PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Τι εχετε πληρωσει εως τωρα σε κλησεις?

Σελίδες : [1] 2

WiSe
21-08-2007, 19:42
Ας γελασουμε-κλαψουμε λιγο....

Και θα κανω την αρχη εχοντας πληρωσει:

παραβιαση ερυθρου σηματοδοτη (αθελα μου)- 178ε
αυτοσχεδιοι αγωνες- διπλωμα-πινακιδες και 300 αν θυμαμαι καλα (λιμανακια)
επικινδυνοι ελιγμοι για ενα χειροφρενο μακρας διαρκειας + διπλωμα πινακιδες
3 παραβασεις οριου ταχυτητας (η μια με ενα type-r (κ@βλ@ το εργαλειο))
1 δικαστηριο για παραβαση οριου ταχυτητας 180χλμ/ωρα το οποιο δε μου εχει ερθει ακομα......και ολα αυτα μεσα στο 2004-2005
την ανακαινηση του 5ου της γαδας? ε... εγω τη χρηματοδοτησα..:lauphing:lauphing:lau phing

Ο Γκαζοφονιας ξαναχτυπαει!!!!!!!!

Εδω και 2 χρονια ομως ειμαι πολυ συνετος οδηγος ουτε κοντρες ουτε χειροφρενα ουτε τιποτα... :angel_devil

haris
21-08-2007, 20:12
εγω ευτυχως τπτ ακομα...μαλλον ειμαι τυχερος γιατι τις μ@λ@κιες μου τις κανω οπως ολοι...φτου φτου φτου...!!!!

killbill
21-08-2007, 21:06
33 ευρα οι προβολεις ομιχλης
33 ευρα υπερβαση κατα 39χλμ του οριου ταχυτητας (στην πραγματικοτητα ηταν 66χλμ , αλλα ο ανθρωπος δεν ηθελε να μου χαλασει τις διακοπες και προσφερθηκε ΜΟΝΟΣ του να με γραψει για 39 χλμ! :D )

kpilidis
21-08-2007, 21:14
Παρανομο παρκαρισμα και με πηραν πινακιδες 168 Ε
Προσπεραση σε διπλη γραμμη 168 Ε
Και τρεις ακόμη των 33Ε δεν θυμαμαι τον λογο..

Με το μηχανάκι με εχουν γράψει μία φορα για κράνος 56 Ε ήταν τότε

Εχω να πάρω κλήση όμως εδω και 2 χρόνια.(προσέχω πλέον)

kaklios design top gun
21-08-2007, 21:53
33e 90 km\h υπερβαση οριου ταχυτητας (με εγραψε για +20 γιατι ημουν φανταρος:D )
100e για 30km/h υπερβαση
33e για περασμα απο πεζοδρομο
συνολο 15 βαθμους στο point system

spirosg
21-08-2007, 23:50
Έχω πληρώσει τα κέρατά μου....
- Παράνομη στάθμευση, 3 φορές, εκ των οποίων οι 2 συνοδεύτηκαν απο αφαίρεση πινακίδων και 180κάτι αυρώπουλα για να τις πάρω νωρίτερα. Επίσης την πρώτη φορά μου πήρε ο γερανός και το αυτοκίνητο.. %$#&$^%$&%^&$
- Φιμέ μεμβράνες 33 ευρώ
- Προβολάκια 33 ευρώ (2 φορές)
- Παράνομη στροφή στη Λένορμαν ενώ το απαγόρευε η σήμανση (μόνο που το Γ@ΜΗΜΕΝΟ το σήμα ήταν χωμένο σε κάτι δέντρα και δεν το βλεπε ΚΑΝΕΙΣ)
- Λεωφορειο-λωρίδα 80κάτι ευρώ.. και ΝΑΙ-ΝΑΙ-ΝΑΙ ήταν ΑΠΟΛΥΤΑ δίκαιο... βλέπετε τόλμησα ο αλήτης να μπώ στον λεοφωρειόδρομο ΜΠΡΟΣΤΑ στο μετρό Εθ. Άμυνας για να αφήσω την αδερφή μου στη στάση... και ξαναβγήκα αμέσως. Η κλήση ήρθε ταχυδρομικά. Τι το θελα και την πήγα? Δεν της έδινα λεφτά για ταξί?
- Υπέρβαση ορίου ταχύτητας σε : Κηφισίας, Μεσογείων, εναν δρόμο στους Αμπελοκήπους που δεν θυμάμαι, σε ένα χωριό έξω απο την Σπάρτη (Λογκανίκος) επειδη είχε όριο 50 και γώ πήγαινα με 63 χλμ...
- Επικίνδυνοι ελιγμοί χάρην επίδειξης ( ή κάπως έτσι) οταν με τσακώσανε να μπαίνω στην πλατεία Αγίας Παρασκευής με τις πόρτες και δεν πιστέψανε οτι φταίνε τα νερά που πάτησα (κακοί άνθρωποι) και με χρεώσανε 168 αν θυμάμαι
- Οδήγηση χωρίς κράνος & δίπλωμα με μηχανάκι (καλοκαίρι σε νησί)

και πρέπει να χω πληρώσει ακόμα κάμποσες μ@λ@κίες που δε θυμάμαι... κάποτε είχα σε ένα κουτάκι μαζεμένα όλα τα αποκόματα απο τα παράβολα που πλήρωνα τις κλήσεις να δώ που θα φτάσει το θέμα... Αν το βρώ θα σας πω και για τις άλλες μ@λ@κίες που χω πληρώσει ;)

haris
22-08-2007, 00:25
Έχω πληρώσει τα κέρατά μου....
- Παράνομη στάθμευση, 3 φορές, εκ των οποίων οι 2 συνοδεύτηκαν απο αφαίρεση πινακίδων και 180κάτι αυρώπουλα για να τις πάρω νωρίτερα. Επίσης την πρώτη φορά μου πήρε ο γερανός και το αυτοκίνητο.. %$#&$^%$&%^&$
- Φιμέ μεμβράνες 33 ευρώ
- Προβολάκια 33 ευρώ (2 φορές)
- Παράνομη στροφή στη Λένορμαν ενώ το απαγόρευε η σήμανση (μόνο που το Γ@ΜΗΜΕΝΟ το σήμα ήταν χωμένο σε κάτι δέντρα και δεν το βλεπε ΚΑΝΕΙΣ)
- Λεωφορειο-λωρίδα 80κάτι ευρώ.. και ΝΑΙ-ΝΑΙ-ΝΑΙ ήταν ΑΠΟΛΥΤΑ δίκαιο... βλέπετε τόλμησα ο αλήτης να μπώ στον λεοφωρειόδρομο ΜΠΡΟΣΤΑ στο μετρό Εθ. Άμυνας για να αφήσω την αδερφή μου στη στάση... και ξαναβγήκα αμέσως. Η κλήση ήρθε ταχυδρομικά. Τι το θελα και την πήγα? Δεν της έδινα λεφτά για ταξί?
- Υπέρβαση ορίου ταχύτητας σε : Κηφισίας, Μεσογείων, εναν δρόμο στους Αμπελοκήπους που δεν θυμάμαι, σε ένα χωριό έξω απο την Σπάρτη (Λογκανίκος) επειδη είχε όριο 50 και γώ πήγαινα με 63 χλμ...
- Επικίνδυνοι ελιγμοί χάρην επίδειξης ( ή κάπως έτσι) οταν με τσακώσανε να μπαίνω στην πλατεία Αγίας Παρασκευής με τις πόρτες και δεν πιστέψανε οτι φταίνε τα νερά που πάτησα (κακοί άνθρωποι) και με χρεώσανε 168 αν θυμάμαι
- Οδήγηση χωρίς κράνος & δίπλωμα με μηχανάκι (καλοκαίρι σε νησί)

και πρέπει να χω πληρώσει ακόμα κάμποσες μ@λ@κίες που δε θυμάμαι... κάποτε είχα σε ένα κουτάκι μαζεμένα όλα τα αποκόματα απο τα παράβολα που πλήρωνα τις κλήσεις να δώ που θα φτάσει το θέμα... Αν το βρώ θα σας πω και για τις άλλες μ@λ@κίες που χω πληρώσει ;)

χαλαρα το τουρμπιζες το m3 eee ???

alex76
22-08-2007, 01:16
τι μου θυμίζετε τώρα 10 χρόνια με τιμόνι στο χέρι.
Εν έτη 1998 η πρώτη κλήση μου που είχε συνοδευτεί και από ξήλωμα πινακίδων στην κηφισιά για παράνομο παρκάρισμα. πόσο ήταν δεν θυμάμαι, πλήρωσε ο μπαμπας, τότε δεν είχα δουλειΆ ακόμη
κάπου τότε πρέπει να είχα φάει κλήση για παρκάρισμα και στα Κάτω Πατήσια, στην παλιά δουλειά μου.
μια κλήση 150 ευρώ θυμάμαι? πρέπει να ήταν το 2002 για κοκκινο στο μεταξουργείο που δεν είπα και κουβέντα γιατί είχα πιει κιόλας.
άλλη μια κλήση στην αττική οδό για υπέρβαση ορίου κατά 60 χλμ από τα οποία μου έκαναν,,, έκπτωση τα 50 μόλις είδαν την δημοσιογραφική. 30 ευρώ πρέπει να ήταν. το καημένο το latino είχε πάρρει φωτιά, αεροδρόμιο πήγαινα, δεν θυμάμαι ποιος ξένος του γσύρου έρχονταν στο ποδόσφαιρο
Α άλλη μια κλήση για επιτόπια στροφή στο φανάρι του χίλτον το 2002
Και τον απρίλιο, δύο φωτογραφικές 80 ευρώ έκαστη για λεοφωριόδρομο στη μεσογείων έξω από το τσάκρα, την ίδια ημέρα με διαφορά δύο ωρών στην ίδια κάμερα. ο διοικητής τροχαίας αγ. παρασκευής έκρινε αβάσιμη την ένσταση μου και εγώ του είπα ότι "δεν θα κάνετε καμία μ@λ@κια, πρωτοσέλιδο θα σας κάνω στην εφημερίδα. λεφτά δεν παίρνετε θα πάω πταισματοδικείο να τη σβήσω (τον Οκτόβρη)
Και τελευταία, μια από το δήμο αθηναίων 22 ευρώ για παρκάρισμα στο κολωνάκι η οποία σβήστηκε από έναν υπάλληλο του δήμου μόλις του έδειξα την δημοσιογραφική και του υπενθύμισα ότι πλησιάζουν εκλογές. και έβαλε και χέρι στην γκόμενα που με έγραψε γιατί αγνόησε την δημοσιογραφική κάρτα που είχα στο παρμπρίζ.
αυτά.

το ωραίο ήταν άλλο. λίγο πριν το πάσχα φέτος, στο ρεύμα προς Άγιο στέφανο, στον κεντρικό δρόμο δεν θυμάμαι πως λέγεται, πήγαινα αυλώνα για να κάνω ένα θέμα. Μια κ@ργ.... μπροστά πηγαίνει με 30-40, αφού τσαντίζομαι, προσπέραση σε διπλή και σκάει ουρανοκατέβατο το περιπολικό,
"έχεις όρεξη για 168 ευρώ κλήση πασχαλιάτικα" ήταν η ερώτηση του ενός... αποστόλη μπαρμπαστρουμφ. κλήση δεν γράφτηκε ποτέ όταν απαίτησα να σταματήσει και την γκόμενα για... βραδυπορεία δείχνοντας του την δημοσιογραφική ταυτότητα.
αυταααααααααααα

haris
22-08-2007, 01:26
κλήση δεν γράφτηκε ποτέ όταν απαίτησα να σταματήσει και την γκόμενα για... βραδυπορεία δείχνοντας του την δημοσιογραφική ταυτότητα.
αυταααααααααααα

γινεται αυτο ???:confused: :confused: :confused: αφου δεν ησουν σε οδο ταχειας...

alex76
22-08-2007, 01:34
γινεται αυτο ???:confused: :confused: :confused: αφου δεν ησουν σε οδο ταχειας...

δεν ξέρω, έτσι το είπα. ο αποστόλης προφανώς ψάρωσε πάντως και μου είπε "εντάξει κύριε, μόνο να προσέχετε"

WiSe
22-08-2007, 05:16

Παιδια αγγελουδια ειμαστε :angel_devil:lauphing:lauphing

τι μου θυμίζετε τώρα 10 χρόνια με τιμόνι στο χέρι.
Εν έτη 1998 η πρώτη κλήση μου που είχε συνοδευτεί και από ξήλωμα πινακίδων στην κηφισιά για παράνομο παρκάρισμα. πόσο ήταν δεν θυμάμαι, πλήρωσε ο μπαμπας, τότε δεν είχα δουλειΆ ακόμη
κάπου τότε πρέπει να είχα φάει κλήση για παρκάρισμα και στα Κάτω Πατήσια, στην παλιά δουλειά μου.
μια κλήση 150 ευρώ θυμάμαι? πρέπει να ήταν το 2002 για κοκκινο στο μεταξουργείο που δεν είπα και κουβέντα γιατί είχα πιει κιόλας.
άλλη μια κλήση στην αττική οδό για υπέρβαση ορίου κατά 60 χλμ από τα οποία μου έκαναν,,, έκπτωση τα 50 μόλις είδαν την δημοσιογραφική. 30 ευρώ πρέπει να ήταν. το καημένο το latino είχε πάρρει φωτιά, αεροδρόμιο πήγαινα, δεν θυμάμαι ποιος ξένος του γσύρου έρχονταν στο ποδόσφαιρο
Α άλλη μια κλήση για επιτόπια στροφή στο φανάρι του χίλτον το 2002
Και τον απρίλιο, δύο φωτογραφικές 80 ευρώ έκαστη για λεοφωριόδρομο στη μεσογείων έξω από το τσάκρα, την ίδια ημέρα με διαφορά δύο ωρών στην ίδια κάμερα. ο διοικητής τροχαίας αγ. παρασκευής έκρινε αβάσιμη την ένσταση μου και εγώ του είπα ότι "δεν θα κάνετε καμία μ@λ@κια, πρωτοσέλιδο θα σας κάνω στην εφημερίδα. λεφτά δεν παίρνετε θα πάω πταισματοδικείο να τη σβήσω (τον Οκτόβρη)
Και τελευταία, μια από το δήμο αθηναίων 22 ευρώ για παρκάρισμα στο κολωνάκι η οποία σβήστηκε από έναν υπάλληλο του δήμου μόλις του έδειξα την δημοσιογραφική και του υπενθύμισα ότι πλησιάζουν εκλογές. και έβαλε και χέρι στην γκόμενα που με έγραψε γιατί αγνόησε την δημοσιογραφική κάρτα που είχα στο παρμπρίζ.
αυτά.

το ωραίο ήταν άλλο. λίγο πριν το πάσχα φέτος, στο ρεύμα προς Άγιο στέφανο, στον κεντρικό δρόμο δεν θυμάμαι πως λέγεται, πήγαινα αυλώνα για να κάνω ένα θέμα. Μια κ@ργ.... μπροστά πηγαίνει με 30-40, αφού τσαντίζομαι, προσπέραση σε διπλή και σκάει ουρανοκατέβατο το περιπολικό,
"έχεις όρεξη για 168 ευρώ κλήση πασχαλιάτικα" ήταν η ερώτηση του ενός... αποστόλη μπαρμπαστρουμφ. κλήση δεν γράφτηκε ποτέ όταν απαίτησα να σταματήσει και την γκόμενα για... βραδυπορεία δείχνοντας του την δημοσιογραφική ταυτότητα.
αυταααααααααααα

Βγαλε μου και μενα μια! ποσο κανει ? :p:p:p

spirosg
22-08-2007, 05:30
ο διοικητής τροχαίας αγ. παρασκευής έκρινε αβάσιμη την ένσταση μου και εγώ του είπα ότι "δεν θα κάνετε καμία μ@λ@κια, πρωτοσέλιδο θα σας κάνω στην εφημερίδα. λεφτά δεν παίρνετε θα πάω πταισματοδικείο να τη σβήσω (τον Οκτόβρη)

Υπάρχει τέτοια διαδικασία αμφισβήτησης κλήσεως και περίπτωση να τη σβήσεις?

lolosxalkida
22-08-2007, 10:12
Μια κληση για κρανος και δεν ειχα το διπλωμα μαζι μεσα στην αρτακη 92 πριν 3 χρονια,το καλο ειναι οτι οδηγαω 18 χρονια λαλακιες αρκετες αλλα κληση δεν εχω φαει με το αμαξι ολιγον φαρδος:D:p

kpilidis
22-08-2007, 11:46
βλέπω πλούσια την εχουμε κανει την ελ.ας ........

tasost
22-08-2007, 12:45
βλέπω πλούσια την εχουμε κανει την ελ.ας ........

εχουν κ αυτοι εξοδα....ξερουν που εχουν παει οι τιμες για τα μπλοκακια? :lauphing :lauphing :lauphing

kpilidis
22-08-2007, 12:51
xaxaxa!! εμ αυτα του στυλο που τα πας????

haris
22-08-2007, 13:37
παντως καποιες φορες καλα κανουν και μας(σας !!!)τα παιρνουν...μας χρειαζεται.

Darkside
22-08-2007, 14:09

Να συμπληρωσω επισης στον Κυριακο οτι εχει και 66ευρω κληση απο παρκαρισμα στο λιμανι του Βολου οπου με κερασαν και μενα μια,,:lauphing :lauphing να ναι καλα το παιδι που ηξερε που να αδησουμε ασφαλες τ αμαξια,,,,:mad:

Στο αμαξι μονο αυτη την κληση εχω που και παλι αν δεν ειχα τον ελληναρα να μην θελει να δωσει 10 ευρω να τ αφηναμε στο παρκινγκ τωρα θα χα λευκο μητρωο,,,:p

Οσο αφορα στην επαγγελματικη μου ιδιοτητα,,μια κληση 200ευρω διοτι μια Κυριακη 15:20 με γραψαν στην εθνικη οδο (αν εχουν τον Θεο τους εξω απο Λειβαδια,,οπου θα εμπαινα απο κει στην παλια εθνικη,,,για 20 λεπτα και 10μετρα δρομο,,:mad: )και ενω ερχομουν απο Θεσσαλονικη,,,

kpilidis
22-08-2007, 14:09
χαχαχα!! τασο την ξέχασα αυτην!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Darkside
22-08-2007, 14:18
γι αυτο ρε υπαρχουν οι φιλοι,,,για να θυμιζουν παλιες καλες αναμνησεις,,,;)

alex76
22-08-2007, 15:14
Βγαλε μου και μενα μια! ποσο κανει ? :p:p:p[/quote]

λίγα πράγματα. 11 χρόνια από τη ζωή σου, με 4 σαββατοκύριακα ελεύθερα ανά χρόνο (αυτά της άδειας).
τι λες γουστάρεις?

Υπάρχει τέτοια διαδικασία αμφισβήτησης κλήσεως και περίπτωση να τη σβήσεις?

μία απλή ένσταση έγραψα ότι πήγαινα σε ρεπορτάζ. με έγραψε στα αρχίδια του. θα πάω και γω δικαστήριο με την δημοσιογραφική ταυτότητα ανά χείρας και 160 ευρώ ανά τσέπης. και ότι γίνει, έγινε

haris
22-08-2007, 15:48
μία απλή ένσταση έγραψα ότι πήγαινα σε ρεπορτάζ. με έγραψε στα αρχίδια του. θα πάω και γω δικαστήριο με την δημοσιογραφική ταυτότητα ανά χείρας και 160 ευρώ ανά τσέπης. και ότι γίνει, έγινε

νομιζω οτι για να το κερδισεις θα πρεπει να εχεις μαζι σου αποδειξεις οτι οντως πηγαινες για ρεπορταζ...

alex76
22-08-2007, 16:01
νομιζω οτι για να το κερδισεις θα πρεπει να εχεις μαζι σου αποδειξεις οτι οντως πηγαινες για ρεπορταζ...

δεν υπάρχει απόδειξη πέραν της ταυτότητας. ότι γίνει, έγινε. ή θα τα φάνε αυτοί, ή ο boulekos

WiSe
22-08-2007, 18:51
Βγαλε μου και μενα μια! ποσο κανει ? :p:p:p

λίγα πράγματα. 11 χρόνια από τη ζωή σου, με 4 σαββατοκύριακα ελεύθερα ανά χρόνο (αυτά της άδειας).
τι λες γουστάρεις?[/quote]

Γιατι τωρα νομιζεις ειμαι καλυτερα :lauphing....

Παντως με τοσα λεφτα που μας εχουν φαει οχι ξαρα.... με λαμποργκινι επρεπε να κυκλοφορουσαν τα στρουμφογκεουλομ@λακιστιρ κια..... :girl_devil:gun_bandana:fuyou2

Nina
22-08-2007, 22:15
telika vrika ti 8elw na ginw otan megalwsw ...kai allo DHMOSIOGRAFOS ...ti me les twra...

Nina
22-08-2007, 22:19
a kai kati simpliromatiko egw den exw faei klhsh akoma kai o logos kserete pios einai???? sthn Euboia ta stroumfakia ftiaxnoun oli mera stroumfopites kai tragoudane kai paizoun pou kairos ...gia elegxous kai kliseis????

haris
22-08-2007, 22:25
a kai kati simpliromatiko egw den exw faei klhsh akoma kai o logos kserete pios einai???? sthn Euboia ta stroumfakia ftiaxnoun oli mera stroumfopites kai tragoudane kai paizoun pou kairos ...gia elegxous kai kliseis????

για περνα απο Κυμη να δεις τι κανουν...εχουν παρει διπλωμα απο 2 ξαδερφια μου που ανεβαιναν με τις πορτες...

Nina
22-08-2007, 22:30
Pu mesa sti Kymh??? eksw akrivos apo to astinomiko tmima??? giati paraeksw den tous exw dei!

haris
22-08-2007, 23:01
Pu mesa sti Kymh??? eksw akrivos apo to astinomiko tmima??? giati paraeksw den tous exw dei!
ναι εκει κοντα...στις στροφες που θες να γινουν ευθειες....:lauphing :lauphing :lauphing
παντως μπορεις να παρεις ενα τετοιο για να τα κανεις ολα ευθειες...
http://img231.imageshack.us/img231/9848/mosquitohelicopterji7.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=mosquitohelicopterji7.jpg)

:lauphing :notworthy :lauphing :notworthy

WiSe
23-08-2007, 00:05

Την κληση που αναφερω οτι εφαγα για τον ερυθρο σηματοδοτη... μου την κερασανε στη χαλκιδα...:mad:

DiaVoLo
23-08-2007, 01:19
Να συμπληρωσω επισης στον Κυριακο οτι εχει και 66ευρω κληση απο παρκαρισμα στο λιμανι του Βολου οπου με κερασαν και μενα μια,,:lauphing :lauphing να ναι καλα το παιδι που ηξερε που να αδησουμε ασφαλες τ αμαξια,,,,:mad:

Στο αμαξι μονο αυτη την κληση εχω που και παλι αν δεν ειχα τον ελληναρα να μην θελει να δωσει 10 ευρω να τ αφηναμε στο παρκινγκ τωρα θα χα λευκο μητρωο,,,:p

Οσο αφορα στην επαγγελματικη μου ιδιοτητα,,μια κληση 200ευρω διοτι μια Κυριακη 15:20 με γραψαν στην εθνικη οδο (αν εχουν τον Θεο τους εξω απο Λειβαδια,,οπου θα εμπαινα απο κει στην παλια εθνικη,,,για 20 λεπτα και 10μετρα δρομο,,:mad: )και ενω ερχομουν απο Θεσσαλονικη,,,

Ρε τι στεναχωρια φαγαμε τοτε....ευτυχως να λεμε που δεν πηραν και πινακιδες...:(
Παντως παιδια οτι αφορα για παρκαρισμα στον Κυριακο...:lauphing

tasost
23-08-2007, 07:49
για περνα απο Κυμη να δεις τι κανουν...εχουν παρει διπλωμα απο 2 ξαδερφια μου που ανεβαιναν με τις πορτες...

θελει διπλωμα να ανεβαινεις με τις πορτες....>???? :rofl :rofl :rofl

ε ρε τι εχουν να παθουν οι αλουμιναδες....:lauphing :lauphing :lauphing

Παντως παιδια οτι αφορα για παρκαρισμα στον Κυριακο...:lauphing

τηλεπαρκαρισμα....καλεστε στο +30-090.....
πατωντας το 1 μπορειτε να ρωτησετε οτι σας ενδιαφερει κ σας καιει σε θεματα παρκαρισματος...
πατωντας το 2 μπορειτε να μαθετε ποσο Μητσοτακικος ειναι ο Κυριακος κ πως μπορει αυτο να εχει επιπτωσεις ση ζωη σας...:D :D :D

kpilidis
23-08-2007, 20:32
και εσυ τεκνον βρουτε?!!!!!!! :p

δειτε φάτσες τωρα που δεν ηθελαν και κληση???! :lauphing :lauphing :lauphing

alex76
23-08-2007, 21:29

τι έφαγε ο π@υστης...:notworthy :notworthy :notworthy :notworthy :notworthy

DiaVoLo
23-08-2007, 21:58

Καλα ρε συ τις εχεις ακομα??? :lauphing :lauphing :lauphing
Να προσπαθεις να φας το μπριζολιδι και να εχεις και τον Τσακινεν να σου λεει για τα 312 που χωρεσανε στην 16αρα του ΦΡ .....:lauphing
Ωραιες εποχες....:D

Nina
23-08-2007, 22:10
ναι εκει κοντα...στις στροφες που θες να γινουν ευθειες....:lauphing :lauphing :lauphing
παντως μπορεις να παρεις ενα τετοιο για να τα κανεις ολα ευθειες...
http://img231.imageshack.us/img231/9848/mosquitohelicopterji7.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=mosquitohelicopterji7.jpg)

:lauphing :notworthy :lauphing :notworthy
ama einai na vlepw esena apo psila na idroneis & na sfigese (prosoxi mi klaseis) :D stis strofes ....kai tsontarete oloi na mou to agorasete mesa eimai :D xaxaxaxaxaxa.
Ekeino pou lew einai oti stous eparxiakous dromous (ektos ton polewn ( pou o 8eos poleis na tis kanei)) den kykloforoun stroumfakia kai mi mou peite pious eparxiakous dromous giati eiste etoimi na mou peite tin e8niki odo Xalkidas - Kymhs kai tin e8niki odo Xalkidas - karystoy (edw gelane poly!) :eek: kai 8a me steilete sto tafo! ante!!!!!

kpilidis
23-08-2007, 22:47
Καλα ρε συ τις εχεις ακομα??? :lauphing :lauphing :lauphing
Να προσπαθεις να φας το μπριζολιδι και να εχεις και τον Τσακινεν να σου λεει για τα 312 που χωρεσανε στην 16αρα του ΦΡ .....:lauphing
Ωραιες εποχες....:D
εννοειται οτι τις εχω!!!!!!!!!!!!!!!!!

haris
23-08-2007, 23:04
ama einai na vlepw esena apo psila na idroneis & na sfigese (prosoxi mi klaseis) :D stis strofes ....kai tsontarete oloi na mou to agorasete mesa eimai :D xaxaxaxaxaxa.
Ekeino pou lew einai oti stous eparxiakous dromous (ektos ton polewn ( pou o 8eos poleis na tis kanei)) den kykloforoun stroumfakia kai mi mou peite pious eparxiakous dromous giati eiste etoimi na mou peite tin e8niki odo Xalkidas - Kymhs kai tin e8niki odo Xalkidas - karystoy (edw gelane poly!) :eek: kai 8a me steilete sto tafo! ante!!!!!
no comments....:giveup :giveup :giveup

spirosg
23-08-2007, 23:13

Νομίζω οτι η δημοσιογραφική άδεια δεν καταργεί τον ΚΟΚ. Οι ΜΟΝΟΙ (πέρα απο κρατικούς φορείς παντός είδους και ασθενοφόρα) που δικαιούνται να παραβιάζουν λεοφωρειολωρίδες και δακτύλιο είναι οι ΓΙΑΤΡΟΙ οι οποίοι στο παρμπρίζ φέρουν το ειδικό σήμα του Ιατρικού συλλόγου. Ακόμα και σε αυτή την περίπτωση, το όργανο έχει δικαίωμα να κάνει επαλήθευση οτι όντως ο γιατρός πήγαινε να δεί βαριά ασθενή.... αλλοιώς κλήση και ο doctor.
Kοινώς φίλε και γείτονα Αλεξ.... το οτι έισαι δημοσιογράφος δεν αλλάζει κάτι... Κάνεις την όποια παράβαση με δική σου ευθύνη και άν σε πιάσουν σε πιάσανε. Οπότε μην παραπονιέσαι, γιατι την ώρα που έχει κίνηση και γ@μιέται η Μεσογείων και σύ πάς απο τον λεοφωρειόδρομο γιατι βιάζεσαι.. και ο άλλος δίπλα σου πιθανότατα βιάζεται να πάει στη δουλειά του αλλα δεν παρανομεί.

Υ.Γ. το θέμα της δημοσιογραφικής άδειας, υποθετω μπορεί να σε γλιτώσει μόνο αν είσαι ο Χ γνωστός δημοσιογράφος, ή αν δουλεύεις για ένα ΠΟΛΥ μεγάλο κανάλι και πάρει τήλ ο κύριος καναλάρχης με τις γνωριμίες του και "καθαρίσει".

Αν κάπου παραπάνω έχω λάθος θα θελα να με διορθώσεις για να μαθαίνω και τίποτα και να μη ζώ με λάθος εντυπώσεις :)

WiSe
23-08-2007, 23:31

Για εξηγηστε μου πιοι ειναι στις φοτο??????

haris
23-08-2007, 23:52
ο δεξια νομιζω οτι ειναι ο darkside...

alex76
23-08-2007, 23:55
ο δεξια νομιζω οτι ειναι ο @ngel...

και ο αριστερά ο... διάβολος

alex76
23-08-2007, 23:56
Νομίζω οτι η δημοσιογραφική άδεια δεν καταργεί τον ΚΟΚ. Οι ΜΟΝΟΙ (πέρα απο κρατικούς φορείς παντός είδους και ασθενοφόρα) που δικαιούνται να παραβιάζουν λεοφωρειολωρίδες και δακτύλιο είναι οι ΓΙΑΤΡΟΙ οι οποίοι στο παρμπρίζ φέρουν το ειδικό σήμα του Ιατρικού συλλόγου. Ακόμα και σε αυτή την περίπτωση, το όργανο έχει δικαίωμα να κάνει επαλήθευση οτι όντως ο γιατρός πήγαινε να δεί βαριά ασθενή.... αλλοιώς κλήση και ο doctor.
Kοινώς φίλε και γείτονα Αλεξ.... το οτι έισαι δημοσιογράφος δεν αλλάζει κάτι... Κάνεις την όποια παράβαση με δική σου ευθύνη και άν σε πιάσουν σε πιάσανε. Οπότε μην παραπονιέσαι, γιατι την ώρα που έχει κίνηση και γ@μιέται η Μεσογείων και σύ πάς απο τον λεοφωρειόδρομο γιατι βιάζεσαι.. και ο άλλος δίπλα σου πιθανότατα βιάζεται να πάει στη δουλειά του αλλα δεν παρανομεί.

Υ.Γ. το θέμα της δημοσιογραφικής άδειας, υποθετω μπορεί να σε γλιτώσει μόνο αν είσαι ο Χ γνωστός δημοσιογράφος, ή αν δουλεύεις για ένα ΠΟΛΥ μεγάλο κανάλι και πάρει τήλ ο κύριος καναλάρχης με τις γνωριμίες του και "καθαρίσει".

Αν κάπου παραπάνω έχω λάθος θα θελα να με διορθώσεις για να μαθαίνω και τίποτα και να μη ζώ με λάθος εντυπώσεις :)

έχεις πμ

G-P
24-08-2007, 00:24
ο δεξια νομιζω οτι ειναι ο DARKSIDE...

τωρα κουρευτηκε το πουλάκι μου και έχασε σε "bobykit"...
:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl

tasost
24-08-2007, 08:12
Παντως οι φωτο ..απο μιτινγκς αποθανατιζουν τα ΑΔΕΙΑ πιατα....ευτυχως που οι κοιλιες καταφερνουν κ κρυβονται κατω απο το τραπεζι...

:p

Darkside
24-08-2007, 18:29
τετοιες φωτογραφιες δεν σβηνονται ρε συ Χρηστο,,,τις εχω και γω και μπολικες μπολικες μαλιστα,,,:D οσο αφορα τα 312,,,,δεινοπαθησαμε,,,,:rofl :rofl

G-P
24-08-2007, 18:38
τετοιες φωτογραφιες δεν σβηνονται ρε συ Χρηστο,,,τις εχω και γω και μπολικες μπολικες μαλιστα,,,:D

Εγώ έχω να πώ πως σύντομα γυρνάει ο Rami απο την σύντομη αποχή του και τότε έρχεται το δεύτερο μέρος του ξέρετε τι........ :rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl

kpilidis
24-08-2007, 19:24
Εγώ έχω να πώ πως σύντομα γυρνάει ο Rami απο την σύντομη αποχή του και τότε έρχεται το δεύτερο μέρος του ξέρετε τι........ :rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl
εγω τυχαια δεν εχω ανεβασει δική μου φωτο??????? :p

G-P
24-08-2007, 19:27
:D
Εσένα σε έχει απο το προσωπικο του αρχείο... ;)
και το δικό σου έρχεται σε επετειακό τεύχος...
:rofl
Αυτό μου είπε τουλάχιστον...

kpilidis
24-08-2007, 20:33
απο που?? απο πότε??? που τις βρηκες τις δικές μου φωτο εσυ ??? :eek: :chair

spirosg
24-08-2007, 21:22
Kυριάκο ηρέμησε.... δεν λένε για τις γυμνές φωτογραφίσεις που έκανες για λογαριασμό γυναικείου περιοδικού :boxed2

kpilidis
24-08-2007, 21:45
Kυριάκο ηρέμησε.... δεν λένε για τις γυμνές φωτογραφίσεις που έκανες για λογαριασμό γυναικείου περιοδικού :boxed2
να δεις που αυτες θα έχουν ! :lauphing!!!!!!!!!

Antonio
25-08-2007, 10:51
Λοιπον να μαι και γω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lauphing

Εχουμε και λεμε.....

α) 33 ευρω για παραβιαση οριου ταχυτητας (με φωτογραφια) στην εο Αρτας-Ιωαννινων.
β) 33 ευρω για κινητο.
και.......
γ) 220 ευρω για προσπεραση σε διπλη διαχωριστικη στην Ευβοια.

Αυτα προς το παρον............................

haris
25-08-2007, 12:03
Λοιπον να μαι και γω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lauphing

Εχουμε και λεμε.....

α) 33 ευρω για παραβιαση οριου ταχυτητας (με φωτογραφια) στην εο Αρτας-Ιωαννινων.
β) 33 ευρω για κινητο.
και.......
γ) 220 ευρω για προσπεραση σε διπλη διαχωριστικη στην Ευβοια.

Αυτα προς το παρον............................

απο οτι βλεπετε πολλα ατομα την εχουν πατησει στην ευβοια, γι'αυτο να προσεχετε,ΝΙΝΑ ειδες οτι επιβεβαιωνονται τα οσα ελεγα???

WiSe
25-08-2007, 12:04
απο οτι βλεπετε πολλα ατομα την εχουν πατησει στην ευβοια, γι'αυτο να προσεχετε,ΝΙΝΑ ειδες οτι επιβεβαιωνονται τα οσα ελεγα???

καλα στην ευβοια αμα δουν αθηναιο τον πετσοκοβουν....... οπως και σε ολη τν επαρχεια...

Sibizoula
29-08-2007, 13:52
Guys εγώ έχω σταθεί τυχερή στη ζωή μου .. :p
Κλήσεις

1. Δακτύλιος 80 και κάτι € δεν θυμάμαι.. δεν τα πλήρωσα πήγα στο δικαστήριο.. και εκείνη την μέρα παραγράφησαν όλα...:eek: :eek: :tu :tu

2. Κλήση με γράφουνε για παρκάρισμα σε διάβαση ηλεκτρικού σηματοδότη και μάλιστα σε λεωφοριόδρομου... Μου πήραν και τις πινακίδες για 20 μέρες..(δεν θυμάμαι ποσό .. ήταν κάμποσο όμως ) :( :( :( Πήγα την άλλη μέρα το πρωί στο τμήμα που μου της είχαν πάρει .. μπροστά μου ήταν ένα παλικάρι που πήγε "μίλημένο" για να του σβήσουν και να πάρει τις πινακίδες.. όταν έφτασε η σειρά μου .. μαζί με τον βασιλικό ποτίστηκε και η γλάστρα.. :lauphing :redface: :redface:

3. Παρκάρισμα σε πεζοδρόμιο .. 68€ αν θυμάμαι καλα...
εκεί έβαλε το χεράκι του φίλος.. ( ακόμα δεν ήρθε στην εφορία. ...:cool: )

4. Κλήση παρκάρισμα σε ΑΜΕΑ .. 150€
βάλαμε χεράκι φιλικό ... είδωμεν.. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Σας εύχομαι να είστε και εσείς τυχεροί .. :p :p :p

Zuratharamon
29-08-2007, 14:30
Μέχρι τώρα... δεν έχω πληρώσει τίποτα.

Να αναφέρω στα παραπάνω σκηνικά...
Ήμουν Ζάκυνθο το καλοκαίρι. Στη γνωστή ευθεία από Καλαμάκι - Λαγανά άνοιξα λίγο, μέχρι 70-80 πήγα.
Πίσω από τα δέντρα ένα μπατσάκι, με σταματάει... διάλογος
"Παιδάκια, γιατί τρέχουμε?"
"Ε όχι και τρέχουμε, με 70 πήγαινα"
"Ωρέ, από το Βουγιάτο δεν είσαι συ?"
"Ναι, ο Μάρκος δεν είσαι που παίζαμε πιτσιρίκια μπάσκετ τα καλοκαίρια?"
"Ναι... άντε καλή συνέχεια"
... χεχεχεχε!
Και όλα αυτά με Ζακυνθινή προφορά ωρέ παιδία!

LPJT
29-08-2007, 14:32
kai ego tipota pote mou....

oute me tis mixanes mou pou odigousa panta paranomos....

oute me ta amaksia mou...

AAAA katse....metraei afto? pire i proin mu to amaksi to parkare glifada kapou se asxeto simio 80euro klisi....mono afto.....

p.s exo paei omos dikastirio kai athoothika gia tin paranomi odigisi.....

kpilidis
29-08-2007, 18:22
Μέχρι τώρα... δεν έχω πληρώσει τίποτα.

Να αναφέρω στα παραπάνω σκηνικά...
Ήμουν Ζάκυνθο το καλοκαίρι. Στη γνωστή ευθεία από Καλαμάκι - Λαγανά άνοιξα λίγο, μέχρι 70-80 πήγα.
Πίσω από τα δέντρα ένα μπατσάκι, με σταματάει... διάλογος
"Παιδάκια, γιατί τρέχουμε?"
"Ε όχι και τρέχουμε, με 70 πήγαινα"
"Ωρέ, από το Βουγιάτο δεν είσαι συ?"
"Ναι, ο Μάρκος δεν είσαι που παίζαμε πιτσιρίκια μπάσκετ τα καλοκαίρια?"
"Ναι... άντε καλή συνέχεια"
... χεχεχεχε!
Και όλα αυτά με Ζακυνθινή προφορά ωρέ παιδία!
αυτα ειναι!!!!!

ace
30-08-2007, 07:04
Μην το γρουσουζέψω κι εγώ, αλλά δεν έχω πληρώσει τίποτα ως τώρα! :tu

Agent_Nina
30-08-2007, 10:02
αφού κάνω ειδική μνεία στην φωτογραφία του Dark με καρεδάκι μπουκλωτό, σας διηγούμαι το πάθημά μου στην όμορφη Κρήτη..

Έφτασα με το καράβι Ηράκλειο και ξεκινάω για Χανιά (στα τιμημένα και ηρωικά Μεσκλά).
Στο ύψος Μυλοποτάμου (αγγκκκρρρρ) Ρεθύμνης, με σταματάνε για έλεγχο (την ώρα που με έχει καβαλήσει ο διάολος και προσπέρναγα αβέρτα ό,τι να'ναι σε διπλή διαχωριστική). Ωχ, λέω, τη βάψαμε..
Φεύ όμως φίλοι μου, αντί να κατακρίνει την οδήγησή μου, με έγραψε για ΚΤΕΟ που (λέει) έπρεπε να είχα περάσει το 2004, και με σχόλια του στιλ "είστε έλληνας πολίτης και οδηγός μανδάμ, και πρέπει να ξέρετε τους νόμους"... (στο μανδάμ μου έχουν γυρίσει τα μάτια ανάποδα..)
Κακείν κακώς πάω στο Ρέθυμνο, βρίσκω το ΚΤΕΟ που ήταν στου διαόλου τον κώλο 20 χλμ. προς Σπήλι, πάω..... και έχουν ρεπό.
Βρίσκω εκεί έναν καλό άνθρωπο του λέω τον πόνο μου, κοιτάει τ'αμάξι και μου λέει ότι δεν έπρεπε να περάσω ΚΤΕΟ παρά μόνο 7 χρόνια και 1 βδομάδα μετά την άδεια κυκλοφορίας μου. Δηλαδή τον Νοέμβριο του 2007 (αγγκρρραραρρρρ)

Μου δίνει φωτοτυπία τη σχετική υπουργική απόφαση και γυρνάω στο Πέραμα Μυλοποτάμου ΕΞΑΛΛΗ...
Μέρος της στιχομυθίας με τον αρχικαραγκιόζη που με έγραψε, ήταν ως εξής:
- Έπρεπε να έχετε την υπουργική απόφαση μαζί σας..
- Κι εσάς τί σας έχουμε τότε (κάφρε)?
(Διοικητής) - Ελάτε κυρία μου στο γραφείο μου να συζητήσουμε!
- Περάστε μανδάμ περάστε.(με τόνο επιτακτικό)
- Εντολές εκεί που σας πέρνει (με τόνο ακόμα επιτακτικότερο)
- Πώς μιλάτε έτσι μέσα στο αστυνομικό τμήμα!
- Μπορώ και χειρότερα (καραγκιόζη)
(Διοικητής) - Περάστε να το συζητήσουμε κυρία μου σας παρακαλώ... Να σας κεράσουμε κάτι?
- Κάτι τέτοιοι σαν αυτόν καταστρέφουν την εικόνα της αστυνομίας

Τελικά μου την έσβησαν..
Αλλά για τις 3 ώρες που πίστευα ότι χρωστάω 400 ευρά μου κόστησε...

Περαστικά μου..

katadromeas
30-08-2007, 14:16
Μια Καθημερινή βιαζόμουν να πάω στο uni,(πηγαίνω με το τρένο), και το πάρκαρα στην Κηφισσία 40 μέτρα μακρία απο το τρένο, αλλα είχε σήματα που απαγορευεται η σταση και η σταθμευση.
Εφαγα κλήση καμια 60αρα ευρω. αλλά η ειρωνία είναι ότι γύρισα το απόγευμα κατα τις 6.. και ο τροχονόμος που με έγραψε, με έγραψε στις 17:45..:(
ελεος...

Sibizoula
30-08-2007, 14:35
Μια Καθημερινή βιαζόμουν να πάω στο uni,(πηγαίνω με το τρένο), και το πάρκαρα στην Κηφισσία 40 μέτρα μακρία απο το τρένο, αλλα είχε σήματα που απαγορευεται η σταση και η σταθμευση.
Εφαγα κλήση καμια 60αρα ευρω. αλλά η ειρωνία είναι ότι γύρισα το απόγευμα κατα τις 6.. και ο τροχονόμος που με έγραψε, με έγραψε στις 17:45..:(
ελεος...

πάλι καλά που δεν σου πήρε και τις πινακίδες... :( :(

ZataraFR
01-09-2007, 23:28
Να και ενα ωραιο θεμα για εκθεση!! Ας τα παρουμε με τη σειρα! Καλοκαιρακι 2005 παιρνω το διπλωμα στα χερια μου ( μην ψαρωνουμε .. εχω περασει τα 100.000χμ :p ).Οκτωβρη παιρνω το αμαξι (Punto SX του 2000) στη Λαμια κ αρχιζουν οι βολτες σε ολη την Ελλαδα

-- Ως φοιτητης στη Λαμια, με εγραψαν αμετρητες φορες ( κ σβηστηκαν ολες απο τον διοικητη) γιατι ειχα (ναι ναι) Αθηναΐκες πινακιδες.Πηγαινα παντα στον διοικητη με φωτο-ντοκουμεντα των Λαμιωτων παρκαρισμενων στα ιδια σημεια την ιδια ωρα που δεν επαιρναν κλησεις!! Μια περιπτωση ομως αξιζει εξιστορησης!
Γυρω στη 1 το βραδυ παρκαρω (επειτα απο συνεννοηση με καταστηματαρχες το ιδιο πρωι) σε σημειο που επιτρεπεται μονο για φορτο-εκφορτωση εμπορευματων.11.30 το πρωι παω να φυγω για το ΤΕΙ μ'εναν φιλο.Κοιταω στο παρμπριζ, 2 ροζ χαρταααακια.Ωραια λεω.Τα κοιταω καλα, με ειχαν γραψει για την ιδια παραβαση (το παρκαρισμα ενω οι καταστηματαρχες ελεγαν οτι ηταν ΟΚ).Τα κοιταω καλυτερα, ωρες καταγραφης της παραβασης : 10.47 και 11:02 της ιδιας μερας. Μονο που ο εξυπνουλης 2ος αστυνομικος ειχε σβησει την ημερομηνια κ ειχε βαλει της προηγουμενης μερας! (για να μην υπαρξει συγχυση βρε παιδι μου) Κατεβαινω στην Τροχαια κακην κακως, κ απαιτω(!) να δω το μπλοκακι του 2ου αστυνομικου που με ειχε γραψει για να φανει η ασυνεχια στις ημερομηνιες αναμεσα στις κλησεις του. Καταληγει το ολο θεμα στο γραφειο του διοικητη κ εκει οι 2 κλησεις διαγραφονται ( τις εχω κρατησει για ενθυμιο!) κ ο αστυνομικος τρωει το ξεχεσμα του αιωνα!!

Το χαρηκα ειναι η αληθεια!!

-- Ανεβαινω Λαμια Ιανουαριο 2006 αυτη τη φορα με ενα Peugeot 206 του 2005 Αυτοματο. Στην ευθεια πριν τον Αγ.Κωνσταντινο, πηγαινω με 102χμ/ω με οριο τα 90χμ/ω. Κ με σταματανε!!
Πλησιαζει ενα πιτσιρικι (μπορει κ 15 χρονων) κ μου λεει : "Ειστε στο οριο για αφαιρεση πινακιδων"
Τρελαινομαι εγω κ ρωταω ποιο ειναι αυτο το οριο ? "Τα 120" μου λεει. "Πιο κοντα στο να με αφησεις ειμαι παρα να μου παρεις τις πινακιδες" ξεστομω.Βγαινω για να μιλησω με τον αστυνομο υπευθυνο στο σημειο κ προσπαθω να του εξηγησω οτι με γραφει για παραβαση 3χμ/ω (μιας κ το 10% του οριου δικαιολογειται). Εκεινος επιμενει οτι ειμαι τυχερος που δεν μου παιρνει κ τις πινακιδες. Κ την στιγμη που συμπληρωνει τα στοιχεια, ακουω ενα μπουμπουνητο. Γυρναω ψυχρα λοιπον στον πιτσιρικα με το πιστολι κ του λεω "Αυτον που ερχεται δε θα τον σταματησεις?" και ΤΡΕΧΕΙ να παρει θεση. Αλλα .... ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ(!!) ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ LEON, περασε με 160-170χμ/ω.
Ο Αστυνομος στα φρυδια του, συνεχισε να γραφει την κληση. 33€ λοιπον κ 3 ποντοι sto point system. Φυσικα εφυγα βριζοντας για την ανικανοτητα τους ( κ τον οδηγο του μαυρου Leon!!) :rolleyes:

-- Καλοκαιρι 2006,κανω την πρακτικη μου στην Mercedes-Benz Hellas κ ως "δωρακια", test-drives διαφορων μοντελων. Παιρνω καποια στιγμη το ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ ForFour της Brabus κ επειδη πηγαινε σα διαολος κ δεν μπορουσα να περιμενω πισω απο νταλικες, γυρνωντας το πρωι απο Λαμια για δουλεια, κανω μια προσπεραση μπροστα στην Express Service εξω απο Λαμια πανω σε μια γεφυρουλα.
Για καλη μου τυχη, εκει που ανοιξα κ απο 50χμ/ω εφτασα τα 130 σε χρονο dt, αμεσως μετα την γεφυρουλα, Τροχαια Αυτοκινητοδρομων..

== 167€ προστιμο , αφαιρεση πινακιδων για 20 μερες κ 7 ποντοι στο point system.

Αλλα το αμαξακι τα αξιζε τα λεφτα του!! :p

Αυτα ... Να ευχαριστησω οποιον ειχε ορεξη κ καθησε κ το διαβασε ολοκληρο!! Σε λιγο καιρο κ η αυτοβιογραφια!!

Tempelakos
02-09-2007, 08:12
1 λεωφορειολωριδα 86€ (πριν τον νεο ΚΟΚ)
1 υπερβαση κατα 24 χλμ απο 50 που ηταν το οριο 74 50€ και 5 ποντους στο διπλωμα
:(

black_fr
02-09-2007, 11:40
2 φορες για παρανομο παρκαρισμα 65.50ευρω.... στα 6 χρονια.

haris
17-10-2007, 12:55
Δευτερα απογευμα , γυρνωντας απο Λευκαδα , σε μια μεγαλη ευθεια εκανα προσπεραση σε ενα βυτιοφορο και μετα απο κανα 100 μετρα ειδα τον μπαστο να μοου κανει σημα . Δυστυχως για κακη μου τυχη ο ανθρωπος ηταν τελειως μ@λ@κ@ς και ηθελε να με γραψει για φιμε και φαρμακειο εκτος απο την προσπεραση σε διπλη διαχωριστικη , να μου παρει πινακιδες και διπλωμα για μια βδομαδα.
Τελικα με εγραψε μονο για την διπλη λωριδα και τι σημαινει αυτο , 400 ευρω και 7 ποντοι. Αυτη ειναι και η πρωτη μου κληση , ελπιζω να μην συνεχισω ετσι...

G-P
17-10-2007, 12:59
μπράβο μπράβο... :)
να τα χιλιασεις βρε... :D
:rofl

top gun power
17-10-2007, 14:46
Χθες γυρνοντας απο επιδαυρο με την γυναικα,ημουν στην εθνικη γυρω στις 8 και τα αμαξια ηταν πολυ λιγα με αποτελεσμα να ειμαι 180-210 συνεχεια δεν επεφτε το στροφομετρο κατω απο 5 για πολυ ωρα !!!
Μπηκα αττικη οδο και εκει ταπα τα ξενον τρομαζανε κοσμο,και εκει που ειμαι με 180 βλεπω μπατσο να βγαινει απο εξοδο και με φωτα αναμενα τσουπ εγω μεσαια και φρενα,τελικα καπου πηγαινε και προσπερασε φιουυυυυυυ μολισ βγηκε σε εξοδο εγω παλι ταπα.....
ηταν το πρωτο ταξιδι με τοσα πολλα km για τοση ωρα με αποτελεσμα να εχω καψει 330 κμ με μισο τεποζιτο και μισο νταμακι.......
στα 210 νομιζα οτι το αμαξι θα σπασει!!!!!
κερασαμε τσαγακι σε 2 bmw και σε εναν navara που εγραφε πισω 200ps εεμμ πηγαινανε με 190 !!!!!εγω ημουν πιο ταπα ομως:tu :tu :tu :p

να πω οτι πρωτη φορα δεν ειδα ουτε ενα μπλοκο χθες.....

mixop
17-10-2007, 17:33
δεν ειναι κατασταση αυτη ρε παιδια.....πλεον οταν βγαινω στην εθνικη κοιταω ακομα και πισω απο τα δεντρα......
οι ανθρωποι εχουν ξεφυγει εντελως...
χτες εφαγα μια ωραια 80αρα :eek: στο κεφαλι για παρανομο παρκαρισμα.....και ειχα παρκαρει μεσα σε ενα στενακι.......αντε πες στον κεντρικο να μας γραφουνε γιατι παρεμποδιζουμε την κυκλοφορια αλλα και μεσα στα στενα????
ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΟΥΜΕ??? ΣΤΙΣ ΤΑΡΑΤΣΕΣ???
Αρε π@υστη Λιαπη ......ξυλο που θες...........

Fantomas
17-10-2007, 17:45
Χθες γυρνοντας απο επιδαυρο με την γυναικα,ημουν στην εθνικη γυρω στις 8 και τα αμαξια ηταν πολυ λιγα με αποτελεσμα να ειμαι 180-210 συνεχεια δεν επεφτε το στροφομετρο κατω απο 5 για πολυ ωρα !!!
Μπηκα αττικη οδο και εκει ταπα τα ξενον τρομαζανε κοσμο,και εκει που ειμαι με 180 βλεπω μπατσο να βγαινει απο εξοδο και με φωτα αναμενα τσουπ εγω μεσαια και φρενα,τελικα καπου πηγαινε και προσπερασε φιουυυυυυυ μολισ βγηκε σε εξοδο εγω παλι ταπα.....
ηταν το πρωτο ταξιδι με τοσα πολλα km για τοση ωρα με αποτελεσμα να εχω καψει 330 κμ με μισο τεποζιτο και μισο νταμακι.......
κερασαμε τσαγακι σε 2 bmw και σε εναν navara που εγραφε πισω 200ps εεμμ πηγαινανε με 190 !!!!!εγω ημουν πιο ταπα ομως:tu :tu :tu :p

Η άλλη πως και δεν γκάριζε? :rolleyes:

kpilidis
17-10-2007, 23:51
Η άλλη πως και δεν γκάριζε? :rolleyes:
φιμωτρο ! :rofl

tasost
18-10-2007, 07:11
Μπηκα αττικη οδο και εκει ταπα τα ξενον τρομαζανε κοσμο,και εκει που ειμαι με 180 βλεπω police car να βγαινει απο εξοδο και με φωτα αναμενα τσουπ εγω μεσαια και φρενα,τελικα καπου πηγαινε και προσπερασε φιουυυυυυυ μολισ βγηκε σε εξοδο εγω παλι ταπα.....
ηταν το πρωτο ταξιδι με τοσα πολλα km για τοση ωρα με αποτελεσμα να εχω καψει μισο τεποζιτο και μισο νταμακι.......για αποσταση 330 κμ

δλδ 5000 αντιστοιχουν σε 180 χλμ?:confused:
να τους βαλεις φιμωτρο....:rolleyes:
πολυ καλη καταναλωση....:eek:
κ θες να το πουλησεις μεσω του φορουμ?:lauphing :lauphing :lauphing
το οτι ενα bmw που δεν μας λες τι...παει με 180 δεν σημαινει οτι σε κοντραρει....απλα μεχρι εκει ο τυπος νιωθει ανετα να το οδηγαει κ οχι να ειναι στην τσιτα οπως εσυ :cool:...τωρα για το ναβαρα...αυτοι την εχουν δει οι ιπποτιδες της ασφαλτου :mad:
κ μετριοφρων .....στο τελος καθε ποστ....:lauphing :lauphing :lauphing

Fantomas
18-10-2007, 09:55
Εγώ πάντως εαν πάω σβέλτα ταξίδι Αθήνα - Ξυλόκαστρο, 150χλμ απόσταση περίπου, (ταχύτητες απο 160 - μέχρι 230) απο φουλαρισμένο μέχρι τα μπούνια ντεπόζιτο (55 ευρά με εξαέρωση κάργα) φτάνω με τον δείκτη ενα τσακ πάνω απο την μέση και το trip να μου δείχνει μέση κατανάλωση 13,3lt.... :think

Τώρα όσο αφορά μπλόκα κτλ σε Ε.Ο. ένα έχω να σου πώ.... Φάε λαάδι και έλα βράδυ..... α, και που σε? κοίτα μην την πατήσεις σαν το kemmo, το βράδυ δεν σταματάμε σε σήματα με φωτάκια, φακουδάκια κ.α..... :rofl :rofl :rofl :rofl

tasost
19-10-2007, 07:41
κοίτα μην την πατήσεις σαν το kemmo, το βράδυ δεν σταματάμε σε σήματα με φωτάκια, φακουδάκια κ.α..... :rofl :rofl :rofl :rofl

ο ενας ρουφ κ αλλος παρανομοπουλο....ταιριαστο διδυμο...:lauphing :lauphing

Red Power
21-03-2008, 15:38
200 ευρωπουλάκια για στάθμευση σε χώρο για άτομα με ειδικές ικανότητες.Ένα ροζ χαρτάκι ανέμιζε στο παρμπριζ και οι πινακίδες είχαν κάνει φτερά.ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑ............
Αφου δ φαινόταν τίποτα....τι να έκανα;;;

nightbird
21-03-2008, 16:37
40ε παρκάρισμα σε πεζοδρόμιο...

Ramidakos
21-03-2008, 16:41
40ε παρκάρισμα σε πεζοδρόμιο...
Εμ, να παρκάρεις στο δρόμο πάνω από τα σκουπίδια...; :rolleyes:

nightbird
21-03-2008, 16:54
αστα φίλε big story...

Biliou
21-03-2008, 21:04
Μην μπρερδεύεσε Δημήτρη...Για ρύπανση του πεζοδρομίου τον γράψανε....:p :p :p :rofl :rofl :rofl

MGL
22-03-2008, 21:13
180 ΕΥΡΩ για παρκάρισμα σε στροφή και μου πήρε το αμάξι ο γερανός και τις πινακίδες της πήρα μετά απο 20 μέρες.2 φορές για υπέρβαση του ορίου ταχύτητας απο 30 ευρώ και τέλος για παράνομη στάθμευση πάνω απο 10 φορές(ποσά δεν θυμάμαι).

BlackBeauty
25-03-2008, 22:53
Όχι πώς να το παινευτώ αλλά δεν έχω πληρώσει δεκάρα τσακιστή :D :D :D

MGL
26-03-2008, 21:21
Πές μου το μυστικό σου!!!

playerstavros
27-03-2008, 00:02
Με πιάσανε το Σάββατο για υπερβολική ταχύτητα πήγαινα με 185χλμ σε 80αρι και με γράψανε 350€ + 2 μήνες αφαίρεση διπλώματος. Τουλάχιστον γλυτώσαμε το αυτόφορο και τώρα κυκλοφορώ πρωϊνές ώρες μόνο και με το αμάξι της μαμάς (opel Corsa 92'). Υπομονή 2 μήνες λοιπόν.

Fantomas
27-03-2008, 00:39
Με πιάσανε το Σάββατο για υπερβολική ταχύτητα πήγαινα με 185χλμ σε 80αρι και με γράψανε 350€ + 2 μήνες αφαίρεση διπλώματος. Τουλάχιστον γλυτώσαμε το αυτόφορο και τώρα κυκλοφορώ πρωϊνές ώρες μόνο και με το αμάξι της μαμάς (opel Corsa 92'). Υπομονή 2 μήνες λοιπόν.

Λύση....

http://www.laserveil.com/laser/jammers/buyers-guide/2006/

alex76
27-03-2008, 02:24
Λύση....
http://www.laserveil.com/laser/jammers/buyers-guide/2006/

τι ναι τούτο φίλε φαντομά? δεν είναι παράνομο?

G-P
27-03-2008, 09:23
Τα jammer, scrambler είναι illegal...
Το απλό ραντάρ ειδοποίησης έχει βγει αποφαση δικαστηρίου και αναμενονται εξελίξεις...
ψάξτε στο bloka.com

alexG21
27-03-2008, 09:59
Εγώ 150€ για φιμέ στις πινακίδες!Και τους έσπασα κι'όλας γ@$^$#&^#!!!Ήθελαν να τους τις δώσω τα μπ@%^^%#@^!!!

Oraclas
08-07-2008, 16:05
Μία κλήση το 1996 για παράνομη στάθμευση (στημμένη μου την είχαν) που ήρθε στον πατέρα μου μετά από 10 χρόνια !! και έχω γλιτώσει και άλλα δύο τρία περιστατικά.

grigoris115fs
05-09-2008, 03:46
40 parkarisma
100 daktilios

vaggoua
05-09-2008, 08:29
Θεσ/νίκη Αθήνα με 157 χλμ με έγραψαν ευτυχός για 20 Ε :notworthy ύστερα από πολλά παρακάλια.:lauphing Και έχω τρείς κλήσεις από δημοτική στυνομία σύνολο 80 Ε απλήρωτες εδώ και 2 χρόνια.

Skylometaniomenos
05-09-2008, 12:49
Δυο κλήσεις πριν αρκετά χρόνια για υπέρβαση ορίου ταχήτυτας κατά 10 χμ (αν πήγαινα στα σημεία εκείνα με το νόμιμο επιτρεπόμενο όριο δεν θα γραφα τώρα στο παρόν γιατί θα ήμουν μακαρίτης αφού μετά βεβαιότητος θα είχε περάσει από πάνω μου νταλίκα) και μια κλήση με αφαίρεση πινακίδων για παράνομο παρκάρισμα έξω από το δικαστικό μέγαρο Θεσσαλονίκης (είπα τον τροχονόμο που είχε υπηρεσία "φίλε πάω να καταθέσω ένα χαρτί και σε 5' γυρίζω", οκ μου λεει, βγαίνοντας σε 5' βλέπω την κλήση "καλά ρε του λέω πότε πρόλαβες αφού σου 'πα", ατυχος μου απαντά φιλαράκο, πέρασε το συνεργείο κι οταν περναει τα σαρώνει όλα!).

cupras-r
05-09-2008, 19:12
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΓΩ ΠΑΙΔΕΣ??????1365 euros ΑΚΑΤΕΜΑΣΤΑ.........ΕΙΧΑ ΔΥΝΑΤΑ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΤΕΝΟ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΩ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΦΥΓΩ.......ΑΡΑ,ΓΡΑΦΟΥΝΕ........ ..2 ΣΤΟΠ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΧΥΜΑ ΜΕ 90 (!!!!!!!!!!!) ΧΛΜ ΚΑΙ ΦΙΜΕ...........20 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ..............2 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ ΚΑΙ 20 ΚΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ............ΑΝ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΥΤΟ................

ΠΟΛΛΑ...........

GaGaS
18-09-2008, 20:09
Θεσ/νίκη Αθήνα με 157 χλμ με έγραψαν ευτυχός για 20 Ε :notworthy ύστερα από πολλά παρακάλια.:lauphing Και έχω τρείς κλήσεις από δημοτική στυνομία σύνολο 80 Ε απλήρωτες εδώ και 2 χρόνια.

Οι μονες μου κλησεις ηταν οταν δουλευα στο ΠΛΑΙΣΙΟ στο κεντρο της Θεσσαλονικης που καθε Σαββατο κατεβαινα νωρις και εβρισκα παρκινκ . 7 κλησεις απο την δημοτικη αστυνομια . Μετα απο 3 χρονια μου ηρθε ενα ραβασακι στο σπιτι που ελεγε οτι αν δεν πληρωθουν μεσα σε 60 μερες θα προχωρησουν νομικα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα . Τελικα δεν μου εκαναν απολυτως τιποτα και μετα απο 8 μηνες απο το ραβασακι βρηκα μια σειρα μου στον στρατο μεσα στον Δημο και μου τις κανονισε :D

G@tos
22-09-2008, 00:43
Σημερα εφαγα την πρωτη μου κληση!! Ε ναι λοιπον ειναι γεγονος, μετα απο 11 μηνες στο τιμονι τσιμπησα την πρωτη μου κληση για παρανομο παρκαρισμα επι της Λ. Βεικου στο Γαλατσι!!! 40 ευρααα, και λεω να παω αυριο να τους τα σκασω για να τα κανω 20e..

Kyriakos
22-09-2008, 08:15
3 κλήσεις για παράνομο παρκάρισμα.

1η στον Περισσό γιατί είμουν όλος πάνω στο πεζοδρόμιο απέναντι απο τα Jambo.

2η στην Ιερά Οδό Σαββάτο γιατί τόλμησα σαν κοινός θνητός να μην βάλω το αμάξι στο πάρκινγκ του μαγαζιού της Πέγκης και του Πασχάλη. (Γνωστό το κόλπο)

3η και φαρμακερή μετά απο 2 μέρες αφού έφαγα τη δεύτερη στο Mall γιατί πάλι τόλμησα να μην βάλω το αμάξι στο πάρκινγκ.

ΥΓ. Η δεύτερη και η τρίτη ήταν στις γιορτές των Χριστουγέννων που οι μπάτσοι βγαίνουν για χαρτζιλίκι...

Sibizoula
22-09-2008, 12:28
3 κλήσεις για παράνομο παρκάρισμα.

.

ΥΓ. Η δεύτερη και η τρίτη ήταν στις γιορτές των Χριστουγέννων που οι μπάτσοι βγαίνουν για χαρτζιλίκι...

τέτοια λάθη δεν τα κάνουμε εκείνες τις μέρες πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί !!! :(:p

Buddha
22-09-2008, 16:02
Εφαγα και γω την 2 κληση μου...Παρκαρισμα απο την δημοτικη αστυνομια...20€ αλλα λεω να μην την πληρωσω...λετε να εχω παρατραγουδα???

βασιλης φλωρινα
12-10-2008, 01:43
budda τελικα δεν ξέρω αν την πλήρωσες η όχι αλλα απο ότι ξέρω θα σου έρθει ένα ΄΄τσεκ'' στο σπίτι που σιγα σιγα θε μεγαλώνει... πολυ σιγα ώμος που καποια στιγμη θα βαρεθής να στο στέλνουν και θα πας να την πληρώσεις....
αυτα για τις ''δημοτικές κλήσεις'''

όσο για την ΤΡΟΧΑΙΑ προσωπικά έχω κάνει μεγαλη πατάτα πριν 4 χρόνια....

για ζώνη 80€
και για αλκόλ 83 η 78€ δεν θυμάμαι καλα ( ποσοστο αλκοολ 0,32)....
δύο διαφορετικες κλήσεις που δεν πλήρωσα...
πήγε δικάσιμη δεν ήμουν στο δικαστήριο και πολλαπλασιαστικαν επι το 3... 500€ πήγε στην εφορία ήρθε η εφορία ξυλώθηκα.... χωρις λόγο γιαυτό όταν κάνουμε την μλκα ας την πληρώνουμε γιατι μετα...

Υ.Γ και όπως είπα πριν τεσσερα χρόνια τώρα για τις δύο αυτες κλήσεις απο 80€ 600€ και επι 3..... αστα....

panagiotis18
12-10-2008, 16:05
εγω εχω ακουσει οτι το ποσο μετα απο καποια ευρω,νομιζω 200 η 300, μπαινει στην εφορια αλλα κ παλι νομιζω βλακειες ειναι αυτα..
εγω εχω 3η4 κλισεις κ δεν τις πληρωνω..

panagiotis18
14-10-2008, 23:06
παρκαρα εχθες το βραδυ στην θεσσαλονικη σβολου 12..
ειχε πιο παλια μια ταμπελα φορτοεκφορτωση..
κ κατω εχει κιτρινη γραμμη αλλα....
η ταμπελα αφαιρεθηκε..
εγω παρκαρα το αμαξι μου να ακουμπαει το μπροστα μερος την κιτρινη γραμμη με το σκεπτικο οτι αφου αφαιρεθηκε η ταμπελα επαψε να ισχυει..
παω σημερα το πρωι κ πινακιδες γιοκ....
προστιμο 80 ευρω κ 20 μερες πινακιδες κ αδεια..
απιστευτο..δημοτικη σστυνομια..
δοξα το θεο μου εδωσαν τις πινακιδες σημερα αλλα δυστυχως πληρωσα..
40 ευρω...
αυτοι οι δημοτικοι με εκαναν να συμπαθησω τους μπατσους..

επισης μου ειπαν οτι τις απληρωτες κλησεις τις εχουν στο δημαρχειο κ στελνουν 2 φορες ειδοποιηση να πας να πληρωσεις..
αν δεν το κανεις την 3 φορα ερχεται απο την εφορια χαρτι με ενα μικρο προστιμο.

G@tos
14-10-2008, 23:59
Ισχυει!! Αλλα δεν χερω κατα ποσο μικρο ειναι το προστιμο...:(
T σιγουρο ειναι οτι πλεον δεν μπορεις να γλυτωσεις απο τις κλησεις...;)

panagiotis18
15-10-2008, 00:45
ετσι μου ειπαν εμενα σημερα
μικρη επιβαρυνση....
απο εκει κ περα αν ειναι αρκετα δεν το ξερω...

top gun power
15-10-2008, 09:58
Xθες εφαγα την πρωτη μου κληση στο κωλονακι.Παρκαρα σε ασπρες θεσεις και πηρα προστιμο 23 ευρο.Μου λεει οτι πρεπει να βγαζς μια καρτα ξερετε τιποτα γιαυτην?
Απο που να την παρω?

nightbird
15-10-2008, 10:48
απο τα περίπτερα παντέλο και αναλόγως της ώρας παραμονής την ανάλογη κάρτα...

βασιλης φλωρινα
15-10-2008, 20:13
εγω εχω ακουσει οτι το ποσο μετα απο καποια ευρω,νομιζω 200 η 300, μπαινει στην εφορια αλλα κ παλι νομιζω βλακειες ειναι αυτα..
εγω εχω 3η4 κλισεις κ δεν τις πληρωνω..

δεν εδωσα παράδειγμα εγώ πριν απο αυτο το πόστ σου παναγιώτη!!! εμπειρία ζωησ και τσέπης έδωσα... αν δεν την πλήρώσεις σου λέει οτι πάς μια μέρα κάτω στο χαρτί πότε πας δικάσιμη αν δεν πας ούτε στο δικαστήριο, (το οποίο γίνεται γιατι δεν την πληρώνεις και δεν την πληρώνεις επειδεί ίσως δεν συμφωνεις και πρέπει να πας στο δικαστήριο να απολογηθείς, και αν δεν αθωωθεις την πληρώνεις) και αν δεν πάς τοτε επι τρια αυτά για τις κλίσεις τις τροχαίας και όχι για τις δημοτικής....

panagiotis18
15-10-2008, 21:21
εγω για δημοτικης αστυνομιας τις κλισεις μιλαω..
κ δημοτικος αστυνομος μου ειπε οτι τις πληρωνεις τελικα..

βασιλης φλωρινα
16-10-2008, 00:58
στην ελλάδα ζούμε !!!!απο κλίση θα γλυτώσουμε να μην την πληρώσουμε... χαχαχα!!!!
ωχ πάνο έχεις και τρείς τέσσερεις απλύρωτες ε.. ωχχχχχχχχχχχχχχχ....

top gun power
16-10-2008, 18:29
Αλλη μια κληση χθες 80 ευρο τα οποια γινονται 40......
Παρκαρα σε μπλε ειχα αργησει βιαζομουν δεν μπορουσα να βρω να παρκαρω κτλπ.....

panagiotis18
16-10-2008, 18:52
σε κυνηγανε ρε φιλε αυτο το καιρο;;
σε ψαχνουν για να σε βρουνε;;
ναι εγω εχω 3 απληρωτες κ ευχομαι να μην χρειαστει να πληρωσω αλλα...
ενταξει 20 ευρω ειναι οι κλισεις ομως..
πιο ποκυ βαριομουνα να πληρωσω παρα τα 10 ευρω..

Biliou
16-10-2008, 19:14
Εμ κέντρο με αμάξι αυτό είναι...

panagiotis18
04-11-2008, 23:59
ε ειναι καραγκιοζηδες οι ανθρωποι...
δεν παλευονται...
με εκαναν να συμπαθω μεχρι αηδειας :p:pκαθε σπουδαγμενο αστυνομο που υπηρετει το ελληνικο κρατος..
ο λογος για τα παληκαρια που ουτε ονομα δεν βαζουν επανω στην κλιση αλλα εναν αριθμο δημοτικοι αστυνομοι..
θεσσαλονικη εχθες το απογευμα το αφηνω για 3με4 ωρες σ'ενα στενο παω να το παρω :(:(:( κλιση για παρκαρισμα 20 ευρω..
παω βολτα λεω δεν πειραζει γυρναω το αφηνω εξω απο την εκθεση λεω ισως μεχρι να το παρω το πρωι να μην προλαβουν να με γραψουν..
αλλα ο αγρυπνος α112 νομιζω η καπως ετσι προλαβε κ πρωι πρωι πηγε κ μου εριξε αλλα 20 ευρω..
διωχνουν τον κοσμο απο την θεσσαλονικη..
δεν ξαναπαω..
sorry για το μεγαλο ποστ αλλα αγανακτησα...:mad::mad::mad:

nikos-leon
05-11-2008, 00:10
Εχε υπ οψιν σου παναγιωτη οτι η δημοτικη αστυνομια δεν εχει δικαιωμα να βαζει κλησεις...παρανομα το κανουν.Μπορουν να ειδοποιησουν την τροχαια ομως να το κανει.Απλα ο κοσμος δεν γνωριζει

panagiotis18
05-11-2008, 12:39
κ εγω το εχω ακουσει αυτο κ εχω 4 κλισεις τους απληρωτες αλλα τι να κανω;;
κ αν τελικα εχουν δικαιωμα η αν τελικα μας πουν πρεπει να τις πληρωσετε ολες τι κανω;;γι'αυτο πηγα κ τα εδωσα κ τελειωσα..

nikos-leon
05-11-2008, 15:21
κ εγω το εχω ακουσει αυτο κ εχω 4 κλισεις τους απληρωτες αλλα τι να κανω;;
κ αν τελικα εχουν δικαιωμα η αν τελικα μας πουν πρεπει να τις πληρωσετε ολες τι κανω;;γι'αυτο πηγα κ τα εδωσα κ τελειωσα..μονο σε ελεγχομενο παρκινγκ του δημου μπορει να σου δωσει κληση,αλλα αυτο ειναι μια αλληιστορια.Για ποιο λογο να πληρωνουμε τα τελη αυξημενα μαλιστα 20% φετος ,που σε αυτα περιλαμβανεται και το παρκαρισμα και παραλληλα να παρκαρουμε με την ωρα?

vaggoua
05-11-2008, 15:25
+100000 ου μπλέξεις με τις αυξήσεις τις αδικαιολόγητες και όχι μόνο στα τέλη κυκλοφορίας.:mad: σε όλα στην Ελλάδα από κάτω μας έχουν.

Sibizoula
05-11-2008, 18:26
Ξέρω θα με κράξετε αλλά κάντε και εσείς κάτι για να αλλάξει αυτό το καθεστός στην Ελλάδα !!!
Γιατί πρέπει να πηγαίνεται τελευταία στιγμή να δώσετε την φορολογική σας δήλωση ???
Γιατί όλοι πήγαν για το κτηματολόγιο μετά τις 10 Σεπτέμβρη όταν όλο το καλοκαίρι μπορούσαν να πάνε....???

Γιατί παρκάρουμε πανω στο πεζοδρόμιο όταν βιαζόμαστε και δεν βρίσκουμε να παρκαρουμε και το πάρκινγκ είναι ακριβό για την τσέπη μας... ????

Γιατί παρκάρουμε σε στάσεις , διαβάσεις , σε μέρη που είναι προσβάσημα από αμεα ?????

Μήπως αντι πια να γκρινιάζουμε και να αντιδράμε να κάνουμε κάτι χωρίς να μιλάμε ??????

panagiotis18
05-11-2008, 19:19
γιατι ετσι εχουμε μαθει-μεγαλωσει..
ετσι μας εμαθε αυτος ο τοπος..
εμαθα τι γινεται στο εξωτερικο με τα αυτοκινητο κ πως κυκλοφορουν κ επαθα την πλακα μου..επειδη ταξιδευω ομως κ τα ειδα με τα ιδια μου τα ματια αλλο να στο λενε κ αλλο να το βλεπεις..
τα παιδια στο εξωτερικο τα μεγαλωνουν με σωστο τροπο κ μαθηματα οχι με τις δικες μας βλακειες..
κ οπως σου μαθενουν ετσι κ κανεις..
εγω βεβαια δεν ειμαι συμφωνος να γινονται ολα τα παραπανω που εγραψες αλλα τι να κανεις οταν ψαχνεις για παρκινγκ κ εχεις δουλεια κ θελεις 40 λεπτα να παρκαρεις..
στην θεσσαλονικη αντιστοιχουν σε 1000 κατοικους 300 αυτοκινητα.
στη γερμανια 500κ στην αμερικη 700..
μονο η θεσσαλονικη εχει τετοιο προβλημα κυκλοφοριακο κ παρκινγκ..
γιατι;;;;

nikos-leon
05-11-2008, 21:57
1 Γιατί παρκάρουμε πανω στο πεζοδρόμιο όταν βιαζόμαστε και δεν βρίσκουμε να παρκαρουμε και το πάρκινγκ είναι ακριβό για την τσέπη μας... ????

2 Γιατί παρκάρουμε σε στάσεις , διαβάσεις , σε μέρη που είναι προσβάσημα από αμεα ?????

αυτο γινεται διοτι
1
Κατάληψη τμήματος οδού ή
πεζοδρομίου
ΠΡΟΣΤΙΜΟ
400,00 €

2

Παράνομη στάση - στάθ-
μευση σε χώρους ή ράμπες
διάβασης ΑμεΑ

ΠΡΟΣΤΙΜΟ
150,00 € + 9 βαθμοι

panagiotis18
05-11-2008, 23:25
ειναι τοσο πολλα τα χρηματα για αυτα τα αδικηματα;;;
απιστευτο...
αν πας θεσσαλονικη βραδυ στο ιποκρατιο κοντα εχει ενα δρομο που ειναι παρκαρισμενα ολα τα αυτοκινητα πανω στο πεζοδρομιο..
δεν περναει ουτε ανθρωπος σχεδον..εκει να πανε να γραψουν..

nikos-leon
05-11-2008, 23:39
ειναι τοσο πολλα τα χρηματα για αυτα τα αδικηματα;;;
απιστευτο...
αν πας θεσσαλονικη βραδυ στο ιποκρατιο κοντα εχει ενα δρομο που ειναι παρκαρισμενα ολα τα αυτοκινητα πανω στο πεζοδρομιο..
δεν περναει ουτε ανθρωπος σχεδον..εκει να πανε να γραψουν..
Και ομως ειναι.Ας μην παραπονιομαστε μετα οταν μας γραφουν και μας κανουν και σκοντο ετσι?

mariludaki
01-12-2008, 13:34
fantastika ibizopaida....exthes....pira kai egw ti prwti mou...i opoia....etsi gia allagi...itan apo to dimo kathariotitas...tou kolwnakiou....giati leei ekleina to kado......to paradexomai....apeixa 1 ekatosto apo to orio tou pezouliou.......kai o pisw mou...pou ton ekleine.........????????????????/eixe fugei kai den eida an ton timisan....!!!!
loipon to thema mou einai, oti....i klisi einai 100 euro...se ena terstio roz xartaki(kolla A4..gia ekthesi idewn!) kata poso einai egkuri mia tetoia klisi apo to skoupidiariko......??????????kai metraei to oti evgala fwto......pou dixnei oti eimai mia xara parkarismeni?????????????????????????????????????? ??????

vaggoua
01-12-2008, 13:41
Στραβοθήκαμε οεο!!! Ελληνικά να σε διαβάζουμε καλύτερα , καλά έκανες και πήρες φωτογραφία , οι οδοκαθαριστές σου έκοψαν κλήση????? Δεν γράφει από πια υπηρεσία είναι θεωρημένη????

Kyriakos
01-12-2008, 14:48
fantastika ibizopaida....exthes....pira kai egw ti prwti mou...i opoia....etsi gia allagi...itan apo to dimo kathariotitas...tou kolwnakiou....giati leei ekleina to kado......to paradexomai....apeixa 1 ekatosto apo to orio tou pezouliou.......kai o pisw mou...pou ton ekleine.........????????????????/eixe fugei kai den eida an ton timisan....!!!!
loipon to thema mou einai, oti....i klisi einai 100 euro...se ena terstio roz xartaki(kolla A4..gia ekthesi idewn!) kata poso einai egkuri mia tetoia klisi apo to skoupidiariko......??????????kai metraei to oti evgala fwto......pou dixnei oti eimai mia xara parkarismeni?????????????????????????????????????? ??????

Γιατί να πας Κολονάκι με τετράτροχο?:redface:

nikos-leon
01-12-2008, 15:35
loipon to thema mou einai, oti....i klisi einai 100 euro...se ena terstio roz xartaki(kolla A4..gia ekthesi idewn!) kata poso einai egkuri mia tetoia klisi apo to skoupidiariko......??????????kai metraei to oti evgala fwto......pou dixnei oti eimai mia xara parkarismeni?????????????????????????????????????? ??????Νομικα κανενας δημος δεν εχει δικαιωμα να βαζει κλησεις .Αυτο ειναι δουλεια της αστυνομιας και μονο.Αλλα ποιος τρεχει στα δικαστηρια για να βρει το δικιο του? Εκει πονταρουν....Το απορριματοφορο οταν εμποδιζεται για περισυλογη φευγει ,δεν μοιραζει κλησεις.....

panagiotis18
02-12-2008, 00:06
θα πρεπει να γραφει επανω ποιος την εκοψε...
δες κ θα εχει κ τηλεφωνα κ ιστοριες...κοιταξε τα κ δες αν ειναι εγκυρα..

vazelos@ibiza
07-12-2008, 23:44
τα στρουμφ εν οψη εορτων εχουν αρχισει να πυροβολανε!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ............ ..

nikos-leon
08-12-2008, 00:10
τα στρουμφ εν οψη εορτων εχουν αρχισει να πυροβολανε!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ............ ..ναι ετσι γινεται μεχρι πριν τα χριστουγεννα

panos cupra20vt
08-12-2008, 00:46
εχω πλειρωσει μεσα σε τεσσερεις μερες δυο κλεισεις για οριο ταχυτητας απο 33 ευρω η καθε μια και στις 25 αυγουστου μια κλειση απο 350 ευρω και πληρωσα τα μισα.με εγραψαν γιατι τους περασα με 190 χλμ και δεν τους καταλαβα γιατι ηταν βραδυ.θα με εγραφαν για περισσοτερο λευτα αλλα λογο γνωριμιων και αφου τους ειπα οτι ο πατερας μου ειναι πολυ αρρωστος και οτι χρειαζομαι το δηπλωμα για να μεταφερο τα πραγματα στο μαγαζι μου κρατησαν το δηπλωμα για δυο μηνες και γλητωσα ενα προστημο απο 2500 χιλιαρικα γιατι ηθελαν να παρουν πινακιδες αδεια και αφεραισει δηπλωματος για πεντε χρονια.αυτα τα λιγα.και πολλα αλλα με την μηχανη.

panagiotis18
08-12-2008, 01:01
για 5 χρονια;;;καλα ε δεν ξανατρεχω...τι 5 χρονια ρε παιδια;;;τι ειναι στραγαλια ειναι τα χρονια...
βαλε 3,5 χρονια...βγηκαν 5 να τα αφησω;;;ε αστα....

bagelhs
08-12-2008, 14:40
εχω κλησεις απο δημοτικη αστυνομια του κορυδαλλου για παρκαρισμα εχουν περασει 2 χροννια και δεν μου εχουν κανει καμμια ενοχληση!!!!!οσο για ζωνη και ταχυτητα αστε το καλυτερα βαριεμαι να γραφω

Sibizoula
08-12-2008, 16:37
εχω κλησεις απο δημοτικη αστυνομια του κορυδαλλου για παρκαρισμα εχουν περασει 2 χροννια και δεν μου εχουν κανει καμμια ενοχληση!!!!!οσο για ζωνη και ταχυτητα αστε το καλυτερα βαριεμαι να γραφω

Ελπίζω να μην σου κάνουν ποτέ καμία όχληση ... Του πατέρα μου όπως έχω αναφέρει σε κάποιο παλαιότερα Post του ήρθε η κλήση στην εφορία μετά από μία Πενταετία και ήταν από το δήμο Βουλιαγμένης ...

Όσο για το παρκάρισμα στο Κέντρο και ιδιαίτερα στο Κολωνάκι ... είναι πολύ γνωστό χρόνια τώρα ...στους περισσότερους που πηγαίνουν κέντρο και ιδαίτερα στο Κολωνάκι .. ότι άν κλήσεις κάδο σε γράφουν με την μία !!! Άλλωστε έχουν παντού και το σήμα του γερανού αν παρκάρεις μπροστά στον κάδο... και έχουν δώσει ιδαίτερη σημασία σε αυτό διότι το απορρηματοφόρο περνάει αργά το βράδυ όταν όλοι είναι μες στα μπαράκια ........και τα μεσημέρια περνάει η τροχαία ... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

MGL
08-12-2008, 23:02
Ελπίζω να μην σου κάνουν ποτέ καμία όχληση ... Του πατέρα μου όπως έχω αναφέρει σε κάποιο παλαιότερα Post του ήρθε η κλήση στην εφορία μετά από μία Πενταετία και ήταν από το δήμο Βουλιαγμένης ...

Όσο για το παρκάρισμα στο Κέντρο και ιδιαίτερα στο Κολωνάκι ... είναι πολύ γνωστό χρόνια τώρα ...στους περισσότερους που πηγαίνουν κέντρο και ιδαίτερα στο Κολωνάκι .. ότι άν κλήσεις κάδο σε γράφουν με την μία !!! Άλλωστε έχουν παντού και το σήμα του γερανού αν παρκάρεις μπροστά στον κάδο... και έχουν δώσει ιδαίτερη σημασία σε αυτό διότι το απορρηματοφόρο περνάει αργά το βράδυ όταν όλοι είναι μες στα μπαράκια ........και τα μεσημέρια περνάει η τροχαία ... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Μου ήρθε σήμερα ειδοποίηση για παράνομο παρκάρισμα στο Κολωνάκι απο πέρσι με το προηγούμενο μου αμάξι!!!Πρέπει να την πληρώσω μέχρι τέλους του χρόνου!!!Γ@μ...το!!!:mad::mad::mad:

bagelhs
10-12-2008, 15:32
αν τους ερ8ει μετα απο 5 χροννια τι να πω!!!!!!

nikos-leon
10-12-2008, 17:04
Eγω παιδες πηρα 3 κλησεις για παρανομη σταθμευση παλιοτερα,που ειχε κανει ο προηγουμενος ιδιοκτητης ,τις οποιες φυσικα δεν πληρωσα καθοτι απεδειξα οτι το αυτοκινητο δεν ηταν τοτε στο ονομα μου...ολες ηρθαν ενα χρονο μετα απο την παραβαση...επισης μου ηρθε μια κληση απο το TEO PASS ,που αναφεροταν στην ημερα που μεταβιβασα οχημα σε αλλον,ο οποιος περασε χωρις να σταματησει να πληρωσει στα διοδια ελευσινας.Η καμερα φυσικα εγραψε τον αριθμο κυκλοφοριας...ουτε αυτη την πληρωσα καθοτι παιρνω παντοτε δηλωση ν1599 για την ωρα παραδοσης του οχηματος στον νεο αγοραστη...προσοχη οταν μεταβιβαζεται οχηματα να κανετε το ιδιο...

DjSeries
10-12-2008, 20:01
δεν ξερω αν ποσταρω το παρακατω σε σωστο τομεα (αν οχι να μεταφερθει παρακαλω). σημερα επιτελους μετα απο 2 μηνες καθιστερησης του δημοσιου παρελαβα τη κανονικη αδεια κυκλοφοριας μου ( αντε γιατι με το επικυρωμενο αντιγραφο μου σπαγανε τα νευρα τα στρουμφς) και παρατηρησα οτι στα πεδια που προοριζονται για την σταθμη θορυβου (ειτε εν κινησει ειτε σε σταση) δεν αναγραφεται τπτ. αρα να υποθεσω οτι πλεον σε ελεγχους δεν εχουν μετρο συγκρισης και μπορουμε να γινουμε λιγο πιο "καφροι"?

bagelhs
11-12-2008, 15:42
μονο για κλησεις ειναι οι μακακες

Sibizoula
12-12-2008, 09:30
Μου ήρθε σήμερα ειδοποίηση για παράνομο παρκάρισμα στο Κολωνάκι απο πέρσι με το προηγούμενο μου αμάξι!!!Πρέπει να την πληρώσω μέχρι τέλους του χρόνου!!!Γ@μ...το!!!:mad::mad::mad:

περαστικά ... :( θέλει ιδιαίτερη προσοχή το κέντρο !! και ιδιως περιόδους γιορτών ..... και μή βεβαια ..

αν τους ερ8ει μετα απο 5 χροννια τι να πω!!!!!!

Δεν τους έρχετε όπως καταλαβαίνεις έχουν μεγάλο όγκο από χαρτομάνι μιας και η ελληνική αστυνομία και η τροχαία ... και οι δήμοι .... δεν έχουν πλήρη μηχανογραφηθεί βέβαια τα τελευταία χρόνια γίνονται σημαντικές αλλαγές .... (ηλεκτρονικές αλλαγές ) παντού και δεν ξεφεύγεις ...

Εγώ περιμένω .. να μου έρθει κλήση από παράνομη πορεία εκεί μετά την Καλλιρόης πρός Καλλιμάρμαρο που είναι το τράμ ... έχει μια καμερούλα εκεί που είναι του τράμ καθαρά για λόγους ασφάλειας του σταθμού ... όμως ποτέ δεν ξέρεις ..

panagiotis18
12-12-2008, 16:52
απο καμερα ασφαλειας ειναι δυνατον να σε γραψουνε;;;εγω δεν πιστευω να γινεται..

themis_
13-12-2008, 15:34
Εγώ περιμένω .. να μου έρθει κλήση από παράνομη πορεία εκεί μετά την Καλλιρόης πρός Καλλιμάρμαρο που είναι το τράμ ... έχει μια καμερούλα εκεί που είναι του τράμ καθαρά για λόγους ασφάλειας του σταθμού ... όμως ποτέ δεν ξέρεις ..

καθε μερα περναω πανω απο τις γραμμες τ τραμ πορεια...δν παιζει να σε γραψουν...

bagelhs
15-12-2008, 18:05
δεν πιστευω γιατι εχω περασει πολλες φορες αποκει και δεν εχω ενοχλη8ει ποτε!

Kyriakos
15-12-2008, 19:47
Ανεβαίνοντας την Ακαδημίας λίγο πριν την Ιπποκράτους έχει δεξιά καμερα για τη Λεωφορειολωρίδα η οποία δουλεύει στάνταρ. Είχα πάει και είχα πληρώσει μια κλήση του αφεντικού μου.:p

tenace
23-12-2008, 12:29
2 φορεσ εχω φαει κλησεις....η μια στη χαλκιδα σε διασταυρωση για φαναρι!!!ειχα περασει με κοκκινο!!!(ειχα κοιταξει βεβαια δεξια αριστερα) και μ πεταχτηκαν οι στρουμφ απο πλαγια!!και αλλη μια στον ωροπο για ζωνη!!!και τισ 2 φορες ειχα την ιδιο καντεμη φιλο μου συνοδηγο;ρρρρ....πριν γινουν παντωσ τσουχτερα τα προστιμα!!

ibiza2.0gti
31-12-2008, 13:51
Λοιπον....εχουμε και λεμε.

1)1.345 ευρωπουλα.Χριστουγεννα του 2007,μολις ειχα αγορασει το lancia στην βουλιαγμενης.Για αυτοσχεδιους αγωνες,για εξατμιση με σιγαστηρα,αναμενους προβολεις ομιχλης,για επιδηξη οδηγικων ικανοτητων εις την ασφαλτον.Συν 26 ποντους....αλλα βαση νομου,αν δεν στο αναφερει δεν υσχιουν....ετσι την σκαπουλαρα!!!!!:yahoo:

2)Στην πολη της μακεδονιας(βλε.καβαλα)παρα ομη σταθμευση στα κτελ,ειχα παει να βγαλω εισητηριο συν αφαιρεση πινακιδων αλλα 45 ευρα

3)Αλλη μια κληση στον Ν.Καβαλας.στις Κρινιδες.Με προσπερασε μια τυπισα μιλωντας στο κινητο και ο π@π@ρ@ς σταματησε εμενα και με εγραψε 120 ευρω για οριο ταχυτητας συν 9 points.

4)Στην πανεμορφη Θεσ/νικη απο το αεροδρομιο προς Εγνατιας Οδου,παλι για οριο ταχυτητας(το γκαζοσα διοτι μου φανηκε μπουκωμενο)μονο 30 ευρω!!!!Του ειπα πως αναβε η λυχνια του κινητηρα,μπηκε μεσα στο αυτοκινητο και ειδε οντως οτι του ελεγα την αληθεια και μου ειπε επειδη φαινομαι καλο παιδι μονο 30 και χωρις ποντους!!!!Καλοοοοο????:tu:yahoo:
5)Τωρα με το Ibiza με σταματανε για την εξατμηση μου!!!!Παλι καλα δεν με γραφουν!!!!!:yahoo::yahoo:

σχετικα για την βορεια ελλαδα.ειναι αληθεια οτι μολις δουν αθηναικο αυτοκινητο λες και κατι παθαινουν και τους γυρναει το αιμα στο κεφαλι.ειναι πολυ μεγαλο αδικο.εζησα 2 χρονια λογο δουλειας και ειχα βαρεθει να πληρωνω κλησεις.δεν το καταλαβαινω ομως το γιατι....εκτοτε 1 χρονο εχω να πατησω βορεια.....

anakin4321
23-01-2009, 12:14
Δυο φορες για παρκαρισμα,60 ευρω τη φορα αν θυμαμαι καλα και τρεις για ταχυτητα.Η πλακα ειναι οτι και στις τρεις επρεπε να φαω το 700αρι(350 σε 10 μερες)και παρακρατηση αδειας και διπλωματος και κατι τετοια,αλλα επεσα σε καλα στρουμφ και τη γλιτωσα με ενα 100αρικο συνολικα και μολις 5 βαθμους στο point system!!

FRee-tezas
25-01-2009, 23:27
Η αλήθεια είναι οτι "χαρίζουν" πολλά. Κ γω δεν έχω παράπονο. Μ'έχουν σταματήσει αρκετές φορές(με αιτία) αλλά πέφτω σε πολύ εντάξει παιδιά κ τη βγάζω καθαρή σχετικά φτηνά. Μέχρι πέρυσι μάλιστα που είχα αμάξι μπατσομαγνήτι.... δόξα το Θεό λέω!!!!

Black Fabia vRS
26-01-2009, 09:07
2 φορές με έχουν γράψει μέχρι τώρα και στις δύο μου πήραν το δίπλωμα:redface::tu

Την πρώτη την ξέρουν κάποιοι και από εδώ, αφού ήταν μετά από μίνι συνάντηση στην αργυρούπολη, για επίδειξη ικανοτήτων.Δίπλωμα, πινακίδες και πρόστιμο που δεν θυμάμαι για 30 μέρες χωρίς όμως pointsystem.
Την δεύτερη, πριν απο λίγο καιρό, για χρήση κινητού.:confused::(

Είμαι ένα κακοοοοοο παιδί :(

Biliou
26-01-2009, 14:15
Αφού κάνει πολύ βρουμ βρουμ το καρούλι σου ρε!!!:p:p:p:lauphing:lauphing:lauphing:lauphing

Black Fabia vRS
26-01-2009, 14:21
Ναι το σαράβαλο....Χαλασμένο μου το έδωσαν...:p:p:p

panagiotis18
26-01-2009, 15:49
για χρηση κινητου;για πες λιγα περισσοτερα;τι σε ειδαν με το κινητο κ σε εγραψαν;ποσο;

anakin4321
26-01-2009, 15:51
Είμαι ένα κακοοοοοο παιδί :(
Και πολυ ατυχο!!:p

Black Fabia vRS
27-01-2009, 08:56
για χρηση κινητου;για πες λιγα περισσοτερα;τι σε ειδαν με το κινητο κ σε εγραψαν;ποσο;

Αν θυμάμαι καλά, 100€ πρόστιμο, 30 μέρες το δίπλωμα και κάποιους πόντους νομίζω(που δεν έδωσα σημασία αφού ήταν οι πρώτοι μου):redface:
Βγηκα για Αγ.Αναργύρους από την Εθνική και πετάχτηκαν πίσω από ένα παρκαρισμένο...

Black Fabia vRS
27-01-2009, 09:04
Και πολυ ατυχο!!:p

Σκέψου ότι την πρώτη φορά, ξεκινήσαμε από φανάρι στη Βουλιαγμένης μαζί με ένα συνφορουμίστα και στο επόμενο έκοψα για να περιμένω την υπόλοιπη παρέα ενώ ο άλλος έφυγε με κόκκινο.και ήρθε ο μηχανόβιος, τουκ τουκ το τζάμι, ακολούθησε με...:mad::mad::mad:

G-P
27-01-2009, 09:10
και μετά ο "κοκκινος" συμφορουμίστας είχε κρυφτεί πίσω απο θάμνους αλα ντιουκς... :rofl

Black Fabia vRS
27-01-2009, 09:17
και μετά ο "κοκκινος" συμφορουμίστας είχε κρυφτεί πίσω απο θάμνους αλα ντιουκς... :rofl

:rofl:rofl:rofl:rofl

panagiotis18
19-03-2009, 16:53
αλλο 1 δεκαρικακι για παρκινγκ στη θεσσαλονικη απο δημοτικους "αστυνομικους"....τους βαρεθηκα μωρε...ακουσα οτι το σημα μονιμου κατοικου κοστιζει περι τα 600 ευρω το χρονο κ μπορει να χρησιμοποιηθει μονο γυρω απο την γειτονια σου.ειναι αληθεια;

Maxy
19-03-2009, 17:36
Εγω εχω πληρωσει 40€ γτ ειχα ξεχασει το διπλωμα μου και νομιζω αλλα 80 ή 40 για τα προβολακια και καλα οτι δν επρεπε να ειναι αναμενα!

Ινδιανος
19-03-2009, 22:42
100κατι ευρο για προσπερεσει σε 2πλη γραμμη και παραλιγο διπλωμα αλλα την γλιτωσα,, και μια φωτο πρην 3 χρονια στην μουδανιων θεσ/νικης αλλα δεν μου ηρθε,μαλλον τους αρεσε η ποζα που ειχα και την κρατησαν οι μπατσοι...

Atogian
31-03-2009, 13:55
80 ευρώ για διπλή προσπέραση και ότι μπίκα στο αντίθετο ρεύμα. κατά τα αλλά όλα καλά νομιμότατος

ibiza force 115hp
02-04-2009, 23:20
80 ευρω για παρανομο παρκαρισμα σε σημειο σταθμευσεις τουριστικων λεωφορειων.... 1 μιση μεροκαματο για ενα παρκαρισμα:mad::mad::mad:

giorgos_gti
28-05-2009, 00:25
δυστηχως εχω πληρωσει 45 για παρανομο παρκαρισμα σε μερος που ηταν για ζυγους μηνες και ειχαμε τοτε μονο μηνα και ενα 10ρικο γιατι δεν ειχα μαζι το διπλωμα μου.

takis72
28-05-2009, 21:50
ΤΡιπολη Σπαρτη οριο 80,ρανταρ 125.Τελικα μετα απο πολλη συσητηση εφαγα μονο 40Ε.(20Ε σε 10 μερες) Να ειναι καλα μπλε ανθρωπακι.

top gun power
01-06-2009, 16:03
Μια καθημερινη μερα για την σχολη μου:

1 ευχαριστω την αστηνομια που με ξυπνησε 9 η ωρα το πρωι και μου χαρισε 700 ευρο και με καλημερισε (κυριος ημουν δεν τους εβρησα :p)

2 ευχαριστω τον καθηγητη που και καλα ειχε πει οτι θα γραφαμε στο μαθημα αλλα εγω δεν το ακουσα τελικα το περασα το εργαστηριο:p

3 ευχαριστω τον αλλον καθηγητη που δεν ειδε οτι η εργασια μου ηταν copia απο το οικονομικο πανεπιστημιο (αφου το εγραφε ο τιτλος,σελιδα στo net ηταν η εργασια) και με αφησε να συνεχισω (με 5 χαπια απο το τρεμουλο):p

4 ευχαριστω τους πακιστανους που δεν ακουμπησαν για πρωτη φορα κανενας εστω και λιγο το αμαξι μου σε αντιθεση με μιας ξανθιας που το κανανε σ@βρακο....:p

αποτελεσμα
δεν θα ξαναβγω στους δρομους.......:rofl :rofl
δεν ξαναπερασα κοκκινο( καλα μην βαρατε το ηξερα το φαναρι)
δεν μπηκα ουτε μια φορα αναποδα για να γλυτωσω την κινηση
δεν κορναρα ουτε εκανα επικινδυνο ελιγμο.......

μονο για σημερα ετσι :rofl :rofl :rofl

Sibizoula
01-06-2009, 17:15
Παντελή .....μαζί τις τρώμε τις 700 σάρες ????:(:(:(:( ΠΡΩΤΟΜΗΝΙΑ σου λέει μετά ....

3 και τέταρτο εχτές το βράδυ στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ μέσα στο παλιό αεροδρόμιο ....

εκαναν μία μπάζα περίπου 50 αυτοκινήτων και άνω και έριξαν τρελλά αλκοτέστ !!!!!

Προσέχετε πολύ έχουν βγεί να μαζέψουν ..... άντε τα 700 το δίπλωμα οέο ????? πώς θα πηγαίνουμε στη δουλειά μας ....

εγώ ακόμα τρέμω που τον έιδα στη αριστερή τον μπάτσα με ένα σημαιάκι στο χέρι .... :(:(:( πάλι καλά που δεν το πάτησα εγώ και 3 άλλοι παράλληλα τα γονατίσαμε τα αυτοκίνητα ..... για να σταματήοσυμε και τελικά να μπούμε μεσα στο ελληνικό και να τσεπώσουμε το καλοκαιρινό μας δωρο

top gun power
01-06-2009, 17:38
οντως εφαγες?
Εγω την γλυτωσα .....

takis72
05-06-2009, 01:21
Σημερα πειραια, για παρκαρισμα απο δημοτικη 40Ε. θα αργηση να πληρωθη.

nikos-leon
05-06-2009, 01:33
Αναφερω απλως για να ξερετε σχετικα με το αλκοτεστ,οτι αν σε βρουν παραπανω απο το οριο (οχι υπερβολικα σαφως,κοινως λιωμα)εχεις δικαιωμα να ζητησεις αλκοτεστ παλι σε 45 λεπτα.Αυτο συμβαινει διοτι αν πιουμε τωρα μια γουλια ουζο πχ και φυσηξουμε στο οργανο θα δειξει ,μεγαλη ποσοτητα αλκοολ αμεσως..

TAKISWRC
26-06-2009, 14:13
Λοιπον ακουστε τι διαδραματιστηκε σημερα στην τροχαια Αθηνων-Λαμιας...
Πηγα σημερα ωραια ωραια με ενα φιλαρακι να παρω το διπλωμα μου πισω...
Με το που φτανουμε ο φιλος μου με ειχε πρηξει για το αν ειχε αφησει καλα το αυτοκινητο και του λεω το απλο πηγαινε ρωτα τον φυλακα (αστυνομικο) να δεις αν εμποδιζεις...και οντως το αυτοκινητο ηταν μια χαρα το βεβαιωσε και ο Αστυφυλακας...ολα ωραια ως εδω!Εκει που περιμενα την σειρα μου για να μπω στο γραφειο του διοικητη βλεπω τον φιλο μου να μπαινει μεσα εξαλλος και να ακουμπαει μια κληση πανω στο γραφειο της Γραμματειας!
Ενα αλλο αυτοκινητο ειχε ερθει διπλα στο Punto του φιλου μου και εκλεινε ενα περιπολικο,και ο κυριος εγραψε και του φιλου μου ετσι επειδη ηταν διπλα...!Μετα απο ενα ολοκληρο μπερδεμα και αφου μπηκαμε ολοι μεσα στο γραφειο του διοικητη και εξηγησε ο φυλακας οτι ειχε δωσει αδεια στον φιλο μου να σταθμευσει εκει και οτι δεν ενοχλουσε ο διοικητης εσβησε την κληση αλλα τις πινακιδες του ειπε οτι λογω ταξεως θα πρεπει να παει να τις παρει αυριο το πρωι!Και ετσι με την σειρα μου θα τον παω αυριο να τις παρει πισω...ο κοσμος που περιμενε εξω γελαγε με τα κατορθωματα τους,δεν φτανει που εκανε ενα καλο ο ανθρωπος βγηκε και χρεωμενος...τα συμπερασματα δικα σας!!!

DjSeries
26-06-2009, 15:17
συμπερασμα: αυριο μη πατε με αυτοκινητο, η ας μεινει ενας μεσα στο αμαξι. ποτε δε ξερει τι θα κανουν. οι κατασταση τους ειναι εκτος ελεγχου...α ρε ελληναρες

panagiotis18
27-06-2009, 11:33
τι συμπερασμα ρε;παρτου το δικο του το αμαξι βαλτο φωτια κ πες του λογω ταξης,ετσι κανουν οι χουλιγκανς,θα ερθω αυριο να τη σβησω....ε που παμε.....

STAM
27-06-2009, 13:42
Έχει πέσει τρελή αστυνομία στους δρόμους. Χθες γύριζα από Λούτσα και σταματούσαν αμάξια σε ένα οικόπεδο για γενικό έλεγχο, όλοι γύριζαν από το μπάνιο τους και έβγαζαν τα πάντα από το αμάξι από βατραχοπέδιλα έως τασάκι...Εμένα ευτυχώς δε με σταμάτησαν

Μεγαλη προσοχη, θελουν να μας φανε το καλοκαιρινο μας δωρο......

iraklio13
03-07-2009, 13:31
και εμενα με εχουν σταματησει 3 φορες το τελευταιο μηνα και γενικα απο μαιο και μετα βλεπω αυξημενα μπλοκα και περοπολιες! και τις προαλες μας ειχαν πιασει στο οακα που το ειχαμε δωσει σε ενα φιλο που δεν ειχε ακομη διπλωμα. παντως δεν ειχαν σκοπο να γραψουν και νεαροι ηταν και χαβαλε εκαναν και λιγο μας απασχολησαν, του ειπαμε οτι του μαθεναμε και φυγαν..

leonis
17-07-2009, 16:55
Ποιο πολλα εχω δωσει στα συνεργεια παρα για κλησεις και προστημα!!!!:lauphing:lauphing:lauphing

themis_
22-07-2009, 20:12
εγω πιο πολλα εχω δωσει σε κλησεις παρα σε συνεργεια...χαχαχαχα , αν κατσω και γραψω για εναν χρονο ποσα εχω πληρωσει θα γελατε ολο το βραδυ... :P

DjSeries
22-07-2009, 20:20
ειναι θαυμα που εσυ απο πανω εχεις ακομα διπλωμα στα χερια σου...κολλητος με το point system εχεις γινει ρε μαρσιποφορε. :bleh :rofl

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
22-07-2009, 20:37
εγω πιο πολλα εχω δωσει σε κλησεις παρα σε συνεργεια...χαχαχαχα , αν κατσω και γραψω για εναν χρονο ποσα εχω πληρωσει θα γελατε ολο το βραδυ... :P

ΑΠΟΛΥΤΩΣ...λογικο το βλεπω....:giveup

themis_
23-07-2009, 09:42
σας αγαπαω και τους δυο , για οτι κ να λετε...χαχαχα , αντε σταυρο να ερθεις παλι σε καμια συναντηση γιατι χαθηκες αδερφε..

kondor
07-10-2009, 22:12
Για παράνομα παρκάρισμα πάνω σε πεζοδρόμειο 80 Ευρώ . Δεν υπήρχε όμως άλλη λύση , σε ένα στενό της Πατησίων ή θα έπρεπε να κλείσω τον δρόμο η να παρκάρω πάνω στο πεζόδρομειο.. Ένα βράδυ επείσης στα άνω πατήσια Σάββατο βράδυ επέστρεφα σπίτι κατα τις 5 τα ξημερώματα με τέρμα την μουσική στο αμάξι και δεν είχα μαζί μου τίποτα παρα μόνο την ταυτότητα μου, πάνω σε μια κληστή στροφή ότιστε το μπλόκο. Σταματάω αρχίζω και χαμήλωνω την μουσική . Μου λεεί το όργανο, βγάλε την ζώνη σου βγες έξω και ανοιξε το πορμπαγκάζ . βλέπει μέσα το sub και μου λέει ότι θα μου κατάσχουν ο αμάξι για ηχορύπανση σε ώρα υσηχίας . Μου βγάζει και το μαρκούτση να κάνω αλκοτέστ φυσαω, μηδεν . Μπες στο αμαξι μου λέει χαμηλά την μουσίκη και καλό βραδυ.. ΕΥΤΥΧΩΣ.. Και ευτυχώς μου ζήτησε μόνο την ταυτότητα.. ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ

mavros7
22-11-2011, 15:17
τι δεν εχουμε πληρωσει επρεπε να ειναι το θεμα....:(:lauphing:lauphing:

η πιο ηλιθια κληση που εχω φαει ειναι σε μια πολυκατοικια καινουργια στη γειτονια μου..αφησα τον ibizaro παρκαρισμενο σε παρκινγκ γιατι νομιζα οτι η πολυκατοικια δεν ειχε τελειωσει και δεν ειχαν μπει ενοικοι ακομα...εκανα λαθος...ειχα κλεισει το παρκινγκ της πολυκατοικιας και η πρωτη ενοικος δεν μπορουσε να παει στη δουλεια της...

τελικα πληρωσα τη κληση και της ειπα αφου της κατεστρεψα το πρωινο και ειχε αργησει στη δουλεια να παμε για να κερασω καφε....ειμασταν μαζι για ενα χρονο με τη κοπελα μετα απο αυτο...

για αυτο εχει βγει το ....ουδεν κακον....:lauphing :love

brwmogazos
22-11-2011, 15:26
Γαματος...αχαχαχαα

MGL
22-11-2011, 15:44

η πιο ηλιθια κληση που εχω φαει ειναι σε μια πολυκατοικια καινουργια στη γειτονια μου..αφησα τον ibizaro παρκαρισμενο σε παρκινγκ γιατι νομιζα οτι η πολυκατοικια δεν ειχε τελειωσει και δεν ειχαν μπει ενοικοι ακομα...εκανα λαθος...ειχα κλεισει το παρκινγκ της πολυκατοικιας και η πρωτη ενοικος δεν μπορουσε να παει στη δουλεια της...

τελικα πληρωσα τη κληση και της ειπα αφου της κατεστρεψα το πρωινο και ειχε αργησει στη δουλεια να παμε για να κερασω καφε....ειμασταν μαζι για ενα χρονο με τη κοπελα μετα απο αυτο...

:notworthy:notworthy:notworthy:notworthy:notworthy

frpanagos
22-11-2011, 16:03

απαιχτος....!!! χαχαχα

xXxDoDoSxXx
22-11-2011, 19:34
κλησεις εε?
πριν 2 χρονακια που πηγα αναποδα σε μονοδρομο μπροστα στο σπιτι μου(σβηστηκε φυσικα), αλλα μου πηραν πινακιδες και αναγκαστηκα να παω να τις παρω(βαρεμαρα) την επομενη μερα.....
πριν 1 μηνα στο λιμανι πειραια ειχα παρκαρει πανω στην αποβαθρα για 5'-10' για να παρω ενα χαρτι απο το λιμενικο(τελικα την εσβησα και αυτη)
αυτα.......ειμαι αγγελουδι με λιγα λογια

spirosrsgr
22-11-2011, 21:45
Εισαι σιγουρος οτι σβηνονται οι κλησεις,γιατι ετσι νομιζα και εγω πριν χρονια και μου ηρθε ενα μπουγιουρντη μετα απο 4-5 χρονια για μια κληση και ταβλιαστικα μολις το ειδα.

FRee-tezas
22-11-2011, 22:01
Εγώ πάντως δε το πιστεύω ότι ΔΕΝ σβήνονται...
Τέτοιοι απαράδεκτοι που είμαστε γενικώς-γενικότερα, άμα είσαι plugged in εκεί που χρειάζεται...παπάδες κάνεις...
Μια ένσταση έχω για όταν σου παίρνουν τις πινακίδες, αλλά άμα το καλοσκεφτείς, γιατί να μην ισχύει ο παραπάνω κανόνας;

Κλήσεις μου έχουν χαριστεί, αλλά κάνα δυό βαρβατήλες τις πλέρωσα κανονικά.

Αυτό που με "χαροποιεί" είναι ότι δεν έχω λάβει ποτέ κλήση για ταχύτητα.
(αφού πάω σα κότα!):p

kemmotar
23-11-2011, 01:16
δεν θυμαμαι αν εχω γραψει για τις κλησεις μου αλλα εχω φαει συνολικα οσα χρονια εχω το ιμπιζα γυρω στις 4-5.

1. Μια (1) για σταθμευση σε κυκλικη πλατεια στην γλυφαδα (80 ευρω)
2. Μια (1) στην εθνικη φορτωμενος με αλλα 2-3 ατομα οπου ημουν 10-20 χλμ πανω απο το οριο, μαλακ@ς ο πολισμανος μπορουσε να με αφησει να φυγω πηγαινα με καμια 110αρια και το οριο ηταν 90. (40 ευρω)
3. Μια (1) κυριολεκτικα καμια 200αρια μετρα απο το σπιτι μου, βγαινοντας να παω για προπονηση, μολις ειχα αναψει το καρο και πηγαινα τσουλητος στην κατηφορα ρελαντι οπου κατι @ρχιδια της ΟΠΚΕ (Ομαδα Περιφρουρησης Καταστολης Εγκληματικοτητας) αντι να πιασουν τιποτα Αλβανους πρεζεμπορους ή αλλοδαπους ή ημεδαπους εγκληματιες χασισεμπορους, 7-8 μαζεμενα μουνι@ πηγαν να κανουν τους μαγκες για την εξατμιση για το καρο μου (για το μπουρι), ψαχνανε τον σιγαστηρα και δια οφθαλμου με γραψαν 80 ευρω και 10 μερες αδεια διπλωμα. εκανα ενσταση και πηρα το διπλωμα σε 2 μερες. μαλιστα ηταν τοσο προκλητικοι που ενω τους καλουσα να παμε στο τμημα να με μετρησουν με ντεσιμπελομετρο αυτοι ειπαν οτι τους δινει το δικαιωμα να με γραψουν βαση αντιληψης ακοης και ορασης οτι ειμαι πανω απο το οριο με μη προβλεπομενο συστημα εξατμισης.... εγω πηγα κυριλε και την πλερωσα για να παρω το διπλωμα (απαραιτητο για να παω δουλεια μιας και τοτε επρεπε να οδηγω 50 χλμ την μερα) αλλα μετα εκανα εκανα τις προβλεπομενες εκ του νομου ενεργειες για την εξατμιση μου (seat sport και στα επιπεδα εργοστασιακα τα db μου) με ειδικη μετρηση.
4. Αλλες μια δυο για ελαχιστο οριο ταχυτητας (μπορει να ημουν και με το nissan)
5. και η κορυφαια οταν με μπιστολιασαν με 190+ και την γλυτωσα με 40 ευρω μιας και το οριο εκει ηταν 130 και το παιξα και λιγο τρελος.... τουτεστιν οπως ηρθε ο μαγκιορος στο παραθυρο και με ρωτησε χαιρεκακα "μεγαλε ξερεις με ποσα πηγαινες"???? τον επιασα στο παρλαπιπι "ναι με 190 φορτωμενα, παρε διπλωμα αδεια και γεια σου", και βαζω μπροστα να φυγω... τσουλαω και μου λεει "που πας", "χανω το καραβι να και τα εισιτηρια και γεια σας ταχυδρομηστε μου οτι θελετε".... ε να μην τα πολυλογω (ή μαλλον πολυγράφω) ε με την κουβεντουλα με εγραψε για το μινιμουμ και μαλιστα με ρωτησε αν ειμαι ηρεμος και ψυχραιμος αλλιως να με παει συνοδεια στην πατρα.... μπουαχαχα

απο τοτε εχει περασει καιρος αρκετος, μιας και ολα μου τα ταξιδια γινονται εντος προβλεπομενης ταχυτητας με μεση ταχυτητα τα 110 χλμ και καταναλωση 6.5-7 λιτρα....

brwmogazos
23-11-2011, 09:36
Σβηνονται αλλα πρεπει να γινει μεσα στο πρωτο 24ωρο πρινπεραστουν στο συστημα...

Οι δικες μου οσο θυμαμαι ειναι

Πιτσιφρικος η πρωτη με το bmw 4 καβαλια Καλαματα, προσπερασα ενα αμαξι που μπηκε στην λωριδα μου ενω ειχε στοπ και πιο κατω μπλοκο...

Την αρπαξα...

Δευτερη σταθμευση στην Τριπολη μπροστα απο οχι Εκκλησια, κατι αλλο. Εκαναν εργα και η πινακιδα ηταν σκεπασμενη με το προστατευτικο πανι...την πληρωσα

Τριτη με το 1400 ειχα ρεβο και βαρελακι νομιζω και παταγα με ενα fabia RS 1400 3καβαλο...τους εριξα το ξυλο του αιωνα καθως ερχομουν Αθηνα (ειχα απολυθει απο τον στρατο 3 μερες)...και βγαινοντας στην ευθεια στο Σπαθοβουνι πριν τα διοδια εχω κανα 200φευγα....και αφηνω γιατι ηταν πολλα τα χιλιομετρα (μπροστα απο το φαμπια) και οπως αφηνω στα 1000 τοσα μετρα αδεια η εθνικη πεταγεται ενας μεσα στον δρομο...μπατσος....κοβω...το φαμπια προσπερνα και γελανε (λογικο)...με σταματαει και μου λεει περιμενε...τοπαιξα φανταρος ακομα...188 χιλιομετρα με ειχε χτυπησει θυμαμαι 8 η ωρα το πρωι με κρυο. Τελικα εδειξα διαγωγη και με εγραψε για 128 χιλιομετρα. Ειπα ευχαριστω και εφυγα.

Αλλη μια για φιμε για το ιμπιζα απο ντοπιους 'πολιτσμανους'.

Αλλη μια Καλαματα για σταθμευση σε περιοχη που ηθελε καρτα και δεν το ηξερα.

Και προσφατα παλι απο ντοπιους για κοτσαδορο και επειδη δεν ειχα μαζι το διπλωμα μου.

6 σε συνολο δηλαδη.

Και εχω γλιτωσει κανα 5αρι+ ακομα.

1 γιατι εχω φτιαχτη μπροστα πινακιδα και ηθελαν να με πανε εισαγγελεα για παραποιηση στο Σπαθοβουνι

2 κ 3 γιατι με την μηχανη ημουν χωρις κρανος (τοτε ηταν ελαστικοι τωρα βαρανε)

4 παλι για πινακιδα μπροστα, φιμε και διπλωμα που δεν ειχα μαζι απο ντοπιους που με αφησαν ευτυχως.

και τελευταια προσφατα που μαζευτηκαμε κανα 10αρι αμαξια για να γραψουμε βιντεο μεσα στην πολη (το ειχα ανεβασει νομιζω) και κανοντας ανταρα, εγω, ενα ιμπρεζα, κατι ε30 μπεμβε κτλπ, μαγκωσε εμενα η αστυνομια μιας και ημουν ο τελευταιος που πατησα και προλαβαν και ηρθαν. Με εκραξαν ασχημα αλλα ευτυχως το παλικαρι αυτο ειναι 'δικος΄μας και με αφησε

Εκτοτε, εχω κοψει τα πιστολια εθνικη, μονο στιγμιαια γιατι δεν λεει να βρεθεις με ενα μηνιατικο κληση, εχω κοψει τις πολλες μλκιες μεσα στην πολη. Προσφατα με το παλιοεξτερναλ αρχισα τις μλκιες και το ατιμο ακουγεται...

kemmotar
23-11-2011, 11:12
ντεεεεερτυ το νου σουυυυυυ

frpanagos
23-11-2011, 16:14
απο τοτε εχει περασει καιρος αρκετος, μιας και ολα μου τα ταξιδια γινονται εντος προβλεπομενης ταχυτητας με μεση ταχυτητα τα 110 χλμ και καταναλωση 6.5-7 λιτρα....θα αφησω ασ(κ)ολιαστες τις κλησεις και θα κρατησω το σημαντικοτερο...

και εγω ετσι ταξιδευω πλεον και με δουλευουν ψιλο γαζι....ουτε καιει ουτε κινδυνο για κλησεις εχεις ουτε τιποτα.ρελαντι το αμαξι...

τους αφηνω να λενε λοιπον...

TAKISWRC
23-11-2011, 16:40
Με το σκοντα που ειχα δεν με ειχαν σταματησει ουτε για ελενχο στα 2 χρονια που το ειχα.Με το ιμπιζα με εχουν σταματησει 4 φορες τις 2 με εγραψαν.Ολες στην Επαρχια,τυχαιο?Δεν νομιζω.Να σημειωσω οτι εχω γλυτωσει απο πολλα ντου των Μπλε σε κοντροσημειο που ηταν σιγουρα κλησεις,αφου αλλοι γνωστοι μου δεν σκεφτηκαν την λυση βοσκος στα χωραφια,και επαληθευσαν το αναμενομενο:lauphing:lauphing:lauphing!

Chris_Fr
23-11-2011, 17:23
Εγω με τον ibizaro μια και καλη ξερει ο Mgl και ο παναγος και ο fantomas :(!!!!!!!!!

MGL
23-11-2011, 17:33
Ναι,δυστηχώς ξέρουμε...

brwmogazos
23-11-2011, 17:40
τα 4 μαυρα που εμαθα παλιοτερα...

1500αρα σε ολους?

MGL
23-11-2011, 17:42
3 μαύρα...το δικό μου ήταν ένα χρόνο νωρίτερα!!!

Chris_Fr
23-11-2011, 17:43
Ναι φιλε μου.....!!!!

brwmogazos
23-11-2011, 18:53
τουρμπιζατε και σας μαντρωσαν?

Α ξεχασα...+1 κλιση για κοτσαδορο εδω στο Δαφνι...οταν λιγο πριν το πρωτο φαναρι στην ανηφορα εσκασε ενα ουνο πισω μου....

και εφαγα και κλιση με τον μλκα...

FRee-tezas
23-11-2011, 19:28
Κλήσεις λέει.
Τα "απλά" σταματήματα δε πιάνονται....!
Με το πράσινο Honda απλά δε μετριούνται το πόσες φορές με σταματήσαν για έλεγχο....Εκεί να δείτε μπατσομαγνήτης...
Μια βδομάδα που κυκλοφορούσα χωρίς μπροστινό προφυλακτήρα με σταμάταγαν σχεδόν κάθε μέρα!

Παίζει ρόλο κ το χρώμα του τουτού.
Τα κίτρινα, κόκκινα, μπλε, πράσινα (ηλεκτρίκ-"φωσφοριζέ") κτλ τραβάνε πολύ περισσότερο από τα μαύρα (σκούρα γενικότερα), ασημί κτλ.

Chris_Fr
23-11-2011, 19:36
τουρμπιζατε και σας μαντρωσαν?

Α ξεχασα...+1 κλιση για κοτσαδορο εδω στο Δαφνι...οταν λιγο πριν το πρωτο φαναρι στην ανηφορα εσκασε ενα ουνο πισω μου....

και εφαγα και κλιση με τον μλκα...

Δεν καναμε τπτ απολυτος!!!!

kemmotar
24-11-2011, 13:23
καταρχας ντερτυ εισαι "αξιος" της μοιρας σου που αφηνεις τον κοτσαδορο πανω και κυκλοφορεις... μεγαλυτηρη μαλ@κια δεν μπορεις να κανεις.... εγω οταν βλεπω τετοιους επικινδυνους αφηνω πολλη αποσταση... καταρχας και να φταιει ο αλλος μονο και μονο αν εχεις εσυ κοτσαδορο η ασφαλιστικη δεν σε καλυπτει και παει το φταιξιμο δικο σου. αν τον εχεις αποσπωμενο βγαλει την προεξοχη, ποσα λεπτα δουλεια ειναι????

@takiswrc
η τεχνικη του βοσκου προβλεπει και ερπειν στους αγρους σε ντου των στρουμφ? lol ωραιος

brwmogazos
24-11-2011, 13:52
Οταν το bmw ειχε κοτσαδορο Γιωργο εμεις ειμασταν ακομα στα @@ του πατερα μας.

Τοτε δεν ηταν αποσπωμενοι ;) πως να τον βγαλω λοιπον? Πρεπει να παω συνεργειο καθε φορα για βαλε βγαλε σε ραμπα.

επισης εχω αδεια ρυμουλκησης κανονικοτατα.

σε καποιο περιοδικο ειχα διαβασει οτι τελικα ΔΕΝ ειναι απρανομοι αλλα πρεπει να πας δικαστικα.

Τελος γιατι ειμαι επικινδυνος? επειδη το αμαξι εχει κοτσαδορο? Αν ειναι στραβαδι ο απο πισω και ερθει και κολλησει πανω μου, εγω θα φταιω που εχω κοτσαδορο η αυτος που ειχε στραβωμαρα?

Ασε που προτιμω να διαλυθει το δικο του αμαξι παρα το δικο μου...αλλωστε δεν φταιω. 2 ουνο εχουν μετρησει απο πισω εμενα προσωπικα...και τα 2 εσπασαν ψυγεια κτλπ...εμειναν στο τοπο.

Επισης το μπεμβε το παραταω οπου χωραει εδω Αθηνα και δεν το ακουμπαει κανεις...τι να ακουμπησει που φοβαται...

Αν ειχα το ιμπιζα καθε βδομαδα στην chips away θα ημουν....

TAKISWRC
24-11-2011, 17:02
@takiswrc
η τεχνικη του βοσκου προβλεπει και ερπειν στους αγρους σε ντου των στρουμφ? lol ωραιος
ΧΑΧΑ ναι και αν δεν πιασει αυτο το παιζεις πεζοπορος!!!Αν και τωρα με την μηχανη το κινω πολυ σπανια το αμαξι,μονο για βολτα.Εχω περιορισει την ψυχικη μου αναζητηση μεσα στην φυση:lauphing!

brwmogazos
21-12-2011, 13:21
Να πω και ενα χθεσινο περιστατικο το οποιο θαθελα να σχολιασουμε....

Επιστρεφω χθες απο Μανδρα, με το μπεμβε...μετα την Ελευσινα λιγο στα ευθειακια....πριν φυσικα την γεφυρα του Ασπροπυργου...εχω κανα 120αρι..και ειμαι αριστερη λωριδα...οριο εκει εχε σε ενα σημειο 80 θυμαμαι επειδη στο καπακι εχει και καμερα.

Η ροη κινειται με 100-110

Μπροστα μου ενα Σουμπαρου λεγκασι 4χ4 παλιο με πινακιδες πολιτικιες...Μ**

Δεν θυμαμαι να του επαιξα φωτα, κανει σιγα σιγα δεξια και αντι να αλλαξει λωριδα μου αφηνει το 1/3 του αυτοκινητου του στο ρευμα μου...Τον γραφω στα @@ μου και περναω...στριμωχτα λιγο...σε καμια περιπτωση ομως σφηνα η ζορικα.

Περναω και συνειζω διχως να επιταχυνω αλλο...

Σε καποια φαση Φαρος...μεσα απο το αμαξι...και μουχει βγαλει δεξι φλας....

Λεω την πηδηξαμε και μου αναβει και Αλαρμ...κανω δεξια καθως ειναι πισω μου και σταματω σε βενζιναδικο που ειχε απλα...

Ο τυπος συνεχισε και με εγραψε στα @@ του...

Λεω ΟΚ την γλιτωσαμε αλλα δεν ετρεχα...οκ ισως ημουν πανω απο το οριο εκει.

Συνεχιζω και τον πετυχαινω φυσικα...τον πηγα απο πισω να δω αν ειναι περιπολικο η τιποτα κουραδες σεκιουριταδες και σπανε πλακα γιατι χωρις μλκιες θα τους μπινελικονα ασχημα...

τελικα δεν μπορεσα να διακρινω γιατι ειχαν ελαφρι φιμε τζαμι....

Οριστε και μερικες φοτος...

http://img705.imageshack.us/img705/4620/20122011444.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/705/20122011444.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img337.imageshack.us/img337/8599/20122011449.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/337/20122011449.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Δεν φενεται κατι....

το ερωτημα τωρα...

Προφανως εκανα μλκια που σταματησα? Πως ξερεις οτι δεν ειναι τιποτα ληστες οι ξερω γω και σε κλαψουνε μανουλες?

Τι κανεις σε τετοιες περιπτωσεις?

Δεν εκανα αλλη παραβαση εκτος απο το οτι ετρεχα 10 χιλιομετρα πανω απο την ροη και αυτο το λεω με σοβαροτητα, δεν πηγαινα δηλαδη γμιοντας και γραφω αλλα...

Ξερει κανεις τι κανουμε σε τετοιες περιπτωσεις? Αν εγω πχ δεν σταματησω γιατι φοβαμαι και παω σε κανα τμημα? τι θα γινει?

frpanagos
21-12-2011, 15:45
δημητρη δεν μου φαινονται για μπλε...

μαλλον τιποτα κωλοπ@ιδα ηταν που εχουν ενα φαρο και κανουν φαρσες. εχω και στη γειτονια μου εναν τετοιο...

παντως εγω δεν θα σταματαγα σε φορεστερ με πολιτικα κιολας... και που ξερεις τι ειναι αυτοι οπως λες...

μονο αν εχει διακριτικα. εξαλου τα ασφαλιτικα εχουν και 15 κεραιες πανω,κανουν μπαμ.

brwmogazos
21-12-2011, 16:08
πινακιδες ΜΙΜ.....

πολιτικες....το σκεφτηκα αλλα ειπα δεν βαριεσαι...Ομως σε τοσο κεντρικο δρομο το να μου αναβουν φαρο δεν ειναι ριψοκινδυνο? αν εχει μπλε καπου και τους παρουν χαμπαρι?...

frpanagos
21-12-2011, 16:10
πινακιδες ΜΙΜ.....

πολιτικες....το σκεφτηκα αλλα ειπα δεν βαριεσαι...Ομως σε τοσο κεντρικο δρομο το να μου αναβουν φαρο δεν ειναι ριψοκινδυνο? αν εχει μπλε καπου και τους παρουν χαμπαρι?...
μπορει να ηταν τιποτα κλεφτρονια...
τιποτα παλαβοι.
καταλαβαινουν απο κινδυνο αυτοι....ολα φυσιολογικα τους φαινονται.

FRee-tezas
21-12-2011, 16:27
Οι "μουρλοί" κάνουν άλλα κ άλλα...σ'αυτά θα κόλλαγαν;

Στο ερώτημα σου όμως Δημήτρη (σταματάς ή όχι... κ αν όντως είναι τελικά πολισμάνοι, τι απολογείσαι ?) , εγώ έχω να σου πω κ παραπέρα...
Με το ίδιο σκεπτικό, κάλλιστα θα μπορούσαν να έχουν κλεμμένο ή (ακόμα "καλύτερα") μούφα περιπολικό κ να κάνουν ληστείες κτλ
Μ'αυτό το σκεπτικό δε σταματάμε σε κανένα, lol .

Μη το συζητάμε περαιτέρω, γιατί δύναται να δοθούν ιδέες σε επιτήδιους . . .
Αγοράζεις ένα λευκό Octavia, Xsara κτλ, παίρνεις κ ένα μπλε φάρο...κ το παίζεις undercover...

Fantomas
21-12-2011, 17:53
Τους γράφω κανονικά στα @@@@δια μου τέτοιους.... όσες φορές μου έχει τύχει παρόμοιο περιστατικό και δεν μου κάνανε τίποτα.....

Εδώ μέχρι και κλούβα ανακριτικού μου έπαιζε τα φώτα (άνευ φάρου και σειρήνας όμως) και εγώ στο μεγάλο αριστερό μου, πάτησα γκάζι και γεια....

Δεν σταματάω εκτός από:

α) Να μου κάνουνε μπλόκο...

β) Να μου κολλήσει μπατσικό και να μου πει απο το μεγάφωνο "Το μαύρο ibiza, κάνε δεξιά"....

Μην γελάτε και τα 2 μου έχουν συμβεί περισσότερες φορές απο οτι θα ήθελα....

jack
21-12-2011, 18:23
Τους γράφω κανονικά στα @@@@δια μου τέτοιους.... όσες φορές μου έχει τύχει παρόμοιο περιστατικό και δεν μου κάνανε τίποτα.....

Εδώ μέχρι και κλούβα ανακριτικού μου έπαιζε τα φώτα (άνευ φάρου και σειρήνας όμως) και εγώ στο μεγάλο αριστερό μου, πάτησα γκάζι και γεια....

Δεν σταματάω εκτός από:

α) Να μου κάνουνε μπλόκο...

β) Να μου κολλήσει μπατσικό και να μου πει απο το μεγάφωνο "Το μαύρο ibiza, κάνε δεξιά"....

Μην γελάτε και τα 2 μου έχουν συμβεί περισσότερες φορές απο οτι θα ήθελα....

χαχαχα αμα σου πει το μαυρο ibiza ανοιγει με octavia τι θα κανεις χαχαχα πλακα πλακα λες να σε περασε για αργο ο τυπος με το ανακριτικο κ σου παιζε τα φωτα για να σε περασει?

περαν της πλακας εχω δει εδω κ κανα χρωνο περιπου octavia κ citroen ασφαλιτικα χωρις τις μεγαλες κεραιες που ειχαν παλια κ τα ξεχοριζαμε κ στο δρομο που ηταν ενα βραδυ πισω μου δεν το ξεχοριζα κ με πολιτικες κανονικες πινακιδες

σε μας εδω παλια ειχαν ενα περιπολικο με ρανταρ κ πηγαινε κ κολαγε στα ραλι κ τους επαιζε τα φωτα ανοιγαν λοιπον τα ραλι κ παρακατω που σταματουσαν τους εδεινε κ δωρο μια φωτο κ το max speed οσους δεν προλαβαινε τους τα στελνε σπιτι χαχα (το χω ακουσει δεν ξερω αν αληθευει)

manousos
21-12-2011, 18:27
http://crimesonair.blogspot.com/2011/12/blog-post_7305.html

Fantomas
21-12-2011, 19:33
χαχαχα αμα σου πει το μαυρο ibiza ανοιγει με octavia τι θα κανεις χαχαχα πλακα πλακα λες να σε περασε για αργο ο τυπος με το ανακριτικο κ σου παιζε τα φωτα για να σε περασει?

Δεν ανοίγω ποτέ με μπατσικό (μου το έχουν πει πιτσιρικάδες μπάτσοι πολλές φορές) γιατί τσαντίζονται που τρώνε τσούνα και με γράφουν μετά! (μου έχει τύχει δεν το λέω για πλάκα)

Το ανακριτικό απλά ήταν ένα τσουτσέκι μπάτσος και με κόζαρε απο το φανάρι (το είχα παραλάβει απο γυάλισμα-κέρωμα) και ζήλευε την Χεζμπολάχ.. Μετά έφυγα με λίγο θόρυβο απο εξάτμιση και για σπάσιμο μου έπαιζε τα φώτα να σταματήσω.
Πήρε και αυτός μια θέση στο μεγάλο αριστερό και έφυγα....

Jack αυτό που έχω να σου πω είναι ότι τα μ@λ@κισμένα τα μπατσάκια με 800 ευρώ, ζηλεύουν τα αμάξια μας που έχουμε 5 φράγκα να τα φτιάξουμε και βγάζουν κομπλεξισμό!

Τσεκαρισμένο και μπορουν να στο επαληθεύσουν πολλά άτομα εδω μέσα απο προσωπικές τους εμπειρίες, δυστυχώς.....

jack
21-12-2011, 21:06
το ξερω φηλε μου εχω ανοιξει κ γω με μπατσους τους οποιους τους ηξερα πριν ασχοληθουν με το αθλημα (δεν συνηθιζω να χω σχεσεις με οργανα) με τα πολιτικα τους αμαξια απ τους δεκα ο μισος κ αν ειναι καλο κοπελι αστα να πανε μονο τα νεουδια που μπενουν μεσα παλευοντε αλλα μετα απο λιγο καιρο κ αυτους τους χαλανε

χτες πηραν τηλ τον κολυτο μου να παει απ το τμημα κ του κοψαν 700ευρο κληση γιατι λεει περασε με κοκκινο την Κυριακη την ωρα λεει που περνουσε αναψε το κοκκινο θα τρελαθουμε τελειως!!! αντι να κανουν τα στραβα ματια που δεν εχουν οι ανθρωποι λεφτα σου κωβουν μια κληση 700 ευρο τον καλυτερο μηνα του χρονου που δεν ξερεις που να πρωτοπληρωσεις κ αντε βρες τα

FRee-tezas
21-12-2011, 21:38
Phantom για ακόμα μια φορά θέλεις να πάρεις ακραία τοποθέτηση.

Είναι θέμα κ@βλ@ς τι θα πα να φτιάξουν κ αν θα φτιάξουν...κ όχι μονάχα χρηματικό...
Εδώ πιτσιρικάδες με χατζηλίκια των πατεράδων τους, αντι να βγάλουν γκόμενα τα χαλάγαν σε σκούπες στα Rallye κ σε βαλβίδες στα Punto...

(Άσε που δε παίρνουν μοναχά 800 θαρρώ...Αυτοί πληρώνονται κ τα νυχτερινά, οπότε μικτά κάτι θα μαζεύεται...)

Μη συγκρίνεις τπτ με τη χετζμπολάχ κ το πόσα έριξες επάνω της...
Δε κυκλοφορούν ούτως ή άλλως πολλοί σα κ σένα, κ δη να 'ναι κ μπάτσοι...

Υ.Γ.: Μ'άρεσε το postάρισμα με την είδηση που έκανε το παλικάρι πιο πάνω...
Αυτό που δε μ'άρεσε είναι ότι ηταν αλλοεθνείς...Μας δουλεύουνε ψιλό γαζί λέμεεεεε.....

Fantomas
21-12-2011, 22:48
Phantom για ακόμα μια φορά θέλεις να πάρεις ακραία τοποθέτηση.

Είναι θέμα κ@βλ@ς τι θα πα να φτιάξουν κ αν θα φτιάξουν...κ όχι μονάχα χρηματικό...
Εδώ πιτσιρικάδες με χατζηλίκια των πατεράδων τους, αντι να βγάλουν γκόμενα τα χαλάγαν σε σκούπες στα Rallye κ σε βαλβίδες στα Punto...

(Άσε που δε παίρνουν μοναχά 800 θαρρώ...Αυτοί πληρώνονται κ τα νυχτερινά, οπότε μικτά κάτι θα μαζεύεται...)

Μη συγκρίνεις τπτ με τη χετζμπολάχ κ το πόσα έριξες επάνω της...
Δε κυκλοφορούν ούτως ή άλλως πολλοί σα κ σένα, κ δη να 'ναι κ μπάτσοι...

Υ.Γ.: Μ'άρεσε το postάρισμα με την είδηση που έκανε το παλικάρι πιο πάνω...
Αυτό που δε μ'άρεσε είναι ότι ηταν αλλοεθνείς...Μας δουλεύουνε ψιλό γαζί λέμεεεεε.....

Δυστυχώς προσωπικά μου βιώματα και πράγματα που είδα σαν φυσική παρουσία σε συμβάντα, αναφέρω...

Εννοείται ότι υπάρχουν φυσιολογικοί άνθρωποι αστυνομικοί οι οποίοι έχουν κατανόηση και στην χαρίζουν (και τέτοιους έχω πετύχει, αλλά μόνο 3-4 φορές στις 50+ που με έχουν σταματήσει), αλλά είναι η μειοψηφία.

Δεν μιλάω για ακραίες περιπτώσεις (εκεί ΔΕΝ θες να μάθεις συμπεριφορά οργάνων...),αλλά δυστυχώς για μέσο όρο... :( Εγώ προσωπικά έχω πλέον stand by δικηγόρο μου για τυχόν "μαγκιές" συμπεριφοράς οργάνων, όπως η τελευταία που με ανάγκασε και πλήρωσα 800 ευρώ σε κλήση....

frpanagos
22-12-2011, 00:31
αστο το θεμα αυτο γιατι ακομα με ποναει...και δεν ξερω αν εχει τελειωσει κιολας ακομα καλα -καλα...
αμα ερθει κανα χαρτι για παραδωση διπλωματος τον ηπια...και οι υπολοιποι φυσικα. 27 ποντοι για το τιποτα.
εχε χαρη που δεν ειχα 2000χιλιαρικα...ξερεις εσυ για τι λεω πανο..

brwmogazos
22-12-2011, 10:28
Οι μισθοι τους ξεφτυλιστικαν παιδες...τομαθα και εγω απο ιδιο αστυνομικο...με τα νυχτερινα και επιδοματα μαζευουν εκει στο 800αρι....

επισης χθες με πληροφορησε φιλος μου με λεον 2 κουπρα οτι πελοποννησο εκει που μενω αρχισανε και ξυλωνουν πιανκιδες...βγηκανε δηλαδη στην τσαρκα για 'δωρο΄χριστουγενων...

Μαλλον θα κανω 'ταξιδι' πλεον εκτος πολεως για να το ξεκαπνισω....

sotirisfr
22-12-2011, 13:29
αστο το θεμα αυτο γιατι ακομα με ποναει...και δεν ξερω αν εχει τελειωσει κιολας ακομα καλα -καλα...
αμα ερθει κανα χαρτι για παραδωση διπλωματος τον ηπια...και οι υπολοιποι φυσικα. 27 ποντοι για το τιποτα.
εχε χαρη που δεν ειχα 2000χιλιαρικα...ξερεις εσυ για τι λεω πανο..

Παντως παναγο και εγω το ψιλοφοβαμαι γιατι πριν 1.5 χρονο ειχα μαζεψει μια 1000ρου και 20 ποντους και συν 5-6 ποντους που ειχα νωριτερα και το φοβαμαι....Αλλα εδω και 1.5 χρονο (περσι τελη ιουνιου) δεν μου εχει ερθει κατι για παραδωση του διπλωματος, αλλαα φοβαμαι και εγω για τα επομενα 1-2 χρονια και ειμαι κυρια στο δρομο (οσο μπορω)....

TAKISWRC
22-12-2011, 14:23
Εσυ εισαι καγκουρας αγορι μου,και τιποτα να μην κανεις παλι θα σε γραψουν οι τσεοι:lauphing:lauphing:lauphing!

brwmogazos
23-12-2011, 18:19
Τελικα με την βοηθεια ενος φιλου, η πινακιδα του Σουμπαρου ανηκει σε καποιον ΄ασχετο΄

Τα πουστρακια!...

Τα ματια μας ανοιχτα παιδες λοιπον...γιατι γινονται και ληστειες....

kemmotar
24-12-2011, 10:55
τους γραφεις ολους αυτους τους επικινδυνους στα παπ@ρακια σου... ακομα και με ντουντουκα να μου μιλησουν που ξερω γω οτι ειναι τσεοι? ειναι παααρα πολυ επικινδυνα τα πραγματα. ξεχασατε πριν λιγο καιρο στις ειδησεις που ελεγαν για αστυνομικους με στολες που καναν ληστειες σε σπιτια? να ζητατε αν μπορειτε και δεν ντρεπεστε και αστυνομικη ταυτοτητα, δεν ειναι ντροπη η ζωη και ασφαλεια μας διακυβεύεται στον απολυτο πια βαθμο...

frpanagos
24-12-2011, 17:56
Τελικα με την βοηθεια ενος φιλου, η πινακιδα του Σουμπαρου ανηκει σε καποιον ΄ασχετο΄

Τα πουστρακια!...

Τα ματια μας ανοιχτα παιδες λοιπον...γιατι γινονται και ληστειες....χαχα καθολου περιεργο...βρωμαγε η δουλεια.

τους γραφεις ολους αυτους τους επικινδυνους στα παπ@ρακια σου... ακομα και με ντουντουκα να μου μιλησουν που ξερω γω οτι ειναι τσεοι? ειναι παααρα πολυ επικινδυνα τα πραγματα. ξεχασατε πριν λιγο καιρο στις ειδησεις που ελεγαν για αστυνομικους με στολες που καναν ληστειες σε σπιτια? να ζητατε αν μπορειτε και δεν ντρεπεστε και αστυνομικη ταυτοτητα, δεν ειναι ντροπη η ζωη και ασφαλεια μας διακυβεύεται στον απολυτο πια βαθμο...+1 στο γιωργο.

CuprottoFR
12-01-2012, 17:29
Τροχαια ελληνικου 1950 eyro πριν 1 χρονο(αφαιρεση πινακιδας αδειας διπλωμα) ΕΛΕΟΣ!!!Με το παλιο μου Czt colt μετα κρατητηριο και το πρωι δικη για επι8εση σε αστυνομικο!Ευτυχως τα γλυτωσα ολα και η κληση σβιστηκε :D

MGL
12-01-2012, 17:36
1oν) Γιατί πούλησες τον Ιάπωνα;

2ον) Τον έδειρες τον μπάτσο;;Πόσο;;Γιατί...για δώσε info!!

3ον) Ποιο τρελό βύσμα είχες και τη γλύτωσες

4ον) Τι έκανες αρχικά και σε γράψανε;;

CuprottoFR
12-01-2012, 18:17
Παταγα με ενα m3 χωρις πινακιδες 2 περιπολικα πισω σταματησα με εβρισε!ημουν με γκομενα δεν τον εδειρα τον εσπρωξα εφαγε ολα τα καντηλια που υπαρχουν!!Μετα τμημα κρατιτηριο πηρα τον μανατζερ μου ηταν και ο δοικητης φιλος του πατερα και καταλαβαινεις!:D :D το colt το εδωσα γιατι καταρχας δεν εχεις ασφαλεια και κατα 2ον ο μαφ κα8ε μερα καιγοτανε απο την Blitz αυτα!

MGL
12-01-2012, 20:14
Ένα ένα μας τα λές!!Μάνατζερ;;Γιατί;;

CuprottoFR
12-01-2012, 23:10
Κανω κατι πραγματακια :P στην τηλεοραση οποτε καταλαβαινεις εχω γνωστους!

MGL
12-01-2012, 23:18
Λέγε λοιπόν ποιος είσαι και τι κάνεις!!Με το τσιγκέλι θα στα βγάλω;;

koni
12-01-2012, 23:18
Και διάσημος και με FR!!!Δώσεεεε!

CuprottoFR
12-01-2012, 23:26
Fr οχι cupra :D :D κανω κατι δουλειες στον χωρο της μοδας οριστεεεε :D :D

MGL
12-01-2012, 23:36
Στην επόμενη συνάντηση (20/01) θα είσαι το επίτιμο μέλος μας!!!

CuprottoFR
12-01-2012, 23:37
να φερω γυναικες δηλαδη :P facebook εχουμε?

dorcupra
13-01-2012, 02:29
εμενα μια φορα με εχουν γραψει στην Αθηνων Λαμιας πριν καμια 4τραετια. Οριο ταχυτητας 110 εγω ετρεχα με 210 μπροστα απο μια λεξους, απο τις σπανιες φορες που μπενω σε διαδικασια κοντρας διοτι συνηθως εχω και τη γυναικα μεσα που δεν της αρεσει. Δεν προσεξα το μπατσικο στα πλαγια παρα μονο οταν αλαφιασμενος ο μπατσος μου εκανε νοημα να σταματησω. Πως πας ρε φιλε ετσι, μου λεει και εγω αρχισα να του λεω οτι βιαζομαι να παω στο νοσοκομειο και λιγο πολυ και λογω της δουλειας μου, μου τη χαρισε με 16 ευρω , αν και στην αρχη ηθελε να παρει πινακιδες. Το γελιο ομως ηταν που μετα με επιασε στην κουβεντα και πεταξε το κουφο,,, φτιαγμενο το εχεις το subaru και παει ετσι.... και του λεω ποιο σουμπαρου... ιμπιζα ειναι δε το βλεπεις ,τα σουμπαρου δε πανε μια.....και τον αφησα στο τοπο.

kemmotar
13-01-2012, 11:06
Τροχαια ελληνικου 1950 eyro πριν 1 χρονο(αφαιρεση πινακιδας αδειας διπλωμα) ΕΛΕΟΣ!!!Με το παλιο μου Czt colt μετα κρατητηριο και το πρωι δικη για επι8εση σε αστυνομικο!Ευτυχως τα γλυτωσα ολα και η κληση σβιστηκε :D
καλο μπουμπουκι εισαι εσυ... και μετα λεμε γιατι ο κιμων κουλουρης την σκαπουλαρε.... φυσικα δεν συμφωνω που εβρισε πολιτη η λουγκρα, αλλα αν αντεδρασες ετσι, εγω αν ημουν μπατσος θα σε πηγαινα γ@μιωντας....

jack
13-01-2012, 15:36
εχει μερικους μπατσους που τα τραβαει ο οργανισμος τους

Xrhstos Vlaxos
10-03-2012, 23:11
e tpt egw tin exw glitosi polees fores alla mou katasxesane to diploma gia alkol 6mines kai meta apo tin arxh ena xrono mou pire na to xanaparw :)

kemmotar
11-03-2012, 00:08
e tpt egw tin exw glitosi polees fores alla mou katasxesane to diploma gia alkol 6mines kai meta apo tin arxh ena xrono mou pire na to xanaparw :)

1. καλως ορισες
2. γραφε ελληνικα, κανονας
3. περνα απο τα νεα μελη να μας συστηθεις.

isidorosfr
16-03-2012, 15:24
ειμαι απτους τυχαιρους!! παρολο που οποτε ανεβαινω αθηνα παω στα γνωστα στεκια ειτε για να δω πατηματα ειτε να μ@λα----ω αν κατσει φαση κτλ κτλ, και φθσικα εδω στο νησι εχω πανω απο 30 πατηματα με αλλα αυτοκινητα, συν ποτα ξενυχτια και ολα αυτα..ακομα δεν εχω καμια κληση τα 7 χρονια που οδηγω! και συνεχιζουμε...χεχε

MGL
16-03-2012, 15:27
ειμαι απτους τυχαιρους!! παρολο που οποτε ανεβαινω αθηνα παω στα γνωστα στεκια ειτε για να δω πατηματα ειτε να μ@λα----ω αν κατσει φαση κτλ κτλ, και φθσικα εδω στο νησι εχω πανω απο 30 πατηματα με αλλα αυτοκινητα, συν ποτα ξενυχτια και ολα αυτα..ακομα δεν εχω καμια κληση τα 7 χρονια που οδηγω! και συνεχιζουμε...χεχε

Ο συνδιασμός των υπογραμισμένων λέξεων με πληγώνει...ελπίζω με τον καιρό να μην πίνεις και οδηγείς.Είμαι λίγο ευαίσθητος σε τέτοια θέματα.

nive
16-03-2012, 15:42
Σωστά....αν δεν σεβόμαστε τον εαυτό μας...οι άλλοι δεν μας φταίνε τίποτα.
Λάθη έχουμε κάνει όλοι...σημασία έχει ν`αλλάζουμε και να μαθαίνουμε!

frpanagos
16-03-2012, 15:48
γιατι πανω απ'ολα πρεπει να εχουμε υπ'ευθυνοτητα και το μυαλο στο πανω κεφαλι..

scoupegt
16-03-2012, 15:57
Εχω πληρωσει:
1 σταθμευση 80 ευρω(40).
1 για ζωνη 170 ευρω
1 για φιμε 80 αν θυμαμαι και ξυλωμα πινακιδες!

frpanagos
16-03-2012, 15:59
Εχω πληρωσει:
1 σταθμευση 80 ευρω(40).
1 για ζωνη 170 ευρω
1 για φιμε 80 αν θυμαμαι και ξυλωμα πινακιδες!μη μιλας καθολου....τυχερος εισαι.εγω θα ελεγα και ευχαριστω..

scoupegt
16-03-2012, 16:06
χαχα.
Αυτη που με πειραξε πιο πολυ ειναι η ζωνη.

Στην Αθηνα μεσα γυρναγα σε κατι μαγαζια και δοκιμαζα κουστουμια για ενα γαμο και τελικα μου εραψαν κουστουμι οι μπατσοι!

isidorosfr
16-03-2012, 16:13
Ο συνδιασμός των υπογραμισμένων λέξεων με πληγώνει...ελπίζω με τον καιρό να μην πίνεις και οδηγείς.Είμαι λίγο ευαίσθητος σε τέτοια θέματα.

1000 δικια εχετε ρε παιδια..αλλα τυχαινει καμια φορα και αν εχεις πιει, δυστυχώς εκεινη την ωρα δεν εισαι σε θεση να σκεφτεις το σωστο και το λαθος... προσπαθω παντως να το αποφευγω ειναι η αληθεια!

TAKISWRC
16-03-2012, 18:00
Εγω μια φορα ενω ημουν αρκετα πανω απο το οριο στο χωριο,πηρα το μοντεο να γυρισω πισω και πηγαινα ταπα και η μλκ ηταν οτι ειχα αλλα 2 ατομα μεσα.Σε μια αποτομη στροφη δεξια μπηκα τερμα κλειστα και με πεταξε τερμα αριστερα στην εξοδο οριακα δεν εφυγα στο χαντακι που ειχε,Ντρεπομαι που το λεω,αλλα απο τοτε οταν καταλαβα τι μλκ εκανα και τι γλυτωσα...αν θελω να πιω πολυ δεν οδηγω,και αν παρω αυτοκινητο σταματαω να πινω 2ωρες τουλαχιστον πριν φυγω και μονο αν ειμαι εντελως κομπλε αλλιως οδηγει αλλος!Ειναι ενα θεμα που δεν παιρνει παιχνιδια δυστηχως!!!!

vazelos@ibiza
16-03-2012, 19:38
το να μην φοραω ζωνη η κρανος,το θεωρω δικαιωμα μου μια κ δεν κινδυνευει κανεις αλλο εκτος απο εμενα.

το να περναμε φαναρια με κοκκινο,να οδηγαμε σχεδον μεθυσμενοι,να προσπερναμε παρανομα κ στην συνεχεια
να κλαιγομαστε γιατι το οργανο μας πηρε τα σωβρακα ειναι απλα αθλιο ! δεν μας φταιει κανεις να τον παρουμε μαζι μας.
θορυβος απο εξατμιση κ μη χρηση καταλυτη επισης για χοντρο προστιμο ... ουτε που να συζηταμε για τις ευθυνες που εχουμε.

τα φιμε νομιζω οτι παραειναι υπερβολικη αιτια για προστιμο,ναι εκει αν σε παιρνει κανε τα γλυκα ματια στο οργανο να την γλυτωσεις.
δεν κινδυνευει κανεις απ αυτα ....

swtos2serres
29-03-2012, 16:15
παιδια εχω πληρςσει τα μαλιοκεφαλα μου σε κλησεις για εξατμιση για ταχυτητα για παρνομη δεξιοτεχνεια και αλλα διαφορα αλλα αυτο που λεω και το καμαρωνω ειναι οτι ποτε δεν με εγραψαν για αλκοτεστ οσες φορες και αν με σταματισανε

MGL
29-03-2012, 16:24
παιδια εχω πληρςσει τα μαλιοκεφαλα μου σε κλησεις για εξατμιση για ταχυτητα για παρνομη δεξιοτεχνεια και αλλα διαφορα αλλα αυτο που λεω και το καμαρωνω ειναι οτι ποτε δεν με εγραψαν για αλκοτεστ οσες φορες και αν με σταματισανε

:notworthy

Mπές και απο τα νέα μέλη να συστηθείς!!!

chris85fr
11-04-2012, 00:18
καλο το τοπικ...ευτυχως.... 5 για σταθμευση και 1 για πρωτη κλιμακα παραπανω χλμ με ψαλιδι κατα τα αλλα φεεεεετααααα.

giannispolo
23-06-2012, 22:42
κληση για ταχυτητα εξω απο γεωργιουπολη, με οριο 70χλμ. ταχυδρομικως. με φωτο .

ηρακλειο δαγκανα για σταθμευση πριν 7 χρονια.
ηρακλειο σταθμευση με γερανο.
για ζωνη οπου και την εσβησα .

2 φορες για οριο ταχυτητας ανω των 130 κληση 350Εx2 και 60 μερες αδεια
για κοντρα με ενα swift gti με προσπερασε και ανοιξαμε
με εγραψε για οδηγηση χαριν εντυπωσιασμου 700Ε 30 μερες αδεια

με διπλωμα εδω και 16 χρονια ποτε δεν με εχουν γραψει για αλκοολ ενω με σταματησαν σε ποαρα πολλα

schumigt
27-06-2012, 09:27
Ολά σε μια κλήση 1150 γιούρος........