Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 10

Θέμα: Αερόσακοι οδηγου συνοδηγου

Ibiza New User kati magiko Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013

Προκαθορισμένο Αερόσακοι οδηγου συνοδηγου

Καλησπερα παιδια ειμαι νεος στο φορουμ και δυστυχως το πρωτο μου ποστ πρεπει να ναι για δυσαρεστη κατάσταση..

Πηρα πριν ενα μηνα ένα ibiza τσι 1.2 και χτες το βραδυ καβαλησε ο αδερφός μου ενα πεζοδρόμιο, βρηκε η γεφυρα απο κατω με αποτελεσμα να ανοιξουν αερόσακοι οδηγου συνοδηγου...

επειδη ειναι κυριακη και δεν μπορω να παρω καποιο συνεργειο, αλλα η αγωνια μου με χει φάει.. ξερει κανεισ να βοηθησει ποσο θα ματωσω για επισκευή?? με προεντατήρες ζωνών και οτι αλλο χρειάζεται..

Ευχαρισατω παρα πολύ, θα με βοηθησετε πολυ να παρω μια εικόνα

Ibiza Mania Chris_Fr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2006

Προκαθορισμένο Απ: Αερόσακοι οδηγου συνοδηγου

Κοιτα φίλε μου εμένα το 2007 είχαν ανοίξει οι πλαγιοι αεροσακοι και είχαν παει τότε 700 ευρώ και οι δυο αλλα μάλλον αυτοί που άνοιξαν εσένα δεν ξέρω αλλα ειναι αυτοί του ταμπλό; Γιατι εκει αλλάζει κατα πολυ το κόστος!

Φερτε μου OPC να ΦΑΩ πρωινοοοοο!!!!

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Αναλόγως ποιος αερόσακος άνοιξε, υπολόγιζε όσα σου είπε ο christian μπορεί και παραπάνω.Του τιμονιού είναι 300€-350€, του συνοδηγού(ταμπλό) 500€ και οι πλαϊνοί από ένα 200€-250€ ο καθένας, φυσικά στους πλαϊνούς πληρώνεις και τα υφάσματα άρα αυξάνεται και φτάνεις χαλαρά το 700€.
    Εγώ θα υπολόγιζα 1000ρικο να είσαι μέσα.
    izi for you.......

Ibiza Mania need for speed Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2012

κάποτε μου είχε πει κάποιος ότι εάν ανήξουν οι αερόσακοι θέλει μετά και αλλαγή εγκεφάλου ... ισχύει αυτό ή είναι χαζαμάρα?

Ibiza Mania Chris_Fr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2006

Χαζομαρες ειναι φίλε μου!!

Φερτε μου OPC να ΦΑΩ πρωινοοοοο!!!!

Ibiza New User kati magiko Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013

Παιδιά ευχαριστω πολύ.. οδηγου συνοδηγού ανοιξαν... δηλαδη πες 350 οδηγού, 500 συνοδηγού.. αυτα ειναι μαζι με τα ταμπλό και αυτά?? καποιο κοματι του ταμπλο θα θελει αλλαγη λογικα.. τα 500 είναι μαζι μαυτα?? και εντατηρες ζωνης?? να υπολογιζω γυρω στα 1200 με τισ εργασιες η λιγα λέω??

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Μάλλον(με βάση τις τιμές που σου ανέφερα) μιλάς για τιμονιού και συνοδηγού ταμπλό.Οι τιμές είναι χοντρικές και είναι βάση τιμή αερόσακου, δλδ του ταμπλό έχει κοντά στο 500άρικο μαζί με τα άλλα μπιχλιμπίδια που έχει μέσα στην βάση.Τώρα ταμπλό θες καινούργιο γιατί έχει σπάει, δεν ξέρω αν αλλάζει μόνο το πάνω κομμάτι ή το αλλάζουν όλο.Αν υπολογίσεις και την ''έκπτωση'' που σου κάνει η σέατ τότε είσαι συνολικά στο 1000άρικο, τώρα 900€ ή 1100€ δεν νομίζω πως έχει και μεγάλη σημασία.
    Δεν υπολόγισα όμως τις τιμές για ζώνες, δεν θυμάμαι πόσο πάνε, μιας και θα σου πούνε αύριο δεν το ψάχνω.
    Μακάρι να έχουν ρίξει τις τιμές και να σου βγει πολύ φθηνότερα, δύσκολο αλλά μακάρι.
    izi for you.......

Ibiza Mania morfeas1000 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013

Δηλαδη στα 11 χρονια που πρεπει να αλλαζονται αν δεν κανω λαθος παμε για 1500 στο service?

Ibiza Mania apsogos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014

Προκαθορισμένο

Εμενα μου εσκασε ο πλαγιος....τζαμπα πραμα βλεπω το κοστος

Ibiza New User Giwrgos201 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2017

Εμενα μου ανοιξαν του οδηγου και του συνοδηγου σε ενα seat ibiza του 2012 πρην λιγες μερες και η αντιπροσοπεια μου ειπε οτι το κοστος αλλαγης ειναι στα 3200 ευρω . Μου φενετε εξωπραγματικο το ποσο κ ,επισεις εχω παθει ζημια στο αριστερο φτερο προφυλαχτηρα και αριστερο προβολεα και μου ειπαν οτι το κοστος για καινουργια ειναι στα 3000 ευρω αλλα σκευτομαι να βαλω μεταχειρισμενα η ιμιτασιον και να αλλαξω σηνεργειο αν εχετε καποιο να προτηνεται στην Αθηνα .

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία