Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 42

Θέμα: Περι αναβάθμισης revo σε 1.4 16v

Ibiza Mania enigma Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2005

Προκαθορισμένο Απάντηση: Περι αναβάθμισης revo σε 1.4 16v

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από FS115 Εμφάνιση Μηνύματος
    Ναι αλλα του κωστα ειναι facelift '06.
    Δεν ειναι ολα τοσο απλα χυμα και τσουβαλατα ανεβαζω και το δικο μου λογκαρισμα σε λιγο
    Βαζεις 4-2-1 πας καλυτερα λετε. Βαζεις ελευθερο καταλυτη 1 αμαξι μπροστά...δεν ειναι τοσο απλα και στις 2 περιπτωσεις κατι τετοιο καταρριφθηκε απο προσωπικη εμπειρια που ειχα εγω αλλα και τα παιδια. Τωρα οσο για το προγραμμα κρατω τις επιφυλάξεις μου.
    Εχω πατήσει με τον Κώστα πάρα πολλές φορές και έχω δει τι κερδίζεις και τι χάνεις...Απλώς το θέμα με τον καταλύτη για μένα είναι φιλοσοφικό, αν το έκανα decat dld δεν θα πήγαινε βήμα ψηλά;;;
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από G-P Εμφάνιση Μηνύματος
    Ρε παίδες...
    μοτερικα δεν υπάρχει καμια αλλαγή...
    μην πιανεστε απο μαρκετιστικα κόλπα...

Εδώ και το νεο ιμπιζα το 1.4 με τον ιδιο κινητήρα τον εχουν βγαλει (κατα 90%)
    (ο μιχαλης76 που εχει το νεο ας μας πει...)
    Το μοτέρ είναι το ίδιο δεν έχει αλλάξει....Η εξέλιξη μιας μονάδας είναι από τα μεγαλύτερα κόστη οπότε σιγά μην έβαλαν νέο...Έχουν stock γερό....
    Αλλά σχετικά με τα μαρκτινιστικα δεν στέκομαι στο τι μπορεί να είπαν αλλά στο τι βλέπω στον δρόμο...και εκεί δείχνουν τα facelift revo να στέκονται μια χαρά...Θες tfr,θες μαραβέλια, θες ανδριαννάκη....Τώρα αν έχουν πέσει στο καζάνιο δεν ξέρω ή είναι πιο δυνατά και σαν stock μορφή μιας και του zura βγήκε ντούρο....

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από FS115 Εμφάνιση Μηνύματος
    Σωστά αλλα τα περιφεριακα δινουν το κατι παραπανω. Και απο τα περιφεριακα που φοράς ρυθμιζεται και η αποδοση. Γιατι αμαξι με προγραμμα και φιλτρο δεν παει εξ ισου καλα στο δρομο με αλλο ιδιο με φιλτρο προγραμμα χταποδι. Και τα δυο τον ιδιο κινητηρα εχουν!!!!
    Υπάρχει διαφορά....καταρχήν βήμα ελαστικού, πάτημα, αν έχεις βαρελάκι σκούπα και πως το έχεις όλα παίζουν χώρια ότι τα αμάξια δεν βγαίνουν όλα το ίδιο δυνατά από το εργοστάσιο...υπάρχει ένα +-5% στην απόδοση...
    Arrogance has to be earned...'till then...

Ibiza Mania G-P Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2005

Δυο μοτερ δεν ειναι ποτε ιδια απο αποψη απόδοσης
    Υπάρχουν ανοχές και διαφορές ακομα και απο την γραμμή παραγωγής, πόσο μαλλον οταν μπαινει και ο παραγοντας ανθρωπος μεσα (καυσιμο, χρήση, συντήρηση, ικανότητα)

Ibiza Mania kwstasp Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007

Εγω πιστευω τo εξης: Πολυ που την ενοιαξαν την ρεβο τα 1.4 ατμοσφαιρα...ασχολουνται με τα τουρμπατα κτλ .. εδω σου λεει οτι αν πειραξεις εξαγωγη θα χασεις.. απ αυτο κ μονο καταλαβαινεις οτι απλα δεν ασχολουνται η(και) δεν ξερουν.

Προσπαθω ομως να δικαιολογησω την διαφορα των prefacelift revo και των 06 και μετα..

Μηπως εχει βγει ecu software update για τον marelli?

Ibiza Mania G-P Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2005

+1000 στον αξιοτιμο "αποπανω" μου...

Αυτο με το σοφτ του εγκεφάλου παιζει και νομιζω το περνάνε οταν έχουν μπερδέματα και δεν φτιαχνει μα καθαρισμο πεταλουδας...
    Καποιος το εχει βαλει και το εχει γραψει κιολας αλλα δεν το βρισκω (δεν ψαχνω κιολας... )

Ibiza Mania G@tos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2007

Ο tox1988 λεει οτι το μοτερ του εχει διαφορετικο προγραμμα απο τα κοινα revo, και οτι βγαζει 122 - 125 αλογα... Ας πει και αυτος την αποψη του...
    [ Οι παλιές αγάπες πάνε στον παράδεισο . . .

Ibiza Mania enigma Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2005

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Κυριακος Εμφάνιση Μηνύματος
    Ο tox1988 λεει οτι το μοτερ του εχει διαφορετικο προγραμμα απο τα κοινα revo, και οτι βγαζει 122 - 125 αλογα... Ας πει και αυτος την αποψη του...
    Βάση ποιας δυναμομέτρησης;;;;γιατί και άλλος έβγαλε 118 αλλά δεν φάνηκαν στο δρόμο...
    Arrogance has to be earned...'till then...

Ibiza Mania G@tos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2007

Παιδες, και εγω δεν το πιστευω, αλλα λεει οτι εχει ανοιξει με πολλα top gun και εχει κερασει.. Ας μπει και να γραψει..
    [ Οι παλιές αγάπες πάνε στον παράδεισο . . .

Τι να γράψει βρε την ψευδαίσθηση μιας δυναμομετρησης? Και πως πατησε με το τοπ γκαν
    λαστιχα κλπ μπορει να ταν ξηλωμενα τα καθησματα μεσα αλλα αυτα δεν τα λενε.....οταν ανοιγεις με καποιον πρεπει να ξερεις τι φοραει και ο ενας και ο αλλος για να βγάλεις ανακοινωσεις τετοιου ειδους. Απ εξω ολα ιβιζα ειναι. Με ενα καλο φιμε κριβεις τα ξηλωμενα καθησματακια σου...τις βγαλμενες ταπετσαριες σου....να τα 130 κιλα ελαφρυτερο το ιβιζακι....
    Leon ΜΑD STG1 1.4 OVER 1 CONSTANT
    http://www.youtube.com/watch?v=M0i_qNUp1po

Leon ΜΑD STG1 1.4 OVER 1 CONSTANT
    http://www.youtube.com/watch?v=M0i_qNUp1po

Ibiza Mania STAM Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006

Εγώ πάντως βλέπω πως το θέμα το έχετε πάρει πολύ πατριωτικά.. Ότι και αν κάνουμε εμείς οι 1.400 ποτέ μα ποτέ δε θα έχουμε πάνω από 125 άλογα, ας περνάμε κανένα φρ η κουπρα αν θέλαμε τρελά γκάζια..
    Τώρα αν ο ένας έχει αυτό το πρόγραμμα που του δίνει 7 άλογα παραπάνω η ο άλλος με άλλο πρόγραμμα με 10 άλογα παραπάνω δεν λέει κάτι..
    Και εγώ έχω βάλει πρόγραμμα tecnocorse που το δυναμόμετρο έλεγε πως πήρα 12 άλογα ρόδα αλλά όταν άνοιξα με Παντελή με είχε για πλάκα, μη ξεχνάμε ποτέ τον παράγοντα οδηγός, παίζει πολύ μεγάλο ρόλο.

(Μην παρεξηγηθεί κανείς με αυτά που είπα...)

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία