PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Peri SASMAN???

Tempelakos
22-06-2005, 00:32
Xa mia erwtisi poli xazi alla epeidh pezei na eimai o monadikos pou katafernw na mhn trizw tin opisthen alla ti deytera!!!
Sta posa eth h xlm allazoume to sasman?
Kostos?
kala sas lew simera eidika voggikse i deytera :( piga na allaksw grigora kai akoustike sa troxos ksilourgou...
Me liga logia stenaxwrithika

@ngel
22-06-2005, 00:52
Χαίρομαι που το προσέχεις τόσο πολύ το ibizaκι σου... :D
όμως δε χρειάζεται να στεναχωριέσαι με το παραμικρό...
όλοι μας λίγο πολύ το έχουμε "σκίσει"...
Δεν το αλλάζουμε αν δεν χαλάσει, και να είσαι σίγουρος ότι όταν θα χαλάσει θα το καταλάβεις... :wink:
Όταν θα οργανώσουμε Track Day στα Μέγαρα, καλό θα ήταν να έρθεις για να κάνεις και εξάσκηση στις γρήγορες αλλαγές... :wink:

Ramidakos
22-06-2005, 11:44
Xa mia erwtisi poli xazi alla epeidh pezei na eimai o monadikos pou katafernw na mhn trizw tin opisthen alla ti deytera!!!
Sta posa eth h xlm allazoume to sasman?
Kostos?
kala sas lew simera eidika voggikse i deytera :( piga na allaksw grigora kai akoustike sa troxos ksilourgou...
Me liga logia stenaxwrithika

Μην άγχεσαι... έχει συμβεί στον καθένα μας 1-2 φορές αυτό. Συνιστώ ψυχραιμία σε τέτοιες περιπτώσεις και ένα ζεστό χαμομηλάκι να χαλαρώσεις... :D

Όπως είπε κι ο Σπύρος δεν παθαίνει τίποτα. Αν είναι κάτι χοντρό θα το καταλάβεις. Έχουν σχεδιαστεί αυτά για να αντέχουν ακόμα και στην κακή χρήση (βλ. νέοι οδηγοί, γυναίκες :P κτλ)

Tempelakos
22-06-2005, 12:57
Re angel se ola ta meeting ithela na erthw kai panta kati ginetai kai mou ta g%$£%ne o kairos,h douleia tin epomeni fora na einai Surpise

Y.G. RE to agapw to ibizaki to amaksi einai trelli kayla mia apistefti aisthisi

Agent_Nina
22-06-2005, 23:11
Έχουν σχεδιαστεί αυτά για να αντέχουν ακόμα και στην κακή χρήση (βλ. νέοι οδηγοί, γυναίκες :P κτλ)

Να το αφήσω ασχολίαστο, ή να τα πάρω....?!!! :evil:

@ngel
22-06-2005, 23:19

Εγώ θα λεγα να το αφήσεις ασχολίαστω... 8)
Σκέψου ότι αν νευριάσεις μπορεί να κάνεις ρυτίδες... :D

kpilidis
23-06-2005, 10:18
και σε εμάνα έχει τύχει μην ανυσηχείς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

όπως σου είπαν και τα παιδιά, αν ήταν κάτι το σοβαρό θα το καταλάβαινες 1000 %

Ramidakos
23-06-2005, 10:35
Έχουν σχεδιαστεί αυτά για να αντέχουν ακόμα και στην κακή χρήση (βλ. νέοι οδηγοί, γυναίκες :P κτλ)

Τα emoticons υπάρχουν για κάποιο λόγο... :D Φυσικά αστειευόμενος το λέω. No Bad Feelings!

@ngel
23-06-2005, 10:59
No Bad Feelings!

No BAN Feelings... :lol:
(G_sap, αυτό δεν ισχύει για σένα...) :lol:

Tempelakos
23-06-2005, 11:45
BAN g_sap? 8O tote den iparxei logos na exw IBIZA :P

DiaVoLo
23-06-2005, 14:01
Μην τρελενεσαι....την εχουμε πατησει ολοι μας....
:D :D
Εγω την παθαινω συνηθως στην τριτη και απο τοτε που εβαλα τεμπελη 8O
Βλεπεις γρηγορες αλλαγες και τεμπελης δεν συνδιαζονται απολυτα :lol: :lol:

@ngel
23-06-2005, 15:42
Μην τρελενεσαι....την εχουμε πατησει ολοι μας....
:D :D
Εγω την παθαινω συνηθως στην τριτη και απο τοτε που εβαλα τεμπελη 8O
Βλεπεις γρηγορες αλλαγες και τεμπελης δεν συνδιαζονται απολυτα :lol: :lol:

Τώρα που ερχόμουν στο γραφείο, φρεσκοξυπνημένος από τον Tsakinnen, σκεφτόμουν τι ωραία που θα ήταν να είχα ένα τεμπέλη...
αλλά από την άλλη σκέφτηκα, ότι όταν έχεις τεμπέλη, αράζει ο συνοδηγός εκεί... ειδικά όταν είμαι εγώ συνοδηγός... :lol:

Agent_Nina
23-06-2005, 23:22
1ον, είστε κομματάκι :offtopic2 και

2ον, τί δουλειά έχεις εσύ δημιουργός άνθρωπος να κάθεσαι συνοδηγός???!!! 8O

@ngel
24-06-2005, 00:33

Όταν οδηγάει ο Χρήστος, οι άλλοι απλά κοιτάμε... :twisted:

DiaVoLo
24-06-2005, 05:41

Όταν οδηγάει ο Χρήστος, οι άλλοι απλά κοιτάμε... :twisted:
Πιο σωστα ..... "Όταν οδηγάει ο Χρήστος, οι άλλοι απλά......απολαμβανουμε....... :twisted: :twisted: "
:lol: :lol: :lol:

TSAKHS-EVIA
23-07-2005, 22:46
Προσοχη στο συγχρονιζε γιατι απο τις γρηγορες αλλαγες το φθειρεις.
Οι Γαλατες ιδιως πονανε εκει αφανταστα- :cry:

Ριξε λιγο Motor-Cote στο κιβωτιο & μετα απο 800 χλμ θα αρχισει να γινεται πιο γλυκο στις αλλαγες.

Υπαρχουν & ειδικα υγρα για το κιβωτιο αποκλειστικα σε συσκευασια λιτρου ομως ΜΗΝ το ριξεις μεσα αν ΠΡΩΤΑ δεν ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ αναλογη ποσοτητα απο την βαλβολινη σου γιατι η περισσεια ποσοτητα θα σκασει απο την τσιμουχα & θα εχεις αλλα τρεχαματα πολυεξοδα μαλλιστα (παθων)

Το foot rest βοηθα ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ: στο ταξιδι,στην κοντρα την ωρα που το τσαρουχωνουμε,κανεις πιο γρηγορο πατημα συμπλεκτη γιατι μειωνεται η διαδρομη απο την θεση που το εχουμε φυσικα (δηλ τεντωμενο) & αν ω μη γενοιτο στουκαρουμε δεν αφηνει το ποδι μας να μπλεχτει στο πεταλ & να παθει διαστρεμμα η' σπασιμο (γνωστος μου θυμα)

MIXALHS 16V
01-03-2006, 10:30
Kalhmera Se Ollous.ego Exo To Ibiza Tou 2000 16v 101hp+.edo Kai Kero Olles Oi Taxitites Den Mpenoun Kala.(disko Plato 35000xlm Simplektis Kainourgios) Mou Lene Oti Einai To Sasman Kai Alos Mou Lei Oti Den Htan Kalo To Plato (gnisio ) .den Vgazo Akri.

MIXALHS 16V
01-03-2006, 11:07
ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alexG21
01-03-2006, 12:31
Kalhmera Se Ollous.ego Exo To Ibiza Tou 2000 16v 101hp+.edo Kai Kero Olles Oi Taxitites Den Mpenoun Kala.(disko Plato 35000xlm Simplektis Kainourgios) Mou Lene Oti Einai To Sasman Kai Alos Mou Lei Oti Den Htan Kalo To Plato (gnisio ) .den Vgazo Akri.

Για το πλατό μια χαρά είναι και μάλλον θέλει να πουλήσει ο τύπος (η ακόμα καλήτερα να πιάσει νέο πελάτη) τώρα ίσως είναι κακή η τοποθέτηση.Πότε παρουσιάστηκε το πρόβλημα?Μετά τις αλλαγές των νέων ανταλλακτικών?

kpilidis
01-03-2006, 22:09
καλα αν μπλέξεις με μαστορια..

πότε άρχισε να δημιουργει το πρόβλημα? πριν την αλλαγη των ανταλλακτικων?

MIXALHS 16V
02-03-2006, 17:04
ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΑΓΗ (ΠΕΡΙΠΟΥ 15000ΧΛΜ ΜΕΤΑ) ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΤΙ!!ΤΟΥ ΤΟ'ΠΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΙΣ (ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ Servise Η ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΨΑΞΑΙ ΟΣΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ.ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΞΑΝΑΛΑΞΑΜΕ ΝΤΙΖΑ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΟΣΤΩ Servise ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ.ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ!!!!!????????

kpilidis
02-03-2006, 22:22
καποιο παιδί απο την αθήνα θα ξέρει να σου πει

fr-athens
03-03-2006, 00:16
παίδες έχουν δίκιο όσοι αδελφοί φωνάζουν πως στο κιβώτιο κάτι δεν πάει συνήθως ξεκινάει να μήν κουμπώνει καλά η τρίτη σε χαλαρούς ρυθμούς,τους το λές και σου λένε έχεις φάει το δίσκο(γνωστό συνεργείο κάποιου μακρινού σεατ- όποιος το κατάλαβε-)σε συνεργείο που πήγα εξουσιοδοτημένο φυσικά ο μηχανικός το μπάνισε χωρίς να του το πώ και έγινε επισκευή εντός εγγύησης (Ιούνιος 2005) τώρα το κάνει πάλι τους το είπα και είπαν να το αφήσουμε λίογ να χειροτερέψει αλλά η δευτέρα δεν κουμπώνει καλά και αισθάνεσαι το χέρι να ψάχνει ανάμεσα στοα δόντια του ενός γραναζιού με το άλλο γρανάζι,την ερχόμενη πέμπτη μπαίνει για επισκευή και ένα τελευταίο στο ρελαντί έχει θόρυβο,όταν πατάς συμπλέκτη εξαφανίζεται.Προτείνω αν είσαι εντός εγγύησης τρέξε γιατι η επισκευή είναι πολύ ακριβή κανα 500 ευρόπουλα ανταλακτικά&εργασία

IBIZOMANIA
03-03-2006, 01:33
ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΑΓΗ (ΠΕΡΙΠΟΥ 15000ΧΛΜ ΜΕΤΑ) ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΤΙ!!ΤΟΥ ΤΟ'ΠΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΙΣ (ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ Servise Η ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΨΑΞΑΙ ΟΣΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ.ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΞΑΝΑΛΑΞΑΜΕ ΝΤΙΖΑ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΟΣΤΩ Servise ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ.ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ!!!!!????????
ωχ ωχ ωχ!!! από Κ ή C(το ίδιο είναι) είναι το όνομα του?:icon_idea:

IBIZOMANIA
03-03-2006, 01:35
παίδες έχουν δίκιο όσοι αδελφοί φωνάζουν πως στο κιβώτιο κάτι δεν πάει συνήθως ξεκινάει να μήν κουμπώνει καλά η τρίτη σε χαλαρούς ρυθμούς,τους το λές και σου λένε έχεις φάει το δίσκο(γνωστό συνεργείο κάποιου μακρινού σεατ- όποιος το κατάλαβε-)σε συνεργείο που πήγα εξουσιοδοτημένο φυσικά ο μηχανικός το μπάνισε χωρίς να του το πώ και έγινε επισκευή εντός εγγύησης (Ιούνιος 2005) τώρα το κάνει πάλι τους το είπα και είπαν να το αφήσουμε λίογ να χειροτερέψει αλλά η δευτέρα δεν κουμπώνει καλά και αισθάνεσαι το χέρι να ψάχνει ανάμεσα στοα δόντια του ενός γραναζιού με το άλλο γρανάζι,την ερχόμενη πέμπτη μπαίνει για επισκευή και ένα τελευταίο στο ρελαντί έχει θόρυβο,όταν πατάς συμπλέκτη εξαφανίζεται.Προτείνω αν είσαι εντός εγγύησης τρέξε γιατι η επισκευή είναι πολύ ακριβή κανα 500 ευρόπουλα ανταλακτικά&εργασία
το έχω κι εγώ αυτό!το δίχαλο λέει είναι αυτό...έχει ένα ρουλεμάν εκεί και...

Biliou
03-03-2006, 03:25
Αυτό με το θόρυβο γίνεται σε πολλά αμάξια δεν νομίζω να είναι prob...

MIXALHS 16V
03-03-2006, 10:49
Nai Nai
ΦΙΛΕ ΙΒΙΖΟΜΑΝΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΗΝΕΡΓΙΟΥ ΑΣΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ "c"

Agent_Nina
03-03-2006, 11:44
εμένα μου κουμπώνει με δυσκολία και (σχεδόν πάντα) θόρυβο η όπισθεν, και έχω αλλάξει δύο φορές ντίζα συμπλέκτη..

θα ζήσω γιατρέ μου..?

MIXALHS 16V
03-03-2006, 12:54
ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ ΧΑΝΙΑ(ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ) ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΑΜΑΞΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΓΙΑΤΡΟ !!!

IBIZOMANIA
03-03-2006, 17:58
Nai Nai
ΦΙΛΕ ΙΒΙΖΟΜΑΝΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΗΝΕΡΓΙΟΥ ΑΣΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ "c"
πω πω αδερφέ μου μακριά!κι αν ξέρει το ΙΒΙΖΑ πέρα από κάθε τι απλά είναι μ...
γιαυτό εξαιτίας του "ανάβει" του πατέρα μου το αμάξι μια και ζωρίζεται το ψυγείο από χιλιάρι που του έβαλε!:lipssealed:
φίλτατε εγώ με αυτά και μαυτά, έχω ένα βιβλιαράκι και κρατάω το αμάξι σε λογαριασμό...τι θέλει φρένα στον καλό φρενά ... ηλεκτρικά στον καλό ηλεκτρολόγο και πάει λέγοντας...

MIXALHS 16V
07-03-2006, 08:55
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ??
ΙΒΙΖΟΜΑΝΙΑ!!!!

IBIZOMANIA
07-03-2006, 14:25
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ??
ΙΒΙΖΟΜΑΝΙΑ!!!!
δυστυχώς δεν έχω είσχωρήσει τόσο σε βελτιώσεις ή επισκευές οπότε δεν μου έχει χρειαστεί κάτι τέτοιο!για το θόρυβο στο ρελαντί το θές?γιατί εγώ τον θόρυβο τον δικό μου κάνω πως δεν τον ακούω και άμα χρειαστεί να αλλάξω κάτι σοβαρό τότε θα το φτιάξω!

MIXALHS 16V
08-03-2006, 09:30
Oxi ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΣΣΤΟΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ

IBIZOMANIA
08-03-2006, 13:08
πάντως ο θόρυβος δεν είναι τίποτα για να ανησυχείς δεν πέιράζει!

MIXALHS 16V
10-03-2006, 11:37
Oxi ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΘΟΡΗΒΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΕΝΟΘΝ ΚΑΛΑ ΟΙ ΤΑΧΥΤΙΤΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΜΟΘ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟ ΠΛΑΤΟ(ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 30000ΧΛΜ) ΣΙΜΠΛΕΚΤΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΑΞΕΙ 2ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΓΑ ΣΑΣΜΑΝ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟ ΚΑΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ!!

IBIZOMANIA
11-03-2006, 02:09
Oxi ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΘΟΡΗΒΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΕΝΟΘΝ ΚΑΛΑ ΟΙ ΤΑΧΥΤΙΤΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΜΟΘ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟ ΠΛΑΤΟ(ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 30000ΧΛΜ) ΣΙΜΠΛΕΚΤΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΑΞΕΙ 2ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΓΑ ΣΑΣΜΑΝ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟ ΚΑΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ!!
καλό κουράγιο αδερφέ!αυτό μόνο μπορώ να σου πώ!

fr-athens
14-04-2006, 17:09
σεατ εργοκαρ στην αργυρούπολη είναι και οι πρώτοι, το συνεργείο που δεν θέλω να ξαναδώ έχει μακρ(η)νή απόσταση