PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Τσαγια με... turbo flavor!!!

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28

cupra danny
21-03-2013, 17:29
χτες βραδυ στα μερη μου ειχαμε πατηματακια με τουρμπο rx8..το παλικαρι ειχε δοκιμασει με εναν φιλο με λεον 4κινητο και ειχαν καποιες διαφορες..ετσι αναφερθηκε το δικο μου αμαξι και τελικα εγινε το πατημα.το rx8 δηλωνει περιπου 300,φοραει κ29 απο porche με παροχη για 650 και δουλευει 0.65..θεωρω παντως πως βγαζει κατι παραπανω απο 300.
πρωτο πατημα,2ες 60χλμ,3 γρηγορες κορνες και ως να καταλαβω τι εγινε ειχε εκτοξευτει 3 αμαξια μπροστα...με το που πατησα κλειδωσα αλλα μειναμε εκει ως να κοψω το πατημα..
δευτερο πατημα,ιδια χλμ,το rx8 στο παραθυρο του συνοδηγου και παταμε ταυτοχρονα..μου καθεται διπλα και αρχισα να του ανοιγω με το που κουμπωσα τριτη..τελειωματα τεταρτης ημουν ενα και κατι μπροστα.στο αμαξι ειχα και εναν φιλο ο οποιος κοντευει τα 100 κιλα..
δε συζηταω οτι το εξτερναλ του με τρελανε!που να βαλει και αγραφο και να σηκωσει και πιεση..πανικος!
το κλιμα ηταν απολυτα φιλικο και το διασκεδασαμε!
ταυτοχρονα με ενα πατημα ειδα και τι εκανε το αμαξι μου οταν ηταν ακομα με το ρεβο1...ημουν πισω απο το συγκεκριμενο κουπρα περιπου 4 αμαξια..οταν τα παιδια πατησαν πατησα και εγω..με το που κουμπωσα τριτη εφτασα πισω απο το ιμπιζακι με σχετικη ανεση...στη συνεχεια απλως πατουσα και αφηνα γκαζι..μιλαμε για αρκετη διαφορα την οποια δεν περιμενα!

Chris_Fr
24-03-2013, 19:05
Τυχαίο πάτημα σήμερα με RX7 το παλιό με τα αναδιπλουμενα φανάρια το 2τουρμπινο καμπριο εγω τρικαβαλος και αυτος μόνος του πάτημα απο 4ετες λόγο ότι ήμασταν εθνική Ρέθυμνου έφαγε τόσο ξύλο που έβαλε και στις τσέπες του μέχρι και τα 240+ δεν είχαμε καμία επαφή! Μετα έκοψα και πέρασε και με κοίταγε σαν χαζος! Απλα ο ibizaros μου φυσάει!!! Που πειγενε το γατακι...!!!!

izi
24-03-2013, 19:31
fd3s ή fc????Και τα 2 έχουν αναδιπλούμενα φώτα!!!!
Αν λες όμως κάμπριο μάλλον fc.Το άλλο δεν θυμάμαι να έβγαινε καμπριο.

Μην φανταστείς ότι πάνε και καλά...ibiza δεν είναι, χαχα!!!!

Chris_Fr
24-03-2013, 19:34
Όταν πέρασε απο δίπλα μου έκανε σαν τρελο όταν τον άφησα να περάσει! 20vt Rules!!!!!

need for speed
25-03-2013, 09:16
Όταν πέρασε απο δίπλα μου έκανε σαν τρελο όταν τον άφησα να περάσει! 20vt Rules!!!!!
πανηγύριζε που σε πέρασε.....?

cupra danny
25-03-2013, 10:08
τα καημενα τα mazdaκια που πανε??

Chris_Fr
25-03-2013, 11:12
Ξέρω κι εγω ρε που να πανε τα ταλαιπωρα!!! :)

bagelhs
25-03-2013, 11:16
ετσι δωσε πονο κριστιαν στα κρητσικοπουλα!!!!!!!

vazelos@ibiza
29-03-2013, 20:34
4-5 πατηματα χθες,ο αντιπαλος s3 8l 1ο σταδιο ...

1ο) 2ες απο 60,εγινε πανυγηρι μια κ δεν ειχαμε επαφη,στα 200 δικα μου ειχαμε περιπου κολωνα υπερ μου...

2ο) 3ες 70,εδω πηγε στο πατα να μ φυγει λιγο αλλα μετα ειχαμε τα ιδια .. ισως λιγοτερο απο κολωνα στα 200.

μετα πατησαμε απο σταση,

3ο) σταση,επειδη ξεκινησα με 2100-2200 σε καλη ασφαλτο,κρεμασα κ εφυγε 3 αμαξια σιγουρα,πατησαμε πολλα μετρα κ
τελειωματα 4ης αν θυμαμαι καλα περασα μπροστα.το κοψα στα 230 γιατι θ αλλαζαμε νομο !

4ο) σταση ξανα,ξεκιναω με 3000,φευγει περιπου 2 αμαξια μπροστα στο πατα,εδω νομιζω οτι ειμουν διπλα του τελειωματα 3ης ..

καναμε κ κανα-δυο ακομα απο σταση λογο μη συγχρονισμου κ κατι κοφτες απο μενα δεν τελειωσαν ποτε ...

συμπερασματα βγαλαμε προς το παρον,μια κ οι 2 θα κανουμε αλλαγες,το s3 παει για gtx2867 κ πηγαμε για υπνο.

σημ. το s3 εχει κατι θεματακια με το σασμαν,στις γρηγορες αλλαγες ψιλοσκαλωνε..

για τις ακριβεις αποστασεις δεν ειμαι κ πολυ σιγουρος ... το κλιμα παραηταν φιλικο οποτε ολα καλα !!!

RpMz
30-03-2013, 01:03
Ευγε για τα πατήματα, αναμενόμενα αποτελέσματα!!

izi
04-04-2013, 07:24
frάκι πρώτο στάδιο πως κάθεται δίπλα σε carrera s ρολλ?Μοντέλο 2005 η ''μικρή'' με τα 325 ονοματικά αλογάκια.Έχει δοκιμάσει κανένας?
Τα νούμερα βγάζουν θεωρητικά την carrera μπροστά.

και 2η ερώτηση, με 6άρι η carrera και 5άρι το fr, από τα πόσα ευνοείται το fr(χλμ/σχέση)?

Πείτε μου ότι έστω και ένας έχει πατήσει!!!!!

zacxanthi
04-04-2013, 07:31
φιλος μου που ειχε δοκιμασει παλιοτερα...με φρ 1ο σταδιο, ρεβο2 κουλερ εξατμιση κ φιλτρο ΚΝ απο ρολλ 60 που βολευει εμας...μεχρι κ τα 250 ηταν μπροστα το ιμπιζα...κ αν θυμαμαι καλα το ιμπιζα ηταν ντυμενο κανονικα...

koni
04-04-2013, 08:11
Εχω πατησει με 4s cabrio.Βασικα ηταν πισω μου και οταν ειδα παταει να περασει,ανοιξα και εγω.Μεχρι τα 220 τουλαχιστον,δεν με περασε.

need for speed
04-04-2013, 08:19
φιλος μου που ειχε δοκιμασει παλιοτερα...με φρ 1ο σταδιο, ρεβο2 κουλερ εξατμιση κ φιλτρο ΚΝ απο ρολλ 60 που βολευει εμας...μεχρι κ τα 250 ηταν μπροστα το ιμπιζα...κ αν θυμαμαι καλα το ιμπιζα ηταν ντυμενο κανονικα...

Πρέπει να είναι πολύ βαριες....... σε αυτά τα χιλιόμετρα δεν θα ήταν λογικό να μαζέψει ? 3000+ δεν είναι αυτές ή κάνω λάθος?

izi
04-04-2013, 08:47
Ζαχαρία είμαι 99.9% ότι είναι η carrera 3.6 με τα 325(ονομαστικά) και όχι 3.8 εκείνη με τα 355.Αν και εκείνος ισχυρίζεται ότι είναι η 2η.Φυσικά τον ισχυρισμό μου τον βασίζω όταν του πήρα μέτρα, είναι τελείως μαμά και με τις εργοστασιακές 18άρες ενώ η μεγάλη φοράει 19άρες + ότι ανοίξαμε με το 14άρι και πάτησε τέρμα μέχρι όσο είχαμε ''μικρή'' απόσταση και μπορούσα να ακούσω μου έκανε ίδια διαφορά με το fr εκτός και μετά άφηνε γκάζι και δεν το καταλάβαινα.

need for speed αν δεν κάνω λάθος είναι 1400 κιλά αυτή που λέω.

brwmogazos
04-04-2013, 09:38
Και βεββαια εχουμε πατησει....ηταν το πρωτο μου σοβαρο πατημα! και την ιδια βραδια με ε36αρι τουρμπατο 350 αλογα+... Με το πορσε το εχω γραψει παλιοτερα. Εγω με προγραμμα 9-8, φουλ 63.5 με καταλυτη φιλτρο αγελαδα σκαστρα κτλπ. Φουλ ντυμενος και 2καβαλος. Το πορσε ενα μαυρο με εναν αλβανο οδηγο μιας και το αμαξι ηταν αλβανου ο οποιος το εδωσε σε χερα για να πατησουμε αχαχαχα. 2ες ρολλ 2 πατηματα...Λεω δεν βαριεσαι, παω να μαζεψω...ψαρακλας καιε γω γιατι οπως ξαναειπα ηταν το πρωτο μου σοβαρο πατημα 2008 θυμαμαι καλοκαιρι. 2ες πεταγομαι μπροστα και ανοιγω. Με περασε μετα τα 220 και μαλιστα με ανεση και ανοιγε κιαλλο! Εκει μιλησανε τα κυβικα φυσικα. 2ο πατημα το ιδιο ακριβως! Ηταν η καρερα με τα 320...οπου το ειπα σε ατομα που δεν ηταν στο πατημα απορουσαν. Οι Αγγλοι δε σε ενα ασχετο με αμαξια φορουμ αλλα με αρκετους ξερολες γελαγαν και ειρωνευονταν οτι ουτε μια στο μυριο δεν γινεται. Στο τελος τσακωθηκα....Βιντεο ειχαν τραβηξει γνωστοι μου γιατι ειχαμε μπολικο κοσμο επανω στην αερογεφυρα που κοιταγαν αλλα ποτε δεν το ειδα-πηρα. Ο τυπος που ειχε το πορσε το πουλησε μετα απο κατι μηνες και πηρε τζαγκουαρ. Εδω απορησα εγω ο ιδιος φαντασου! Νομιζω 2 αμαξια του ανοιξα στα γεμισματα. Το ιδιο βραδυ και πατημα με 350 αλογα ε36 φιλου οπου σφαχτηκαμε και ξενερωσε! Ηταν η πρωτη φορα που στην μικρη πολη που εμενα, μαθανε πλεον οτι τα ιμπιζα ειναι δολοφονοι γιγαντων. Γενικοτερα εχουν αφησει τα ιμπιζα ιστορια για το ποσο καλα πανε...Βγηκαν μετα οι βρωμες οτι ξυριζει κτλπ. Μετα απο μηνες μπηκε 70αρι νταουνπαιπ και ντεκατ, μπηκαν φλατζες εισαγωγης, μπηκαν σωληνωσεις κουλερ, τερματισα το ρεβο σε 9-9 κτλπ κτλπ. Το αμαξι μονο με 70αρι νταουνπαιπ και ντεκατ πηρε 2 καροτσια!!! Κατι που ειδαμε ενα βραδυ με τον Φαντομα και απορησαμε καπως.Αρα με το πορσε λογικα θα ανοιγα ακομη περισσοτερο αλλα και παλι ψηλα το πορσε θα εδειχνε τα δοντια του ακομα και μονοκαβαλος να ημουν τοτε στο πατημα....

izi
04-04-2013, 10:04
Χαίρομαι που επιβεβαιώνετε όλοι πάνω κάτω την ίδια διαφορά.Αν μιλούσαμε για κόπιες θα είχα ενδοιασμούς.
Ευχαριστώ παλικάρια!!!!

ABARTHBOY
04-04-2013, 10:42
παιδια χτες βρεθηκε πισω μου mazda 3mps με πινακιδες απο σερρες κοκκινο! κυριος γυρω στα 33-με 37 με μαυρο fmic μπροστα και μια εξατμιση που ξεσηκωνε κα πεθαμενους!!(το εμαθα με δυσκολο τροπο!!) εγω μαμα μονο φιλτρο!! ειμασταν με κανα 80 και κατεβασα 3η και αρχισα να επιταχυνω!!! ηρθε διπλα μου πατησε 2 ξερογκαζιες και ενα κατεβασμα σε 3η απο 5η και απλα ειδα την απογειωση!!!! σπιναρε και η εξατμιση εσκαγε και εβγαλε και μια φλογιτσα!!! αυτα!!!!! ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ!!!! δεν πειραζει!!! τουλαχιστον ειδα μια απογειωση!!!! προς τιμην του μετα απο κανα 500 μετρα φρεναρε και αναψεαλαρμα και μου εκανε νοημα!! και με ρωτησε τι ειμαι!! μολις ειπα μαμα μου λεει φτιαξτο και θα πας καλα!! εγω ειμαι 330 αυτη την στιγμη και παως ως 390 στα ορια!! χαιρετησε και εφυγε κοφταροντας!!! ωραιος τυπας!!!

izi
04-04-2013, 10:49
Περιέγραψε μου το λίγο...μήπως είχε μαύρη σημαία(μαύρα τετράγωνα στην ουσία) στα πλάγια για αυτοκόλλητο αριστερά και δεξιά, αεροτομή μαύρη(καρμπον), μαυρό γιαλιστερό ουρανό, μαύρη γραμμή το καπό του, το σήμα το πίσω κομμένο σε σχήμα ''Μ'' μαύρο και το μπροστινό σχήμα κόκκινο???Και άλλες γενικά μαύρε πινελιες....

Βασικά είχε πινακίδα που τελειώνει σε 5?Αν ναι είναι το mps3 που έχω ανεβάσει στις φώτο από trackday...

ABARTHBOY
04-04-2013, 10:51
μαυρη αεροτομη ναι και μαυρο ουρανο μαλλον δεν θυμαμαι αλλα καθαρο απο αυτοκολλητα!! αριθμο δεν θυμαμαι!! απλα πετουσε!! μπορει αν ειανι και αυτο που λες

izi
04-04-2013, 10:56
http://www.ibizamania.gr/showthread.php?t=21493

Αν είναι αυτό τον ξέρω και ξέρει και ο ίδιος τι θα γινόταν αν ήσουν 1ο στάδιο...έχει εμπειρία:p

Και σου είπε αλήθεια για την δύναμη του ή μάλλον όσο του έχουν πει και όντως θέλει να πάει 380-400.

ABARTHBOY
04-04-2013, 11:00
δεν ξερω για πιο λες δεν βλεπω κατι ειναι στα βιντεακια???

izi
04-04-2013, 11:03
Έχω ένα θεματάκι με την σύνδεση ΑΚΟΜΑ!!!!
Είναι το τόπικ για το ΗΑC δεν στο εμφανίζει?Αν δεν βαριέσαι μπες στην κατηγορία motorsport και βρες το θέμα με το 7οHAC.Εκεί αν θυμάμαι καλά έχω βάλει φώτος.Είναι ένα και μοναδικό κόκκινο mps3 με Σερραϊκές πινακίδες.

ABARTHBOY
04-04-2013, 11:14
αυτο ειναι izi! εισαι τζιμανι!!!! δεν ειχε σημαιες ομως! αλλα αυτο ηταν!! τι να σου πω σαν σταματημενο με περασε!!! τωρα ποσα ειχε και τι θα γινοταν αν ημουν α σταδιο δεν ξερει κανενας!!

izi
04-04-2013, 11:28
Δεν θυμάμαι να το έβγαλε το αυτοκόλλητο.Θα τον ρωτήσω στο φατσοβιβλίο.
Πριν 2 χρόνια ήταν στα 290 αλλά δεν του άρεσε το πρόγραμμα ή μάλλον δεν τον κάλυψε στην απόδοση λόγω ότι ασχολήθηκε με την πίστα έπειτα.Μετά έκανε κάποιες αλλαγές με μικρή διαφορά σαν νούμερα αλλά σαν απόδοση εντός πίστας άλλο αμάξι.Τα 330 είναι πολύ αισιόδοξο νούμερο αλλά λίγη σημασία έχει.Θέλει να πάει στα 380-400, έχει ήδη το σαλιγκαράκι αν θυμάμαι καλά.

Σου ξαναλέω αν ήσουν 1ο στάδιο θα γινόταν τρελή σφαγή...άκου με...το ξέρει και ο ίδιος!!!!!!

Πριν 2 χρόνια έκανα στις Σέρρες 1.44'' και έγραφε εκείνος 1.41''.Ίδια μέρα που πήγαινα προφυλακτήρα GTR με μέτριο οδηγό!Παλιές καλές εποχές!!!!
Α τα mazda 3 είναι βαριά.Ο φίλος του έχει το 1.6 το μπλε που είδες, δηλώνει 120 άλογα.Επαφή μαζί μου ΠΟΥΘΕΝΑ.Τον έτρεξα με 225/45/17 με 7.5άρα και ακόμα και στην ευθεία που λες με κόβει το λάστιχο, τον έφτασα και τον πέρασα.

cupra danny
06-04-2013, 12:57
πατημα δοκιμαστικο σε φιλικο κλιμα χτες βραδυ με cupraki mk4 με ανδριανακη προγραμμα k03s και εξατμιση.
το αμαξι ρυθμιστηκε ξανα προχθες και το περιεργο ειναι οτι η w/g του ειναι ρυθμισμενη πιο χαλαρη και απο το μαμα σφιξιμο.το αμαξι δουλευει 1.2 και 0.8 κοφτη οπως μου ειπε το παιδι..
πατησαμε απο δευτερες 60.στη δευτερα μειναμε μαζι,κουμπωμα τριτης και τον εβαλα στο πισω φτερο μου (πολυ μικρη η διαφορα μας ως τωρα)..με το που κουμπωσα 4η του ανοιξα και του εκανα 3 και ανοιγα ωσπου κοψαμε..
το δικο μου συμπερασμα ειναι αυτο που μου ειχε πει ο προγραμματιστης μου τοτε..οτι μεχρι τριτη δε θα εχω πολλες διαφορες με κ03 και οντως επιβεβαιωθηκε!βεβαια περιμενα κατι καλυτερο..
το ιδιο επισης ειχα παρατηρησει και με το rx8..οτι εγινε,εγινε στην τεταρτη.. :D

nive
06-04-2013, 13:35
Ρε μας δουλευεις....μισο πρωτο σταδιο πατε μαζι μεχρι τριτες και ξεκολλας λιγο τεταρτη και εισαι υβριδιο? Μηπως πατησες μεσαια?

bagelhs
06-04-2013, 15:16
οταν φοραγα μονο προγραμμα,(ο,8/1,2 οβερ)σε πατηματα με δικα μας πρωτοσταδιατα στο πατα 2ες ετρωγα 2 αμαξια,για 3ες το χαος!!!!!!!!!!

MGL
06-04-2013, 21:24
Danny,εγώ προβληματίστηκα πάντως.Δεν με ενθουσίασε η απόδοση του αυτοκινήτου σου.Εκτός και αν το cupra που πάτησες ήταν φουλ ποντικίσιο.

nive
06-04-2013, 21:50
Μανο πολυ κομψα το θιγεις!!! Εγω ξενερωσα μιας και μιλαμε για αμαξι με κοντα στα 290 αλογα που δοκιμασμενα αποδιδουν.
Εγω πιστευω πως αν δεν επαιζε και ο Θανασης 1,4δεν υπαρχει απλα επαφη,μιλαμε για 2κολωνες διαφορα.
'Η ο αλλος ειναι τερμα και κρυβει πραγματα και κατεβηκε με ματζουνια και τερμα ξυλωμα η ο Θανασης να κανει ενα leak test.
Θαναση μηπως τρεχεις με τα λινα?

MGL
06-04-2013, 21:55
Τι να πώ ρε Νίκο;;Ήξερα και εγώ οτι το αμάξι του πάει μπάλα...απορώ με το αποτέλεσμα.

cupra danny
08-04-2013, 09:30
ρε σεις σε οτι αφορα τα λαστιχα,ειμαι οκ αν και πατησα με τελειως κρυα λαστιχα και σε οχι και τοσο καλο δρομο..
εμεινα και εγω εκπληκτος με το αποτελεσμα..περιμενα λιγη διαφορα στη δευτερα και στη τριτη το χαος..προφανως κατι δεν εχει γινει σωστα στο αμαξι απο την τελευταια φορα που εφτιαξα κατι πραγματακια..εχω δει καποια απωλεια ακομα και στο πως ανοιγει το αμαξι...δεν ξερω,θα ξεκινησω με ενα leak test και εχει ο θεος γιατι εχω παντρεψει πολλα πραγματακια τελευταια και ισως κατι δεν εκατσε καλα.

need for speed
09-04-2013, 08:42
πάτα και με κάποιον που ξέρεις διαφορές να δεις που βρίσκεσαι... μπορεί να είναι η ιδέα σου και να επηρεάστηκες από αυτό το πάτημα , εκτώς αν την ψηλιάζεσαι από πριν ότι κάτι δεν πάει καλά.

izi
09-04-2013, 08:57
Δεν νομίζω να είναι η ιδέα του.
Το ότι βάζεις τα πάντα πάνω και ιδικά με ''παντρέματα'' δεν σημαίνει ότι θα πάει καλύτερα.Θέλει ψάξιμο να δεις τι δεν έκατσε να το διορθώσεις ή να πάρει πόδι!

need for speed
15-04-2013, 00:31
Σαβκυριακο είχε drag day στη Λαμία και πήγα με ένα φίλο και χάζεψα , πρώτη φορά ήταν ,καλή φάση..Από ibiza ρε παιδιά μόνο ένα tsi κούπρα , δεν πόσεξα κάτι άλλο, για να μην πω ότι ήταν το μόνο σεατ. Πολύ οκτάβια έπαιζε, σάξο , στάρλετ ,ραλί. σουμπαρού και κάτι άλλες αρχαιολογίες. Από χρόνους πάντως μου έκαναν εντύπωση μερικά που ήταν καρα τουμπανιασμένα και ούτε το 14αρι δεν μπορούσαν να κατεβάσουν...... , είχε και ένα μαύρο evo του αποστόλου που έκανε τρελό χρόνο , κάτω από 10. Στον γυρισμό προς το σπίτι που γίνονταν χαμός από γρήγορους δίκασα και ένα σάξο από στάση, έτσι για να έχω πιο ευχάριστες αναμνήσεις..

manost-jet
24-04-2013, 22:23
Καλησπέρα ήτανε κάνεις άπω εδώ σήμερα στη Βουλιαγμένης ? (στο ύψος του City-Plaza)

Μαύρο ΙΜΠΙΖΑ με ιντερ-κουλερ βάση με 2 όργανα στη κολόνα δεν πρόσεξα καλά αν είναι ΦΡ η Κουπρα?

need for speed
11-05-2013, 19:53
1ο στάδιο ibiza που σφάζεται με octavia 20vt με το ibiza δύσκολα σε αρκετα μέτρα να είναι το πολύ 1 αμάξι μπροστά , το οκτάβια τι πρέπει λογικά να είναι αν αναλογιστούμε και το βάρος του.

need for speed
12-05-2013, 11:57
από ότι βλέπω γεράσαμε και χάσαμε το ενδιαφέρον για τα πατήματα στο ibizamania ,τέλος πάντων εγώ κάτι θα γράψω , αγριο κυνήγι με οκταβια 20 vt , δεν ξέρω αν ήταν το rs μιας και τα διακρητικά ακομα και το σήμα της σκόντα το έβγαλε. Από look μαύρο , χαμηλωμένο και λαμιώτικες πινακίδες με μια εξάτμιση μεγάλη σαν evo που πέταγε φλογίδια (:D όλο κάτι τέτοιους βρίσκω) , Πολλες φορές ανήξαμε εν κινηση, αυτός δυκάβαλος. Προσπαθούσε να μου ξεφύγει μάταια όμως και σε περιπτώσεις που μπορούσαμε να πατήσουμε αρκετά μέτρα και του βγήκα δύπλα τον μάζευα αργά αργά περίπου ένα αμάξι ίσως και περισσότερο. Τώρα για να είμαι δικαιος δεν ξέρω τι θα γίνοταν αν ήταν μονοκάβαλος ή αν πατάγαμε ρολ από 2ρες (το πιο χαμηλό που ανήξαμε ήταν από 80 και 3η εγώ , τα περισσότερα ήταν από ψηλά και εγώ με 4η) αλά λογικά από χαμηλά θα είχα αβανταζ. Καλό το οκτάβια λογικά πρέπει να ήταν πάνω από 250 , ένα τέτοιο για οικογενειακό δε με χάλαγε.
υγ μα καλά τι βάζουν ρε παιδιά και πετάνε τέτοια φλογίδια , σε μια φάση πέταξε μία λες και ήταν φλογοβόλο :D , το βλέπω το μοτέρ να το πέρνει στα χέρια......

zacxanthi
12-05-2013, 14:57
κοιτα...δεν γερασαμε απλα πλεον πολλοι τα αφησαν τα αμαξια λογο κρισης...εδω πανω εμεις καθε μερα κοντρες καναμε κ τωρα τπτ...νεκρα ολοι...λιγα σαξοραλα μονο...με 95αρα κ 10 ευρω ολο κιολο...

οσον αφορα τις κοντρες σου...το οκταβια απο την 1η κοντρα πρεπει να ειναι μπεκ μαφ...ή το ιμπιζα απλα δεν εχει σωστο προγραμμα...
απο την κοντρα σου με το οκταβια στην εθνικη...το οκταβια ή κ03 ηταν τερμα στα 270-280 αλογα ή χαλαρο κ04 με 330 αλογα...

zacxanthi
12-05-2013, 14:59
αντε να γραψω κ εγω μια ψιλη κοντρα...

φορτομενος εγω με 4 ατομα...γυρνουσαμε απο ταβερνα...
ειναι μπροστα μου πιτσιρικας με σαξο...130-140 αλογα κ παει να χωθει σε στροφες...το κολαω κ με το που βλεπει το καθρευτη του γεματο παει να το δωσει 2ρες...με το που παταει το δινω κ με το που εβαλα ηδη 3η ημουν 3-4 αμαξια μπροστα κ μετα αυτος πρεπει να απογοητευτηκε κ εκοψε γιατι εμεινε πολυ πισω...εγω μεχρι 150 πηγα κ το αφησα....χαχαχαχα

need for speed
12-05-2013, 15:55

ειναι μπροστα μου πιτσιρικας με σαξο...130-140 αλογα κ παει να χωθει σε στροφες...το κολαω κ με το που βλεπει το καθρευτη του γεματο παει να το δωσει 2ρες...με το που παταει το δινω κ με το που εβαλα ηδη 3η ημουν 3-4 αμαξια μπροστα κ μετα αυτος πρεπει να απογοητευτηκε κ εκοψε γιατι εμεινε πολυ πισω...εγω μεχρι 150 πηγα κ το αφησα....χαχαχαχα
πρέπει να παραδεκτώ ότι τα σαξοραλα παρόλο που συνήθως χάνουν έχουν θάρος και θράσος δεν μασάνε ενώ ξέρουν ότι δεν έχουν τύχη

brwmogazos
12-05-2013, 16:01
Θα συμφωνησω με Ζαχαρια. Πολλοι ειτε λογω ανεργιας,ειτε λογω στενων οικονομικων οι οικογενειακων υποχρεωσεων δεν γυροβολανε πλεον. Δεν νομιζω οτι δεν πατανε απλα δεν βολταρουν τοσο ωστε να συναντησουν κανενα θυμα.

Φιλαρακι με Λεον 2 κουπρα που το καναμε πρωτοσταδιατο φουλ πλεον γυρισε το ρεβο σε 95αρα και του πατιναρει το δισκοπλατο ακομα και στην 3η με κλειστο προγραμμα...

Δεν ριχνει ουτε ενα ευρο πανω στο αμαξι να το μαζεψει...και μιλαμε για φουλ καυλωμενος. Ανδεν υπαρχει δουλεια....

cupra danny
13-05-2013, 05:52
μιζερια..αυτο μονο μας εμεινε απο την τρελα μας με το αμαξακι μας!το σκεφτεσαι να το πατησεις το ρημαδι το γκαζι..
στα περι αποψεων της κοντρας,ζαχαρια βλεπω πως τα αλογα τα εχουμε στραγαλια ρε παλαβε.280 απο 03?λες να βολταριζε με αγωνιστικο καυσιμο ο κατοχος του οκταβια?κ χαλαρα 330 με 4αρα?
ωραιες δοκιμες παντως!παντα τετοια..τα φλογιδια μονο εφε ειναι,μη την ψαχνεις.

izi
13-05-2013, 07:14
από ότι βλέπω γεράσαμε και χάσαμε το ενδιαφέρον για τα πατήματα στο ibizamania ,τέλος πάντων εγώ κάτι θα γράψω , αγριο κυνήγι με οκταβια 20 vt , δεν ξέρω αν ήταν το rs μιας και τα διακρητικά ακομα και το σήμα της σκόντα το έβγαλε. Από look μαύρο , χαμηλωμένο και λαμιώτικες πινακίδες με μια εξάτμιση μεγάλη σαν evo που πέταγε φλογίδια (:D όλο κάτι τέτοιους βρίσκω) , Πολλες φορές ανήξαμε εν κινηση, αυτός δυκάβαλος. Προσπαθούσε να μου ξεφύγει μάταια όμως και σε περιπτώσεις που μπορούσαμε να πατήσουμε αρκετά μέτρα και του βγήκα δύπλα τον μάζευα αργά αργά περίπου ένα αμάξι ίσως και περισσότερο. Τώρα για να είμαι δικαιος δεν ξέρω τι θα γίνοταν αν ήταν μονοκάβαλος ή αν πατάγαμε ρολ από 2ρες (το πιο χαμηλό που ανήξαμε ήταν από 80 και 3η εγώ , τα περισσότερα ήταν από ψηλά και εγώ με 4η) αλά λογικά από χαμηλά θα είχα αβανταζ. Καλό το οκτάβια λογικά πρέπει να ήταν πάνω από 250 , ένα τέτοιο για οικογενειακό δε με χάλαγε.
υγ μα καλά τι βάζουν ρε παιδιά και πετάνε τέτοια φλογίδια , σε μια φάση πέταξε μία λες και ήταν φλογοβόλο :D , το βλέπω το μοτέρ να το πέρνει στα χέρια......

Η φλόγα δεν λέει κάτι...
Όσον αφορά το octy από 2-3 εμπειρίες που έχω(εννοώ στο τιμόνι τους) είναι πίσω από σωστά ibiza στα ίδια άλογα ή 30-40 πάνω.
Και μονοκάβαλος να ήταν πάλι το ίδιο θα ήταν, αν δεν είναι ξυλωμένο το octavia για να πέσει το αρχικό του βάρος δεν κάνει κάτι και το octavia σαν αμάξι παίρνει αρκετό ξύλωμα σε σχέση με τον εαυτό του + ότι η διαφορά μετά είναι πιο αισθητή από ότι σε ένα ibiza:rolleyes:.
Έχει και ένα καλό σαν αμάξι, ακόμα και με βάρος πάει πολύ σβέλτα και μπορεί να χάσει άνετα από S3 με τα ίδια άτομα μέσα σε διαδρομή(θα έγραφα 1-2 πατηματάκια αλλά το αφήνω για τις επόμενες μέρες, μην χαλάσω την μέρα του τέζα!!!).
Για οικογενειακό που λες συμφωνώ...τα έχει απλά όλα.Για μένα για τα Ελληνικά δεδομένα(τιμή που έχει εδώ, συνεργείο, δύναμη και και και) είναι ότι καλύτερο υπάρχει.Πείτε με κολλημένο, πείτε με ότι θέλετε αλλά δεν αλλάζω με τπτ γνώμη, αν δεν είχα μια ζωή που να μπορώ να είμαι large σε όλα, δεν θα το άλλαζα ούτε με φερράρι.

Ε εσύ μην αλλάζεις τομέα...για 0-400 είσαι και ρολλ, αν μας φας και τις στροφές να πάμε να πνιγούμε!!!
Εν το μεταξύ πες και σετ-απ...το σάξο συνέχιζε την νηστεία του Πάσχα με ξυλομένο κάρο και εσείς φύγατε με την ταβέρνα αγκαλιά χαχαχα ωραίος!!!

need for speed
13-05-2013, 08:12
παιδιά φαντάστηκα ότι οι φλόγες δεν κάνουν την διαφορά, αν τις κάνανε δεν θα τον είχα όπως η γάτα με το ποντίκι αλλά θα μου κούναγε μαντήλι , απλώς σαν εικόνα είναι εντυπωσιακό να βλέπεις μισό μέτρο φλόγα , θυμάμαι για τα σκασίματα του nive , αν δεν κάνω λάθος , στο youtube που και αυτά ήταν γκ...λα , αλλά εδώ λέμε γίνοταν της κακομοίρας. Πάντως στο αμάξι μου δεν θα έβαζα wot box, ή δεν ξέρω τι είχε αυτός νομίζω ότι έτσι τα παίζει κινητήρας , .άσε που μου αρέσει να κάνω τη σιγανοπαπαδιά στο δρόμο και μετά να πέφτει το ξύλο :dizzy.

koni
13-05-2013, 09:30
Μήπως φορουσε αυτο το κιτάκι με το μπουζι στην εξάτμιση??:p
Η φλόγα δεν λέει κάτι.Και εσύ αν βγάλεις τον καταλύτη,φλογίδια θα πετάς...

vazelos@ibiza
13-05-2013, 20:32
ζαχαρια βλεπω πως τα αλογα τα εχουμε στραγαλια ρε παλαβε.280 απο 03?λες να βολταριζε με αγωνιστικο καυσιμο ο κατοχος του οκταβια?κ χαλαρα 330 με 4αρα?

θα του το γραφα κ το ξεχασα,04-023 για 330 θελει της παναγιας τα ματια !!!

πιο ευκολα ειναι τα 280 απο 03s ...

zacxanthi
13-05-2013, 23:44
σορρυ παιδες...δεν διαβασα σωστα κ νομισα οτι μιλαμε για οκταβια 2.0 ΤΦΣΙ...κ οχι 20vt...οποτε τα αλογα που ειπα ειναι λαθος...στραγαλια σιγουρα...λογικα κανα ΒΤ θα ηταν με χαλαρες πιεσεις ή κανα υβριδιο κ04...

need for speed
14-05-2013, 08:18
Ρε παιδιά πολλά λέτε δεν μπορεί να έχει κοντά 300 ή 300+άλογα το skoda και να είμαι και μπροστά , πιο λογικό νομίζω να ήταν ένα δυνατό μπεκ μαφ ko3s κοντά στα 270. Εγώ παραπάνω από 230 δεν είμαι δεν μπορεί να τον μαζεύω , ακομα και στα ψηλά δεν μπορούσε να φύγει...

zacxanthi
14-05-2013, 08:27
μπορει να ηταν κανα μπεκ μαφ οπως λες...
εχετε μεγαλη διαφορα στο βαρος που σημαινει 30-40 αλογα παραπανω για το σκοντα...

izi
14-05-2013, 08:40
Αν θυμάμαι το βιβλιαράκι του octy το βάρος του(20vt) είναι στα 1300kg + ότι παίζει ρόλο και το βάρος στους τροχούς.Μαμά φόραγαν 205/55/16 και πολλοί όσοι πάνε σε 17άρες λόγω χώρου φοράνε 7.5άρες, 225/45 και και και.Άρα αν δεν ξέρεις τι σετ απ πολυφοριέται στο άλλο δύσκολα βγάζεις συμπέρασμα.

need for speed
14-05-2013, 09:32
Αν θυμάμαι το βιβλιαράκι του octy το βάρος του(20vt) είναι στα 1300kg + ότι παίζει ρόλο και το βάρος στους τροχούς.Μαμά φόραγαν 205/55/16 και πολλοί όσοι πάνε σε 17άρες λόγω χώρου φοράνε 7.5άρες, 225/45 και και και.Άρα αν δεν ξέρεις τι σετ απ πολυφοριέται στο άλλο δύσκολα βγάζεις συμπέρασμα.
έτσι είναι όπως τα λες , ασφαλές συμπέρασμα βγάζεις μόνο αν ξέρεις το αμάξι του άλλου σε τη κατάσταση είναι και τα έχεις κανονίσει , ούτε ξέρεις με τη ταχύτητα στο κιβώτιο ξεκινάει που έχει μεγάλη σημασία ,ούτε αν πατάει τέρμα και το ζορίζει . Αυτά τα τυχαία είναι έτσι για την πλάκα και για να κάνουμε κουβέντα για να περνάει η ώρα και να λέμε ότι τους πατάμε όλους. Συνήθως έτσι κάνουν οι κολτάκιδες που πατάτε ότι έχει ρόδες , το πάτημα ξεκινάει από τα χιλμ που τους βολεύει και σταματάει εκεί που τους βολεύει , βέβαια πρέπει να αναγνωρήσω ότι είναι και μερικά κολτάκια που βάζουν φωτιά στην άσφαλτο και πατάνε αντρίκια.

izi
14-05-2013, 10:49
Κοίτα κάθε ''ομάδα'' έχει τα δικά της σετ απ.
Τα ibiza πάνω κάτω φοράνε ίδια πράγματα τόσο μηχανικά, όσο περιφερειακά και στησίματος.Δλδ πόσα φοράνε 16άρες/17άρες και πόσα 18άρες????Πόσα είναι 1ο στάδιο και πόσα ΒΤ????Πόσοι φοράνε leggera και πόσοι κοινές ζάντες????Πόσοι κυκλοφορούν ξυλομένοι και πόσοι όχι!
Καταλαβαίνεις πως το λέω...
Έτσι είναι και τα octy.Πρέπει να ξέρεις στο περίπου τι βελτιώσεις κάνουν και τι πράγματα επιλέγουν.Το ότι είναι 20vt δεν είναι κανόνας ότι είναι ίδια με εμάς.

Θυμάμαι ένα S3 το είχα γράψει κιόλας τότε, ήταν μαμά μηχανικά έτσι μου είπε και φόραγε 19άρες με τεράστιο λάστιχο αν θυμάμαι καλά(βαριέμαι να ψάξω να δω τι φόραγε ακριβώς) και φρένα σαν πιάτο της nova!!!!
Εδώ το έχω παρατηρήσει και από άλλα S3 έχω στην περιοχή μου 3-4 από το παλιό μέχρι το νέο και το μόνο που κάνουν είναι ζαντολάστιχα και φρένα.

need for speed
14-05-2013, 12:17
με 19αρες θα σέρνεται , δεν έβαζε καλύτερα από τρακτερ να το κάνει allroad..

zacxanthi
29-05-2013, 08:10
εχθες μετα απο πολυ καιρο εγινε ενα ωραιο μαζεμα στην περιοχη μας...
μαζευτηκαμε περιπου στα 20 αμαξια...καλο χαβαλε ειχε αν κ οι περισσοτεροι ηταν θεατες...ειτε δεν ηταν ετοιμα τα αμαξια τους ειτε εκαναν κοκοκοκο...

εγω ετρεξα 0-400μ με ενα 106 rallye +nos 230hp (ο ιδιοκτητης του καλο παιδι...μου ειπε επισης οτι γραφει 13.2" το αμαξι μεσα στην πιστα) κ μαλιστα το παιδι τρεχει παντα μονο με λεφτα κ ετσι για το χαβαλε βαλαμε 50 ευρω...
εγω πολιτικο το αμαξι οπως κυκλοφορει καθημερινα (χωρις ρεζερβα - κ πισω πλατες = 40κιλα)...

ξεκιναμε, πεταγομαστε μαζι χωρις να κλεψει καποιος, τον ανοιγω λιγο στην 1η...βαζω 2α κ του ανοιγω κ αλλο κ στην 3η ηταν ηδη 2-3 αμαξια πισω οποτε οταν περασαμε στα 400μ ημουν περιπου κολωνα μπροστα...

μετα ετρεξα με ενα 207 rallye (τουρμπισιο, ο ιδιοκτητης δηλωσε 280hp etuners)...το παιδι μιας κ δεν το εχει στημενο για σταση κ δεν εχει νοημα ειπε να τρεξουμε ρολλ...

παμε 2ρες 60...παταμε πεταγομαι 1 αμαξι...στην 2α ανοιγω κ αλλο 1-2...στην 3η ανοιγω κιαλο 1-2 κ μετα εκοψε αυτος γιατι δεν ειχε νοημα...
παμε 3ες με 80...παταμε...πεταγομαι 1 αμαξι κ ανοιγω σιγα σιγα...τρεξαμε μεχρι τα 220 περιπου κ ημουν μια κολωνα μπροστα...καλο το 207 rallye, ανοιγε καλα στα ψηλα...σταθηκε καλα...

μετα μας ειδοποιησαν οτι ερχονται οι μπλε φιλοι μας κ διακτυνιστηκαμε κ πηγαμε για βραδυνο παγωτο κ μασα...
ολα τα πατηματα εγιναν σε πολυ καλο κλιμα...κ οι 2 οδηγοι των pegeuot που ετρεξα ηταν καλα παιδια...
επισης εγιναν κ μερικα αλλα πατηματα μεταξυ, saxo - rallye - saxo - typer - 207 - leon - 207 lemans

panagiotis18
29-05-2013, 08:15
καλα παιδια τους λες ολους αλητη αλλα τους περνας ολους..χαχαχαχα...
μπραβο ρε φιλε..κρατα το λαβαρο ψηλα...οσο εχουμε ακομα λεφτα για βενζινες...

bagelhs
29-05-2013, 09:16
μπραβο ζαχο,ετσι πονο σε εχθρους και φιλους

TAKISWRC
29-05-2013, 17:17
Παλι τσαμπα εφαγες το βραδυ Ζαχο ε?ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

DjSeries
29-05-2013, 17:20
Ζεις εσυ ρε πόντικα? Εχεις εξαφανιστεί στο λαγουμι σου μου φαίνεται

TAKISWRC
29-05-2013, 17:25
Δεν προλαβαινω...http://www.youtube.com/watch?v=csSlH84L3Ww...δουλεια πολυ...το ιμπιζα το εχω μονο βιτρινα...χαχαχαχα!

RpMz
29-05-2013, 17:47
Μπράβο Ζαχαρία, σταθερή αξία είσαι!!

zacxanthi
29-05-2013, 22:17
να ειστε καλα ολοι...ρε Τακη με πεθανες στα γελια με τον Βεγγο...
ασε ασε ειχα πολυυυυ καιρο να κανω καμια κοντουλα...ειχα σκασει...αντε να δουμε μπας κ ξυπνησουμε γιατι πολυ νεκρα στα μερη μας το τελευταιο χρονο...

brwmogazos
30-05-2013, 07:49
Ζαχαρια δινε πονο ρε αγορινα!

nive
30-05-2013, 20:49
Μπράβο ρε Ζαχαρία...δεν λυπάσαι κανέναν φίλε...σε γουστάρω γιατί δεν μασάς...θεωρητικά με βάση κιλά/ίππο είσαι πίσω και όμως έτρεξες και μάλιστα με λεφτά.
Μπαγάσα σε χαίρομαι...πάλι καλά που`σαι και`συ και ακούμε κανένα πάτημα...από τότε που μου πήρανε τ`αμάξι δεν διαβάζω τίποτα....χαχαχαχαχαχαχχαχα χαχα ωχ κακία!!!
αχαχαχαχαχαχαχαχα

brwmogazos
31-05-2013, 06:42
Νικολα ταπαμε, δεν ταπαμε?

Σου πηραν το πυροβολο (οπα μουρθε ενα παλιο ποιηματακι πρωινιατικα...το γραφω παρακατω) και δεν 600αρισαν οι σελιδες του τοπικ :p...

Ακου τι μουρθε.

Φυσιγγι ειναι ο π^&τσος μου και το μ*(&νι σου καννη,
γιατι δεν τα ενωνουμε να δεις τι μπαμ θα κανει!

αχαχα

bagelhs
31-05-2013, 07:16
ωραιο το ποιημα μητσαρα!!!!αν και θα προτιμουσα η καννη να συμπεριλαμβανετε σε αντρικο μοριο αλλα np!!!
με φτιαξες πρωινιατικα

nive
31-05-2013, 09:27
Χαχαχαχαχαχα μπαμ...μπαμ σαν του wot!
Βασικα κλεψανε το δικο μου...ο Μπαμπινος ειναι τσολιας...δεν υπαρχει ελπιδα...χαχαχαχα

zacxanthi
31-05-2013, 09:28
προσπαθω εγω να σας αναπληρωσω αλλα δεν μπορω να σας φτασω...:tu

brwmogazos
01-06-2013, 09:49
Επεσα πανω σε αυτο και μουρθαν αναμνησεις...

Τυχη ειδικα με τα ιμπιζα ακομα και ΒΤ δεν εχουμε απεναντι σε Supersport εκτος και αν νομιζουμε οτι ειμαστε πιο δυνατοι-γρηγοροι απο 600 ΡΟΔΑ GTR :p

http://www.youtube.com/watch?v=U0ct0JYOHZ0&feature=player_embedded

Fantomas
01-06-2013, 10:19
Επεσα πανω σε αυτο και μουρθαν αναμνησεις...

Τυχη ειδικα με τα ιμπιζα ακομα και ΒΤ δεν εχουμε απεναντι σε Supersport εκτος και αν νομιζουμε οτι ειμαστε πιο δυνατοι-γρηγοροι απο 600 ΡΟΔΑ GTR :p

http://www.youtube.com/watch?v=U0ct0JYOHZ0&feature=player_embedded

Συγκρίνεις ως συνήθως ανόμοια πράγματα.

1ο σταδιο GT-R με Χαγια στημένη για πατήματα...

Τι αναλογία κιλών ανα ίππο έχει το αμάξι και τι η μηχανή; Για να είναι δίκαιο πρέπει να είναι καμιά 800αρα άλογα τουλάχιστον το GT-R (1800 κιλά απο το εργοστάσιο).

Σε φουλ βελτιωμένη Χαγιαμπούσα με AMS GT-R να δεις τι πανηγύρι γίνεται υπέρ του αυτοκινήτου....

brwmogazos
01-06-2013, 11:15
Συγκρινω ως συνηθως ανομοια πραγματα? Ποιος ηρθε?

Απλα σας προσγειωνω απο θεωριες για αγριους που λετε ανα περιοδους ωστε να ψαρωνουν οσοι δεν ειναι πολυ καλα διαβασμενοι :D

GTR 600 ροδα με προηγουμενο μοντελο GSXR 1000 και οχι χαγιαμπουσα οπως γραφεις.

Ποιος μιλησε για αναλογιες κιλων ανα ιππο ρε Πανο? Ο σκοπος που ανεβασα το παραπανω βιντεο δεν ειναι για να γραψω ποιος την εχει μεγαλυτερη. Το αμαξι η το μηχανακι...

Ειναι για να σταματησουμε πλεον να νομιζουμε οτι με μια τουρμπινιτσα πανω σε ιμπιζα γ@μ@με οτι κινειται...λες και κοντραρουμε GTR 600 ροδα στα ισα...καμια σχεση...

that's all.

Αναφερεσαι σε 800 αλογα τουλαχιστον το GTR

οκ απο σταση 850 αλογα GTR με χαγιαμπουσα ΜΑΜΑ 198 στροφαλο...το κλασσικο βιντεακι απο Drag times

http://www.youtube.com/watch?v=sbYlZ18r4gU

Εγω βλεπω να σφαζονται παντως και με εκκινηση κουκουρουκου απο το μπουσα.

Μαμα μπουσα με 850 αλογα αμαξι το δευτερο βιντεο.

Εξατμισατο gsxr 1000 K6-7 (μακρυψαλιδο) λογικα με 600 ροδα GTR...στο πρωτο

Εμεις με τις κουδουνιστρες με μια γκαρετουλα επανω που παμε?

Παιζει και ενα ακομη θυμαμαι με εβο αν θυμαμαι καλα που παιρνει κεφαλι το εβο. Δεν θυμαμαι λεπτομερειες, δεν εχει σημασια αλλωστε. Δεν πιστευω οτι με μια γκαρετια ενα ιμπιζα μπορει να συγκριθει σε 400αρι με 4κινητα κτηνη. Εκει θελω να καταληξω :)

Σε κατι τετοια πεταγεσαι και απαντας παντως, δειχνοντας σημαδια ζωης. Με το μαυρακι σου τι σκαλισες και πως παει δεν μπαινεις να γραψεις σαλεα! :D

izi
01-06-2013, 12:27
Πριν 10-15 μέρες πρωινές ώρες άνοιξε γκολφάκι που έχει γίνει παρουσίαση και στο παουερ 4κίνητο με 500+ άλογα, δεν λέει πόσα βγάζει κτλ. με gsxr αλλά δεν πρόλαβα να δω πιο είναι(αποκλείω το 1000άρι) γιατί ήταν από τα αριστερά και εγώ από δεξιά στην δουλειά.
Πατήσανε από 70-80 μπορεί και παραπάνω και όσο μπορούσα να κοιτάξω πήγαιναν μαζί(διάνυσαν καμιά 400-500 μέτρα).

Πάντως από βιντεάκια dragtimes αλλά και άλλα βίντεο, στημένα μηχανάκια από χαμηλά είναι άπιαστα και λογικότατο.
Στα χαμηλά η αναλογία τους είναι άπιαστη και χάνουν μόνο από τέρατα που στοιχίζουν όμως 10πλάσια τιμή, μπορεί και παραπάνω...

brwmogazos
01-06-2013, 12:39
Πριν 10-15 μέρες πρωινές ώρες άνοιξε γκολφάκι που έχει γίνει παρουσίαση και στο παουερ 4κίνητο με 500+ άλογα, δεν λέει πόσα βγάζει κτλ. με gsxr αλλά δεν πρόλαβα να δω πιο είναι(αποκλείω το 1000άρι) γιατί ήταν από τα αριστερά και εγώ από δεξιά στην δουλειά.
Πατήσανε από 70-80 μπορεί και παραπάνω και όσο μπορούσα να κοιτάξω πήγαιναν μαζί(διάνυσαν καμιά 400-500 μέτρα).

Πάντως από βιντεάκια dragtimes αλλά και άλλα βίντεο, στημένα μηχανάκια από χαμηλά είναι άπιαστα και λογικότατο.
Στα χαμηλά η αναλογία τους είναι άπιαστη και χάνουν μόνο από τέρατα που στοιχίζουν όμως 10πλάσια τιμή, μπορεί και παραπάνω...

Να προσθεσω κατι?

Φουλ φτιαγμενο μηχανακι αν μιλαμε για ατμοσφαιρικο θεωρουμε ξεκλειδωτο εγκεφαλο και νεα χαρτογραφηση η παραλληλο εγκεφαλο, φουλ εξατμιση απο λαιμους, νεα throttle stacks, φιλτροκουτια-φιλτρα, ram air, εκκεντροφορια, μακρια ψαλιδια, χαμηλωμενα φουλ και γραναζωμενα με shifter για flat shift και launch control, συμπιεση και και και...

Για τουρμπατα και κομπρεσσορατα το ξεχναμε...

1οσταδιατα παλι ειναι με χαρτογραφηση η παραλληλο, φουλ εξατμιση απο λαιμους, φιλτρο αερα και αντικοφτης που αν θες ενεργοποιεις launch control και flat shift.

Ενα μηχανακι μονο μακρυψαλιδο για να μην σηκωνει σουζα και κοβει τις εκκινησεις του και τιποτα αλλο δεν θεωρειται βελτιωμενο μηχανικα αφου δεν παιρνει παραπανω δυναμη.

Fantomas
01-06-2013, 14:18
https://www.youtube.com/watch?v=LTm8alJ4bFM

Fantomas
01-06-2013, 14:18
https://www.youtube.com/watch?v=sDDFUQFydYk

cupra danny
01-06-2013, 15:14
αυτα ειναι αμαξια..πας με 300 και κλεινεις το παραθυρο και ειναι σα να πας με 60 με το ιμπιζα..

manost-jet
01-06-2013, 15:39
fantoma σήκωσε ένα δικό σου βίντεο να τελειώνουμε

brwmogazos
01-06-2013, 20:21
Ναι οκ... Στο πρωτο βιντεο το switzer ριχνει σε ενα μπουσα με 2 τελικα καζανακια. Ουτε καν ολοσωμη εξατμιση το οποιο οπως ειπες ειναι καραφτιαγμενο αχαχα.

Απο εκκινησεις πεφτει το γελιο της αρκουδας και φυσικα μετα τα 300 περιπου οπου ενα μηχανακι κοντα στην τελικη του ξεψυχαει ανοιγει η ψαλιδα υπερ του GTR...Λογικο και το εργο ειναι γνωστο.

Παλι απο drag times σε DRAG run προφανως με οδηγο οχι κουλαδι και switzer 850 ιππων το μπουσα πεταγεται μπροστα (στο ανεβασα αλλωστε και υπαρχει και δευτερο οπου το μπουσα ξεκιναει σωστα και στο μιλι ειναι μπροστα απο το GTR...και δεν σφαζονται)

Πως γινεται λοιπον στα βιντεο σε επισημο drag run το καραμαμα hayabusa να ειναι μπροστα απο το switzer 850 και στον δρομο πισω απο το 800αρι? Στο ενα βιντεο ξεκιναει ταπα το μηχανακι και στο αλλο @@.

Δεν ειναι ενδεικτικα τα πατηματα αυτα για να βγαλουμε πορισμα πιο ειναι πιο γρηγορο. Δεν ειναι αυτο ομως το νοημα οσων γραφω...Υπαρχουν μηχανακια πιο γρηγορα απο το busa σε drag run και φυσικα αμαξια πιο γρηγορα απο το switzer οπως αυτο που ανεβασες παρακατω της AMS.

Το να γραφουμε εμεις ομως και να ελπιζουμε πως με μια τουρμπινα σε ιμπιζα ειμαστε ταχυτεροι απο δυνατα supersport ειναι ατοπο! :)

brwmogazos
01-06-2013, 20:24
fantoma σήκωσε ένα δικό σου βίντεο να τελειώνουμε

Αν θελει και ο Πανος, οταν επιστρεψω Ελλαδα και εχει τελειωσει με τις αλλαγες που εκανε στο αμαξι του (για τις οποιες περιμενουμε να μας πει εντυπωσεις) μπορω να φερω το νταλικομπουσα μου για δοκιμουλες :)

Fantomas
01-06-2013, 20:51
Αν θελει και ο Πανος, οταν επιστρεψω Ελλαδα και εχει τελειωσει με τις αλλαγες που εκανε στο αμαξι του (για τις οποιες περιμενουμε να μας πει εντυπωσεις) μπορω να φερω το νταλικομπουσα μου για δοκιμουλες :)

Challenge accepted...

Στο 1.5bar..

http://<iframe src="https://www.facebook.com/video/embed?video_id=10151649111195708" width="640" height="480" frameborder="0"></iframe> (http://<iframe src=&quot;https://www.facebook.com/video/embed?video_id=10151649111195708&quot; width=&quot;640&quot; height=&quot;480&quot; frameborder=&quot;0&quot;></iframe>)

mavras
01-06-2013, 20:57
ωρες ωρες δεν σας καταλαβαινω...
σουπερ σπορτ μηχανη vs ιμπιζα με γαιδουροτουρμπινα...οτι να'ναι κοριτσια!
ακομα και το vstrom μου απο σταση ειναι μπροστα απο ιμπιζα πρωτου σταδιου, λετε το μπουσα να ειναι πισω απο το ibiza?? :dizzy:dizzy

Fantomas
01-06-2013, 21:11
ωρες ωρες δεν σας καταλαβαινω...
σουπερ σπορτ μηχανη vs ιμπιζα με γαιδουροτουρμπινα...οτι να'ναι κοριτσια!
ακομα και το vstrom μου απο σταση ειναι μπροστα απο ιμπιζα πρωτου σταδιου, λετε το μπουσα να ειναι πισω απο το ibiza?? :dizzy:dizzy

Εν κινήση θα είναι το πάτημα, όχι απο στάση...

mavras
01-06-2013, 21:14
Εν κινήση θα είναι το πάτημα, όχι απο στάση...
για αλλο λογο ανεφερα το "σταση" και βεβαια αναφερομουν σε αλλο μηχανακι.
παντως το ξεμυτισμα στο πατα θα εχει πολυ ενδιαφερον...

τεσπα, επειδη δεν θα γινει αυτο το πατημα, οπως και στο παρελθον δεν εγιναν αλλα αντιστοιχα οταν ειχαν προταθει, συνεχιστε την ατοπη συζητηση. ετσι κι αλλιως δεν θα καταληξετε πουθενα....αχαχαχαχα

zacxanthi
01-06-2013, 21:40
αν το ιμπιζα ειναι κοντα στα 550-600 με φουλ πιεση κ το busa μαμα 198 αλογα...
αν τρεξουν ρολλ 150+ πιστευω στα ψηλα θα χτυπιουνται...

μην το παρακανεται μερικοι...τα μηχανακια δεν εχουν τελικες...κολανε μετα τα 270 πραγματικα...μπορει κοντερ να εχουν 299 αλλα εκει ειναι περιπου 270...

typer που ειχαμε εμεις κ επαιζε στα 600...ρολλ 150+ με zx-10 2012 μοντελο ηταν πισω μολις 1 κολωνα κ οχι αιωνες πισω που πιστευαν πολλοι...κ τα zx-12 ειναι απο τα πιο δυνατα στα ψηλα...
για 600 ή 750 δεν το συζηταω...θα φανε κολωνες απο το αμαξι αν τρεξουν 150+...θα φυγουν στο μπαμ ελαχιστα αλλα αμεσως θα μεινουν πισω...

ολα τα παραπανω τα λεω απο εμπειρια κ απο προσωπικη παρουσια στις κοντρες αυτες...

typer vs gsxr k08 750...
vs cbr 1000 2005
vs zx10 2012
vs cbr 600 2010

κ ρολλ 150+ μεχρι 300 τελικες...

manost-jet
01-06-2013, 22:13
Θα χαρώ πολύ να δω αυτό το πάτημα...

Εγο απο τη μερια εχο να πω ότι το αμάξι του Παναγιώτη πέρασε σε άλλη φάση όπως και να γίνει πολλές φορές γέλαγα στο συνεργείο ποιο πολύ από τον ΦΡΙΞΟ λες και ήτανε δικό μου χαχαχα

Fantomas
02-06-2013, 00:25
για αλλο λογο ανεφερα το "σταση" και βεβαια αναφερομουν σε αλλο μηχανακι.
παντως το ξεμυτισμα στο πατα θα εχει πολυ ενδιαφερον...

τεσπα, επειδη δεν θα γινει αυτο το πατημα, οπως και στο παρελθον δεν εγιναν αλλα αντιστοιχα οταν ειχαν προταθει, συνεχιστε την ατοπη συζητηση. ετσι κι αλλιως δεν θα καταληξετε πουθενα....αχαχαχαχα

Εγώ με μηχανή έχω ανοίξει στο φιλικό. Λεφτά ΔΕΝ βάζω γιατί κάνω χαβαλέ...

Δεν έχω θέμα να ανοίξω με το Μήσο, χασω-κερδίσω γιατί θα κάνουμε την πλάκα μας, απλά!

brwmogazos
02-06-2013, 07:53
Pano το βιντεο - λινκ δεν δουλευει ρε συ!

Ζαχαρια 270 πριν καποια χρονια...τα 1000αρια πλεον γεμιζουν την 300αρα για πλακα. Σιγουρα μετα τα 270 πεφτει ο ρυθμος αλλα τα γυρνανε. Δεν το παρακανουμε λοιπον οπως γραφεις. Δεν ειμαστε ακομη στο 2000.

ΖΧ14αρι, μπουσα κτλπ ξεχνα το. Δεν 300αριζουν απλα κοντερισια...τα ξεπερνανε κατα πολυ και αν βγαλεις αντικοφτες γυρνανε μεχρι 330 κοντερ αποτι θυμαμαι στο τεξας mile.

Τεσπα...τι κανει ενα ΜΑΜΑ μπουσα με ενα GTR 850 Ιππων το ειδαμε κανονικα απο drag times. Εγω αυτο που γραφω και ξαναγραφω ειναι οτι τα ιμπιζα μας ποτε δεν θα γινουν GTR...ουτε το σασμαν τους εχουμε ουτε την δυναμη τους γιαυτο ας μην γελιομαστε.

http://www.youtube.com/watch?v=u_inRdoMdqg

Ιδου το βιντεο οπου το ΜΑΜΑ μπουσα ξεκιναει καλα. Θα ειχε ενδιαφερον να ηταν απλα πρωτοσταδιατο με βγαλμενους τους κοφτες των 300 στα 220 περιπου αλογα δηλαδη. Οι χρονοι που κανουν τα 2 οχηματα φαινονται στο τελος του βιντεο...

Αν εσεις πιστευετε οτι με ενα ιμπιζα 500 ιππως ειστε μπροστα απο supersport 1000 ειτε απο roll ειτε απο σταση οσο μαζευουμε χιλιομετρα δικο σας θεμα.

Και εγω απο προσωπικη εμπειρια το λεω με gsxr 1000 του 2010 και απο μπουσα. ο ρυθμος που ανοιγουν ειτε απο ρολλ ειτε ψηλα αγγιζοντας τα 300 δεν μαζευεται με ιμπιζα...

Στις περισσοτερες κοντρες αλλωστε που βλεπουμε στο εξωτερικο δυνατα συγχρονα μηχανακια θα χασουν το προβαδισμα τους εκει κοντα στα 300 οπου και τελικιαζουν τα περισσοτερα.
Αλλα ξεχασα...ποιο ιμπιζα 300αριζει ευκολα?

οταν ερθει η ωρα θα κανουμε τις δοκιμες μας με τον Παναγιωτη και θα βγαλουμε τα συμπερασματα μας.

εως τοτε ο καθενας ας θεωρει οτι νομιζει :)

ρολλ GTR με προγραμμα 530 vs S1000RR :p

http://www.youtube.com/watch?v=LhUmpdNeua0

mavras
02-06-2013, 09:07
Εγώ με μηχανή έχω ανοίξει στο φιλικό. Λεφτά ΔΕΝ βάζω γιατί κάνω χαβαλέ...

Δεν έχω θέμα να ανοίξω με το Μήσο, χασω-κερδίσω γιατί θα κάνουμε την πλάκα μας, απλά!
οκ μαζι σου.
σε καθε περιπτωση η Super Sport μηχανη θα κανει χαβαλε σε καθε ibiza των 500 αλογων.
για να μπορεσεις να εκτιμησεις την τελικη των μηχανων θα πρεπει να ξερετε πως ειναι να στεκεσαι πανω στην σελα με 300 στο κοντερ. Αν νομιζετε οτι ειναι δυσκολο στο αυτοκινητο, τοτε στο μηχανακι θελει αρχιδια μπρουτζινα. Το να ανοιξεις τερμα το γκαζι σε μια δευτερα σε ενα μπουσα και να κρατηθεις στην σελα ειναι απο μονο του ενα μεγαλο θεμα!
οποτε οποιος γληγορος νομιζει οτι τα μηχανακια δεν πανε τελικες ή οτι τα πατανε με τα αυτοκινητα τους, τους προκαλω να κανουν μια σβελτη, οχι γρηγορη - αυτο ειναι δυσκολο, βολτα με ενα δυνατο μηχανακι. κατα τα αλλα κρινουμε εχοντας ανεβει μονο σε σελα ποδηλατου...

τελος, τα ibiza πατανε ΟΤΙ κυκλοφορει και εμεις ειμαστε οι καλλιτεροτεροι οδηγοι ολων - αξιωμα!

Fantomas
02-06-2013, 23:11
τελος, τα ibiza πατανε ΟΤΙ κυκλοφορει και εμεις ειμαστε οι καλλιτεροτεροι οδηγοι ολων - αξιωμα!

Τώρα γίνεσαι σαλέας.....

Εγώ κουλός είμαι και απλά έχω ένα βελτιωμένο μπρίκι! Θα κάνουμε τον χαβαλέ μας με τον Μήτσο (αφού τον θωπεύσω πρώτα) και τέλος...

izi
03-06-2013, 06:35
Θα πω και την δικιά μου γνώμη και πείτε ότι θέλετε!
Εγώ που πιστεύω ότι κάπου είσαστε λάθος...το να περάσει ένα Ibiza/lada/ferrari ένα 1000άρι(μην κολλάτε στα κυβικά δύναμή) εύκολα γίνεται απλά έχει τρελό κόστος.
Όπως και ένα βελτιωμένο μηχανάκι το περνάει ένα τέρας με 1000+ άλογα, όπως και ένας τέρας μηχανάκι το περνάει ένα topfuel.

To θέμα είναι τι θεωρείται(όχι εσείς, γενικά) πλέον αυτοκίνητο και τι μηχανάκι.
Για το honda που λέει ο Ζαχαρίας το έχω ακούσει αλλά άλλο η φήμη και άλλο τα μάτια του ίδιου για αυτό και δεν το ανέφερα πριν από αυτόν.Το ότι φέρνει αυτά τα αποτελέσματα το honda ή κάποιο άλλο της ''κλάσης'' του για ένα σημείο είναι δεκτά μετά μπαίνουν πολλοί παράμετροι...

Ωραία μπορεί κάποιο γυμνό ντραγκστεράδικο να περνάει πάνω από gtr ams ε και?Το ένα είναι αυτοκίνητο και το άλλο λαμαρίνα για 0-400...εντάξει το λέω πολύ μπακαλίστικα αλλά το καταλαβαίνετε το σκεπτικό μου.

Επομένως είναι καθαρά υποκειμενικό τι λέει ο καθένας μας γρήγορο όχημα και τι όχι.
Για μένα καλό το 0-400, λατρεύω το μίλι που τρέχουν έξω(dragtimes κτλ), τρελένομαι να βλέπω τα χιλιόμετρα να ανεβαίνουν ΑΛΛΑ η μεγάλη μου αγάπη είναι το γυρολόγιο και εκεί πάλι κάνω διαχωρισμούς...όσο είναι μέχρι ένα σημείο εργοστασιακό το αμάξι(1ο&2ο στάδιο και στημένο) το λέω με την μάρκα του και το θεωρώ αμάξι παραγωγής, όταν είναι φουλ ξυλωμένο, με βγαλμένα ότι μπορείτε να φανταστείτε(που το κάνω), τρελή δύναμη(με ότι αυτό συνεπάγεται, κλουβί κτλ για εμένα δεν έχει πια μάρκα γιατί πολύ απλά δεν είναι για δρόμο και όχι για να γράφει αποστάσεις και χιλιόμετρα, είναι δλδ το concept car του καθενός...

Επομένως συμφωνώ αλλά και διαφωνώ με όλους σας και αυτό γιατί αν δεν υπήρχαν διαφωνίες δεν θα πατάγαμε ρε αδερφέ!
Άντε να δούμε κάνα βιντεάκι από τα γρήγορα παλικάρια μας να σχολιάζουμε πάνω σε αυτό όχι με τα παλιό gtr και άλλα τέτοια datsun:p

edit:τώρα το πρόσεξα!Το να ανοίξεις μια 2ά σε supersport δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα ιδικά αν δεν είσαι σε ''δρόμο''...μεγάλη αλήθεια!

brwmogazos
03-06-2013, 08:53
Θα πω και την δικιά μου γνώμη και πείτε ότι θέλετε!
Εγώ που πιστεύω ότι κάπου είσαστε λάθος...το να περάσει ένα Ibiza/lada/ferrari ένα 1000άρι(μην κολλάτε στα κυβικά δύναμή) εύκολα γίνεται απλά έχει τρελό κόστος.
Όπως και ένα βελτιωμένο μηχανάκι το περνάει ένα τέρας με 1000+ άλογα, όπως και ένας τέρας μηχανάκι το περνάει ένα topfuel.

To θέμα είναι τι θεωρείται(όχι εσείς, γενικά) πλέον αυτοκίνητο και τι μηχανάκι.
Για το honda που λέει ο Ζαχαρίας το έχω ακούσει αλλά άλλο η φήμη και άλλο τα μάτια του ίδιου για αυτό και δεν το ανέφερα πριν από αυτόν.Το ότι φέρνει αυτά τα αποτελέσματα το honda ή κάποιο άλλο της ''κλάσης'' του για ένα σημείο είναι δεκτά μετά μπαίνουν πολλοί παράμετροι...

Ωραία μπορεί κάποιο γυμνό ντραγκστεράδικο να περνάει πάνω από gtr ams ε και?Το ένα είναι αυτοκίνητο και το άλλο λαμαρίνα για 0-400...εντάξει το λέω πολύ μπακαλίστικα αλλά το καταλαβαίνετε το σκεπτικό μου.

Επομένως είναι καθαρά υποκειμενικό τι λέει ο καθένας μας γρήγορο όχημα και τι όχι.
Για μένα καλό το 0-400, λατρεύω το μίλι που τρέχουν έξω(dragtimes κτλ), τρελένομαι να βλέπω τα χιλιόμετρα να ανεβαίνουν ΑΛΛΑ η μεγάλη μου αγάπη είναι το γυρολόγιο και εκεί πάλι κάνω διαχωρισμούς...όσο είναι μέχρι ένα σημείο εργοστασιακό το αμάξι(1ο&2ο στάδιο και στημένο) το λέω με την μάρκα του και το θεωρώ αμάξι παραγωγής, όταν είναι φουλ ξυλωμένο, με βγαλμένα ότι μπορείτε να φανταστείτε(που το κάνω), τρελή δύναμη(με ότι αυτό συνεπάγεται, κλουβί κτλ για εμένα δεν έχει πια μάρκα γιατί πολύ απλά δεν είναι για δρόμο και όχι για να γράφει αποστάσεις και χιλιόμετρα, είναι δλδ το concept car του καθενός...

Επομένως συμφωνώ αλλά και διαφωνώ με όλους σας και αυτό γιατί αν δεν υπήρχαν διαφωνίες δεν θα πατάγαμε ρε αδερφέ!
Άντε να δούμε κάνα βιντεάκι από τα γρήγορα παλικάρια μας να σχολιάζουμε πάνω σε αυτό όχι με τα παλιό gtr και άλλα τέτοια datsun:p

edit:τώρα το πρόσεξα!Το να ανοίξεις μια 2ά σε supersport δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα ιδικά αν δεν είσαι σε ''δρόμο''...μεγάλη αλήθεια!

Οχι απλα δεν ειναι ευκολο...παλευεις να κρατηθεις επανω. Το εχω γραψει αρκετες φορες και το εχω κουβεντιασει επισης με πολλους.
Εγω στο μηχανακι δεν εχω γραψει πολλα χιλιομετρα ακομα. Μερικες 300αρες μονο εχουμε ριξει ακομη και νυχτα εθνικη με φιλους οπου παροτι ειμαι βαρυς οδηγος ψηλα καταπινα οτι 2τροχο εβρισκα μπροστα μου με ευκολια. Μονο με τα μαμα καζανακια εξω+ χταποδια εισαι -25 κιλα κατω στα μπουσα. Και παλι ομως εχει δυναμη ψηλα και γεμιζει σαν δαιμονισμενο. Δεν βλεπω να ριχνει ρυθμο εκει ειναι το ωραιο της υποθεσης παροτι εχει κοφτη τελικης, παροτι δεν εχει προγραμμα, παροτι μονο απο 5η και πανω εχεις φουλ δυναμη και ανοιγμα πεταλουδας. Απο 4η σχεση και κατω η σουζουκι εχει περιορισει αβανς, ανοιγμα πεταλουδας κτλπ για να ειναι οδηγησιμο. Το να προγραμματισεις σειριακα το μηχανακι και να βγαλεις τους κοφτες + flat shift και αντισπιν κτλπ ειναι ευκολη υποθεση με τον εξελιγμενο μαμα εγκεφαλο αλλα ποιο το νοημα? Ελεγα θα του κανω θα του ρανω σαν κολλημενος με τις βελτιωσεις και μονο ολοσωμη εξατμιση και φιλτρο εβαλα. Εγω που ειμαι κολλημενος με κατι τετοια. Εδω δεν μπορω να το ανοιξω τερμα ακομη και θελει ο κωλος μου προγραμμα? :p

Οσον αφορα ανοιγμα απο 1ες το ξεχνας.Τουλαχιστον εγω. 2α ρολλ δεν μπορω να ανοιξω τερμα και το κανω μονο απο χαμηλα πολυ οπου ειναι ψοφιο ακομη και μολις ανεβασει στροφες και αρχισει να σκυλιαζει απλα αλλαζεις σε τριτη. Ξαναγραφω για εμενα οπου δεν εχω γραψει χιλιομετρα ακομη πολλα ωστε να το μαθω. Απο 3ες μονο εθνικη και παλι το σκεφτεσαι οπου μολις σκυλιαζει, μερικες φορες δεν αντεχεις και παντα σε εμβρυακη σταση ξαπλα αλλιως το ξεχνας. Μετα απλα γεμιζει τοσο γρηγορα που δεν εχεις χρονο να αντιδρασεις...ειδικα οταν τελειωσει η 5η κοντα στα 300 και κουμπωσεις 6η μεχρι να κοφτιασει. Οτι και να γινει εκει απλα σε κλαινε...Το κρανος απο την πιεση του αερα παροτι εχω ζελατινα πιο ψηλη σε πιεζει τοσο πολυ και η μυτη σου βρισκει στην ζελατινα μπροστα.

Στα πολλα χιλιομετρα μετραει η δυναμη και η αεροδυναμικη. ΕΙναι τοσες οι απωλειες που θελεις πολυ δυναμη σε 4τροχο και 2τροχο για να τις υπερνικησεις. Το να καβαλας λοιπον 2τροχο δυνατο και να το πηγαινεις μπαλα απο την πρωτη μερα ειναι μυθος. Θελει εμπειρια και @@. Το να γεμιζεις ψηλα και να 300αριζεις ειναι πιο ευκολο απο το να ανοιγεις απο σταση με τερμα το γκαζι γιατι απλα κρατιεσαι. Την βιαιη επιταχυνση ομως δεν την αντεχεις ευκολα. Σε ανοιγματα λοιπον που βλεπουμε με 2τροχα δεν μπορουμε ποτε να ειμαστε σιγουροι οτι ο αλλος ξεκιναει καλα κτλπ. Στο αμαξι επισης ειναι δυσκολο αν εχεις πολυ δυναμη αλλα καμια σχεση με 2τροχο. Τελος το μπουσα και το 14αρι δεν ειναι οτι ταχυτερο για drag run. Ας ειναι καλα η BMW με το S1000RR που ξυλοφορτωσε τα παντα απο την πρωτη μερα που βγηκε στους δρομους.

mavras
03-06-2013, 11:36
Εγώ πάντως θα ήθελα αυτή η κουβέντα να γινόταν στο street dragster ή άλλο κοντραδικο φόρουμ για να βλεπαμε την εξέλιξη της κουβέντας αλλά κ τις προσκλήσεις για πάτημα, αλλά φευ, κλασσικά, όπως κ στο παρελθον, γίνεται σε πιο "πολιτισμενα" φορά γιατί άλλου δεν λέγονται τα ίδια με την ίδια ευκολία αλλά κ την απουσία αντιλογου

AntrikosFR
03-06-2013, 14:22
Εριξα κ εφαγα (καλο) ξυλο..
Scirocco tsi εγω αριστερη λωριδα αυτος δεξια.. παταγε γκαζι αφηνε γκαζι.. κατεβαζω μια 3η σχεδον κοφτιασα αλλαγη τεταρτης (δικιας μου) ακομα πολεμουσε απο πισω η δεν το ειχε γενικα το αθλημα..

Εχθες το βραδυ.. audi s3 ασημι ultraleggera ζαντες ειπα να τον καγκουρεψω λιγο και με το που φτανω κοντα στο παραθυρο του, αφηνω το γκαζι κ ακουγεται το "φτερουγισμα" μου... αλλα μαλλον δεν πρεπει να το ξαναακουσε γιατι τον εβλεπα με κυαλια σε μια φαση.. χαχχαχα... (ενταξει μαμα ειμαι ακομα)

Ακομα δεν το πηρα... καγκουρευω!! :P

Fantomas
03-06-2013, 17:13
Εγώ πάντως θα ήθελα αυτή η κουβέντα να γινόταν στο street dragster ή άλλο κοντραδικο φόρουμ για να βλεπαμε την εξέλιξη της κουβέντας αλλά κ τις προσκλήσεις για πάτημα, αλλά φευ, κλασσικά, όπως κ στο παρελθον, γίνεται σε πιο "πολιτισμενα" φορά γιατί άλλου δεν λέγονται τα ίδια με την ίδια ευκολία αλλά κ την απουσία αντιλογου

Δεν είμαστε κοντράκιδες σαν και σένα.... :p

@izi
Εμένα πάντως το αμάξι είναι συνέχεια φουλ ντυμένο εκτός ρεζέρβας.
Επίσης με αυτό πάω δουλειά, βόλτες, ταξίδια, κτλ.

DjSeries
03-06-2013, 18:00
Ξετσουτσουνεψε αυτός...

Υγ...καγκουρα αν δε το εχεις καταλάβει πλέον ανήκεις στη κατηγορία " τσάγια με turbo flavor " :p

bagelhs
03-06-2013, 18:24
χαχαχα δεν πειραζει και οι ηττες στο προγραμμα ειναι.οταν βαλεις προγραμμα θα δεις αλλο αμαξι,καμια σχεση !!!!!

frpanagos
03-06-2013, 20:39
Ας γραψω και εγω ενα πατημα.
σαββατοβραδο στη καβουριου και με πλησιαζει απειλητικα ενα τετοιο !
http://prntscr.com/183mb9
δεν θα εγραφα το πατημα καθολου γιατι δεν ξερω τι αμαξι ηταν!
το πετυχα σημερα τυχαια στο fb απο ενα φιλο που το ανεβασε.
το συγκεκριμενο ηταν λευκο (φρεσκοβαμενο) με roll bar , εξατμιση ,νικελ ζαντες 13αρες η 14αρες με toyo r888 μπρος πισω ,bucket καθισματα και μουναρα συνοδηγο..

Αρχιζουμε στη παραλιακη κατι πειραγματα. (καλα εκανε θορυβο αεροσκαφους.αφου δεν ακουγα το δικο μου...) , φανταστικο!!
εχω να κανω πατημα....ουυ ,οποτε ειχε γυαλισει το ματι μου.
παω διπλα του κανονικοτατα οταν βρηκαμε χωρο,κατεβαζω 2α και παταω κορνες.
2α κοπιο (καλα το δικο μου δεν πατησε ποτε κατω) κουμπωνω 3η πεταγομαι 1 αμαξι και μας κοβουν.

ερχεται διπλα μου ,ανοιγω παραθυρο ,και μου λεει πες μου ποσα εισαι να μη με ταλαιπωρεις αδικα.. :eek:
250 του λεω.
καλα μου λεει αστο...
του λεω ποσα εισαι ?
200 τροχο μου λεει...

(καλα λεω απο μεσα μου η μας δουλευεις η εφαγες μεγαλη λουτσα..χεχε)
κλεινουμε παραθυρα.

πιο κατω και αφου με ακολουθουσε ηρεμα πλεον ,πιανω μεσαια και τον αφηνω αριστερη. ερχεται διπλα μου.
κατεβαζω απο 4η σε 3η ,παταω κορνες (@η γυναικα μου ,ρε δεν πατε καλα εσεις..) και στο πατα πεταγομαι 1,5 αμαξι τουλαχιστον. (2μπαρο σηκωσα στο μπαρομετρο. ελα μπιελιτσες μου ελεγα απο μεσα μου,μη με αφησετε τωρα..).
μας ξανακοβουν και ερχεται παλι.ξανανοιγει παραθυρο και του λεω πρεπει να πατησουμε μια εθνικη μεχρι 200km+ .ετσι δεν κανουμε δουλεια.

να σημειωσω οτι ειχαμε τελειο συγχρονισμο στο πατα.ουτε εκλεψε ουτε εκλεψα.ωραια πραγματα.

ασε ρε φιλε μου λεει,ξενερωσα τωρα.
η γκομενα συνοδηγος ρωταγε και ακουγοταν μεχρι εμενα ,''ποσα ειναι ειπε''?

εν τελη εστριψε πιο κατω και αφου του κορναρα και τον χαιρετησα ,δεν ειπε ουτε καληνυχτα.

αυτα....,το εκαψα παλι.

izi
03-06-2013, 21:00
Αχ ΑΕ86...αγαπημένο μοντέλο...στο gran turismo είναι το μοναδικό που κάνω πλέον time attack...το λατρεύω!

mavras
03-06-2013, 21:22
Δεν είμαστε κοντράκιδες σαν και σένα.... :p
μαααααλιστα και μετα λες εμενα σαλεα...
αντε, αφου εχεις την μυγα, ανοιξε ενα τοπικ στο street για να γελασουμε λιγο

Fantomas
03-06-2013, 21:42
Δεν έχω λογαριασμό εκεί. Δεν είμαι κοντρακιας...

mavras
03-06-2013, 23:30
Κ οποίος έχει λογαριασμό εκεί είναι κοντρακιας; χαχα από ποτέ έγινες αφοριστικος εσύ ωρέ;
Τελος πάντων αν θες ο λογαριασμός ανοίγει με μερικά απλά κλικ, αλλά το νόημα είναι προφανεστατα άλλο κ δεν χρήζει περαιτέρω σχολιασμου. Ιδού η Ρόδος, ιδού κ το πήδημα.

Ps κοντρακιας-ξεκοντρακιας το 3μπαρο το σηκωσες πάντως.
Ουστ ταβερνιαρη

izi
04-06-2013, 06:30
Εριξα κ εφαγα (καλο) ξυλο..
Scirocco tsi εγω αριστερη λωριδα αυτος δεξια.. παταγε γκαζι αφηνε γκαζι.. κατεβαζω μια 3η σχεδον κοφτιασα αλλαγη τεταρτης (δικιας μου) ακομα πολεμουσε απο πισω η δεν το ειχε γενικα το αθλημα..

Εχθες το βραδυ.. audi s3 ασημι ultraleggera ζαντες ειπα να τον καγκουρεψω λιγο και με το που φτανω κοντα στο παραθυρο του, αφηνω το γκαζι κ ακουγεται το "φτερουγισμα" μου... αλλα μαλλον δεν πρεπει να το ξαναακουσε γιατι τον εβλεπα με κυαλια σε μια φαση.. χαχχαχα... (ενταξει μαμα ειμαι ακομα)

Ακομα δεν το πηρα... καγκουρευω!! :P

Ψιτ μίστερ... τα άλογα σε ζάλισαν και γράφεις όπου ναναι??!?!?!!?!:p

Όχι τπτ είδα μηνύματα τα ατμοσφαιρικά και λέω αμάν κάποιος έβαλε βενζίνη και βγήκε παγανιά!!!!!!

Με την γλύκα έμεινα παλιό κοντράκιδες!

izi
04-06-2013, 06:38
Ας γραψω και εγω ενα πατημα.
σαββατοβραδο στη καβουριου και με πλησιαζει απειλητικα ενα τετοιο !
http://prntscr.com/183mb9
δεν θα εγραφα το πατημα καθολου γιατι δεν ξερω τι αμαξι ηταν!
το πετυχα σημερα τυχαια στο fb απο ενα φιλο που το ανεβασε.
το συγκεκριμενο ηταν λευκο (φρεσκοβαμενο) με roll bar , εξατμιση ,νικελ ζαντες 13αρες η 14αρες με toyo r888 μπρος πισω ,bucket καθισματα και μουναρα συνοδηγο..

Αρχιζουμε στη παραλιακη κατι πειραγματα. (καλα εκανε θορυβο αεροσκαφους.αφου δεν ακουγα το δικο μου...) , φανταστικο!!
εχω να κανω πατημα....ουυ ,οποτε ειχε γυαλισει το ματι μου.
παω διπλα του κανονικοτατα οταν βρηκαμε χωρο,κατεβαζω 2α και παταω κορνες.
2α κοπιο (καλα το δικο μου δεν πατησε ποτε κατω) κουμπωνω 3η πεταγομαι 1 αμαξι και μας κοβουν.

ερχεται διπλα μου ,ανοιγω παραθυρο ,και μου λεει πες μου ποσα εισαι να μη με ταλαιπωρεις αδικα.. :eek:
250 του λεω.
καλα μου λεει αστο...
του λεω ποσα εισαι ?
200 τροχο μου λεει...

(καλα λεω απο μεσα μου η μας δουλευεις η εφαγες μεγαλη λουτσα..χεχε)
κλεινουμε παραθυρα.

πιο κατω και αφου με ακολουθουσε ηρεμα πλεον ,πιανω μεσαια και τον αφηνω αριστερη. ερχεται διπλα μου.
κατεβαζω απο 4η σε 3η ,παταω κορνες (@η γυναικα μου ,ρε δεν πατε καλα εσεις..) και στο πατα πεταγομαι 1,5 αμαξι τουλαχιστον. (2μπαρο σηκωσα στο μπαρομετρο. ελα μπιελιτσες μου ελεγα απο μεσα μου,μη με αφησετε τωρα..).
μας ξανακοβουν και ερχεται παλι.ξανανοιγει παραθυρο και του λεω πρεπει να πατησουμε μια εθνικη μεχρι 200km+ .ετσι δεν κανουμε δουλεια.

να σημειωσω οτι ειχαμε τελειο συγχρονισμο στο πατα.ουτε εκλεψε ουτε εκλεψα.ωραια πραγματα.

ασε ρε φιλε μου λεει,ξενερωσα τωρα.
η γκομενα συνοδηγος ρωταγε και ακουγοταν μεχρι εμενα ,''ποσα ειναι ειπε''?

εν τελη εστριψε πιο κατω και αφου του κορναρα και τον χαιρετησα ,δεν ειπε ουτε καληνυχτα.

αυτα....,το εκαψα παλι.

Α ξέχασα Πανάγο να σου πω ότι εμένα με είχε τσαγιάσει(εν γνώση μου φυσικά) ένα 16άρι levin, το κυριότερο όμως ήταν το στρίψιμο του, πολύυυ ελεγχόμενο ρε φίλε και δεν μπορώ να πω ότι το παιδί ήταν και το τρελό τιμόνι, το πούλαγε τότε και το γλυκοκοίταζα αλλά ζήταγε πολλά για Ελλάδα, ήταν όμως λευκό και στην πένα μιλάμε....

Α ρε Πανάγο τι μου έκανες.
Μόνο και μόνο για αυτό θα κάτσω να σχεδιάσω ένα trueno μετά από τόσο καιρό απραξίας!

TAKISWRC
04-06-2013, 10:23
Ρε εγω ειδα μονο το αβαταρ και νομιζα οτι ηταν ο Τεο και λεω ποτε κατεβηκε αυτος και εκανε ανοιγμα στην Αθηνα...μετα ειδα frpanagos...χαχαχαχαχ!
Εγω δινω προβαδισμα στην μηχανη και πατημα απο τα 140-150(γιατι αλλιως δεν βολευει το αμαξι),και φυσικα αν γινει το πατημα ενα καρο μονο μπορει να ακολουθησει απο πισω να τραβηξει βιντεακι...το δικο μου:p!!!(Θελω να ακουσω τρελο εξτερναλ ψηλε).

AntrikosFR
04-06-2013, 11:10
Με την γλυκα λεει.. χαχαχα..
Αστο.. το ιμπιζακι εγινε ιμπιζαρος πλεον..
Οχι τιποτα αλλο αλλα φοραω και τους προφυλακτηρες του formula sport κ κολανε διαφοροι..
Ε στο τελος γελαω μονος μου στο αμαξι ξερω γω.. :P

Εχθες κοντριτσα χαλαρη με mitsu CZT στο ολυμπιακο χωριο.. πηγαιναμε copies μεχρι τριτες κ με το που βαζω τεταρτη βγηκα μπροστα.. εε μετα πλακωθηκα στα φρενα.. εχω κ μαρτυρες απο δω μεσα... :P

Τελικα ΜΟΝΟ με τα 20vt χαιρεσαι να οδηγας κ να "πατας"..

frpanagos
04-06-2013, 12:10
Α ξέχασα Πανάγο να σου πω ότι εμένα με είχε τσαγιάσει(εν γνώση μου φυσικά) ένα 16άρι levin, το κυριότερο όμως ήταν το στρίψιμο του, πολύυυ ελεγχόμενο ρε φίλε και δεν μπορώ να πω ότι το παιδί ήταν και το τρελό τιμόνι, το πούλαγε τότε και το γλυκοκοίταζα αλλά ζήταγε πολλά για Ελλάδα, ήταν όμως λευκό και στην πένα μιλάμε....

Α ρε Πανάγο τι μου έκανες.
Μόνο και μόνο για αυτό θα κάτσω να σχεδιάσω ένα trueno μετά από τόσο καιρό απραξίας!
εν τω μεταξυ εγω ακομα δεν εχω καταλαβει τι μαρκα ηταν!!! χεχε
ωραιο αμαξι ρε σωτηρη αλλα παλιο...
αυτο ειναι να το εχεις για καμμια αναβαση,η σε drag μορφη. καθημερινο δεν λεει.

izi
04-06-2013, 12:18
Corolla AE86 αν είναι με τα αναδιπλούμενα φώτα είναι η έκδοση trueno αν όχι ή levin.

Μετά έβγαινε και με κώλο αλλά δεν μου αρέσουν.

Τι drag βρε, το αμάξι είναι για στροφές και μόνο.Κοίτα παλιό αλλά είναι σαν να μου λες ότι σε κάποιον αρέσει μία Ε30...

Αν του ρίξεις χρήμα γίνεται κούκλα και το παντρεύεσαι...είναι από τα λίγα αμάξια που θα ήθελα να έχω και να μην τα δώσω ποτέ.

brwmogazos
04-06-2013, 13:11
Corolla AE86 αν είναι με τα αναδιπλούμενα φώτα είναι η έκδοση trueno αν όχι ή levin.

Μετά έβγαινε και με κώλο αλλά δεν μου αρέσουν.

Τι drag βρε, το αμάξι είναι για στροφές και μόνο.Κοίτα παλιό αλλά είναι σαν να μου λες ότι σε κάποιον αρέσει μία Ε30...

Αν του ρίξεις χρήμα γίνεται κούκλα και το παντρεύεσαι...είναι από τα λίγα αμάξια που θα ήθελα να έχω και να μην τα δώσω ποτέ.

Τουμπανα τα trueno αν τα διατηρησεις σωστα αλλα πολυ παλια αμαξια πλεον.

cupra danny
04-06-2013, 15:08
παλια τρομερα εργαλεια αυτα τα τζαπονια!!ειδικα για οσους αγαπουν την πισωκινηση!

izi
04-06-2013, 15:33
Τουμπανα τα trueno αν τα διατηρησεις σωστα αλλα πολυ παλια αμαξια πλεον.

Για καθημερινή χρήση όχι μόνο πολύ παλιά...αλλά πεθαμένα!

Για αμάξι βόλτας που το θέλω είναι ότι πρέπει.Όταν μπορέσω να αποκτήσω αμάξι βόλτας είναι ένα μοντέλο που υπάρχει στην λίστα μου μαζί με άλλα της εποχής του!

MGL
04-06-2013, 16:00
Παίδες πολύ initial D βλέπετε μου φαίνεται και νομίζετε οτι το Toyota έβαζε φωτιά στην άσφαλτο...

DjSeries
04-06-2013, 16:17
Ας το γραψω και εγω για την ιστορια...μετα απο τις μινι ητες μου με koni και Νικο Δ (κιτρινο φρ )τις τελευταιες μερες, χτες το βραδυ στη γνωστη γεφυρα με πλησιασε ενα colt czt και απλα με ρωτησε αν ψηνομαι να τα παμε μια...πατησαμε στο ανεβα απο 2ες και 60-70 και αποτελεσμα 2+ αυτοκινητα υπερ μου. Πατήσαμε και στο κατεβα με 3ες με σχεδον παρομοιο αποτελεσμα ( ισως λιγο μεγαλυτερη διαφορα υπερ μου ). Στη μετεπειτα κουβεντα το colt ηταν μαμα με εξάτμιση μονο ...συμπερασμα...το μπρικι μου ειναι πιο τάφος και απο το νεκροταφείο του σχιστου...χαχα...δε μαμιεται...για τα φραγκα που εχω δωσει παει παρα πολυ καλα και εμενα με γεμιζε οπως ειναι

koni
04-06-2013, 16:25
Αν το colt ειχε μονο εξάτμιση,το δικό σου φοράει μόνο σκούπα χωρίς φίλτρο:crazy

AntrikosFR
04-06-2013, 16:42
Φοραγε φιλτρο.. σκαστρα και εξατμιση με dp μαματο.. πηγαινε καλα.. οταν πατησα μαζι του (δειτε παραπανω post μου) πηγαιναμε κοπιες..

Μανο αφου πας για BT ρε μην σε νοιαζει... αχαχα.. :P

DjSeries
04-06-2013, 17:00
Μα εγω φοραω μονο σκουπα ρε λευτερη...για αυτο παει σαν πρωτοσταδιατο σαξοραλλο

AntrikosFR
04-06-2013, 18:00
Εγω δεν εχω δει σαξοραλλο να πεταει φλογιδια στα καλα καθουμενα παντως.. χαχαχ..

izi
04-06-2013, 19:33
Παίδες πολύ initial D βλέπετε μου φαίνεται και νομίζετε οτι το Toyota έβαζε φωτιά στην άσφαλτο...

Εμ έβγαλαν και 4 σεζόν...
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν έβαζε φωτιά, αν έψηνε λουκάνικα ή έτρωγε πιτόγυρα απλά είναι ένα αμάξι που με συγκίνησε σε όλους τους τομείς και ΑΝ ποτέ μπορέσω να έχω hobby car θα είναι υποψήφιο.

need for speed
04-06-2013, 19:39
Ας το γραψω και εγω για την ιστορια...μετα απο τις μινι ητες μου με koni και Νικο Δ (κιτρινο φρ )τις τελευταιες μερες, χτες το βραδυ στη γνωστη γεφυρα με πλησιασε ενα colt czt και απλα με ρωτησε αν ψηνομαι να τα παμε μια...πατησαμε στο ανεβα απο 2ες και 60-70 και αποτελεσμα 2+ αυτοκινητα υπερ μου. Πατήσαμε και στο κατεβα με 3ες με σχεδον παρομοιο αποτελεσμα ( ισως λιγο μεγαλυτερη διαφορα υπερ μου ). Στη μετεπειτα κουβεντα το colt ηταν μαμα με εξάτμιση μονο ...συμπερασμα...το μπρικι μου ειναι πιο τάφος και απο το νεκροταφείο του σχιστου...χαχα...δε μαμιεται...για τα φραγκα που εχω δωσει παει παρα πολυ καλα και εμενα με γεμιζε οπως ειναι
προσωπικά δεν νομίζω να υπάρχει κολτάκιας που τουλάχιστο να μην έχει βγάλει το χάπι , οπότε σχεδόν όλα τα czt παίζουν τουλάχιστον στα 180 , άν εσύ είσι τουλάχιστον 200 (δεν ξέρω το set up σου )τότε λογική η διαφορά, Και κάτι άλλο μην πιστεύεις τόσο πολύ τους κολτάκιδες γιατί αρκετοί λένε ότι τους συμφέρει , και φυσικά πατάνε στο δρόμο ακόμα και bucatti veyron. Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν καλά κολτ αλλά όχι πατάμε τα πάντα.......

TAKISWRC
04-06-2013, 20:06
Μανο συμπερασμα βγαζεις μονο με γνωστα αμαξια αυτο ειναι κανονας!!!!

DjSeries
04-06-2013, 20:45
Μωρε εγω το εχω το συμπερασμα μου δε τρελενομαι

frpanagos
04-06-2013, 21:30
Μωρε εγω το εχω το συμπερασμα μου δε τρελενομαι

καλα εσυ απ'οτι ξερω εισαι φουλ πλεον.
γιατι λες οτι δεν παει κτλ..?
μηπως εχεις καποιο μηχανικο προβλημα?
κανονικα θα επρεπε να πηγαινεις πανω κατω τα ιδια με ολους.

DjSeries
04-06-2013, 21:50
Απο μηχανολογικης πλευρας δεν υπαρχει καποιο θεμα ουτε καποια διαροη απλα το μπρικι συμπεριφερεται έτσι και ετσι θα παραμεινει μιας και ετσι δουλευει το μοτερ...απλα ειναι ελαφρως βροντοσαυρος σε συνδιασμο με βραδυποδα...αργει να φουσκωσει με αρκετα καλο αβανς απο το file.. και με ατομα που εχουμε ιδιο file παλι το ιδιο αποτελεσμα οποτε ειναι πλεον αποδεκτό...ισως λογω χιλιομετρων ? Ισως να μην εφαγε στρωσιμο οταβ το αγορασε η κυρια ? Ουτε που ξερω και δεν με τρελαίνει εφοσον παραμενει απροβληματιστο λιγο με απασχολει...θα το σενιαρω ουτως η αλλως εφοσον πανε καλα τα πραγματα

frpanagos
04-06-2013, 21:56
Απο μηχανολογικης πλευρας δεν υπαρχει καποιο θεμα ουτε καποια διαροη απλα το μπρικι συμπεριφερεται έτσι και ετσι θα παραμεινει μιας και ετσι δουλευει το μοτερ...απλα ειναι ελαφρως βροντοσαυρος σε συνδιασμο με βραδυποδα...αργει να φουσκωσει με αρκετα καλο αβανς απο το file.. και με ατομα που εχουμε ιδιο file παλι το ιδιο αποτελεσμα οποτε ειναι πλεον αποδεκτό...ισως λογω χιλιομετρων ? Ισως να μην εφαγε στρωσιμο οταβ το αγορασε η κυρια ? Ουτε που ξερω και δεν με τρελαίνει εφοσον παραμενει απροβληματιστο λιγο με απασχολει...θα το σενιαρω ουτως η αλλως εφοσον πανε καλα τα πραγματα

δεν μπορω να το καταλαβω ,πραγματικα.
μακαρι να το κανεις b.t και να μας ραβεις σταυροβελονια!
με το καλο!

bagelhs
04-06-2013, 21:56
για το φιλικο πατημα με τον λευτερη ενα εχω να πω!!!!!ΕΚΛΕΨΕ στις κορνες το ποντικι,+οτι δεν εφαγε πολυ,κατουρησε κιολας!!εμεις ειχαμε και εξτρα βαρος:harhar:harhar:harhar:harhar:harhar:harh ar

DjSeries
04-06-2013, 22:06
Τωρα ειναι που θα σε μπαναρει ο άλλος ταριφα :p

Παναγο μην αγχωνεσαι ουτε εγω μπορω να καταλαβω την όλη συμπεριφορα του αλλα δε μπορω να πω οτι χανω και τον υπνο μου...ολα λειτουργουν καλα...οι πιεσεις σωστες, τροφοδοσια ολα σωστα , το file ειναι μια χαρα οπως το ζητησα και δουλευει αψογα , ριγματα τιποτα το ανησυχητικό...αβυσσος το ρημάδι. ..εδω χωτις σκασιματα στο file και με 100 αρι καταλυτη χτες το βραδυ αμολησε φλογιδι χιλιομέτρου συμφωνα με μαρτυριες αλλων...αφου παει και δε με σκοτιζει μια χαρα θα ειναι

bagelhs
04-06-2013, 22:12
χαχαχα αμην και ποτε

frpanagos
04-06-2013, 22:25

Παναγο μην αγχωνεσαι ουτε εγω μπορω να καταλαβω την όλη συμπεριφορα του αλλα δε μπορω να πω οτι χανω και τον υπνο μου...ολα λειτουργουν καλα...οι πιεσεις σωστες, τροφοδοσια ολα σωστα , το file ειναι μια χαρα οπως το ζητησα και δουλευει αψογα , ριγματα τιποτα το ανησυχητικό...αβυσσος το ρημάδι. ..εδω χωτις σκασιματα στο file και με 100 αρι καταλυτη χτες το βραδυ αμολησε φλογιδι χιλιομέτρου συμφωνα με μαρτυριες αλλων...αφου παει και δε με σκοτιζει μια χαρα θα ειναι

αλιμονο ρε,δεν αγχωνομαι ...χεχε
απλα ,μηχανολογικα και συμφωνα με αυτα που γνωριζω ,θεωρω πως κατι φταιει.δεν ειναι φυσιολογικο.
για ολα υπαρχει μια λυση.
αφου σε ικανοποιει εσενα εμενα περιτευει η γνωμη μου φυσικα.

DjSeries
04-06-2013, 22:42
Το μην αγχωνεσαι ρε πηγενε στο οτι δεν μπορεις να καταλαβεις τι παιζει , γιατι ουτε εγω μπορώ... οτι κατι δεν δουλευει ειναι λογικο αλλα τι στο διαολο δε μπορω να καταλαβω...και μιας και ειναι καλοκαιρι και εχουν σκασει Κ.Ε.Β ( Κ0λαρακια Ελευθερας Βοσκης ) αβέρτα δε μπαίνω στη διαδικασια να αλλαζω ενα ενα ανταλλακτικά προγραμματα πρατηρια και ματζουνια για να βρω τι υπολειτουργει...απο χειμωνα εχει ο θεος...μαλλον

frpanagos
04-06-2013, 22:45
Κ.Ε.Β ( Κ0λαρακια Ελευθερας Βοσκης ) :notworthy:notworthy:notworthy
θεος....
συμφωνω και επαυξανω...!
τις κ_ολες, ολες ξεβρακωτες ειναι ...! :cool:

DjSeries
04-06-2013, 22:48
Ετσιιιιιιιι... η κυνηγετικη περιοδος άρχισε και επισημα...

Load you guns...aim...fire !

need for speed
05-06-2013, 08:10

μερικές φορές παίζουν ρόλο και παράγοντες που δεν μπορείς να ψηλιστείς... εγώ πιο παλιά έκανα κάποιες δοκιμές με ένα φίλο μου που γνώριζα ότι τα αμάξια μας πάνε το ίδιο , τότε ήταν και τα 2 μόνο πρόγραμμα αλλά με ίδιες ρυθμίσεις και στο 80-160 μου έκανε 4 αμάξια !!! Ενώ πάντα σφαζόμασταν . Εγώ είχα μάλιστα και πιο καινούργια ελαστικά σε σχέση με αυτόν !!!! Ο λόγος που έχανα με τόση διαφορά ήταν ότι όταν έβαλα τα λάστιχα , ο λαστιχάς για να τα προστατέψει λόγω του χαμηλού προφίλ τους έβαλε 38 αέρα και έτσι με έκοβαν πολύ ενώ ο άλλος είχε 28-30 στα λαστιχά του. Το πήρα χαμπάρι και βάζοντας 30 η διαφορά εξαφανίστηκε.

RpMz
26-06-2013, 10:50
Πάτημα χτες το βράδυ με Porsche Boxster 3.2 και δήλωσε 290 στρόφαλο, φε και Light προγραμμα.

Απο 2ες ρολλ έφευγα και δεν τα κρατάγαμε πολύ τα πατήματα, μια έχασε ταχύτητα, μία μας έκοψε άλλο αμάξι.

Το ενδιαφέρον πάτημα ήταν απο 1ες 30κμ. Όπου σε ανηφορικό κομμάτι που πατήσαμε πετάγεται το πορκι στο 1.5 κενό και μέχρι 4η κόφτη δικιά μου να έχω μαζέψει και να έχω κάνει και 1.5 κενό.

Ωραία πατηματάκια και δυνατά χτές μιας και εγώ βρισκόμουν στην "μικρή" κατηγορία!!!

zacxanthi
26-06-2013, 10:57
Πάτημα χτες το βράδυ με Porsche Boxster 3.2 και δήλωσε 290 στρόφαλο, φε και Light προγραμμα.
Απο 2ες ρολλ έφευγα και δεν τα κρατάγαμε πολύ τα πατήματα, μια έχασε ταχύτητα, μία μας έκοψε άλλο αμάξι.
Το ενδιαφέρον πάτημα ήταν απο 1ες 30κμ. Όπου σε ανηφορικό κομμάτι που πατήσαμε πετάγεται το πορκι στο 1.5 κενό και μέχρι 4η κόφτη δικιά μου να έχω μαζέψει και να έχω κάνει και 1.5 κενό.
Ωραία πατηματάκια και δυνατά χτές μιας και εγώ βρισκόμουν στην "μικρή" κατηγορία!!!
ωραιος...αυτα ειναι τα πατηματα που γουσταρεις γιατι ξερεις οτι τρεχεις με σοβαρα αμαξια κ οχι με κασες...κεντησε παλι το ibiza...

koni
26-06-2013, 11:23
Ωραίος.Πόσα δηλώνει το ibiza??

AntrikosFR
26-06-2013, 12:31
Οοοοσα κ να δηλωνει παλι πισω εισαι Λευτερη! :) :) :)

cupra danny
26-06-2013, 19:19
το αποτελειωσες το πορσακι!!!

πριν λιγες μερες ειχαμε πατηματακι με 206 1.6 νιτρατο...το αμαξακι πολυ καλο στο γκαζι του και τελειως ξερο...
δε δοκιμασε μαζι μου,αλλα με ενα κουπρακι 20βτ πρωτοσταδιατο!το ιμπιζακι εμεινε πισω μισο αμαξι ως τα 180..
εγω απο πισω εγραφα με καμερα και οσο παταγα πλησιαζα απειλητικα!!κατι τετοιες στιγμες βλεπω τι κανει το υβριδιο ας ειναι και με ενα ταπεινο ρεβο!

nive
26-06-2013, 23:25
Σοβαρο αμαξι το πορκι ναι...για κοντρες αν δεν ειναι κανενα pdk-997 turbo δεν λεει!!
Ο Γιαννης νομιζω φοραει φτερωτη εισαγωγης απο 001.

frpanagos
27-06-2013, 20:46
πατημα στην εθνικη σημερα απο αγιο στεφανο προς αθηνα.
αριστερη εγω με κλιμα ανοιχτο.
πλησιαζει πορσε και μου παιζει φωτα -αναβει φλας.κατεβαζω σε 4η (με το κλιμα ανοιχτο) και παταω τερμα γκαζι εως 5η 240+ οπου εκοψα.
απο κολλημενος στο προφυλακτηρα μου ,μενει τουλαχιστον 5 αμαξια πισω .
το ξαναεπαναλαμβανουμε ,και παλι τα ιδια.
τελικα οταν εκανα στο υψος του περιστεριου δεξια να περασει ηταν μια carerra s με μια μεγαλη φτερουγα πισω.
ο τυπας φοραγε γυαλια και καπελακι μεσα ,νομιζε οτι παταει τα παντα.

μαζι με τις ιστοριες απο τον στρατο,για γυναικες ,στο θεμα του αυτοκινητου θα διηγειται απο εδω και μπρος πως δεν μπορουσε να πλησιασει καν ενα παλιομαυρο ιμπιζα με μαυρες ζαντες.... χαχαχαχαχα

scoupegt
27-06-2013, 21:48
παναγο πολυ απλα παταγε με 6η.
360αλογα 3.8λιτρα 1420 κιλα με 300χλμ τελικη.

δεν γινεται να μενει 5 αμαξια πισω απο ιμπιζα 1ο αταδιατο, ειδικα μετα τα 200χλμ

izi
27-06-2013, 22:09
Η ''S'' έβγαινε και 3.6 με 325 το 2005 την έχει φίλος μου...και είναι σχετικά τάφος...δοκίμασα με φράκι πρώτοσταδιάτο(έτσι γνωριστήκαμε κιόλας).
Αυτή που είναι δυνατή και μετά τα 200 πάει μπάλα είναι η 3.8 και άπιαστη είναι η 911 turbo που την έχει ο παραλίγο καινούργιος μου γείτονας.

frpanagos
27-06-2013, 22:13
παναγο πολυ απλα παταγε με 6η.
360αλογα 3.8λιτρα 1420 κιλα με 300χλμ τελικη.

δεν γινεται να μενει 5 αμαξια πισω απο ιμπιζα 1ο αταδιατο, ειδικα μετα τα 200χλμ

ρε αγαπουλα.
τη 1η φορα ισως.
τη δευτερη που ειδε οτι φτασαμε 240 χλμ ,ξανακολλησε πισω μου(σχεδον με ακουμπησε) με αναμενο φλας και φωτα ,παταγε παλι με 6η???
για ποιο λογο?βαριοταν να κατεβασει ? στην ηλικια μας ηταν το παλικαρι..
εκτος αυτου μετα που εκοψα 2η φορα ακολουθουσε χωρις φλας με 140 χωρις διαθεση να περασει μεχρι που επιασα μεσαια και επεσα στα 80.

nive
27-06-2013, 23:52
Καλα την εφαγε την τσουνα και μαλιστα αχονευτη.
Οταν εφτιαξα την κ04 υβριδιο μου'χε κολλησει μια carrera s με εξατμισεις και με την μεσαια του'ριχνα συνοικια...με κοιτουσε σαν εξωγηινος...τελικα τα ιμπιζα πανε!

zacxanthi
28-06-2013, 07:23
το 2006 οταν ειχα παρει το 1ο ιμπιζα τοτε φιλος με fr 1o σταδιο ΡΕΒΟ 2 μου ειχε πει οτι εριχνε κολωνα σε porsche carrera με 325 αλογα (270 τελικη την δινουν)...κ απορουσα...
οταν το 2008 εκανα μπεκ μαφ κ το καλο προγραμμα ειδα οτι οχι μονο carrera με τα 325hp αλλα κ ολες τις ατμοσφαιρικες carrera 2-4-4s τις εχουμε...απο ρολλ κ εξαρταται το μοντελο μεχρι κ αρκετα χλμ -220-240-260 (εξαρταται ποια Πορσε μιλαμε, μερικες εχουν 300χλμ τελικη)...

πανε καλα οι κασες μας, ελαφρυες κ στα ρολλ ανοιγουν πολυ καλα...

koni
28-06-2013, 09:24
Η παλιά s,έχει 355hp.Της ρίχνουμε κολώνα+???Τελική 285 και 0-100 σε 4.8 sec

zacxanthi
28-06-2013, 09:34
Η παλιά s,έχει 355hp.Της ρίχνουμε κολώνα+???Τελική 285 και 0-100 σε 5sec...

Λευτερη δεν υπολογιζεις οτι τις τρεχουμε ρολαριστα...εκει που χανουν γιατι ειναι 1500 κιλα κ ατμοσφαιρα...

carrera 4 997 -325hp - 37nm - 0-200 se 18,4"
carrera 4s 997 - 355hp - 40nm - 0-400m se 13.1" k 0-200 se 17.1"
carrera 4s 997 - 385hp - 42nm - 0-400m se 12,9"

οι carrera οι δυκινητες ειναι ελαφρως πιο γρηγορες αλλα οι ροπες κ οι ιπποδυναμεις παραμενουν ιδιες...
οταν εμας με 250 αλογα εχουν τις ιδιες ροπες κ 300 κιλα ελαφρυτερες ειναι φυσιολογικο στα ρολλ να ειμαστε μπροστα...

για τις τουρμπισιες Πορσε δεν υπαρχει καμια επαφη...

koni
28-06-2013, 09:42
Δεν έχω ανοιξει και δεν ξέρω.Μία φορά μόνο έτυχε να παιξω στην εθνική με μία 4s cabrio αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω συμπέρασμα.
Ακόμα και έστι όπως τα λες Ζαχαρία,η αναλογία κιλών/ίππο της carrera είναι καλύτερη.Τόσο μεγάλη διαφορά πως την δικαιολογείς?Ατμόσφαιρα μεν,40 κιλά ροπης δε....

zacxanthi
28-06-2013, 09:47
Δεν έχω ανοιξει και δεν ξέρω.Μία φορά μόνο έτυχε να παιξω στην εθνική με μία 4s cabrio αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω συμπέρασμα.
Ακόμα και έστι όπως τα λες Ζαχαρία,η αναλογία κιλών/ίππο της carrera είναι καλύτερη.Τόσο μεγάλη διαφορά πως την δικαιολογείς?Ατμόσφαιρα μεν,40 κιλά ροπης δε....
Λευτερη στα ρολλ μεγιστη σημασια εχει η ροπη...κ οχι η δυναμη...αυτο που σε βοηθαει στην επιταχυνση εν κινηση ειναι η ροπη...αυτο που μας δινει το τουρμπο ειναι απιστευτο σε σχεση με το μικρο βαρος μας...

δεν λεω οτι ειναι για πεταμα οι Πορσε αλλα υπο συνθηκες κ μεχρι καποια χλμ που τερματιζουμε εμεις (230-240, αντε κ 250) μπορουμε να τις κοντραρουμε...

AntrikosFR
28-06-2013, 10:30
Ειναι Porsche.. δε πα να ριχνουμε κ κολωνες..

Δεν σνομπαρω τα ιμπιζα.. (αυτο ελειπε μετα απο τοσα που εχω δωσει)
Η carrera κ συγκεκριμενα η S δεν μπορεις να την συγκρινεις με ενα μπιμπιζα.. (αποψη μου)

brwmogazos
28-06-2013, 10:54
Παιδες απο την δικη μου εμπειρια οταν πρωτοσταδιατος (οχι τελειωμενος φουλ) πατησα με καρερα 325 ηταν οτι μετα τα 220 με περασε και στα 2 πατηματα.

Ψηλα λοιπον μου κανει εντυπωση το οτι τα πορσε θα μενουν πισω...

scoupegt
28-06-2013, 13:05
ρε αγαπουλα.
τη 1η φορα ισως.
τη δευτερη που ειδε οτι φτασαμε 240 χλμ ,ξανακολλησε πισω μου(σχεδον με ακουμπησε) με αναμενο φλας και φωτα ,παταγε παλι με 6η???
για ποιο λογο?βαριοταν να κατεβασει ? στην ηλικια μας ηταν το παλικαρι..
εκτος αυτου μετα που εκοψα 2η φορα ακολουθουσε χωρις φλας με 140 χωρις διαθεση να περασει μεχρι που επιασα μεσαια και επεσα στα 80.

Δεν λεω οτι δεν μπορουμε να την κοντραρουμε.
Απλα η διαφορα της κολωνας είναι πολυ μεγαλη.
Υπαρχουν και κουλοι στην ηλικια μας παντως γενικα, αλλα αφου λες οτι σου κολλησε πισω με φλας κτλπ , παταγε κανονικα.

Εγω ειχα ανοιξει μια φορα απο 2ες 60 μεχρι τα 160 πηγαιναμε μαζι και κοψαμε γιατι ηταν στην μαραθωνος.
Ψηλα πιστευω θα περναγε.

nive
28-06-2013, 15:32
Ψεκασε τις πορσε σαν κατσαριδες Μπαμπινο...χαχαχα

scoupegt
28-06-2013, 16:39
Δεν εριχνα νερο τοτε να φανταστεις.χαχα

giorgosfr
28-06-2013, 17:18
Mbambi pontikara!!

scoupegt
28-06-2013, 19:53
Γιωργη παλιο ΣΠΛΙΝΤΕΡ!!!

giorgosfr
28-06-2013, 21:57
Χαχαχαχαχα...

izi
29-06-2013, 19:41
Αγόρια κανείς δεν σνομπάρει μια πόρσε σαν σύνολο.Και η ''S'' να μην είναι και να είναι μοντέλο προπολεμικό είναι πάλι πόρσε!!!
Είναι άλλη κατηγορία επομένως δεν υπάρχει σύγκριση.

Σε πάτημα όμως είτε ρολ είτε στάση και για όσα μέτρα, για αυτά τα 10-15-20 δευτερόλεπτα σημασία έχει ο νίκη.

Εγώ την ''S'' με τα 325 την πέρασα με πρωτοσταδιάτο φρ σχετικά εύκολα, αν και τεράστιο ρόλο έπαιξαν τα λάστιχα.Στο μέρος που πατήσαμε αν είχα πολιτικά ακόμα θα σπινιάριζα.Και φυσικά ήταν στην συμφωνία όπως και ντυμένο το ίμπιζα.

Την carrera turbo του αλλουνού που την έχω δει κάνα δυο φορές να την πατάει κανονικά, απλά όνειρο...χαμηλές πτήσεις κάνει!!!

mavras
30-06-2013, 21:42
προχθες στην αττικη οδο βλεπω απο πισω μου να ερχετε ψιλογρηγορα ενα "μεγαλο" Audi αγνωστων λοιπων στοιχειων. Σκεφτηκα ευκαιρια να παιξω λιγο με το "καραβι" που ερχετε. Οταν ηρθε λοιπον σε αποσταση βολης ετυχε να εχω καποιον μπροστα μου ο οποιος εκανε στην ακρη και με 140 περιπου κατεβασα 4η και πατησα τερμα. Το audi βρισκοταν πισω μου στο πατα και σχεδον αμεσως του ανοιξα καμποσο, ισως και κολωνα. Πολυ γρηγορα ομως αρχισε να μαζευει την διαφορα και στην αλλαγη 5ης (200-210 δικα μου) εχει κολλησει πισω μου, οποτε βγαζω φλας και κανω αμεσως στην ακρη με απιστευτη περιεργια να δω τι στα κομματια ηταν και πηγαινε ετσι.
με το που με περασε μου εφυγε η απορια. ειδα δυο ταμπελακια πισω του το ενα ελεγε A8L και το αλλο W12... (12 κυλινδρο, 6.3 λιτρα, 64 κιλα ροπη, 500 αλογα, 4κινητο, ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΟ, 1900 κιλα με 0-100 σε 4,9!!!)
το ηπια κρυο το τσαγακι μου αλλα χαλαλι και χαρηκα που ο οδηγος του Audi το εσκιζε κανονικα χωρις αναστολες και ενω εγω εκοψα αυτος συνεχισε να ανοιγει δυνατα.

Raf
30-06-2013, 21:56
Αχαχαχαχα εχει ενα τετοιο κατω απο μια ναυτιλιακη εταιρια καθε μερα κοντα στο σπιτι μου. Μαυρο χρωμα... Αν κ αεροπλανοφορο, ειναι πολυ τουμπανο! Αυτα τα W12 μοτερ ειναι απιστευτα...

nive
30-06-2013, 22:06
Χαχαχα γεια σου Πανο μερακλη!!

MGL
30-06-2013, 22:51
Αχαχαχαχα εχει ενα τετοιο κατω απο μια ναυτιλιακη εταιρια καθε μερα κοντα στο σπιτι μου. Μαυρο χρωμα... Αν κ αεροπλανοφορο, ειναι πολυ τουμπανο! Αυτα τα W12 μοτερ ειναι απιστευτα...

Ξέρω ποιανού ειναι...παλαιότερα με ενα S3 που είχε κατέβαινε στα κοντροστέκια.

izi
01-07-2013, 06:51
Κάτι τέτοιες στιγμές είναι που λέω να ''είχαμε'' πετρέλαια για να ταΐζουμε κυβικααααα.

Όπως και να το κάνεις άλλη γοητεία το μέγεθος του εργαλείου....

brwmogazos
02-07-2013, 06:27
Χαλαλι να μενουμε πισω απο τετοια κτηνη Πανο!!!

cupra danny
02-07-2013, 11:07
καποτε οταν ημουν ακομα με τη 03,τον ειχα ρουφηξει απο μια cayene gts..ειχαμε πατησει εθνικη απο τα 140 ως τα 260 που εγω τερματισα..το οπλο το πορσικο μου ειχε κατσει στη δεξια λωριδα και ανοιγαμε παρεα ως τα 250 και ξαφνικα βλεπω μια μαυριλα απο τις εξατμισεις της και το πρσικο να ξεκολλαει σα μουρλο!ε,δεν ειχε νοημα μετα αφου λογικα με πηγαινε με μια ταχυτητα κατω!χεχεχεχε!

TAKISWRC
02-07-2013, 21:05
Καπως ετσι την πατησα και εγω σαν τον Mavra,Μαουνα mercedes στο σειριο, με το που ανοιγει ο δρομος μου παιζει φωτα και παταω με 5...ακολουθει και κατεβαζω 4 και στους κοφτες κοιταζω κολλημενη προφυλακτηρα...!!!Λεω τον ρουφηξαμε καλα...αυτο για να παει ετσι ειναι πανω απο 400 αλογα...Αφου πλακωθηκαμε στα φρενα κανω δεξια και βλεπω c 63 amg!Μπηκα στην Μερσεντες και την δινει 450 αλογα ν8 6208 και 4,4 0-100 με 1730κιλα.Στην υγεια μας Πανο...:lauphing

RpMz
02-07-2013, 21:36
Ας πω και εγώ την ιστορία μου με ένα πλοίο της αγάπης!

Πριν 3-4 μήνες πέτυχα στην παραλιακή ένα BMW M5 (δε ξέρω τι έκδοση ήταν) αλλα για καλή μου τύχη μέχρι 4η κόφτη που πάτησα ήμουν μπροστά!

Αλλα μπορώ να πώ, είχα υδρώσει τότε γτ στο πάτα του έκανα μία σεβαστή διαφορά και μέχρι κόφτη ήταν στον πισινό μου!!

Είναι άτιμα τα loveboats!!!

nive
02-07-2013, 22:06
Ρε γατακια μολις μαζευουν πατας φρενο...να φανει οτι αφησες πρωτα γι'αυτο σε μαζευει χαχαχα Εγω παντως τετοια τσουνα δεν εφαγα ποτε...

FRee-tezas
02-07-2013, 22:37
ου ρε Λάκη εσύ!
Έτσι "παίζεις"; !!!!
:bleh

zacxanthi
02-07-2013, 23:11
Ας πω και εγώ την ιστορία μου με ένα πλοίο της αγάπης!

Πριν 3-4 μήνες πέτυχα στην παραλιακή ένα BMW M5 (δε ξέρω τι έκδοση ήταν) αλλα για καλή μου τύχη μέχρι 4η κόφτη που πάτησα ήμουν μπροστά!

Αλλα μπορώ να πώ, είχα υδρώσει τότε γτ στο πάτα του έκανα μία σεβαστή διαφορά και μέχρι κόφτη ήταν στον πισινό μου!!

Είναι άτιμα τα loveboats!!!
σωστος ο παιχτης...
εγω που ειχα δοκιμασει με την Ε60 με 507 αλογατα...ρολλ 1ες απο 30-220 ( http://www.youtube.com/watch?v=5fsdwr-oPr4)ημασταν κοποια διπλα διπλα...μετα αρχισε να ανοιγει κ το αφησα μιας κ πανω απο 240-250 δεν παει εμενα...χεχεχε

best
03-07-2013, 01:09
Αφου αρχισατε με τα πλοια θα πω κι εγω την εμπειρια μου με ενα τετοιο.Στο δρομο του αεροδρομιου μπαινοντας προς την Θεσσαλονικη το πρωτο 3μηνο που πηρα το αμαξι (1ο σταδιο με 4μπαρο τοτε)πετυχαινω ενα Ε39 Μ5 πορτοκαλι να κανει μπαντες μετα απο επιστροφη απο Κυριακατικο μπανιο!Ηταν πιο μπροστα και το πιανει φαναρι τσουπ βρισκω χωρο και παω διπλα του.Ο δρομος εκει σαπουνι σηκωνουμε λιγες στροφες και ξεκιναει καλυτερα μεχρι να βαλω 2ρα ηταν μπροστα τελειωματα 4ρτης μου το κοβουμε και ειχε μεινει αρκετα πισω.
Στο επομενο φαναρι ερχεται διπλα μου και μου λεει αφου παταμε που παταμε δεν βαζουμε και κανα φραγκο!Παρατηρω και λιγο καλυτερα και βλεπω οτι ο τυπος ειχε και καθισμα με παιδι πισω!Ελεος!!!

brwmogazos
03-07-2013, 17:51
Αφου αρχισατε με τα πλοια θα πω κι εγω την εμπειρια μου με ενα τετοιο.Στο δρομο του αεροδρομιου μπαινοντας προς την Θεσσαλονικη το πρωτο 3μηνο που πηρα το αμαξι (1ο σταδιο με 4μπαρο τοτε)πετυχαινω ενα Ε39 Μ5 πορτοκαλι να κανει μπαντες μετα απο επιστροφη απο Κυριακατικο μπανιο!Ηταν πιο μπροστα και το πιανει φαναρι τσουπ βρισκω χωρο και παω διπλα του.Ο δρομος εκει σαπουνι σηκωνουμε λιγες στροφες και ξεκιναει καλυτερα μεχρι να βαλω 2ρα ηταν μπροστα τελειωματα 4ρτης μου το κοβουμε και ειχε μεινει αρκετα πισω.
Στο επομενο φαναρι ερχεται διπλα μου και μου λεει αφου παταμε που παταμε δεν βαζουμε και κανα φραγκο!Παρατηρω και λιγο καλυτερα και βλεπω οτι ο τυπος ειχε και καθισμα με παιδι πισω!Ελεος!!!

Ασε τα ΕΛΕΟΣ και μην το κοβεις.....πες την συνεχεια! Τιαπαντησες? αχαχαχα :p

Τα Loveboats ειναι η χαρα της κοντρας κατεμε...γιατι και κυβικα εχουν, και τα οδηγουν συνηθως ακυροι τυποι η μαλλον ατομα που δεν γνωριζουν απο πατηματα και σιγουρα ξενερωνουν...βεββαια μερικοι οταν παιζεις μαζι τους παιζει και να μας εχουν γραμμενους στα @@ τους.

Ειχα εργοδοτη με Μ5 ε90 οπως αυτη που πατησε ο Ζαχαριας που εθνικεςδεν επεφτε κατω απο 200. Πολλα χρονια διχως διπλωμα που του το επεστρεφαν ΠΑΝΤΑ λιγο πριν τις εκλογες! αχαχαχα
Μαλιστα ενα βραδυ το 2008 θυμαμαι μου ειπε φωναξε με εκει που μαζευεστε κανα βραδυ για να πατησω με κανενα!

60 ετων περιπου τοτε :D

best
03-07-2013, 23:46
Δημητρη ο τυπος ηταν παλιος γειτονας και μεγας καγκουρας τουμπιωτης ο οποιος ειχε fzx750 ολο νικελ!
Στα επομενα φαναρια μου ειπε οτι εφυγε σε ενα χωριο λιγο εξω απο την Θεσ/νικη και ανοιξε νικελωτηριο!
Ειχε παρα πολυ κινηση οποτε δεν καναμε και τπτ.
https://www.facebook.com/nikos.kazanas.5
Εδω μια γευση για τι τυπο μιλαμε!

AntrikosFR
04-07-2013, 10:24
Εχθες ribas γινοταν χαμος! Ημασταν 3 ιμπιζα.. (1 κουπρι και 2 φρ).. δεν καθησαμε καθολου γιατι ειχαν κανει την εμφανιση τους οι μπλε, ειχαν βγαλει μπλοκακι και μοιραζαν πονο.. τυχεροι ημασταν που περασαμε σχεδον απαρατηρητοι..

Στον δρομο του γυρισμου ενα opc λευκο (πετροπουλος κλασσικα) κανει την εμφανιση του αρκετα "αισθητη" αφου το εξτερναλ του μου ξυριζε τα αυτια.. αλλα μονο εκει παρεμεινε γιατι εφαγε μισο αμαξακι απο 3ες 100 χλμ περιπου.. (πραγματικα μια απο τις πιο τρομερες μου αλλαγες απο 3η σε 4η μεχρι στιγμης αφου ακομα το μαθαινω..) και συμφωνα με μαρτυριες των παιδιων απο πισω εφυγε και μια λαμπαδα.. προς τιμην των corsa.. χαχαχα... RIP λοιπον.. :P

nive
04-07-2013, 11:52
Τα κορσα ειναι γνωστα πελατακια.
Αυτος ο Πετροπουλος εχει βαλει εξτερναλ σ'ο,τι κ03 κορσα υπαρχει? Καλα του'κανες του αδαη!!
Οταν ειχα της κ04 μαμα ειχα ανοιξει με 1,45 μ'ενα τετοιο κορσα και του'κανα 3αμαξια μεχρι μεση στις πεμπτες...μετα βγηκε υβριδιο...δεν βγαζεις ακρη.

bagelhs
04-07-2013, 12:00
πονο στα κορσα !!!!!!μπραβο

AntrikosFR
04-07-2013, 12:21
Με τετοιο αχτι που τα εχω (γιατι οταν ημουν 1.4 μου κολλαγαν προφυλακτηρες μου επαιζαν φωτα κ εγω ο κακομοιρης πολεμουσα να πιασω 170.. χαχαχα) θα βαλω αυτοκολλητο μπροστα opcs WANTED! :p

bagelhs
04-07-2013, 12:27
πισω να το βαλεις για να το βλεπουν,μπροστα δεν εχει ουσια

AntrikosFR
04-07-2013, 12:55
Ισχυει!! +1 :P

nive
04-07-2013, 18:00
Χαχαχα σωστος ο Βαγγος

Dreamchaser
05-07-2013, 02:51
Να πω κι γω μερικά πατηματακια που έκανα σήμερα...πήγαμε μια τσάρκα προς το κλασικό στέκι (ο.χ) και πέτυχα ένα παλικάρι με 207 rc πρώτο στάδιο αυτός(245 δήλωνε με μεθανολες)

κουτσά στραβά πρώτο εγώ κάναμε 2 πατήματα και στα δυο ήταν μισό αμάξι μπροστά...στην αρχή ψιλό ξενέρωσα άλλα μετά έμαθα για τις

μεθανολες και πιστεύω πως καλά έκατσα δεν ξέρω:confused:...Έπειτα που φευγαμε πετυχαίνω ένα FR πάνω στην εθνική τον προσπερνάω δεν δίνω πολύ

σημασία έρχεται διπλά το ρωτάω τι και πως και μου λέει πρώτο στάδιο είναι με svs μου λέει πάτα 4η πατάω και με περνάει με μια σχετική άνεση(πέταγε και κάτι φλωγιδια) ...:think

Τα δικό μου όπως είπα δεν full full πρώτο θέλω ακόμα σωληνώσεις inercooler καινούρια μπουζί και μια pipercross.Τώρα η το κάρο μου δεν πάει :p η αυτός δεν

ήταν απλό πρώτο στάδιο αν και τείνω προς το οτι δεν πάει :mf_popeanim

AntrikosFR
05-07-2013, 06:56
Ο.Χ ημουν κ εγω εχθες.. το ειδα το peugeot.. πατησε κ με εναν φιλο cupra revo2 και του εριξε ουτε μισο αμαξι..
Ωραιο αμαξακι παντως.. περιποιημενο!

nive
05-07-2013, 09:10
Ε ρε Μπαμπινο που θελουν στο Ο.Χ. :-P
Φιλε αν δεν εισαι φουλ πρωτο σταδιο με το 207 εκατσες πααααρα πολυ καλα. Τι προγραμμα φορας?
Αν το ιμπιζα που πετυχες ηταν ενα κοκκινο ξερω πως παει μπαλα και φοραει και μεθανολες.Λογικο ν'ανοιγει ευκολα...ακομη και μπεκ-μαφ να ηταν...
Μπαμπη τελειωνε απολυσου γιατι αποθρασυνθηκανε εκει πανω ....χοχοχο

Dreamchaser
05-07-2013, 12:24
Ε ρε Μπαμπινο που θελουν στο Ο.Χ. :-P
Φιλε αν δεν εισαι φουλ πρωτο σταδιο με το 207 εκατσες πααααρα πολυ καλα. Τι προγραμμα φορας?
Αν το ιμπιζα που πετυχες ηταν ενα κοκκινο ξερω πως παει μπαλα και φοραει και μεθανολες.Λογικο ν'ανοιγει ευκολα...ακομη και μπεκ-μαφ να ηταν...
Μπαμπη τελειωνε απολυσου γιατι αποθρασυνθηκανε εκει πανω ....χοχοχοΜου λειπουν μονο αυτα που προανεφερα...και ναι ενα κοκκινο ηταν λοοκ 1.4

απλο τπτ σπουδεο...αρα δεν ηταν πρωτο σταδιο οπως μου ειπε -.-...

Unitronic stage 2

zacxanthi
05-07-2013, 12:27
μην περιμενεις να γαζωνεις αν αλλαξεις τις σωληνωσεις, τα μπουζι κ την χοανη...παιρνεις αλλα οχι κ θαυματα...
αν ο αλλος ηταν μπεκ μαφ μεθανολες λογικο να σου ριξει ευκολα...

nive
05-07-2013, 12:30
Κοιτα αν σου ανοιγε ευκολα σιγουρα τα φοραει ολα...τωρα το πρωτο σταδιο εγω ηξερα φπε...αντε και κουλερ. Μετα με μπεκ-μαφ-wg ειναι φουλ,μονο νερα λειπουν. Φυσικα δεν ξερω τι φορουσε το παιδι εικασιες κανω,για να δεις πως στεκεσαι και γενικα αν παιρνεις η οχι με τι αλλαγες που κανεις πρεπει να'χεις μετρο συγκρισης με καποιον που δεν σου λεει ψεματα.
Με αλλο πρωτοσταδιατο εχεις ανοιξει? Ουτε σφιξιματα ουτε λεμι ουτε τιποτα...
Εν τελη αυτος χθες ποσο σου'κανε σε δυο ταχυτητες..? Για να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα θες αλλη δοκιμη και οχι 4ες.

+1 στον Ζαχαρια.

Dreamchaser
05-07-2013, 12:52
Καλά ναι δεν περιμένω θαύματα το μόνο σίγουρο :p απλός τρελαίνομαι όταν μου λέει ότι είναι πρώτο στάδιο και με περνάει σαν σταματημένο μετά αρχίζω και ψάχνω

μήπως έχει τπτ το κάρο μου και δεν πάει βήμα τι στο κάλο επειδή μου λείπουν 2-3 πραγματάκια τόσο μεγάλη διαφορά έχει??...δεν τις μπορώ τις ποντικές

@nive οχι δεν ανοίξαμε άλλες ταχύτητες μόνο 4ες ούτε κόρνες ούτε τπτ άμα ανοίγαμε κανονικά θα μου έκανε αρκετά μεγάλο κενό...δεν έχω ανοίξει με άλλο

πρώτο στάδιο που να ξέρω τι ακριβώς φοράει πάντα όλο και κάτι θα κρύβουν

scoupegt
05-07-2013, 17:46
Νικο μετα απο αρκετο καιρο, περασα απο οχ εχθες αλλα δεν ηταν κανεις.
Νωρις πηγα μαλλον κατα τις 10.40 ημουν πανω.

Κριμα κ ειχα βγει με καυλες...

Ερχεται η μερα της απολυσης σιγα σιγα...

nive
05-07-2013, 18:26
Μπαμπινο εμπαινε δυνατα στα στεκια σου.

Φιλε μου βρες καποιο παιδι απο το mania να δοκιμασεις που ξερεις εγγυημενα τι φοραει...
Εδω εγω εφτιαξα κ04 υβριδιο,εβαλα και μεθανολες και το δηλωσα απο την πρωτη στιγμη...φαντασου θυμα χαχαχαχα!!!
Βεβαια περιμενα στη γωνια 2-3 αρχιποντικαραδες να τους τρολαρω αλλα με προλαβαν αλλα...κυκλοφορει παντως πολυ ουρα εξω φιλε!

TAKISWRC
05-07-2013, 20:47
Καλά ναι δεν περιμένω θαύματα το μόνο σίγουρο :p απλός τρελαίνομαι όταν μου λέει ότι είναι πρώτο στάδιο και με περνάει σαν σταματημένο μετά αρχίζω και ψάχνω

μήπως έχει τπτ το κάρο μου και δεν πάει βήμα τι στο κάλο επειδή μου λείπουν 2-3 πραγματάκια τόσο μεγάλη διαφορά έχει??...δεν τις μπορώ τις ποντικές

@nive οχι δεν ανοίξαμε άλλες ταχύτητες μόνο 4ες ούτε κόρνες ούτε τπτ άμα ανοίγαμε κανονικά θα μου έκανε αρκετά μεγάλο κενό...δεν έχω ανοίξει με άλλο

πρώτο στάδιο που να ξέρω τι ακριβώς φοράει πάντα όλο και κάτι θα κρύβουν
Αν θες μπορουμε να ανοιξουμε μαζι μια μερα στο Ο.Χ!Το αμαξι ειναι 1 σταδιο χωρις wg μεθανολες και αλλες ποντικοφακες...αχαχαχαχ

bagelhs
05-07-2013, 21:11
τακη και εμεις ειχαμε πει να κανουμε δοκιμη και κοντευει κανας χρονος!!:Dαπτα καλυτερα παιδια ο τακαρος(αν και δεν ξερει μπαλιτσα) αλλα οτι δηλωνει ειναι!!

nive
05-07-2013, 21:17
Χαχαχαχαχαχα μικρος θεουλης ο Βαγγος χαχαχαχα ναι ρε φιλε τι κλωτσιες στο καλαμι μας ειχε ριξει ο αμπαλιδης χαχαχαχαχα κλαιω!!!

Υ.Γ. Ο Τακης,ο Βαγγελης,ο Raf,ο giorgosfr ειναι καθαρα πρωτα σταδια!

MGL
06-07-2013, 10:52
Ενω ο ΚΟΝΙ και ο MGL ειναι καθαρα "απιαστα" πρωτα σταδια γατακια!!!!

AntrikosFR
06-07-2013, 11:07
Ο Λευτερης πρεπει να ειμαι "μαμα".. Αφου δεν παει!! χαχαχαχα... :P

TAKISWRC
06-07-2013, 11:07
Ρε ποντικαραδες που φτασαμε...να ψαχνουμε να βρουμε 5 απλα 1 σταδια...χαχαχαχαχαχ!!!!Εδω ειχατε τον Τολη στην ομαδα σας τι να λεμε τωρα...απλα δεν μπορουσατε να με περασετε γατακια...Πρεπει να βρεθουμε να ανοιξουμε καμια μερα ή μαλλον να σας τσαγιασω!!!

nive
06-07-2013, 12:28
Χαχααχαα σωατος ο Μανος εσεις ειστε μυθοι!!!
Τακη αυτο το ξεχασα ρε....πωωωωω...χααχαα

Τόλης 84
06-07-2013, 12:31
Εμένα εννοείς Τακούλη...???
Ξέχασες πως στα κάρφωνα που φαίνεται!
Και ο Takis fr είναι πρώτο στάδιο!

giorgosfr
06-07-2013, 13:35
+1000 στον αντρικο!!!χαχαχαχα

TAKISWRC
06-07-2013, 16:02
Ενας Τακης εδω μεσα ειναι δυνατος και αυτος δεν ειναι ο FR...!

πανος ibiza
07-07-2013, 15:06
Εχθες το βραδυ ηρθε η ωρα λοιπον να δουμε τι κανει το αυτοκινητο μετα τα μπεκ μαφ intercooler χοανη βγαλσιμο καταλυτη λιγο σφιξιμο και φυσικα προγραμμα.τα πατηματα εγιναν με golf 4 gti set up s3 κωδικος κινητηρα agu k04023 τα γνωστα περιφεριακα external και πιεση 1.3 στις 6000 rpm.τα πατηματα εγιναν με το συγκεκριμενο αυτοκινητο γιατι πριν βαλω αυτα τα πραγματα ετρωγα στα 500 μετρα απο δευτερες 60 5 αυτοκινητα και οσο συνεχιζαμε ανοιγε κ αλλο η διαφορα(τον εχω και πρωτο εξαδερφο).Στηνομαστε λοιπον στον ιδιο δρομο οπου εχουμε μετρημενα 500μ και παταμε 60 δευτερες,το αποτελεσμα 1 φτερο μπροστα εγω με πολυ σπινιαριμα δευτερας.Αυτο που δεν περιμενα ειναι οτι μετα τα 180 του ανοιγα διαφορα ενω περιμενα το αντιθετο,ακολουθησαν κ αλλα πατηματα απο 70 μεχρι 240 με αποτελεσμα το golf 3 αυτοκινητα πισω.Αλογα απο το golf δεν ξερουμε αλλα απο κιλα ειναι 1280 ζυγισμενο.

koni
07-07-2013, 17:35
MGL,μήπως πρέπει να σπαταλήσουμε λίγη βενζίνη για χάρη τους?Οι παλιοί μας ξέρουν αλλά οι νέοι βλέπω έχουν βγάλει γλώσσα!

AntrikosFR
07-07-2013, 19:11
Γυρνατο σε υγραεριο Λευτερη.. αφου δεν παει που δεν παει τουλαχιστον μην πληρωνεις τσαμπα βενζινες.. χιχιχιχ..

nive
07-07-2013, 19:43
Φιλε Πανο μπραβο...πηρε το εργαλειο κολωνα+...
Καλους δρομους...

Υ.Γ. External σε κ04....!!!!

mavras
07-07-2013, 20:31
Γυρνατο σε υγραεριο Λευτερη.. αφου δεν παει που δεν παει τουλαχιστον μην πληρωνεις τσαμπα βενζινες.. χιχιχιχ..
Λευτερη καποιος ξυνεται στην γκλιτσα του τσοπανη...!!! χαχαχαχα

bagelhs
07-07-2013, 20:45
λευτερη σε εχει παρει χαμπαρι ολος ο κοσμος πια!!!!ολο υποσχεσεις εισαι,και απο κουραμπιε τπτ:p
ξερω και την γνωστη καραμελα σου οταν παταγα εγω εσεις.................οκ δεν εχουμε τα χροννια σου τι να κανουμε ΤΩΡΑ

scoupegt
07-07-2013, 21:03
ρε οταν παταγε ο Λευτερης εσεις δεν ξερατε τι ειναι 20 vt. χαχα

koni
07-07-2013, 22:18

Τα είπε όλα ο Μπαμπίνος σε μία πρόταση!!!

Υ.Γ Να ξύνεται μόνο καλά θα είναι Πάνο.Μην γλυστρήσει στην γκλίτσα και έχουμε κανένα ατύχημα!:p

Fantomas
07-07-2013, 22:51

Φαντάσου και κάποιοι άλλοι, πρεσβύτεροι... :rolleyes:

scoupegt
07-07-2013, 23:47
respect στους πρεσβυτερους που δωσανε κοπο χρημα για να χουμε εμεις οι νεοτεροι ετοιμες λυσεις...πχ φαντομ.

AntrikosFR
08-07-2013, 00:12
Χαχαχα.. σεβασμος λοιπον στους μεγαλυτερους!

Ο νεος ειναι ωραιος.. ο παλιος ειναι ΑΡΓΟΣ..!! :P

brwmogazos
08-07-2013, 11:08
αντε παλι τα ιδια...ανοιχτε κανενα paypal να κανουμε ερανο. 1 ευρω ο καθενας για τους παλιους :p

zacxanthi
08-07-2013, 11:21
κ πριν τους παλιους υπηρχαν πιο παλιοι...
μην αρχιζετε παλι τα ιδια...
ολοι εχουν κανει δοκιμες κ εχουν βοηθησει κοσμο...

παλι off topic ειμαστε...

mavras
08-07-2013, 11:25
Σωπατε ρε δεν ξέρετε εσείς...

πανος ibiza
08-07-2013, 13:22
Φιλε Πανο μπραβο...πηρε το εργαλειο κολωνα+...
Καλους δρομους...

Υ.Γ. External σε κ04....!!!!Οπως φαινεται φιλαρακο πηρε αρκετη δυναμη αν και δεν το περιμενα,μετανιωσα που δεν εβαλα wg forge.το golf εχει external γιατι ετσι το βρηκε μεταχειρισμενο,ειχα κ εγω αμφιβολιες στην αρχη αλλα δουλευει μια χαρα ουτε πυρομετρο εχει και απο θορυβο.....αστο σκετη καυλα.

TAKISWRC
08-07-2013, 14:49
Ρε ποντικια θα βρεθουμε να κανουμε κανενα πατημα να χαβαλεδιασουμε?????

MGL
08-07-2013, 14:51
Τη Παρασκευή,για να έρθω και εγώ...

brwmogazos
08-07-2013, 14:54
Σωπατε ρε δεν ξέρετε εσείς...

Κατσε για να καταλαβω...εσυ εγινες μπαμπας πριν τον MGL η μετα? (λες και δεν ξερω)

Για να ξερω ποιος ειναι πιο παλιουρας μεθαυριο "στα δικα μου".... :D

MGL
08-07-2013, 14:56
Ο Πάνος είναι 16 ημέρες νωρίτερα...γιατί ρωτάς Μήτσε;;Έχεις καμία ανακοίνωση να κάνεις;;

brwmogazos
08-07-2013, 15:43
Ο Πάνος είναι 16 ημέρες νωρίτερα...γιατί ρωτάς Μήτσε;;Έχεις καμία ανακοίνωση να κάνεις;;

Το ξερω μαναρα μου!

Οχι καμια ανακοινωση Μανο. Αλλα στα 33 θα γυρισω Ελλαδα και παλι...πρεπει σιγα σιγα να νοικοκυρευτουμε :D

mavras
08-07-2013, 22:40
ε τοτε θα μιλησεις με τον πρεσβυτερο και θα σου δωκω και acct στο paypal για να κανεις την καταθεση σου.
το κακο για εμενα ειναι οτι και ο Μανος ξερει την συνταγη για "τον γιο" οποτε θα κονταροχτυπηθουμε στην τιμη, αλλα ειπαμε πρωτεραιοτητα εχει ο πρεσβυτερος!
χαχαχα

πλακα πλακα για την παρασκευη ΙΣΩΣ μπορεσω και εγω. Ισως...

vazelos@ibiza
08-07-2013, 23:34
Ξαδερφε,μην ακούς τίποτα!!
Που ξέρετε ρε αν δεν θέλει κόρη ??
Άκου εμένα που τους έχω φάει στην στροφή,μια κ η μικρή κλείνει τον 9ο σε μερικές μέρες...

Υγ το paypal μου το χεις ε ?

ABARTHBOY
09-07-2013, 08:01
Με τετοιο αχτι που τα εχω (γιατι οταν ημουν 1.4 μου κολλαγαν προφυλακτηρες μου επαιζαν φωτα κ εγω ο κακομοιρης πολεμουσα να πιασω 170.. χαχαχα) θα βαλω αυτοκολλητο μπροστα opcs WANTED! :p

να πω κατι που παρατηρω ?? γενικα κατω στην αθηνα τα στηνετε πολυ με Οpc,207 ,colt czt,mini cooper s και το μεγα καγκουραμαξο scirocco . Και γενικα New age turbo! εχουν βαρος αυτα!! ναι μεν αλογα και αλλο στησιμο!
και δεν βλεπω πουθενα ανοιγματα με γριες κοτουλες!! (ισως και να εχουν εξαφανιστει!!)
δηλαδη δεν βλεπω να πατε απο σταση με ενα rallye pt52-pt 53 κουφαρι με πυργολεβιε απο σταση και για 400 μετρα!
η ακομα καλυτερα fiat punto gt η uno turbo!! το ξερω οτι ειναι λιγα πλεον και ισως παλειας τεχνολογιας !!
αλλα α σταδιο ibiza fr-cupra (νερα,mpek,maf,wg) με punto gt me T25 η 2554 εχετε δοκιμασει κανενας??
1400 κυβικα-8 βαλβιδες-τεχνολογια 1995 απεναντι σε 1800-20 βαλβιδες και σαφως ανωτερα ηλεκτρικα και εγεκεφαλο τεχνολογιας 2000
η 1600 8v tempra μπλοκ με 2560-28r-28rs με φουλ α σταδιο Ibiza mpek,maf,wg,νερα η k04 setup
η ακομα πιο εξωφρενικο σεναριο
setup Πχ σαν βρωμογκαζου η fantomas(αν δεν κανω λαθος) απεναντι σε fiat punto gt 1600 16v με 28rs-3071! αυτα τα πατηματα θα ειχαν ενδιαφερον!
ισως λογω εμπειριας και εγω και ο Koni ξερουμε οτι ναι μεν σαν αυτοκινητα ειναι κατωτερα αλλα σαν κοντραμαξα το χαμηλοτερο βαρος και απιστευτο φορτωμα που εχουν(οποιος εχει μπει σε punto gt σφυρηλατο 1600 8v pisteyv h 2ρα του θα του μεινει αξεχαστη!)
απλα μου κανει εντυπωση που δεν βλεπω τετοια πατηματα!

brwmogazos
09-07-2013, 08:31
Ξαδερφε,μην ακούς τίποτα!!
Που ξέρετε ρε αν δεν θέλει κόρη ??
Άκου εμένα που τους έχω φάει στην στροφή,μια κ η μικρή κλείνει τον 9ο σε μερικές μέρες...

Υγ το paypal μου το χεις ε ?

Κορη? ΕΙσαι τρελλος...κωλοπαιδαρα θελω και εγω Ξαδελφε!!!

αχαχαχα

AntrikosFR
09-07-2013, 10:45
ABARTHBOY.. πλεον εχουν αλλαξει ομως οι εποχες κ τα δεδομενα.. το opc οχι οτι ειναι το καλυτερο αλλα εχει γινει μοδα.. οπως κ το scirocco.. τα περισσοτερα πατηματα (οχι απο μεριας μου μονο) γινοντε με corsakia και coltakia..και scirocco πιο σπανιο ομως λογο οτι δεν βλεπεις καααθε μερα 20χρονο με scirocco.. (αποψη μου)

Τα puntakia ολο και εξαφανιζοντε παντως.. εγω προσωπικα τα φοβαμαι.. οπωςνκαι τα uno.. ειναι old school.. χαχαχα..

Εγω οτι κανω το κανω για παρτη μου..
Παντα θα υπαρχει καποιος πιο γρηγορος απο σενα δε πα να εχεις και 1000 hp κατω απο το καπο..

nive
09-07-2013, 10:46
Εγω ειχα προταση απο 1,4punto gt με 28αρα ρουλεμανατη αλλα ακομη περιμενω να ετοιμαστει.
Γενικα μ'ολους παταμε οπως και να'ναι...εγω ενα βραδυ πριν βαλω τ'αμαξι μεσα ανοιξα με sti και off the record με evo πρωτο σταδιο...δεν γραφονται και ολα...
Εχω πατησει και με uno-punto-rallye-civic κουφαρια με πυργολεβιε αλλα καμια επαφη...δεν φοβομουν κανεναν την μουρλα μου εκανα και ας ημουν πισω...που δεν ημουν!! Χαχαχα

koni
09-07-2013, 11:01
Εχω πατήσει με Punto 28ari.Οταν ανοιξαμε απο τις 3000σαλ δικές μου,ειχε φαει 1 κολωνα μέχρι που εκοψε...
Μετά που ανοίξαμε στα μέτρα του,δηλαδή 5500σαλ δικες μου,μου έριξε εκείνος κολώνα,με την διαφορά ότι εγώ δεν έκοψα το πάτημα.

Το ωράιο ήταν πριν το πάτημα.Μου έει φίλε περίμενε λίγο να ζεστανω το διαφορικό.
Είχε μπει μέσα στο πίσω πάρκινγκ στο yabanaki και σκάλιζε.:notworthy

AntrikosFR
09-07-2013, 11:15
5500.. πρεπει να ηταν πολυ δικαιο το πατημα ε?? Χαχχα...

koni
09-07-2013, 11:28
Για εκείνον που με 1400cc γύριζε την 28αρα,σίγουρα ήταν!

nive
09-07-2013, 12:39
Ναι ρε..τι πραγμα κι'αυτο...σπουλαρουν 4500-5000 τα μοτερακια 1,4 και τι ωφελημες εχει? Τεσπα θρυλικα αμαξια ολα τα προαναφερθεντα το παραδεχομαι...

koni
09-07-2013, 12:52
Πουτ@ν@ καριέρα.Έπρεπε να μην πατήσω πάλι και να πω ότι έχω λαμπάκι,ο δίσκος είναι τελειωμένος,έχω πρόβλημα στα συγχρονιζέ κτλπ.Μπλιαχ...

AntrikosFR
09-07-2013, 13:28
Ααα.. θες να πεις οτι τοσο καιρο αυτα που μου λες ειναι δικαιολογιες ε?? Χαχαχα..

ABARTHBOY
09-07-2013, 16:43
Πουτ@ν@ καριέρα.Έπρεπε να μην πατήσω πάλι και να πω ότι έχω λαμπάκι,ο δίσκος είναι τελειωμένος,έχω πρόβλημα στα συγχρονιζέ κτλπ.Μπλιαχ...
koni να σου πω την αληθεια εγω οσο ειχα το gt λογικα το θυμασαι !! ειχα πατησει 1 φορα με το ibiza που εχει πελο ο φιλος μου και ειναι gt 28r ! τοτε (εποχες 2007-2008) το αμαξι ειχε προγραμμα revo,downpipe 63ri,και φιλτρο ελευθερας και σκαστρα 006! υπολογιζε γυρω στα 205 με 210 αλογα πανω κατω! εγω με punto gt 1400 στοκ μπλοκ t25 με θρος 360,ολοσωμη εξατμιση decat 60ρα με 1 τελικο ,ρυθμιστη,προγραμμα,cooler,τρυ πα στο φιλτροκουτι και ελευθερο φιλτρο και αντλια deltona! 4 φορες ανοιξαμε με 2ρες και 3ες! απο 50 χλμ και οι 3 και στα 80 χλμ με 3η η αλλη! στα 3 πρωτα του εκανα με ανεση 2 αμαξια με 3 μην πω σε αποσταση γυρω στα 600 με 800 μετρα περιπου και στην 4η πουλογικα ηταν οι στροφες του και τον βολευε η 3η ειμασταν διπλα διπλα πανωκατω αν θυμαμαι καλα! κανα φτερο να ημουν μπροστα
βασικα τοτε δεν τον ηξερα και πλεον ειμαστε κολλητοι! το πατημα ειναι οπως το φερεις! αν ειναι στα μετρα σου! στην ταχυτητα που θες ,στις στροφες που θες! τοτε εισαι μπροστα! ποντικαρας δεν ξερω αμα λεγεσαι αλλα παλι ολο και καποιος ευνοειται στα πατηματα! υπαρχουν τοσοι ασταθμιτοι παραγοντες!! λαστιχα,ζαντες,βαρος, ηχοσυστημα, καθισματα,πιεση ελαστικων,σωστες αλλαγες! ολα επηρεαζουν!!!

Προσοχή λίγο στην γραφή.Να υπάρχουν κενά μετά τα κόμματα γιατί δεν εμφανίζονται τα μνματα.
izi.

ChRiST7
14-07-2013, 07:37
Την πεμπτη το βραδακι ειπα να βγαλω το μωρο (ibiza) μια τσαρκα γιατι δεν το κινουσα περαν του σπιτι-σουπερ μαρκετ...αχαχχααχ...στο ριμπας συναντησα ενα opc μπλε με carbon και vxr αυτοκολλητο...δικαβαλοι κ οι δυο απο τα 55-60 περιπου παταμε και στα 100-110 πανω στην αλλαγη με κοβει ενα ktm 950 αφηνω με μαζευει και μου σκαει και 1 το κορσα...αλλαγη σε 3η και ως τα 170 ειχα περασει παλι μπροστα πανω απο 2 αυτοκινητα απ'οσο ειδα!μετα τη στροφη στην κατηφορα τον περιμενα παλι με 3η 80 μεσα αλλα δεν ψηνοταν...:p εγινε και πιο μετα πατημα μονοκαβαλος (πλεον) με tdm 900 (filtro-mivv suono εξατμισεις-οδηγος 90-95 κιλα).Προτεινε απο σταση αλλα του την εδωσα στα χαρτια οποτε και πατησαμε μια απο τα 60-65 2ες.στο πατα εφαγα περιπου 1,5-2 κενα και ως τα 160 ειχαμε μεινει εκει οπου και εκοψε γιατι δεν ειχαμε και αλλα μετρα... (με το tdm δεν ξερω τι επρεπε να γινει-επρεπε να φαω πιο πολυ ή πιο λιγο???)...εχει δοκιμασεις κανεις απο ρολλ 60 2ες για 400μ+πανω???

Το ibiza κανονικα ντυμενο με τα ολα του!!!:D

scoupegt
14-07-2013, 10:27
εχω δοκιμασει εγω.
το Tdm ειχε φιλτρο εξατμιση πειραγμενα μειγματα.
2ες 60 μεχρι τα 200 1.5 κολωνα μπροστα το Tdm.
3ες 80 πεταγεται 2-3 αυτοκινητα μαζεψα σιγα σιγα και περασα μπροστα ακριβως στα 200χλμ.

Fantomas
14-07-2013, 13:43
εχω δοκιμασει εγω.
3ες 80 πεταγεται 2-3 αυτοκινητα μαζεψα σιγα σιγα και περασα μπροστα ακριβως στα 200χλμ.

Για μενα τα TDM είναι τσαμπα βενζίνη απο ρολλ στα 120...:p

ChRiST7
14-07-2013, 17:21
Για μενα τα TDM είναι τσαμπα βενζίνη απο ρολλ στα 120...:p

Eδω ειναι πισω απο καλο 1ο σταδιο ibiza απο τοσα χλμ!!! :p

ChRiST7
14-07-2013, 17:26
εχω δοκιμασει εγω.

O οδηγος κιλα περιπου?ολοσωμη φορουσε η τελικα?:redface:

AntrikosFR
14-07-2013, 17:31
Ενα γρηγορο ποστ..
Παρασκευη μετα την ιμπιζοσυναντηση μας μερικοι απο εμας κατεβηκαμε Ο.Χ.. στην εθνικη πατησα με ενα TT αλλα δεν αντεξε.. εκανε στην ακρη στο τελος γιατι παταγα κ αφηνα γκαζι (ανεβοκατεβαζα συνεχεια απο 3η σε 4η).. μπαμ μπουμ απο πισω και λαμπαδες.. Τι να κανουμε.. αυτα εχουν οι γρηγοροι.. Λευτερη και Ραφ ακουτε?? χαχαχαχα...

nive
14-07-2013, 20:26
Εβαλες 20vt κ'εγινες μαγκας Αντρικο...καλα του'κανες!!

cupra danny
14-07-2013, 22:15
με tdm εχω πατησει και εγω απο 60 2ες ..ο τυπος ηταν δικαβαλος με τη γκομενα απο πισω,ειχε πεσει τερμα κατω και με το που κουμπωσα τριτη τον εβλεπα στον καθρεφτη μου να απομακρυνεται..καποιοι απο εδω αμφισβητησαν αυτο το πατημα αλλα εσυ χρηστο να ξερεις οτι το αποτελεσμα σου ηταν πολυ καλο!

προχτες μαζευτηκαμε παιδια απο χαλκιδα και απο θηβα και εγιναν δυνατα πατηματα με τους θηβαιους δυστυχως να μας παιρνουν προβαδισμα με 2-0 αλλα το σκορ εμεινε εκει προσωρινα!
πρωτο πατημα α4 με 28rs vs rx8 turbo..το δευτερο εριξε κολωνακι στο ταπεινο αουντι αφου η 3071 του εκανε καλη δουλεια..
δευτερο πατημα πατησε του φιλου μου το ταπερ το τουρμπατο με ενα νιτρατο eg civic που εγραψε στη θηβα στο 400αρι 12 ξερο..αποτελεσμα το δευτερο να ειναι 2 μπροστα στα αρκετα μετρα αφου απο μπροσταμας περασαν με 240-250 περιπου..
στην επιστροφη ειχαμε παιχνιδακια με πρωτοσταδιατο γκολφ 5αρι gti με ανδριανακη προγραμμα στα 265.ανοιξαμε απο 2ες μεχρι και 5ες και ημουν μπροστα αρκετα αμαξακια...μετα εκοψα,τον αφησα και περασε,ξαναπατησα και στα 230 τον ξαναπερασα..ηταν καλο το τσαι.την αλλη μερα εμαθα οτι ρωτουσε τι και πως..βαρια αμαξια αυτα τα γκολφ!!!χεχεχε

Raf
15-07-2013, 08:09
Ενα γρηγορο ποστ..
Παρασκευη μετα την ιμπιζοσυναντηση μας μερικοι απο εμας κατεβηκαμε Ο.Χ.. στην εθνικη πατησα με ενα TT αλλα δεν αντεξε.. εκανε στην ακρη στο τελος γιατι παταγα κ αφηνα γκαζι (ανεβοκατεβαζα συνεχεια απο 3η σε 4η).. μπαμ μπουμ απο πισω και λαμπαδες.. Τι να κανουμε.. αυτα εχουν οι γρηγοροι.. Λευτερη και Ραφ ακουτε?? χαχαχαχα...

Εγω ακουω... η τουρμπινα σου να δω ποτε θα ακουσει! :D

Το ΤΤ ητανε για κλαμματα... εκτος απο καγκουρικο δεν πηγαινε βημα οποτε καλα του κανες!

Εβαλες 20vt κ'εγινες μαγκας Αντρικο...καλα του'κανες!!

Μαγκας δεν λες τιποτα...

AntrikosFR
15-07-2013, 09:58
Αμα την ακουσει παμε για k04.. χαχαχχα..
Οχι νταξει μεχρι στιγμης με τετοιο μαστιγωμα που εχει φαει δεν εχει κανει κιχ! Κ ειμαι και με το μαμα cooler..

zacxanthi
15-07-2013, 10:24
Αμα την ακουσει παμε για k04.. χαχαχχα..
Οχι νταξει μεχρι στιγμης με τετοιο μαστιγωμα που εχει φαει δεν εχει κανει κιχ! Κ ειμαι και με το μαμα cooler..
με μαμα κουλερ κ φευγεις τοσους...μπραβο σου...καλο λιωσιμο..αν δεις καμια μερα να τρεχουν μεταλα στο εδαφος θα ειναι δικα σου...χαχαχαχα

AntrikosFR
15-07-2013, 10:38
Καλα οταν ειναι νταλα μεσημερι με 33+++ βαθμους πηγαινω ατουρμπιστος.. το βραδακι με πιανει λιγο η μουρλια μου.. :P

nive
15-07-2013, 15:56
Βεβαια το βραδυ εχει τουρμποκαιρο....βαλε κουλερ!!! Αλλιως ενα πατημα και μετα απο ωρα το επομενο...βραζει το τουρμπινακι σου!!!

AntrikosFR
16-07-2013, 00:19
Εννοειται.. το βραδυ βρεχει μεθανολες.. αχαχχα.. θα βαλω καποια στιγμη.. δεν ειναι κ τσιχλες το μ@μημενο.. μισο χιλιαρικο θελει κ αυτο.. την τρελα μου!!! :(

Raf
16-07-2013, 09:22
Welcome to 20vt! Τουλαχιστον του πινεις λιγο το αιματακι... χαχαχα

nive
16-07-2013, 11:43
Ακριβως raf...
Εδω μας ειπες αν παθει τιποτα η 03 θα βαλεις 04 ελαφρα τι καρδια...τεσπα.

koni
16-07-2013, 11:46
Μη δίνεις σημασία στον Raf.Η υπογραφή του δεν είναι τυχαία!

AntrikosFR
16-07-2013, 13:25
Δεν νομιζω να το εκανα τουλαχιστον τωρα.. (να αλλαζα τουρμπινα) αλλα ειμαι της αποψης πως αμα τα κλασει για τα καλα δεν αξιζει να ψαχτεις για κ03s μεταχειρο + το service που θα χρειαστει ξανα κλπ.. οποτε κανεις λιγο περισσοτερη υπομονη (κ αν εχεις κ λιγα ευροπουλα στην ακρη) πας για κατι παραπανω..

Ξαναλεω.. δικια μου αποψη.. δεν εχω να πληρωσω ουτε σπιτια ουτε παιδια ουκογενειες κλπ (για αυτους που ισως αναφεροντουσαν στις "δυσκολες εποχες"..)

MGL
16-07-2013, 15:40
Σιγά το παραπάνω που δίνει η Κ04-001...

cupra danny
25-07-2013, 13:24
πατηματακια ειχαμε εχθες βραδυ στο ο.χ. και πολυ καλα περασματα απο και εβο και κατι αλλα υποπτα που δεν ανοιγαν παρα μονο γιατι μετρουσαν και καλα το αμαξι τους..

εγινε πατημα μεταξυ του φιλου μου με την 28αρα με ενα γκολφ 20βτ με τιντι05.ημουν συνοδηγος και η εμπειρια καλη..πρωτο πατημα απο 2ες 70 και τα αμαξια πηγαιναν κοπιο σχεδον ολη τνη τριτη ωσπου ξεμυτισαμε ενα φτερο και μειναμε εκει ωσπου κοψαμε λογω προπορευομενου οχηματος..

δευτερο πατημα απο 3ες 100 και ανηφορα να μενουμε μαζι και στο κουμπωμα 4ες να πεταγεται μπροστα το γκολφ και να μας ανοιγει 1 αμαξι ωσπου κοψαμε...παραλιγο να γινουμε και ψητα σουβλακια απο τα φλογιδια που ξερναγε!

στο γυρισμο γαι χαλκιδα πετυχαμε ενα γνωστο πλεον στα κοντροστεκια κουπρα,στο οποιο κολλησαμε αλλα ανοιγε υπερβολικα καλα για εμας λογω βαρους (4 ατομα) και λογω μπινας και αγνωστων πιεσεων (gtx 2867) (dilesiotis)..
μιλησαμε με το παλικαρι και θα κανονισουμε πατημα με το ταπερ του φιλου (3076) να δουμε διαφορες!!