PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Εγκεφαλος απο top gun!

rtytop
14-01-2015, 01:00
Aλανια βρηκα εγκεφαλο απο τοπ γκαν εχει και ρεβο πανω ρωτο λοιπον μπαινει πανω στο δικο μου μιας και δεν εχω προγραμα?

Piterakos
14-01-2015, 02:09
ο κωδικός της μηχανής πάνω στην οποία ήταν ο εγκέφαλος και της δικιάς σου είναι ο ίδιος;
Είχε κάποια άλλη μετατροπή το top gun που τον φορούσε;

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα χρειαστείς επαναπρογραμματισμό immobilizer.

izi
14-01-2015, 09:12
Από την στιγμή που είναι με revo θες μόνο το immo.Μοτέρ έχετε το ίδιο μιας και είναι από topgun.Πόσο τον βρήκες και πόσο θα στοιχίζει συνολικά για να έρθει στην ''πόρτα'' σου?

rtytop
14-01-2015, 14:03
Γυρω στο κατοσταρι θα παει εκτος την εργασια που θα μου παρει η σεατ!

rtytop
14-01-2015, 16:53
Δηλαδη αμα εχουμε ιδιο κωδικο μηχανης θα κανει?η εχει κανα κωδικο και ο εγκεφαλος?

Piterakos
14-01-2015, 17:09
άμα έχετε ίδιο κωδικό μηχανής εννοείται ότι κάνει.
Το τονίζω απλά για την περίπτωση που υπάρχουν 2 διαφορετικοί κωδικοί μηχανής στα top gun (μπορεί και να μην υπάρχουν).
Σε αυτή την περίπτωση πάλι θα κάνει απλά θα πρέπει να δεις ποιές είναι οι διαφορές των 2 κινητήρων και αν υπάρχουν διαφορές (πχ διαφορετικά μπεκ)
Ο εγκέφαλος έχει κωδικό επάνω αλλά όταν πρόκεται για ίδιο μοντέλο ίδιας τεχνολογίας μπορεί να αλλαχτεί από το ένα στο άλλο.

rtytop
14-01-2015, 17:13
Iδια χρονια ειναι και τα δυο απλως εμενα ειναι το απλο με τα 101 αυτου ειναι καθαρο τοπ γκαν και απο οτι ειδα μαρελι εγκεφαλο εχει σαν τον δικο μου και μαλλον εχει και αυτος ββζ κινητηρα!

izi
14-01-2015, 20:15
Ίδιοι κωδικοί είναι, με ίδια τα πάντα.
Αν μπορείς να σπρώξεις το δικό σου εγκέφαλο άμεσα, αξίζει.Αν δεν μπορέσεις και σου μείνει στο ράφι τσάμπα η ταλαιπωρία για ένα revo σε BBZ μοτέρ.

Και το κυριότερο....παίρνεις τηλ την σέατ εκεί και ρωτάς αν μπορούν να το κάνουν.Έχω ακούσει πολλά κουφά κατά καιρούς και δεν θα μου έκανε εντύπωση αν δεν καταλάβαιναν καν τι θες να κάνεις.

Επιπλέον, αν καταφέρεις και τσιμπήσεις εγγύηση για την εργασία που θα κάνεις, πρέπει να ξέρεις αν είναι εξουσιοδοτημένο συνεργείο.Θυμάμαι ήταν αλλά δεν ξέρω αν είναι ακόμα.

rtytop
14-01-2015, 21:29
Αυτο λεω και μην αρχισουν τα κουφα δεν γινεται και ολα τα κλασικα!δηλαδη δεν θα δω διαφορα?δεν αξιζει τον κοπο?

izi
14-01-2015, 22:18
Διαφορά θα δεις, αλλά για τα δικά μου κριτήρια δεν αξίζει αν δεν πουλήσεις άμεσα τον εγκέφαλο σου, για να σου βγει πολύ φθηνά η αλλαγή.
Για 100-150€ πλέον για revo είναι πεταμένα λεφτά όταν υπάρχουν άλλες καλύτερες επιλογές.

Σου είχα πει ότι μπορείς να κάνεις δουλειά και με αποστολή εγκεφάλου.
Δεν ξέρω, αν σε ζορίζουν τα 300€ τότε δώσε 100-150 για revo και τέλος.

rtytop
14-01-2015, 23:02
Απο βδομαδα που θα πεσει το μαρουλι λεω να κανω ενεργειες γιατι κατσε να δουμε τι θα μου πει η σεατ πρωτα και τι ποσο θα μου ζητησει καταρχας!

brwmogazos
15-01-2015, 09:28
Το καλο με το ρεβο ειναι οτι εχει αποδειξει πως δεν ταλαιπωρει το μοτερ.

Το 14αρι που καβαλουσα εχει πλεον 165000 χιλιομετρα και του Σουλη απο το ic 220 000 + αν δεν απατωμαι ολα με Ρεβο.

Παλιοτερα με φιλαρακι που ειχα πατησει παντως με την ιδια βελτιωση, απλα εγω με Ρεβο 5πορτος με 16αρια ΦΡ και εγω πιο βαρυς σαν οδηγος σφαζομασταν και εκεινος φορουσε το τοτε γνωστο TFRC προγραμμα...

izi
15-01-2015, 10:11
Για την ανανέωση σε αυτήν την τιμή εγκεφάλου είναι μια χαρά, ιδικά αν σπρώξει κάποιος και τον άλλον εγκέφαλο, του βγαίνει πάρααααα πολύ οικονομικά.

Και εγώ τις προάλλες είδα revo του 2008 με 175χιλιάδες χλμ και αέριο και ήταν μια χαρά το μοτεράκι και βιβλίο σέρβις με τα τυπικά μόνο.Για κάποιον όμως που θα ασχοληθεί λίγο ακόμα δεν αξίζει, αν και εφόσον μπορεί να βάλει κάποιο άλλο επώνυμο.

Από την άλλη έχουμε πει, η επαρχία έχει εμπόδια που δύσκολα τα ξεπερνάμε ώστε να κάνουμε την σωστή επιλογή.Συνήθως πάμε με το τι θα βολέψει.

rtytop
15-01-2015, 13:27
Οντως αλανι εδω δεν εχουμε πολλες επιλογες και μια που εχουμε σφαζει σε τιμη αλλα το εμποδιο ειναι μην μου αρχισει η σεατ τα δικα της θα δειξει απο βδομαδα το ολο θεμα!

Piterakos
15-01-2015, 17:50
ρε παιδιά να ρωτήσω: τόσο δύσκολος είναι ο προγραμματισμός του immo με το vag-com στις δικές σας καρότσες; γιατί πρέπει να πάει στη σέατ δηλαδή; εκτός και αν υπάρχει κάποιος άλλος τεχνικός περιορισμός.

rtytop
15-01-2015, 19:07
Αληθεια δεν γινεται εκτος σεατ γιατι ξερω εναν μαστορα που εχει βακγ κομ?

mavras
15-01-2015, 21:59
Το καλο με το ρεβο ειναι οτι εχει αποδειξει πως δεν ταλαιπωρει το μοτερ.

Το 14αρι που καβαλουσα εχει πλεον 165000 χιλιομετρα και του Σουλη απο το ic 220 000 + αν δεν απατωμαι ολα με Ρεβο.

Παλιοτερα με φιλαρακι που ειχα πατησει παντως με την ιδια βελτιωση, απλα εγω με Ρεβο 5πορτος με 16αρια ΦΡ και εγω πιο βαρυς σαν οδηγος σφαζομασταν και εκεινος φορουσε το τοτε γνωστο TFRC προγραμμα...
TFR λεγεται το προγραμμα Μητσακο και επειδη στο top gun ειχα φορεσει και το ρεβο και το TFR θα πω με σιγουρια οτι το TFR ηταν τρια αυτοκινητα μπροστα σε σχεση με το ρεβο, δοκιμασμενο με το τοτε μετρο μου.
προφανως και δεχομαι οτι σφαζοσουν τοτε με αλλο 14αρι, αλλα εγω εχω μετρο συγκρισης και με το ενα και με το αλλο

brwmogazos
16-01-2015, 08:52
Περιεργο!

Σφαζομουν ξερεις με ποιον...

εκεινον που σου ελεγα τις προαλλες με το μαυρο τοπ γκαν στην Ηλιουπολη!

Καταλαβα οτι οι διαφορες ειναι μικροτερες αποτι νομιζω μεχρι που διαβασα για τα +2 καροτσια με του Ανδριαννακη και τοτε μονο αρχισαν να μου μπαινουν ιδεες να το ξηλωσω μεχρι που πηρα το κοκκινο.

izi
16-01-2015, 09:22
Αληθεια δεν γινεται εκτος σεατ γιατι ξερω εναν μαστορα που εχει βακγ κομ?

Παντού γίνεται το θέμα είναι ότι είμαστε Ελλάδα και όλα πάνε ανάποδα.Κάποτε τους έλεγες να αλλάξουν την ρύθμιση του τιμονιού ή το κλείδωμα του συνοδηγού και σε κοίταζαν σαν χάνοι κτλ κτλ κτλ....
Ξεκίνα ρώτα παντού και πάρε τιμές.Μετά κάνεις σούμα και βλέπεις αν σε συμφέρει.

rtytop
16-01-2015, 12:00
Αυτο θα κανω χεχε!

rtytop
16-01-2015, 14:07
Λοιπον αλανια δεν αξιζει τον κοπο γιατι ρωτησα εναν μηχανικο αν γινεται ναι μου λεει αλλα σε ηλεκτρολογο παω σε ηλεκτρολογο και μου ειπε γυρω στο 100 δηλαδη το ολο θεμα θα παει 200 μπορει και παραπανω δεν αξιζει λεω να αφησω καβατζα τα φραγκα και την ανοιξει να παω σε κατι καλυτερο προγραμα!

Piterakos
16-01-2015, 14:42
αν είναι δυνατόν να θέλει 100 ευρώ για επαναπρογραμματισμό immo. Ρε που τους βρήκανε ρε; ήμαρτον!!!

rtytop
16-01-2015, 15:05
Μαματα φιλε τοσο ειναι η ταριφα παντου στην πολη που ειμαι δεν πειραζει θα βαλω προγραμα στον δικο μου εγκεφαλο και καλυτερο απο ρεβο!

izi
16-01-2015, 16:22
Μαματα φιλε τοσο ειναι η ταριφα παντου στην πολη που ειμαι δεν πειραζει θα βαλω προγραμα στον δικο μου εγκεφαλο και καλυτερο απο ρεβο!

Αν και περιττή ερώτηση εγώ θα την κάνω...Στην σέατ πήρες τηλ???ή επειδή σου είπε ο άλλος τόσο εσύ το έδεσες κόμπο ότι τόσο είναι παντού?
Δεν ξέρω πόσο χρεώνει ο καθένας και η κάθε αντιπροσωπία αλλά εγώ ένα 30άρι θα σου έπαιρνα.

rtytop
16-01-2015, 16:45
Οχι αγορι δεν πηρα στη σεατ γιατι ξερω οτι σφαζει φαντασου για ενα καθαρισμο πεταλουδας μου ειχαν παρει 45 ευροπουλα δεν πειραζει θα στειλω τον εγκεφαλο την ανοιξη σε καννεναν να βαλει προγραμα και τελειωσε ολη η ταλαιπωρια!

brwmogazos
16-01-2015, 17:20
Εγω θυμομουν κανα 60αρι σε Σεατ

mavras
16-01-2015, 23:05
40 ειχα πληρωσει και εγω καποτε στην σεατ...

izi
17-01-2015, 00:54
Οχι αγορι δεν πηρα στη σεατ γιατι ξερω οτι σφαζει φαντασου για ενα καθαρισμο πεταλουδας μου ειχαν παρει 45 ευροπουλα δεν πειραζει θα στειλω τον εγκεφαλο την ανοιξη σε καννεναν να βαλει προγραμα και τελειωσε ολη η ταλαιπωρια!

Τότε να πάρεις τηλ.
Θα στο ξαναπώ...εγώ αν ερχόσουν σε εμάς θα σου έπαιρνα ένα 30άρι και θα πίναμε και το καφεδάκι μας.

rtytop
17-01-2015, 04:11
.και ποτακι μετα αλανι δεν γαμιεται την ανοιξη θα μπει καλυτερο προγραμα!

izi
17-01-2015, 07:33
.και ποτακι μετα αλανι δεν γαμιεται την ανοιξη θα μπει καλυτερο προγραμα!

Από την αρχή στο είπα, κάνε ότι θεωρείς καλύτερο για την τσέπη σου.
Και για πρόγραμμα εκτός revo θυμάμαι σου έχω πει ακριβώς τι παίζει με Ανδριαννάκη και αποστολή.Άρα τα βάζεις κάτω και προχωράς όποτε είναι.

rtytop
17-01-2015, 13:19
Αυτο λεω και γω αμα ειναι για ρεβο να μου παει 200 βαζω αλλο και γλυτωνω την ολη ταλαιπωρια!

mavras
17-01-2015, 16:33
Ο ανδριανακης παλια...

jack
28-01-2015, 19:54
Κ μενα στον αλλο εγκέφαλο 40 ειχαν παρει στη Σεατ