Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 678
Αποτελέσματα 71 μέχρι 80 από 80

Θέμα: ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΣΦΑΛΜΑ

Moderator Moderator koni Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2008

Προκαθορισμένο Απ: ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΣΦΑΛΜΑ

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από nive Εμφάνιση Μηνύματος
    Πάνο μακάρι να βγάλω άκρη αύριο....
    Όσον αφορά τις ρυθμίσεις θα κάνουμε δοκιμές...
    Κλειστό b/c 0,9ct-Μεσαία 1,2σχεδόν ct και ``μεγάλη`` 1,4 με 1,5 κόφτη...
    Οι αριθμοί θα φανούν στον δρόμο...με την υπερτουρμπίνα GTX k04...αχαχαχαχαχαχα!!!!

Ανεβάσαμε 1,7 και κρατούσε κόφτη 1,35!!!! αλλά τ`αμάξι μπούκωνε ψηλά πολύ...θέλει έκκεντρο εισαγωγής.
    Κάνεις ωραία πραματάκια....!
    SSDD.............

Ibiza Mania nive Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2008

Ξέχασα να βάλω κάτι...στην μεγάλη είναι 1,4 με 1,15 κόφτη...!!! Ακούς εκεί 1,5 κόφτη!!!
    ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ....

The externalist... Moderator brwmogazos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2005

Εμενα μου βρωμαει περισσοτερο για λαμδα το ολο θεμα.

Μπεκ και τα σχετικα ειναι ολα κομπλε?

Ibiza Mania nive Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2008

Αντλία καινούρια-μπεκ καινούρια...θα δείξει!!
    ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ....

batman begins... Moderator frpanagos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2008

με το καλο να το ρυθμισεις και να ραβει κοστουμια νικο!
    go play ...

Ibiza Mania nive Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2008

Υποτίθεται το ρύθμισα ρε Πάνο....
    Σήμερα ο μηχανικός μου`πε πως δεν είναι μαφ...το ένα μπεκ δεν έκανε καλή επαφή και το`φτιαξε.Βρίσκει πολλή βενζίνη στον χώρο καύσης.Μέχρι συμπίεση μέτρησε.
    Αύριο θα δει κάτι στην αντλία,μπεκ (μπας και`χει κολλήσει η ακίδα κάποιου και κατουράει συνέχεια) και στον Λ...πάντως είναι της άποψης πως είναι από πρόγραμμα...για να δούμε γιατί έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι...
    ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ....

batman begins... Moderator frpanagos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2008

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από nive Εμφάνιση Μηνύματος
    Υποτίθεται το ρύθμισα ρε Πάνο....
    Σήμερα ο μηχανικός μου`πε πως δεν είναι μαφ...το ένα μπεκ δεν έκανε καλή επαφή και το`φτιαξε.Βρίσκει πολλή βενζίνη στον χώρο καύσης.Μέχρι συμπίεση μέτρησε.
    Αύριο θα δει κάτι στην αντλία,μπεκ (μπας και`χει κολλήσει η ακίδα κάποιου και κατουράει συνέχεια) και στον Λ...πάντως είναι της άποψης πως είναι από πρόγραμμα...για να δούμε γιατί έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι...
    εγω δεν ηθελα να σου πω κατι εξ αρχης ,αλλα θα το πω...
    και πριν ακομα φταξεις τα παραπανω ηθελα να στο πω.απο το δυναμομετρο...

πηγαινε και βαλε ενα σωστο προγραμμα να δεις αλλο αμαξι!!!
    go play ...

Ibiza Mania ABARTHBOY Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012

παιδια μου εβγαλε 2 βλαβες!!
    P1287 βαλβιδα ανακυκλωσης αερα για υπερσυμπιεστη turbo διακοπη στατικα (η Ν249 ειναι?? αφου την εχω αφαιρεσει και νομιζω καταργηθηκε απο το προγραμμα)
    p1335 επιτηρηση της ροπης του κινητηρα 2 υπερβαση οριου ρυθμισης σποραδικα!! αυτο τι ειναι????

Ibiza Mania Κουρσάρος Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2013

Δοκίμασε να κάνεις πρεσαρισμα στο κύκλωμα του αέρα, ίσως έχεις κάποια διαρροή ή τσεκαρε τον maf σου αν διαβάζει σωστά.
    Αμάν πια αυτοί οι παπαράτσι,κάθε φορά που βγαίνω βγαίνω εθνική χαμός τα φλας...!!!

Ibiza Mania schumigt Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ABARTHBOY Εμφάνιση Μηνύματος
    παιδια μου εβγαλε 2 βλαβες!!
    P1287 βαλβιδα ανακυκλωσης αερα για υπερσυμπιεστη turbo διακοπη στατικα (η Ν249 ειναι?? αφου την εχω αφαιρεσει και νομιζω καταργηθηκε απο το προγραμμα)
    p1335 επιτηρηση της ροπης του κινητηρα 2 υπερβαση οριου ρυθμισης σποραδικα!! αυτο τι ειναι????

Η βαλβίδα ανακύκλωσης καυσαερίων , είναι η EGR Exhaust Gas Recirculation Valve , αν σου βγάλει σφάλμα σημαίνει ότι είναι προς τα τελευταία της , θα δείς να καίει και βενζίνη και λάδι όμως λίγο παραπάνω αν έχει πρόβλημα αυτή η βαλβίδα. Η πας και την καθαρίζεις και μετά κάνεις πάλι ρύθμιση της πεταλούδας σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο με την ελπίδα ότι θα φτιαχτεί , η την αλλάζεις με μια καινούρια γιατί απλά αυτή μπορεί να χάλασε τελείως αν δεν είχε αλλαχτεί ποτέ και να μην επισκευάζεται και συνήθως αν πας αντιπροσωπεία στην αλλάζουν κατευθείαν δεν την καθαρίζουν καν θα στο πούν κιόλας.

Δεν έχει να κάνει με την N249 , επειδή σου έχουν αφαιρέσει την βαλβίδα N249 απο την φύσα της που συνδέεται υπάρχει περίπτωση να βλέπει η ECU ανοιχτό κύκλωμα και για αυτό σου βγάζει αυτό το σφάλμα , επικοινώνησε με τον προγραμματιστή σου, η ρώτα τον μηχανικό σου να βάλει μια αντίσταση για να κλείσει το κύκλωμα εκεί που υπήρχε η n249. Η N249 είναι η βαλβίδα που ελέγχει ηλεκτρονικά το σήμα που λαμβάνει για την πίεση υπερπλήρωσης και αντίστοιχα ρυθμίζει το πότε θα ανοίγει την σκάστρα, έλεγξε και τι χρώμα ελατήριο σου έχει βάλει ο μηχανικός / προγραμματιστής σου στην σκάστρα , ανάλογα με το τι πίεση δουλεύεις απο το πρόγραμμα υπάρχουν και τα αντίστοιχου χρώματος ελατήρια της σκάστρας που τα είχε στο κουτί της, αν έχεις την Forge 007 - 008 θα είναι μπλε,κίτρινο,πράσινο που το καθένα είναι κατάλληλο για διαφορετικές πιέσεις ανάλογα με το χρώμα του, δες μηπως χρειάζεται αλλαγή με άλλο σωστό ελατήριο η απλά χρειάζεται ένα ρύθμισμα η σκάστρα . Σίγουρα για να σου παρουσιάζει αυτούς τους κωδικούς σφάλματος θα βλέπεις καποια διαφορά στο αμάξι ,λογικα θα διστάζει να δώσει φουλ γκάζι οταν το πατάς. Πόσο καιρό έχεις την σκάστρα πάνω στο αμάξι, στο έβγαζε και παλιότερα το πρόβλημα αυτό ??

Το σφάλμα p1335 μπορεί να οφείλεται σε διάφορες αιτίες όπως :

1. Διαρροή αέρα απο σωληνάκι η εσωτερικά στο κύκλωμα μετά τον MAF
    2. Αισθητήρας θερμοκρασίας αέρα εισαγωγής
    3. MAF ο αισθητήρας μονο όχι το κουτί του G70 μπορεί να έχει σφάλμα και να θέλει αλλαγή
    4. Αισθητήρας θερμοκρασίας αντιψυκτικού
    5. Ελεγχος για περιορισμένο εισερχόμενο αέρα και έλεγχος φίλτρου βενζίνης

Αν έχεις πρόγραμμα στο αμάξι δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το ASR και δες αν θα στο βγάλει ξανά αυτό το συγκεκριμένο σφάλμα όταν το τρέξεις. Αν είναι ο MAF θα δείς διαφορά και στην κατανάλωση αρκετή, δοκίμασε να αποσυνδέσεις τον MAF απο την φύσα του και κάνε δοκιμή στο αμάξι να δείς αν θα στο βγάλει ξανά στο σφάλμα.

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 678

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία