Click Here
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 15

Θέμα: Ορια ταχυτητας και προστιμα ΚΟΚ

Ibiza Mania Insomniac58 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2010

Προκαθορισμένο Ορια ταχυτητας και προστιμα ΚΟΚ

Καλησπερα ...Πγηγα προχθες Κοζανη και χθες περασα απο Θεσσαλονικη με το δικο μου Civic και γυρισα αλλα πολυ φτηνα την γλυτωσα !!!

Μετα τον Α.Κωνσταντινο πριν το τελευταιο τουνελ για Αθηνα ειχε μπλοκο η Τροχαια Εθνικων οδων....Με σταματησαν με ....147 με οριο 100 !!!

350 προστιμο και 60 μερες το διπλωμα κανονικα η ποινη.

Αφου εδωσα χαρτια μου εκανα θεμα για το αντιγραφο της αδειας κυκλοφοριας απο το ΚΕΠ μιας και εχω ζητησει μεσω ΚΕΠ αρση παρακρατησης κυριοτητας.Τους ειπα οτι το προβλεπει ο νομος και συμφωνησαν αλλα σε αυτους ο νομος λεει να δεχοντε μονο το προτοτυπο!!!!

Με ρωτησαν απο που ερχομαι , εξηγησα μπλα μπλα μπλα μπλα , με εγραψαν οτι ετρεχα με 119 (!!!!) για να πληρωσω μονο 60 ευρω ή σε δεκα μερες 30 ευρω.Τελικα το μπλα μπλα πιανει καποτε.

Αν με σταματαγαν χθες πρωι καπου μετα την Στυλιδα αν θυμαμαι με οσα εγραφε το κοντερ οπως στην εικονα (στιγμιαια φυσικα) τι θα μου εκαναν ????
    Οσο και αν ειναι παραλογο το προστιμο θα ηταν το ιδιο οπως με τα 147 χλμ /ωρα ακομα και αν πηγαινα με ...247 !!!

Η φωτο ειναι απο το κινητο της γυναικας μου.

Αυτα χωρις ιχνος να κανω τον εξυπνο...Μια στιγμη αδυναμιας να δω τα ορια του αυτοκινητου ηταν και οποιος δεν το εχει κανει πρωτος τον λιθο βαλετω.

Φιλικά Γιάννης

Ibiza Mania TAKISWRC Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2008

Προκαθορισμένο Απ: Ορια ταχυτητας και προστιμα ΚΟΚ

Ακριβως 197 εγραφε πριν 1,5 χρονο το ρανταρ της τροχαιας με ειχαν πιασει λιγο πριν την εξοδο για Λυκοβρυση.Με εγραψαν το στανταρ 350 και 60 μερες,αλλα μου εγραψαν οριο ταχυτητας 150 προφανως για να μην με παρουν μεσα...το ειχα γραψει και εδω μεσα γιατι ειχαν επακολουθησει ευτραπελα οταν πηγα να παρω πισω το διπλωμα.Αν νομιζω καλα οταν φυγεις πολυ πανω απο το οριο εχεις αφαιρεση πινακιδας και αυτοφωρο.

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2010

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TAKISWRC Εμφάνιση Μηνύματος
    Ακριβως 197 εγραφε πριν 1,5 χρονο το ρανταρ της τροχαιας με ειχαν πιασει λιγο πριν την εξοδο για Λυκοβρυση.Με εγραψαν το στανταρ 350 και 60 μερες,αλλα μου εγραψαν οριο ταχυτητας 150 προφανως για να μην με παρουν μεσα...το ειχα γραψει και εδω μεσα γιατι ειχαν επακολουθησει ευτραπελα οταν πηγα να παρω πισω το διπλωμα.Αν νομιζω καλα οταν φυγεις πολυ πανω απο το οριο εχεις αφαιρεση πινακιδας και αυτοφωρο.
    Μα δεν υπαρχει οριο 150 χλμ.....
    Ξερω το σημειο αφου ειμαι γειτονας (Λυκοβρυση μενω) αλλα εκει βρηκες κι εσυ να το τερμτισεις ?

Για δωσε link που τα ειχες γραψει...

Χθες που εψαξα τον ΚΟΚ δεν μιλαει για αλλα προστιμα πανω απο 150 χλμ αν σε πιασουν και εινια τα ιδια.

http://www.autotriti.gr/xrhsima/xrhs...ID_CATEGORY=10
    Φιλικά Γιάννης

Ibiza Mania arhs kaz Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2007
    Gavaloú, Aitolia kai Akarnania, Thessaloniki ,Greece

Το καλοκαίρι που μας πέρασε επέστρεφα από Αγρίνιο για Θεσσαλονίκη (λόγο αδείας) και ενώ κινούμουν στο εθνικό δίκτυο Άρτας-Ιωαννίνων και ενώ τέλειωνε ο περιφερικός της Άρτας εγώ συνέχυσα να κοντραρίζαμε με ένα γκολφ.
    Και η δυο είχαμε 200+ (να μην πω τελικές) ποιο κάτω όμως είχε μπλόκο και δεν το είχαμε πάρει γραμμή λόγο ότι ήταν σε σημείο που δεν μπορούσαμε να τους δούμε, μας χτυπάμε με ραντάρ και για κακή μου τύχη σταμάτησαν μόνο εμένα μέσα στα νεύρα είπα να την παίξω χαλαρός και ούτος η άλλος φταίχτης.
    Έρχεται ο αστυνόμος από την αντίθετη κατεύθυνση του μπλόκου που ήμουν εγώ και πριν πει ότι δίπατε του είπα έτρεχα με αστείο τρόπο και με αστείο τρόπο μου δείχνει και αυτός το ραντάρ σταματημένο στα 220
    Με πολύ μπλα μπλα και αστεία και με υπόδειξη κάποιον εγγράφων λόγο ιδιότητας(συνάδελφη) μου τι χάρισε.
    Και έρχομαι και αναρτιέμαι εγώ που θα είχα καταλήξει ? με τη πρόστιμο ? θα είχα αυτοκίνητο?
    Να είναι καλά ο άνθρωπος που μου τι χάρισε από τότε πάνω από 130 δεν φτάνει το κοντέρ σε ταξίδια.

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2010

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από arhs kaz Εμφάνιση Μηνύματος
    Το καλοκαίρι που μας πέρασε επέστρεφα από Αγρίνιο για Θεσσαλονίκη (λόγο αδείας) και ενώ κινούμουν στο εθνικό δίκτυο Άρτας-Ιωαννίνων και ενώ τέλειωνε ο περιφερικός της Άρτας εγώ συνέχυσα να κοντραρίζαμε με ένα γκολφ.
    Και η δυο είχαμε 200+ (να μην πω τελικές) ποιο κάτω όμως είχε μπλόκο και δεν το είχαμε πάρει γραμμή λόγο ότι ήταν σε σημείο που δεν μπορούσαμε να τους δούμε, μας χτυπάμε με ραντάρ και για κακή μου τύχη σταμάτησαν μόνο εμένα μέσα στα νεύρα είπα να την παίξω χαλαρός και ούτος η άλλος φταίχτης.
    Έρχεται ο αστυνόμος από την αντίθετη κατεύθυνση του μπλόκου που ήμουν εγώ και πριν πει ότι δίπατε του είπα έτρεχα με αστείο τρόπο και με αστείο τρόπο μου δείχνει και αυτός το ραντάρ σταματημένο στα 220
    Με πολύ μπλα μπλα και αστεία και με υπόδειξη κάποιον εγγράφων λόγο ιδιότητας(συνάδελφη) μου τι χάρισε.
    Και έρχομαι και αναρτιέμαι εγώ που θα είχα καταλήξει ? με τη πρόστιμο ? θα είχα αυτοκίνητο?
    Να είναι καλά ο άνθρωπος που μου τι χάρισε από τότε πάνω από 130 δεν φτάνει το κοντέρ σε ταξίδια.
    Για υπερβαση οριου ταχυτητας δεν υπαρχει ποινη πανω απο 350 ευρω και 60 μερες διπλωμα οδηγησης.
    Φιλικά Γιάννης

Ημ. Εγγραφής
    May 2008

Δεν βρισκω το λινκ...Και μενα κουλο μου ακουστηκε το 150 οριο αλλα δεν ειπα τπτ γιατι με συμφερε.Το θεμα ειναι οτι δν τους καταλαβα και βγηκα απο την εξοδο της Μεταμορφωσης που πρεπει να κοψεις πολυ και με πιασαν και τα 2 φαναρια πανω στην γεφυρα.Αν τους εβλεπα θα εστριβα απο κοκκινο μυλο και αντε γεια.Παντως μου φαινεται παραξενο το ιδιο προστιμο αν πηγαινεις με 200 το ιδιο και 300???

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2010

.Παντως μου φαινεται παραξενο το ιδιο προστιμο αν πηγαινεις με 200 το ιδιο και 300???
    Δεν ειναι παραξενο.Τραγικο ειναι.
    Φιλικά Γιάννης

Ibiza Mania sotirisfr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008

Εμενα παντως οταν προτοειχα το yaris κατεβαινα την ευθεια της βαρκιζας με 134 ακριβως και εχει οριο 50 (που αμα πας 50 περισσοτερες ελπιδες εχεις να σκοτωθεις απο τους αλλους που ερχονται τερμα) .....Με σταματισαν με ρανταρ χειρος και μου αφαιρεσαν το παντα επιτοπου για 1 μηνα και μου ειπε οτι θα οριστει δικασιμος το προστημο.....Αλλα εδω και 5 χρονια τιποτα...Και μαλλον την γλυτωσα.....!!!Μεχρι και μεσον εβαλα να τα παρω νωριτερα αλλα τιποτα...Συγκεκριμενα αυτο που μου ειπε το μεσον ειναι πως εφοσον πηγαινες παραπανω απο το διπλασιο που οριζε η περιοχη δεν μπορω να σε βοηθεισω με τιποτα.....

Ημ. Εγγραφής
    May 2008

Ετσι ξερω και γω Σωτο οτι στα παιρνουν ολα.

Ημ. Εγγραφής
    Dec 2010

Ετσι ξερω και γω Σωτο οτι στα παιρνουν ολα.
    Ο ΚΟΚ δεν γραφει κατι τετοιο...
    Φιλικά Γιάννης

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία