Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 51

Θέμα: Δισκοι 288

Ibiza Mania andreasg Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2007

Προκαθορισμένο Απ: Δισκοι 288

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από brwmogazos Εμφάνιση Μηνύματος
    Σε στροφιλικι θελεις διαρκει αλλα αμφιβαλλω οτι εφτασες ποτε στο σημειο να μεινεις απο φρενα...

Αφου λοιπον δεν σε παιρνει για πολυπιστονο κιτ, ταακια Ds2500 μπρος πισω και δισκοι χαρακτοι και αεριζομενοι...αξιζει? κατεμε οχι...ριξε ενα πολυπιστονο κιτ μπροστα και πισω ασε τα μαμα...
    Mπαινουν πολυπιστονα με τα μαμα ακρα σε 1.4?Η αληθεια ειναι οτι μια φορα ξεμεινα απο φρενα...παταγα και δεν ακουγαν με τιποτα,απο υπερβολικο ζεσταμα μαλλον...Αλλα δεν μου δεινουν πολυ εμπιστοσυνη,ισως φταιει που ειναι στα τελειωματα οι δισκοι και τα τακακια.(οι δισκοι μαλλον εχουν περασει τα ορια πλεον).Λες και λεω και εγω για χαρακτους,οι τρυπιτοι φοβαμαι μην ραγισουν,ισχυει?
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mavras Εμφάνιση Μηνύματος
    δεν ισχυει αυτο.
    στο προηγουμενο ποστ μου εξηγησα τι κανει το ενα και τι κανει το αλλο. το αν θα χρειαστουν ή οχι ειναι θεμα τροπου οδηγησης, αλλα σιγουρα δεν ειναι μονο για την εμφανιση
    Κλεινω προς τους χαρακτους η αληθεια ειναι,τους τρυπιτους τους φοβαμαι για ραγισματα.Γενικα οδηγαω επιθετικα...σε λογικα πλαισια παντα...Οπως ειπα οι δρομοι που κινουμε ειναι ολο στροφες,ολο και καποιος θα μου κολλησει...δεν αργω και πολυ να δωσω...Αφου ειμαι για αλλαγη λεω να τα αναβαθμισω λιγο.Ελεγα χαρακτους δισκους,καλο τακακι και σωληνακια υψηλης.Το θεμα ειναι τι μαρκα να επιλεξω...

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2007

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από rtytop Εμφάνιση Μηνύματος
    Οι τρυπητοι δίσκοι όπως είπε και ο φίλος αερίζονται πιο εύκολα δλδ δεν ζεσταίνονται εύκολα σαν τους απλούς και ειδικά αξίζει αν κανείς ταξίδια και είσαι αγωνιαρεις αν όχι και κανείς χιλιόμετρα μες στην πόλη δεν αξίζει να τους βάλεις!!!
    Αγωνιαρης δεν ειμαι αλλα δεν κινουμε καθολου μεσα σε πολη,ολα τα χλμ ειναι σε ορεινο επαρχιακο δικτυο...Και δεν παω και σιγα η αληθεια ειναι...Παντως η αισθηση που μου δινουν δεν με ικανοποιει...

Ibiza Mania crazy bill Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015

εγω εχω 120000 με μαμα δισκους οι οποιοι εχουν κανει οι μπροστινοι δοντι γι αυτο ψαχνομαι και εγω! και εγω μια απο τα ιδια ελεγα να βελτιωσω λιγο τα φρενα...γι αυτο ειχα καταληξει σε bembo max δισκους μπροστα με ds2500 τακακι και πισω με μαμα δισκους αλλα παλι με ds2500 τακακι...εαν εχει καποιος κατι ακομα καλυτερο να προτεινει σε λογικες τιμες ειμαι ολος αυτια καθως το ψαχνω ακομα!

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Για τα φρένα δείτε και άλλα τόπικ για 14άρια.Πολλά μέλη έχουν γράψει εμπειρίες.
    Για χάραγμα-τρύπες συμφωνώ με τους 20βάλβιδους.Σε απλό 14άρι δύσκολα ''μένεις'' από φρένα και αν φτάσεις σε εκείνο το σημείο θα έχεις μείνει και από λάστιχο.

Έχω μείνει αρκετές φορές από φρένο αλλά και το λάστιχο είχε γίνει σαπούνι.Αν θέλεις αναβάθμιση το τακάκι θα σου κάνει δουλειά σε συνδυασμό με έναν χαρακτό(τρυπητό ότι σου αρέσει) αφού δεν έχουν και τρελές τιμές.Πίσω μόνο τακάκι μην ασχοληθείς καν με τρυπητούς εκεί και αν είναι πεταμένα λεφτά για 14άρι που δεν έχει αναβαθμισμένα σε 288+++ μπροστά.

Το φρένο σου αυτό είναι....δεν σου αρκεί...οκ αλλά τα περισσότερα στην κατηγορία του έτσι είναι.Αν θες να δεις άλλο αμάξι ακόμα και τα 288 με μαμά δίσκο-τακάκι το μεταμορφώνουν.Δλδ σε 256 για να φτάσεις το απλό 288 πρέπει να βάλεις τακάκι τύπου yellow stuff κτλ.
    izi for you.......

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015

οποτε καλα το εχω σκεφτει και εγω...να βαλω αυτα που ειπα πιο πανω και τιποτα παραπανω!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015

μπορει να μου προτεινει καποιος και ενα καλο υγρο φρενων ωστε μολις βαλω τα φρενακια να φυγει και ολο το παλιο υγρο!

Ημ. Εγγραφής
    Jan 2007

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από crazy bill Εμφάνιση Μηνύματος
    μπορει να μου προτεινει καποιος και ενα καλο υγρο φρενων ωστε μολις βαλω τα φρενακια να φυγει και ολο το παλιο υγρο!
    Dot 4 νομιζω παιρνει το δικο μας,οσο για μαρκα δεν ξερω να σου πω αν και οτι και να βαλεις νομιζω το ιδιο ειναι.Αφου θα αλλαξεις και υγρο φρενων γνωμη μου ειναι να βαλεις και σωληνακια υψηλης,θα δεις μεγαλη διαφορα στην αισθηση τους...

Ibiza Mania mavras Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2004

επιλογες υπαρχουν πολλες.
    αυτο που φοραμε πολλοι ειναι το Motul RBF600, ειναι πραγματικα ειναι υπερβολη για νορμαλ αυτοκινητο, αλλα γιατι να μην το βαλεις...; επισης πολυ καλο και εφαμιλλο του RBF ειναι ATE 200.
    Μπορεις να βαλεις οποιοδηποτε επωνυμο DOT 4 ή DOT 5.1, αλλα προτιμησε τα 4αρια.
    μπορεις να βαλεις ATE, Motul, Ferodo,

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015

οκκ παιδια μια χαρα!! ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015

ενα μικρο update για τα φρενακια! εψαξα και βρηκα τιμες(οτι πιο καλο συνολικα που μπορεσα πιστευω!) και σας παρουσιαζω....
    brembo max εμπρος δισκοι 100 ευρω
    τακακια για μπροστα ferodo premier κανενα 30αρι
    τακακια για πισω παλι ιδια μαρκα κανα 20αρι
    motul υγρο φρενων 10 ευρω το λιτρο
    δισκοι για πισω θα μεινουν οι ιδιοι μιας και ειναι ακομα αρκετα καλοι...ελεγα επιπλεον να κοιταγα και για σωληνακια υψηλης αλλα το κοστος θα φυγει αρκετα επιπλεον περιπου αλλα 100 ευρω οποτε δεν το πολυ βλεπω να αλλαζονται συν το οτι δεν ξερω και αν στην ουσια θα εχει τρελη διαφορα απο θεμα value for money! πως τα βλεπετε γενικα να προχωρησω στην αγορα?? να βαλω κανενα αλλο τακακι? απλα να πω οτι απερριψα τα ds για θεμα σκληροτητας χωρις να τα εχω δοκιμασει το λεω αυτο απλα συμφωνα με οτι μου ειπαν!! τι προτεινεται γενικα εσεις θα ειμαι κομπλε με αυτο το πακετακι που λεω?

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία