PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : gt motorpower

enigma
28-03-2006, 10:10
Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος γνωρίζει τίποτα για αυτήν.Αν σας βοηθάει καθόλου αυτής φορούσε πρόγραμμα η Delta του Δημητριάδη στην αρχή.
Γνωρίζω ότι η έχει ειδίκευση σε ιταλικά αυτοκίνητα αλλά βλέπω τελευταία και πολλά Evo και επειδή πήρε το μάτι μου ένα Magnetti-Marelli (το ibiza από αυτήν την εταιρία φοράει πρόγραμμα) ρωτώ αν έχετε ακούσει τίποτα για αυτήν ώστε να την έχω στα υπόψην μου για πρόγραμμα.
Ένας φίλος μου θα πάει το corsa του και του είπε ότι δεν θα του προσαρμόσει πάνω στο δρόμο (μόνο σε πιο ισχυρά αυτοκίνητα λέει το κάνει αυτό) αλλά θα του βάλει ένα έτοιμο chipaki (300ευρώ θα του στοιχίσει η όλη μανούρα), περισσότερα δεν ξέρω.

Υ.Γ,Όποιος έχει κακή γνώμη για το εν λόγω κατάστημα ας στείλει pm
thnx προκαταβολικά

@ngel
28-03-2006, 13:01
enigma, αν ψάχνεσαι για πρόγραμμα μη βιαστείς μιας και ετοιμάζουμε κάτι πολύ καλό ;)

enigma
28-03-2006, 13:42
Δεν βιάζομαι ρε @ngel, απλώς όπως σου είπα και στο pm ψάχνομαι μόνο τώρα καθότι δεν έχω και ρευστό αλλά με ενδιαφέρει το εν λόγω μαγαζί καθώς είναι αρκετά κοντά μου οπότε θα μπορώ να έχω συχνή επαφή αν κάνω κάτι και έχει και καλή τιμή αν είναι και σε μας 300ευρώ.
Πάντως έχω ανοιχτά τα αυτιά και τα μάτια:shifty: :cool:

manosibiza
30-03-2006, 18:19
enigma, αν ψάχνεσαι για πρόγραμμα μη βιαστείς μιας και ετοιμάζουμε κάτι πολύ καλό

Τι καλο?????????

Darkside
30-03-2006, 19:40
Τι καλο?????????

Κατι πολυ καλο,,καντε λιγη υπομονη,, :)

IBIZOMANIA
31-03-2006, 13:07
ώχου αυτά τα "μεγάλα κεφάλια" με τα μυστικά τους....

leontas 1.6
12-04-2006, 12:31
Θα είναι μόνο για ibiza ή θα έχει και τη δυνατότητα να φορεθεί και απο 1600αρια LEON?Ρωτάω,γιατί σκεφτόμουν μέχρι τέλος καλοκαιριού να βάλω ένα της GReddy,έτοιμο για το LEON μου,με δυνατότητα αναγνώρισης του SprintBooster kai του BMC(δεν έχω ακόμα),και βοήθώντας τα,να δίνουν τα μέγιστα....

enigma
12-04-2006, 15:28
Λογικά μπορεί να υπάρξει και ανάλογη προσφορά (πάνω κάτω) να μπορούν και οι υπόλοιποι να βάλουν κάτι ανάλογο στο αυτοκίνητό τους μιας και μάλλον θα πρόκειτε για custom πρόγραμμα.Μήπως λέτε για Superchips;;;
leonta 1.6 δεν νομίζω να παίζει κανένα ρόλο το πρόγραμμα της GReedy με το booster, ώστε να μπορούν να "συνεργαστούν".Το δεύτερο απλώς επιταχύνει το ηλεκτρικό σήμα και πολλοί έχουν πει πως τα leon δεν έχουν τόσο μεγάλο πρόβλημα όσο τα ibiza, βέβαια μπορείς να ζητήσεις να κάνεις μια δοκιμή και να δεις αν τα αποτελέσματα σε σένα είναι τόσο καλά όσο σε μας που το έχουμε και πιο πολύ ανάγκη.

leontas 1.6
13-04-2006, 09:55
Η πρόταση που προανέφερα(chip,bmc,booster),έγινε απο ένα παλικάρι που δουλεύει στη VW Pazaropoulos σαν μηχανικός και όταν τον ρώτησα τι να κάνω για να ανασάνει λίγο το LEON,μου πρότεινε όλο αυτό το κιτάκι με 650€. Και μου ανέφερε ότι το chip θα συνεργάζεται με τ'άλλα δυο αλλά είναι μηδαμινής σημασίας αν "γνωριστούν" με το booster....
Όσον αφορά του να δοκιμάσω το booster πρίν το αγοράσω,το σκεφτόμουν κι εγώ (150€ είναι αυτά),αλλά,ποιος το φοράει ήδη,για να το δοκιμάσω και στο δικό μου?

enigma
13-04-2006, 10:27
Κοίτα να δεις αν πας σε ορισμένες αντιπροσωπίες σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα της δοκιμής στο ηλεκτρόγκαζο.
650ευρώ και τα τρία;;;150 έχει (στην καλύτερη περίπτωση) το sprintbooster, 250 to BMC (από μαγαζί έξω και όχι από αντιπροσωπία).Συγνώμη που ρωτάω αλλά μου φαίνεται απίθανο να στοιχίζει 200 ευρώ το GReedy,εδώ τόσο δεν έχουν προγράμματα custom και μάλιστα σε προσφορά.Εκτός και αν έχεις γνωστό οπότε πάω πάσο.

leontas 1.6
13-04-2006, 10:39
Το είχαμε συζητήσει πρίν λίγους μήνες και μου είχε αναφέρει:150 sprint booster(όχι boulekos),150 bmc kai 350 to πρόγραμμα.Μου είχε προτείνει και με 1000€ κιτ νίτρου,το οποίο θα άνοιγε σε όλο το φάσμα των στροφών,ανάλογα με αυτές,και με δυνατότητα απενεργοποίησης/ενεργοποίησης για οικονομία.Κάτι σαν turbo.Το οποίο μαζι με τα προηγούμενα,θα με ανέβαζε στα 180 αλόγατα και δεν θα υπήρχε και κίνδυνος για το μοτόρι αν το δούλευα συνετά(όχι 5 φορές την ημέρα).

enigma
13-04-2006, 12:00
150ευρώ το BMC;;;;Σίγουρα είναι BMC το βαρελάκι ή τύπου BMC;Πάντως η τιμή είναι πολύ ξεφτίλα αν είναι γνήσιο BMC, ούτε μεταχειρισμένο δεν βρίσκεις σε τέτοια τιμή.Πρόσεχε γιατί κυκλοφορούν πολλές απομιμήσεις.
Δες εδώ:http://www.bmcairfilter.com/infoCDA.asp
για να δεις πως ακριβώς είναι ιδίως το φίλτρο του.Εγώ είχα βάλει ένα της Simota πιο παλιά και δεν είχε την ίδια σχεδίαση το φίλτρο.;)