Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 15

Θέμα: νεο μελος με νεο IBIZA SC 1,6 - βελτιωση

Ibiza New User giannis89_10 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2009

Προκαθορισμένο νεο μελος με νεο IBIZA SC 1,6 - βελτιωση

χαιρετω ολους τους ibizaκηδες!ειμαι νεο μελος μιας και πριν 2 μηνες αγορασα και εγω το πολυκυκλοφορητο αυτο αυτοκινητο.πηρα την εκδοση sport up 1600 με 105 ιππους.μην ρωτατε γιατι δεν πηρα αυτη με τους 120...βλακεια μου.το θεμα τωρα ειναι πως αν και ειμαι σχετικα νεος οδηγος τα 105 αλογακια του δεν μου φτανουν...θα τα ηθελα απλως λιγο πιο ζωηρα για πολλα γκαζια και οχι για τρελες τελικες.ερωτηση λοιπον πρωτη.μπορω να κανω την αναβαθμιση απο τη seat για τους 120 ιππους χωρις να χασω την εγγυηση και με τι κοστος???δευτερη ερωτηση..τι αλλο μπορω να κανω χωρις να χασω την εγγυηση παντα?κανα turbo παιζει??...και μια κουφη ερωτηση...ο κινητηρας απο το απερχομενο ibiza cupra 1.4tsi 180hp θα μπαινει στο δικο μου??? με συγχωρειτε που ρωταω τοσα τα οποια ειναι και πολυ κοινες ερωτησεις αλλα οσο και να περπατησα μεσα στο φορουμ, δεν βρηκα τιποτα για τον 1600αρη...καλως σας βρηκα!!!

Ibiza Mania enigma Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2005

Προκαθορισμένο Απάντηση: νεο μελος με νεο IBIZA SC 1,6 - βελτιωση

Toυ επερχόμενου cupra θα μπορείς...του απερχόμενου όχι. Όμως αν αλλάξεις μοτέρ ή τουρμπίσεις το υπάρχον δεν έχεις ούτε κατά διάνοια εγγύηση...

Ίσως είναι καλύτερα που δεν το έκανες 120 από την αντιπροσωπεία....Όπως και για μας τους 1,4άρηδες μπορείς να αλλάξεις χταπόδι και να πας σε ένα 4-2-1, να βάλεις μια σκούπα μπροστά στην μετώπη και να βάλεις ένα πρόγραμμα custom....Τουλάχιστον όταν τα έκανα εγώ εγγύηση δεν έχασα
    Arrogance has to be earned...'till then...

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2009

εσυ το εκανες απο την αντιπροσωπεια?

Ibiza Mania anakin4321 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2006

Καλως ηρθες!!!Καλα εκανες που δεν το πηρες με τα 120,με τα λεφτα που γλιτωσες μπορεις να το κανεις καλυτερο απο πλευρας αποδοσης απο αυτο της σεατ.Με εγγυηση δε νομιζω να εχεις ποτε προβλημα αμα μεινεις πρωτο σταδιο...

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2005

Λογικά στην seat πόσο σου κοστολογούν την βελτίωση με φίλτρο πρόγραμμα; Παλιά ήταν 800euro...Τώρα αν πας για πρόγραμμα κάπου θα σου πάει από 270 μέχρι 350 αν κάνεις και δυναμομέτρηση. Χταπόδι παίζει από 220 μέχρι 450....Σκούπα από 50eyro μέχρι 160euro (χωρίς να βάλω τις ανθρακονημάτινες τύπου green).

Dominator46
    Επισκέπτης Dominator46 Avatar

Φιλε καλα θα κανεις να μαθεις πρωτα να κυκλοφορεις και να συμπεριφερεσε σωστα στο δρομο και μετα να πας για Turbo και αλλαγες κινιτηρα.Δηλαδη το ibiza σε καλυπτει σε στροφες και σου λειπει η δυναμη?Το εχεις οδηγησει στο οριο,δεν σου φτανει και θες και παραπανω αλογα?Πολυ βιαστικο σε βλεπω στις αποφασεις σου.Για ολα αυτα που θες να κανεις και για τις εγγυησεις,γιατι δεν ρωτησες μια αντιπροσωπια?Κανε ενα τηλεφωνο εκει πρωτα και θα σου λιθουν οι περισσοτερες αποριες.Μετα απο εδω θα εχεις οση βοηθεια θες!!

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2005

Μια απορία φίλε μου....έχεις κάνει επέκταση εγγύησης από αντιπροσωπία;;;Αν ναι τότε μάλλον αλλάζουν τα πράγματα...

Ibiza Mania panagiotis18 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008
    Απο Πτολεμαϊδα,μενω Κατερινη κ σπουδαζω Σερρες...

φιλε ασε τις αντιπροσωπιες.βλακειες λενε κ κλεφτες ειναι.την εγγυηση δεν την χανεις ευκολα αλλα αν πας σε 1 σταδιο τοτε σε καποιους λογικους θα περνας σε καποιους αλλους οχι.τωρα ακριβως οπως σου ειπαν.με αλλαγη εξατμισης φιλτρο προγραμμα εχεις περασει τα 120 που δινει η σεατ.κ με καλυτερο προγραμμα απο το ρεβο..αντε να τα δουμε αυτα τα καινυοργια ιμπιζακια τι ψαρια πιανουν;
    Long Live The King

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2005

Αν έχει κάνει επέκταση εγγύησης μετά κάθεται στον άξονα.....Στα +3 ψάχνουν να στην ακυρώσουν για ψίλου πήδημα....

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2009

φιλε dominator μην φοβασαι...στον δρομο ειμαι πολυ προσεχτικος.δεν ειμαι γκαζακιας ουτε καγκουρας...απλα θελω το αμαξι που οδηγω να εχει την ικανοτητα οταν θελησω να μου ικανοποιησει την αναγκη μου για ανδρεναλινη ασκωντας μερικα g πανω μου...οντως εχω κανει την επεκταση των 3 χρονων...σκοπευω να ρωτησω και την αντιπροσωπεια αλλα ηθελα μια δυο κουβεντες απο εσας που ασχολειστε χρονια με ibiza προτου με αρχισουν αυτοι τα παραμυθια τους...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Ετικέτες γι'αυτό το Θέμα

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία