Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 24

Θέμα: Αζωτο στα ελαστικα

batman begins... Moderator frpanagos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2008

Προκαθορισμένο Απάντηση: Αζωτο στα ελαστικα

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από enigma Εμφάνιση Μηνύματος
    Ο ατμοσφαιρικος αέρας αποτελείται από 70-80% από άζωτο. Ένα ενδεχομένως +/-20% θα κάνει τόσο δραμματική αλλαγή στην συμπεριφορά;;;

Δεν ξέρω αν τα συμπεράσματά σου δεν επηρρεάστηκαν από το γεγονός ότι εσύ έβαλες άζωτο. Αν σου έβαζε άλλος και στο έδινε να το οδηγήσεις θα καταλάβαινες διαφορά;;;
    Τα συμπερασματα μου βγηκαν απο 2 ημερες δοκιμων σε στροφιλικι απο λιμανακια εως σουνιο. μετα την αναβυσσο προς σουνιο εχει πολυ ωραια στροφοδιαδρομη με καλη ασφαλτο και χωρις φωτα. οτι ανεφερα πιο πανω ειναι η πραγματικοτητα και η διαφορα,ναι,ειναι τοσο μεγαλη που βγαζει ματια! εαν στο δικο μου αυτοκινητο το εβαζε αλλος και μου το εδινε,θα καταλαβαινα αμεσως οτι κατι αλλαξε στο πατημα-προσφυση-αποσβεση. αμεσως ομως! σε αυτοκινητο που δεν εχω οδηγησει και θα οδηγουσα πρωτη φορα,ισως να μην το καταλαβαινα διοτι δεν θα ηξερα πως δουλευει πριν. οσοι δεν εχετε βαλει-δοκιμασει, δοκιμαστε και θα με θυμηθειτε..
    οσ'αναφορα για τα σχολια του μελους top gun power, δεν θα δωσω καποια απαντηση..τα αφηνω να μου γαργαλανε τα 'αυτια'..συνεχιστε..
    go play ...

Ibiza Mania mavras Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2004

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από frpanagos Εμφάνιση Μηνύματος
    οσοι δεν εχετε βαλει-δοκιμασει, δοκιμαστε και θα με θυμηθειτε..
    οπως σου ειπα το εχω δοκιμασει εδω και καποια χρονια και θα τολμησω να πω οτι εισαι ολιγον υπερβολικος...
    Ναι εχει διαφορα, αλλα οχι στον βαθμο που αναφερεις.

Ibiza New User Randy Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2010

Το φαινομενο placebo κανει την εμφανιση του σε τετοια θεματα οπως συμβαινει και με την 100αρα βενζινη.

Οταν καποιος βαζει 100αρα θεωρει οτι το αμαξι επιταχυνει καλυτερα κλπ..

οσο για το αζωτο, υπαρχει απειροελαχιστη διαφορα, που ομως δε χρειαζεται να την πληρωνουμε κιολας..

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2008

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mavras Εμφάνιση Μηνύματος
    οπως σου ειπα το εχω δοκιμασει εδω και καποια χρονια και θα τολμησω να πω οτι εισαι ολιγον υπερβολικος...
    Ναι εχει διαφορα, αλλα οχι στον βαθμο που αναφερεις.
    Ισως να ειμαι λιγο υπερβολικος,ισως.. αλλα νομιζω οτι παιζει ρολο και το αυτοκινητο. αλλο οι 15αρες αλλο 17αρες. αλλο 195 και αλλο 215.αλλη αναρτηση το 1.4 αλλη το fr. 2 ιδιες καροτσες 2 διαφορετικα εντελως αυτοκινητα. και να το θεσω αλλιως.. ισως σε καθε αυτοκινητο να μην εχει τοσο καλα αποτελεσματα..?
    go play ...

Dominator46
    Επισκέπτης Dominator46 Avatar

Ρε συ Παναγο ειναι σιγουρα η διαφορα απο το Αζωτο??Μηπως ειναι απο την ευθυγραμμιση τωρα που στρωσανε οι αναρτησεις και σε μπερδευει??

Ibiza Mania mavras Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2004

Παναγο αυτο που λες ισχυει οταν θες να συγκρινεις δυο ανομοια αυτοκινητα. Εκει εχεις δικιο. Εγω λεω τι ενοιωσα οταν εβαλα αζωτο στο top gun. Πριν και μετα στο ιδιο αυτοκινητο.
    και βεβαια εκεινο ειχει 205-45-16 (εναντι του 205-40-17 του ΦΡ)και αναρτησεις κουτσουρα...

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2008

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dominator46 Εμφάνιση Μηνύματος
    Ρε συ Παναγο ειναι σιγουρα η διαφορα απο το Αζωτο??Μηπως ειναι απο την ευθυγραμμιση τωρα που στρωσανε οι αναρτησεις και σε μπερδευει??
    Οχι γιαννη,διοτι ειχα κανει και καποιες δοκιμες με σφιγμενες τις αναρτησεις σε συγκεκριμενες στροφες,με συγκεκριμενη σχεση στο κιβωτιο,συγκεκριμενο-τσεκαρισμενο αερα στα λαστιχα,και το πριν με το τωρα ειναι μεγαλη διαφορα στην αισθηση. επισης ως αναφορα την αποσβεση και την ανεση της αναρτησης,δεν το λεω μονο εγω αλλα και 3 συνοδηγοι που μπηκαν οι οποιοι δεν γνωριζαν τι εκανα και με ρωτουσαν αν πραγματι εχω σφιξει τα αμορτισερ οταν τα κανεις ολα βημα-βημα αυτο ειναι ενα καλο..μπορεις και βλεπεις διαφορες..

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mavras Εμφάνιση Μηνύματος
    Παναγο αυτο που λες ισχυει οταν θες να συγκρινεις δυο ανομοια αυτοκινητα. Εκει εχεις δικιο. Εγω λεω τι ενοιωσα οταν εβαλα αζωτο στο top gun. Πριν και μετα στο ιδιο αυτοκινητο.
    και βεβαια εκεινο ειχει 205-45-16 (εναντι του 205-40-17 του ΦΡ)και αναρτησεις κουτσουρα...
    Ναι πανο,ειχα ξεχασει οτι και το τοπ γκαν το ειχες περιποιημενο.. τεσπα,εγω λεω τις διαπιστωσεις μου απο το δικο μου καρο. γενικα υπαρχει καποια διαφορα αισθητη. απο κει και περα στη κριση του καθενος. με δεδομενο ομως οτι εχουμε ξοδεψει χιλιαδες ευρω στα καρα μας τα 20 ευρω επιπλεον για μια διαφορα αισθητη στο αυτοκινητο νομιζω ειναι ασημαντο ποσο,ιδιαιτερως για αυτους που 'κυνηγανε' τα αυτοκινητα.
    go play ...

Ibiza Mania enigma Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2005

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από top gun power Εμφάνιση Μηνύματος
    μετα απο τετοια επιχειρηματα λες οτι σε ειρωνευομαστε
    οκ.....
    Ρε Παντέλο πως την είδες;;;;Λες από την μια στον Zura να το καθαρίσει και το συνεχίζεις;;;Δεν σου την είπε πρώτος αυτός για να του την ξαναλες...Εκτός και αν σαν επιχείρημα θες να το βάλει σε αναρτησερόμετρο να δεις....Και υπόψην ούτε εγώ συμφωνώ με το τι λέει....
    Δεν είναι το τι λες αλλά και το πως το λες και από την στιγμή που δεν συμφωνείς στήριξέ το κάπου ή τουλάχιστον μίλα μπροστά του όπως θες να σου μιλάει ο άλλος. Ένα τεχνικό θέμα άνοιξε και το γαμήσατε και αυτό...
    Arrogance has to be earned...'till then...

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2008

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από top gun power Εμφάνιση Μηνύματος
    μετα απο τετοια επιχειρηματα λες οτι σε ειρωνευομαστε
    οκ.....
    συνεχισε να δοκιμαζεις την υπομονη μου...
    go play ...

Ibiza Mania G@tos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2007

Cool Απάντηση: Αζωτο στα ελαστικα

Ετσι για να ''κουλαρουμε'' . . .

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Randy Εμφάνιση Μηνύματος
    Το φαινομενο placebo κανει την εμφανιση του σε τετοια θεματα οπως συμβαινει και με την 100αρα βενζινη.

Οταν καποιος βαζει 100αρα θεωρει οτι το αμαξι επιταχυνει καλυτερα κλπ..

οσο για το αζωτο, υπαρχει απειροελαχιστη διαφορα, που ομως δε χρειαζεται να την πληρωνουμε κιολας..
    Randy περνα απο τα νεα μελη να σε γνωρισουμε...
    [ Οι παλιές αγάπες πάνε στον παράδεισο . . .

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία