PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Sprint Booster

alex76
01-08-2007, 17:42
Ποια είναι η γνώμη σας για το Sprint Booster?
Αξίζει για ibiza sport 101. Από 3.500+στροφές είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Στις χαμηλές όμως, θα ήθελα κάτι ακόμη.
Μπορεί να παίζει και το γεγονός ότι έχει μόλις 1200 χλμ.
Αν όχι Sprint Booster τι άλλο θια προτείνατε.
υ.γ. Δεν θέλω να ανεβάσω τελική, ούτε περισσότερα άλογα.
Αναμένω ιδέες, αν δεν έχετε φύγει όλοι για μπάνια

killbill
01-08-2007, 17:44
Να το βαλεις . Οι περισσοτεροι εμειναν πολυ ευχαριστημενοι , μεσα σε αυτους ειμαι και εγω

alex76
01-08-2007, 17:50
Να το βαλεις . Οι περισσοτεροι εμειναν πολυ ευχαριστημενοι , μεσα σε αυτους ειμαι και εγω

προβλήματα?
κανενα 200αρι που ειπαν κοστίζει

TSAKHS-EVIA
01-08-2007, 18:01
:confused: - τοσο κανει (!) απο προβληματα: μηδεν εως να σου κανει το καντραν χριστουγεννιατικο δεντρο ,δεν ειναι κατι στανταρ - κανε μια αναζητηση στο google στα Ελληνικα και θα βρεις ευχαριστημενους/δυσαρεστημενους χρηστες απο forum αρκετων μαρκων αυτοκινητων για να βγαλεις ενα καλο συμπερασμα

* αλλο προγραμμα αλλο αυτο το gadget ,αυτο δεν δινει ιπποδυναμη

alex76
01-08-2007, 18:38
:confused: - τοσο κανει (!) απο προβληματα: μηδεν εως να σου κανει το καντραν χριστουγεννιατικο δεντρο ,δεν ειναι κατι στανταρ - κανε μια αναζητηση στο google στα Ελληνικα και θα βρεις ευχαριστημενους/δυσαρεστημενους χρηστες απο forum αρκετων μαρκων αυτοκινητων για να βγαλεις ενα καλο συμπερασμα

* αλλο προγραμμα αλλο αυτο το gadget ,αυτο δεν δινει ιπποδυναμη

επειδή πρώτα έγραψα για το πρόγρσμμσ και μετά είδα ότι είχε γίνει ομαδική αγορά πριν από δύο χρόνια, αλλάζω την ερώτηση.
Υπήρχε πρόβλημα με κάποιοιν από αυτούς που το πήρε? Εντυπώσεις?

tasost
02-08-2007, 06:47
οχι κανεις δεν ειχε προβλημα....για την ομαδικη τωρα δεν ξερω αν ακομα ισχυει....στειλε καποιο πμ στα διοικηση...

αλλα...απο οτι ξερω οσοι μετεπειτα εβαλαν προγραμμα....το κατηργησαν μιας κ με το προγραμμα πεταλι κ πεταλουδα ξυπνανε....:D

G-P
02-08-2007, 08:15
αλλα...απο οτι ξερω οσοι μετεπειτα εβαλαν προγραμμα....το κατηργησαν μιας κ με το προγραμμα πεταλι κ πεταλουδα ξυπνανε....:D

όχι όλοι... ;)

ψάξε λιγο Αλεξ...
πηγμενο ειναι το φορουμ με γνωμες για το θεμα...

tasost
02-08-2007, 11:07
οχι κανεις δεν ειχε προβλημα....για την ομαδικη τωρα δεν ξερω αν ακομα ισχυει....στειλε καποιο πμ στα διοικηση...

λαθος μου που ημουν απολυτος....απο οσους ξερω....κ απο οσο ξερω...οι περισοτεροι...:D :D :D

G-P
02-08-2007, 11:17
και λαθη να κανεις...:)
εγω σ'αγαπω...!!!!!!!!! :D :D

(ερχεται και το συμβόλαιο αγάπη...????) :rofl:rofl:rofl:rofl

Ramidakos
02-08-2007, 11:30
και λαθη να κανεις...:)
εγω σ'αγαπω...!!!!!!!!! :D :D
(ερχεται και το συμβόλαιο αγάπη...????) :rofl:rofl:rofl:rofl
Κουφέτα πότε θα φάμε; :lauphing

tasost
02-08-2007, 12:42
Κουφέτα πότε θα φάμε; :lauphing

ειμαστε γεννημενοι ο ενας για τον αλλον...τελος...:rofl :rofl :rofl

ζηλευεις μαρη κουφαλα?:lauphing :lauphing :lauphing

{{{wizard}}}
02-08-2007, 12:54
Εγώ έχω το booster Πάνω απο 40.000km και δεν άναψε ποτέ ούτε ένα λαμπιόνι... Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!

LPJT
02-08-2007, 12:56
nai e? diladi mazi me programma vlepis megali diafora?

haris
02-08-2007, 19:56
εγω το εχω στο ibiza εδω και 10.000 χλμ και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος σε θεματα αποδοσης. Μου αρεσει που με αυτο το πραγματακι το αυτ/το εγινε αρκετα νευρικο ,αλλα δυστυχως πρεπει να το ταίζεις τα αναλογα... Εγω παντως το συνιστω σε οποιον θελει <<νέυρο>> αλλα δεν τον νοιαζουν και τα λιγα παραπανω ευρωπουλα για βενζινη.

WiSe
19-08-2007, 17:59
200 eurw den einai polla omws ???

TSAKHS-EVIA
19-08-2007, 20:54
:cool: - βαλε κατι παραπανω και βαζεις προγραμμα (!)

WiSe
19-08-2007, 21:24
kai kanei thn idia douleia omws? :confused:

Biliou
19-08-2007, 23:10
Ότι κάνει, κάνει τώρα δεν ξέρω ακριβώς κατά πόσο...Εγώ αν σκεφτόμουν κάτι τέτοιο πάντως, σε πρόγραμμα θα πήγαινα...

alex76
20-08-2007, 01:18
Ότι κάνει, κάνει τώρα δεν ξέρω ακριβώς κατά πόσο...Εγώ αν σκεφτόμουν κάτι τέτοιο πάντως, σε πρόγραμμα θα πήγαινα...

τι άλλο μπορούμε να βάλουμε δηλαδή για να αποκτήσει νεύρο το ibizaki μας στις χαμηλές στροφές (όχι και ιπποδύναμη) εκτός από το sprint booster?
ανοίξαμε και σας... περιμένουμε

Biliou
20-08-2007, 10:04
Τι άλλο??Κοίτα μη ζητάς κ πολλά θαύματα δεν γίνονται... Μπορείς κάλλιστα να βάλεις 14άρες ζάντες, ή να ξυλώσεις όλα τα πλαστικά κ τα καθίσματα για να μειώσεις το βάρος! Αυτά θα έλεγα!!:D :D :p

tasost
20-08-2007, 11:07
τι άλλο μπορούμε να βάλουμε δηλαδή για να αποκτήσει νεύρο το ibizaki μας στις χαμηλές στροφές (όχι και ιπποδύναμη) εκτός από το sprint booster?
ανοίξαμε και σας... περιμένουμε

στα χαντ μειντ προγραμματα....μπορει (ο θεος το ξερει...) να δωσει βαση μονο πανω στη αυξηση της ροπης....να αλλαξει τη χαρτογραφηση....ωστε απο χαμηλα να αρπαζει σαφως καλυτερα....(με μια επιφυλαξη γιατι ασφαλιστης-ξερολας Ελληνας ειμαι...οχι προγραμματιστης:D )

αλλα μην ξεχνας οτι το αμαξι σου....ειναι ακομα σε περιοδο στρωσιματος ....διαφορα θα δεις μετα τα 15000 + χλμ οπου εκει θα ανοιξει ακομα περισοτερα το μοτερ....
p.s. το τιγκαρες στα ηχεια...βαρυνε ...κ τωρα μας παραπονιεσαι....:lauphing :lauphing :lauphing

Zuratharamon
20-08-2007, 11:11
Πριν κάνεις οτιδήποτε , περίμενε όπως λέει και ο Τάσος.

Μην το σκίσεις από την αρχή, με ρέγουλα
Εγώ πάντως το sprint booster το έβαλα μεταχείρα στα 100€ και τα άξιζει τα λεφτά του.

Όσο για κατανάλωση, εντός πόλης για 2000 ΚΜ είμαι κάπου στο 9λ/100 με βάση το trip computer και για 2.500ΚΜ εκτός πόλης και εθνική με ac και φουλ φορτίο γύρω στο 7-7.5

(και του δωσα να καταλάβει γιατί είχα να πίασω το ibizaki από τον Απρίλιο και ποιος ξέρει ΠΟΤΕ θα το ξαναοδηγήσω)

tasost
20-08-2007, 11:15
Πριν κάνεις οτιδήποτε , περίμενε όπως λέει και ο Τάσος.

Μην το σκίσεις από την αρχή, με ρέγουλα
Εγώ πάντως το sprint booster το έβαλα μεταχείρα στα 100€ και τα άξιζει τα λεφτά του.

Όσο για κατανάλωση, εντός πόλης για 2000 ΚΜ είμαι κάπου στο 9λ/100 με βάση το trip computer και για 2.500ΚΜ εκτός πόλης και εθνική με ac και φουλ φορτίο γύρω στο 7-7.5

(και του δωσα να καταλάβει γιατί είχα να πίασω το ibizaki από τον Απρίλιο και ποιος ξέρει ΠΟΤΕ θα το ξαναοδηγήσω)

τρομαξα...λεω απαντησε το βρυκολακιξ-μοντεριξ αφανιξ ατομο...κ θα μας κραζει ΠΑΛΙ...

πανο ποσα χλμ εχει το αμαξι τωρα?τι βενζινη του βαζεις?

Zuratharamon
20-08-2007, 11:36
Αφού ξέρεις οτι θα σε κράξω, γιατί τα κάνεις? Χεχεχεχεχχ
Το αμάξι πάει για το σερβις των 22.500 ΚΜ και του βάζω Shell Vpower 95 σχεδόν πάντα.
Άντε να μπαίνει απλή Shell 95 σε αφραγκίες από τον αδερφό μου

Γιατι?

tasost
20-08-2007, 11:39
...Γιατι?

αρκετουτσικα σου καιει μεσα στη πολη...σε σχεση με των υπολοιπων που φορανε κ προγραμμα...

εκτος αν οι τιμες ...που αναφερεις ειναι με βλεψεις προς τσαρουχι....το γκαζι...:D

Zuratharamon
20-08-2007, 11:44
Το ξέρω ότι είναι αρκετά, σε κουβέντα που είχα με τον IbizaSound μου έλεγε ότι βλέπει τέτοιες τιμές όταν το πάει τάπα το αμάξι.

Εμένα, το παίρνει ο πατέρας μου που και που για να πάει στη δουλεία (7 ΚΜ / 45mins) και ο αδερφός μου - και οι 2 ξέρω πως δεν είναι γκαζοφονιάδες ;)

Τι να πώ... Άντε πες το στη Seat για την κατανάλωση και να πιστέψουν πως δεν το πατάς!

killbill
20-08-2007, 11:56
αρκετουτσικα σου καιει μεσα στη πολη...σε σχεση με των υπολοιπων που φορανε κ προγραμμα...

E, χμ , πως ειπατε?? Εγω οταν βλεπω 11 κατι - ή ακομα πιο σπανια 10 κατι - ειμαι ευτυχισμενος ! Ο μεσος ορος μου ειναι 12 !:( (με revo)

tasost
20-08-2007, 12:41
E, χμ , πως ειπατε?? Εγω οταν βλεπω 11 κατι - ή ακομα πιο σπανια 10 κατι - ειμαι ευτυχισμενος ! Ο μεσος ορος μου ειναι 12 !:( (με revo)

Α) για τις μετρησεις ...απαραιτητο θα πρεπει να ειναι , να μην υπαρχει τιποτα ενδιαμεσο μεταξυ σολας παπουτσιου κ πενταλ γκαζιου.....κοινως

απαγορευονται...:helpsmilie

καθε λογης ξυλοποδαρα
ειδη/υλικα οικοδομης τουβλα/τσιμεντολιθοι
εκτος κλειστου παπουτσιου, καθε ειδους τσαρουχι, γοβες, πλατφορμεςΒ) δεν χρειαζεται να ακουμε την σκουπα, την εξατμιση,ΚΑΙ τα λαστιχα (Δ.Π.)
Γ )δεν χρειαζεται να βλεπουμε την βελονα του στροφομετρου να δειχνει μετα την δωδεκατη (Π΅ως?)
Δ) δεν μιλαμε για περιοχες με κλιση ανω των 10%(εμπρος καλο μου μουλαρακι)
Ε) το αμαξι ειναι μεταφορικο μεσο....στην αδεια αναγραφονται οι θεσεις για τους επιβατες ....αρα ΔΕΝ βαζουμε ατομα (με βαρος ανω των 100 κιλων) περισοτερα απο αυτα που αναγραφει η αδεια...το ιδιο ισχυει κ με το χωρο αποσκευων ..ειναι ετσι διαμορφωμενος ωστε να μας δειχνει τα ορια του (εχω ενα ιμπιζα αγροτικο...αν δεις τι του χω φορτωσει....)
ΣΤ) χαρτοκουτες κ σαμπγουφεροκουτες αυξανουν το βαρος του ΙΧ (ειδικα του ΝΟΥΝΟΥ---->προτιμηστε το λαιτ)
Ζ) καθε λογης φουστανελες, εξαντρικ προφυλακτηρες, κ ειδικου τυπου σποιλες επιβαρυνουν
Η) τερατογεννεσεις σε διαστασεις ελαστικων- ζαντων...μεγαλωνουν τον μαρσιπο...αλλα επιβαρυνουν τα παραπανω λεγομενα (ελα μωρε αφου την επαιρνε τη 19αρα...)
Θ) περα απο την πλακα ....οσοι εχουν βαλει προγραμμα (οχι ολοι...αλλα με οσους εχω συζητησει) προ κ μετα προγραμματος εχουν δει οικονομια...σε οικονομικη οδηγηση.

alex76
20-08-2007, 13:26
με κάλυψες απόλυτα φίλτατε τάσο μας, αυτό θα πει... σφαιρική ενημέρωση.
πλάκα κάνω. δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι ακόμη, ενημερωτικά ρώτησα γιατί επίκεινται παπουτσια με... βέρες (!!!).
Το αμάξι έχει 3.500 χιλιόμετρα σε ένα μήνα (!!!) και μέχρι τα 2000 χλμετρα σχεδόν ποτέ (με εξαίρεση 2-3 φορές) δεν ανέβηκε πάνω από τις 3.000 στροφές. Να φανταστείς στα 3.500 συνολικά, μια φορά μόνο έπιασε τα 200 και άλλη μία τα 195 στις 6 παρά κάτι χιλιάδες στροφές και πήγαινε κι άλλο αλλά δεν γούσταρα να το πατήσω κι άλλο.
από 2500+ αρχίζω σιγά σιγά και το πατάω όχι πολύ όμως.
υ.γ. σήμερα το πήγα σε έναν κολλητό μου συνεργείο και του συμπλήρωσε 80 περίπου ml λάδι, από αυτό που του είχα βάλει στα 1500 χλμ (είχε περισσέψει). δεν τα κατέχω αυτά, έτσι μου το είπε έτσι το λέω. του έχω πάντως, ΤΥΦΛΗ εμπιστοσύνη.
υ.γ 2 ΚΑΙ ΓΩ για αρχή μόνο vpower βάζω. έχω σταμπάρει 2-3 βενζινάδικα sheel βόρεια προαστειά και βάζω μόνο εκεί, εκτός ελάχιστων περιπτώσεων.
υ.γ 3. κάποια στιγμή, θα το... φάει το χαμηλωματάκι του. στις λακούβες λίγο, το αισθάνομαι ένα πολύ μικρό, πως να το πω, αναπήδημα. στις στροφές πάντως, πύραυλος. Δεν καταλαβαίνει... τίποτα.

alex76
20-08-2007, 13:28
σορρυ αν ξέφυγα από το θέμα

@topos
20-08-2007, 16:47
με κάλυψες απόλυτα φίλτατε τάσο μας, αυτό θα πει... σφαιρική ενημέρωση.
πλάκα κάνω. δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι ακόμη, ενημερωτικά ρώτησα γιατί επίκεινται παπουτσια με... βέρες (!!!).
Το αμάξι έχει 3.500 χιλιόμετρα σε ένα μήνα (!!!) και μέχρι τα 2000 χλμετρα σχεδόν ποτέ (με εξαίρεση 2-3 φορές) δεν ανέβηκε πάνω από τις 3.000 στροφές. Να φανταστείς στα 3.500 συνολικά, μια φορά μόνο έπιασε τα 200 και άλλη μία τα 195 στις 6 παρά κάτι χιλιάδες στροφές και πήγαινε κι άλλο αλλά δεν γούσταρα να το πατήσω κι άλλο.
από 2500+ αρχίζω σιγά σιγά και το πατάω όχι πολύ όμως.
υ.γ. σήμερα το πήγα σε έναν κολλητό μου συνεργείο και του συμπλήρωσε 80 περίπου ml λάδι, από αυτό που του είχα βάλει στα 1500 χλμ (είχε περισσέψει). δεν τα κατέχω αυτά, έτσι μου το είπε έτσι το λέω. του έχω πάντως, ΤΥΦΛΗ εμπιστοσύνη.
υ.γ 2 ΚΑΙ ΓΩ για αρχή μόνο vpower βάζω. έχω σταμπάρει 2-3 βενζινάδικα sheel βόρεια προαστειά και βάζω μόνο εκεί, εκτός ελάχιστων περιπτώσεων.
υ.γ 3. κάποια στιγμή, θα το... φάει το χαμηλωματάκι του. στις λακούβες λίγο, το αισθάνομαι ένα πολύ μικρό, πως να το πω, αναπήδημα. στις στροφές πάντως, πύραυλος. Δεν καταλαβαίνει... τίποτα.

Μα ειλικρινα τωρα...
Επιασες τα 200 σε στρωσιμο...?:confused::confused:
Και εχεις την εντυπωση πως εχει και αλλο..?:lauphing:lauphing
(Το ποσο εχει ακομα απο κει και πανω εξαρταται μονο απο κλιση και μποφωρ...Μην σου πω πως για να τα επιασες με σφιχτο κινητηρα θα πρεπει να εστεκαν και τα δυο...)

alex76
20-08-2007, 17:16
Μα ειλικρινα τωρα...
Επιασες τα 200 σε στρωσιμο...?:confused::confused:
Και εχεις την εντυπωση πως εχει και αλλο..?:lauphing:lauphing
(Το ποσο εχει ακομα απο κει και πανω εξαρταται μονο απο κλιση και μποφωρ...Μην σου πω πως για να τα επιασες με σφιχτο κινητηρα θα πρεπει να εστεκαν και τα δυο...)

γύρω στα 2.500 χλμ είχε τότε. Αττική οδό, προς Κορωπί, ευθεία, άδειος δρόμος, με γαργάλαγε το άτιμο. ολο 3.000, 3.000, 3.000. μόλις η βελόνα άγγιξε 200, έκοψα. έλαααα δεν έχω ξαναπιάσει τόσα, το προηγούμενο μέχρι 180 πήγαινε. ΉΤΑΝ Κ@υλα πάντως. δεν καταλάβαινες τίποτα
θυμάμαι με το ΥΑΡΙΣ του αδερφού μου είχα πιάσει 190 και το αυτοκινητο έτριζε σα να ήταν έτοιμο να διαλυθεί.

WiSe
20-08-2007, 21:45
Pantws giauto pou eipes gia tis strofes... kopse kati :p... eixa citroen xsara prin.. oute ston upno tou tetia krathmata... (dusthxws :()

G-P
20-08-2007, 21:47
Αττική οδό, προς Κορωπί, ευθεία, άδειος δρόμος,

και ο διάδρομος 3 του Ελ.Βενιζέλος ελεύθερος...!!!!!!!!!! :lauphing

Μπράβο ρε Αλεξ:p
πιές του αιμα να γουστάρεις και συ και αυτό... :tu

Darkside
20-08-2007, 23:11
γύρω στα 2.500 χλμ είχε τότε. Αττική οδό, προς Κορωπί, ευθεία, άδειος δρόμος, με γαργάλαγε το άτιμο. ολο 3.000, 3.000, 3.000. μόλις η βελόνα άγγιξε 200, έκοψα. έλαααα δεν έχω ξαναπιάσει τόσα, το προηγούμενο μέχρι 180 πήγαινε. ΉΤΑΝ Κ@υλα πάντως. δεν καταλάβαινες τίποτα
θυμάμαι με το ΥΑΡΙΣ του αδερφού μου είχα πιάσει 190 και το αυτοκινητο έτριζε σα να ήταν έτοιμο να διαλυθεί.

Στο γνωστο σημειο ολα τα αμαξια τελικιαζουν,,,μια κατηφορα περιπου 2χιλιομετρα,,και παντα ο αερας(μα παντα),,φυσαει στην ιδια κατευθυνση,,οποτε αν σε καποιον αλλον δρομο βλεπεις να μην πιανει ουτε τα 190,,μην απογοητευτεις,,,:p

Υ.Γ 1. αν δεις μπροστα σου ενα 5αρι RS ασημι,,αστο μπροστα σου,,,,:p
Υ.Γ.2. αν δεις πισω σου ενα 5αρι RS ασημι,,,αστο να παει μπροστα σου,,,:lauphing

alex76
21-08-2007, 00:40
Στο γνωστο σημειο ολα τα αμαξια τελικιαζουν,,,μια κατηφορα περιπου 2χιλιομετρα,,και παντα ο αερας(μα παντα),,φυσαει στην ιδια κατευθυνση,,οποτε αν σε καποιον αλλον δρομο βλεπεις να μην πιανει ουτε τα 190,,μην απογοητευτεις,,,:p

Υ.Γ.2. αν δεις πισω σου ενα 5αρι RS ασημι,,,αστο να παει μπροστα σου,,,:lauphing

έχω πιάσει και 195 πάλι στην αττική οδό μόλις μπήκα από ελευσίνα. πάλι σταμάτησα όμως, δεν ήθελα να πάει και άλλο. και να σου πω κάτι και με 190 ικανοποιημένος είμαι. και με 200 σούπερ ικανοποιημένος, σου είπα 10 χρόνια μέχρι 170 άντε 180 έπιανα με το ζόρι.
ξεφύγαμε από το θέμα μας όμως,
sprint booster λοιπόν...

alex76
21-08-2007, 00:45
Pantws giauto pou eipes gia tis strofes... kopse kati :p... eixa citroen xsara prin.. oute ston upno tou tetia krathmata... (dusthxws :()

τι ενοείς δεν κατάλαβα αλλά δεν πειράζει.
δεν έχω οδηγήσει ξαρά και δεν ξέρω. ξέρω ότι μπήκα σε στροφή στα βριλλήσια που ο δρόμος είναι τζάμι και με το προηγούμενο χαμηλωμένο, και καινούργια λάστιχα και παραλίγο να δω τα πλακάκια ανάποδα, και δεν κατάλαβε τίποτα. απλώς μου αρέσουν πολύ τα πατήματα του. με χαλάει λίγο αυτό που είπα για τις λακούβες. αλλά είναι αμελητέα ποσότητα

WiSe
21-08-2007, 00:46
ennow oti to ibiza den strivri san to xsara... einai ligo monokomato amaksi... thelei kai auto ta kolpa tou tespa...

......egw se auth thn eutheia eixa piasei 210.... les na exw 105hp telika ?:confused: h fusage 10 mpofor thetikos anemos... h anevike h muwpia mou...:rolleyes:

alex76
21-08-2007, 01:03
ennow oti to ibiza den strivri san to xsara... einai ligo monokomato amaksi... thelei kai auto ta kolpa tou tespa...

......egw se auth thn eutheia eixa piasei 210.... les na exw 105hp telika ?:confused: h fusage 10 mpofor thetikos anemos... h anevike h muwpia mou...:rolleyes:

εγώ πάντως, αν πιάσω 200+ θα μου ανέβει σίγουρα η μυωπία!!!:tu :tu :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

tasost
21-08-2007, 08:04
και παντα ο αερας(μα παντα),,φυσαει στην ιδια κατευθυνση,,

οταν στηνουν το φωτογραφικο οι μπαγασες...δεν καταλαβαινουν με τπτ τον αερα που τους φυσαει....:D :D :D

τασο προσκυνω....:notworthy :notworthy :notworthy

chemic
22-08-2007, 14:09
το πατάς δε το πατάς, βάλε το μπούστερ! Αξίζει τα λεφτά του (1.4 100άλογα) Το αμάξι μεταμορφώνεται πραγματικά και επιτέλους ξεκινάει στις ανηφόρες (δε συζηταω για το κλιμά)! Το μόνο που έχω εντοπίσει είναι ότι αν πατάς ελάχιστα το γκάζι ενώ ρολάρεις είναι λίγο νευρική η αντίδραση του ακόμα και με 5η.
Εκτός αν σχεδιάζεις άμεσα να βάλεις πρόγραμμα, οπότε δεν ξέρω
στη μεταμόρφωση θα το βρεις 170 ευρώ

tasost
23-08-2007, 07:22
το πατάς δε το πατάς, βάλε το μπούστερ!

παιδες βοηθαει....

G-P
23-08-2007, 09:39
παιδες βοηθαει....

αν πατάς ελάχιστα το γκάζι ενώ ρολάρεις είναι λίγο νευρική η αντίδραση του ακόμα και με 5η

+1 και απο μενα

Arlo
23-08-2007, 10:38
Ρε παίδες υπάρχει κανένα SprintBooster για τεστ?Έχω ακόυσει τόσα θετικά αλλά και τόσα αρνητικά που θα ήθελα πάρα πολύ να το δοκιμάσω πριν σκάσω το 170άρι.Γενικώς την ψάχνω σε forums και μαγαζιά και ο καθένας λέει τα δικά του.Απ όσα διαβάζω μπαίνει και βγαίνει πανεύκολα.Έτσι δεν είναι?Υπάρχει κανείς διαθέσιμος να βοηθήσει έναν αναποφάσιστο?

Zuratharamon
23-08-2007, 11:18
Captain Arlo, αν δεν κάνω λάθος το τοποθετεί ο Μακρής στο Γαλάτσι για δοκιμή. Μπορείς να του τηλεφωνήσεις και να ρωτήσεις, δεν χάνεις κάτι!

tasost
23-08-2007, 11:45
Captain Arlo, αν δεν κάνω λάθος το τοποθετεί ο Μακρής στο Γαλάτσι για δοκιμή. Μπορείς να του τηλεφωνήσεις και να ρωτήσεις, δεν χάνεις κάτι!

ή σε κανα μιτινγκ....σε τεστ ντραιβ κανενος παιδιου που το φοραει...η ξεφυσωμα απο αλλο κ τοποθετηση στο δικο σου...:D

chemic
23-08-2007, 13:22
και ο μπουλέκος σε αφήνει να το δοκιμάσεις και ίσως όλοι, αφού η τοποθέτηση του είναι υπόθεση 30 δευτερολεπτων. Στο ίδιο συνεργείο πάντως στα 170 μου το άφησαν κατευθείαν, χωρίς να τους πω τίποτα, ενώ μου είπαν πως αλλού το έχουν 200+ αφού από αυτόν τα παίρνουν (και ο ίδιος πάντως μου είχε πει τηλεφωνικά 175+φπα)
του έδωσα άλλα 170 για σέρβις βέβαια...

alex76
23-08-2007, 13:30
Ρε παίδες υπάρχει κανένα SprintBooster για τεστ?Έχω ακόυσει τόσα θετικά αλλά και τόσα αρνητικά που θα ήθελα πάρα πολύ να το δοκιμάσω πριν σκάσω το 170άρι.Γενικώς την ψάχνω σε forums και μαγαζιά και ο καθένας λέει τα δικά του.Απ όσα διαβάζω μπαίνει και βγαίνει πανεύκολα.Έτσι δεν είναι?Υπάρχει κανείς διαθέσιμος να βοηθήσει έναν αναποφάσιστο?

ο μακρής όντως σε αφήνει να το δοκιμάσεις. μου το είχε προτείνει και μένα όταν είχα πάει για σέρβις

kpilidis
23-08-2007, 20:45
και τελος τα off topic.........

TSAKHS-EVIA
23-08-2007, 22:55
:confused: - οσοι το εχουν τι διαφορα παρατηρησαν απο καταναλωση ?

haris
23-08-2007, 23:07
:confused: - οσοι το εχουν τι διαφορα παρατηρησαν απο καταναλωση ?

μικρη αυξηση...αλλα αξιζει...:lauphing

thebeast
31-08-2007, 20:17
Σημερα παρασκευη εβαλα κι εγω το μαραφετι,

το γνωστο προβλημα με τις στροφες τις οποιες το αμαξι τις κραταει για ενα μικρο χρονικο διαστημα ακομα κι αν αφησεις το γκαζι το παρατηρησα κι εγω με την σειρα μου,

λιγο περισσοτερη καταναλωση( συγκεκριμενα θα δωσω info αργοτερα)

ΑΛΛΑ...με το που πατας γκαζι το αμαξι ανταποκρινεται σχεδον αμεσως, στην ουσια αποτι καταλαβα, το μαραφετι αυτο ανοιγει σε σχεση με πριν περισσοτερο ή πιο γρηγορα την πεταλουδα, ακομα δεν ειμαι 100% σιγουρος, αλλα πιο πολυ με πειθει η θεωρία του "πιο γρηγορα".

Πριν το SP το αμαξι αργουσε να δωσει γκαζι οταν το σανιδωνες, που σε συγκριση με τορα τα δινει πολυ πιο γρηγορα.

Το συνιστω ανεπιφυλακτα!!

kaklios design top gun
02-09-2007, 10:39
τι ειναι το sprint booster:
Οι απαιτήσεις σε επίπεδο οικονομίας και ομαλής λειτουργίας συνεπάγονται εξελιγμένα συστήματα διαχείρισης και ελέγχου, τα οποία θυσιάζουν την οδηγική απόλαυση.

Ενας από αυτούς τους μηχανισμούς είναι και το ηλεκτρονικό γκάζι, δηλαδή ο ηλεκτρονικός έλεγχος της πεταλούδας του γκαζιού από τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου. Το ηλεκτρονικό γκάζι είναι απαραίτητο για την καλύτερη λειτουργία εφαρμογών όπως ο κόφτης στροφών, το traction control και το cruise control. Αλλο ένα πλεονέκτημα του συστήματος για τους κατασκευαστές, αλλά μειονέκτημα για τους ενθουσιώδεις οδηγούς, είναι ότι με το ηλεκτρονικό γκάζι μπορείς να ρυθμίσεις την ταχύτητα απόκρισης της πεταλούδας στο πάτημα του πεντάλ. Οσο άγριος κι αν είναι ο οδηγός με το γκάζι, το σύστημα ανοιγοκλείνει την πεταλούδα σε ρυθμό χελώνας, προστατεύοντας τις βάσεις της μηχανής και το συμπλέκτη -αλλά καταστρέφοντας τη καλή απόκριση του γκαζιού.

Το καλό το παλικάρι…
Τι κάνουμε όταν δεν μπορούμε να ρυθμίσουμε ένα ηλεκτρονικό εξάρτημα? Το ξεγελάμε! Αυτό ακριβώς κάνει και το Sprint Booster, ένα ολοκληρωμένο κύκλωμα με τρεις επεξεργαστές, το οποίο παρεμβάλλεται ανάμεσα στο ποτενσιόμετρο του γκαζιού και τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου στέλνοντας στην ECU διαφορετικά σήματα. Το επεξεργασμένο σήμα αναγκάζει τον εγκέφαλο να ανοίξει πιο γρήγορα την πεταλούδα, και το πρόβλημα της υστέρησης ελαχιστοποιείται.

Piece of cake
Η εγκατάσταση του Sprint Booster είναι πολύ απλή: τοποθετείται ακριβώς πάνω από το πεντάλ του γκαζιού, και εμείς το βάλαμε εύκολα σε ένα Opel Astra 1.4. Η διαδικασία τοποθέτησης είναι σχεδόν ίδια για όλα τα αυτοκίνητα.
Αρχικά τραβάμε το κάθισμα του οδηγού τέρμα πίσω και σηκώνουμε τέρμα πάνω το τιμόνι για να δημιουργήσουμε όσο το δυνατό περισσότερο χώρο. Ξαπλώνουμε στο χαλάκι του οδηγού και βρίσκουμε τη φίσα του ποτενσιόμετρου, πάνω από το πετάλι του γκαζιού. Πάνω στη φίσα θα δείτε μια κόκκινη ασφάλεια που πρέπει να την τραβήξετε προς το μέρος σας για να την ξεκουμπώσετε. Μετά τραβήξτε την προς τα πάνω, και φέρτε την μπροστά από το πετάλι. Εφαρμόστε το Sprint Booster, κουμπώστε πάλι την κόκκινη ασφάλεια, και τοποθετήστε τη φίσα με το προσαρμοσμένο Sprint Booster στην αρχική της θέση.
Σιγουρευτείτε ότι όλα κούμπωσαν σωστά, αλλιώς μόλις πάρει μπροστά το αυτοκίνητο η ECU θα θεωρήσει ότι το γκάζι είναι πατημένο τέρμα! Και επειδή το Sprint Booster δεν έχει δική του ασφάλεια όπως η φίσα, φροντίστε
να το ασφαλίσετε στη θέση του εσείς με μονωτική ταινία ή θερμόκολλα σιλικόνης.

Στο δρόμο…
…ο κινητήρας αποκρίνεται καλύτερα στις εντολές του πεντάλ. Βάζουμε πρώτη και ξεκινάμε. Στο άφημα και στο πάτημα του γκαζιού στις χαμηλές rpm ο κινητήρας αποκρίνεται στο μισό περίπου χρόνο απ’ ό,τι πριν. Επιταχύνοντας με 3η και 4η κρατώντας τον κινητήρα στη μεσαία περιοχή στροφών, ο χρόνος απόκρισης έχει σχεδόν εξαλειφθεί.
Στις ψηλές rpm η διαφορά είναι τεράστια. Αν δεν ξέρεις ότι το αυτοκίνητο έχει ηλεκτρονικό γκάζι, δεν θα το καταλάβαινες. Το Sprint Booster βοηθά πολύ στα κατεβάσματα και στις προσπεράσεις, και κάνει το αυτοκίνητο ασφαλέστερο και πιο διασκεδαστικό.

Πόρισμα:
Το Sprint Booster θα ικανοποιήσει ιδιαίτερα όσους δεν ανέχονται την υστέρηση απόκρισης ενός αυτοκινήτου με ηλεκτρονικό γκάζι. Το συνιστούμε ανεπιφύλακτα!

thebeast
03-09-2007, 11:20
Ευγε !!!! :notworthy:notworthy:tu

nightbird
10-09-2007, 08:48
παίδες η εγκατάσταση σε μερικά αυτοκίνητα δεν είναι παιχνιδάκι... στο ibiza μου για παραδειγμα μοντελο 2001 απλα ειναι αδύνατο να το βάλεις έφαγα 2 ωρες ξαπλωμένοσ κάτω απο το τιμόνι. είχα βγάλει πλαστικά είχα βάλει φακούς για να βλέπω αλλα άκυρο... η φύσα που εχει εμένα είναι ψιλο στρογγυλή με δύο σειρές απο 4 pins και δεν ταιριάζει... τωρα αν έχει και άλλη φύσα αλλού δεν ξέρω αλλα είναι αδύνατο να την βρείς διότι είναι τα καλώδια απο τις ασφάλειες και ο σωλήνας απο το τιμόνι οπου σου κάνουν την πρόσβαση αδύνατη...

G-P
10-09-2007, 09:01
τωρα αν έχει και άλλη φύσα αλλού δεν ξέρω αλλα είναι αδύνατο να την βρείς διότι είναι τα καλώδια απο τις ασφάλειες και ο σωλήνας απο το τιμόνι οπου σου κάνουν την πρόσβαση αδύνατη...

Μίλα με τον FABIA TUNING καλύτερα γιατι κατι ίσως έχεις παραλήψει... ;)
Στην τελική κανονίζεις και περνας απο το σπίτι του και στο κοιτάει μια στιγμή... :tu

@topos
10-09-2007, 09:21
Παιδια και εγω που το κοιταξα λιγο προχθες θεωρω πως μαλλον ειναι αρκετα "μανικι" (σε ibiza facelift 85αρη).

tasost
10-09-2007, 09:22
παίδες η εγκατάσταση σε μερικά αυτοκίνητα δεν είναι παιχνιδάκι... στο ibiza μου για παραδειγμα μοντελο 2001 απλα ειναι αδύνατο να το βάλεις έφαγα 2 ωρες ξαπλωμένοσ κάτω απο το τιμόνι. είχα βγάλει πλαστικά είχα βάλει φακούς για να βλέπω αλλα άκυρο... η φύσα που εχει εμένα είναι ψιλο στρογγυλή με δύο σειρές απο 4 pins και δεν ταιριάζει... τωρα αν έχει και άλλη φύσα αλλού δεν ξέρω αλλα είναι αδύνατο να την βρείς διότι είναι τα καλώδια απο τις ασφάλειες και ο σωλήνας απο το τιμόνι οπου σου κάνουν την πρόσβαση αδύνατη...

ακη δεν ειμαστε ειδικοι...στο να μαστορευουμε....εδω δεν ειναι οι μαστορες... δες τι σου χω απαντησει εκει που ξαναεγραψες για το sb

nightbird
11-09-2007, 11:20
λοιπον ακοθω προσφορες ποιος θα με βοηθησει να το βάλω?

nightbird
12-09-2007, 11:20
υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει το sb σε μοντέλο του 2001?

tasost
12-09-2007, 11:55
υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει το sb σε μοντέλο του 2001?

ρε ακη παρε ενα τηλ το σαββα κ κανε ενα κοπο να βρεθειτε...να στο βαλει...αθηνα μενουμε ...καποια ωρα κ μερος θα βρεθειτε να με κερασετε ενα καφε...:lauphing :lauphing :lauphing

kaklios design top gun
12-09-2007, 19:51
εγω αλλα μου το εβαλε ο μηχανικος μουκ δεν ξερω παντος το εβαλε μπαμ μπαμ

sokrates
20-03-2008, 23:09
Η κατανάλωση σε μένα ανέβηκε 0.5 λίτρο, καλά δεν είναι?

Atogian
21-03-2008, 09:59
Κατανάλωση ναι όντως ανεβαίνει λίγο. Η τοποθέτηση είναι γελία, σκύβεις, βλέπεις την αρχή του πεντάλ του γκάζιου, ξεσυνδέεις ένα τσίπακι που έχει εκεί, και βάζεις ανάμεσα το sb, βάζεις μπρος το οδήγας και όλοι σε περνάνε για νέο οδηγό μέχρι να το συνηθίσεις.

Red Power
22-03-2008, 19:07
Από ότι έμαθα θα βγει πρόγραμμα που θα κάνει την δουλειά του sprintbooster.

G-P
22-03-2008, 20:34
Ολα αυτά τα ακούω βερεσε...
Και να αυτό γιατι όποιος μπαίνει στο αμαξι λέει
"αυτό ακούει ρε συ αμέσως..."
Το πρόγραμμα δεν θα κάνει ποτέ ότι το πουστερ.

enigma
23-03-2008, 20:45
Ακριβώς!Όπως το booster δεν το κάνει ντιζάτο, έτσι και το πρόγραμμα δεν υποκαθιστά την μ@λ@κία αυτή....

Atogian
23-03-2008, 21:08
Εγώ τώρα που εχω sb μου φαίνεται ότι το πρόβλημα έχει λυθεί στο 90%, όταν βάλω πρόγραμα θα βελτιωθεί άραγε κι άλλο?

lefteris
24-03-2008, 09:23
Παιδια πουλαω ενα στα 150€
μου ειπαν οτι κανει σε FR

Atogian
24-03-2008, 12:49
Φίλε αυτή υποτίθεται είναι αγγελία και ο κανώνισμος λέει ότι πρέπει να έχεις 10 ποστς για να δημοσιεύσεις αγγελία, άσε που το έχεις βάλει και σε λάθος θέμα(πολύ φιλικα Ατογιάν)

top gun power
24-03-2008, 21:55
Ακριβώς!Όπως το booster δεν το κάνει ντιζάτο, έτσι και το πρόγραμμα δεν υποκαθιστά την μ@λ@κία αυτή....
+100000000
M@L@kia μεγαλη
τσαμπα λεφτα εχει μαλλιαση η γλωσσα μου....
ατογκιαν (δεν θυμαμαι το ονομα σου )η ιδεα σου ειναι για το σβ

Atogian
24-03-2008, 22:10
Ατογιάν είναι το επίθετο μου. Το όνομα δεν το εχω πει γι' αυτό δεν το θυμάσαι. Ξέρω ότι πότε δεν θα γίνει ντιζατο αλλά βελτιώνεται κατά την γνώμη μου κανένα 90% με το sb, το θέμα είναι: βελτιώνεται κι άλλο άμα βάλω πρόγραμα; δεν λέω 100% αλλά κανένα % παραπάνω; ρωτάω γιατί δεν εχω πρόγραμμα οκ φίλε;

top gun power
24-03-2008, 22:15
ενοειτε οτι με το προγραμμα βελτιωνεται το αμαξι ολο καμια σχεση με πριν αν αυτο ηθελες να σου απαντησω που εσυ δεν θα επρεπε να εκανες τετοια ερωτηση γιατι εχεις διαβασει πολλα απο εδω;)
το ονομα σου μας το κρατας μυστικο:p :p

DA VINTZI
24-03-2008, 22:24
Εγώ που έβαλα πρόγραμμα περιορίστηκε αισθητά η υστέρηση
του ηλεκτρικού γκαζιού!Στην κοπή όμως είχα την ευκαιρία να οδηγήσω αυτοκίνητο που είχε και s.b.
και πρόγραμμα και μπορώ να πώ οτι η απόκρισή του ήταν σαφώς καλύτερη απο ότι είναι τώρα στο δικό μου!

Το προηγούμενο μου αυτοκίνητο ήταν το ίμπιζα το μκ2 και ξέρω καλά απο άμεση απόκριση!
Το συγκεκριμένο ίμπιζα που είχα οδηγήσει στην κοπή μπορώ να πώ οτι πλησίαζε σε πάρα πολύ καλό βαθμό το ντιζάτο!
Αν κάποιος βρεί το s.b. γύρω στα 100 ευρώ αξίζει τον κόπο!
200 για καινούριο ίσως είναι υπερβολή!

Atogian
24-03-2008, 22:31
Εγώ πλήρωσα 250 μαζί με μεταφορικά άξιζε τα λεφτά του πάντως(γιατί το πλήρωσε ο πατέρας) όσο για το όνομα ναι μυστικούλι έτσι για να στην σπάσω γρήγορε.

top gun power
24-03-2008, 22:38
ποσαααααα 250 ευρο για το σβ ????
εβαζες χταποδι η ενα ωραιοτατο προγραμματακι......
τεσπα οσο για το γρηγορε να το σχολιασει o biliou να μην χασει το κραξιμο:p :p :p

Atogian
24-03-2008, 22:42
Μεγάλε όλοι έχουμε κάνει "λάθος" αγορές και όσο για χταπόδι -πρόγραμα θα έρθει κι αυτό και μετά θα εχω να καιω λάστιχα

top gun power
24-03-2008, 22:45
Μεγάλε όλοι έχουμε κάνει "λάθος" αγορές και όσο για χταπόδι -πρόγραμα θα έρθει κι αυτό και μετά θα εχω να καιω λάστιχα
σωστος!!

Atogian
24-03-2008, 22:50
Δεν σου ευχήθηκα όμως καλά ποστς τα 1000στησες. άντε πάμε για 2000

top gun power
24-03-2008, 22:52
νασαι καλα!!!
Εγω να πω ευχαριστω τους παλιους που συνεχιζουν και με ανεχονται......:p :p

Atogian
24-03-2008, 23:07
Και στους καινούριους πχ εγώ.

Biliou
25-03-2008, 03:02
τεσπα οσο για το γρηγορε να το σχολιασει o biliou να μην χασει το κραξιμο:p :p :p

Ρε μην κοιτάτε το τζιφάκι στην υπογραφή του κ μπερδεύεστε...Το έχω κάνει να φαίνεται 3 φορές πιο γρήγορο από την πραγματικότητα...:p:p:p

Πάνω από 150 ευρα για σπριντ μπούστερ τα θεωρώ πολλά εκτός εαν δεν την αντέχεις καθόλου την απόκριση κ καις τον δίσκο σου κάθε 6 μήνες...(χλωμό)
Μεταχείρα με 100 άντε 120 κάτι κάνει αλλά εγώ πάντως θα προτιμούσα να βάλω κάτι άλλο στο αμάξι...

Ρ

Atogian
25-03-2008, 07:42
Αν έχεις την τρέλα όλα τα αλλά είναι λεπτομέριες. Στο θέμα μας όμως πιστεύω ότι θα πληρώνα και τώρα ξανά τόσα για sb αν δεν είχα, ο λόγος ότι μου την έσπαγε αφάνταστα.

alexG21
26-03-2008, 11:40
Παιδιά εγώ πάντως που έχω πράγραμμα revo όταν έβαλα το spint booster είδα τεράστια διαφορά.Άρα το πράγραμμα δεν αρκεί.Πάντως επειδή εχω το top gun δεν έτυχε να οδηγήσω χωρίς πρόγραμμα οπότε δεν ξέρω πια η διαφορά με πρόγραμμα μόνο.

Biliou
26-03-2008, 16:54
To revo δεν πρέπει να το διορθώνει καθόλου...

alexG21
26-03-2008, 18:37
To revo δεν πρέπει να το διορθώνει καθόλου...

Α!Και γ@μώ τα προγράματα δλδ?Κ γιατί τόσα φράγκα και διαφήμηση?

Biliou
27-03-2008, 02:10
Επειδή είναι επίσημο της ΣΕΑΤ κ επειδή έχει κ την ΡΕΒΟ από πίσω του...Βασικά δεν είναι κακό σαν πρόγραμμα, απλά υπάρχουν άλλα καλύτερα κ φτηνότερα :p

kwstasp
27-03-2008, 13:19
Διορθωνει ελαχιστα... αλλα κ παλι η κατασταση ειναι απαλευτη.. ειδικα αν εχεις συνηθισει να οδηγας ντιζατο αμαξι.

Αλλα αφτερμαρκετ διορθωνουν πιο πολυ ...

DA VINTZI
27-03-2008, 17:08
Εμένα μου έκανε εντύπωση πως το μόνο πράγμα
που με ρώτησε ο Ανδριαννάκης ηταν άν έχω το σπρίντ μπούστερ!
Πιθανολογώ οτι αν κάποιος το φοράει ήδη στο αμάξι,ο προγραμματιστής δεν κοιτάει
να ρυθμίσει κάτι στην απόκριση και αντίθετα το κάνει όταν δέν υπάρχει το s.b.
Το ρέβο δεν μπορεί προφανώς να δεχθεί άλλες παραμέτρους και δεν βελτιώνει την καθυστέρηση!
Ενα custom μπορεί!

enigma
27-03-2008, 18:20
Εμένα μου έκανε εντύπωση πως το μόνο πράγμα
που με ρώτησε ο Ανδριαννάκης ηταν άν έχω το σπρίντ μπούστερ!
Πιθανολογώ οτι αν κάποιος το φοράει ήδη στο αμάξι,ο προγραμματιστής δεν κοιτάει
να ρυθμίσει κάτι στην απόκριση και αντίθετα το κάνει όταν δέν υπάρχει το s.b.
Το ρέβο δεν μπορεί προφανώς να δεχθεί άλλες παραμέτρους και δεν βελτιώνει την καθυστέρηση!
Ενα custom μπορεί!
Kαι μένα με ρώτησε ο Μαραβέλιας αν φόραγα sprintbooster και αν θυμάμαι μετά αφού έβαλε το πρόγραμμα.

Zuratharamon
27-03-2008, 20:32
Εσείς που βάλατε πρόγραμμα (Ανδριανάκης οι τελευταίοι που το έχετε και πιο φρέσκο) είδατε διαφορά στην απόκριση? Αν ναι τότε ίσως έχουμε ενα Sprint Booster για πούλημα ;)

G-P
27-03-2008, 21:00
Πάνο εγω σου προτείνω να μην το βγάλεις... ;)

DA VINTZI
28-03-2008, 00:18
+1000!
Οπως είπα και πιο πάνω πρόγραμμα και πούστερ σαφώς καλύτερα απο σκέτο πρόγραμμα!

alexG21
28-03-2008, 08:44
+1000!
Οπως είπα και πιο πάνω πρόγραμμα και πούστερ σαφώς καλύτερα απο σκέτο πρόγραμμα!

Οh yes!:tu

top gun power
28-03-2008, 13:05
Να κανω εγω τωρα μια ερωτηση!
Μηπως σας φαινεται οτι παει πιο γρηγορα αυτο δεν ανεβαζει αλογα απλα ανοιγει λιγο την πεταλουδα πιο νωρις.....
Εγω γιατι πιστευω οτι ειναι αχρηστο???

alexG21
28-03-2008, 13:10
Φίλε δεν σου δίνει τπτ σε απόδοση απλά σε ξεγελάει τον πρώτο καιρό που το βάλεις γιατί έχει πιο γρήγορη απόκριση στο γκάζι.Εγώ ας πούμε την πρώτη μέρα ξεκίναγα σπινάροντας μέχρι να το συνηθήσω!Το οδηγούσα και 10000χλμ χωρίς αυτό και καταλαβαίνεις.

alexG21
28-03-2008, 13:14
Όταν έπιασα ενα άλλο ενός φίλου έφαγα μεγάλο ξενέρωμα!Άσε που μου έσβησε κι'ολας (σαν το παλιό καλό καιρό 4-01-2006 όταν και πήρα τον ibizaρο μου 1η μέρα μου έσβησε 2 φορές)Είχα ντιζάτο GTi 205 1900cc!

Atogian
29-03-2008, 13:25
Σωστός.

mixop
29-03-2008, 17:28
Να κανω εγω τωρα μια ερωτηση!
Μηπως σας φαινεται οτι παει πιο γρηγορα αυτο δεν ανεβαζει αλογα απλα ανοιγει λιγο την πεταλουδα πιο νωρις.....
Εγω γιατι πιστευω οτι ειναι αχρηστο???

θα συμφωνησω και γω Παντελη...Εχω οδηγησει ενος φιλου με sb και δεν ξερω..δε μου γεμισε το ματι... Στο δικο μου εχω συνηθισει πλεον την αποκριση στο γκαζι και δεν το θεωρω και τοσο απαραιτητο...αλλωστε δεν κερδιζεις τιποτα..παρα μονο αυξημενη καταναλωση..

Atogian
29-03-2008, 18:22
Λογικό είναι αυτοί που δεν έχουν να λένε ότι είναι βλακεία. Το ίδιο και το αντίθετο. Εγώ πχ λέω ότι είναι πολύ καλό και χρήσιμο. Όλα παιδιά είναι υποκειμενικά