PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Δημητριαδη προγραμμα εχει δοκιμασει κανεις?

brwmogazos
08-10-2006, 00:26
Αν δεν επιτρεπεται τετοιου ειδους ποστ να σβηστει :tu

Ειπα να φτιαξω λιγο ακομα τον ιμπιζαρο μιας και τον χειμωνα αποτι βλεπω μετα το φεβρουαριο θα αρχισω καμια δουλεια γιατι παιζει να ξεμπλεξω με το κωλοΔΙκατσα...

επομενως λεω να ξηλωσω ρεβο και να βαλω κανα σοβαρο προγραμμα

Σειρα εχει παρει 4-2-1 χταποδι στον καραμπελα σε κανα 2 βδομαδες μιας και ο προκαταλυτης δεν δινει τα μεγιστα....48αρα σωληνα μεχρι πισω...200αρης καταλυτης και ενα προγραμματακι ωστε να ξηλωσω το Ρεβο.

Αποψε μιλαγα με φιλαρακι μου με 106 gti σκαλισμενο αρκετα και με επεισε να παω εκει για προγραμμα...

Προσφατα εβαλε προγραμμα σε φιλου το λαντσια 1600 και πηρε 11 αλογα παραπανω ροδα σε σχεση με το powerchips που ειχε πριν αποτι μουπε...

Δεν ξερω κατα ποσο εξτριμ ειναι τα σεταπ που φτιαχνει αλλα αναρωτιεμαι αν εχει φορεσει κανεις προγραμμα του...κανα 550αρι χρεωνει με 2 δυναμομετρησεις.

DiaVoLo
08-10-2006, 05:55
Ασχολειτε ο Δημητριαδης για τα δικα μας???

Darkside
08-10-2006, 08:05
Ακουστα τον εχω,,αλλα αλλο το 1600 Λαντσια,,οπου ισως να πηρε 11αλογα,,και αλλο το δικο μας το 1400αρι,,,γνωμη δικια μου,,αφου φορας revo,,γιατι ν αλλαξεις προγραμμα,,,και τα 550 που ζηταει ειναι παρα πολλα,,,οσο για το δυναμομετρο,,,μην περιμενεις να σου πει την αληθεια,,,φυσικα θα βγαλει την δευτερη φορα οπου θα φορας το δικο του προγραμμα καλυτερο αποτελεσμα,,,αν υπαρχει η δυνατοτητα,,να γινει δυναμομετρηση οπου επιλεξεις εσυ,,μπει το προγραμμα δωρεαν για δοκιμη,,και αν σε ικανοποιησει,,τοτε μονο να πληρωσεις,,αλλιως σου ξαναπεταει πανω το revo και του λες αντε γεια,,τοτε καλως,,,

TSAKHS-EVIA
08-10-2006, 09:34
:cool: - καθε δυναμομετρο δειχνει τα δικα του οποταν οπου και να πας το "πριν ματα" θα εχει διαφορα αλλα μην ξεχνας οτι θα στο φτιαξει πανω στο δυναμομετρο και θα ειναι βαση των οσων ηδη εχεις επανω φορεσει ,δεν θα ειναι κονσερβα - η μονη ενσταση μου ειναι οτι δεν το δοκιμαζει στον δρομο Real Time που λενε γιατι οι συνθηκες εκει θα ειναι διαφορετικες απο οτι σε εναν κλειστο χωρο,παντως μην ξεχνας οτι περνανε Evo / Sti απο το μαγαζι του δεν ειναι κανενας τυχαιος

kpilidis
08-10-2006, 11:52
πόσο παραπάνω θα σου δώσει ενα ποιο extreme προγραμμα??? 2,3,5 άλογα???
πολλά δεν ειναι τα 550 Ε για να πάρεις 5 άλογα παραπάνω??
γνώμη μου πάντα! πάντως σαν όνομα ειναι καλος και αξιόπιστος.

enigma
08-10-2006, 12:12
Ρε παιδιά το ότι περνάνε evo και sti από εκεί δεν μου λέει και τόσα πολλά.Εγώ που τελικά θα πάω στον πρώην συνεργάτη του Δημητριάδη, με τα ίδια ασχολείτε και αυτός.Και από αυτό που έχω ψάξει και έχω ρωτήσει ακούγεται αρκετά καλός και σοβαρός επαγγελματίας.
Όσο για να στο φτιάξει πάνω στο δρόμο, με όποιον έχω μιλήσει έχει πει πως αυτό είναι ανούσιο για μας.Όχι ότι δεν θα πάρεις το μέγιστο, απλώς δεν αξίζει να παιδευτεί (από ότι έχω καταλάβει) κανείς με ένα τέτοιο αμάξι.
Δημήτρη αν θες περίμενε.Θα πάω μέσα στον Οκτώβρη λογικά, να το βάλω με 300 και αν είναι καλό κοιτάς και σε αυτόν.
550 είναι αρκετά ρε συ και δεν νομίζω να βρεις να σκοτώσεις το revo παραπάνω από 400.

brwmogazos
08-10-2006, 12:48
Ναι καταλαβαινω ρε παιδες...απλως ο φιλος μου με το 106 gti που το φτιαχνει εκει εχει καλες σχεσεις μαζι του και θα τον βαλω να ρωτησει...

Το ρεβο οσο ναναι δεν ειναι οτι καλυτερο....ειναι γνωστο πλεον και επειδη θελω κατι παραπανω λεω να κανω την τραμπα εγκεφαλων μεσα στον χειμωνα ωστε να βαλω και κατι στην τσεπη...

Μεχρι τοτε ομως...θελω χταποδι καταλυτη 48αρα...αρα αρκετα φραγκα ακομα αρα θα αργησει επομενως Κωστη σιγουρα θα εχεις βαλει ως τοτε

Πανω στο δυναμομετρο το εξελισει το προγραμμα...και εγω πιστευω πως σιγα μην ασχοληθουν με το 1400αρι μας...για Ανδριαννακη ελεγα αλλα ξερω πως ο Δημητριαδης που ασχολειται και με ντραγκστερ και με εχει πεισει ο φιλος μου ισως μου κατσει καλυτερα...

Εννοειται πως δεν θα ζητησω το πιο εξτριμ σεταπ και φυσικα οχι 7500 κοφτη...δεν θελω να κανει παφ καμια μερα το μοτερ μου...δηλαδη δεν θα ζητησω ακραιο σεταπ...και κοφτη αντε 100 στροφες πανω απο το οριο που θα αρχισει να κρεμαει το μοτερ μου...αυτο ειναι το σκεπτικο...

Σιγουρα το αποτελεσμα οταν τελειωσω με αυτα που θελω να κανω και εχω ηδη αναφερει θα ειναι καλτυερο αποτι ειμαι τωρα...αλλα λογω 16αρας και βαρελιου, εννοειται πως δεν παω για να στησω αμαξι για φαναρια...απλως κατι πιο γρηγορο αποτι τωρα ωστε να με κρατησει λιγο μεχρι να παιξει δουλεια και καβατζα χρηματων ωστε να γινει η αλλαγη σε Εφ αρ...

Ειδωμεν...

απλως ειχα περιεργεια αν εχει βαλει κανεις ηδη...

Το δυναμομετρο του ειναι Μαστανγκ αποτι μουπε ο φιλος με το 106.

TSAKHS-EVIA
08-10-2006, 14:03
:( - οποιος παει για προγραμμα με σκεπτικο του Α θα μου βγαλει περισσοτερα απο του Β ξεκινα με λαθος σκεπτικο (!) μετρα η αξιοπιστια,η μελλοντικη αναβαθμιση και το ποσο ομοιομορφη θα ειναι η καμπυλη ,αυτα πληρωνεις παραπανω - οταν αργοτερα πχ αλλαξεις εκκεντροφορους ή πειραξεις το καπακι ποια ετοιμο προγραμμα θα σε καλυψει ? για να πας να τους πεις ξερετε αλλαξα αυτο και αυτο να δεις τι θα σου πουνε,το πολυ πολυ να σου που να βαλεις την Β' εκδοση και ο θεος βοηθος ενω αν πας εκει που πηγες αρχικα με το ιδιο δυναμομετρο θα σου κανει τις απαραιτητες διορθωσεις συν του οτι αναλαμβανει πληρως την ευθυνη

brwmogazos
08-10-2006, 17:45
αυτα ειναι αυτονοητα φιλε μου και εχω ηδη κανει το τσεκ απ μου...
του φιλου το 106 με 150 ευρω 8α του κανει τις απαραιτητες αναβαθμισεις στο προγραμμα...

Ο δημητριαδης δεν ειναι κανενας τυχαιος στο ειδος να μην ξερει να σεταρει αυτοκινητα...γιαυτο και κατεληξα για εκει δεν νομιζω η ενασχοληση του με ντραγκστερ να ειναι τυχαια...

Εγω θα σου πω το αλλο ομως...εχω ηδη ρεβο...εχω ανοιξει με αλλα προγραμματα χειροποιητα και τρωω ξυλο.

ΦΙλοι μου με Τι εφ αρ μου λενε οτι πλεον πιστευουν οτι δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο...

ενας αλλος αλλαξε απο τι εφ αρ σε ανδριαννακη και μου ανεφερε οτι τοσο καιρο ΝΟΜΙΖΕ οτι ειχε προγραμμα...

εννοειται πως ο καθενας ειτε μεγαλοποιει τα πραγματα ειτε εχει το δικο του μετρο συγκρισης...

δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες...ρεβο=που ηδη θελω να το αλλαξω..

τι εφ αρ...που ακουω οτι πολλοι πλεον δεν τρελλαινονται με την αποδοση του...

ανδριαννακη που ακουω οτι στο ιδιο αμαξι ειδε καλυτερη αποδοση σε σχεση με πριν και δημητριαδη που δεν εχει βαλει κανεις προφανως.

Δηλαδη τι να βαλεις?να βαλεις τι εφ αρα και να καταληξω στο σημειο που ειμαι τωρα με το ρεβο? να θελω να το βγαλω?

Μεχρι να παρω κανα σοβαρο αμαξι θα παιζω με τον ιμπιζαρο

kpilidis
08-10-2006, 19:48
όπως ειπες δημητρη.. θα παιζεις, δηλαδη θα σκορπας E...
δεν κανεις λιγο υπομονη,ωστε να πας σε καποιο με τουρμπινα??

enigma
08-10-2006, 22:05
Βασικά επειδή έχω καταλάβει αρκετά καλά σε τι φάση είναι (τον κατανοώ σε πολύ μεγάλο βαθμό) δεν ξέρεις πότε θα έρθει η στιγμή να πας σε κάτι πιο δυνατο.
Και εμένα αν μου έλεγαν ότι του χρόνου σίγουρα θα πάω σε κάτι αρκετά πιο δυνατό δεν θα έψαχνα να του βάλω πρόγραμμα τώρα.Επειδή δεν ξέρω πότε θα πάω, ως τότε θα έχουμε τον ibizaro και θα σκαλίζω αυτόν.

brwmogazos
09-10-2006, 00:24
Οπως τα λεει ο Κωστης...

Απο Φεβρουαριο και μετα μαλλον θα πιασω δουλεια, θαμαι ακριβως 26 τοτε (γ*μω το Δικατσα σας)...1 χρονο μεχρι να βγει το εκκαθαριστικο+ποσα χρονια μεχρι να κανεις καλο κουμαντο και να βαζεις φραγκα στην ακρη???(κλαφτα)

μαλλον αρκετα...γιαυτο λεω να φτιαξω λιγο ακομα τον ιμπιζαρο.εκτος και αν αρχισω τις απειλες στον πατερα μου οτι θα παρω αλλη μηχανη πιο γρηγορη και για να γλιτωσει τα εγκεφαλικα τσονταρει σε καμια προκαταβολη για Εφ Αρ...(Σε λιγο θα ζηταω λυτρα και θα εκβιαζω) :p

Και υστερα απο τα αποψινα ανοιγματα με του φιλου μου το Ιγκνις(δειτε στην αναλογη ενοτητα) μαλλον πεισμωσα αφου ξαφνιαστηκα με την κατα πολυ μικροτερη διαφορα σε σχεση με παλιοτερα ανοιγματα και θα το φτιαξω ακομα το συντομοτερο δυνατον...

kpilidis
09-10-2006, 13:26
καλα δημήτρη εισαι πολυ γκ....μενος!!!
τι να σου πω!!! αντε καλες αλλαγες!:tu

Fantomas
10-10-2006, 00:41
Γιατί δεν κοιτάς και εδώ στο κλάμπ που έχουν πρόγραμμα διαθέσιμο?

Ρώτα και τον ibiza_sound.....

Darkside
10-10-2006, 06:21
Ρωτα και τον darkside,,οπου εχει κανει αλλαγες 2 προγραμματα,,,,και εχει καποιες συγκρισεις,,,:D

Tsakinnen
10-10-2006, 10:09
Ρε συ...Δεν ειναι υπερβολη να πεταξεις το ρεβο και να δωσεις 500 ευρω για προγραμμα? Και τι θα δεις? 2-3 αλογα ακομα και 0.5 κιλα ροπη???
Θα σου παει 166.6 ευρω ανα ιππο...
Θες να σου πω και γω μια ιδεα που εχω στο κεφαλι μου και την εχει γινει σε 1.4 16v...?
Νιτρο...
Μη βαρατε ρε παιδια...

kpilidis
10-10-2006, 15:04
πολυ must το νιτρο αλλα ΠΑΡΑ πολυ επίφοβο ομως..

Darkside
10-10-2006, 16:18
Νικο αν και θα βγουμε εκτος θεματος,,,μπορω να πω πως συμφωνω μαζι σου,,,Νιτρο,,,χωρις κανενα προβλημα,,,εχει ηδη εδω και 3-4 μηνες γνωστος στο περιβαλλον μας,,χωρις κανενα προβλημα,,με ακρως εντυπωσιακα αποτελεσματα,,απλα η χρηση ειναι με συννεση,,,,

enigma
10-10-2006, 16:24
Ρε tsak θεωρώ πως το νίτρο είναι μεγαλύτερη υπερβολή.To νίτρο είναι μόνο για εκκινήσεις, χωρια που κάθε τόσο θα πρέπει να πηγαίνεις για αναγόμωση της φιάλης.
Ενώ ο brwmogazos θέλει απλώς να ζωηρέψει το αυτοκίνητο.Για την ακρίβεια να πάρει τα μέγιστα από ένα πρόγραμμα, που να μην είναι όμως πολύ extreme, γιατί πολύ απλά το υπάρχον δεν τον καλύπτει.
Εγώ του προτείνω να το στείλει το revo αρκεί να το δώσει σε καλή τιμή, ώστε να αποσβέσει όσο γίνεται το κόστος του επόμενου.Πάντως σαν πρόταση, αυτό που είπε ο fantomas είναι αρκετά καλή.

brwmogazos
11-10-2006, 02:28
υπερβολη ειναι τα 405 ευρω για το βαρελακι που στοιχησε και το ρεβο με τα 300 παρολο που το πηρα απο παιδι που το κερδισε σε κληρωση...

σιγουρα ειναι αρκετα πεταμενα λεφτα...αλλα αν μπορω να κανω fine tuning στο σεταπ του αυτοκινητου μου με αυτα που φοραει και να το προσανατολισω λιγο στο στυλ οδηγησης μου πχ θα ειναι καλυτερα.αφου θα τα σκασω που θα τα σκασω οταν ερθει η ωρα..
ας βαλω κατι που εχει περισσοτερες πιθανοτητες να βγει καλο...αυτο ειναι το σκεπτικο.

Nakos
22-10-2006, 17:14
Αυτο που εχω να πω για τον εν λογω κυριο, ειναι οτι "μακαρι ολοι οι επαγγελματιες να ηταν οπως αυτος".
Για τα 11 αλογα που αναφερει φιλος (παραπανω) σε Delta, εχω να πω οτι ειναι παντα στον τροχο και να υπογραμμισω οτι το δυναμομετρο του ειναι ισως το πιο αυστηρο στην Ελλαδα.Και μην ξεχναμε οτι 11 ροδα ειναι κοντα (x2) στο μοτερ.
Anyway γνωστος μου με Toyota που του το ρυθμισε, εβγαλε πολλα αλογα παραπανω απο αλλους, και το αμαξι το συγκεκριμενο κυκλοφορει εδω και 4 χρονια (με 1,5 bar σταθερο και 1,7 overboost) χωρις το παραμικρο προβλημα.
Τωρα οσον αφορα τις τιμες του αυτο ειναι υποκειμενικο....
Εγω θα τον εμπιστευομουνα....
Η τελικη επιλογη δικη σας

kpilidis
22-10-2006, 17:49
μακάρι να έχουμε προσωπικη άποψη απο ολους ώστε να μπορουμε να κρινουμε!!

brwmogazos
22-10-2006, 19:17
Κοιτα η αποφαση εχει ηδη παρθει...το θεμα ειναι να βρεθουν τα χρηματα...να φτιαξω το 4-2-1 που θελω, 48αρα και καταλυτη πρωτα και μετα ισως τραμπα εγκεφαλου για να βαλω και κανα ψιλο στην τσεπη, μην σκασω ντουκου την 500αρα και μου μεινει το ρεβο χωρις λογο....ισως μεχρι τοτε να εχει μπει και σκουπα...

Ελπιζω σε ενα καλο αποτελεσμα να με κρατησει λιγο καιρο μεχρι να εχουμε χρηματα για αλλο αμαξι...ως τοτε ειδωμεν.

seatibiza16v2001
10-04-2007, 19:39
Ο Δημητριαδης φτιαχνει πολυ καλα και αξιοπιστα προγραμματα.Εγω στο δικο μου seat ibiza 16v 14ari(101hp) του 2001 φοραω προγραμμα του και ειμαι πολυ ευχαριστημενος εδω και τεσσερα χρονια που το εχω πανω στο αμαξι.Δυναμη το αμαξι εχει πολυ καλη για τα κυβικα του κοφτη ανεβασαμε στις 7000rpm και μεταξυ 3800-7000 το αμαξι δινει ρεστα.Να αναφερω οτι φοραει σκουπα,πολλαπλη αλλη και αφαιρεση προκαταλυτη,μεταλλικο καταλυτη,μεσαιο μαμα,και τελικο ελευθερο.Οσον αφορα στην καταναλωση δεν μπορω να πω οτι ειδα μεγαλες διαφορες και βεβαια παιζει ρολο το πως πας το αμαξι:tu .Παντως να αναφερω οτι εγω δεν ειχα βαλει ρεβο αλλα κατευθειαν αυτο δηλαδη δεν πληρωσα και το ρεβο και μετα εδωσα αλλα 500 για να βαλω αλλο.Βεβαια η επιλογη ειναι δικη σου .....:confused:

kpilidis
10-04-2007, 19:55
εγγυηση δινει ?? και αν ναι , ΠΟΥ?

brwmogazos
10-04-2007, 20:18
Πηρα τηλεφωνο πριν λιγο καιρο και τον ρωτησα...420 ευρω ηθελε και ηταν ετοιμο το προγραμμα...δεν θα το εφτιαχνε για το αμαξι μου μιας και δεν υπηρχε λογος και το εξτρα κοστος μου ειπε για πχ ρυθμισμα δεν αξιζει...

Πριν λιγες ημερες ομως αποφασισα να σταματησω εδω, με οτι εκανα στο 1400 και αρχισα να μαζευω λεφτα για το καινουριο οχημα.Επομενως τελος 1400...δεν δινω λεφτα ουτε για αποσμητικο πλεον...