Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 1 από 17 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 162

Θέμα: Προτεινομενες Αναρτησεις για ΙΒΙΖΑ ΜΚ4

Moderator Moderator top gun power Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2006

Προκαθορισμένο Προτεινομενες Αναρτησεις για ΙΒΙΖΑ ΜΚ4

Oλοι οσοι εχουμε ibiza εχουμε ψαχτει καποια στιγμη για αναρτησουλες.
    Σκεφτηκα να φτιαξω αυτο το θεμα για αυτους που ψαχνουν,δεν ξερουν τι να βαλουν και τι ειναι value for money.
    Θα γραψω σε σειρα τις αναρτησεις καθως και μερικα σχολια δικα μου μετα απο αναζητηση(γραφτε και εσεις την γνωμη σας).

Εσεις που εχετε βαλει καποια αναρτηση και δεν βρισκεται στην λιστα παρακαλω να γραψετε το ονομα της και ενα σχολιο ετσι ωστε να το προσθεσω στην αρχικη σελιδα.

1. Αναρτηση supersport:Τις φοραει το μελο fs115 δεν ειναι ρυθμιζομενες με ενα σετ 3,5 ποντων ελατηριο δεν κοπαναει και ειναι ευχαριστο το αμαξι.Τιμη 200 ευρο(δεν γνωριζω αν αυτη ειναι η κανονικη τιμη)
    2. SACHS advantage:Οι απλες της sachs ειναι μαλακες αναρτησεις γυρω στα 300ευρο χωρις ρυθμιση πολυ καλη αισθηση και αποδοτικη στο δρομο.(+3cm ultimate ελατηρια προτινουμε).την φοραει το μελος killbill
    3. FK coilover:??
    4. weitec 3cm kit:Tιμη 450 ευρο--???
    5. AP Coilover Kit:400€ από Αγγλία μαζί με τα μεταφορικά. Ρυθμιζόμενα καθ'ύψος,πολύ καλό πάτημα και ταυτόχρονα άνετη, χωρίς σημάδια κόπωσης μετά από μια μέρα στην πίστα των Σερρών (και άδειασμα ενός ρεζερβουάρ).
    6. TA Technix Coilover : Μια αναρτηση που γενικα πουλαει λογο της μικρης τιμης και φυσικα για τις ρυθμισεις που εχει.Πουλιετε στα 350 ευρο περιπου ρυθμιζετε ανα υψος.Φυσικα ομως δεν την συνιστω λογο πολλων τριγμων και χτυπων.(μερικοι υποστηριζουν οτι υπαρχουν ελλατωματικες παρτιδες )
    7. Sachs Performance with Elbach ελατηρια:Eιναι οι αναρτησεις που εδινε η seat force για τα 1.4 top gun.Tην φοραω εγω εχει 65km δεν εχει βγαλει κιχ.Πολυ ικανοποιημενος αλλα σε συνδιασμο με 16αρες κοπανανε πολυ.(τιμη 400)
    8. Koni yellow:ρυθμιζομενη μονο αμορτισερ (τιμη αγνωστο) αρκετα καλη προτιματε για 1.4
    9. Blistein sprint:Συνδιαζετε με 2 τυπους ελατηριων H&R και eibach.Mε τα h&r εχουμε καλα σχολια χωρις κοπανημα και αρκετα αποδοτικη.Την φορανε πολλα 1.4 (τιμη 450+ 150 τα ελατηρια)δεν ειναι ρυμιζομενη τα ελατηρια 3,5 ποντων.
    10. KW Sport kit: Μια αναρτηση που την φορανε και αυτην αρκετα μελη!.Πουλιετε στα 500-600ευρο και δεν ρυθμιζετε κατα υψος.Γνωμη μου μια αρκετα καλη αναρτηση με καλη ποιοτητα κατασκευης χωρις θορυβους και αρκετα καλο κρατημα.Το οτι δεν εχει ρυθμιση υψους ειναι ενα μειων αλλα για καποιον που θελει κατι ποιοτικο και καλο χωρις μεγαλες απαιτησεις ειναι σουπερ(συνηθίζουν το "δάκρυσμα" πίσω).
    11. KW Variant I:Δεν γνωριζω αν τις φοραει καποιος,ειναι ρυθμιζομενες καθ υψος μονο στα 700 ευρο(μόνο προμήθεια)
    12. mad maxx coil over:sport kit mad αμορτισερ & και 3 ποντα ελλατηρια πακετο γυρω στα 750ευρο.Ειναι ρυθμιζομενες της φοραει-φοραγε ο agrinio top gun πολυ ικανοποιημενος και απο θεμα κοπανηματος.
    13. weitec hicon GT: Ρυθμιζομενη καθ υψος μπρος πισω ,ελεγχομενες κλισεις, για κοπανημα .Αρκετα καλα σχολια απο kemmotar( μάλλον στο 700-800άρι)
    14. Κοni 1150 coilover : Την φοραει το μελος kemmotar 20vt πολυ ευχαριστημενος.Η καλυτερη της κονι στα 1000 ευρο πολυ καλο value for money,φυσικα ρυθμιζομενη και εχουν παρατηρηθει καποιοι τριγμοι.
    15. KW Variant II:Την φοραει ο christian(τιμη 1600),παρα πολυ καλα σχολια πολυ ευχαριστημενος
    16. bilstein pss9: (φουλ ρυθμιζομενες)Υπαρχουν ibiza που τις φορανε και στριβουν αλλου υπαρχουν και αλλα που τις γυρνανε πισω.(Τιμη 1250),ακουγετε οτι δεν ειναι τοσο ποιοτικη οσο hot bits και kw3 ουτε ομως κοπαναει.
    17. DT1 Hot Bits:Φοβερη αναρτηση πολυ καλo value for money 1300-1400 ευρο κυριως 20vt την φορανε.Φυσικα ρυθμιζομενη και bound rebound οπως και η kw 3.(Ρύθμιση ύψους + Εξωτερικά κάνιστρα αζώτου + Ρύθμιση απόσβεσης συμπίεσης & επαναφοράς (40 σκάλες)
    18. KW Variant III:Την φοραει ο brwmogazos μαζι με τοποθετηση και ρυθμισμα αφου ειναι η καλυτερη της kw 1900-2000 περιπου.Κακο οτι δεν εχουν μπουκαλες και οτι για να γινει επισκευη πρεπει να σταλουν γερμανια.Καταταλα πολυ ευχαριστημενος λογικο.
    19. DT2 Hot Bits:Θεωρειτε αγωνιαρα αναρτηση κυριως για χρηση πιστας,παρα πολλες οι ρυθμισεις ειναι too much για κινηση σε πολη καθως και για τα 20vt(τις χρησιμοποιουν impreza,evo που και παλη στην κατηγορια υπαρχουν καλυτερες)

Ολες αυτες οι αναρτησεις βρεθηκαν μετα απο δικια μου πολυωρη αναζητηση στο φορουμ.Γραμμενα απο τα ιδια τα μελη και τις εντυπωσεις τους.
    Οποιος γνωριζει κατι παραπανω παρακαλω ας ποσταρει και θα το τροποποιησω

Ελπιζω να τα συμαζεψα λιγακι ετσι ωστε να γινουν ποιο κατανοητα σε ολους.

Ibiza Mania Biliou Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2005

Προκαθορισμένο Απάντηση: Προτεινομενες Αναρτησεις για ΙΒΙΖΑ ΜΚ4

Πολύ καλό Παντέλή άξιζε η ώρα που "χάλασες"!!!!!
    Και τώρα έχω περισσότερη "τροφή" για σκέψη στο τι αναρτηση να βάλω

Ibiza Mania kemmotar Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2006

μπραβο παντελη....

Ibiza Mania Leon_Cupra Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2007

ωραιος παντελη.Μονο μια "παρατηρηση" εγω φοραγα mad maxx coil over οχι το mad sport kit που αναγραφεις.αναρτηση ρυθμιζομενη ως προς το υψος ειναι.πολυ καλη κατα την γνωμη μου.750 κομπλε μου πηγε.δεν κοπαναγε καθολου.σε γενικες γραμμες αξιζει τα λεφτα της.πλεον δεν την φοραω ειναι στο κουπρα του γιωργου,οποτε μπορει να σου πει και αυτος την δικια του "ιστορια" με τις αναρτησεις αυτες σε πιο δυνατο και βαρυ αμαξι.

