά σε αμάξι 3ων μηνών; 8O

File mou, to idio akrivws exw kai egw. Mono pou egw exw paraponethei POLLES FORES kai stin antiproswpeia stin Argiroupoli alla kai stin Kallithea. O arximixanikos stin Argiroupoli, mou eipe oti auton ton ixo ton kanoun OLA ta ibiza. Ante twra na breis akri esi. To exw paei apeires fores kai den ebgala akri. Pantws, den akougete apo mprosta aristera opws pisteueis. An kathiseis sinodigos kai anoikseis to parathiro, tha sou fainete oti akougete apo ta dexia. Enas mixanikos tous mou eipe oti einai sti mesi, stin eksatmisi kai to kanei logo sistolis/diastolis, alla emena den mou fainete sostos o logos. An einai etsi diladi, an stamatisw to amaxi teleiws ekeini tin stigmi, tha akougete etsi? Amfivallw.Stin antiproswpeia stin Kallithea mou ebalan kai varidia (i opws legonte...) sti zanta alla kai pali den itan auto telika.Emena mou to ekane apo tin 1h bdomada kai twra briskomai ston 1 1/2 xrono.....E pleon to exw parei apofasi...oti tha zisw me auto.
Stin antiproswpeia entwmetaksi, mou eixan pei oti tous thorivous tous akoune me kleista ta tzamia. Ontws me kleista den akougete tipota...alla me anoixta??? Arketa!

stratigos
19-04-2005, 13:35

File mou, to idio akrivws exw kai egw. Mono pou egw exw paraponethei POLLES FORES kai stin antiproswpeia stin Argiroupoli alla kai stin Kallithea. O arximixanikos stin Argiroupoli, mou eipe oti auton ton ixo ton kanoun OLA ta ibiza. Ante twra na breis akri esi. To exw paei apeires fores kai den ebgala akri. Pantws, den akougete apo mprosta aristera opws pisteueis. An kathiseis sinodigos kai anoikseis to parathiro, tha sou fainete oti akougete apo ta dexia. Enas mixanikos tous mou eipe oti einai sti mesi, stin eksatmisi kai to kanei logo sistolis/diastolis, alla emena den mou fainete sostos o logos. An einai etsi diladi, an stamatisw to amaxi teleiws ekeini tin stigmi, tha akougete etsi? Amfivallw.Stin antiproswpeia stin Kallithea mou ebalan kai varidia (i opws legonte...) sti zanta alla kai pali den itan auto telika.Emena mou to ekane apo tin 1h bdomada kai twra briskomai ston 1 1/2 xrono.....E pleon to exw parei apofasi...oti tha zisw me auto.
Stin antiproswpeia entwmetaksi, mou eixan pei oti tous thorivous tous akoune me kleista ta tzamia. Ontws me kleista den akougete tipota...alla me anoixta??? Arketa!

Tempelakos
19-04-2005, 16:32
Pedia egw to amaksi to exw 2 mines exei kanei 2.400 xlm gyrw sta 600 kai kati egw paratirisa ayto ton ixo pou einai vasika san sfyrigma sa na arxizei i fthora sta takakia alla den ton kanei kapoia stigmi sigekrimena px otan pataw freno,otan ayksanw taxitita,otan strivw... Einai na mi to piasei Anyway to paw se episimo service edw sto Vyrwna mou leei o anthrwpos ma ti akous? egw den akousa tipota.tou to afinw 2 wres mou leei kati psila xalikia vrika alla tipota mpenoume mazi mesa kai ton bazw na to odigisei meta apo kana misawro volta afou prospathise na me bgalei koufo to akouse telospantwn kai mou leei oti ayto den einai tipota einai sinithismenos ixos sta IBiza kai tou lew Xristiane mou kai prin eixa aytokinhto Ti mporei na kanei ayton ton ixo ayto to apodose to oti o Kinhthtras tou 1.200 einai Trikilindros kala tou lew esi ksereis alliws tha ti plirwseis esi tou lew an dialithei to aytokinhto... meta sta 1.500 prwto service den eida kamia allagi to sfyrigma sfyrigma tora de kserw ti na pw...

Strategist
19-04-2005, 18:36
Από που ακούγεται αυτό το σφύριγμα?

Darkside
19-04-2005, 20:19
φιλε μου συναδελφε ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και γω,,,εχω το sport με 21000χιλ και ακομα δεν εχουμε βρει τι μπορει να ειναι,,, :roll: οποτε εχεις μελλον ακομα,,,η κανουνε τους κουφους στις αντιπροσωπιες η ειναι τελειως ασχετοι σαν μηχανικοι,,,δεν ξερω τι να πω,,

Tempelakos
19-04-2005, 22:42
To sfyrigma to akouw apo ti roda kai einai entono apo ti pleyra tou odigou apo tou sinodigou oxi kai toso egw ekei to entopizw toulaxiston. Ti na sou pw re file
Egw vasika to xw fovo giati to proigoumeno amaksi itan ipo dialisi kai mou xe kanei trella me kati sfyrigmata meta apo taksidi stin ethniki opou de kathisa kai poli fronima 140 me 170 epiana kai gyrisa stin athina gia na mathw oti to imiaksonio itan spasmeno..
asxeto tespa ayti itan i apantisi tou SEAT Konsoula oti ola ta IBIZA kanoun etsi
Pantws meta apo to post tou filarakou pou tou trizei oooooolo to amaksi thewrw ton eayto mou Tyxero LOL

stratigos
20-04-2005, 08:17
Pedia egw to amaksi to exw 2 mines exei kanei 2.400 xlm gyrw sta 600 kai kati egw paratirisa ayto ton ixo pou einai vasika san sfyrigma sa na arxizei i fthora sta takakia alla den ton kanei kapoia stigmi sigekrimena px otan pataw freno,otan ayksanw taxitita,otan strivw... Einai na mi to piasei Anyway to paw se episimo service edw sto Vyrwna mou leei o anthrwpos ma ti akous? egw den akousa tipota.tou to afinw 2 wres mou leei kati psila xalikia vrika alla tipota mpenoume mazi mesa kai ton bazw na to odigisei meta apo kana misawro volta afou prospathise na me bgalei koufo to akouse telospantwn kai mou leei oti ayto den einai tipota einai sinithismenos ixos sta IBiza kai tou lew Xristiane mou kai prin eixa aytokinhto Ti mporei na kanei ayton ton ixo ayto to apodose to oti o Kinhthtras tou 1.200 einai Trikilindros kala tou lew esi ksereis alliws tha ti plirwseis esi tou lew an dialithei to aytokinhto... meta sta 1.500 prwto service den eida kamia allagi to sfyrigma sfyrigma tora de kserw ti na pw...

Ki emena to idio....kathe fora pou to pigaina, mou elegan oti den to akoune. Kai otan to akousan kai kala...kai emena mou eipan oti to kanoun ola ta ibiza....Makari na eimoun Ispania me to amaxi, na to pigaina sti mama SEAT na to akousoun kai na tous elega oti stin Ellada stis antiproswpeies lene oti einai fisiologikos ixos se ola ta ibiza....Ekei tha ithela na eblepa ti tha ginotane.....

stratigos
20-04-2005, 08:37
1. Μεταλλικός ήχος, σαν να ακονίζεις 2 μαχαίρια.
2. Είναι περιοδικός ήχος, δηλαδή, τον κάνει κοντά ανά 1-2 δευτερόλεπτα. (Υπάρχουν όμως και στιγμές που δεν τον κάνει καθόλου *δυστυχώς*)
3. Ακούγεται είτε το αμάξι είναι κρύο, είτε αν το αμάξι είναι ζεστό.
4. Ακούγεται αν έχω ταχύτητα "μέσα", ειδάλλως όχι.
5. Το κάνει κυρίως αν οι στροφές είναι πάνω από 3000 (είτε πατάω γκάζι, είτε όχι. Πχ σε μια κατηφόρα αφήνοντας το γκάζι το κάνει...το ίδιο και σε ευθεία, απλά επειδή στην κατηφόρα οι στροφές δεν πέφτουν, θα το κάνει σίγουρα.)
6. Αν έχω κλειστά τα παράθυρα δεν ακούγεται. (όταν το είχα πάει να το κοιτάξουν στην αντιπροσωπεία, μου είπαν πως ο ελεγχος που κάνουν οι τεχνικοί τους στην "βόλτα", γίνεται με κλειστά παράθυρα.)
7. Το κάνει από την πρώτη βδομάδα που το αγόρασα το Ibiza.(18 μηνών αμάξι πλέον)

Και επεξηγώ τώρα.
Επειδή όπως ανέφερα στο (2), *δυστυχώς*, γιατί ενώ το έχω πάει στην αντιπροσωπεία να το "δουν", είμουν τόσο γκαντέμης που δεν τον έκανε. Οπότε και λογικό να πουν ότι δεν "βλέπουν" κάτι.
Άλλη φορά που το πήγα και όντως το έκανε 2-3 φορές, λόγω κίνησης και φασαρίας που υπάρχει στους δρόμους, ο τύπος δεν το άκουσε.
Άλλη φορά πάλι ενω ακουγόταν, ο μηχανικός στη 'βόλτα' έκανε πως δεν τον ακούει....Αυτό μου φαίνεται πολύ ύποπτο...Ότι τους είναι κατι γνωστό αλλά δεν μπορούν να το αλλάξουν/διορθώσουν (λόγω κόστους?? δεν ξέρω...)
Τώρα που το σκέφτομαι....θα το πάω σύντομα για Service....και με την ευκαιρία, εφόσον τους είναι "γνωστό" ότι το κάνει σε όλα τα Ibiza, θα τους ζητήσω γραπτή αναφορά του προβλήματος, με την οποία θα ενημερώσω ΚΑΙ την μαμα ΣΕΑΤ, ζητώντας το ΠΟΥ ακριβώς ακούγεται/βρίσκεται το πρόβλημα και ΠΩΣ (υπό ποιες συνθήκες) βγαίνει αυτός ο ήχος.
Ελπίζω έτσι να με λάβουν ποιο σοβαρά.

akism
20-04-2005, 08:47
1. Μεταλλικός ήχος, σαν να ακονίζεις 2 μαχαίρια.
2. Είναι περιοδικός ήχος, δηλαδή, τον κάνει κοντά ανά 1-2 δευτερόλεπτα. (Υπάρχουν όμως και στιγμές που δεν τον κάνει καθόλου *δυστυχώς*)
3. Ακούγεται είτε το αμάξι είναι κρύο, είτε αν το αμάξι είναι ζεστό.
4. Ακούγεται αν έχω ταχύτητα "μέσα", ειδάλλως όχι.
5. Το κάνει κυρίως αν οι στροφές είναι πάνω από 3000 (είτε πατάω γκάζι, είτε όχι. Πχ σε μια κατηφόρα αφήνοντας το γκάζι το κάνει...το ίδιο και σε ευθεία, απλά επειδή στην κατηφόρα οι στροφές δεν πέφτουν, θα το κάνει σίγουρα.)
6. Αν έχω κλειστά τα παράθυρα δεν ακούγεται. (όταν το είχα πάει να το κοιτάξουν στην αντιπροσωπεία, μου είπαν πως ο ελεγχος που κάνουν οι τεχνικοί τους στην "βόλτα", γίνεται με κλειστά παράθυρα.)
7. Το κάνει από την πρώτη βδομάδα που το αγόρασα το Ibiza.(18 μηνών αμάξι πλέον)

Και επεξηγώ τώρα.
Επειδή όπως ανέφερα στο (2), *δυστυχώς*, γιατί ενώ το έχω πάει στην αντιπροσωπεία να το "δουν", είμουν τόσο γκαντέμης που δεν τον έκανε. Οπότε και λογικό να πουν ότι δεν "βλέπουν" κάτι.
Άλλη φορά που το πήγα και όντως το έκανε 2-3 φορές, λόγω κίνησης και φασαρίας που υπάρχει στους δρόμους, ο τύπος δεν το άκουσε.
Άλλη φορά πάλι ενω ακουγόταν, ο μηχανικός στη 'βόλτα' έκανε πως δεν τον ακούει....Αυτό μου φαίνεται πολύ ύποπτο...Ότι τους είναι κατι γνωστό αλλά δεν μπορούν να το αλλάξουν/διορθώσουν (λόγω κόστους?? δεν ξέρω...)
Τώρα που το σκέφτομαι....θα το πάω σύντομα για Service....και με την ευκαιρία, εφόσον τους είναι "γνωστό" ότι το κάνει σε όλα τα Ibiza, θα τους ζητήσω γραπτή αναφορά του προβλήματος, με την οποία θα ενημερώσω ΚΑΙ την μαμα ΣΕΑΤ, ζητώντας το ΠΟΥ ακριβώς ακούγεται/βρίσκεται το πρόβλημα και ΠΩΣ (υπό ποιες συνθήκες) βγαίνει αυτός ο ήχος.
Ελπίζω έτσι να με λάβουν ποιο σοβαρά.

Ακριβώς τα ίδια αλλά από τις 2000 στροφές και εμένα ακούγεται και με κλειστά παράθυρα (όχι έντονα πάντως). Για να έχουμε τόσοι πολλοί το πρόβλημα πάντως, μάλλον πέσαμε σε ελλατωματική παρτίδα. Ελπίζω να είναι και το μοναδικό του πρόβλημα. :?

Ένα γράμμα στη μαμά SEAT δεν θα ήταν και άσχημη ιδέα, πόσο μάλλον αν το συνυπογράφουμε όλοι μας. Στο service πάντως θα ζητήσω και εγώ γραπτή βεβαίωση ότι δεν είναι βλάβη ο θόρυβος, από τον αρχιμηχανικό.

kpilidis
20-04-2005, 10:12
Ένα γράμμα στη μαμά SEAT δεν θα ήταν και άσχημη ιδέα, πόσο μάλλον αν το συνυπογράφουμε όλοι μας. Στο service πάντως θα ζητήσω και εγώ γραπτή βεβαίωση ότι δεν είναι βλάβη ο θόρυβος, από τον αρχιμηχανικό.\

ναι καλό θα ήταν να τους στείλουμε ένα mail! αλλα θα το διαβάσουν?

Strategist
21-04-2005, 10:35
Και βέβαια θα το διαβάσουν. Και θα απαντήσουν.

ΥΓ. Εγω πάντως δεν έχω τέτοιο θόρυβο. Άρα ο ισχυρισμός ότι "αυτό συμβαινει σε όλα τα SEAT" είναι μάλλον μια φαφλατάδικη αερολογία.

kpilidis
21-04-2005, 11:33

ε τότε δεν χάνουμε τίποτα να τους στείλουμε ένα επίσημο mail και να τους το αναφέρουμε.

Ramidakos
28-04-2005, 07:59

ε τότε δεν χάνουμε τίποτα να τους στείλουμε ένα επίσημο mail και να τους το αναφέρουμε.Υπολογίστε κι εμένα μέσα :)

Από τον πρώτο καιρό άκουγα σφυρίγματα. Συγκεκριμένα όταν αφήνω το γκάζι και είναι σχετικά κρύο το αμάξι με δευτέρα ή τρίτη, συνήθως μέσα στην πόλη. Μάλιστα το κάνει ακριβώς 3 φορές (σε διάστημα 1-2 δευτερολέπτων) και μετά σταματάει, και πάντα μετά από άφημα γκαζιού. Ακούγεται και με κλειστά τα παράθυρα.

Επίσης, από τριξίματα πληθύναμε τελευταία:
1. Τρίζει το πλαστικό ανάμεσα από τους δύο κεντρικούς αεραγωγούς (ακουμπάς-->σταματάει, αφήνεις-->ξαναρχίζει).
2. Τρίζει η εταζέρα (και δεν έχω βάλει ηχεία πίσω ακόμα).
3. Τρίζει το ταμπλό και δεν έχω εντοπίσει ακόμα πού ακριβώς.
4. Ανεντόπιστος ήχος επίσης στην περιοχή του ντουλαπακίου του συνοδηγού.

Αν έχετε παρόμοια περιστατικά :? κ τα 'χετε λύσει, δώστε μια χείρα βοηθείας!

Darkside
28-04-2005, 16:51
παντως ολοι εχουμε κατι να λεμε για το αμαξι μας,,,για οτι προβλημα εχεις μπροστα απο θορυβους παντως εμενα απλα μου εσφιξαν τις βιδες,,οπως μου ειπαν απο τη SEAT,,και το προβλημα μπροστα λυθηκε,,,πισω παντως εξακολουθω να εχω τα ιδια προβληματα,,, :cry:

Tempelakos
08-06-2005, 02:50
Kai tora pou gyriza spiti 3.00 to prwi kai meta apo toso kairo pou to eksantlhsame ayto to thema mou irthe emena i epifwtisi afou o hxos aytos fysika den exei stamatisei (oxi oti me noiazei giati ena filos mou pire ena megane kai tou xei bgalei hdh 2 fores trello prob kai lew eytyxws gia mas) MHPWS ayto to sfyrigma einai to louri tou Dynamo??? mou kanei poli logiko...
Perimenw gnwmes

Ramidakos
08-06-2005, 11:08
MHPWS ayto to sfyrigma einai to louri tou Dynamo???

Μοιάζει με ήχο ιμάντα πάντως... και αν συνδέεται άμεσα με το πάτα γκάζι / άσε γκάζι... 8O

kpilidis
08-06-2005, 11:47
χμμμ μπορεί!
:!:

Tempelakos
08-06-2005, 11:53
Emena den sindeetai me kati o thoryvos kapoia stigmi nomiza oti eixe na kanei me to simplekti i me tis strofes alla den... einai aytovoulo

nitrox21
09-06-2005, 14:35
Το θεμα ειναι οχι μονο γιατι σφυριζει κατι αλλα γιατι οποιαδηποτε αντιπροσωπια ΣΕΑΤ ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ απαντα οτι δεν βλεπει κατι που να εχει προβλημα. Απο την αλλη πλευρα οι αμοιβες για ΣΕΡΒΙΣ υψηλες. Οταν το δικο μου ηταν ακομα σε εγγυηση αρκετες φορες το πηγα στην αντιπροσωπια και με εβγαλαν τρελο για διαφορα μικροπροβληματακια. Λιγα παντος τα συνεργεια ΣΕΑΤ οπου εχουν ορεξη να ασχοληθουν με το προβλημα και να το επιδιορθωσουν.

kpilidis
09-06-2005, 16:33
nitrox21( αλήθεια το όνομά σου ποιο ειναι?)
δεν έχεις και άδικο αυτο με τις αντιπροσωπείες
για πες απο που εισαι?
υπάρχουν κάποιες αντιπροσωπείες που ειναι πολύ καλες!

Darkside
09-06-2005, 18:45
δεν μπορω να καταλαβω τις αντιπροσωπιες,,λες και τα πληρωνουν απο την τσεπη τους κανουν,,,απο τοτε που εχω παρει το αμαξι πισω στο πορτ παγκαζ ακουγετε λες και το εχω γεμισει με μικρα σιδερακια που χτυπανε μεταξυ τους,,ως τωρα (15 μηνες τωρα) ακομα δεν το εχουν φτιαξει,,και η πλακα ειναι πριν ενα μηνα που το ξαναπηγα τους εξηγησα πως οοοοοοοοολλλλα τα εχω βγαλει απο πισω (ρεζερβα,,το κουτι με τα κλειδια,,εταζιερα,,) και ο θορυβος εξακολουθει και ενημερωσα μαλιστα πως κατι δεν παει καλα με το σποιλερ(πισω),,η απαντηση ηταν αφου το κοιταξαν,,κυριε σας σφυξαμε την βιδα της ρεζερβας και πιστευω πως ειστε ενταξει,, 8O 8O 8O ????????,,καλα για τα φωτα δεν λεω γιατι εχω βαρεθει πια,,οι αραχνουλες ιδιως στο ενα πισω κανουν παρτι καθε βραδυ με το φωτισμο,,,,

kpilidis
10-06-2005, 09:12
ακόμα να σου τα αλλάξουν τα φανάρια??
όσο για το πορτ μπαγκαζ δεν μπορώ να καταλάβω. ίσως κάτι με την πίσω ανάρτηση να παίζει τιποτα

Υ.Γ:
όταν είχα πει εγώ, γιατι δυσκόλα πλεον βάζουν πράγματα στην εγγύηση με είχατε "φάει" :lol:

Darkside
10-06-2005, 21:33
υποτειθετε οτι πισω τα εχουν αλλαξει ηδη μια φορα,,τωρα το θεμα ειναι να βρουμε τι εννοουνε οταν λενε οτι "αλλαζουν φαναρι",,πχ,,αλλαζουν ολο το φαναρι,,??,,αλλαζουν μονο το εξωτερικο τζαμακι,,??,,απλα το καθαριζουν,,??,,οσο για τα μπροστα την μια δεν εχουν,,την αλλην δεν βλεπουν κατι κτλ,,αλλα υπομονη,,ο Αυγουστος ερχετε,,οπως και η αδεια,,και τοτε θα δουμε αν θα τα φτιαξουν ολα,,τωρα βλεπεις με την δουλεια δεν προλαβαινω,,καθεμερα θα το πηγαινω και θα γινω βδελλα απο πανω τους,,, :twisted:

efrai
10-06-2005, 21:40
Σχετικά με τους θορύβους που προέρχονται από το πορτ-μπαγκαζ η λύση είναι μία:Πας στην αντιπροσωπεία και απαιτείς να σου αλλάξουν τις βάσεις των πίσω αμορτισέρ.Προσωπικά τις έχω αλλάξει 2 φορές.Την επόμενη θα βάλω του cupra καθότι πιο ανθεκτικές.Ίσως να χρειαστεί να αλλάξεις και κανα πίσω αμορτισέρ.Άλλαξα και τέτοιο...

Tsakinnen
11-06-2005, 01:31
...αλλα υπομονη,,ο Αυγουστος ερχετε,,οπως και η αδεια,,και τοτε θα δουμε αν θα τα φτιαξουν ολα,,τωρα βλεπεις με την δουλεια δεν προλαβαινω,,καθεμερα θα το πηγαινω και θα γινω βδελλα απο πανω τους,,, :twisted:
χαχα τον Αυγουστο ειναι κλειστα....