Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 14

Θέμα: Turbo σε μκ5 1.4

Ibiza Mania SportUp4life Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009

Thumbs down Turbo σε μκ5 1.4

Εχω το ibiza mk5 sport up. Αν και πολυ νωρις ακομα σκεφτομαι να βαλω σαλιγκαρι με ολες τις υπολοιπες σχετικες αναβαθμισεις που απαιτουνται για να σταθει στο δρομο. Αξιζει να το κανω? Γινεται? Ειναι πολυ νωρις ακομα?

Ibiza Mania G-P Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2005

Προκαθορισμένο Απάντηση: Turbo σε μκ5 1.4

Να πάρει άλλο μαξι όσο ειναι ακομα καινουργιο και πιανει τιμή...

Παντως για να μιλαμε ανοιχτα...
    το θεμα...
    "αγορασα 1.4 αλλά δεν μου φτάνει ΘΑ το τουρμπίσω "
    το εχουμε δει χιλιαδες φορές
    τελικα κανενας δεν το κανει και γεμιζουμε ασκοπα σελίδες

ΠΑΡΕ ΑΛΛΟ.

Ibiza Mania kemmotar Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006

ναι ρε μαστορα τι λες τωρα...
    μην βαζεις τετοιες λυσεις στο κεφαλι σου... νεο αμαξι ειναι πουλα το οσο μπορεις και τραβα παρε αλλο ή εστω FR-cupra. ολα τα αλλα ειναι απλα να γεμιζουν σελιδες... εδω δεν θα βρεις απαντηση στο ερωτημα σου και δεν ξερω και αν κανεις ακομα εχει ασχοληθει με τετοιο κινητηρα (χωρια ολα τα αλλα, πλαισιο-αναρτησεις-φρενα)

Troll Kyriakos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2008

Ποτέ μου δεν το κατάλαβα αυτό. Υποθετικά δεν πήρες ένα αμάξι τούρμπο με δύναμη γιατί δεν είχες λεφτά εκείνη τη στιγμή και τώρα θες να δώσεις πολύ περισσότερα απο οτι θα σου κόστιζε το καινούργιο τουρμπάτο...

Είναι λάθος λογική αυτή κατά τι γνώμη μου. Επίσεις μου φαινεται περίεργο πως το αμάξι σου έχει 1500 χιλιόμετρα όπως λες και δίχνεις να το εχεις βαρεθεί κιόλας...

Spa Francorchamps & Nordschleife 2011

Ibiza Mania SportUp4life Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009

Τα λεφτα δεν τα ειχα οταν το πηρα (δοσεις πληρωνω) απλα τωρα βγαζω παραπανω απο τη δουλεια και πειτε με και παραξενο και περιεργο αλλα μου αρεσει να το φτιαξω εγω το αμαξι σταδιακα γτ απλα αυτη ειναι η καυλα μου! Οσον αφορα τη βαρεμα δεν ειναι οτι το βαρεθηκα αλλα 1,5 χρονο τωρα οδηγουσα το α4 2.0 turbo quattro.. Οποτε απο θεμα γκαζιου δεν μπορω να πω πως ειμαι ευχαριστημενος. Ισως θετω πολυ υψηλους στοχους αλλα θελω το 1.4 μου να πατησει 150hp και δυστυχως χωρις τουρμπινα η αλλαγη στο μοτερ κατι τετοιο δεν γινεται. Η ερωτηση μου ειναι απλα αν μπορω να το τουρμπισω αν γινεται..

Ibiza Mania G-P Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2005

M@λκια που αλλαξες αμαξι...

Ετσι κι αλλιώς το ξενερωμα δεν το γλιτωνεις οπότε πέτα το και πήγαινε με λεωφορείο...

Ibiza Mania kwstasp Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2007

Τον κινητηρας με τα 80 αλογα πρεπει να χεις αν δεν κανω λαθος.. και θες 150 αλογα.
    Ολα γινονται...

Απλα θες ενα τσουβαλι λεφτα 6-7.000 ευρω, πατεντες με εξτρα μπεκ, παραλληλο εγκεφαλο, ανοιγμα μοτερ, αλλαγη μπιελοπιστονα, intercooler σωληνωσεις φουλ εξατμιση και μετα απ ολα αυτα το αποτελεσμα ειναι αβεβαιο.

Ibiza Mania kemmotar Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006

δεν αξιζει τελος... γινονται ολα αλλα εργοστασιο δεν γινεται.... οπως τα παν οι προλαλησαντες αποτελεσμα αβεβαιο..

το αυτοκινητο σου εχει σχεδιαστει για συγκεκριμενα πραγματα τελος...

batman begins... Moderator frpanagos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2008

ολα γινονται οταν υπαρχει χρημα! του σπανου τα γενια μονο δεν γινονται. καθενας με τη κ@υλα του..
    go play ...

Ibiza Mania schumigt Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009

Σωστός, φίλε δώστο σε καμιά σεατ σαν προκαταβολή και χτύπα ένα τουρμπάτο καινούριο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο,μην ψάχνεσαι και πολύ με αυτή την βελτίωση δεν αξίζει ο κατασκευαστής το αμάξι το φτιάχνει με συγκεκριμένες προδιαγραφές κινητήρας,πλαίσιο,βάρος,κι ώτια,σαζμάν, δεν μπορείς εσύ ξαφνικά να το τουρμπίσεις έτσι μακάρι να ήταν τόσο άπλο, θα το είχα κάνει κι εγώ πέρσι και δεν θα το δίνα.Κι εγώ κ@@@@@α στην ίδεα του tuning αλλά όπως και να το έψαχνα θα μου πήγαινε ο κούκος αηδόνι, σαλίγκαρι,σωληνώσεις,ιντερ κούλερ,μπεκ,πιστόνια,εκκεν ροφόροι, χιλιεςδυο μ@@@@@@ς, πάρτο καινούριο να γλιτώσεις τον μπελά,εκτός αν θές να το τουρμπίσεις με κανα χιλιάρικο - διχίλιαρο χωρίς να ανοίξεις καπάκι για να προλάβεις να ακούσεις το σφύριγμα για καμιά 500αριά μέτρα,και μετά το μότερ πάει.....Δεν αξίζει,θες τούρμπο η πάρτο εργοστασιακό(μεταχειρισμέ ο με λίγο ψάξιμο βρίσκεις "καλό), η κράτα το για κάποιο καιρό βελτίωσε το βάλτου καμιά ζάντα,καμιά εξατμισούλα λέω εγώ τώρα, θα δείς που θα το βλέπεις μετά με άλλο μάτι το αμαξάκι σου,αλλά απο κει και πέρα έσυ ξέρεις τα οικονομικά σου.Η άμα θές γκάζι πήγαινε πάρε κανα σαξόραλο με εκκεντροφόρους, με κανα 5άρι χιλιάδες βρίσκεις άνετα...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία