PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Προβληματισμός για Revo

FS115
29-01-2009, 16:34
Ως γνωστόν το formula sport φοράει revo. Αν δεν εχεις εγγυηση και πας στη σεατ και ζητησεις να σου ξαναπερασουν το revo ποιο θα ειναι το κόστος;;;Μόνο για την εργασια λογικα ετσι; Και ποσο μπορει να κοστισει αυτη η εργασια;

Leon_Cupra
29-01-2009, 18:02
τι επαθες ωρε??

sx24
29-01-2009, 18:10
Εβγαλες το ρεβο ???

anakin4321
29-01-2009, 19:56
Να σου το ξαναπερασουν γιατι και απο που?Δεν υπαρχει ξεχωριστη εργασια,η εργασια ειναι να σου το περασουν και στοιχιζει γυρω στα 400Ε.Ουτε μπορουν να το βγαλουν απο εσενα και να το περασουν παλι σε εσενα η σε καποιον αλλον.

FS115
29-01-2009, 22:12
Ρε παιδιά το revo δεν ειναι τσιπακι. Flashing στο εργοστασιακό τσιπ γινεται. Που ειναι το δυσκολο να μου ξαναφλασαρουν το τσιπακι; Δεν επαθα κατι απλα ρωταω αν γινεται η αν το εχει ξανακανει κανενας. Στην τελικη θελω να τσεκαρω με vag com την εκδοση να δω αν ειναι οντως περασμενο το revo. Αλλα δεν εχω καλωδιο...σε καποιο meeting ισως;

brwmogazos
29-01-2009, 23:07
κοιτα...το ρεβο σε 1400αρι ειναι η μεγαλυτερη μλκια που μπορει κανεις να κανει...παραειναι χαλαρο προγραμμα σε σχεση με αλλα χειροποιητα...

ενω στα τουρμπατα ειναι καλογραμενα.

και εγω στο 1400αρι τους ιδιους προβληματισμους ειχα...

ηθελα ανδριαννακη αλλα να μην χασω και το ρεβο...δηλαδη να αποφυγω να ανοιξω εγκεφαλο....δεν μπορεις να τα εχεις ολα ομω.ς....

enigma
30-01-2009, 11:51
Ρε παιδιά το revo δεν ειναι τσιπακι. Flashing στο εργοστασιακό τσιπ γινεται. Που ειναι το δυσκολο να μου ξαναφλασαρουν το τσιπακι; Δεν επαθα κατι απλα ρωταω αν γινεται η αν το εχει ξανακανει κανενας. Στην τελικη θελω να τσεκαρω με vag com την εκδοση να δω αν ειναι οντως περασμενο το revo. Αλλα δεν εχω καλωδιο...σε καποιο meeting ισως;
Aν πας αντιπροσωπία και στο περάσουν εκεί στο vag.com θα το δεις αν το έχεις. Όσο για την δυσκολία, δεν είπε κανείς ότι είναι δύσκολο, ακριβό είναι και η εργασία είναι ότι σου περνάνε το πρόγραμμα μέσα...Δεν είναι ότι έχεις μια τουρμπίνα ήδη και θα πληρώσεις εργασία για να την βάλουν...η εργασία στο πρόγραμμα είναι ότι στο βάζουν αυτοί...

κοιτα...το ρεβο σε 1400αρι ειναι η μεγαλυτερη μλκια που μπορει κανεις να κανει...παραειναι χαλαρο προγραμμα σε σχεση με αλλα χειροποιητα...

Ρε brwmogaze εσύ παλιά έλεγες ότι απλώς ήταν λίγο πιο ήπιο από τα παλιά προγράμματα και αυτό γίνοταν ακόμα πιο εμφανές όταν τα άλλα είχαν τον μετατοπισμένο κόφτη και ότι η μόνη μλκ ήταν ότι βασικά ήταν αρκετά πιο ακριβό από τα υπόλοιπα custom...Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι, ότι διαφορά έχει ένα revo 1,4 από τα υπόλοιπα custom τόση διαφορά έχει ένα turbato revo από τα άλλα custom...απλώς σε σας (τώρα) είναι στην μέση η τουρμπίνα και ένα σωρό περιφεριακά και μπορείς να παίξεις πολύ περισσότερο....

top gun power
30-01-2009, 11:57
Θα το βγαλω εγω το ρεβο και θα σας πω εντυπωσεις ;)

enigma
30-01-2009, 12:14
Θα το βγαλω εγω το ρεβο και θα σας πω εντυπωσεις ;)
Κοίτα μόνο οι εντυπώσεις να είναι απτές....Δλδ πάρε τον Ανδρέα και πατήστε μια πριν και όταν το βάλεις και κάνεις κανά χιλιόμετρο να στρώσει ξαναπατήστε με όσο το δυνατό ίδιες συνθήκες (βάρος, ρεζερβουάρ, βενζίνες κ.α.) για να δεις επί του πρακτέου...γιατί οι περισσότεροι επειδή έχουν δώσει 200,400euro λένε τώρα το αμάξι γ@μ# τι έχασα τόσο καιρό κ.α.
Πάντως κοιτάς μια στο vag.com αν όντως έχεις revo να σαι σίγουρος;Γιατί σαν top gun το αμάξι σου έχει κάποιες διαφορές από άλλα;)

kwstasp
30-01-2009, 12:31
Παντως για την ερωτηση του παιδιου.. ειναι απλο να το δεις.

Οταν στο φυσωσουν θα σου βγαλει ενα συμβολακι... μου φαινεται ειναι * η R

enigma
30-01-2009, 12:34
Παντως για την ερωτηση του παιδιου.. ειναι απλο να το δεις.

Οταν στο φυσωσουν θα σου βγαλει ενα συμβολακι... μου φαινεται ειναι * η R
Aν θυμάμαι καλά είναι R...Δεν ξέρω αν όμως είναι και τυπωμένο στο χαρτί που σου δίνουν όταν το περνάνε από τον διαγνωστικό...

top gun power
30-01-2009, 12:40
Ρε παιδια εγω στο βαγκ κομ δεν εχω δει ποτε κανενα συμβολο τετοιο.
Μπορεις να δεις μεσω του βαγκ κομ αν εχεις ρεβο πανω??????
Σιγουρα θα γινουν τα απαραιτητα πατηματα......

brwmogazos
31-01-2009, 10:17
Σαφως και ειναι μαλακια κατεμε να το βαλεις τωρα και το λεω τωρα που ειδα διαγραμματα απο ανδριαννακη προγραμμα που εκανε ομαδικη το διπλανο κλαμπ και μαλιστα με μολις 300 ευρουλακια...

Δυνατοτερο αρκετα σε ολο το φασμα και στον δρομο 2+καροτσια...

Με ΤΦΡ τοπ γκαν τοτε που ειχα παιξει δεν δικαιολογουσα την διαφορα τους...

Στα τουρμπατα το ρεβο μαμαει...και δεν εχει να κανει με τα περιφερειακα...

ολα τα πρωτα σταδια τα γνωστα στην πιατσα δουλευουν πολυ καλα και με τα περιφερειακα κανεις το φαιν τιουνινγκ.

Με τα ατμοσφαιρικα ομως αν συγκρινεις το ΡΕΒΟ ειναι πισω...ανεξαρτητως περιφερειακων...

FS115
31-01-2009, 11:30
Βασικά το προγραμμα μεχρι στιγμης δε το πειράζω.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δοκιμαζοντας το μπουλεκογκαζο ειδα τρελη διαφορα στην αποκριση, που θεωρουσα οτι ειναι ηδη βελτιωμενη απο το προγραμμα και γιαυτο ανησυχησα λιγο και ειπα απο μεσα μου....λες να μη φοραει;;;Δεν εχω οδηγησει και 101 μαμα για να μπορω να κρινω...

enigma
31-01-2009, 13:25
Βασικά το προγραμμα μεχρι στιγμης δε το πειράζω.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δοκιμαζοντας το μπουλεκογκαζο ειδα τρελη διαφορα στην αποκριση, που θεωρουσα οτι ειναι ηδη βελτιωμενη απο το προγραμμα και γιαυτο ανησυχησα λιγο και ειπα απο μεσα μου....λες να μη φοραει;;;Δεν εχω οδηγησει και 101 μαμα για να μπορω να κρινω...
Kοίτα φοράω χταπόδι, μπουλεκόγκαζο και πρόγραμμα και το αμάξι σαν την ντίζα δεν είναι...

Σαφως και ειναι μαλακια κατεμε να το βαλεις τωρα και το λεω τωρα που ειδα διαγραμματα απο ανδριαννακη προγραμμα που εκανε ομαδικη το διπλανο κλαμπ και μαλιστα με μολις 300 ευρουλακια...

Δυνατοτερο αρκετα σε ολο το φασμα και στον δρομο 2+καροτσια...

Με ΤΦΡ τοπ γκαν τοτε που ειχα παιξει δεν δικαιολογουσα την διαφορα τους...

Στα τουρμπατα το ρεβο μαμαει...και δεν εχει να κανει με τα περιφερειακα...

ολα τα πρωτα σταδια τα γνωστα στην πιατσα δουλευουν πολυ καλα και με τα περιφερειακα κανεις το φαιν τιουνινγκ.

Με τα ατμοσφαιρικα ομως αν συγκρινεις το ΡΕΒΟ ειναι πισω...ανεξαρτητως περιφερειακων...
Μιλάμε για να δώσεις +300euro. Αν δεις πάλι λίγο το θέμα, δεν αξίζει να πετάξεις το revo για πας σε άλλο και να δώσεις άλλα 300euro από την στιγμή που ήδη φοράς...Τώρα αν είναι να βάλεις από την αρχή πας σε custom καθώς συμφέρει κιόλας...Όσο για τις διαφορές...άσε...Είδαμε διαφορές και επί του πρακτέου.....
Μην πω για άλλο πρόγραμμα που είχε καμπύλες, νούμερα κ.α. @@@ και ρεβάκι ταπεινό του σκισε....Ξέρουμε πως χτίζονται τα φτερά, οι κολώνες και οι πολυκατοικίες....Αν δεν δω με τα ίδια μου τα μάτια και να ξέρω set up δεν πιστεύω τπτ...

top gun power
31-01-2009, 13:28
fs115 μερικα ανοιγματα θα σε βοηθησουν να καταλαβεις :p :p :p

brwmogazos
31-01-2009, 15:01
Κωστη μαζι σου....αλλα οταν ακουω απο πολλους οτι τα 2+ καροτσια ειναι γεγονος και βλεπω και καμπυλες πιο γεματες με 5-10 αλογα σε ολο το φασμα με του ανδριαννακη σαφως στο δρομο θα ειναι καλυτερο πιστευω.

Αν...παρω και παλι στα χερια μου το 1400αρι μου για 2ο αμαξι μιας και το παλιομπεμβε τα εχει φαει τα ψωμια του το μονο πραγμα που θα κανω ειναι να του αλλαξω προγραμμα.

Δεν θα λυπηθω τα 300 ευρω του.Πιστευω αξιζει...

Ενω παλιοτερα ελεγα εφοσον εχω ρεβο το λυπαμαι...πλεον...οχι

FS115
31-01-2009, 15:02
Εχω ανοιξει με τον agrinio topgun αλλα αυτος με 17αρες και οχι καλο ανοιγμα ετσι παιζαμε....απλα! ανοιγματακια αγαπητε αφου ολοκληρωσω αυτο που εχω στα σχεδια μου....

top gun power
31-01-2009, 15:40
Tι αλλα εχεις να βαλεις πρωτο σταδιο δεν εισαι?

panagiotis18
31-01-2009, 21:13
παντως ειναι ωραια η φαση κ με τα 14αρια...τα παω αρκετα...μπορουν να σταθουν σε πιο γρηγορα μαμα αυτοκινητα κ με πιο πολλα αλογα...αντε καλη συνεχεια στο προτζεκτ σου φιλε κ μακαρι να το κανεις να ραβει το τουτουνι...

FS115
01-02-2009, 04:05
παντως ειναι ωραια η φαση κ με τα 14αρια...τα παω αρκετα...μπορουν να σταθουν σε πιο γρηγορα μαμα αυτοκινητα κ με πιο πολλα αλογα...αντε καλη συνεχεια στο προτζεκτ σου φιλε κ μακαρι να το κανεις να ραβει το τουτουνι...
Thanks!!! Το καπο κλεινει απο τωρα και επειτα...μυστικα σχεδια εχουν καταστρωθει....μενει μονο η υλοποιηση...για....140+ αλογακια...και μετα...ποια σουιφτακια και λαλακιες....:rolleyes::rolleyes::rolleyes: :rolleyes:

anakin4321
01-02-2009, 14:01
και μετα...ποια σουιφτακια και λαλακιες....:rolleyes::rolleyes::rolleyes: :rolleyes:
Τα σουιφτακια μαμα μπορεις να τα κοντραρεις και με ενα καλο πρωτο σταδιο.Σκεψου και το ενδεχομενο να φοραει και το σουιφτακι εκκεντρα μετα:(...

top gun power
01-02-2009, 14:33
Mην ψαχνεις για θυματα ετοιμασε το με το καλο και ελα να δουμε τι εκανες ;)

panagiotis18
01-02-2009, 15:59
Thanks!!! Το καπο κλεινει απο τωρα και επειτα...μυστικα σχεδια εχουν καταστρωθει....μενει μονο η υλοποιηση...για....140+ αλογακια...και μετα...ποια σουιφτακια και λαλακιες....:rolleyes::rolleyes::rolleyes: :rolleyes:

140+;;;
μπορει να κοντραρει μαμα φρ η ειναι μακρια;αντε με το καλο...αλλα οπως ειπε κ ο τοπ γκαν παουερ ασε για την ωρα τα θυματα φτιαξτο για την παρτυ σου να το χαιρεσαι κ να γουσταρεις κ ολα τα αλλα ειναι δευτερα τριτα κλπ....

anakin4321
01-02-2009, 16:18
140+;;;
μπορει να κοντραρει μαμα φρ η ειναι μακρια;
Eιναι μπροστα απο μαμα fr με 140+.

kwstasp
01-02-2009, 17:33
Υπο προυποθεσεις ναι... κ εχει γινει ηδη βασικα

Η σουμα βεβαια σε οτι κανουμε στο αμαξι μας ειναι αυτη :

140+;;;
φτιαξτο για την παρτυ σου να το χαιρεσαι κ να γουσταρεις κ ολα τα αλλα ειναι δευτερα τριτα κλπ....
:notworthy

Μην πω για άλλο πρόγραμμα που είχε καμπύλες, νούμερα κ.α. @@@ .Ξέρουμε πως χτίζονται τα φτερά, οι κολώνες και οι πολυκατοικίες....Αν δεν δω με τα ίδια μου τα μάτια και να ξέρω set up δεν πιστεύω τπτ...

Οχι να πεις... tfr
Τα δαμε κ αυτα... αλλα ναι ξεχασα... εχουν περασει πολλα χρονια και εχει εχουν αλλαξει καποια δεδομενα (???)
Κ εγω εχω ευλογα την απορια.. αφου δεν αξιζει να αλλαξεις custom προγραμμα με ανδριαννακη (που ομολογουμενως ειναι κορυφη) επειδη οι διαφορες τους ειναι μικρες, γιατι να αλλαξεις ρεβο που παει καλυτερα απο tfr?
Ειπαμε δεν ειναι ολα ισα κ ομοια... καποια πανε αλλα δεν πανε.

enigma
01-02-2009, 17:58
Οχι να πεις... tfr

Α ναι...αλλά υπάρχουν και πολύ πιο πρόσφατα παραδείγματα από αυτό...

Τα δαμε κ αυτα... αλλα ναι ξεχασα... εχουν περασει πολλα χρονια και εχει εχουν αλλαξει καποια δεδομενα (???)
Κ εγω εχω ευλογα την απορια.. αφου δεν αξιζει να αλλαξεις custom προγραμμα με ανδριαννακη (που ομολογουμενως ειναι κορυφη) επειδη οι διαφορες τους ειναι μικρες, γιατι να αλλαξεις ρεβο που παει καλυτερα απο tfr?
Ειπαμε δεν ειναι ολα ισα κ ομοια... καποια πανε αλλα δεν πανε.
Τα μόνα δεδομένα που αλλάζουν κάθε φορά είναι το όνομα του custom...Καθόμαστε και ευλογούμε τα γένια κάποιου και μετά από λίγο μόλις χαλάσει η φάση πηγαίνουμε αλλού (που δεν είναι κατακριτέο) και χαρακτηρίζουμε τον πρώτο άχρηστο και και (που είναι κατακριτέο καθώς δεν σε κάνουν αξιόπιστο άτομο...).

και ένα off topic....έχει πατήσει 100άρι Μαραβέλια με Ανδριαννάκη έτσι για να ξέρουμε ρε παιδί μου;;;

G-P
01-02-2009, 18:17
Θεωρητικα παντα...
όλο και καποιος "ανδριανακης" θα εχει πατησει με φαμπια σπορ εντισιον...

Τωρα αν ειναι αντιπροσωπευτικο δεν ξερω γιατι υπάρχει και η "βρωμα" πως το φαμπια ειναι εαν κλικ πιο γρηγορο απο αντιστοιχο ιμπιζα...

enigma
01-02-2009, 18:32
Θεωρητικα παντα...
όλο και καποιος "ανδριανακης" θα εχει πατησει με φαμπια σπορ εντισιον...

Τωρα αν ειναι αντιπροσωπευτικο δεν ξερω γιατι υπάρχει και η "βρωμα" πως το φαμπια ειναι εαν κλικ πιο γρηγορο απο αντιστοιχο ιμπιζα...
Από ποιο ibiza είναι πιο γρήγορο το νορμάλ ή με χταπόδι και το ibiza....Γιατί το fabia έχει πιο χοντρά καλάμια....Επίσης κάτι έχει πάρει το αυτί μου ότι τα fabia se έχουν κόφτη νορμάλ και όχι 7200 όπως εμείς....Όσο για την βρωμα δεν νομίζω να ισχύει και εξ ολοκλήρου από όσα έχω δει με τον kwstasp...

Θέλω αν είναι δυνατόν να ακούσω για άνοιγμα μεταξύ μκ4 με πάνω κάτω ίδιο set up...

billakos
01-02-2009, 18:50
Tα Fabia εχουν ακριβως το ιδιο χταποδι με ibiza,polo και τα πρωτα μοντελα σαν το δικο μου εχουν κοφτη στις 6.800 ενω μετα το facelift ο κοφτης πηγε στις 7.200. Τωρα το πιο ειναι πιο γρηγορο απο τα δυο δεν ξερω να σας πω την αληθεια , δεν μου ετυχε να ανοιξω καμια φορα.

FS115
01-02-2009, 23:01
140+;;;
μπορει να κοντραρει μαμα φρ η ειναι μακρια;αντε με το καλο...αλλα οπως ειπε κ ο τοπ γκαν παουερ ασε για την ωρα τα θυματα φτιαξτο για την παρτυ σου να το χαιρεσαι κ να γουσταρεις κ ολα τα αλλα ειναι δευτερα τριτα κλπ....

Σωστός...για την παρτη μου το κανω αλλα με 1ο σταδιο δε τα τρωμε δυστυχως...διαπιστωμενο. :( Απλα το εχω αχτι αυτο το αμαξιδιο βρε παιδια και παιζει πολυ εδω στην Πατρα...:cool:

kwstasp
01-02-2009, 23:29
Απλα το εχω αχτι αυτο το αμαξιδιο βρε παιδια και παιζει πολυ εδω στην Πατρα...:cool:

Δικος μας εισαι συ :cool:

Μιλα καμια φορα αν εισαι στα μερη μας, να γινει μαζωξη με ολους τους καγκουρες δω. :redface:

top gun power
01-02-2009, 23:47
Κωστα για κανονισε ανοιγματα.......αντε να βγει κανενα συμπερασμα :p :p :p
Σιγα σιγα και ολα θα γινουν ;)

FS115
02-02-2009, 00:07
Δικος μας εισαι συ :cool:

Μιλα καμια φορα αν εισαι στα μερη μας, να γινει μαζωξη με ολους τους καγκουρες δω. :redface:

Απο Πατρα εισαι Κωστα; Καλα εδω στην Πατρα δεν ανοιγουν πουθενα;;;Με τη δουλεια δεν εχω ασχοληθει με το θεμα...αλλα καπου θα μαζευονται και δω....το μικροβιο δεν εχει συνορα και πατριδες...ειναι ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ και τοσο διασημο που γυριζεται και σε ΤΑΙΝΙΕΣ:lauphing:lauphing:lauphing:lauphing :lauphing

kwstasp
02-02-2009, 00:15
Σπουδαζω εδω..

Μωρε ανοιγουν, αλλα επειδη η μιναρουπολη δεν εχει και πολλες ευθειες και κοντροστεκια σαν την Αθηνα, ειναι λιγο ποντιο στο που πανε.
Αν ερθεις καμια φορα θα σε ξεναγησουμε :)

FS115
02-02-2009, 00:21
Σπουδαζω εδω..

Μωρε ανοιγουν, αλλα επειδη η μιναρουπολη δεν εχει και πολλες ευθειες και κοντροστεκια σαν την Αθηνα, ειναι λιγο ποντιο στο που πανε.
Αν ερθεις καμια φορα θα σε ξεναγησουμε :)
Ρε συ Πατρα μενω και γω. Στειλε το τηλεφωνο σου με πμ να τα πουμε.

top gun power
18-02-2009, 12:39
Παιδια σημερα σιγουρεψα εναν ηχο που ακουσα προχθες!
Ειμαι βουλιαγμενης και παιζω μονος μου (τι παραξενο...)και οπως ανοιγω τριτη μεχρι 5500 αφηνω παταω λιγο 4000 και αφηνω και ακουω εναν ηχο σαν σκασιμο παρα πολυ δυνατο.Σκασιμο πιο δυνατο και απο τα σκασιματα της δευτερας η πρωτης!!
Το εχω ακουσει 2 φορες μετα προσπαθουσα να το ξανακουσω αλλα τιποτα....
Παιζει το ρεβο να μ@λ@κιζεται????
Εχω αλλαξει βενζινη απο 100αρα σε 95αρα εδω και 150κμ.....
αρα κατι γινεται με την τριτη μου και το ρεβο....

DjSeries
18-02-2009, 12:42
παντελο μηπως προσπαθει να κανει κανενα "adaptation" επειδη αλλαξες βενζινη? σκασιμο απο την εξατμιση δε λες? μηπως τωρα λογο καιρου (κρυο) ειναι πιο εντονο? γιατι εμενα τωρα με αυτο το καιρο κυριολεκτικα τρελενεται

top gun power
18-02-2009, 12:54
Δν ξερω μιλαμε για σκασιμο μπαααμμ.....λες και ειναι μπουκομενο δεν ξερω....
ηταν και στο υψος της δαφνης που ειναι στενα και ακουστηκε πολυ δυνατο ...

brwmogazos
18-02-2009, 13:01
Απο την στιγμη που δεν στο κανει συνεχεια...ξεχνα το...

Και εμενα το 1400 εκανε ωρες ωρες με μεσογκαζο κατι κουλα

το κουπρα και αυτο σε κατι μεσογκαζα οπως ρολλαρεις μεσα στην πολη καποιες στιγμες ριχνει σκασιματα ωραια στο αφημα...με μερικο γκαζι φαντασου.

εξαρταται τι μαζευει και ο καταλυτης σου κτλπ...

MGL
18-02-2009, 13:09
Θέμα μείγματος είναι το σκάσιμο.Εφόσον έχεις "φτιάξει" το αμάξι σου Παντέλο, η απλή αμόλυβδη βενζίνη δεν πρέπει υφίσταται σαν επιλογή!!!

top gun power
18-02-2009, 13:25
θελω να δω διαφορα ρε να δω τι παιζει....
μεχρι στιγμης τιποτα.....ουτε στα ανοιγματα πουθενα....μονο στην τσεπη μου.....
......
......

MGL
18-02-2009, 13:27
θελω να δω διαφορα ρε να δω τι παιζει....
μεχρι στιγμης τιποτα.....ουτε στα ανοιγματα πουθενα....μονο στην τσεπη μου.....
......
......

Διαφορά στα cf και στο αβανς είδες;;;;Εκεί θα καταλάβεις τι κάνει η 95αρα

top gun power
18-02-2009, 13:29
πως να δω ρε............αφου ο εγκεφαλος ειναι για τον ουτσο..............ελεος....

MGL
18-02-2009, 13:31
πως να δω ρε............αφου ο εγκεφαλος ειναι για τον ουτσο..............ελεος....

Δεν κατάφερες ακόμα να διαβάσει το vag-com ε;;

top gun power
18-02-2009, 13:33
δεν ασχολουμε πια εχω κουραστει με το θεμα.......οτι βλεπω στο δρομο.....τρομακτικες βελτιωσεις δεν εχω κανει οποτε......βλεπω και κρινω...

koni
18-02-2009, 13:42
Tα σκασιματα οπως ειπε και ο φιλτατος spammer MGL μαλλον οφειλονται στο μειγμα.Σε καποια φαση γινεται πολυ πλουσιο με αποτελεσμα τα μπουμπουνητα.Δεν πρεπει να σε ανησυχει παντως..καποιοι το επιδιωκουν αυτο μεσω προγραμματος

DjSeries
18-02-2009, 13:47
ειτε μεσω μεγαλυτερων μπεκ. εγω παντως 2 φορεσ εβαλα 100αρα για λογουσ "καθαρισμου" μαμιθικε στα σκασιματα.

koni
18-02-2009, 14:07
ειτε μεσω μεγαλυτερων μπεκ. εγω παντως 2 φορεσ εβαλα 100αρα για λογουσ "καθαρισμου" μαμιθικε στα σκασιματα.

Λογω του βεβαρημενου τουρμπισιου παρελθοντος σου!

panagiotis18
18-02-2009, 16:58
το κανει το ρεβο για να σου δειξει ποσο αξιο ειναι κ καλο κ δυνατο..για να μην το αλλαξεις..χαχαχα.....

MGL
18-02-2009, 17:02
το κανει το ρεβο για να σου δειξει ποσο αξιο ειναι κ καλο κ δυνατο..για να μην το αλλαξεις..χαχαχα.....

Προσοχή spammer άσε τα:off_topic2 ,γιατί θα σε :bann

kwstasp
18-02-2009, 17:55
Τα σκασιματα ειναι λογω πλουσιου μιγματος (revo) και ελευθερης εξατμισης.

Και μενα με χταποδι-μεσαιο-τελικο κανει αρκετουτσικα.. καμια φορα και αρκετα δυνατα πχ 2α μεχρι 5000 στροφες αφηνοντας γκαζι κτλ.. και ειμαι με μαμα καταλυτη.
Decat που χα δοκιμασει πιο παλια μαμιοταν ο διας :)

Για τα cf που λετε, εχω λογκαρισματα θα τα ανεβασω καποια στιγμη και με 95αρα και με 100αρα.Εχει διαφορα..

Η καλυτερη βενζινη βασει vag com απ οτι εχω δει ειναι η racing 100ara shell.

brwmogazos
18-02-2009, 18:34
Εμενα με ρεβο και 2 αμερικατ καταλυτες σκασιματα δεν εκανε τετοια...σπανια...αλλα φταιει το τελικο μου που ηταν αρκετα ησυχο...παρολα αυτα με το χταποδι τις σωληνωσεις και το μεσαιο πηρε τα πανω του απο χροια και εγινε just right.

Δεν πιστευω οτι οφειλεται στο πολυ πλουσιο μειγμα του ρεβο αλλα σε αλλα κομματια του χαρτη του ρεβο.

Εδω βλεπουμε γιουνιτρονικ σε τουρμπατα και σκανε σαν πτανες σε αφηματα του γκαζιου και τα ρεβακια ακομα και ντεκατ φερνουν λιγοτερα....

top gun power
18-02-2009, 18:40
Λιγες ειναι οι ωρες του.....
Παντος παιδια δεν ειναι απλο σκασιμο ηταν πολυ δυνατο....απο σκασιματα συνεχεια εγω αλλα τοσο δυνατο ποτε....

MGL
18-02-2009, 21:40
Λιγες ειναι οι ωρες του.....
Παντος παιδια δεν ειναι απλο σκασιμο ηταν πολυ δυνατο....απο σκασιματα συνεχεια εγω αλλα τοσο δυνατο ποτε....

Το νιώθεις μπουκομένο;;;

panagiotis18
18-02-2009, 21:43
κοιτα δεν το ειπα τελειως οφ τοπικ..εννοουσα οτι το ρεβο καιρο ειναι να παρει ποδι..κ οτι ειναι καιρος να αλλαξει προγραμμα κ για να διορθωθουν οι ατελειες αλλα κ να δυναμωσει το καρο του αφου οπως λενε οι περισοτερροι αφτερ μαρκετ προγραμμα εχει απο 5εως10 αλογα διαφορα..απλως το ειπα με ενιγματικο τροπο για δυνατους λυτες φιλε μου MGL.....

anakin4321
18-02-2009, 21:47
Παντελη μηπως εχει σχεση με το προβλημα που ειχες στο σπιραλ??Δε το ανεβαζεις μια σε ραμπα να κοιταξεις την εξατμιση απο μπροστα ως πισω για τυχον διαρροες?

MGL
18-02-2009, 21:58
κοιτα δεν το ειπα τελειως οφ τοπικ..εννοουσα οτι το ρεβο καιρο ειναι να παρει ποδι..κ οτι ειναι καιρος να αλλαξει προγραμμα κ για να διορθωθουν οι ατελειες αλλα κ να δυναμωσει το καρο του αφου οπως λενε οι περισοτερροι αφτερ μαρκετ προγραμμα εχει απο 5εως10 αλογα διαφορα..απλως το ειπα με ενιγματικο τροπο για δυνατους λυτες φιλε μου MGL.....

Nαι, είπε ο spammer(mgl) τον spammer(panagiotis)... spammer :lauphing:lauphing:lauphing:lauphing

enigma
18-02-2009, 23:19
Το σκάσιμο εξαρτάται από πολλά πράγματα...Παλιά όταν δεν είχα βάλει πρόγραμμα και ήμουν με βαρελάκι αν θυμάμαι καλά σε ένα βουνό με στροφές που ήμουν στα αφήματα έκανε κάτι μικρά σκασίματα και άλλη μια φορά σε μια κόντρα ο kostasp του φάνηκε κάτι σαν φλογίτσα από πίσω...Ακόμα και τώρα που είμαι με καταλύτη όμως, αν και δεν έχω κάνει τα τρελά χιλιόμετρα, με 100άρα δεν έχω ακούσει σκασίματα...
Πάντως πολύ καλά cf μας είχε δώσει και η ΕΚΟ (από το πρατήριο της Α.Ο.) ενώ και agean δεν μας έδωσε άσχημα στην τελευταία μας...

nikosab
18-02-2009, 23:44
Γεια σας παιδες!!παντως θα συμφωνισω με τον enigma.Η ΕΚΟ οντως κανει καλα σκασιματα!!αν και οχι παντα!!οσον αφορα την 100αρα της shell.....τιποτες!!ουτε νιωθω καμια διαφορα απο την απλη 95αρα προσωπικα.δεν ξερω τι λετε για το revo αλλα μεχρι στιγμη ειμαι 50 50!και δεν ξερω αν ισχυει αυτο που θα πω αλλα ωρες ωρες το fs θελει να ανοιξει σαν τρελο...και αλλες παλι πρεπει να σπρωξω και δεν νομιζω να ειναι στο μυαλο μου ολο αυτο.μηπως παιζει τιποτα με το revo;τι να πω.

MGL
18-02-2009, 23:47
Το σκάσιμο εξαρτάται από πολλά πράγματα...Παλιά όταν δεν είχα βάλει πρόγραμμα και ήμουν με βαρελάκι αν θυμάμαι καλά σε ένα βουνό με στροφές που ήμουν στα αφήματα έκανε κάτι μικρά σκασίματα και άλλη μια φορά σε μια κόντρα ο kostasp του φάνηκε κάτι σαν φλογίτσα από πίσω...Ακόμα και τώρα που είμαι με καταλύτη όμως, αν και δεν έχω κάνει τα τρελά χιλιόμετρα, με 100άρα δεν έχω ακούσει σκασίματα...
Πάντως πολύ καλά cf μας είχε δώσει και η ΕΚΟ (από το πρατήριο της Α.Ο.) ενώ και agean δεν μας έδωσε άσχημα στην τελευταία μας...

Τι εννοείς "μας έχει δώσει καλά cf" ;;

enigma
18-02-2009, 23:58
Τι εννοείς "μας έχει δώσει καλά cf" ;;

Για τα cf που λετε, εχω λογκαρισματα θα τα ανεβασω καποια στιγμη και με 95αρα και με 100αρα.Εχει διαφορα..

Η καλυτερη βενζινη βασει vag com απ οτι εχω δει ειναι η racing 100ara shell.

Τέσπα εννοώ ότι ΚΑΙ αυτές ήταν καλής ποιότητας και δεν είχαμε πειράκια με την ΕΚΟ αν θυμάμαι καλά να ήταν στο ίδιο επίπεδο με την racing...

STAM
19-02-2009, 00:11
λες και ειναι μπουκομενο δεν ξερω....
Αν εισαι εσυ μπουκομενος που κανεις ανοιγματα καθε μερα τι να πω και εγω που το κυκλοφορω 1 φορα τη βδομαδα και αν...... Απλα αλλαξε το προγραμμα και θα εισαι αρχηγος:tu:tu

MGL
19-02-2009, 00:14
Αν εισαι εσυ μπουκομενος που κανεις ανοιγματα καθε μερα τι να πω και εγω που το κυκλοφορω 1 φορα τη βδομαδα και αν...... Απλα αλλαξε το προγραμμα και θα εισαι αρχηγος:tu:tu

To σκάσιμο,δεν σημαίνει οτι το πρόγραμμα είναι για πέταμα!!

top gun power
19-02-2009, 03:42
Παιδια εμενα σκασιματα κανει απο τοτε που αλλαξα τελικο.Μετα πηγα σε μεσαιο μεγαλωσανε,μετα εβαλα χταποδι και νιωθω οτι ειμαι στο τσακ για φλογιδι.....
Σημερα μετα απο μερικα km με 95αρα αρχιζω και βλεπω επιτελους την διαφορα με 100αρα......
Καλο για μενα αυτο το συμπερασμα(το νιωθω σαν μπουκωμενο τωρα...)

panagiotis18
19-02-2009, 11:24
αντε μην το πειραζεις το αμαξακι σου..βαλτου να φαει γαλα νουνου κ οχι γαλα χδεξωφ....εννοω 100αρα βαλτου του καημενου...

enigma
19-02-2009, 12:00
Δεν έχει νόημα να βάζεις συνέχεια 100άρα εκτός και αν είσαι συνέχεια για κόντρες.Το κόστος δεν αξίζει την μικρή διαφορά (ιδίως αν βάλεις racing που φεύγει λες και είναι τρύπιο το ντεπόζιτο...)...Εγώ μόνο αν είναι να κάνω πάτημα και έχω όρεξη τότε του περνάω 100άρα αφού πρώτα κάψω την παλιά 95άρα....Η διαφορά για μένα είναι στις ψηλές όπου βλέπεις πως πάει...Αλλιώς για την πόλη μέσα 95άρα και άγιος ο θεός...

anakin4321
19-02-2009, 12:25
Εγω οταν δεν παιζουν λεφτα βαζω 100αρα με 0.9-0.95 οχι επωνυμη βεβαια γιατι και αλλαγη συνεχεια απο 100 σε 95 και τουμπαλιν δεν ειναι οτι καλυτερο.και ο κατασκευαστης λεει με 95αρα μονο αμα δε βρισκουμε 98(100 δηλαδη) και οχι σε υψηλες στροφες.Η μονη αποδεκτη 95αρα ειναι η εκο που εχει 97-98 οκτανια.Χωρια οτι το αμαξι πρεπει να ειναι παντα ετοιμοπολεμο:D

enigma
19-02-2009, 12:54
Εγω οταν δεν παιζουν λεφτα βαζω 100αρα με 0.9-0.95 οχι επωνυμη βεβαια γιατι και αλλαγη συνεχεια απο 100 σε 95 και τουμπαλιν δεν ειναι οτι καλυτερο.και ο κατασκευαστης λεει με 95αρα μονο αμα δε βρισκουμε 98(100 δηλαδη) και οχι σε υψηλες στροφες.Η μονη αποδεκτη 95αρα ειναι η εκο που εχει 97-98 οκτανια.Χωρια οτι το αμαξι πρεπει να ειναι παντα ετοιμοπολεμο:D
H 95άρα είναι 95 και όχι 98....Το ότι έχουν κάποια πρόσθετα δεν έχουν να κάνουν αυτά με την αντικροτικότητα του καυσίμου...Ο καθένας σχετικά με την βενζίνη κάνει ότι καταλαβαίνει και όσο αντέχει η τσέπη του...

panagiotis18
19-02-2009, 14:41
αι αλλα οντως δεν ειναι πιο καλο να βαζεις 100αρα ακομα κ απο ΑΠ;καλυτερο το να βαζεις 95αρα..αρκει βεβαια παντα να μην ειναι νοθευμενη...

anakin4321
19-02-2009, 14:54
Kαι σε νοθευμενη 100αρα να πεσεις ειναι καλυτερο απο νοθευμενη 95αρα...

enigma
19-02-2009, 14:58
αι αλλα οντως δεν ειναι πιο καλο να βαζεις 100αρα ακομα κ απο ΑΠ;καλυτερο το να βαζεις 95αρα..αρκει βεβαια παντα να μην ειναι νοθευμενη...
http://www.robotpig.net/automotive/gas.php

panagiotis18
19-02-2009, 15:16
"Συμπερασματικά, αν έχετε ένα μέσο οικογενειακό αυτοκίνητο το πιθανότερο να μη δείτε καμία διαφορά από τη χρήση βενζίνης υψηλών οκτανίων, αν έχετε αυτοκίνητο με εξελιγμένο κινητήρα άμεσου ψεκασμού ή ανάλογης τεχνολογίας ή μηχανή υψηλών επιδόσεων θα δείτε μια μικρή βελτίωση ενώ ουσιαστικό όφελος θα έχουν κυρίως τα υπερτροφοδοτούμενα αυτοκίνητα σύγχρονης τεχνολογίας ή αυτοκίνητα με εξειδικευμένες βελτιώσεις και ειδικές ρυθμίσεις."
κατι τετοιο εννοω..απο τη στιγμη που τα αυτοκινητα σας ειναι πειραγμενα καλυτερο δεν ειναι να χρεισημοποιητε 100;
πολυ ωραιο αρθρο παντως..

anakin4321
19-02-2009, 15:30
Eνα μεσο οικογενειακο αυτοκινητο δεν εχει σχεση συμπιεσης 10,5:1

panagiotis18
19-02-2009, 15:34
and the point is????

enigma
19-02-2009, 15:45
κατι τετοιο εννοω..απο τη στιγμη που τα αυτοκινητα σας ειναι πειραγμενα καλυτερο δεν ειναι να χρεισημοποιητε 100;
πολυ ωραιο αρθρο παντως..
Για αυτό ανέφερα ότι αν απλως μετακινείσαι τότε καλή είναι η 95άρα..Αν τώρα είναι να κοφτιάζεις και να το κυνηγάς συνέχεια τότε βάζεις την 100άρα. Εξ ου και ανέφερα πότε βάζω 100άρα...Σιγά μην κάτσω να την καίω στο νεκρά-1η...

anakin4321
19-02-2009, 15:47
and the point is????
Oτι επιβαλεται η χρηση 100αρας αν θελουμε να το σκιζουμε και να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο.

koni
19-02-2009, 15:49

Γιατι το λες αυτο?Το corsa 1.4 twinport που ημουν κατοχος,ειχε σχεση συμπιεσης 10.5:1

panagiotis18
19-02-2009, 15:50
Σιγά μην κάτσω να την καίω στο νεκρά-1η...
εχεις μεγαλο δικιο σ'αυτο που λες..το θεμα ειναι οτι εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να την καιμε ακομα κ στη νεκρα...

enigma
19-02-2009, 15:58

Γιατι το λες αυτο?Το corsa 1.4 twinport που ημουν κατοχος,ειχε σχεση συμπιεσης 10.5:1
Όλα τα colt πλην czt 10,5 έχουν ακόμα και το 1.1lt...το micra το 1.6 10.7, το agila 1.2lt 10.1 βασικά όλα παίζουν στα 10 κάτι ακόμα και το ibiza έχει 10.5....Μόνο στα ΜΚ4 δήλωναν βάλτε 98άρα...Για ρωτήστε παλιά αν τους έλεγαν να βάζουν 98άρα....
Η χρήση 100άρας στα 1,4 μας επιβάλλεται στην περίπτωση που πας β στάδιο με συμπιέσεις κ.α....

anakin4321
19-02-2009, 16:00
Kαι το nissan almera εχει 9.9:1 και το ford ka 9,5,εγω ειπα για τον μεσο ορο και το 10,5:1 ειναι πανω απο το μεσο ορο.Tωρα παραδειγματα μπορω να πω και εγω πολλα...

koni
19-02-2009, 16:04
Καλα,ειπαμε να μιλησουμε για μοτερ,οχι για φριτεζες!:p

enigma
19-02-2009, 16:05
Kαι το nissan almera εχει 9.9:1 και το ford ka 9,5,εγω ειπα για τον μεσο ορο και το 10,5:1 ειναι πανω απο το μεσο ορο.Tωρα παραδειγματα μπορω να πω και εγω πολλα...
Πιάσε ένα περιοδικό και δες πόσα είναι κάτω από 10 ΚΑΙ ατμοσφαιρικά και δες πόσα είναι 10+....Η πλειοψηφία των μοντέλων έχουν συμπίεση στο 10+..Εδώ τα smart fortwo έχουν 11,4-11,5 των 61-71Ps....Τα περισσότερα που έχουν χαμηλή συμπίεση είναι παλιά μοτέρ...Και δεν βάζω μέσα τα fsi που βαράνε κάτι 12άρια...και τα octavia οικογενιακά είναι...

anakin4321
19-02-2009, 16:05
Καλα,ειπαμε να μιλησουμε για μοτερ,οχι για φριτεζες!:p
Προσεχε,θα παρεξηγηθει ο FREE-TEZAS:lauphing:lauphing:lauphing

anakin4321
19-02-2009, 16:15
Πιάσε ένα περιοδικό και δες πόσα είναι κάτω από 10 ΚΑΙ ατμοσφαιρικά και δες πόσα είναι 10+....Η πλειοψηφία των μοντέλων έχουν συμπίεση στο 10+..Εδώ τα smart fortwo έχουν 11,4-11,5 των 61-71Ps....Τα περισσότερα που έχουν χαμηλή συμπίεση είναι παλιά μοτέρ...Και δεν βάζω μέσα τα fsi που βαράνε κάτι 12άρια...και τα octavia οικογενιακά είναι...
Ναι ρε φιλε το σμαρτ τα βγαζει απο τα 700 κυβικα τα 70 αλογα,πως αλλιως θα τα βγαλει???Τα περισσοτερα αυτοκινητα τι ειναι παλια η καινουρια?Εδω βλεπεις το celica 1.8 143 me 10.Ειπαμε παραδειγματα υπαρχουν αρκετα και απο τις 2 πλευρες δε θα κατσουμε να τα γραψουμε ολα τωρα:).Εγω στο περιοδικο βλεπω οτι τα περισσοτερα ειναι κατω απο 10,5:1(χωρις να υπολογιζω τα τουρμπο εννοειται)τωρα αν ειναι για λιγο πιο κατω ενταξει,δεκτο.

enigma
19-02-2009, 16:34
Ναι ρε φιλε το σμαρτ τα βγαζει απο τα 700 κυβικα τα 70 αλογα,πως αλλιως θα τα βγαλει???Τα περισσοτερα αυτοκινητα τι ειναι παλια η καινουρια?Εδω βλεπεις το celica 1.8 143 me 10.Ειπαμε παραδειγματα υπαρχουν αρκετα και απο τις 2 πλευρες δε θα κατσουμε να τα γραψουμε ολα τωρα:).Εγω στο περιοδικο βλεπω οτι τα περισσοτερα ειναι κατω απο 10,5:1(χωρις να υπολογιζω τα τουρμπο εννοειται)τωρα αν ειναι για λιγο πιο κατω ενταξει,δεκτο.
Η celica έχει σταματήσει χρόνια να βγαίνει....Τώρα να κοιτάξεις στον κατάλογο της ΤΟΥΟΤΑ τα μόνα μοτέρ με 10 είναι το 1,8 της verso (10.1) και των land cruiser με 9.5....Όσο για τα smart δεν με ενδιαφέρει πως θα το κάνει, ότι θέλει κάνει ο καθένας παλιά τα έβγαζαν turbo τώρα απλώς τους ανεβάζουν κυβικά και συμπίεση γιατί τα 600άρια την άκουγαν (τα 700άρια λιγότερο) απλώς είπαμε για μέσο οικογενειακό και σου λέω ότι η πλειοψηφία έχει 10 και πάνω με το να φλερτάρουν στα 10.5 (χωρίς να βάζω τα fsi μέσα) απαντώντας σε αυτή την φράση...

anakin4321
19-02-2009, 16:50
Η celica έχει σταματήσει χρόνια να βγαίνει....Δεν ειπα πουθενα για αυτα που βγαινουν τωρα,και το δικο μου εχει σταματησει να βγαινει τωρα.

Όσο για τα smart δεν με ενδιαφέρει πως θα το κάνει, ότι θέλει κάνει ο καθένας παλιά τα έβγαζαν turbo τώρα απλώς τους ανεβάζουν κυβικά και συμπίεση γιατί τα 600άρια την άκουγαν (τα 700άρια λιγότερο) Το σμαρτ δεν ειναι καν οικογενειακο αυτοκινητο,ειναι super mini.
απλώς είπαμε για μέσο οικογενειακό και σου λέω ότι η πλειοψηφία έχει 10 και πάνω με το να φλερτάρουν στα 10.5 (χωρίς να βάζω τα fsi μέσα) απαντώντας σε αυτή την φράση...
Μα δε διαφωμουμε καπου,ακομα και τωρα ομως το 10:5 ειναι πανω απο το μεσο ορο.Ποσο μαλλον το 2001 που πρωτοβγηκε.

panagiotis18
19-02-2009, 17:25
εγω πιστευω οτι βρηκατε ακριβως το νουμερο που ειναι στο οριο...ολα εχουν εκει τριγυρω οποτε κανεις δεν νομιζω να εχει δικιο...απλως να πω οτι σε 3με4 χρονια αν τα πραγματα συνεχισουν ετσι θα κυκλοφορουν αμαξια με το λιγοτερο 10,5...

top gun power
19-02-2009, 18:23
Ρε παιδια ελεος εχετε ξεφυγει πολυ off topic.
.......

kwstasp
19-02-2009, 21:10
http://img12.imageshack.us/img12/8454/fd1fc4.jpg

Αυτο ειναι το λογκαρισμα με 100σταρα 1-2-3-4η κοφτη σαν να ειναι ανοιγμα..
Και αυτο παλιοτερα με 95αρα (ειχε κ περισσοτερη ζεστη βεβαια) log με 4η ..

http://img140.imageshack.us/img140/9149/28602179cf8.jpg

anakin4321
19-02-2009, 21:51
Αρκετα καλοι οι χρονοι με 100αρα.Αν ξεκιναγες απο σταση θα μπορουσαμε να βγαλουμε περισσοτερα συμπερασματα.Σε ποιον δρομο ανοιξες?

enigma
19-02-2009, 21:58
Πάτρα έγινε το test...

anakin4321
19-02-2009, 22:04
Περιμετρικη η παραλιακη?

enigma
19-02-2009, 22:06
Περιμετρική, παραλιακή δεν γίνεται να πιάσεις αυτά τα χλμ χωρίς να πατήσει κανέναν γιατί ένα από τα log γίνεται με 4η από όσο πιο χαμηλά γίνεται...

anakin4321
19-02-2009, 22:21
Αν εγιναν οπως πας για πυργο εκει που εχει μια ελαφρως ανηφορικη ταση ειναι πολυ καλοι οι χρονοι,αν εγιναν απο την αλλη και παλι ειναι καλοι αλλα ψιλοδικαιολογουνται.

enigma
19-02-2009, 22:29
Αν εγιναν οπως πας για πυργο εκει που εχει μια ελαφρως ανηφορικη ταση ειναι πολυ καλοι οι χρονοι,αν εγιναν απο την αλλη και παλι ειναι καλοι αλλα ψιλοδικαιολογουνται.
Το 1-2-3-4 έγινε προς Πύργο το βάζουμε 4η όσο πιο χαμηλά μπορούμε και πάμε έγινε προς Αθήνα.

anakin4321
19-02-2009, 22:34
Και το δικο σου ενιγμα σαν αυτο παει περιπου ε?Και κατι τελευταιο,με λαπτοπ τα μετρησατε αυτα?

enigma
19-02-2009, 23:33
Πάνω κάτω τα ίδια, αλλά δεν το πρόσεξα και πολύ καθώς μόνο μια φορά έφτασα στον κόφτη και άλλη μια που βάρεσε κόφτη...Mε laptop γίνονται τα logs από vag.com
http://img403.imageshack.us/img403/3599/76639667wr5.th.png (http://img403.imageshack.us/my.php?image=76639667wr5.png)

kwstasp
20-02-2009, 11:43
Μονο για τους χρονους δεν τα βαλα :p

Φαινεται πιστευω η διαφορα 100σταρας-95αρας και με αριθμους.

amonas999
26-06-2009, 17:38
[QUOTE=enigma;148272]Από ποιο ibiza είναι πιο γρήγορο το νορμάλ ή με χταπόδι και το ibiza....Γιατί το fabia έχει πιο χοντρά καλάμια....Επίσης κάτι έχει πάρει το αυτί μου ότι τα fabia se έχουν κόφτη νορμάλ και όχι 7200 όπως εμείς....Όσο για την βρωμα δεν νομίζω να ισχύει και εξ ολοκλήρου από όσα έχω δει με τον kwstasp...

Συγνωμη ρε παιδια με το ρεβο 6800 δεν εχουμε κοφτη τι 7200 τι παιζει?

enigma
26-06-2009, 22:29
Το ρέβο 6800έχει...τα fabia δεν έχουν όμως revo...