PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Συναγερμος

selta_13
26-08-2008, 17:18
Παιδια μηπως ξερετε κανενα καλο συναγερμο να αγορασω για το νεο μου ibiza ? Θελω να ανοιγοκλεινω πορτες , παραθυρα , προστασια και επειδη εχω ακουσει οτι μπορεις να συνδεσεις τους καθρεπτες με τον τηλεχειρισμο να κλεινουν μεσω αυτου ... Επεισης το τηλεχειρηστηριο του να μην εχει οθονουλες να ναι απλο ... Κατι δοκιμασμενο χωρισ προβληματα ?? Επισης κανενα μαγαζι εδω στο Ηρακλειο για τοποθετηση υπευθηνα και οικονομικα ?

top gun power
26-08-2008, 18:49
Φιλε μου εγω ενα της gemini και δεν καιγομαι και πολυ.
Παντος φιλοι μου που εχουν αγορασει κατα καιρους συναγερμους με κοντρολερ τους βγαζουν προβληματα ή δεν πιανουν.
Εγω που κοιταζα παντος εναν απο τους καλυτερους συναγερμους δυστηχως δεν θυμαμαι ποιος ειναι κοστιζε περιπου στα 5 κατοσταρικα με περιμετρικο ρανταρ,να σου ερχεται ειδοποιηση στο κινητο σου οτι χτυπαει οπως και με εξτρα χρηματα εχεις και την ακριβη θεση του αμαξιου σου με gps.
Συμβουλη μου παρε κατι δοκιμασμενο που να το εχει δοκιμασει καποιος γνωστος σου.

selta_13
26-08-2008, 19:22
αυτο ψαχνω κι εγω .... κοιτα βασικα εδω στην κρητη δεν πολυβαζουν συναγερμους και αυτοι που τους βαζουν ειναι ειτε επειδη εχουν πανακριβο αμαξι η πανακριβα αξεσουαρ ειτε επειδη ψαχνουν αυτο που θελω κι εγω ανοιξε κλεισε παραθυρα και τετοια ... εχω ακουσει οτι υπαρχουν και συναγερμοι που βαζουν το αυτοκινητο σου μπροστα .. ξερετε εαν παιζει στα δικα μας τουτουνια ?

top gun power
26-08-2008, 20:16
Aυτο ειναι για τα τουρμπατα για να ζεστενεται το αμαξι πριν ξεκινησεις.

G-P
26-08-2008, 20:40
Καθρέπτες νομιζω πως δεν κλεινουν σε μας με τον συναγερμο...
Ολα τα άλλα τα κανουν και οι πιο απλόι...
Μιλα συναντήσου με τον @ngel και θα σε κατατοπίσει μιας και ειναι παλια καρα..(-τανα)
:)

selta_13
26-08-2008, 21:35
το θεμα ειναι να μην εχω προβληματα .. τουλαχιστον μια 6ετια θελω να ειμαι ησυχος ...

G-P
27-08-2008, 10:01
Ρε παιδια δεν έχουμε τα τελευταιας τεχνολογίας αυτοκίνητα με την διαστημικής εποχής κατασκευή...
Είναι χιλιοκυκλοφορημενα μοντέλα και ο μαστρομήτσος ξερει πολύ καλα να φτιαξει τέτοια απλά πραγματακια

haris
27-08-2008, 13:12
εγω ψινομουνα πολυ στη νεα αμαξα να βαλω συναγερμο , μιας ειναι και τουρμπατο αλλα δεν θελω να το κανουν κομματια...

msmaria
03-09-2008, 16:45
αυτο ψαχνω κι εγω .... κοιτα βασικα εδω στην κρητη δεν πολυβαζουν συναγερμους και αυτοι που τους βαζουν ειναι ειτε επειδη εχουν πανακριβο αμαξι η πανακριβα αξεσουαρ ειτε επειδη ψαχνουν αυτο που θελω κι εγω ανοιξε κλεισε παραθυρα και τετοια ... εχω ακουσει οτι υπαρχουν και συναγερμοι που βαζουν το αυτοκινητο σου μπροστα .. ξερετε εαν παιζει στα δικα μας τουτουνια ?

βασικα αυτο με το να παιρνει μπρος το αμαξι καλυτερα να το αποφυγεις, γιατι αυτοματως καταργεις το immobilizer και πρεπει να εχεις βαλει το 2ο κλειδι στο μηχανισμο (κατι τετοιο)
απεφυγε τα πολυπλοκα γιατι ολο προβληματα ειναι..

selta_13
05-09-2008, 00:04
τελικα σημερα πηγα απο τη σεατ να δω το αμαξι μου το οποιο θα το παρω στα χερακια μου την αλλη εβδομαδα και τους ειπα μεχρι τοτε να μου εχουν βαλει συναγερμο , θα μου φτιαξουν χειρηστηριο σαν του λεον και τα σεατ σπορτ μαρσπιε στις πορτες . Το εκανα γιατι εχω κανει επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια και μπαινουν και αυτα μεσα . Και κοστος σχεδον μηδαμινο:(((( . 160€ συναγερμος , 115€ κλειδι και 105€ τα μαρσπιε ....... Πανε τα λεφτακια μου !

burizos
04-11-2008, 16:38
Εμένα μου έκαναν δώρο το συναγερμό. Είναι της Gemini. Το τηλεκουμάντο έχει 2 κουμπάκια και είναι πολύ εύκολο στη χρήση. Α! Τα παράθυρα κλείνουν με το που ενεργοποιείς το συναγερμό, και επίσης μπορείς να τα ανεβοκατεβάσεις απο το χειριστήριο. Όσο για τους καθρέφτες, δε νομίζω να γίνεται να τους κλείνεις από μακριά με κανέναν συναγερμό. Αυτά!!

bagelhs
07-12-2008, 11:26
και ο δικοσ μου ετσι ειναι πολυ απλως δεν εχω παρατηρησει αν κατεβαζει τα παρα8υρα........gemini ειναι

STAM
08-12-2008, 14:41
Και εγω Gemini εχω μου τον εκαναν δωρο, μου ανεβαζει και μενα παραθυρα και κλεινει και ηλιοροφη αλλα δεν εχω δοκιμασει αν ανεβοκατεβαζει τα παραθυρα απο το τηλεκοτρολ ξερεις κανεις κατι γι'αυτο?

nikos-leon
08-12-2008, 14:54
Παιδια μηπως ξερετε κανενα καλο συναγερμο να αγορασω για το νεο μου ibiza ? Θελω να ανοιγοκλεινω πορτες , παραθυρα , προστασια και επειδη εχω ακουσει οτι μπορεις να συνδεσεις τους καθρεπτες με τον τηλεχειρισμο να κλεινουν μεσω αυτου ... Επεισης το τηλεχειρηστηριο του να μην εχει οθονουλες να ναι απλο ... Κατι δοκιμασμενο χωρισ προβληματα ?? Επισης κανενα μαγαζι εδω στο Ηρακλειο για τοποθετηση υπευθηνα και οικονομικα ?Βαλε εναν της GT ALARM ...κανενα προβλημα δεν εχει απο το 2000

NIKOS S4
10-12-2008, 09:46
εγω εχω meta στον οποιο εβαλα εβαλα ενα εξτρα εξαρτημα για ανεβασμα παραθυρων 30ε παραπανω μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος.

Zorikos69
11-12-2008, 22:18
κατι σε cobra πως σου ακουγεται?Ρίξε και μια ματια εδώ...http://www.ibiza.gr/forum/showthread.php?t=6936

burizos
15-01-2009, 14:40
Και εγω Gemini εχω μου τον εκαναν δωρο, μου ανεβαζει και μενα παραθυρα και κλεινει και ηλιοροφη αλλα δεν εχω δοκιμασει αν ανεβοκατεβαζει τα παραθυρα απο το τηλεκοτρολ ξερεις κανεις κατι γι'αυτο?

Μαζί με τον συναγερμο μου έδωσαν και ένα χαρτί με τις οδηγίες χρήσης. Εκεί λέει απ'ότι θυμάμαι οτι μπορείς να ανεβάσεις/κατεβάσεις τα παράθυρα μέσω του τηλεκουμάντου. (πατώντας σε συνδιασμό και τα 2 κουμπιά):tu

G@tos
14-06-2009, 17:34
Λοιπον... Παιδες... Λογο ενος περιστατικου που εγινε χτες αλλαζω συναγερμο... Εχω εναν της gemini 2κουμπο που μου εκλεινε ηλιοροφη και παραθυρα.. Για τον νεο μου συναγερμο δινω μεχρι και 100 ευρο max!! Ποιος μπορει να με βοηθησει στην επιλογη του?? Καθως εγω ειμαι ασχετος με το θεμα συναγερμος..

nikos-leon
14-06-2009, 17:52
Προτεινω gt alarm κυριακο,αλλα κατω απο 150 ευρω με τοποθετηση δεν νομιζω να βρεις.

G@tos
14-06-2009, 18:04
Δωσε περιγραφη.. Τι κανει αυτοςο συναγερμος??? Τοποθετηση ποσο παει αν παρω συναγερμο απο αλλου??

nikos-leon
15-06-2009, 00:20
Δεν υπαρχουν σταθερες τιμες για τοποθετηση κυριακο.Αυτος ο συναγερμος που σου λεω οπως και πολλοι αλλοι εχει την δυνατοτητα να επιλεξεις τι θελεις να καλυψεις στο αυτοκινητο και φυσικα αναλογο κοστος

G@tos
15-06-2009, 01:18
Τελικα δεν θα χρειαστει να αλλαξω συναγερμο.. :D Να εισαι καλα Νικο για το ενδιαφερον σου.. ;)

nikos-leon
15-06-2009, 01:25
Καλυτερα ,γλυτωσες:rolleyes:

billkiork
08-09-2009, 18:22
Μιας και υπάρχει θέμα για συναγερμό να σας ρωτήσω κάτι. Σκοπεύω να βάλω συναγερμό και μου είπε οτι μπορώ να επιλέξω αν θέλω ξεχωριστό χειριστήριο ή αν θέλω να μπαίνει με το κλειδί του αυτοκινήτου με το που κλειδώνω το αμάξι. Μου είπε όμως οτι αν χαλάσει το κλειδί του αυτοκινήτου οτι στοιχίζει καμια 150 ευρό στη seat. Υπάρχει περίπτωση να χαλάσει το κλειδί? Εσείς τι λέτε να πάρω χειριστήριο ή να έχω μόνο το κλειδί?

nikos-leon
09-09-2009, 00:22
Γνωμη μου να βαλεις βαλε με χειριστηριο...

selta_13
09-09-2009, 07:42
εμενα η γνωμη μου ειναι να τον ενσωματωσεις στο κλειδι ... θα χωραει ανετα στην τσεπη σου .. εγω το μετανιωσα που δε το εκανα ετσι ..! και τωρα δε γινεται ..

billkiork
09-09-2009, 08:41
Συμφωνώ απόλυτα για το κλειδί γιατι πάντα το κουβαλάω στην τσέπη και όχι στο χέρι όπως κάνουν πολλοί. Απο την άλλη μου λένε καλήτερα με χειριστήριο γιατι δεν ξέρεις τι γίνεται και στοιχίζει λιγότερο. Δεν ξέρω τι θα κάνω. Ανάλογα με το πόσο μεγάλο θα είναι το χειριστήριο θα αποφασίσω.

STAM
09-09-2009, 11:28
ΚΑι εγω ειμαι της αποψης να εχεις ξεχωριστο τηλεκοντρολ.... Για οικονομικους λογους το λεω..

billkiork
09-09-2009, 13:21
Τελικά επέλεξα αυτόν με ξεχωριστό χειριστήριο. Το μόνο πρόβλημα οτι το χειριστήριο θα ξεκλειδώνει μόνο την πόρτα του οδηγού και θα πρέπει να ξεκλειδώνω τις υπόλοιπες μετά. Ε...εντάξει.

gk_f1
09-09-2009, 14:51
για να μην ανοιγω κ εγω αλλο θεμα,εχω μια ερωτησουλα,
εχω το 6L facelift,ειχα πανω ενα συναγερμο GT(μεγαλη πατατα) αλλα τα επαιξε,στην αρχη εσκασε τις μπαταριουλες του κ ενω τισ αλλαξα διαπιστοσα οτι ειχε καψει κ το τρανζιστορ της σειρηνας,με λιγα λογια ηταν ολος για πεταμα λογο του οτι ειναι compact το ολο συστηματακι.anyway!
εψαξα κ ειπα να βαλω καποιον της directed κ οταν ρωτησα στην αντιπροσωπια τους μου ειπαν οτι θελει πλακετα canbus για να δουλεψει ο συναγερμος τουσ διοτι το αμαξι εχει canbus... :icon_question:
τι λεει ρε παιδια ο βλαμενος?
ηθελε ντε κ καλα να μου πουλησει πλακετα canbus(149 ευρα).του το εκλεισα στα μουτρα.
εχει βαλει κανενας σας κανενα συναγερμο της directed(viper,clifford,hornet,avital,python)?
θελει τπτ παρελκομενα?

DjSeries
09-09-2009, 14:57
ο παλιος ο συναγερμος σου επιδρουσε στα παραθυρα? με την ενεργοποιηση του εκλεινε τα παραθυρα δηλαδη? μηπως αυτο εννοει ο τυπος και το λεει canbus αντι για κονφορ (αν θυμαμαι καλα) προκειμενου να πουλησει (η λογω αγνοιας)

gk_f1
09-09-2009, 21:29
ο παλιος ο συναγερμος σου επιδρουσε στα παραθυρα? με την ενεργοποιηση του εκλεινε τα παραθυρα δηλαδη? μηπως αυτο εννοει ο τυπος και το λεει canbus αντι για κονφορ (αν θυμαμαι καλα) προκειμενου να πουλησει (η λογω αγνοιας)

ναι τα εκλεινε οταν τον ενεργοποιουσα.ουστ απο εδω που θα του εδινα 149 ευρω του :p :rolleyes:

bpel86
11-01-2011, 15:44
παιδια μια ερωτηση σχετικα με εγκατασταση συναγερμου. εχω ενα συναγερμο με τηλεειδοποιηση και σκεφτομαι να παω στην pan car για εγκατασταση. εχει εγκαταστησει κανεις συναγερμο στο εν λογω μαγαζι? ποια η αποψη σας μετα την τοποθετηση?

bpel86
12-01-2011, 13:13
Κανεις??

Insomniac58
12-01-2011, 15:07
παιδια μια ερωτηση σχετικα με εγκατασταση συναγερμου. εχω ενα συναγερμο με τηλεειδοποιηση και σκεφτομαι να παω στην pan car για εγκατασταση. εχει εγκαταστησει κανεις συναγερμο στο εν λογω μαγαζι? ποια η αποψη σας μετα την τοποθετηση?

Εβαλα εγω πριν 20 μερες το Ibiza του γιου εναν GT (http://www.pancarshop.gr/index.php?target=products&product_id=66245) και τα παιδια εκαναν πολυ καλη δουλεια.