Ibiza Mania kdouris Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2007

AP Coilover Kit 400€ από Αγγλία μαζί με τα μεταφορικά. Ρυθμιζόμενα καθ'ύψος,πολύ καλό πάτημα και ταυτόχρονα άνετη, χωρίς σημάδια κόπωσης μετά από μια μέρα στην πίστα των Σερρών (και άδειασμα ενός ρεζερβουάρ).
    <a href=http://img22.imageshack.us/i/dsc01059sl.jpg/ target=_blank><font color=#0000ff>http://img22.imageshack.us/i/dsc01059sl.jpg/</font></a>
<a href=http://img534.imageshack.us/i/41545914378f2ffc23cc.jpg/ target=_blank>http://img534.imageshack.us/i/41545914378f2ffc23cc.jpg/</a>
<u><font color=#22229c>http://img34.imageshack.us/i/dsc01021ba1.jpg/</font></u>

batman begins... Moderator frpanagos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2008

μπραβο παντελη και για το χρονο και για τον κοπο που εκανες. ευγε!! 1 παρατηρηση μονο. η
    variant 2 εχει 1600 ευρω η hot bits dt1 εχει 1400 ευρω και η variant 3 εχει 1900 ευρω
    τιμες που πηρα απο το motorshow live προσφατα απο τα περιπτερα της καθε εταιριας για το δικο μου αυτοκινητο. τωρα εγω οταν θα βαλω αναρτηση κατα 99% θα προτιμησω την hot bits dt1.
    go play ...

The externalist... Moderator brwmogazos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2005

Πολλα μπραβο Παντελη για την υπομονη και το μερακι σου...

Να προσθεσω οτι στο σπορ κιτ της Καβε για το 1400 μου δακρυσαν τα πισω αμορτισερ τα οποια και αλλαχθηκαν εκτος εγγυησης απο τον Ραμπιτ...

ΠΟλυ καλη αναρτηση...ακομα και σημερα στριβει ΠΑΡΑ πολυ καλα το 1400 που δεν το περιμενα αλλα νιωθω πως φερνει περισσοτερο κοπανημα μεσα στο αμαξι πλεον....και πιο συγκεκριμενα μετα απο 70 000 χιλιομετρα...

Επισης για την Βαριαντ 3 ο ραμπιτ μου ειπε οτι και να παθει εκτος εγγυησης θα το καλυψει. Ενα + λοιπον για την αψογη υποστηριξη της Καβε

ΡΣΣ απλη Μπιλσταιν...εμπειρια μου απο το αμαξι του Παναγιωτη Ιμπιζα κουπρα 600 ιππων...

ΔΕΝ ΔΕΝ ΔΕΝ κοπαναγε!
    μια χαρα απο στριψιμο αλλα αυτο θα εχω να το λεω και ξαναλεω...περναγες πανω απο ανωμαλιες και στα @@ σου...την συνηστω!

Ibiza Mania anakin4321 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2006

Ωραιος...δεν το γραφες πιο νωρις να μην μπλεξω κ εγω με τις Technix???

Moderator Moderator top gun power Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2006

Ευχαριστω οντως πηρε πολυ ωρα και πολυ αναζητηση.
    Εγιναν και οι απαραιτητες διορθωσεις

Ibiza Mania kdouris Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2007

Οι KW sportkit (ALKO δηλαδή) το συνηθίζουν το δάκρυσμα πίσω. Πάντως οι ΑΡ είναι καλύτερες από τις KW σε ποιότητα κύλισης και κράτημα, και στον δρόμο και στην πίστα.
    Τις φορούσα σαν μαμά ανάρτηση.
    <a href=http://img22.imageshack.us/i/dsc01059sl.jpg/ target=_blank><font color=#0000ff>http://img22.imageshack.us/i/dsc01059sl.jpg/</font></a>
<a href=http://img534.imageshack.us/i/41545914378f2ffc23cc.jpg/ target=_blank>http://img534.imageshack.us/i/41545914378f2ffc23cc.jpg/</a>
<u><font color=#22229c>http://img34.imageshack.us/i/dsc01021ba1.jpg/</font></u>

Σελίδα 1 από 17 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία