PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Προγραμμα overload σε 1400

amonas999
02-07-2009, 19:44
Παιδια συγνωμη αλλα δεν βρησκω πουθενα κανενα post πανω σε αυτο που θελω να ρωτησω εγω εχω πανω το ρεβο και ελεγα να παιξω σε κατι διαφορετικο μπορει να γινει τωρα αμεσως μπορει και να περιμενω κανα δυο μηνες για να μπουνε και οι εκκεντροφοροι πανω οποτε να ειμαστε κομπλε τεσπα αυτο μικρη σημασια εχει αυτο που ηθελα να ρωτησω ειμαι ετοιμος να παω για προγραμμα στην overload μιας και εχω ακουσει οτι τα παιδια ειναι καλα και εξηπηρετηκα αλλα απο καποιους αλλους ακουσα οτι μπορει οι ανθρωποι της overload να ειναι σωστοι αλλα το προγραμμα εχει πολλα προβληματα,ακουσα για σβησιματα εν κινηση ,λαμπακια ,check engine και αλλα θα ηθελα να μαθω απο αυτους που γνωριζουν το εν λογο προγραμμα αν αληθευουν αυτα οσο για την αποδωσει το προγραμματος δεν με ενδιαφερει τρελα γιατι παντα ξερουμε οτι καπου χανουμε καπου κερδιζουμε σε ολα τα προγραμματα αυτο που με νοιαζει ειναι η αξιοπιστια αν υπαρχει

frpanagos
02-07-2009, 19:48
γι'αυτο καλυτερα να σου απαντησουν καποιοι που ξερουν την εταιρια και τα προγραματα της.τακη που εισαι ρε?

enigma
02-07-2009, 20:52
Tράβα Ανδριαννάκη.....Έχει ήδη πείρα ΚΑΙ στο μοτέρ ΚΑΙ σε β'σταδιο 1,4...

TAKISWRC
02-07-2009, 21:29
γι'αυτο καλυτερα να σου απαντησουν καποιοι που ξερουν την εταιρια και τα προγραματα της.τακη που εισαι ρε?
Εδω!:lauphing
Φιλε μου δεν ξερω να σου πω για τα 1.4 στα 20vt παντως το προγραμμα δουλευει απροβληματιστα και η αποδοση του ειναι πολυ καλη!Γιατι οχι και στα 1.4?

rider77
02-07-2009, 21:32
FS115 που είσαι ρε να μας πεις 2 λογάκια απο την εμπειρία σου?????

enigma
02-07-2009, 22:12
Εδω!:lauphing
Φιλε μου δεν ξερω να σου πω για τα 1.4 στα 20vt παντως το προγραμμα δουλευει απροβληματιστα και η αποδοση του ειναι πολυ καλη!Γιατι οχι και στα 1.4?
Μάλλον δεν διάβασες διαλόγους "αλλού"....Στα 1,4 δεν πάνε καλύτερα από revatο, τα ίδια και χειρότερα απλώς....

amonas999
02-07-2009, 23:00
παιδια περα οτι καθονται πισω απο τα ρεβατα εχετε ακουσει για αυτα που ειπα προβληματα ως προς λαμπακια,σβησιματα και τα ρεστα γιατι μπορει η εταιρια που τα βαζει να δικαιολογηθει ως προς το οτι εμεις δηνουμε στα χαμηλα τα ρεβατα παιζουν πιο ψυλα και οτι εχουμε διαφορα φυλοσοφιας με την ρεβο αλλα σιγουρα δεν μπορει να δικαιολογηση την υπαρξει προβληματων που ανεφερα με check και τετοια ετσι δεν ειναι?

G@tos
02-07-2009, 23:37
Tην αποψη μου την ξερεις.. Απο εκει και περα ας πουν αυτοι που εβαλαν.. ;)

enigma
02-07-2009, 23:39
Θα το πω απλά....Δεν ξέρω τι κάνουν στα β-στάδια και αν κυκλοφορεί κανένα με δικό τους πρόγραμμα...

Γενικά όμως όταν πας σε ένα πρόγραμμα και συγκεκριμένα από revo σε custom θες να πάρεις μια καλή διαφορά, απτή, σε απόδοση χωρίς να κάνεις συμβιβασμούς σε αξιοπιστία. (Μιλάω για νορμάλ καταστάσεις και όχι για περιπτώσεις που το αμάξι το βγάζουν μόνο στις....αργίες, αλλά είναι καθημερινό εργαλείο)

Πες ότι δεν βγάζει λαμπάκια κ.α....το ότι δεν σου δίνει όχι ούτε καν παραπάνω από το προηγούμενο πρόγραμμα αλλά μπορεί και να χάσεις, για μένα είναι αρνητικό...Οπότε δεν υπάρχει λόγος να το ψάχνεις το πράμα και ας μην ανάβει λαμπάκια...Όσο για λαμπάκια δεν έχω ακούσει, ούτε δει για να λέω την αλήθεια μου....όπως δεν είδα όμως και το τρέξιμο να μετατρέπεται σε κάτι καλό...

Συνεπώς για να μην το ζαλίσουμε και επειδή δεν έχεις 20vt όπου εκεί υπάρχουν αρκετά ζωντανά παραδείγματα πήγαινε σε Ανδριαννάκη που έχει ήδη σετάρει κάποια ΜΚ4 και δεν θα πειραματιστεί στο δικό σου...Αν ψάχνεσαι τόσο προλαβαίνεις να διαβάσεις το συγκριτικό Ανδριαννάκη-overload μέχρι.....να σβηστεί :lauphing

kwstasp
03-07-2009, 00:28
Για τι εκκεντρα μιλαμε?

Θα κανεις και συμπιεση :D μαζι με τα εκκεντρα?

amonas999
03-07-2009, 00:46
μαλλον στειλε pm να σου πω αν θες

G-P
03-07-2009, 08:02
Ε ναι...
μας ακουνε και οι αντιπαλοι στην Φεραρι και μπορει να κλέψουν ιδέες...

G@tos
03-07-2009, 09:24
Oχι, απλα αν απαντησει εδω θα ειναι off ;)

enigma
03-07-2009, 09:31
Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί....

Κοινώς δεν κατακρίνουμε τον άλλο όταν κρύβει-δεν λέει κάτι ενώ ο ίδιος κάνεις το ίδιο...

kwstasp
03-07-2009, 12:00
E πιστευω δεν θα ειναι κανα τρελο σεταπ για να μην αποκαλυφθει και το μαθει η πιατσα...
Μια χαρα εχει σχεση με το θεμα... αν θες απαντας.

Οι λογοι παντως για να διαλεξεις προγραμμα δεν ειναι να μην σου αναβουν λαμπακια ε...

FS115
03-07-2009, 12:25
Μακρια απο overload φιλε...η ατμοσφαιρα θελει μαγκια...

TAKISWRC
03-07-2009, 13:03
Μαλιστα!Δεν τα ηξερα τα κολπα αυτα...:o

amonas999
03-07-2009, 13:45
οχι δεν θελω να κρυψω τιποτα απλα μηπως το παιδι ηθελε να μηλησουμε ιδιαιτερος για διαφορες ιδεες,τι να κρυψω τα πραγματα ειναι απλα προγραμμα Ανδριανακης χταποδι,μεσαιο,τελικο υπαρχουν ειδη οπως και σκουπα και θα βαλουμε μαλλον shrick εκκεντρα και τωρα θα δουμε για σημπιεση,τσεπες στα πιστονια,ροικη,και βλεπουμε και για εισαγωγη αργοτερα αλλα δεν θελω να χαρακτηριστω ως κοντριστ γιατι δεν ειναι ετσι το κανω για την παρτη μου να παω σε ενα βουνο και να το ευχαριστηθω μιας και πριν ειχα αγωνιστικο saxo και καταλαβενεται η κακιες σηνηθειες δεν κοβονται και οταν λεω αγωνιστικο το εννοω οχι και καλα ετρεχα στην Ν2 τωρα ibizaki καναμε οικογενεια ετοιμαζομαι για μωρο και σοβαρεψα ετσι και αλλιως οσο και να φτιαχθει το αμαξι οι 17αρες απο πανω δεν βιαινουν οποτε καταλαβενεται οτι δεν το παω για κοντρες οσο για τα λαμπακια ειναι πολυ σοβαρο αυτο που λεω οπως ειπα ενας βελτιωτης προγραμματος μπορει να ισχυριστει οτι το προγραμμα δεν πηγε καλα στο αμαξι σου η οτι εχουμε διαφορα στην φιλοσοφια του προγραμματος αυτα ειναι ολα μες το κολπο και υπαρχουν αυτο που ειναι το σημαντικοτερο ειναι μην πας για καλητερα και σου μαμασει και το αμαξι γιατι αν θα πας στην αντιπρωπια να στο φτιαξουν θα σε μαμαησουν και αυτοι:eek:

kwstasp
03-07-2009, 14:20
Βαλε κ καμια τελεια ντε:eek:

Εννοειται οτι για την παρτη μας το πειραζουμε κ οχι για τους αλλους...

Σου προτεινω λοιπον μεχρι να κανεις τις αλλαγες σου να κρατησεις το προγραμμα που χεις (ρεβο νομιζω?) και οταν αλλαξεις τα εκκεντρα/κανεις συμπιεσεις,εξατμιση κτλ να πας σε καποιον που να χει ξαναρυθμισει τετοιο αμαξι ... οπως ο προγραμματιστης που αναφερεις.. που θα στο βαλει 1 (ΜΙΑ) φορα στο dyno και δεν θα ξανασχοληθεις με τον τομεα προγραμματος (εκτος αν αλλαξεις κατι).

Δεν υπαρχει λογος για ασκοπες δοκιμες.

enigma
03-07-2009, 14:31
Βαλε κ καμια τελεια ντε:eek:

Εννοειται οτι για την παρτη μας το πειραζουμε κ οχι για τους αλλους...

Σου προτεινω λοιπον μεχρι να κανεις τις αλλαγες σου να κρατησεις το προγραμμα που χεις (ρεβο νομιζω?) και οταν αλλαξεις τα εκκεντρα/κανεις συμπιεσεις,εξατμιση κτλ να πας σε καποιον που να χει ξαναρυθμισει τετοιο αμαξι ... οπως ο προγραμματιστης που αναφερεις.. που θα στο βαλει 1 (ΜΙΑ) φορα στο dyno και δεν θα ξανασχοληθεις με τον τομεα προγραμματος (εκτος αν αλλαξεις κατι).

Ακριβώς....Χώρια ότι αν θες να κάνεις κανά λoγκάρισμα βρε αδερφέ θα πάρεις νούμερα της προκοπής και όχι άλλα ντ'αλλων....

Πάντως ρε amona μια απορία...Με τόσα λεφτά που έχεις σκάσει σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα έπαιρνες πολύ καλύτερο αμάξι...και ως προς τα οικογενειακά βάρη και ως προς επιδόσεις....

alexG21
03-07-2009, 16:14
Εγώ προτείνω το εξής:

Αφού θες αξιοπιστία γιατι δεν το αφήνεις ως έχει?

Ειδάλως πάνε κάπου δοκιμασμένα (πχ Ανδριανάκης που παίζει πολύ στα βελτιωμένα του site)

amonas999
03-07-2009, 21:43
Ακριβώς....Χώρια ότι αν θες να κάνεις κανά λoγκάρισμα βρε αδερφέ θα πάρεις νούμερα της προκοπής και όχι άλλα ντ'αλλων....

Πάντως ρε amona μια απορία...Με τόσα λεφτά που έχεις σκάσει σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα έπαιρνες πολύ καλύτερο αμάξι...και ως προς τα οικογενειακά βάρη και ως προς επιδόσεις....

μπα φιλε μου δεν διωρθονομαι εγω πρεπει να σου δειξω τα αυτοκινητα που ειχα ολα εχουν κανει φωτο σε περιοδικα ειμαι λιγο πυροβολημενος απλος οπως λες αν ηξερα οτι θα πεφτανε τα αμαξια ετσι μεσα στο καλοκαιρι θα χτηπαγα ενα μεταχειρισμενο subaru wrx αλλα τοτε να δεις με τοσα καλουδια που βγαζουν για τα scouby με εβλεπα η φηλακη απο τα χρεη η χορισμενο απο την συζηγο ασε βραστα πρωτα λενε παιθενει ο ανθρωπος και μετα το χουη του αλλα που ξερεις σε καμοια 5ετια να ηρεμησουμε κιολας με τα του σπιτιου και εναι scouby πρεπει να αγοραστει τωρα το project λεει ibiza ασ'ειναι καλα διασκεδαση λοιπον:tu

G@tos
04-07-2009, 02:58

+1000 σε ολα!! Φιλε Amona στο ειχα πει απο την αρχη για τον συγκεκριμενο προγραμματιστη.. ;)