PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : R&S Motorsports (Superchips)

antoniskox
29-01-2005, 08:29
Παρακαλώ εδώ να διατυπώνετε τις ερωτήσεις σας σχετικά με το πρόγραμμα της R&C Motorsports (Superchips) Παρακαλώ οι απορίες και οι ερωτήσεις σας να είναι εύστοχες ώστε να υπάρχει μια σωστή και τεκμηριωμένη απάντηση

antoniskox
29-01-2005, 20:07
Θα ήθελα να αναφερθώ λίγο στη βελτίωση της απόκρισης του γκαζιού. Επειδή εγώ αυτό που είδα ήτανε σαφής βελτίωση στην αίσθηση αλλά στο ξεκίνημα που θα ήθελα νομίζω πως αυτή η ελεεινή αίσθηση του ηλ. γκαζιού παρέμεινε.
Θα ήθελα να μάθω πως παρεμβάλλεται εκεί το πρόγραμμα μιας και έχει να κάνει με ρεύματα και όχι με μίγμα καυσίμου

Ευχαριστώ :D

geo
29-01-2005, 20:52
Εγω θα ηθελα να ρωτησω τι γινεται με την εκπομπη καυσαεριων μετα το προγραμμα καθως και ποια η γνωμη του βελτιωτη για το συνδιασμο sprint booster(επιταχυντης ηλεκτρικου σηματος γκαζιου) + προγραμμα.

ibizaki
29-01-2005, 21:18
geo, apoti gnwrizw..an den allakseis katalyth..de 8a exeis provlhma me ta kaysaeria

antoniskox
30-01-2005, 08:29
ποια η γνωμη του βελτιωτη για το συνδιασμο sprint booster(επιταχυντης ηλεκτρικου σηματος γκαζιου) + προγραμμα.

το ειχαμε συζητησει στο μαγαζι του οταν εβαζα το προγραμμα και μου ειπε οτι ειναι βλακεια και επικυνδινο.Εγω βασικα απο οσους το εχουνε βαλει δεν εχω ακουσει ακαμοα κατι ανισυχιτικο.
Οποτε ας μας πει και ο κ.Σπεης την γνωμη του

RSM
31-01-2005, 09:45
Θα ήθελα να αναφερθώ λίγο στη βελτίωση της απόκρισης του γκαζιού. Επειδή εγώ αυτό που είδα ήτανε σαφής βελτίωση στην αίσθηση αλλά στο ξεκίνημα που θα ήθελα νομίζω πως αυτή η ελεεινή αίσθηση του ηλ. γκαζιού παρέμεινε.
Θα ήθελα να μάθω πως παρεμβάλλεται εκεί το πρόγραμμα μιας και έχει να κάνει με ρεύματα και όχι με μίγμα καυσίμου

Ευχαριστώ :D
Antoniskox......
Proton please diorthose ligo to ..R&C EINAI LATHOS.....EINAI R&S :wink:
Tora, stin sizitisi, apo tin epiria mou exo diapistosi oti sta marrelli Ecu then einai dinaton na exafanisti ayti h Sluggish APOKIRI Opos borume na to exafanisoume ke na beltiothi eos 100% ke na gini san Diza , Me ta Bosch Ecu.....Sorry gia ayto, exalou giaftoegrapsa peripou 25% beltiosi stin apokrisi......... :)

Also Perastika my freind :wink:

RSM :D

RSM
31-01-2005, 09:49
Εγω θα ηθελα να ρωτησω τι γινεται με την εκπομπη καυσαεριων μετα το προγραμμα καθως και ποια η γνωμη του βελτιωτη για το συνδιασμο sprint booster(επιταχυντης ηλεκτρικου σηματος γκαζιου) + προγραμμα.

File GEO.......
Oso aforun ta kafsaeria eimaste tzami , an einai tora mesa sta epitrepta oria that eiani ke meta tin beltiosi mas...... 8)

Tora me to plug on throttle response booster to Boulekou.....THEN XERO, DEN EXO SINATISI kanena edo gia na ekfero gnomi.....Thelo na pisteyo omos oti o filos mas a boulekos exis lansari kati pou tha eina axiologo.........we will have to wait @ see........ :D

RSM :)

Bear
01-02-2005, 01:15
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω (και μη με πάρετε με τις πέτρες) δυο πράγματα.

1) Αν μετά τον επαναπρογραμματισμό μπορεί η επίσημη αντιπροσωπεία να το καταλάβει και να σου πει 'κύριε είστε εκτός εγγύησης γιατί πειράξατε τις ρυθμίσεις του εγγεφάλου'

2) Αν αληθεύει ότι τα πολάκια με τον κινητήρα 16V 100ps βγάζουν λίγο πιο πολλά άλογα από ότι τα ibiza με τον ίδιο κινητήρα, και αν ναι γιατί συμβαίνει αυτό. Πχ. γνωστό και σοβαρό περιοδικό μέτρησε το ibiza 102 ps και το polo 110ps. Μου προκαλεί εντύπωση και θα ήθελα μια απάντηση από άνθρωπο με τεχνικές γνώσεις.

geo
02-02-2005, 22:26
Εχουμε καποιο νεο για το προγραμμα παιδια. Θα ανακοινωθει ποτε επισημα το group buy? Μηπως προεκυψε καποιο προβλημα με το democar του Αντωνη λογω προγραμματος?

antoniskox
02-02-2005, 22:32
Τι προβλημα να εχω 8O ????

geo
02-02-2005, 22:34
ξερω γω..τιποτα πυρακια,τιποτα ρεταρισματα,τιποτα μπουκωματα,γενικα δυσλειτουργιες.

@ngel
02-02-2005, 22:50
Μάλλον δε θα μιλάμε για το ίδιο πρόγραμμα Βασίλη 8)
Το πρόγραμμα της SuperChips δεν είναι χθεσινό...
είναι δοκιμασμένο και έχει κριθεί στο λαϊκό δικαστήριο του δρόμου...
Σύντομα θα απολαύσετε την ετυμηγορία υπό μορφή video σε σύγκριση με ... τον ανταγωνισμό :lol:

geo
02-02-2005, 22:53
Ανυπομονουμε.. :)

antoniskox
02-02-2005, 23:03
Ολα ειναι μια χαρα φιλε να μην το ματιασω :D .Και γιατι το λες demo :D :?:

Bear
03-02-2005, 01:02
Σύντομα θα απολαύσετε την ετυμηγορία υπό μορφή video σε σύγκριση με ... τον ανταγωνισμό :lol:
Δεν φαντάζεσαι πόσο περίεργος είμαι να το δω :lol: :P

Tsakinnen
03-02-2005, 01:19
Δεν φαντάζεσαι πόσο περίεργος είμαι να το δω :lol: :P

Ειναι διαφωτιστικο... :wink:

@ngel
03-02-2005, 17:23
Τα αναίβασα...
Θα το βρείτε εδώ σε avi (878 kb)

www.ibiza.gr/video/antoniskox.avi

geo
03-02-2005, 19:06
Απο κινητο ειναι ? Δεν φαινεται τιποτα.Προς το τελος μονο,εκει που κουμπωνουν οι τεταρτες φαινεται ο Αντωνης να εχει παρει μισο αμαξι διαφορα.
Τι ηταν το αλλο αυτοκινητο και τις μοντιφες ειχε κανει αυτος που το εχει?

antoniskox
03-02-2005, 19:21
Οχι ρε συ κατι φενεται :wink: Απο καμερα ειναι και δεν ειχε φωτα ο δρομος ,και το συμπιεσαμε για να το ανεβασουμε (πριν ειτανε 50mb)Το αλλο εχει τα ιδια αλλα "αλλο" προγραμμα.Οταν ειχα το revo :( σε καθε αλλαγη ειμουνα και ενα αμαξι πισω και στην 4η ΠΟΛΛΑ αμαξια πισω :( Μολις αλλαξα προγραμμα εγινε αυτο που ειδες :lol:

geo
03-02-2005, 23:07
Αντωνη,εχει δοκιμασει το προγραμμα καποιος αλλος εκτος απο σενα? Καποιο αλλο μελος ισως? Αν δεν εχετε αντιρρηση προσφερομαι εγω να το βαλω πριν αρχισει επισημα to group buy.
Aντε γιατι δεν παει αλλο.Το αμαξι πασχει στις χαμηλομεσαιες και χρειαζεται επειγοντως τονωση!

@ngel
04-02-2005, 00:29
ΟΚ Βασίλη! Εσύ θα είσαι ο δεύτερος!
Θα μιλήσουμε για να σου κανονίσουμε ένα ραντεβού όποτε σε βολεύει...
Και υπομονή μιας και υπάρχει λόγος που καθηστερούμε :wink:

antoniskox
13-02-2005, 08:56
φοβαμαι μην κατηγορηθω οτι προτρεπω τα μελη να πανε να βαλουμε ΜΟΝΟ απο την Superchip προγραμμα αλλα δεν μπορω να μην πω τι ακουσα :) Συγκεκριμενο περιοδικο (δεν θυμαμαι αυτην την στιγμη) βραβευσε τον κ.Σπεη για την δουλεια του.

@ngel
25-02-2005, 14:32
Στην τελευταία μου επίσκεψη στην Αθήνα, είχα την ευκαιρία να επισκεφτώ μαζί με τον Αντώνη το κατάστημα του κ. Σπέη και να συζητήσω μαζί του από κοντά τις τελευταίες λεπτομέρειες για την προσφορά του προς τα μέλη του ibiza.gr
Συμφωνήσαμε σε όλα και έτσι προχωράμε κανονικά σε συνεργασία με τη SuperChips με πραγματικά πολύ χαμηλή τιμή, αλλά και επέκταση στην εγγύηση του προγράμματος για τα μέλη του ibiza.gr
Η προσφορά θα ανακοινωθεί και επίσημα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα στις προσφορές του ibiza.gr
Πρέπει να ευχαριστήσω τον κ. Σπέη για την εμπιστοσύνη του, αλλά και τον Αντώνη που έτρεξε για να μπορέσουμε να πετύχουμε την προσφορά αυτή, παρ' όλα τα εμπόδια που προέκυψαν καθ' οδόν από ανταγωνιστές του κ. Σπέη ώστε η προσφορά αυτή να μην γίνει δυνατή και να ακυρωθεί η συνεργασία μας!!!

tetrapetaloudos
02-12-2006, 19:37
Eimai kainourgio melos kai ithela na pw ena geia se oli tin parea edw sto forum.

Exw ton 20vt (150ps) kai ithela na mathw perisotera stoixeia gia chip tis superchips. O k Speis stelnei akomi posts?

TSAKHS-EVIA
02-12-2006, 19:53
:confused: - το προγραμμα ειναι fix <κονσερβα που λεμε> δηλαδη ετοιμο για το αμαξι ? σε περιπτωση που αλλαξουμε εκκεντροφορους,κανουμε ροικη κλπ εχει αναβαθμιση ή θελει αλλο νεο ?

tetrapetaloudos
02-12-2006, 20:50
1) Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής απο το μαμά στο βελτιωμένο πρόγραμμα εν κινήσει?

2) Εχω και Κ&Ν φίλτρο τι να περιμένω από το chip σε δυναμη και ροπή? Υπάρχει διαθέσιμο καποιο διαγραμμα?

enigma
02-12-2006, 22:04
Αν και δεν έχω σχέση με τα "υψηλότερα κλιμάκια" του club και αν δεν κάνω λάθος δεν νομίζω να ισχύει πια αυτή η προσφορά καθώς το τωρινό πρόγραμμα είναι από άλλο κατασκευαστή.
Τώρα TSAKHS-EYBOIA από όσο θυμάμαι μπορούσε να παίξει λίγο παραπάνω αν έκανε κάποιος κάποιες μικρές επεμβάσεις στο μοτέρ εκ των υστέρων.

@ngel
02-12-2006, 22:15
Φίλε μου καλωσήρθες στη παρέα μας...
Απορώ γιατί ξέθαψες αυτό το θέμα, ενώ θα μπορούσες να είχες ανατρέξει σε πολύ πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις

http://www.ibiza.gr/forum/showthread.php?t=3625

Η συνέχεια της συζήτησης μπορεί να γίνει στο παραπάνω σύνδεσμο, μιας και όπως πολύ σωστά ο enigma, δεν έχουμε -και δεν είχαμε- καμία συνεργασία με την συγκεκριμένη εταιρία!