Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 5 από 67 ΠρώτοΠρώτο ... 345671555 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 41 μέχρι 50 από 667

Θέμα: λαστιχα

Ibiza Mania FRee-tezas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2009

Προκαθορισμένο Απ: λαστιχα

Πολλές φορές αλλάζοντας ένα ελαστικό κ τοποθετώντας ένα ολοκαίνουργιο,
    αντιμετωπίζουμε το σύνδρομο του κρατήματος του νέου ελαστικού (γενικότερα) κ όχι του καλύτερου κρατήματος λόγω του είδους του ελαστικού.
    (if you know what I mean)

κ άμα κρίνουμε από τη καλή συνήθεια που έχουμε αρκετοί, να λιώνουμε το λάστιχο μέχρι να 'ρθει η ώρα της αλλαγής, το "φαινόμενο" είναι ακόμα πιο έντονο.

Λέω εγώ τώρα...

Όσο για τα falken, κοντεύατε να με ψήσετε να τα βάλω κάπου, κάπως, κάποτε (αλλά δε με βόλευε η διάσταση), τι ήταν δλδ, φούσκα πάει κ πέρασε;
    (edit: Επειδή το ξαναδιάβασα κ ακούγεται προκλητικόόπως το γράφω, ΔΕΝ το εννοώ έτσι)

Μάνο πριν βάλω τα ΤΟΥΟ, έλεγα για τα KU31 αν θυμάμαι καλά (βαριέμαι να το ψάξω τώρα), αλλά δεν τα είχε τότε stock για αρκετό καιρό κ βαρέθηκα να περιμένω. Για την ίδια "σειρά" πρόκειται (νέο μοντέλο?) ή κάτι διαφορετικού προσανατολισμού;
    Τελευταία επεξεργασία από FRee-tezas; 07-02-2012 στις 16:03 Αιτιολογία: edit

Gatoulis Moderator MGL Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2006

Tα Falken δεν τα ακυρώνω σε καμία περίπτωση!!!Όπως έχω ξαναπεί,λόγο ηλικίας και εμπειρίας,μπορώ να κρίνω ένα λάστιχο σωστά.Δηλαδή κρίνω τα παλιά βάση πως τα ένιωθα σαν αίσθηση όταν ήταν σχετικά καινούργια.Θυμάμαι τις αντιδράσεις του αυτοκινήτου.Όμως τα Kumho,μου δίνούν την αίσθηση πολύ καλύτερου grip και ειδικά στις στροφές,όπου με το Ibiza δεν έμπαινα,πλέον νιώθω πιο σίγουρος και το στρίβω που και που!!Τα KU-39 είναι πιο καινούργιο μοντέλο απο το KU-31 και αν κάνεις ένα τσεκάρισμα σε διάφορα site,έχει πολύ καλές κριτικές!!!Επίσης να μην ξεχάσω να πώ,οτι είναι και πιο φτηνά απο τα Falken!!!!Σαν απόδοση στο χρόνο βέβαια,δεν μπορώ να το κρίνω ακόμα.Τα Falken πάντως μου κράτησα κοντά στα 38000 χλμ,χωρίς να βγούν φυτίλια,απλά σε βρεγμένο είχαν χάσει τελείως την απόδοση τους.

“You don’t want to make the black cat angry”,

Ibiza Mania jack Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από MGL Εμφάνιση Μηνύματος
    Μη κρίνεις απο το δικό μου αμάξι μικρέ...διότι αυτό ξεμπαζώνει την άσφαλτο, οτι λάστιχο και αν φοράει,όπως και αν είναι ο δρόμος!!Μιλάμε για τρελή δύναμη!!!!Χοχοχοχοχο.Απάντη η σοβαρή Ιάκωβε σε αυτό που ρώτησες μην περιμένεις απο εμένα...

μμμ έχεις δίκιο το ξέχασα αυτό χαχαχαχα λέγε ρε

γιατι να μην περιμένω απάντηση σοβαρή;είναι ένα κριτηριο κ αυτό ρε συ...

Edited by brwmogazos

Ibiza Mania kemmotar Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από frpanagos Εμφάνιση Μηνύματος
    μια χαρα ηταν τα falken εως τωρα. αψογα ! τωρα επεσε λιγο η αποδοση τους ,στα 18000χλμ.
    το καλυτερο λαστιχο που ειχα εως τωρα.

τα επομενα τα βλεπω για parada spec 2...
    μπα μην τα βαλεις. εχω αλλαξει 2 φορες. στο στεγνο ειναι πραγματικα καλα, στο βρεγμενο, το παρκαρεις και πας με το λεωφορειο, δεν θελει πολλα πολλα. οσο χειροτερος ο δρομος χειροτερο το λαστιχο.
    εγω δεν εχω αλλαξει πολλες φορες λαστιχα, pzero nero--> avon zz3--> parada spec2--> parada spec2. τα καλυτερα σε βρεγμενο avon, σε στεγνο parada.

batman begins... Moderator frpanagos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2008

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από kemmotar Εμφάνιση Μηνύματος
    μπα μην τα βαλεις. εχω αλλαξει 2 φορες. στο στεγνο ειναι πραγματικα καλα, στο βρεγμενο, το παρκαρεις και πας με το λεωφορειο, δεν θελει πολλα πολλα. οσο χειροτερος ο δρομος χειροτερο το λαστιχο.
    εγω δεν εχω αλλαξει πολλες φορες λαστιχα, pzero nero--> avon zz3--> parada spec2--> parada spec2. τα καλυτερα σε βρεγμενο avon, σε στεγνο parada.
    στο στεγνο οκ το καταλαβαινω,ειναι απιστευτα.
    στο βρεγμενο δηλαδη γιωγρη ειναι φολα ε? τσουλιθρα?
    go play ...

Moderator Moderator koni Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2008

Στο βρεγμενο δεν παίζει ρόλο μόνο το ελαστικό αλλά και οι διαστάσεις του.Όσο φαρδυτερο,τόσο χειρότερο κράτημα και φρενάρισμα έχεις στο βρεγμένο,λόγω του φαινομένου της υδρολίσθησης...
    SSDD.............

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006

koni αυτο που λες ειναι γενικη επισημανση οχι ειδικη. μιλαμε εδω για την νορμαλ εκδοση του 205/40/17. σε αυτην την διασταση λοιπον το παραντα λογω σχεδιασης πελματος αλλα και φιλοσοφιας δεν "κανει" για βρεγμενο... σαφως δεν ειναι 888 που θελει ακομα πιο μεγαλη προσοχη αλλα γενικα ειναι περιεργο λαστιχο αν καποιος θελει και το χειμωνα να μην κανει υποχωρησεις

στο στεγνο εχει 90% αποδοση, στο στεγνο 55% βασει feedback οδηγων... νομιζω η διαφορα ειναι λιγο χαοτικη
    http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Yo...ada-Spec-2.htm

ΥΓ σαφως παιζει ρολο η αναρτηση. δικαβαλος στην μεγαλη "εναερια-ανισοπεδη" δεξια στροφη της εθνικης οδου Αθηνων-Λαμιας στο υψος του Περιστεριου πριν την εξοδο για Λενορμαν εχω μπει για να δοκιμασω τα παραντα με 200+ χωρις να "κλεψω" πανω απο μια λωριδα για να δω το δαγκωμα... φοβηθηκα στην αρχη γιατι δεν ειχα κοψει καθολου αλλα μεσα στην στροφη το σανιδωσα τελειως τερμα. στο βιραζ μολις ακουσα κιολας το "χρατς" του βεντουζαρισματος βγηκε το καρο με μεγαλυτερη φορα, σαν να με εσπρωξε ενα χερι απο πισω και με εκσφεντονισε. εν ολιγοις για να μην γινομεθα γλαφυροι, στο στεγνο ειναι μια χαρα

batman begins... Moderator frpanagos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2008

και επειδη στην ελλαδα εχουμε καλοκαιρι 8 μηνες το χρονο και ετσι κι'αλλιως οταν με πιασει καπου η βροχη (οχι πολυ συχνα) πηγαινω σαν τη κοτα,τα επομενα θα ειναι τα parada που εχω αρρωστεια και με το πελμα.

αντε με το καλο να τα βαλω!
    go play ...

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από frpanagos Εμφάνιση Μηνύματος
    οταν με πιασει καπου η βροχη (οχι πολυ συχνα) πηγαινω σαν τη κοτα
    αν ισχυει αυτο και με προσοχη στα φρεναρισματα και τις αποστασεις go for it

The externalist... Moderator brwmogazos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2005

ελπιζω τα παραντα να ειναι το ιδιο καλα οσο τα Τ1Ρ στο στεγνο.

Σελίδα 5 από 67 ΠρώτοΠρώτο ... 345671555 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία