PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : na balo fime i oxi?

Christos_ST
27-01-2007, 01:16
kalispera sto forum.eimai sxetika kainourgios sitn parea kai einai i proti fora pou sas grafo.edo kai dio ebdomades exo ena kokkino ibiza 1400cc 101HP kai skeftomai na balo tou membranes.mporei kapoios na mou pei an tis pernane stis antiprosopeies kai poso peripou 8a kostisei...
kai an ginete na mou steilete merikes fotografies an iparxoun gia do

euxaristo

enigma
27-01-2007, 01:23
Ένα σχετικό είναι εδώ:
http://www.ibiza.gr/forum/showthread.php?t=2437
Εγώ που έχω ρωτήσει έχει γύρω στα 160-180euro πάνω κάτω.Μπροστά μην βάλεις γιατί πέφτει γράψιμο που δύσκολα γλυτώνεις.
Από εταιρίες llumar,3m,madico αν και η foliatec έμαθα σήμερα ότι έχει και αυτή εφόρου ζωής.
Η αντιπροσωπία δεν ξέρω αν περνάει αλλά και να περνάει θα είναι αισθητά πιο ακριβά λογικά.

kpilidis
27-01-2007, 01:41
και βαλε 1ο σταδιο ώστε να μην εχεις πρόβληματα και με τους αστυνομικους

επισης αν μπορεις να γραφεις και με ελληνικα!

enigma
27-01-2007, 01:46
Eγώ ΌΤΑΝ πάω, θα πάω να του βάλω 2 σε όλα, πλην ίσως του πίσω όπου λέω για 1 (μπροστά δεν βάζω).Εχω δει αυτοκίνητα με 2ο και μια χαρά φαίνεται ο οδηγός μέσα.
Πολλοί βάζουν 1ο σε οδηγό συνοδηγό και 2 στα υπόλοιπα.

blackibiza101
27-01-2007, 11:05
Ειναι αναλογα κ με την μαρκα της μεμβρανης γιλε enigma.Εγω εχω 2 σταδιο lumar κ φαινομαι παλι αρκετα καλα.Εγω προσωπικα δεν θα εδινα 200 ευρω για να ωαλω πρωτο σταδιο:)

Agent_Nina
27-01-2007, 11:28
κατ'αρχάς καλωσόρισες!
κατά δεύτερον ΝΑΙ να βάλεις μεμβράνες, θα δεις αισθητή διαφορά στην θερμοκρασία της καμπίνας το καλοκαίρι..

κομματάκι ακριβά δεν τα λέτε, ωρέ πρωτοπαλίκαρα?!
εγώ με 155 έβαλα (σε τρίθυρο) πλάι και πίσω της llumar. στα πλαϊνά το 3 και πίσω το 2, και είναι άψογα. αλλά μόνο 5 χρόνια εγγύηση.

Indiabolo
27-01-2007, 13:10
Eγώ ΌΤΑΝ πάω, θα πάω να του βάλω 2 σε όλα, πλην ίσως του πίσω όπου λέω για 1 (μπροστά δεν βάζω).Εχω δει αυτοκίνητα με 2ο και μια χαρά φαίνεται ο οδηγός μέσα.
Πολλοί βάζουν 1ο σε οδηγό συνοδηγό και 2 στα υπόλοιπα.

+100!! :tu:tu:tu:tu

kemmotar
29-01-2007, 09:54
προσωπικα προτεινω και μπροστα, δεν μπορεις να φανταστεις τι γλυτωνεις απο μπροστα, απο το νομο μπορεις να βαλεις το πιο ελαφρυ που δεν φαινεται σχεδον καθολου, και σου κοβει 70% ακτινοβολια και πολυ απο την εξωτερικη θερμοκρασια, και δεν χανεις και καθολου αποδοση απο το clima. εγω εχω madico εφ ορου ζωης εγγυηση και πληρωσα για ολα τα παραθυρα, μπρος πισω πλαινα 235

@ngel
29-01-2007, 09:58
Εγώ έλεγα να βάλω μετά την εξεταστική, αλλά αν συνεχιστούν οι καταλήψεις, θα πάω μάλλον την άλλη βδομάδα...

brwmogazos
29-01-2007, 11:07
Kοιτα..

Η LLUMAR Που εχω βαλει εγω δεν παει με σταδια

Εχει αποχρωσεις ας το πουμε.Το κλασσικο ειναι το Alu light.

Φιλος μου με ιγνις εχει βαλει της 3Μ το 2ο σταδιο.ΑΠοτι κοιταγαμε τα δικα μου ειναι ενα τσακ πιο σκουρα.

Δικη μου γνωμη παντα ΜΗΝ βαλεις μπροστα...

Καταρχας ειναι ΡΙΣΚΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ.

Οσοι μενουν αθηνα που οι δρομοι ειναι φωτιζομενοι ΔΕν εχουν προβληματα ορατοτητας.

ΑΝ βγουν πιο εξω ομως...θα δουν το εξης.Σε σκοτεινο δρομο πχ...δεν βλεπεις τιποτα εξω απο την δεσμη των φωτων σου.

Πχ...εισαι σε διασταυρωση ερχεσαι ρολλαριστος και θες να στριψεις αριστερα...τα φωτα σου βαρανε ευθεια...δεν υπαρχει ιχνος λαμπας στον δρομο...φιλε αν στριψεις παιζει να καβαλησεις και κανα πεζο.Και στο λεω οχι κοιτωντας απο το παρ μπριζ..αλλα απο το αριστερο σου παραθυρο πχ.

Δηλαδη οσοι βαζουν τερμα μαυρα, αυτοι αμφιβαλλω πως την παλευουν.

Για εμενα εινα καταρχας θεμα ασφαλειας δηλαδη να ΜΗΝ βαλεις μπροστα.

ΕΠΙΣΗΣ...σε περιπτωση ατυχηματος...ΔΕΝ σε καλυπτει η ασφαλιστικη σου ακομα και ΟΥΔΕΤΕΡΗ ζελατινα να εχεις βαλει...Το ρισκαρεις?

Η λουμαρ ΔΕΝ σου βαζει μπροστα.Ειναι στους ορους της.

Επισης...να ξερεις και κατι αλλο.

Παιζει ρολο που θα πας να στις φορεσουνε.

Εγω μεχρι στιγμης πιο αψογη δουλεια απο την Λουμαρ στον Κηφισο ΔΕΝ εχω δει...

και εχω δει πολλα φιμε.Και θα σου πω τι εννοω.

Ο φιλος με το ιγνις εχει βαλει 3Μ στην αθηνα.Ο τυπος του πατροναρισε την ζελατινα πανω στα τζαμια οπως ολοι.Του ΧΑΡΑΞΕ τα αυτοκολλητα και τα εκοψε τα σουζουκι μοτορσπορτ που εχει κολλημενα πανω απο την μανα του το αμαξι...για να παρει τα μετρα...

+ Οταν σου πατροναρουνε τα φιμε..τα κοβουν με κοπιδι...Πολλοι ειναι καραγκιοζηδες και με το κοπιδι σου ΧΑΡΑΖΟΥΝ τα τζαμια γιατι τα κοβουν πανω τους.Και στον φιλο με το ιγκνις, και σε αλλο φιλο μου με το Type R EP3(καλα αυτου του βγαλανε και την αεροτομη πισω...) και σε αλλο φιλο με γκολφ τζι τι αι 4 αλλα και σε αλλο φιλο με αλφα τζιτι τους ΧΑΡΑΞΑΝ τα τζαμια...εχει γρατζουνια δηλαδη απο το κοπιδι.ΕΙναι μικρη αλλα φενεται...

Δεν εχουθν παει στον ιδιο...καμια σχεση...οι 2 ειναι εδω πελοποννησο και οι αλλοι 2 αθηνα...

+ οταν σου κοβουν το φιμε πατροναροντας το, κατα μηκος της ακρης του τζαμιου σου οταν ειναι ανοιχτο δηλαδη(ξερεις στο πανω μερος της) εκει οπως καταλαβαινεις οταν ο τυπος που το βαζει ειναι μαγκας...θα σου το φερει ΚΑΡΦΙ...απο την ακρη δηλαδη του τζαμιου μεχρι εκει που φτανει τοφιμε θα εχεις μια ΣΤΑΘΕΡΗ αποσταση κατα μηκος ΟΛΗΣ της επιφανειας της ακρης του τζαμιου.Και ΔΕΝ θα ειναι στην μια 2 χιλιοστα και πιο διπλα 2.3-3-2.9 κτλπ...θα ειναι ΜΠΑΜ 2 χιλιοστα κατα μηκος.

Δεν ξερω αν αυτα που λεω τα καταλαβαινεις η ειμαι πολυ ψειρας και κοτιαω και το παραμικρο...

Στην λουμαρ στον Κηφισο ειναι ΑΨΟΓΟΙ απο τοποθετηση.

Δεν σου λεω βαλε λουμαρ.Αλλα να ψαξεις δειγματα δουλειας απο μαγαζια και να διαλεξεις εσυ που θα πας...

G-P
29-01-2007, 14:25
λουμαρ στον Κηφισο

http://www.kin.gr/
και γω εκει τα εβαλα...

enigma
29-01-2007, 17:35
Ρε παιδιά αν βάλεις ας πούμε 2ο στάδιο αντί 1ο θα έχει μεγαλύτερη αντηλιακή προστασία.Πάντως η Foliatec που έβαλε πρόσφατα ένας φίλος μου δίνει μόνο 35%(το κλασσικό μαύρο) εν αντιθέση με μια πράσινη απόχρωση που έδινε 75% της ίδιας πάντα εταιρίας.
Η llumar αν θυμάμαι καλά πρέπει να έδινε μεγαλύτερα ποσοστά...

takisd
27-05-2007, 13:29
H LUMAR στον Κηφισο που ειναι ακριβός

Biliou
28-05-2007, 15:28
Αιγάλεω
Λ.Κηφισού 72
Tηλ: 210 5693000

http://www.kin.gr/new_pages/aigaleo.html
2 ποστ πιο πάνω έχει το λινκ...;)

prigipa_m
29-05-2007, 07:10
και βαλε 1ο σταδιο ώστε να μην εχεις πρόβληματα και με τους αστυνομικους

επισης αν μπορεις να γραφεις και με ελληνικα!

Όποιο στάδιο και να βάλει θα έχει πρόβλημα με τους αστυνομικούς αν αυτοί θέλουν να τον γράψουν για φιμέ εκτός αν στο παράθυρο καλύψει τα 3/4 του τζαμιού δηλ. τον καθρέφτη να τον βλέπεις χωρίς φιμέ όπως είναι στα αγωνιστικά.... :cool:

tasost
29-05-2007, 07:19
Όποιο στάδιο και να βάλει θα έχει πρόβλημα με τους αστυνομικούς αν αυτοί θέλουν να τον γράψουν για φιμέ εκτός αν στο παράθυρο καλύψει τα 3/4 του τζαμιού δηλ. τον καθρέφτη να τον βλέπεις χωρίς φιμέ όπως είναι στα αγωνιστικά.... :cool:

k μετα κολλα πισω αυτοκολλητα ...i love australia, φωτο απο κοαλα, καγκουρω κ λοιπα μαρσιποφορα...:tu :tu :tu

enigma
29-05-2007, 09:31
Kai όμως έχω δει αυτοκίνητο που είχε τα 3/4 καλυμμένα των μπροστά!!!Τα υπόλοιπα όμως όχι 3 στάδιο ήταν, μαύρη μπογιά πρέπει να είχε πάρει.
Ρε παιδιά εμένα μου έδωσαν χαρτί ότι είναι νόμιμα και μια δήλωση με το κατάστημα που έγινε.Ας έρθει να με γράψει για αυτό....

prigipa_m
29-05-2007, 09:55
Kai όμως έχω δει αυτοκίνητο που είχε τα 3/4 καλυμμένα των μπροστά!!!Τα υπόλοιπα όμως όχι 3 στάδιο ήταν, μαύρη μπογιά πρέπει να είχε πάρει.
Ρε παιδιά εμένα μου έδωσαν χαρτί ότι είναι νόμιμα και μια δήλωση με το κατάστημα που έγινε.Ας έρθει να με γράψει για αυτό....

Άμα τα είχε 3/4 και το υπουργικό να έχει δεν τον γράφουν!!!Τώρα όσον αφορά το χαρτί είναι θέμα πωλησης φιμέ για αυτός που φοβούνται να βάλουν για να μην τους γράψει η αστυνομία!!!Και το απλό φιμέ παράνομο είναι!!!Σας το λέω επιβεβαιωμένο!!!!!Ακόμα και το πράσινο!!!Αλλά παιδιά τα 3/4 στην Ελλάδα πια κυκλοφορούν με φίμε οπότε.... :p

kemmotar
29-05-2007, 10:12
ο νομος δεν απαγορευει το φιμε ρητα, απαγορευει την αδυναμια να μην μπορεις να εισαι ευδιακριτος εξωτερικα απο καθε μερια του κρυσταλλου.....

DA VINTZI
29-05-2007, 10:28
Φίλε Kemmotar το καλοκαιρι θα έρθω στα μερη σου για διακοπες!
Παιζει πιθανοτητα με την αστυνομια εκει να με γραψουν για τα φιμε?
Η ειναι καλα παιδια?
Λεμε τωρα...

enigma
29-05-2007, 13:06
ο νομος δεν απαγορευει το φιμε ρητα, απαγορευει την αδυναμια να μην μπορεις να εισαι ευδιακριτος εξωτερικα απο καθε μερια του κρυσταλλου.....
Όπως είπε ο kemmotar είναι. Είχα δει τον νόμο και αναφέρει ότι θα πρέπει να είναι ευδιάκριτο το εσωτερικό.Τώρα αν ο άλλος δεν βλέπει καλά ή δεν κοιμήθηκε καλά, δεν θα κολλήσει μόνο στο φιμέ μου....

Agent_Nina
30-05-2007, 17:44
Πέρνουμε ως δεδομένο το γεγονός ότι είναι (σχετικά) παράνομη η τοποθέτηση μεμβρανών στα τζάμια μας, και ότι είμαστε στην ευχέρια του εκάστοτε "οργάνου" να μας γράψει ή όχι.
Παρ'όλ'αυτά εμείς θέλουμε να τις βάλουμε.

Θα είναι η επόμενή μου κινησούλα η μπροστινή γιατί κάηκα με τον ήλιο και μαύρα ρούχα.. τελικά είναι βλακεία να βάλεις γύρω γύρω και να μην έχεις μπροστά. Καίγεται άδικα το αμάξι και τα πόδια μου.

brwmogazos
30-05-2007, 20:40
Πέρνουμε ως δεδομένο το γεγονός ότι είναι (σχετικά) παράνομη η τοποθέτηση μεμβρανών στα τζάμια μας, και ότι είμαστε στην ευχέρια του εκάστοτε "οργάνου" να μας γράψει ή όχι.
Παρ'όλ'αυτά εμείς θέλουμε να τις βάλουμε.

Θα είναι η επόμενή μου κινησούλα η μπροστινή γιατί κάηκα με τον ήλιο και μαύρα ρούχα.. τελικά είναι βλακεία να βάλεις γύρω γύρω και να μην έχεις μπροστά. Καίγεται άδικα το αμάξι και τα πόδια μου.

Προτιμω να καιγομαι (που δεν καιγομαι) παρα να σκοτωσω κανενα ανθρωπο και να κουραζω μια ζωη τα ματια μου γιατι δεν θα βλεπω καλα την νυχτα+γινομαι πιο προκλητικος στα οργανα της ταξης:p

enigma
30-05-2007, 21:28
Σωστός ο brwmogazos.Γιατί καλά είσαι στην πόλη, έξω τι γίνεται;
Αν και από ότι είχα δει η μεμβράνη της madico είναι πολύ απαλή, αλλά όσο να ναι ένα τόνο πιο σκούρο τον έχει.

kemmotar
30-05-2007, 22:03
πρωτον επειδη ηδη εχω τρεις που μου εχουν πει να ερθουν δεν κανονιζετε ολοι ενα group forum vacation party, με μια ibizoαποβαση?

και για τους γρηγορους παιζει trackday....

στο προκειμενο, ρε μητσο βρωμογκαζιαρη, αφου ειδες την δικη μου madico μπροστα και ψαρωσες, και δεν καταλαβες οτι φοραω.... τα ιδια και στον φαντομα συμβαινουν... τρια ατομα με το ιδιο αυτοκινητο εχουν μπει σε εμενα και αν δεν το δουν απο γωνια μπροστα δεν φαινεται το φιμε..... απο μεσα με τιποτα.... ποιο ματι να κουραστει... εμενα κουραζεται με το να μην ειναι φιμε πια, ειδικα ταξιδι εθνικη βραδυ δραμα με τα φωτα των αλλων, αφου κατεβαζω και τον πισω καθρεφτη να τον σκοτινιασω...

οσο για τον νομο, θα τον σκαναρω να τον δειτε... εμενα μου τον εδωσε ο γιαννικ..... και τον εχω στο αυτοκινητο.... τωρα για το οργανο οπως ξυπνησει, αλλα εμενα δεν με εχουν σταματησει ακομα..... αν υπαρχει προβλημα, τι τα εχουμε τα γαλονια.....

Agent_Nina
31-05-2007, 08:47
έχεις δίκιο πάντως.. για την επαρχία πρέπει μέσα στο μαύρο σκοτίδι να είναι λίγο κουραστικό..
αλλά σε βεβαιώ δεν είναι τρομερή η διαφορά (από αυτά που έχω δει τουλάχιστον) από τη μεμβράνη στο καθαρό.

και άλλωστε τί την έχουμε την ομαδική για xenon?!!!
για να έχουμε καλύτερη ορατότητα και όχι για να το παίζουμε ωραίοι!!

Fantomas
31-05-2007, 10:53
Στα 2 τελευταία κάρα μου έχω βάλει το φιμέ μπροστά.... και είμαι φούλ ταξίδια εθνική βράδυ (πάντα ταξιδεύω απο μεσάνυχτα και μετά)

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΦΙΜΕ!!!! ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ.

Αντιθέτως όποτε οδηγάω βράδυ την citroen xantia του πατέρα μου με κούρασε φοβερά η οδήγηση στα μάτια γιατί τα φώτα απο τα απέναντι αυτοκίνητα κάνουν φοβερή διάθλαση φωτός, ενώ σε μένα τα βλέπεις σαν μεμονωμένη πηγή φωτός και πιο ΚΑΘΑΡΑ!!!

Οταν πάω 70 χρονών ίσως να με ενοχλεί το μπροστά φιμε αλλά εαν κρίνω απο τον father (που οδεύει προς τα εκεί..) δεν παίζει τετοιο πράγμα καθώς και ο ίδιος μου έχει πει οτι είναι πιο άνετη η οδήγηση!

Εκτός απο άτομα λοιπόν που έχουν πρόβλημα ορατότητας ("καταράκτη" , γλαύκωμα, που ίσως όντως να έχουν πρόβλημα με το μπροστά φιμε, γιατρός δεν είμαι) να μην ξανακούσω ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ πόσο μαλλον απο άτομα που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ το εν λόγω φιμε στο κάρο τους ότι θα σκοτωθείς, θα τυφλωθείς, και δεν ξέρω και εγω τι άλλο... :mad:
(μπορεί να κολλάς και ψείρες εαν βάλεις μπροστά φιμέ... :rofl )

DEVIL is RED
31-05-2007, 11:12
τι στάδιο φιμε και ποιας μαρκας έχεις βαλει στο μπροστά?

kemmotar
31-05-2007, 11:20
ρε παιδια τα εχουμε πει οκτακοσιες φορες...... madico...
τωρα για εμενα μπορω να πω ακριβως τα εξης..... για τον πανο νομιζω φοραμε ολως τυχαιως τα ιδια.... αλλα ας μας πει...

ON 20XSR AU /ON 55FR.

το εμπρος ειναι ενα συγκεκριμενο.... εφ ορου ζωης εγγυηση απο φυσιολογικα αιτια...

G-P
31-05-2007, 11:23
Γιώργο (πλέον??) υπάρχουν δυο τόνοι...
ενα άχρωμο εντελώς και ένα ακομα ελαφρώς "καπνισμένο"
τα είδα στην κοντινή έκθεση

ΥΓ Σπύρο σε ενοχλήσανε καθολου ή τζάμπα πρόλογος έγινε?????

Agent_Nina
31-05-2007, 11:25
(μπορεί να κολλάς και ψείρες εαν βάλεις μπροστά φιμέ... :rofl )

α πα πα τσαντίλες.. νευράκια!!
:eek:

DEVIL is RED
31-05-2007, 11:29
Η ερώτηση ήταν για τον FANTOMAS....:confused:

tasost
31-05-2007, 13:02
τελικα απαντησαμε στον christo st...? θα βαλει ? τι λετε εσεις που γεμισατε 4 σελιδες κατεβατο...?

Fantomas
31-05-2007, 15:37
τι στάδιο φιμε και ποιας μαρκας έχεις βαλει στο μπροστά?

3o στάδιο περιμετρικά και μπροστά το ίδιο με τον kemmotar... ;)

kemmotar
31-05-2007, 18:24
Η ερώτηση ήταν για τον FANTOMAS....:confused:

φιλε μου μην τρελαινεσαι.... το καταλαβαμε αυτο, οτι ρωταγες το φαντομα, απλα και ο φαντομας το εχει πει ισα με 800 φορες, πραγμα βεβαια που δεν σε υποχρεωνε να το ξερεις.... συγνωμη κιολας....:lauphing

(πολυ εκνευρισμο βλεπω διαχυτο εδω περα πια....)

Zuratharamon
31-05-2007, 19:11
Να σας πω... Έλατε στα ίσα σας κι αν θέλετε απαντήστε στον christo αλλιώς κόφτε το μεταξύ σας, μην εκνευριζόσαστε , μαλακία είναι!

Το λεπόν, kemmo, devil is red είναι κορτσόπο

DEVIL is RED
01-06-2007, 07:35
Δεν υπάρχει ίχνος τσαντίλας :D (φταίεο ο γραπτός λόγος)....
Προσωπικά επειδή έχω βάλει περιμέτρικα φιμε lummar- alu light σκεφτόμουνα να βάλω και στο μπροστά κάποιο που να μην φαίνεται οτι υπάρχει αλλά να προσφέρει κάποια αντιλιακή προστασία . Και λόγω του ότι lummar δεν παίνει μπροστά ρώταγα τι άλλο μπορώ να βάλω???

Όσο για τον christo ταπεινή προσωπική μου άποψη να βάλει οποσδήποτε φίμε χωρις σκέψη... μόνο να επιλέξει κάλο μάστορα για καλή δουλειά. Σίγουρα θα δει διαφορά..:cool:

Indiabolo
02-06-2007, 17:33
Εγω εβαλα πριν μια βδομαδα 3Μ πρωτο σταδιο περιπου 30%....και το αλανι που μου τα περασε μου δςσε και συνοδευτικο χαρτι αντιγραφο της υπουργικης αποφασης περι φιμε που λεει τα ποσοστα μπου επιτρεπονται κτλ κτλ.....για να δειχνεισ σε κτεο στρουμφ κλπ...
Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος...περαν της αισθητικης βελτιωσης το κλιμα ψυχραινει την καμπινα σε σχεδον μισο χρονο...και το αμαξι μετα απο 3+βαλε ωρες παρατημενο στον ηλιο μετα απο μπανιο ειχε απιστευυτα δροσερη θερμοκρασια καμπινας....οποτε πορτεινω να βαλεις καρφωτα τα φιμεδακια σου..

Fantomas
02-06-2007, 17:53
Μάγκες άκουσε κανείς τίποτα ότι με τον καινούργιο Κ.Ο.Κ το πρόστιμο για τα φιμέ θα είναι 300 ευρά??:eek:

Μου το είπε ένας ζητάς που του είχα πιάσει την κουβέντα...

Agent_Nina
04-06-2007, 09:13
σε άλλο thread το γιαννιώ έβαλε όλον τον καινούριο κοκ προς ενημέρωση..

εκεί ο τάσος έχει κάνει μια ερώτηση που σε αφορά!

sasaman
04-06-2007, 10:42
brwmogaze συμφωνώ με όσα έχεις αναφέρει. Διαφωνώ και γω με την μπροστινή μεμβράνη.(θέμα ασφάλειας ρε παιδιά και όχι προτεραιότητα στην ομορφιά). Και γω lumar έχω βάλει και όντως έχουν κάνει άψογη δουλειά. Είναι 4 χρόνια πάνω και δεν έχουν πάθει τίποτα. Ο αδερφός μου που πήγε στην Folitec.Έκαναν καλή δουλειά με μια διπλή προσπάθεια τοποθέτησης της πίσω μεμβράνης.

enigma
04-06-2007, 16:03
Βασικά όποιος έχει βάλει μπροστά κατά κύριο λόγο για πρακτικούς λόγους το κάνει.
Εγώ που την είχα δει της Madico ήταν αρκετά απαλή αλλά δεν ξέρω το βράδυ πως φαίνεται, ο fantomas είπε ότι είναι αρκετά ξεκούραστη και ότι διακρίνεις (αν και το θέμα μας δεν είναι αν βλέπεις τα άλλα αμάξια, εστία φωτός, αλλά κανένα άλλο εμπόδιο;))
Εγώ πήγα σήμερα και μου ξαναέβαλαν στο πίσω φινιστρίνι γιατί δεν είχε κάτσει καλά πριν και είμαι οκ.
Θα στείλω τον αδερφό μου να βάλει στο δικό του την Τετάρτη εκεί που πήγαν οι brwmogazos και gp.Ελπίζω να είναι καλός γιατί ξέρετε μετά ποιον θα κυνηγίσω...:kill_22 :p

LPJT
04-06-2007, 22:30
ego foraw eidi LUMAR, alla 8elo to pis0 pampriz na to kano pio skouro> ginete na skourino MONO to pis0 meros?

Sniper
05-06-2007, 11:04
Ναι, μπορείς. Αν φοράς ήδη πίσω, θα στην αφαιρέσουν και θα σου βάλουν την πιο σκούρα απόχρωση που θες. Αν η llumar δεν έχει την απόχρωση που θες, μπορείς να βάλεις άλλη μάρκα που θα επιλέξεις.

LPJT
05-06-2007, 11:21
ok euxaristo , lew na valo pio skoura logo hxostistimatos

tasost
06-06-2007, 06:42
...kai skeftomai na balo tou membranes.mporei kapoios na mou pei an tis pernane stis antiprosopeies kai poso peripou 8a kostisei...
kai an ginete na mou steilete merikes fotografies an iparxoun gia do

euxaristo

τελικα χρηστο θα βαλεις?:cool:

Christos_ST
06-06-2007, 14:14
Τα λεφτά τα έχω μαζέψει αλλά κλωτσάνε οι γονείς....
Είχα και έναπρόβλημε με το καπό που θέλει βάψιμο(έπεσε ασβέστης από ένα μπαλκόνι που έσταζε ) οπότε βλέπουμε...

enigma
13-06-2007, 13:15
Πόσο βλάκες μπορεί να είναι ορισμένοι αστυνομικοί.Χθες σταμάτησαν αργά το βράδυ τον αδερφό μου.Και ενώ στην αρχή τον ζάλιζαν του είπαν μετά ότι τον σταμάτησαν για τα φιμέ.Του βγάζει το χαρτί ο αδερφός μου και του λένε ότι δεν πιάνει και καλά.Τέσπα τελικά τον άφησαν όταν το είδαν ότι έλεγε και llumar γιατί και καλά τους έτυχε κάτι άλλο...
Ρε π....ο και ασβέστη θέλουν....

kemmotar
13-06-2007, 17:31
Πόσο βλάκες μπορεί να είναι ορισμένοι αστυνομικοί.Χθες σταμάτησαν αργά το βράδυ τον αδερφό μου.Και ενώ στην αρχή τον ζάλιζαν του είπαν μετά ότι τον σταμάτησαν για τα φιμέ.Του βγάζει το χαρτί ο αδερφός μου και του λένε ότι δεν πιάνει και καλά.Τέσπα τελικά τον άφησαν όταν το είδαν ότι έλεγε και llumar γιατί και καλά τους έτυχε κάτι άλλο...

τι χαρτι τους εβγαλε?

@ngel
13-06-2007, 17:48
Τώρα που πέρασα ΚΤΕΟ θέλω κι εγω... :(

enigma
13-06-2007, 18:40
Na μωρέ η βεβαίωση ότι είσαι νόμιμος, που σου δίνουν εκεί που τα τοποθετείς και έχει πάνω και το μεταφρασμένο κείμενο από το εργοστάσιο....

DA VINTZI
13-06-2007, 20:24
Εμένα δέν μου έδωσαν!
Μάλλον έπρεπε να το ζητήσω ε?
Αφού μας σώζει απο τους φρού φρού καλό να υπάρχει!

kemmotar
13-06-2007, 21:40
ουτε εμενα απο madico!

@ngel
13-06-2007, 22:47
Από madico ξέρω ότι δίνουν...

tasost
14-06-2007, 06:48

εδω θα διαφωνησουμε ενιγκμα.... το οτι πουλαει κατι θεωρητικα "παρανομο" (κατα τη γνωμη του κρατους μας) η εκαστοτε ιδιωτικη εταιρια κ οτι το κρατος δεν κανει κατι γι αυτο στις εταιριες ειναι κατι σωστο.το οτι βγαζει βεβαιωσεις που νομιμοποιουν τα φυμε ειναι κατι που κ αυτο πρεπει να ελεγχθει απο το κρατος

το οτι ο κοκ προβλεπει παραβαση για τα φυμε, χωρις καποια ιδιατερη εξαιρεση, τοτε κ εμεις προκαλουμε την τυχη μας( κ καταλαβαινω οτι ο καθε εσυ τα εχεις 3 χρονια τα φυμε κ τα αυστηρα προστιμα ξεκινησαν πριν μια εβδομαδα)μπερδεμα ειναι

τι προστιμο προβλεπεται για τα φυμε...
?
η υπευθυνη γνωμη ενος δικηγορου ή ενος αστυνομικου για την περιπτωση του αδερφου σου θα ηταν διαφωτιστικη.

enigma
14-06-2007, 09:28
Που ρώτησε στο μαηαζί χθες του είπαν ένα 40άρι βγαίνει η κλήση.Το θέμα είναι ότι κάπου κοίταξε στο νετ και είδε ότι επιτρέπεται στα κτεο , αν θυμάμαι καλά η συγκεκριμένη εταιρία κιόλας.

alex76
01-07-2007, 16:21
Εγω εβαλα πριν μια βδομαδα 3Μ πρωτο σταδιο περιπου 30%....και το αλανι που μου τα περασε μου δςσε και συνοδευτικο χαρτι αντιγραφο της υπουργικης αποφασης περι φιμε που λεει τα ποσοστα μπου επιτρεπονται κτλ κτλ.....για να δειχνεισ σε κτεο στρουμφ κλπ...
Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος...περαν της αισθητικης βελτιωσης το κλιμα ψυχραινει την καμπινα σε σχεδον μισο χρονο...και το αμαξι μετα απο 3+βαλε ωρες παρατημενο στον ηλιο μετα απο μπανιο ειχε απιστευυτα δροσερη θερμοκρασια καμπινας....οποτε πορτεινω να βαλεις καρφωτα τα φιμεδακια σου..

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΕΙΔΑ ΤΟ... ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ IBIZA SPORT 101, 5ΘΥΡΟ.
ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΦΙΜΕ, ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ. ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΕΣ ΕΣΥ? ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ Μ ΠΡΟΣΤΑ ΤΖΑΜΙ? ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΚΟΣΤΙΣΑΝ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΑΛΕΞΗΣ

Biliou
01-07-2007, 17:26
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΕΙΔΑ ΤΟ... ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ IBIZA SPORT 101, 5ΘΥΡΟ.
ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΦΙΜΕ, ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ. ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΕΣ ΕΣΥ? ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ Μ ΠΡΟΣΤΑ ΤΖΑΜΙ? ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΚΟΣΤΙΣΑΝ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΑΛΕΞΗΣ

Η 3Μ δεν βάζει μπροστά φιμέ, είναι πολιτική της εταιρίας. Οι τιμές παίζουν από 150 μέχρι 220 ευρά. Άμα ψάξεις λίγο το παρών θέμα θα βρεις παιδιά που λένε πόσο τα βάλανε κ που...

alex76
01-07-2007, 19:13
Η 3Μ δεν βάζει μπροστά φιμέ, είναι πολιτική της εταιρίας. Οι τιμές παίζουν από 150 μέχρι 220 ευρά. Άμα ψάξεις λίγο το παρών θέμα θα βρεις παιδιά που λένε πόσο τα βάλανε κ που...

ΕΠΕΙΔΗ ΑΠ' ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ, ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΕΣ ΕΣΥ, ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ, ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.

LiFekiss
01-07-2007, 21:34
τα φιμε καλα ειναι αλλα οτι και να σου δωσουν απο το μαγαζι (χαρτι) δεν πιανει τπτ..
εγω εχω της foliatec εχω και το χαρτι αλλα οταν με σταματισαν οι μπατσοι μου εδωσαν ενα χαρτακι ροζ με 150ευροπουλα....

Biliou
01-07-2007, 22:00
ΕΠΕΙΔΗ ΑΠ' ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ, ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΕΣ ΕΣΥ, ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ, ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.

Δεν έχω βάλει εγώ αλλά σίγουρα θα ήμουν ικανοποιημένος άμα είχα:D:D
Κάτσε να το δουν τα παιδιά που έχουν να σου απαντήσουν!

G-P
02-07-2007, 08:22
Φίλε μου διαβασε όλο το θέμα από την πρώτη σελίδα...
νούμερο 10, 11, 14 απαντήσεις...
αν κατι δεν καταλάβεις οτε εδω ειμαστε...

alex76
02-07-2007, 12:27
ΦΙΛΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
LLUMAR ΣΣΤΟΝ ΚΗΦΙΣΟ, 210 ΕΥΡΩ, ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦ' ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΙΒΙΖΑΚΙ ΜΟΥ (5ΠΟΡΤΟ) ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ.
Υ.Γ. ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΖΑΜΙ

alex76
02-07-2007, 12:32
ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ... ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΦΙΛΟΣ, ΣΤΟΝ ΓΕΡΑΚΑ (ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ),
MADICON (ΕΤΣΙ ΛΕΓΕΤΑΙ?).
220 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ, 70 ΤΟ ΟΜΠΡΟΣ ΤΖΑΜΙ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦΟΡΟΥ ΖΩΗΣ.
ΑΥΤΟΝ Η ΤΗ LUMAR, ΙΔΟΥ Η ΑΠΟΡΙΑ?

Fantomas
02-07-2007, 13:17
ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ... ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΦΙΛΟΣ, ΣΤΟΝ ΓΕΡΑΚΑ (ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ),
MADICON (ΕΤΣΙ ΛΕΓΕΤΑΙ?).
220 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ, 70 ΤΟ ΟΜΠΡΟΣ ΤΖΑΜΙ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦΟΡΟΥ ΖΩΗΣ.
ΑΥΤΟΝ Η ΤΗ LUMAR, ΙΔΟΥ Η ΑΠΟΡΙΑ?

εαν θες να βάλεις μπροστά φιμέ (που κατα την γνώμη μου αξίζει) πήγαινε στο Γιαννικέλη (Γέρακας) που βάζει MAdico (τις έχω σε 2 κάρα - συνολικά 5 χρόνια κανένα πρόβλημα) αλλιώς LUmar που είναι και δίπλα σου..

alex76
02-07-2007, 13:20
εαν θες να βάλεις μπροστά φιμέ (που κατα την γνώμη μου αξίζει) πήγαινε στο Γιαννικέλη (Γέρακας) που βάζει MAdico (τις έχω σε 2 κάρα - συνολικά 5 χρόνια κανένα πρόβλημα) αλλιώς LUmar που είναι και δίπλα σου..

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ, Ο ΓΙΑΝΝΙΚΕΛΗΣ, 220 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ + 70 ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΑ. ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 17 ΙΟΥΛΙΟΥ ΛΕΕΙ!!!
LUMAR 210 ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ.
ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦΟΡΟΥ ΖΩΗΣ.
210 ΚΑΙ 220 ΓΙΑ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ ΟΜΩΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ?

LiFekiss
02-07-2007, 13:29
180ευρω περασα εγω της foliatec εκτος του μπροστα και 150 πληρωσα την κλιση

alex76
02-07-2007, 13:45
180ευρω περασα εγω της foliatec εκτος του μπροστα και 150 πληρωσα την κλιση

FOLIATEC ΠΟΥ? ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΦΟΡΟΥ ΖΩΗΣ?
Η ΚΛΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΚ? ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΑΝΤΙΛΙΑΚΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ?
XEXEXE SORRY GIA TIN PLAKA

LiFekiss
02-07-2007, 13:51
ναι εχει εφορου ζωης..και ναι η κλιση ειναι με τον καινουριο ΚΟΚ(που να μην ηταν)

G-P
02-07-2007, 14:02
πολλά σου κόψανε...
μηπως για τιποτα άλλο ειναι..???

alex76
02-07-2007, 14:07
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΞΕΙΣ. ΚΑΙ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝΕ?
γ@@Ώ ΤΟ ΣΤΡΟΥΜΦΟΧΩΡΙΌ ΤΟΥΣ.

alex76
02-07-2007, 14:09
ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΠΟΙΑ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΛΙΣΗ. ΘΑ ΜΠΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΚ. ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ

G-P
02-07-2007, 16:09
Με τα φιμέ (άρθρο 81) παέι 80 ευρώ αλλά με το θέμα των 10 μερών πλερώνεις 40 ευρά.. δηλαδή απο 33 ----> 40 επι της ουσίας!

και μετά λένε ότι δεν έχει εισπραχτικό χαρακτήρα!!
http://www.ibiza.gr/forum/showthread.php?t=7629

LiFekiss
02-07-2007, 18:30
δεν ξερω αρθρο 81 και υπερισπωμενη 45 μου ειπα 150 ευρω για τις μεμβρανες..ουτε το χαρτι μετραει ουτε τπτ..και το χαρτι που εχεις ειναι για σενα που πιστωπιει την γνησιοτητα οχι για τουσ μπατσους...φιμε επιτρεπονται μονο οταν το αυτοκινητο εχει απο το εργοστασιο φιμε κρυσταλλα και οχι μεμβρανες

tasost
03-07-2007, 12:01
σωστο αυτο που ειπε ο ζωο-φιλ-ος... δεν καλυπτεσαι απο τις βεβαιωσεις που χορηγουν οι εταιριες....

τωρα βεβαια πως ο οργανος....θα κρινει οτι ειναι εργοστασιακο...ή αφτερ....νυχακι μυτερο κ ξυσιμο το μεσα πανω ακρο για να ξεφλουδισει το μαιμου...???

μονο αν λεγεσαι βαρ....κοκ....κ τα συναφη προθεματα επωνυμων που εκει ο ιδιοκτητης ειναι ο ιδιος μια βεβαιωση...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ
04-07-2007, 18:02
ΒΑΛΤΕ ΦΙΜΕ,ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΝΟ 5 ΤΗΣ MADICO ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ 1 ΕΔΟ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ.ΑΚΟΜΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ....ΟΥΤΕ ΕΧΩ....

LiFekiss
04-07-2007, 20:22
μακαρι να μην εχεις ποτε αλλα προσεχε τα πραγματα εχουν σγηξει πολυ

lolosxalkida
05-07-2007, 20:10
Εμεις να πληρωνουμε για φιμε προστιμο,για πειτε μου ποσα διπλωματικα η υπουργικα πληρωνουν γιατι τα πιο πολλα αν οχι ολα κυκλοφορουν με μαυρα που δεν βλεπεις τιποτα για λογους ασφαλειας ενω εμεις θεωρουμαστε υποπτοι η τρομοκρατες η οτι αλλο αν κυκλοφορουμε με φιμε:mad: :confused:

enigma
05-07-2007, 23:35
Kai καλά για τα φιμέ πες ότι δεν θέλουν να είναι ορατοί, άρα και καλά πιθανοί στόχοι (μάλλον καταλαβαίνουν ότι τα πάνε μια χαρά όλοι τους).
Τις σιδεριές γιατί τις έχουν;;;Γιατί γράφουν όλους τους υπόλοιπους;;;

tasost
06-07-2007, 06:51
ΒΑΛΤΕ ΦΙΜΕ,ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΝΟ 5 ΤΗΣ MADICO ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ 1 ΕΔΟ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ.ΑΚΟΜΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ....ΟΥΤΕ ΕΧΩ....

φιλε το νικ σου αποτελειται απο 2 λεξεις....η δευτερη θελει να μας δειξει οτι εισαι απο.......που δεν λεγεται ΑΘΗΝΑ ή/και ΘΕΣ/ΚΗ....σιγουρα τα πραματα στην επαρχια ειναι πιο λασκα...ΣΥΝ οτι θεωρητικα επαρχιωτης αστυνομικος δεν "κυνηγαει" τοσο επαρχιακη πινακιδα......

come 2 athens....

alex76
06-07-2007, 10:39
φιλε το νικ σου αποτελειται απο 2 λεξεις....η δευτερη θελει να μας δειξει οτι εισαι απο.......που δεν λεγεται ΑΘΗΝΑ ή/και ΘΕΣ/ΚΗ....σιγουρα τα πραματα στην επαρχια ειναι πιο λασκα...ΣΥΝ οτι θεωρητικα επαρχιωτης αστυνομικος δεν "κυνηγαει" τοσο επαρχιακη πινακιδα......

come 2 athens....

χιχιχι καλόοοοο. έλα σττα στρουμφς. και να σε πετύχει κανένας... αποστόλης να δεις γέλια

LiFekiss
06-07-2007, 21:58
επαρχιωτες και προτευουσιανοι δεν υπαρχουν πλεον..οταν εχουν μπλοκο και σε σταματισουν αν δεν εισαι σωστος θα σου τιν καρφωσουν...εμενα στην καβαλα με εγραψε ο κολιτος του πατερα μου γιατι πηγαινα με 15χιλιομετρα απο το επιτρεπτο οριο..

killbill
06-07-2007, 22:23
Oντως και το αντιστροφο ... Εμενα περυσι στην Τριπολη που πηγαινα με 46 (και στο τελος 66) χλμ πανω απο το οριο , ο ντοπιος τροχαιος με εγραψε για +19 χλμ-χωρις να πω λεξη-για να με αφησει να παω τις διακοπες μου .. Ειναι οπως κατσει .

Παντως επι του θεματος και εγω με τις μεγαλες ζεστες σκεφτηκα τα φυμε , αλλα ετσι οπως εχουν σκυλιασει τα οργανα , το ξεχασα αμεσως .

tasost
09-07-2007, 06:43
επαρχιωτες και προτευουσιανοι δεν υπαρχουν πλεον..οταν εχουν μπλοκο και σε σταματισουν αν δεν εισαι σωστος θα σου τιν καρφωσουν...εμενα στην καβαλα με εγραψε ο κολλητος του πατερα μου γιατι πηγαινα με 15χιλιομετρα απο το επιτρεπτο οριο..

να τον χαιρεσαι και τον εναν κ τον αλλον....

επιτρεψτε μου να διαφωνησω....αλλα ολοι εχετε τις εμπειριες σας...

enigma
09-07-2007, 12:21
επαρχιωτες και προτευουσιανοι δεν υπαρχουν πλεον..οταν εχουν μπλοκο και σε σταματισουν αν δεν εισαι σωστος θα σου τιν καρφωσουν...εμενα στην καβαλα με εγραψε ο κολιτος του πατερα μου γιατι πηγαινα με 15χιλιομετρα απο το επιτρεπτο οριο..
Aν το έκανε αυτό κολλητός του πατέρα μου, τότε θα κανόνιζα να του κάνω το τραπέζι....Σαν τον Στάθη Ψάλτη σε μια ταινία που ήταν κληρονόμος και είχε πειρατικο ραδιοσταθμό....

gist
14-08-2007, 00:45
PAIDIA EXW MIA APORIA! AN BALW MEMBRANES 8A MPORW NA BLEPW TOUS KA8REFTES TO BRADU?

@ngel
14-08-2007, 02:28
Εξαρτάται από το τι θα βάλεις...

tasost
14-08-2007, 06:55
τα ακρα ποτε δεν ειναι σωστα κ λειτουυργικα...
το θεμα δεν ειναι αν θα βλεπεις τους καθρεπτες...(που οτι κ να βαλεις αν δεν βλεπεις κατεβαζεις το παραθυρο) αλλα τι θα πει το οργανο ...

εμ κατεβειτε σαν κανα μιτινγκ να δειτε απο κοντα τους ηδη καμμενους ευρωαιμοδοτες κ να δειτε τι σας αρεσει κ τι οχι...μην τα θελετε στο πιατο και αλλωστε οτι κ να σας πουμε αλλο στη θεωρια κ αλλο στο ματι...

paparatsi
15-08-2007, 14:42
oi antiprosopeies den 3erw an bazoun alla mallon 8a einai pio akriba .egw exw balei sto ibizaki pantou mprosta stadio no1 k sta plaina k sto pisw stadio no2.auto einai to thl gia na rwthseis an 8eleis thl.2109929903 k kin.6977667686 einai to κεντρο ηλιακης προσατσιας.to diafhmizei sto max power apo ekei to eida k phga k ekane polu kalh douleia.

tasost
16-08-2007, 08:03
να κανω ερωτηση κρισεως ...?

απο οσους εχουν ρωτησει τι να βαλουν ....ποσοι εχουν βαλει...??? εννοω χωρις να γινομαι κακος (κακιασμενος ειμαι :D :D :D ) οτι μην τσαμπα χαλαμε τα πληκτρα του keyboard μονο κ μονο για να γινεται τζερτζελες...

αλλο σκεφτομαι να βαλω....κ τι λετε ...κ αλλο να βαλω....κ τι λετε? :D :cool:

haris
17-08-2007, 01:30
να κανω ερωτηση κρισεως ...?

απο οσους εχουν ρωτησει τι να βαλουν ....ποσοι εχουν βαλει...??? εννοω χωρις να γινομαι κακος (κακιασμενος ειμαι :D :D :D ) οτι μην τσαμπα χαλαμε τα πληκτρα του keyboard μονο κ μονο για να γινεται τζερτζελες...

αλλο σκεφτομαι να βαλω....κ τι λετε ...κ αλλο να βαλω....κ τι λετε? :D :cool:

σε forum εισαι φιλε μου....ετσι ειναι τα πραγματα...

tasost
17-08-2007, 07:08
σε forum εισαι φιλε μου....ετσι ειναι τα πραγματα...

Κατι μου λεει ...οτι εισαι λαθος...αλλα ΟΚ...σημερα ειναι του Μυρωνος, Παυλου και Ιουλιανης μαρτυρων...:redface:

kemmotar
17-08-2007, 09:16
Κατι μου λεει ...οτι εισαι λαθος...αλλα ΟΚ...σημερα ειναι του Μυρωνος, Παυλου και Ιουλιανης μαρτυρων...:redface:

ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΣ.....ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ....? ΛΕΩ ΕΓΩ....

tasost
17-08-2007, 09:40
ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΣ.....ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ....? ΛΕΩ ΕΓΩ....

παιδι για ολες τις δουλειες....:rofl
ηθελα της "Φαπας" αλλα τα πρωτεια τα εχει αλλος...τον ετοιμαζει ο ραμι σαν σκιτσο....:lauphing :lauphing :lauphing

(ποτε θες να δουμε τις ασφαλιστικες αναγκες της οικεγενειας σου?ληγουν αν θυμαμαι καλα...:lauphing )

WiSe
25-08-2007, 12:40
εγω εχω βαλει φυμε μια σκαλα πριν το μαυρο και εχω μετανιωσει ιθελα να βαλω τελειως μαυρα..... τα εβαλα στην illumar στα σπατα 170 ευρω και μου εκανε αψογη δουλεια!

το μονο προβλημα που εχω ειναι στο παρκαρισμα αλλα κατεβαζω τα τζαμια.... :lauphing

enigma
01-09-2007, 11:48
Λοιπόν έχω μια απορία και θέλω κάποιος να μου απαντήσει στα σίγουρα, απόόσους έχουν llumar.
Σύμφωνα με εδώ:http://www.kin.gr/new_pages/Memvranes.html
δεν βγαίνει σε στάδια, αλλά εγώ όταν πήγα να βάλω και τους είπα alu light μου είπαν και καλά το β'στάδιο. Το θέμα είναι ότι ο αδερφός μου που έβαλε σε αυτόν(www.kin.gr) μου φαίνονται ελαφρώς πιο σκούρες (αλλά έχει και άλλο αμάξι αυτός με τελείως μαύρο εσωτερικό) αλλά σε μένα είδα ότι η μεμβράνη ήταν σε ένα κοθτί που έλεγε llumar....
Λοιπόν όποιος έχει βάλει llumar ας μου πει πως του φαίνονατι οι δικές μου από άποψη σκουρότητας....
http://img45.imageshack.us/img45/2784/p1010106nf4.th.jpg (http://img45.imageshack.us/my.php?image=p1010106nf4.jpg)
http://img530.imageshack.us/img530/9348/p1010107tq8.th.jpg (http://img530.imageshack.us/my.php?image=p1010107tq8.jpg)
http://img530.imageshack.us/img530/3624/p1010108bh7.th.jpg (http://img530.imageshack.us/my.php?image=p1010108bh7.jpg)
http://img210.imageshack.us/img210/146/p1010109uk8.th.jpg (http://img210.imageshack.us/my.php?image=p1010109uk8.jpg)
http://img210.imageshack.us/img210/7549/p1010110tg9.th.jpg (http://img210.imageshack.us/my.php?image=p1010110tg9.jpg)
Τέλος όσον αφορά τα τζάμια, καλά την κάνεις την δουλειά σου το καλοκαίρι, το χειμώνα όμως όταν βρέχει και δεν έχεις και θερμαινόμενος καθρέπτες, κατεβάζεις παράθυρο;;;

G-P
01-09-2007, 12:08
http://img45.imageshack.us/img45/2784/p1010106nf4.th.jpg (http://img45.imageshack.us/my.php?image=p1010106nf4.jpg)

http://www.ibiza.gr/forum/garage.php?do=thumb&width=175&id=218

Alu light η δικια μου...

Ramidakos
01-09-2007, 12:57
Βρήκα μεμβράνες Johnson 140Euro με τοποθέτηση (όλα πλην του εμπρόσθιου). Ένα κλικ πάνω από το 1ο στάδιο με ελάχιστη διαφορά στο μάτι και ιδιότητες προστασίας-φιλτραρίσματος κοντά στου 2ου σταδίου. Να τα τσιμπήσω; :rolleyes:

enigma
01-09-2007, 13:27
http://www.ibiza.gr/forum/showthread.php?p=89699&highlight=llumar#post89699
Kai από ότι είδα μάλλον την ίδια σκουρότητα έχω μαζί με τον gp

tasost
03-09-2007, 07:27
Βρήκα μεμβράνες Johnson 140Euro με τοποθέτηση (όλα πλην του εμπρόσθιου).

& johnson...χρωμοσαμπουαν....???:D
μητσο δεν την ξερω σαν μαρκα...καποιος αλλος?

Fantomas
03-09-2007, 11:20
Βρήκα μεμβράνες Johnson 140Euro με τοποθέτηση (όλα πλην του εμπρόσθιου). Ένα κλικ πάνω από το 1ο στάδιο με ελάχιστη διαφορά στο μάτι και ιδιότητες προστασίας-φιλτραρίσματος κοντά στου 2ου σταδίου. Να τα τσιμπήσω; :rolleyes:

Τι εγγύηση σου δίνει?

Είναι γνωστό το μαγαζί?

Ramidakos
03-09-2007, 11:25
Εφ' όρου ζωής και την "γνωστή" βεβαίωση για ΚΤΕΟ. Πήγα και άλλαξα το παρμπρίζ που έσπασε και μου πέρασαν γνήσια ανταλλακτικά. Έμεινα πολύ ικανοποιημένος με την εξυπηρέτηση. Είναι γνωστό και καθαρό μαγαζί, δεν είναι τπτ συνοικιακό της κακιάς ώρας. Συμβεβλημένο και με ασφαλιστικές.

Biliou
03-09-2007, 11:48
Μήδε εγώ την ξέρω, τις είδες τοποθετημένες σε κανα αμάξι που είχε εκεί?
Άμα τις δεις φορεμένες κ σου αρέσουν go for it.... Θα χαλάσουν αφού πουλήσεις το αμάξι...Τις γνωστές τις βρίσκεις πολύ πιο ακριβά δηλαδή??

Ramidakos
03-09-2007, 13:18
Την είχε περασμένη και κάνουν καλή δουλειά. Δεν ξέρω αν μου πουλούσε φούμαρα, πάντως ισχυρίζεται ότι η 3Μ δεν συγκρίνεται με την ποιότητά της...

Τι να πω, οψόμεθα! Αλλού δεν κοίταξα, όχι. Επ' ευκαιρίας αλλαγής κρυστάλλων, ρώτησα εκεί.

tasost
04-09-2007, 06:40
Δεν ξέρω αν μου πουλούσε φούμαρα, πάντως ισχυρίζεται ότι η 3Μ δεν συγκρίνεται με την ποιότητά της...

Τι να πω, οψόμεθα! Αλλού δεν κοίταξα, όχι. Επ' ευκαιρίας αλλαγής κρυστάλλων, ρώτησα εκεί.

καλα ρε χορευτη, την προταση την εχεις διαχωρισει με ενα κομμα...κ το ενα ειναι αντιθετο του αλλουνου...υπαρχει περιπτωση με το απλο,λιτο μυαλο σου μια μεμβρανη που δεν την ξερει η μανα της...να ειναι καλυτερη απο την 3Μ???.τι ερωτοαποκρινεσαι τοτες για τον επαγγελματισμο του καρνταση?

τι εκανε λεει? ρε για μαζεψου, που πηρες ενα συμβολαιο τιγκα στις καλυψεις κ καθε εβδομαδα διαλεγεις μια στην τυχη κ την χρησιμοποιειεις ... :mad: :mad: :mad: :D

Fantomas
04-09-2007, 11:28
Εφ' όρου ζωής και την "γνωστή" βεβαίωση για ΚΤΕΟ. Πήγα και άλλαξα το παρμπρίζ που έσπασε και μου πέρασαν γνήσια ανταλλακτικά. Έμεινα πολύ ικανοποιημένος με την εξυπηρέτηση. Είναι γνωστό και καθαρό μαγαζί, δεν είναι τπτ συνοικιακό της κακιάς ώρας. Συμβεβλημένο και με ασφαλιστικές.

Με 140 μου φαίνεται βάζεις και lumar εαν δεν κάνω λάθος.... :think

Εαν σου δίνει τέτοια εγγύηση και εμπιστεύεσαι και το μαγαζί τότε go for it! :tu

placebophd
08-09-2007, 15:01
Παιδια εγω πηγα και εβαλα φιμε νομιζω σε ενα καινουργιο σχετικα μαγαζι στην automust στη συγγρου και εμεινα πολυ ευχαριστημενος. Ασχετο αλλα αγορασα απο το ιδιο μαγαζι και πατακια απο ποιοτικη μοκετα. Το ποδι μου βυθιζεται μεσα, σαν να παταω σε χαλι!!!

Η σελιδα τους ειναι http://www.auto-must.gr (http://www.auto-must.gr/)

enigma
05-02-2008, 20:50
Λοιπόν ρώτησα άτομο που δουλεύει σε ΚΤΕΟ και μου είπε το γνωστό ότι νόμιμη είναι κάθε μεμβράνη που αφήνει ορατό το εσωτερικό του αυτοκινήτου και συγκεκριμένα αναφέρεται στα οδηγού-συνοδηγού και παρμπριζ, τα πίσω όσο σκούρα θέλουμε.....
Μου είπε τώρα πως επειδή ο νόμος δεν τα λέει και πολυ ξεκάθαρα οι άλλοι ξύπνιοι θεωρούν σαν διαφανές τα τζάμια χωρίς φιμέ.....
Λοιπόν όποιος βάζει από εδώ και πέρα φιμέ να ζητάει το χαρτί με την έγκριση tuv ότι είναι νόμιμες οι μεμβάνες. Απλώς όποιος βάζει να κοιτάζει αν είναι γνήσιο το χαρτί ή όχι. Συγκεκριμένα οι δικές μου llumar έχουν ένα ροζ χαρτάκι από το εργοστάσιο, στα γερμανικά(αν θυμάμαι καλά) και ένα άλλο χαρτί με μεταφρασμένο κείμενο και ένα άλλο όπου λέει σε πιο κατάστημα τοποθετήθηκαν και ότι είναι νόμιμες.
Αυτό το ανέφερα γιατί είχε ακουστεί μέχρι και από αστυνομικό ότι αυτό το χαρτί και καλά δεν μετράει καθόλου.....και επειδή τα μαγαζιά γενικότερα δεν στο δίνουν εκτός και αν τους το ζητήσεις εσύ.

thebeast
07-02-2008, 06:25
παιδες τα χαρτια που δεινουν δεν ειναι επισημα ομως, δεν εχει βγει τπτ επισημο που να εχει δωθει σε καταστηματαρχες για να τα παρεχουν στους πελατες, μεν αν το δει ενας μπατσικοπουλος μπορει να σου πει 1002 ιστοριες αλλα στιν ουσια για να σε γραψει πρεπει να μετρησει την διαφορα ορατοτητας και αν υπερβενει το οριο που λεει ο νομος.

Εμενα οταν μου εδωσαν τα ντεμεκ χαρτια για τις μεμβρανες μονο στα γελια που δε εσκασα! Ειναι απλα μια φωτοτυπια του νομου , και ενα αλλο χαρτι γραμμενο απτον πωλητη στο υπολογιστη οτι και καλα οι μεμβρανες που εχει το ταδε αμαξι ειναι νομιμες,
ειχε γραμενο με στιλο τον αριθμο κυκλοφοριας και μια υπογραφη1

Δλδ στην ουσια σε κοροιδευουν γιατι αυτο το χαρτι το οποιο το πληρωνεις και λιγακι παραπανω μπορεις να το κανεις και μονος στον υπολογιστη, Θα ανεβασω φοτο με το χαρτι να γελασετε κι εσεις λιγο..!!

enigma
07-02-2008, 11:39
παιδες τα χαρτια που δεινουν δεν ειναι επισημα ομως, δεν εχει βγει τπτ επισημο που να εχει δωθει σε καταστηματαρχες για να τα παρεχουν στους πελατες, μεν αν το δει ενας μπατσικοπουλος μπορει να σου πει 1002 ιστοριες αλλα στιν ουσια για να σε γραψει πρεπει να μετρησει την διαφορα ορατοτητας και αν υπερβενει το οριο που λεει ο νομος.

Εμενα οταν μου εδωσαν τα ντεμεκ χαρτια για τις μεμβρανες μονο στα γελια που δε εσκασα! Ειναι απλα μια φωτοτυπια του νομου , και ενα αλλο χαρτι γραμμενο απτον πωλητη στο υπολογιστη οτι και καλα οι μεμβρανες που εχει το ταδε αμαξι ειναι νομιμες,
ειχε γραμενο με στιλο τον αριθμο κυκλοφοριας και μια υπογραφη1

Δλδ στην ουσια σε κοροιδευουν γιατι αυτο το χαρτι το οποιο το πληρωνεις και λιγακι παραπανω μπορεις να το κανεις και μονος στον υπολογιστη, Θα ανεβασω φοτο με το χαρτι να γελασετε κι εσεις λιγο..!!

Κοίτα μίλησα με άτομο που δουλεύει σε ΚΤΕΟ και μάλιστα δημόσιο. Υπάρχουν και μούφα χαρτιά μου είπε, τα κανονικά είναι αυτά που δείχνω. Και δεν το πλήρωσα καθόλου παραπάνω. Για την ακρίβεια τα φιμέ τα έβαλα με 140 llumar.

Βρες μου με ποιο τρόπο θα μετρήσει ο αστυνομικός την διαφορά ορατότητας και θα σε παραδεχθώ....Αυθαίρετα το ορίζει ο καθένας ανάλογα με το αν νίκησε η ομάδα του, του έκατσε η γκόμενά του, ήταν καλό το φαΐ.....Όσο για το αν μετράει ο αδερφός μου που τον σταμάτησαν όταν του τους το έδειξε ξαφνιάστηκαν και του είπαν ότι και καλά δεν μετράει παρόλο αυτά κλήση δεν έφαγε.....

http://img238.imageshack.us/img238/8122/dsc00168lf6.th.jpg (http://img238.imageshack.us/my.php?image=dsc00168lf6.jpg) http://img508.imageshack.us/img508/1488/dsc00169vh2.th.jpg (http://img508.imageshack.us/my.php?image=dsc00169vh2.jpg) http://img232.imageshack.us/img232/8818/dsc00170dp1.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=dsc00170dp1.jpg)
http://img508.imageshack.us/img508/5705/dsc00171pn0.th.jpg (http://img508.imageshack.us/my.php?image=dsc00171pn0.jpg) http://img508.imageshack.us/img508/7822/dsc00172cp3.th.jpg (http://img508.imageshack.us/my.php?image=dsc00172cp3.jpg) http://img232.imageshack.us/img232/7374/dsc00173pi7.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=dsc00173pi7.jpg)

thebeast
07-02-2008, 16:40
Βρες μου με ποιο τρόπο θα μετρήσει ο αστυνομικός την διαφορά ορατότητας και θα σε παραδεχθώ....Αυθαίρετα το ορίζει ο καθένας ανάλογα με το αν νίκησε η ομάδα του, του έκατσε η γκόμενά του, ήταν καλό το φαΐ.....Όσο για το αν μετράει ο αδερφός μου που τον σταμάτησαν όταν του τους το έδειξε ξαφνιάστηκαν και του είπαν ότι και καλά δεν μετράει παρόλο αυτά κλήση δεν έφαγε.....

Εμ αυτο προσπαθω να πω με λιγα λογια, οτι ο μπατσος μπορει να σου πει οτι θελει χωρις να εχει αποδειξεις γιαυτο , εκει ειναι που τρελενομαι. Απτην αλλην πιστευω οτι θα επρεπε να περνουμε χαρτια απο ΚΤΕΟ οτι ειμαστε οκ με τις μεμβρανες για να ειμαστε κυριλε με ολους.

dimi_cordoba
25-03-2008, 14:58
Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχει βάλει κανείς μεμβράνες από την 3Μ στην Καλλιθέα απέναντι από την Αγία Ελεούσα; κάνουν καλή δουλειά εκεί; Έχω βρει μια άκρη από τη δουλειά μου για να τις βάλω εκεί σε χαμηλώτερη τιμή. Επίσης, έχει βάλει κανείς το δεύτερο πιο μαύρο στάδιο της 3Μ; Είναι πολύ σκούρες οι μεμβράνες; Το βράδυ βλέπεις καλά ή όχι; Να βάλω αυτές ή το τρίτο στάδιο; Thanks!!:D

Red Power
25-03-2008, 19:20
Λοιπόν έχω μια απορία και θέλω κάποιος να μου απαντήσει στα σίγουρα, απόόσους έχουν llumar.
Σύμφωνα με εδώ:http://www.kin.gr/new_pages/Memvranes.html
δεν βγαίνει σε στάδια, αλλά εγώ όταν πήγα να βάλω και τους είπα alu light μου είπαν και καλά το β'στάδιο. Το θέμα είναι ότι ο αδερφός μου που έβαλε σε αυτόν(www.kin.gr (http://www.kin.gr)) μου φαίνονται ελαφρώς πιο σκούρες (αλλά έχει και άλλο αμάξι αυτός με τελείως μαύρο εσωτερικό) αλλά σε μένα είδα ότι η μεμβράνη ήταν σε ένα κοθτί που έλεγε llumar....
Λοιπόν όποιος έχει βάλει llumar ας μου πει πως του φαίνονατι οι δικές μου από άποψη σκουρότητας....

Τέλος όσον αφορά τα τζάμια, καλά την κάνεις την δουλειά σου το καλοκαίρι, το χειμώνα όμως όταν βρέχει και δεν έχεις και θερμαινόμενος καθρέπτες, κατεβάζεις παράθυρο;;;

Εγώ enigma οταν έβαλα μου είπε ότι υπάρχει το ανοιχτόχρωμο κ το σκούρο.Μου πρότεινε το ανοιχτόχρωμο γιατί με το σκούρο θα είχα πρόβλημα σε παρκαρισμα κ αστυνομία.Μπορεί να σου φαίνονται πιο σκούρες γιατι παίζει ρόλο κ το μεγεθος του παραθύρου.Όσο μικρότερο παράθυρο τόσο πιο σκούρο φαίνεται.Κ σίγουρα το χρώμα του αυτοκινήτου παίζει ρόλο για το πως θα φαίνονται.

enigma
25-03-2008, 20:01
Εγώ enigma οταν έβαλα μου είπε ότι υπάρχει το ανοιχτόχρωμο κ το σκούρο.Μου πρότεινε το ανοιχτόχρωμο γιατί με το σκούρο θα είχα πρόβλημα σε παρκαρισμα κ αστυνομία.Μπορεί να σου φαίνονται πιο σκούρες γιατι παίζει ρόλο κ το μεγεθος του παραθύρου.Όσο μικρότερο παράθυρο τόσο πιο σκούρο φαίνεται.Κ σίγουρα το χρώμα του αυτοκινήτου παίζει ρόλο για το πως θα φαίνονται.

Έλα όμως που ο αδερφός μου έχει μεγαλύτερο αυτοκίνητο και φαίνονται πιο μαύρες:cool:

tecnocorse
29-03-2008, 12:09
δουλεβα 3 χρονια στην llumar και τα πραγματα εχουν ως εξης.(μην κοροιδευομαστε)καμια μεβρανη δεν την δικαιολογει ο νομος γιατι λεει οτι ο οδηγος πρεπει να φαινεται καθαρα..μπροστα αν βαλεις θαμπωνει συνεχεια και αν τρακαρεις φταις δεν φταις τον πληρωνεις γιατι λεει ο νομος οτι δεν εχεις ορατοτητα..υπαρχει τιτanioum,alou light,kai alou dark se mauro.

DA VINTZI
29-03-2008, 15:37
..υπαρχει τιτanioum,alou light,kai alou dark se mauro.
Ενημερωτικά στον Κηφισσό που έβαλα τις alou light μου είπαν

οτι πλέον δεν βάζουν τις dark λόγω κάποιων ατυχημάτων που είχαν γίνει!

mixop
29-03-2008, 17:15
Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχει βάλει κανείς μεμβράνες από την 3Μ στην Καλλιθέα απέναντι από την Αγία Ελεούσα; κάνουν καλή δουλειά εκεί; Έχω βρει μια άκρη από τη δουλειά μου για να τις βάλω εκεί σε χαμηλώτερη τιμή. Επίσης, έχει βάλει κανείς το δεύτερο πιο μαύρο στάδιο της 3Μ; Είναι πολύ σκούρες οι μεμβράνες; Το βράδυ βλέπεις καλά ή όχι; Να βάλω αυτές ή το τρίτο στάδιο; Thanks!!:D

φιλε μου εχω βαλει μεμβρανες της 3m εδω και 2.5 χρονια περιπου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...εχουν αριστη ποιοτητα!οδηγου-συνοδηγου και πισω τζαμια εχω βαλει το δευτερο σταδιο..στο πισω παρμπριζ εχω το τριτο σταδιο..(ενα τονο πριν το τελειως μαυρο)Το αμαξι δεν προκαλει καθολου και δεν με χουν γραψει ποτε μεχρι τωρα..Βλεπω μια χαρα το βραδι ..και ισα-ισα που δε με τυφλωνει και κανενας απο πισω με τα φωτα του..

top gun power
29-03-2008, 20:35
Eγω χθες το βραδυ με πολυ βροχη εβλεπα δυσκολα απο τους πλαινους καθρεπτες....

tecnocorse
29-03-2008, 23:28
στον κιφησσο δουλευα και γω και εβαλα allou dark απλως επειδη εχει πεσει πολυ ακριβο υλικο για να βγει σκουρα δεν τους συμφαιρει να την βαζουν.γιατι τις βαζουν μονο σε δοκιμαστικα στις αντιπρωσοπιες?????εκει δεν απαγορευεται??οι αλλες ειναι πιο απλες γιαυτο και συμφαιρει.οσο για την καλη δουλεια που λες δες στην πορτα το κενο που σου εχουν αφησει πανω...κανονικα εκει θελει λιμα και οχι κενο.στην llumar στην γλυφαδα βαζουν λιμα ενω στον κιφησσο δεν βαζουν γιατι εχουν πολυ κοσμο και ι λημα θελει πιο πολυ ωρα..καταλαβαινεις....

alexG21
31-03-2008, 07:33
Eγω χθες το βραδυ με πολυ βροχη εβλεπα δυσκολα απο τους πλαινους καθρεπτες....

Tο ίδιο πρόβλημα εχω και εγώ με πολύ βροχή αλλά μόλις ανοίξεις τη θέρμανση στους καθρέπτες (κατάλαβες τι εννοώ) λύνετε.:cool:

livag
31-03-2008, 15:05
ρε παιδες πειτε κανενα καλο καταστημα και για σαλονικη μερια εστω και με pm...
αληθεια με το πρωτο σταδιο της llumar τι προβλημα να εχεις αφου φαινεται σαν διαφανες...

mixop
31-03-2008, 15:42
αληθεια με το πρωτο σταδιο της llumar τι προβλημα να εχεις αφου φαινεται σαν διαφανες...

με το πρωτο σταδιο που λες φιλε μου,θα το χεις εσυ το προβλημα μετα,αφου θα ειναι σαν να μην εχεις φιμε.....:cool:

δεν αξιζει να βαλεις λιγο σκουρες μεμβρανες κατα τη γνωμη μου..αφου θα τα δωσεις που θα τα δωσεις τα λεφτα,,δωστα καλυτερα μια και καλη....;)

STAM
31-03-2008, 21:47
Ετσι πιστευω και εγω η βαζεις φιμε η δεν βαζεις .Τωρα να δωσεις λεφτα για 1ο σταδιο θα γελανε κρυφα τα μαστορια που θα σου τα βαλουν. Εγω εχω 1 χρονο τωρα φιμε 3ο σταδιο (δειτε και στο garage μου) και βλεπω μια χαρα.Ειναι μεχρι να το συνηθισεις μετα δεν θα μπορεις να οδηγησεις αμαξι χωρις φιμε θα νιωθεις πως ολοι σε κοιτανε πιστεψε με.... Παντως το να βαλει καποιος φιμε ειναι η καλυτερη εξωτερικη εμφανιση κανει να δειχνει αλλιως το αμαξι.

johnys87
09-05-2008, 15:42
ΦΙΛΕ ΜΟΥ 3Μ Κ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΑ

Fantomas
10-05-2008, 09:23
Ετσι πιστευω και εγω η βαζεις φιμε η δεν βαζεις .Τωρα να δωσεις λεφτα για 1ο σταδιο θα γελανε κρυφα τα μαστορια που θα σου τα βαλουν. Εγω εχω 1 χρονο τωρα φιμε 3ο σταδιο (δειτε και στο garage μου) και βλεπω μια χαρα.Ειναι μεχρι να το συνηθισεις μετα δεν θα μπορεις να οδηγησεις αμαξι χωρις φιμε θα νιωθεις πως ολοι σε κοιτανε πιστεψε με.... Παντως το να βαλει καποιος φιμε ειναι η καλυτερη εξωτερικη εμφανιση κανει να δειχνει αλλιως το αμαξι.

Οτι λέει ο STAM +1000 και απο μένα!!! :tu

koni
10-05-2008, 10:39
Συμφωνω οτι το πρωτο σταδιο καλυτερα να μην το βαλεις καθολου.Εγω προσωπικα θα βαλω το δευτερο σταδιο και μαλλον και μπροστα γιατι στο προηγουμενο καρο φοραγα μπροστα 3Μ και εμεινα ευχαριστημενος

G-P
10-05-2008, 10:57
Να μην ξεχνάτε πως κάποιοι βάζουν μεμβράνες για να κόψουν την ακτινοβολία του ηλιου και οχι τοσο για το πουλ μουρ...
Οπότε και εντελώς αχρωμη εάν κανει την δουλεια της (δεν ψήνονται οι επιβάτες...) είναι 100% αποδεκτή... ;)

Fantomas
10-05-2008, 12:53
Να μην ξεχνάτε πως κάποιοι βάζουν μεμβράνες για να κόψουν την ακτινοβολία του ηλιου και οχι τοσο για το πουλ μουρ...
Οπότε και εντελώς αχρωμη εάν κανει την δουλεια της (δεν ψήνονται οι επιβάτες...) είναι 100% αποδεκτή... ;)

Σε μένα είναι για καθαρά "πρακτικούς" λόγους σε πληροφορώ... :brows

βασιλης φλωρινα
10-05-2008, 20:48

λενε οτι το 3ο σταδιο μειωνει κατα 5-7 βαθμους. αξιζει και για λογους θερμοκρασιας!!! και σαν ενα + ομορφιας του καρου μας...
ασε που οταν πας σε κανα ¨¨¨μερος¨¨¨ και ο επιδοξος:eek:
σκοταδι εξω 2φορες σκοταδι προς τα μεσα:p :p :p

G@tos
10-05-2008, 23:26
Σωστος ο Βασιλης...............:notworthy :notworthy :notworthy :tu

Fantomas
11-05-2008, 18:05
λενε οτι το 3ο σταδιο μειωνει κατα 5-7 βαθμους. αξιζει και για λογους θερμοκρασιας!!! και σαν ενα + ομορφιας του καρου μας...
ασε που οταν πας σε κανα ¨¨¨μερος¨¨¨ και ο επιδοξος:eek:
σκοταδι εξω 2φορες σκοταδι προς τα μεσα:p :p :p

+1.... :whistling2

pashalis
12-05-2008, 15:44
γνωριζει κανεις σας αν ισχυει κατι που ακουσα, πως μπορεις να παρεις χαρτι απο δερματολογο αν εχεις προβλημα με τον ηλιο και να βαλεις κανονικα φιμε τζαμια χωρις να εχεις προβλημα με την τροχαια;;; εγω εχω φωτοδερματιτηδα και αν ειμαι πολυ ωρα στον ηλιο εχω προβλημα..

brwmogazos
12-05-2008, 16:36
3o stadio φιμε = 3ο σταδιο καγκουριας..

εκτος και αν μιλαμε για 3ο σταδιο μοτερ οπου εκει το παιρνω πισω... :p

Fantomas
12-05-2008, 20:17
γνωριζει κανεις σας αν ισχυει κατι που ακουσα, πως μπορεις να παρεις χαρτι απο δερματολογο αν εχεις προβλημα με τον ηλιο και να βαλεις κανονικα φιμε τζαμια χωρις να εχεις προβλημα με την τροχαια;;; εγω εχω φωτοδερματιτηδα και αν ειμαι πολυ ωρα στον ηλιο εχω προβλημα..

Θέλει χαρτί απο δημόσιο νοσοκομείο και μετά είσαι αρχηγός.... ;)

Δηλαδή με αποκαλείς κάγκουρα ρε παλιό μαρσιποφόρο??? :lauphing

βασιλης φλωρινα
12-05-2008, 21:12

πως το κρινεις δηλαδη αυτο? δηλαδη οποιος παει να βαλει φιμε να πει θελω το καγκουρικο???

εχουμε δει και εχουμε δει αυτο ειναι καγουρια? εχουμε δει φιμε καφε, πρασινο κτλ να πω ναι.

καγκουρες ειναι αυτοι που βαζουν φιμε γιατι νομιζουν οτι ειναι ποιο ¨αγριοι¨ και δεν ξερουν καν την χρησημοτιτα τους......

dimi_cordoba
13-05-2008, 19:24
Καλησπέρα. Μεταξύ 3Μ και Madico ποια θα προτείνατε; Ποια μεμβράνη θα βάζατε εσείς; Ποια θεωρείται πιο ποιοτική πάντα από αυτές τις δύο έτσι);

G-P
13-05-2008, 23:33
ίδιες είναι όλες...
βάλε τις φτηνότερες επώνυμες...

Fantomas
14-05-2008, 10:10
Καλησπέρα. Μεταξύ 3Μ και Madico ποια θα προτείνατε; Ποια μεμβράνη θα βάζατε εσείς; Ποια θεωρείται πιο ποιοτική πάντα από αυτές τις δύο έτσι);

Εαν θες να βάλεις ΚΑΙ μπροστά τότε η Madico είναι μονόδρομος....:tu

Εαν όχι, ότι σου λέει ο G-P γιατί και οι 2 έχουν εγγύηση εφ'όρου ζωής! ;)

G@tos
19-05-2008, 00:55
αυριο θα παω για φιμε llumar και θελω να ρωτησω alu light η titanium...?

G@tos
19-05-2008, 02:57
Και κατι ακομα, εγω τωρα ειμαι νικολης.... (νεος οδηγος) με τα φιμε θα εχω καποιο νομικο προβλημα..? το λεω γιατι θα ειναι δισδιακριτο το Ν .....

G@tos
21-05-2008, 00:55
Τελικα, εβαλα τα alu light γιατι το titanium μου φανηκε πολυ ανοιχτο...
Αλλα οταν μπηκα μεσα στον ibizaro δυσκολευτηκα αρκετα να ο οδηγησω.. Βεβαια ηταν νυχτα οταν το πηρα... Ειναι ετσι επειδη το πρωτ΄οδηγησα μετα την τοποθετιση νυχτα η γενικα υπαρχει δυσκολια?
Επισης εχει κατι σαν γραμμες στο πισω μπαρμπριζ ... ειναι υγρασια η οποια θα φυγε με τον καιρο, η ειναι κατι αλλο..?:(
Ακομα εμαθα οτι η llumar ειχε καποτε μεμβρανες διαφανες για κλυμα και δεν τις εισαγει πια...
ειναι παρανομο να βαλεις διαφανη μεμβρανη στο μποστινο μπαρμπριζ?:confused:

βασιλης φλωρινα
21-05-2008, 01:20
κυριακο ειναι θεμα συνηθειας θα το συνηθησεις, οι πρωτες νυχτες θα ειναι λιγο δυσκολες... ανεβασε καμεια φωτο... ¨τις γραμμες¨ μηπως εννοεις εκεινες που ειναι για το ξεθαμπομα? οσο για την μπροστινη οσο ειναι για τα παραθυρα οδηγου συνοδηγου ετσι ειναι και για μπροστα.....

G@tos
21-05-2008, 01:31
οχι... ειναι καθετες... στην δεξια πλευρα του μπαρμπριζ... Η εγγυση λεει οτι αν υπαρχουν καποια θαμποματα στο πισω μπαρμπριζ θα φυγουν εντος 7 ημερων... αλλα δεν κσερω αν αυτο που εχω ειναι υγρασια...

βασιλης φλωρινα
21-05-2008, 01:33
οχι... ειναι καθετες... στην δεξια πλευρα του μπαρμπριζ... Η εγγυση λεει οτι αν υπαρχουν καποια θαμποματα στο πισω μπαρμπριζ θα φυγουν εντος 7 ημερων... αλλα δεν κσερω αν αυτο που εχω ειναι υγρασια...

πρωτη φορα το ακουω αυτο... αφου εχεις εγγυηση εφ ορου ζωης θα δεις πρεπει να εγινες πολυ ωραιος:tu :tu :tu

dimi_cordoba
28-05-2008, 23:23
Τελικά τις έβαλα και εγώ τις μεμβρανούλες. 3Μ τελικά έβαλα το 3ο στάδιο (το 35 δηλαδή). Άλλη αίσθηση το κάρο τόσο αισθητικά όσο και πρακτικά. Τελικά κάνουν δουλεια!!:tu Έλεγα να βάλω το 20άρι αλλά και αυτό μια χαρά σκούρο είναι. Ελπίζω μόνο να μη γίνουμε στόχος των μπλε!!:lauphing

STAM
29-05-2008, 19:13
Ελπίζω μόνο να μη γίνουμε στόχος των μπλε!!:lauphing

Άσε και εγώ όταν έβαλα το 3ο στάδιο φιμε όταν έβλεπα μπλε άνοιγα όλα τα παράθυρα, είναι ένα άγχος γενικά αλλά αν σε πιάσουνε πληρώνεις 40ευρω και είσαι κομπλέ. (80ε είναι κανονικά αλλά αν πας μέσα σε 10 μέρες να πληρώσεις είναι τα μισά το ξέρετε αυτό αλλά για όσους δεν)

Αργά η γρήγορα θα το συνηθίσουν τα μάτια σου και πραγματικά δε θα μπορείς να οδηγήσεις αμάξι χωρίς φιμε θα νομίζεις πως όλοι σε κοιτάνε.
Καλορίζικο σε όσους βάλανε
:tu :tu