Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 11

Θέμα: Καλυψη γρατζουνιων με κοστος 3ευρω

Ibiza Mania SportUp4life Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009

Προκαθορισμένο Καλυψη γρατζουνιων με κοστος 3ευρω

5 μηνες ολοκαινουριο το αυτοκινητο αλλα μεσα στην αθηνα που κυκλοφορω δεν αργησε να μου εμφανιστει και η πρωτη ψιλογρατζουνια . Σιγουρα το εχετε παθει ολοι οποτε εψαξα να βρω μια φτηνη και ευκολη λυση. Να παραθεσω στο σημειο αυτο πως το εχω δοκιμασει σε σκουρο μεταλικο χρωμα και δεν γνωριζω τις μετεπειτα συνεπειες. Εμενα σαν λυση με βολεψε.
    Λοιπον ξεκιναμε:

1. Παμε σε καποιο καταστημα με ειδη ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥ καλλωπισμου. Ζηταμε απο την πωλητρια ενα διαφανο μανω νυχιων (κοινως βερνικι) και ενα ασετον. Εναλλακτικα δανειζομαστε απο γυναικες/αδερφες/θειες/θειους με υπαρξιακες αναζητησεις τα ανωτερω.

2. Πισω στο σημειο που εχει γρατζουνιστει καθαριζουμε το επιμερους σημειο απο σκονες και διαφορες αλλα βρωμες, γνωστες και ως μπιχλες.

Σημειωση: Σε αυτο το σημειο να τονισω πως ειναι καλο το αυτοκινητο να βρισκεται σε κλειστο χωρο για να αποφυγουμε την προσληψη σκονης/ τριχων και διαφορων ακαθαρσιων

3.Αφου καθαρισουμε παιρνουμε το βερνικι νυχιων.

4. Προσεχουμε στο πινελακι που εχει να αφησουμε τη λιγοτερη δυνατη ποσοτητα βερνικιου.

5. Τοποθετουμε με τη βοηθεια του ειδικου πινελου το βερνικι καταμηκος της γρατζουνιας. Προσοχη να ειναι ΠΑΝΩ στη γρατζουνια ΜΟΝΟ και οχι τριγυρω γιατι 8α εχει ασχημο αποτελεσμα.

6. Αφηστε το να στεγνωσει και ειναι σαν καινουριο

Σε περιπτωση που βαλετε παραπανω/λιγοτερη ποσοτητα χρησιμοποιηστε το ασετον για να το αφαιρεσετε και αρχιστε απο την αρχη

Σημειωση: Οταν στερεοποιηθει το βερνικι εχει μικροτερο ογκο οποτε θα εχετε καλυτερο αποτελεσμα αν τοποθετησετε λιγο παραπανω στην αρχη.

Special thanks στην κοπελα μου για το βερνικι

Ibiza Mania leonidas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009

Προκαθορισμένο Απάντηση: Καλυψη γρατζουνιων με κοστος 3ευρω

Και για πιο λογο να μην πας στην Seat και να ζητησεις το χρωμα του αυτοκινητου σε Βερνικη και να τρεχεις σε διαφορα αλλα μαγαζια??? :P
    Αυτο που λες φιλε υπαρχει και στην Seat..Πας σου ζητανε τον αριθμο πλαισιου και σου δινουμε το ιδιο ακριβως χρωμα..2 μπουκαλακια ειναι το 1 ειναι το χρωμα και το αλλο το γιαλιστικο..Κοστος 10 €υρο...

Ibiza Mania STAM Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006

Σωστά αυτό το σετ από την σεατ το είχα πάρει από το πρώτο μου σερβίς κιόλας..Και για γρατζουνια στη ζαντα εχω πάντα μαζί ένα μαρκαδόρο ανεξίτηλο ασημί και το περνάω από πάνω και δείχνει καινούρια..

Ibiza Mania glikas1987 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2008

ΣΤΑΜ ο μαρκαδορος που αναφερεις τι κοστος ειχε γιατι με ενδαφερει!

Ibiza Mania STAM Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006

Δε νομιζω να ξεπερναει τα 5 ευρω ισως λεω και πολλα δε θυμαμαι ακριβως... Σε ενα βιβλιοπωλειο αν πας και τους πεις δωστε μου εναν μαρκαδορο ανεξιτηλο με χοντρη μυτη οχι καμια μυτη σαν τα στυλο (0.5mm) ασημενιο θα σου δωσουν...

Για δες τι βρηκα!!! Αυτο εχω και απ'οτι βλεπω εχει και διαφορες μυτες..... http://www.dimex.gr/showproduct.asp?catid=6054

Ibiza New User gotzilaki Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2009

Μαρκαδορο χρησιμοποιω κεγω για τισ γρατζουνιεσ στα πλαστικα! εχω σωθει! απο βιβλιοπωλειο επισησ!

Ibiza Mania glikas1987 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2008

Thanks παιδες! Φαινεται οικονομικη λυση! εχω και γω κατι γρατζουνιτσες στις ζαντες... μακαρι να φυγουν!

Γκοτζιλακι εσυ εχεις παρει μαυρο μαρκαδορο ανεξητιλο? ετσι το ζητησες η καπως πιο εξειδικευμενα?

Ibiza Mania Maxy Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2009

Kαι εγω σε 1-2 γρατζουνιες μικρες βαζω με ανεξιτιλο μαυρο μαρκαδορο...Κανει τρελη δουλεια και αντεχει και μετα απο αρκετα πλυσιματα!μολις ξεθωριασει λιγο μετα απο 1-2-3 μηνες τουλαχιστον το ξαναπερναω και δν φαινετε τπτ!

Ibiza Mania pinos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2008

Ελλάδα η χώρα τις πατέντας και μετά σου λένε Κινέζοι!!!!! και μαμαμιες.
    κάτι για την δερμάτινη στο πανέν που την γραστουνισα σε άσπρο χρώμα έχετε να προτείνεται τίποτα
    TEAM HXOMANIA TRIKALA

Ibiza Mania SportUp4life Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από pinos Εμφάνιση Μηνύματος
    Ελλάδα η χώρα τις πατέντας και μετά σου λένε Κινέζοι!!!!! και μαμαμιες.
    κάτι για την δερμάτινη στο πανέν που την γραστουνισα σε άσπρο χρώμα έχετε να προτείνεται τίποτα

Καπου ειχε πετυχει το ματι μου στην τηλεοραση ενα προιον που το εβαζες πανω στη ζημια και στην ουσια οταν κρυωνε εμοιαζε με δερματινη. Δυστυχως δεν θυμαμαι την ονομασια του αλλα μπορεις να ψαξεις στα προιοντα τηλεμαρκετινγκ

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία