PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ!

gargas
14-08-2005, 11:15
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΙΜΠΙΖΑ ΤΟΥ 2003 101 HP ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΠΑΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΤΟΥΤΟΥ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ!ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΩ ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΦΛΕΞΗ.Η ΕΛΠΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΟ ΙΜΟΜΠΙΛΑΙΖΕΡ!!!!ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!Α!ΘΕΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ!

@ngel
14-08-2005, 12:11
Φίλε μου τα υπόλοιπα ηλεκτρικά του αυτοκινήτου λειτουργούν όταν γυρίσεις το κλειδί..;;;

gargas
14-08-2005, 12:47
ΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ?ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ...

@ngel
14-08-2005, 13:00
Γενικά αν δεν παίρνει μπροστά, αυτά που έρχονται στο μυαλό μου ως πιθανές αιτίες και από τη στιγμή που η μπαταρία δεν έχει πρόβλημα (αφού τα υπόλοιπα ηλεκτρικά δουλεύουν κανονικά, είναι να έχει χαλάσει η μίζα ή ο διακόπτης της μίζας, να υπάρχει πρόβλημα στο ρεύμα του μπουζί, και ένα από τα πιθανότερα σενάρια που σκέφτομαι είναι να υπάρχει πρόβλημα στην τροφοδοσία της βενζίνης.
Το χειρότερο όμως είναι ότι θα πρέπει να περιμένεις μέχρι τη Τρίτη για να μάθεις τι έχει γίνει... :roll:
Σου είχε δώσει κάποια ένδειξη το αμάξι μέχρι τώρα για κάποιο από τα παραπάνω προβλήματα...;;;

gargas
14-08-2005, 13:33
ΟΧΙ ΚΑΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ.ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΓΚΑΡΑΖ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.ΟΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΠΑΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΚΑΛΑ ,ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 1 ΣΚΑΛΑ ΤΟ ΚΕΙΔΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΑΦΛΕΞΗ. Ο ΤΥΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΠΑ ΠΟΥ ΦΩΝΑΞΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΟ ΙΜΟΜΠΙΛΑΙΖΕΡ...ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ.

@ngel
14-08-2005, 14:12
ΕΧΕΙ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΟ ΙΜΟΜΠΙΛΑΙΖΕΡ...

Γιατί όμως να έχει μπλοκάρει το immobilazer...;;;
Έχεις το δεύτερο κλειδί που σου έδωσαν με την αγορά του αυτοκινήτου...;;;
Αν ναι, για δοκίμασε να βάλεις μπροστά με αυτό...

gargas
14-08-2005, 14:21
ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ.

@ngel
14-08-2005, 16:29
Αν δεν είναι και αυτό, τότε πιθανότατα το πρόβλημα οφείλετε στον ακροδέκτη του διακόπτη της μίζας...
Αλλά αυτό μάλλον θα το μάθεις την Τρίτη... :roll:

DiaVoLo
15-08-2005, 08:18
Immobiliser ειναι ψιλοαπιθανο να ειναι καθως σε αυτη την περιπτωση αναφλεξη υπαρχει (ακους το αμαξι να προσπαθει να παρει μπρος) αλλα δεν παιρνει και αναβοσβηνει η προηδοποιητικη λυχνια του immobiliser.....
Οταν ανοιγεις την πορτα κανει εναν χαρακτηριστικο ηχο (φσσσστττ) ?
Και εμενα το μυαλο μου παντως στον διακοπτη της μιζας παει....
Για καλο και για κακο τσεκαρε και τις ασφαλειες. Ειναι στο πλαστικο αριστερα στην θεση του οδηγου πισω απο τον αεραγωγο.
Περιμενουμε νεα φιλε μου :roll:

gargas
15-08-2005, 11:07
ΘΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ!ΑΝ ΚΙΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΜΕ ΓΕΡΑΝΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ

Tsakinnen
15-08-2005, 12:26
Πες στον τυπο της οδικης να στο βαλει μπροστα δινοντας ρευμα κατευθειαν απο τη μπαταρια στη μιζα...Η τσουλα το και βαλτο μπρος με 2αρα!!!
Ειναι 99.9 οι ακροδεκτες του διακοπτη... 15 λεπτα υποθεση...

kpilidis
15-08-2005, 16:19
immobilazer δεν ειναι για τους λόγουσ που είπε ο χρηστος
ποιο πολύ για μίζα λέω και εγώ...

gargas
15-08-2005, 17:02
ευχαριστω παιδια θα σας ενημερωσω συντομα!

kpilidis
16-08-2005, 16:51
τελικα τι έγινε?

@ngel
17-08-2005, 12:45
Φίλε μου τελικά τι έγινε...;;;
Είναι όλα ΟΚ...;;;

gargas
17-08-2005, 23:18
ΛΟΙΠΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΚΟΠΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΩΔΙΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΜΙΖΑ!ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ,ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΕΝΤΩΜΕΝΟ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΝΑ ΚΟΠΕΙ.ΤΣΑΜΠΑ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!

@ngel
17-08-2005, 23:53
Πραγματικά τσάμπα η ταλαιπωρία φίλε μου, όμως να λές ευτυχώς που δεν ήταν κάτι πιο σοβαρό ώστε να τρέχεις ακόμα...
Αφού διορθώθηκε το πρόβλημα, όλα καλά!