Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 678
Αποτελέσματα 71 μέχρι 78 από 78

Θέμα: ρελαντι

Ibiza Mania sotirisfr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008

Προκαθορισμένο Απ: ρελαντι

Προβλημα παλι παιδια (γκαντεμης γαρ)...Εφοσον λυθηκε το αλλο θεμα τωρα ξαφνικα το αυτοκινητο ρεταρει μοοονο στο ρελαντι...Οταν το πατας ολα δουλευουν ρολοϊ χωρις να ρεταρει τιποτα....Τσεκαραμε μπουζι πολλ/στες μπεκ τιποτα....Μια ιδεα παιδια...;;;

Ibiza Mania rtytop Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011

Διαγνωστικό για να δείτε αν δουλεύει καλά ο καθε κύλινδρος δοκιμασατε?

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008

Μετρησαμε συμπιεση αν εχει σχεση...Και ηταν σε αριστη κατασταση και οι τεσσερις....Βλαβη παντως δεν βγαζει τιποτα...

Ibiza Mania scoupegt Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2007

Τι μπουζι φοράς? Τι μπεκ? Όταν είναι κρύο στο κάνει ή και ζεστό?
    Βαλβίδα ψυχρής έχεις αλλάξει?

BLACK CUPRA HYBRID power

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008

Μπουζι φοραω τα bkr8eix (μαλιστα τα εβαλα εφοσον ξεκινησαν ολα αυτα) μπεκ τα rc 440 και επισης γινεται και ζεστο και κρυο ολο αυτο...Αμα το πατησεις πανω απο 2.000-2500 χιλιαδες στροφες το αμα πηγαινει τεζα χωρις καμια διακοπη χωρις τιποτα...Βαλβιδα ψυχρης αν ηταν δεν θα μου το εκανε μονο κρυο λογικα ρε Μπαμπη...;;;;

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008

Παιδια επαναφερω το προβλημα που εχω αλλα τωρα τσεκαριστικαν με λεπτομερεια οοολα τα σωληνακια και ανεπιστροφες (τα ξηλωσαμε και τα βαζαμε και τσεκαραμε ενα ενα) , τσεκαραμε οοολη την πλεξουδα και παλι το ιδιο...
    Να πω οτι τελικα εβγαζε βλαβη multiple missfires και ξεχωριστο missfire στον 3ο κυλινδρο...
    Οποτε αφου τα εχουμε τσεκαρει οολα βγαζουμε καπακι το παμε για φτιαξιμο αλλαξαμε τσιμουχακια ωστηρια οδηγους και βαλβιδες στο 3ο κυλινδρο...Και μαλιστα ο ρεκτιφιατζης οταν ελυσε το καπακι ελεγε οτι ετσι οπως ειναι το καπακι στανταρ ρεταρει....
    Ολα ωραια ολα καλα....Βαζουμε το καπακι πανω βαζουμε μπρος ξανααα ρεταρισμα...
    Το βγαζω βολτα ενα κυκλο αναβει τσεκ και αυτη την φορα ρεταρει μοοονο στον 3ο κυλινδρο ολοι οι αλλοι καθαρισαν απο missfires...
    Μιλαει με τον ρεκτιφιατζη ο μηχανικος μου μπας και εχει γινει λαθος απο αυτον...(Να πω πως ο 3ος ειχε 150 συμπιεση ενω στους αλλους 170,πριν το φτιαξιμο ο 3ος ειχε 165)
    Ο ρεκτιφιατζης γυρισε και ειπε πως του εχει τυχει καποια μοτερ τα οποια εχουν ραγισει την φουστα του πιστονιου και χανει συμπιεση απο εκει και παει στο καρτερ ο αερας (αν καταλαβα καλα)...Μονο αν ξαναανοιχτει θα δουμε

Και ερχομαι και λεω....Η φουστα σκιζεται συνηθως απο πολυ πιεση εγω με το υβριδιο το ανοτερο που δουλεψε για 4-5 πατηματα ηταν 1.6 με 1.45 κοφτη...Ειναι δυνατον δηλαδη...;;;Θελω την γνωμη σας...

Υγ.Σε περιπτωση που δεν ξερετε τι φοραω ειναι υβριδιο ko3 s3tfsi/mps....

The externalist... Moderator brwmogazos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2005

Εγω λεω οτι ο ρεκτιφιατζης ειναι και γμω τα μαστορια και πρεπει να του το πας για να στο κανει σφυριλατο ολο...

Αν μετα παλι ρεταρει πρεπει να το κανεις Big turbo!

Περα της πλακας εμπλεξες...

Να υποθεσω εχεις τσεκαρει για αρχη τα μπεκ (εστω τραμπα μεταξυ τους) οπως και πολλαπλασιαστες και μπουζι?

Εχεις ελεγξει αν η πλεξουδα των μπεκ και κυριως των πολλαπλασιαστων ειναι σε καλη κατασταση? Η πλεξουδα απο τις θερμοκρασιες, κανει σκασιματακια με τον καιρο οπως αυτη βρισκεται στο ψευτοκαπακο και καλο θα ηταν να τσεκαρεις ολα αυτα πριν φτασεις στο σημειο να πας ρεκτιφιε .

Δεν ξερω τι εχεις κανει αλλα ειναι μπλεξιμο υπομονη και θα το βρεις

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2008

Ο ρεκτιφιατζης μαλιστα ειναι αρκεταααα γνωστος.....Μητσο λυσαμε οοοολη την πλεξουδα μεταφεραμε παλμο απο 3ο στο 4ο μια χαρα παλμο εδινε, δοκιμασα αλλον εγκεφαλο αλλα τα ιδια αποτελεσματα...Αμα διαβασεις 2-3 ποστ πιο πανω εχω κανει και καθαρισμο μπεκ αλλαξα πολλαπλασιαστες εβαλα τους κοκκινους R8 μπουζι καινουργια....Σημερα το ξαναανοιξαμε και ειδαμε οοολα καθαρα...Πιστονια αριστα οοολα κομπλε....
    Αλλα ειδαμε οτι η μια βαλβιδα στον 3ο κυλινδρο ηταν εντελως καθαρη , σαν να μην εχει δουλεψει καθολου...
    Ξαναπερνουμε τον ρεκτιφιατζη και μας ειπε να του παμε παααλι το καπακι γιατι μπορει να εχει φαγωθει ο εκκεντροφορος εξαγωγης και να μην παταει σωστα η βαλβιδα....!!!
    Οποτε τωρα θα παμε το καπακι αυριο και θα δουμε τι εγινε....

Και εχω την εξης ερωτηση γ@μω την γκαντεμια μου...Οταν του πας ενα καπακι για ενα γενικο ρετουσαρισμα δεν κοιταει καπως η καπως να το μετρησει να δει αν δουλευουν ολα ρολοϊ...;;;

Υγ..Ατιμη γκαντεμια....!!!!

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 678

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία