PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Γενικα για κλιματισμό και air conticion

BlackBeauty
24-05-2008, 23:09
Σημερα το μεσημερι ημουν στο αυτοκινητο και εσκασα!!! και ειπα να βαλω το clima να δροσισει λιγο.....το βαζω στους 22 για αρχη ενω εξω ειχε 35........περιμενω να βγαλει κρυο αερα αλλα τιποτα...ενα δροσερο αερακι εβγαζε και τιποτα αλλο:( το βαζω στο lo το αφησα για κανενα 20λεπτο αλλα και παλι τιποτα:confused:δεν μπορω να καταλαβω τι επαθε....σημερα ηταν η πρωτη μερα που εβαλα clima για κρυο!επισης εχω αλλαξει και το παραφλου του αυτοκινητου στα 2 χρονια ενω τωρα ειναι στα 3,5..........τι σκατα επαθε??? τον χειμωνα που μας περασε εβγαλε φουλ ζεστη και δεν ειχε κανει κιχ ποτε........τι λετε:helpsmilie

Zuratharamon
25-05-2008, 00:17
Φρέον ίσως????
Εμένα πάντως στα 2 χρόνια μου είπαν ότι χρειαζόταν να κάνουμε ριφίλ ;)

kwstasp
25-05-2008, 12:24
Φρέον ίσως????
Εμένα πάντως στα 2 χρόνια μου είπαν ότι χρειαζόταν να κάνουμε ριφίλ ;)
και αν οχι ριφιλ ενα check up. ;)

BlackBeauty
25-05-2008, 22:16
αφου το εχω αλλαξει:confused:

MGL
25-05-2008, 22:54
Πότε άλλαξες φρέον;Πήγαινε να τσεκάρεις την στάθμη του φρέον,μήπως χάνεις απο πουθενά.Πλύνε το αμάξι σου καλά μετά γραμμή σε ένα μαγαζί με aircondition αυτοκινήτων(αν είσαι εκτός εγγύησης),αν δουν οτι δεν έχεις φρέον θα σου προσθέσουν.Μετά εφόσον είναι το αμάξι σου πλυμένο θα φανεί αν έχεις διαρροή ή οχι.Πάντως μην το αφήσεις καλοκαιράκι έρχεται!!

BlackBeauty
26-05-2008, 13:48
φρεον δεν εχω αλλαξει ποτε. 3 και κατι χρονια εχω το αυτοκινητο πρεπει να το αλλαξω?

G-P
26-05-2008, 13:58
Δεν θελει αλλαγή αλλά συμπλήρωση...
Ενας έλεγχος δεν κανει ποτέ κακό...

arhs kaz
26-05-2008, 14:13
Φίλε το freo δεν το αλλάζεις απλά συμπληρώνεις αν έχεις γνωστό μάστορα πάνε να σου το συμπληρώσει και να σου το κάνει ένα έλεγχο το κλίμα αν τα χάση ξανά τα υγρά τότε έχεις από κάπου διαρροή(το έχω πάθη και εγώ) ο αδερφός μου πάντως στο cordoba το έχει 3.5 χρόνια και ακόμα δεν συμπλήρωσε κάνε του ένα σέρβις δεν χάνεις τίποτα(μόνον τα λεφτά σου χα χα:p )

DiaVoLo
26-05-2008, 14:32
Οπως σου ειπαν τα παιδια πιο πανω ειναι πολυ σωστο και καλα θα κανεις να πας να το δεις.;)
Εγω με την σειρα μου θα κανω μια "χαζη" παρατηρηση μηπως και σου εχει καταλαθος ξεφυγει....Μηπως το ECON ήταν πατημενο??

BlackBeauty
26-05-2008, 14:34
αυτο θα κανω απλα για αρχη μπορει να παω στην σεατ απλα για να δουν το τι εχει και αμα μου πουν καμια καμπανα θα παω καπου εξω αν ειναι.ξερει κανεις κανενα καλο συνεργειο για clima στην περιοχη του Πειραια???

BlackBeauty
26-05-2008, 14:38
Μηπως το ECON ήταν πατημενο??
οχι φιλε μου δεν ηταν πατημενο.μονο το χειμωνα το παταω.απλα σε ολη την φαση μου εκανε εντυπωση οτι το ειχα στο low και απλα εβγαζε ενα δροσερο αερακι....τελος παντων θα το ψαξω μεσα στην εβδομαδα θα το παω.γιαυτο αν ξερει κανεις κανενα καλο και ποιοτικο συνεργειο στον πειραια ας το πει:redface:

sasaman
26-05-2008, 17:20
Φίλε BlackBeauty όπου και να πας το ίδιο είναι. Όλοι τα συνεργεία γνωρίζουν από air-condition. Δεν είναι θέμα αμαξιού, αφού όλα χρησιμοποιούν την ίδια τεχνολογία. Λογικά όπως αναφέρουν όλοι ίσως έχει χάσει freon από τις βαλβίδες εξαέρωσης.Λογικά ένα συμπλήρωμα και θα είσαι εντάξει.

BlackBeauty
28-05-2008, 10:54
σημερα πηγα σε ενα συνεργειο για clima και μου ειπαν οτι θελει γεμισμα το φρεον και θα μου εκανε καθαρισμο στο κυκλωμα και θα αλλαζε το λαδι απο το κομπρεσερ του clima που ειναι 90 γραμμαρια.και οτι αυτη η διαδικασια θα πρεπει να την κανω καθε χρονο και ολο αυτο με κοστος 65 ευρω ααα και θελει το αμαξι 3 ωρες. τι λετε? για το λαδι το εχετε ξανακουσει? γιατι εγω πρωτη φορα το ακουω:confused:

koni
28-05-2008, 13:19
Αυτο για το λαδι δεν το εχω ακουσει.Που το πηγες?Κερατσινι μενω και εγω

arhs kaz
28-05-2008, 14:25
Φίλε και εγώ πρώτη φορά το ακούω αλλά όταν πάω και κάνω σέρβις στο κουκλί μου είμαι πάντα από πάνω τους (και τους σπάζω τα νεύρα χα χα) έχω παρατήρηση το μηχάνημα που κάνει τον ελέγχω στο τέλος βγάζει ένα χαρτάκι κάτι τέτοιο το οποίο λέει τι ακριβός ελέγχω έχει κάνει και τι εχει συμπληρώσει από υγρά και έχει και την ένδειξη του λαδιού του φρεου και κάτι αλλά και από ότι κατάλαβα συμπληρώνει και τα λάδια (μπορεί και να κάνω λάθος αλλά εγώ αυτό παρατήρησα):confused:

BlackBeauty
28-05-2008, 17:06
Αυτο για το λαδι δεν το εχω ακουσει.Που το πηγες?Κερατσινι μενω και εγω

σε ενα μαγαζι στο αιγαλαιο πηγα επι της Ιερας Οδου και Μεγαλου Αλεξανδρου.
Πάλις λεγεται......τον ξερεις γιατι εμενα με συστησαν και πηγα (δεν εκανα τιποτα απλα ειδα)

BlackBeauty
28-05-2008, 17:09
και εγω Αρη πρωτη φορα το ακουσα αυτο για το λαδι.για να φανταστης στο sunny n14 του πατερα μου δεν εχουμε κανει τιποτα στο a/c απο το 92 και οταν το βαλεις ειναι ψυγειο......απο βδομαδα που θα εχω χρονο θα το παω και θα πω τελικα τι εγινε.Παντως σαν τιμη πως φαινεται?

arhs kaz
28-05-2008, 18:14
Η τιμή λογική θα είναι αν σου έβαλε φρεο και βασικά έκανε εργασία στο ιβιζα σου αν δεν έκανε τίποτα και απλά μόνο του έκανε ελέγχω τότε είναι πολλά για εμένα τα 65 (γνώμη μου πάντως αυτή είναι)

koni
28-05-2008, 19:37
και εγω Αρη πρωτη φορα το ακουσα αυτο για το λαδι.για να φανταστης στο sunny n14 του πατερα μου δεν εχουμε κανει τιποτα στο a/c απο το 92 και οταν το βαλεις ειναι ψυγειο......απο βδομαδα που θα εχω χρονο θα το παω και θα πω τελικα τι εγινε.Παντως σαν τιμη πως φαινεται?

Και εμενα αυτο ειχε ο πατερας μου πριν παρει almera και επι 13 χρονια δεν ειχε κανει κιχ!Τον τυπο που πηγες δεν τον ξερω βασικα.Ξερω εναν πολυ καλο στην Αναπαυσεως,λιγο πριν την ανασταση.

BlackBeauty
29-05-2008, 12:58
φιλε koni αν μπορεις στειλε με pm ακριβως που ειναι το μαγαζι κανα τηλ και πως λεγεται αυτος γιατι εναι πολυ κοντα απο εκει που μενω;)

koni
29-05-2008, 13:39
Σου εστειλα pm αλλα εισαι γεματος.Σβησε τιποτα!:eek:

BlackBeauty
29-05-2008, 14:26
αν θες ξαναστειλε μου τωρα που τα εσβησα ευχαριστω

Zorikos69
30-05-2008, 21:26
Παιδιά αυτο με το λάδι ισχύει.Ειναι το λιπαντικό του κομπρέσσορα του κλιμα.Καλό θα είναι να αλλάζεται αν οχι κάθε χρ΄νο όπως σου ειπαν λεβεντη μου τοτε στα 2 η 3 χρόνια.Η διαδικασία κρατάει γύρω στη μιαμιση ωρα.Βάβαια καλό θα ειναι ετησίως να αλλάζεις και το φίλτρο καμπίνας και να ρίχνεις καιλίγο αφρο στους αεραγωγούς ωστε και τους μηκυτες και τα ικρόβια να σκοτώνουν και να μυρίζει και ωραια...

psn
05-06-2008, 22:44
Καλησπερα σε ολους.
Ειμαι καινουριο μελος στην ομορφη παρεα σας...!!
Εχω ενα Seat Ibiza μοντελο 1998 1000ρακι.
Πρεπει στο αμαξι αυτο να εχω δωσει τα τελευταια χρονια.......πανω απο 6 χιλιαρικα για ζημιες.
Κοιτα ιστορικο......
1) Πριν 5 χρονια εχω παρκαρισμενο το αμαξι και μια γρια παει και βαζει τσιμεντολιθο κατω απο το αμαξι για να μην το παρκαρει ο επομενος...(αν ειναι δυνατον) και μολις ξεκιναω......χωρις να μπορω να δω απο κατω τι εχει το αμαξι.....διαλυεται ο καταλυτης.
2) Σπατα 2004. Παρακαρισμενο το αμαξι......σπαει κλαδι μεγαλο απο δεντρο...και μου διαλυσε το παμπριζ.
3) 2005. Παω για αλλαγη λαδιων σε γνωστο (που να μην ητανε)......αλλαζει λαδια και δεν κλεινει καλα την ταπα απο κατω και μου φευγουν ολα τα λαδια απο το αμαξι στην εθνικη οδο ενω πηγαινα με 120.Μετα απο αυτο βαρεσε μπιελα το αμαξι και αλλαξα μοτερ.
4) Παρκαρισμενο το αμαξι και στις 3 την νυχτα μεθυσμενοε πεφτει πανω και διαλυει φτερο,προφυλακτηρα,και μηχανικα μερη....και εξαφανιζεται χωρις να προλαβουν στην γειτονια να παρουν το νουμερο του.
5) Ετσι μετα απο ολα αυτα και διαφορες αλλες βλαβες για τις οποιες ομως εχω και εγω ευθυνη.....καθως δεν το προσεξα οσο επρεπε το αμαξι..., του εβαλα μια μηχανη 1400 κυβ. και ο θεος βοηθος.
Παει καλα για την ωρα.......
Θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει...Θελω να παω να βαλω Φρεο και να τεσταρω το air condition αν δοουλευει καλα, γιατι πλεον δεν βγαζει κρυο αερα. εχετε να μου προτεινετε να παω καπου.....που να ειναι αξιοπιστος και οχι απατεωνας και μου πει οτι χαλασε το air condition και θελει αλλαγη....και κοστος για φρεο γιατι δεν εχω ιδεα...????
Και τελος καποια στιγμη θα του αλλαξω μπρος πισω προφυλακτηρες γιατι εχει κανα 3-4 γρατζουνιες καλες.....
Αξιζει τελικα που το κρατησα ή επρεπε εδω και πολυ καιρο να το αλλαξω οπως (μαλλον σωστα ελεγαν καποιοι φιλοι)..??
Σορρυ αν σας κουρασα....:D:D

mavras
05-06-2008, 23:06
αδελφε ευχελαιο εχεις κανει....????

alex76
06-06-2008, 00:26
αδελφε ευχελαιο εχεις κανει....????

Το κόστος για φρέον πρέπει νομίζω να είναι κανένα 50άρι. Άντε λίγο παραπάνω.
Περί ευχελαίου συμφωνώ. Πέμπτη απόγευμα πήρα το δικό μου, Παρασκευή πρωί με την τσίμπλα στο μάτι πήγα για αγιασμό.
Τώρα τι μας ρωτάς αν έκανες καλά. Αφού την έκανες την μετατροπή σημαίνει ότι δεν σου πάει να το δώσεις. Και πίστεψε με, σε καταλαβαίνω απόλυτα. 200.000 χιλιόμετρα είχα κάνει με το latino πριν το δώσω. Και από στούκες και βλάβες, ένα διάστημα σε καθημερινή σχεδόν βάση (οι βλάβες). Γιαυτό έγινα και κολλητός με τον μηχανικό μου.
Μήπως να έβρισκες αυτόν που σε έχει ματιάσει τόσα χρόνια? Υ.Γ. Ο τσιμεντόλιθος της γιαγιάς πάντως, ήταν όλα τα λεφτά.

Zuratharamon
06-06-2008, 11:11
Ρε σείς! Ποιος είναι πιο γκαντέμης, ο Στελάρας ή το παλικάρι ;)
ΧΑΧΧΑΧΑΑ!!

Που σαι ρε να του τα χώσεις... Ibiza δεν ήθελε!!
Πλάκα κάνω ;)

Το φρέον δεν θα σου κοστίσει πολύ. Εγώ ξέρω κάποιον στα Πατήσια, αν σε ενδιαφέρει πές μου να σε ενημερώσω.

Biliou
06-06-2008, 12:02
Φίλε psn το 1 και το 3 θα μπορούσες να μην τα έχεις πληρώσει, το κυνήγησες το θέμα?

Φτου σου (από τις πράσινες:D ) να μην σε ματιάσουμε και εμείς εδω μέσα!!

Zuratharamon
06-06-2008, 12:05
ΕΕΕΕΕ... 50ε το φρεον ρε γορίλα!

psn
06-06-2008, 16:01
Φίλε psn το 1 και το 3 θα μπορούσες να μην τα έχεις πληρώσει, το κυνήγησες το θέμα?

Φτου σου (από τις πράσινες:D ) να μην σε ματιάσουμε και εμείς εδω μέσα!!

Φιλαρακι το κυνηγησα σε σημειο μεχρι να πιαστω στα χερια......(οχι με την γρια εννοειται.....την εκραξα....αλλα δεν παραδεχοταν τιποτα).Ετσι λοιπον φαγαμε το πακετο.
Δυστυχως το σαραβαλακι...δεν μου παει η καρδια να το δωσω....και ετσι ξηλωνομαι συνεχεια!!! Οσο για το Φρεο που ειπαν τα παιδια πιο πανω, ναι ειδικα για Πατησια με ενδιαφερει καθως μενω πολυ κοντα..!!!

psn
06-06-2008, 16:03
Σε ευχαριστω που απαντησες....!!! για Πατησια με ενδιαφερει καθως μενω πολυ κοντα..!!! Που λες..??

Zuratharamon
06-06-2008, 16:18
Δες εδώ...

http://maps.google.com/maps?f=d&hl=en&geocode=4394599891258168594,38.014316,23.721496&saddr=&daddr=38.014457,23.721735&mra=dme&mrcr=0&mrsp=1&sz=17&sll=38.014212,23.723248&sspn=0.005959,0.013561&ie=UTF8&t=h&z=17

http://img136.imageshack.us/img136/4773/freonho9.jpg

Σε αυτόν είχα πάει το Peugeot όταν είχα "διαλυσει" το ψυγειο μου. Μια χαρά μου φάνηκε και μου τον είχει προτείνει ο πατέρας μου.
Με επιφύλαξη όμως για το αν υπάρχει ακόμα το μαγαζί, γιατί ήταν σίγουρα πριν 3-4 χρόνια και δεν είμαι στα Πατήσια τώρα για να το επιβεβαιώσω μαν.

Αν δεν, τότε, και στην Νιρβάνα αλλά και στην Καλλάρη υπάρχουν πολλά που καταστήματα/συνεργεία. Ρώτα και κόψε καμια βόλτα να ενημερωθείς!

Agent_Nina
06-06-2008, 17:09
Κατ'αρχάς καλωσόρισες!
Κατά δευτέροις, τα πατήσια από την νέα ερυθραία είναι κοντά?!

pashalis
06-06-2008, 17:58
μπορεις σε παρακαλω να κανεις ποδαρικο την προτοχρονια σε εναν πολυ καλο μου φιλο... :brows :brows :brows τον συμπαθω πολυ ξερεις!!!!

Hgetis
06-06-2008, 18:35
αυτο με τη γιαγια ηταν ολα τα λεφτα!!! χαχαχαχαχα!!! :lauphing :lauphing :lauphing

σχετικα με το A/C σου και το φρεον ο μ@κρης στο γαλατσι που ειχα κανει πριν 2 χρονια το ειχε κοστολογησει 50 ευρω... το ειχε τεσταρει για την αποδοση του (πιεση φρεον, μετρηση θερμοκρασιας αερα, κλπ) και ειχε κανει γενικο καθαρισμο του συστηματος αεραγωγων (ειχε ξυλωσει το πλαστικο κατω απο τους γυαλοκαθαριστηρες)..

θα παω να κανω την τριτη παλι συντηρηση στο κλιμα μου οποτε και θα εχω νεοτερα αμα δεν βιαζεσαι μεχρι τοτε...! ;)

psn
07-06-2008, 00:32
se euxaristo poly...molis matheis ston MAKRI pes mou,...!!!
Gia podariko magkes...peite mou....eimai kalotyxos xaxa!!!

alex76
07-06-2008, 01:08
θα παω να κανω την τριτη παλι συντηρηση στο κλιμα μου οποτε και θα εχω νεοτερα αμα δεν βιαζεσαι μεχρι τοτε...! ;)

αναμένομαι εντυπώσεις και λυπητερή

Zuratharamon
07-06-2008, 10:50
Ενημερώτικά, πήγε ο αδερφός μου την πριν 2 βδομαδες για το service 30.000ΚΜ (308€) από τα οποία τα 108 ήταν για συμπλήρωση φρέον και αλλαγή υγρού φρένων (+ εξαέρωση κλπ) στο Μακρή (θα μάθω χωριστά και θα σας πώ)

alex76
08-06-2008, 02:10
Ενημερώτικά, πήγε ο αδερφός μου την πριν 2 βδομαδες για το service 30.000ΚΜ (308€) από τα οποία τα 108 ήταν για συμπλήρωση φρέον και αλλαγή υγρού φρένων (+ εξαέρωση κλπ) στο Μακρή (θα μάθω χωριστά και θα σας πώ)

Τι μοντέλο είναι. Δώσε λεπτομέρειες για το σέρβις, τι του άλλαξε. Δεν είναι νωρίς υγρό φρένων στα 30.000 χλμ

Fantomas
08-06-2008, 10:08
Τι μοντέλο είναι. Δώσε λεπτομέρειες για το σέρβις, τι του άλλαξε. Δεν είναι νωρίς υγρό φρένων στα 30.000 χλμ

Δεν πάει απαραίτητα με τα χλμ. Το αργότερο ανά 2 χρόνια ή 60Κ πρέπει να το αλλάζεις...

Zuratharamon
08-06-2008, 11:01
Sport 1.4 , 6/2006
Περισσότερες λεπτομέρειες όταν μου στείλει ο αδερφός μου το τιμολογιο

Skylometaniomenos
08-06-2008, 11:49
Ναι όντως τα υγρα φρενων ειναι καθε 2 χρονια ανεξαρτητως χιλιομετρων, εμενα μου τα αλλαξαν με μολις 14.000 χμ στη διετια

Hgetis
10-06-2008, 16:56
λοιπον σμρ εκανα συντηρηση στο κλιμα..
αυτο περιλαμβανει καθαρισμο με σκουπα (ηλεκτρικη) και νερο (λαστιχο+τριψιμο) ολου του θολου κατω απο του υαλοκαθαριστηρες (το ξηλωνουν) και ψεκαζουν με ενα σπρευ (μαλλον αυτα τα αντιβακτηριδιακα που ειναι για A/C) το φουρφουρι το οποιο αποτι καταλαβαινω στελνει τον αφρο και στη σωληνωσεις..
επειτα ακολουθει ελεγχος και συμπληρωση αν χρειαστει του φρεον, και γενικοτερα ελεγχος της αποδοσης του κλιματιστικου...
ολα αυτα κοστιζουν 55 περιπου ευρω..

επισης αλλαξα και το φιλτρο καμπινας γιατι ειχε βρωμισει (το ειχα πλυνει και κανα δυο φορες)... κοστος αυτου 18μισι ευρω...

Fantomas
11-06-2008, 10:49
λοιπον σμρ εκανα συντηρηση στο κλιμα..
αυτο περιλαμβανει καθαρισμο με σκουπα (ηλεκτρικη) και νερο (λαστιχο+τριψιμο) ολου του θολου κατω απο του υαλοκαθαριστηρες (το ξηλωνουν) και ψεκαζουν με ενα σπρευ (μαλλον αυτα τα αντιβακτηριδιακα που ειναι για A/C) το φουρφουρι το οποιο αποτι καταλαβαινω στελνει τον αφρο και στη σωληνωσεις..
επειτα ακολουθει ελεγχος και συμπληρωση αν χρειαστει του φρεον, και γενικοτερα ελεγχος της αποδοσης του κλιματιστικου...
ολα αυτα κοστιζουν 55 περιπου ευρω..

επισης αλλαξα και το φιλτρο καμπινας γιατι ειχε βρωμισει (το ειχα πλυνει και κανα δυο φορες)... κοστος αυτου 18μισι ευρω...

Σε αντιπροσωπεία όλα αυτά ή σε μαγαζί? :think

Zuratharamon
11-06-2008, 11:19
Μακρής στο Γαλάτσι απ'ότι είχε πει πιο πριν

msmaria
11-06-2008, 11:37
μετα απο ερευνα που εκανα για το σερβις του
air condition και εφοσον ανακαλυψα οτι πρεπει καθε 2 χρονια να γινεται αλλαγη φιλτρου καμπινας, ψεκασμα για \
μηκυτες και συμπληρωμα φρεον εψαξα και το σερβις ειναι πανακριβο..
ακουσα κατι 100αρια μου σηκωθηκε η τριχα και τελικα βρηκα ενα στον Πειραια που κανει φουλ 60 ευρω και ειναι και απογευμα αργα..αλλα ας κανει οποιος θελει να παει ενα τηλ πριν..
η διαδικασια ειναι 45 λεπτα περιπου

εδω ειναι και το website :tu
http://www.autopaint.gr/GREE/synergates/dedes/index.html

αμα θεωρειται διαφημιση ας το σβησει καποιος ή ας το μεταφέρει (δεν ήξερα που να το βαλω)!

εγω θα το παω πεμπτη-παρασκευη αν θελετε να σας πω αν εκανε καλη δουλεια

G-P
11-06-2008, 11:58
Μετα απο μια μικρή συγχώνευση παρομοιων μηνυμάτων έχουμε πλέον τουτο να λεμε τον πονο μας με το A/C του αμαξιου μας...
Συνεχιστε εδω...
(ζητω συγγνώμη απο τους αρχικούς συγγραφείς εαν έγινε καμια στραβη...)

Hgetis
11-06-2008, 15:12
Σε αντιπροσωπεία όλα αυτά ή σε μαγαζί? :think
ναι στον μακρη στο γαλατσι το εκανα... και πριν 2 χρονια που το ειχα κανει εκει γυρω κοστισε (νομιζω ειχε μια εκπτωση τοτε και μου ειχε βγει 45 ευρω).. φετος 55 + το φιλτρο καμπινας αλλα 18 ευρω..

100 ευρω ειναι απλα .. υπερβολικα πολλα..

johnfree
21-06-2008, 20:55
καλησπερα, σε ολους. χθες αντιμετωπισα ενα παραξενο προβλημα, :( παρατηρησα οτι οι δυο αεραγωγοι του οδηγου βγαζουν κρυο αερα οταν δουλευει το clima και οι αλλοι δυο του συνοδηγου βγαζουν απλα αερα προς το ζεστο... το ειχα παει για συπληρωμα φρεον πριν μια βδομαδα και δουλευε τελεια μεχρι και χθες. και σημερα ακριβως το ιδιο πραγμα και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το μισο αμαξι βγαζει κρυο:D και το αλλο μισο ζεστο!!!!!:(:(
πηρα τηλ στο μαγαζι που μου εβαλε το φρεον και του εξηγησα το προβλημα και μου ειπε οτι το γνωριζει και ειναι θεμα αντιπροσωπιας μονο για να το φτιαξει γιατι εχει προβλημα τα ηλεκτρικα του clima.:mad::mad:
εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομιο γιατι μου φαινετε λιγο κουφο να ειναι δηζωνικο το αμαξι...

johnfree
23-06-2008, 14:32
τελικα εχω διαρροη... τελος ο κρυος αερας....:(:(:(
εκλεισα ραντεβου για πεμπτη και ευχομαι να μην παει πολυ το μαλλι γιατι ειμαστε λιγο στενα αυτη την περιοδο, πρεπει να παμε και διακοπες, πηξαμε στην αθηνα...