PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ερωτηση για προγραμμα Ανδριανακη?

Dj Spiros M.
03-11-2008, 13:49
Καλημερα παιδια θελω να βαλω το προγραμμα του Ανδριανακη στο ιβιζα 1.4 101hp εχω δει να γραφονται τα καλυτερα εδω περα! Μπορει καποιος να μου πει λεπτομερειες για το προγραμμα κοστος και επειδη δεν ειμαι αθηνα καποιο τροπο να επικοινωνησω με τον Ανδριανακη.

Biliou
03-11-2008, 13:58
To κόστος θα είναι κάπου 250 με 350 ευρώ λογικά.
Το site με τηλέφωνα email κλπ είναι http://plex-tuning.com/

Dj Spiros M.
03-11-2008, 14:14
Ευχαριστω πολυ φιλε...

amonas999
24-05-2009, 21:37
Θελω να κανω μια ερωτησουλα διαβασα καπου δεν θυμαμαι που ακριβως οτι καποιος που ειχε το 115 με revo πηγε στον Ανδριανακη και του ειπε οτι αν δεν ειχες καθολου αξιζει να φτιαξουμε προγραμμα αλλα αφου εχεις το revo οσο και τελειο να μην ειναι δεν προκειτε να δεις τις τρελες διαφορες ισχυει αυτο γιατι εγω ειμουν ετοιμος για Ανδριανακη για κατι καλητερο και να ανεβουμε και λιγο σε κοφτη να γουσταρουμε :cool:

top gun power
24-05-2009, 23:06
ακριβως φιλε μου αν εχεις το ρεβο αστο πανω ;)

Biliou
24-05-2009, 23:48
Αν σου φαίνεται λογικό να δώσεις 300 ευρώ για να έχεις παραπάνω κόφτη , όχι τόση διαφορά στο γκάζι, αλλά καλύτερη απόκριση στο γκάζι (αν δε φοράς μπούστερ ήδη) γκοου φορ ιτ

G@tos
25-05-2009, 00:26
Θελω να κανω μια ερωτησουλα διαβασα καπου δεν θυμαμαι που ακριβως οτι καποιος που ειχε το 115 με revo πηγε στον Ανδριανακη και του ειπε οτι αν δεν ειχες καθολου αξιζει να φτιαξουμε προγραμμα αλλα αφου εχεις το revo οσο και τελειο να μην ειναι δεν προκειτε να δεις τις τρελες διαφορες ισχυει αυτο γιατι εγω ειμουν ετοιμος για Ανδριανακη για κατι καλητερο και να ανεβουμε και λιγο σε κοφτη να γουσταρουμε :cool:

Ασε το να στρωσει πρωτα ρεεεε!!!! :rofl

amonas999
25-05-2009, 00:31
βρε ατιμε με επιασες λεω κατσε να ρωτησω τα παιδια πριν με βρει ο κυριακος και με κραξει αλλα παρουσιαστηκες ξαφνικα.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΚΕΝΤΡΑ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ:notworthy

brwmogazos
25-05-2009, 07:15
Θα παρεις εως 3 αλογα και σιγουρα θα εχεις πιο γεματες μεσαιες....

αυτο εμενα μου αρκουσε οταν ειχα το 1400 για να παω στον ανδριαννακη.

Πηρα αλλο ομως και δεν προλαβα.

ΣΙγουρα ειναι χρηματα που δεν μπορουμε να τα δικαιολογησουμε...αλλα και τα +2 καροτσια αποτι με ρεβο...εμενα θα μου αρκουσαν...

enigma
25-05-2009, 10:21
Ρε Δημήτρη τις +2 καρότσες τις έχεις δει;;;;Εγώ αν δεν δω με τα μάτια μου δεν πιστεύω τπτ και μείνω σε ότι λέει και προωθεί κάποιος....
Μια χαρά dyno έχουν ανέβει πάρε και δες πόσα άλογα έχουν τα ρεβάτα, του Μαραβέλια-Νικολόπουλου, Ανδριαννάκη κ.α.....Και το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι το πιο δυνατό είναι ρεβάτο....Και μιλάμε για dyno γιατί ναι μεν η διαφορά φαίνεται στο δρόμο...αλλά στο δρόμο μπαίνουν και άλλοι παράγοντες....Οπότε είναι λίγο άτοπο να βγάζουμε συμπεράσματα χωρίς να είμαστε οι ίδιοι εκεί ή έστω να μην ξέρουμε κάποια πράγματα (set up, κ.α. συνθήκες, πόσα m τα πάνε...)

Λοιπόν τα λεφτά αυτά αν δεν το έχεις κάνει ήδη δώστα σε εξαγωγή....τώρα αν είναι να βάλεις έκκεντρα κ.α. τέτοια αναγκαστικά πας σε άλλο πρόγραμμα....

kwstasp
25-05-2009, 10:40
Εχεις μετοχες στην ρεβο γι αυτο τα λες αυτα.

διαφορα εχουν... αν ειναι 2 καροτσες ειναι αλλο θεμα. :)

Παντως υπαρχουν και αλλα ενδιαφεροντα προγραμματα εκτος απ του ανδριαννακη...

enigma
25-05-2009, 10:58
Ναι είδες......τώρα που αγόρασε το πλειοψηφικό η porsche αποφάσισα να πάρω μετοχές της revo μιας και λογικά θα ανέβει και άλλο το group.....

Υπόψην για όποιον δεν γνωρίζει.....ΔΕΝ φοράω revo....οπότε όσο να ναι μόνο για υποκειμενικότητα δεν μπορείτε να με κατηγορείσετε....

brwmogazos
25-05-2009, 16:01
Κωστη προσωπικη εμπειρια δεν εχω οχι γιατι δεν προλαβα να το κανω.

απο 2 διαφορετικα ατομα ομως πριν και μετα με τοπ γκαν που εβαλαν ανδριαννακη 2 καροτσια μου ειπαν και οι δυο.

Επισης ΔΕΝ ξερω ποιες δυναμομετρησεις λες...

εχω γραψει επανελλειμενος οτι δεν εχει σημασι αμονο το πικ.

Θυμαμαι σε καποια παλιοτερα που συγκρινα στις χαμηλομεσαιες το χειροποιητο ηταν +7 ιππους πιο δυνατο απο το ΡΕΒΟ...

αν τωρα αυτο εσας δεν σας λεει τιποτα και κοιτατε ΜΟΝΟ ΜΕΓΙΣΤΗ αποδοση...εμενα με ενδιαφερει παντως γιατι εκει γινεται η διαφορα...

top gun power
25-05-2009, 16:11
Εμενα ο κοφτης με καιει ............

kwstasp
25-05-2009, 17:07
Δεν βαρεθηκατε να λεμε συνεχεια τα ιδια.. χιλιες φορες τα χουμε πει...

εχουμε δει και λογκς και λ και αβανς απο σχεδον ολα τα προγραμματα.

Τα περισσοτερα custom πλεονεκτουν γιατι ειναι πιο επιθετικα... δεν το αμφισβητει κανεις αυτο.
Υπαρχουν και καστομ που ειναι χειροτερα απο το ρεβο.. (και εχουν φαει τα λεφτα καποιων...)

Για το αν αξιζει να δωσεις την 300-350αρα extra μιλαμε..

Και επειδη ο φιλος ψαχνει για εκκεντρα του προτεινω να το αφησει ετσι κ μετα να βαλει αλλο προγραμμα αφου το φτιαξει.

enigma
25-05-2009, 18:18
Δημήτρη αν θέλεις dyno http://www.ibiza.gr/forum/showthread.php?t=9922 από Ανδριαννάκη ξέρεις που θα βρεις κάτσε-πάρε συνέκρινε set up-γραφήματα-απόλυτα νούμερα και δες τα +7Ps που σου λένε...

Δεν εμπιστεύομαι κανέναν πια αν δεν τον ξέρω προσωπικά και δεν ξέρω το πως σκέφτεται και αν "νιώθει" τι λέει....Είδαμε και με την απελευθερωση της εξαγωγής τι υπήρχε σαν ευαγγέλιο....Και καλά εγώ είμαι τυχάρπαστος και δεν "νιώθω" και μαγειρέψαμε τα αποτελέσματα με kwstasp-fs115 που είπαμε ακριβώς τι παίρνεις και τι χάνεις....Για ρώτα μια τον Μαυροειδάκο και κανά γνώστη εξατμισά να σου πει τι παίρνεις και τι κερδίζεις με καταλύτη και σωληνώσεις αλλά και τι χάνεις....

Δεν πάνε λίγα χρόνια Δημήτρη που στις αρχές άλλο πλασαρίστικε σαν το top πρόγραμμα που γ@μουσ# τα revo και ξαφνικά πάει ένα μέλος βάζει ΚΑΙ αυτός πρόγραμμα (υπήρχαν και άλλοι πολλοί που είχαν πιο πριν) και ενώ έλεγε παιδιά βλέπω την διαφορά και είναι πολύ καλό και ευχαριστώ τον Τάδε μετά από μια βδομάδα έβαλε πωλητήριο στο πρόγραμμα και αμέσως μετά απλώς γύρισε και το έκραζε σαν "κακό". Είχες πατήσει με αμάξι με το "κακό" πρόγραμμα,με 2 μάλιστα και είχες χάσει (όχι για πολύ αν θυμάμαι καλά...) αλλά αν θυμάσαι το set up των αυτοκινήτων ήταν λίιιιιγο διαφορετικό και τώρα μαθαίνεις τι διαφορές έχει το 195/55/15-195/50/15-195/45/16-205/45/16 να λείπει ρεζέρβα, καθίσματα, να έχεις ζουμιά κ.α. π.χ. αν βγάλεις καθίσματα-ρεζέρβα παίρνεις ένα κενό...μεγάλη διαφορά από κάτι απλό....και καλά τα καθίσματα...την ρεζέρβα πόσο εύκολα βλέπεις ότι λείπει;;;Και δεν το λένε όλοι ότι την έχουν βγάλει εκτός ελαχίστων....Γιατί η διαφορά εκτός από τις μεσαίες γίνεται ΚΑΙ εκεί...αλλά στα dyno τα ξηλώματα και τα λάστιχα δεν παίζουν ρόλο....

Τέσπα δεν είμαι κατά των custom, custom έχω ο ίδιος και μάλιστα είμαι ικανοποιημένος με αυτό....Ούτε κατά του Ανδριαννάκη....Δεν προωθώ του Μαραβέλια καθώς εγώ δεν έχω κάποιο ιδίον όφελος....απλώς δεν αξίζει κατ'εμέ το να δώσεις +250 για να πάρεις αυτό το ελάχιστο, εκτός και αν είσαι κοντράκιας και θέλεις τον τελευταίο ίππο (μιλάμε για α'στάδιο καθώς για β το revo δεν ακολουθεί). Το revo είναι ένα ικανοποιητικό πρόγραμμα το οποίο προστατεύει και το μοτέρ σου και δεν είναι ούτε παράλογα πλούσιο αλλά ούτε φτωχό...

kwstasp
25-05-2009, 18:39
Μεγαλη συζητηση ανοιγεις..

Αστα τα της εξατμισης... για προγραμμα μιλαμε. :p

Υπαρχουν και οι 600ρηδες :)

brwmogazos
26-05-2009, 09:45
Δημήτρη αν θέλεις dyno http://www.ibiza.gr/forum/showthread.php?t=9922 από Ανδριαννάκη ξέρεις που θα βρεις κάτσε-πάρε συνέκρινε set up-γραφήματα-απόλυτα νούμερα και δες τα +7Ps που σου λένε...

Δεν εμπιστεύομαι κανέναν πια αν δεν τον ξέρω προσωπικά και δεν ξέρω το πως σκέφτεται και αν "νιώθει" τι λέει....Είδαμε και με την απελευθερωση της εξαγωγής τι υπήρχε σαν ευαγγέλιο....Και καλά εγώ είμαι τυχάρπαστος και δεν "νιώθω" και μαγειρέψαμε τα αποτελέσματα με kwstasp-fs115 που είπαμε ακριβώς τι παίρνεις και τι χάνεις....Για ρώτα μια τον Μαυροειδάκο και κανά γνώστη εξατμισά να σου πει τι παίρνεις και τι κερδίζεις με καταλύτη και σωληνώσεις αλλά και τι χάνεις....

Δεν πάνε λίγα χρόνια Δημήτρη που στις αρχές άλλο πλασαρίστικε σαν το top πρόγραμμα που γ@μουσ# τα revo και ξαφνικά πάει ένα μέλος βάζει ΚΑΙ αυτός πρόγραμμα (υπήρχαν και άλλοι πολλοί που είχαν πιο πριν) και ενώ έλεγε παιδιά βλέπω την διαφορά και είναι πολύ καλό και ευχαριστώ τον Τάδε μετά από μια βδομάδα έβαλε πωλητήριο στο πρόγραμμα και αμέσως μετά απλώς γύρισε και το έκραζε σαν "κακό". Είχες πατήσει με αμάξι με το "κακό" πρόγραμμα,με 2 μάλιστα και είχες χάσει (όχι για πολύ αν θυμάμαι καλά...) αλλά αν θυμάσαι το set up των αυτοκινήτων ήταν λίιιιιγο διαφορετικό και τώρα μαθαίνεις τι διαφορές έχει το 195/55/15-195/50/15-195/45/16-205/45/16 να λείπει ρεζέρβα, καθίσματα, να έχεις ζουμιά κ.α. π.χ. αν βγάλεις καθίσματα-ρεζέρβα παίρνεις ένα κενό...μεγάλη διαφορά από κάτι απλό....και καλά τα καθίσματα...την ρεζέρβα πόσο εύκολα βλέπεις ότι λείπει;;;Και δεν το λένε όλοι ότι την έχουν βγάλει εκτός ελαχίστων....Γιατί η διαφορά εκτός από τις μεσαίες γίνεται ΚΑΙ εκεί...αλλά στα dyno τα ξηλώματα και τα λάστιχα δεν παίζουν ρόλο....

Τέσπα δεν είμαι κατά των custom, custom έχω ο ίδιος και μάλιστα είμαι ικανοποιημένος με αυτό....Ούτε κατά του Ανδριαννάκη....Δεν προωθώ του Μαραβέλια καθώς εγώ δεν έχω κάποιο ιδίον όφελος....απλώς δεν αξίζει κατ'εμέ το να δώσεις +250 για να πάρεις αυτό το ελάχιστο, εκτός και αν είσαι κοντράκιας και θέλεις τον τελευταίο ίππο (μιλάμε για α'στάδιο καθώς για β το revo δεν ακολουθεί). Το revo είναι ένα ικανοποιητικό πρόγραμμα το οποίο προστατεύει και το μοτέρ σου και δεν είναι ούτε παράλογα πλούσιο αλλά ούτε φτωχό...

Την συγκριση που λες στα πλοτς των δυναμομετρησεων την ειχα κανει παλιοτερα απο δυναμομετρησεις που ειχαν αναβασει ξερεις που.

Θυμαμαι συγκεκριμενα σε καποιο οριο στροφων η διαφορα αγγιζε τα 7 αλογα.

Καλα αυτος ο μυστικισμος μας εχει φαει το ασπαζομαι...κανεις δεν λεει τι ακριβως φοραει, εχει κανει και τα σχετικα.

Τοτε που ειχα πατησει ναι δεν ειχα το ιδιο σεταπ, αυτο να λεγεται...ασε που ημουν και πιο βαρυς.Η διαφορα θα ηταν οντως μικροτερη...

Συντομα παιζει να ξαναπαρω στα χερια μου το 1400αρι για 2ο αμαξι μιας και το μπεμβε δεν το βλεπω να αντεχει και πολυ...επιστροφη στα πατρια εδαφη δηλαδη για επιπλεον πειραγματα...:tu

spirosg
26-05-2009, 09:54
.... μιας και το μπεμβε δεν το βλεπω να αντεχει και πολυ...

Η αλήθεια είναι πως τα ρημάδια τα bmw δεν αντέχουν και πολύ :lauphing:lauphing:lauphing:lauphing

brwmogazos
26-05-2009, 12:25
του 82 μοντελο ειναι ρε συ με 390 χιλιαδες χιλιομετρα περιπου...

βαρεσε καπακι το ατιμο...

εχω κανει ηδη παραγγελια για να το επισκευασω αλλα συνολικοτατο μαζεμα δεν με συμφερει να του κανω..πχ μπροστα δισκοι που εχουν αρπαξει κτλπ...θα παω για κανα μικρο να τρωει καψιμο ολημερις μολις μου τα δωσει στο χερι το μπεμβε.

panagiotis18
26-05-2009, 12:56
καλα κ εγω σεκφτομαι πολυ σοβαρα ενος μεταχειρισμενου ιμπιζα 1400...για τα ταξιδια κ δουλεια...
οσο για τα προγραμματα..αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι...απο την στιγμη που σκεφτονται ορισμενοι μεχρι κ τον τελευταιο ιππο....γιατι δεν βαζουν οτι ειναι δυνατο επανω εκκεντρα ιστοριες κ οτι θες κ μετα να γινονται οι διαφορες.γιατι εκει πιστευω υπαρχουν διαφορες...τωρα αν ακομα κ η σταχτη που εχει καποιος μεσα στο καπνοδοχειο επηρεασε κ τον εκανε πιο βαρυ κ γι'αυτο εχασε δεν νομιζω οτι αξιζει η συζητηση...1400αρια ειναι...θα πανε μεχρι εκει που μπορουν..
οπως με τα 20βτ που τα συγκρινουμε με bmw m3 κ καποιες τις περναμε...κ που την περασες δηλαδη;ιμπιζα μενει παλι...χαχα...τεσπα...αντε καλες μοντιφιες κ τουλαχιστον σαν τελος ενα συμπερασμα....
ειμαστε καμμενοι οπως κ να το κανουμε....χαχα...