Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 μέχρι 17 από 17

Θέμα: EPC και λαμπακι κινητηρα

Ibiza New User cherry Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013

Προκαθορισμένο Απ: EPC και λαμπακι κινητηρα

Οχι δεν θα το αφησω παλι καλα εχει εγγυηση ακομη και δεν στεναχοριεμαι πολυ.Παντως οτι και να ειναι θα το φτιαξω.Και οταν το παω στο συνεργειο θα σας πω τι μου ειπαν

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Πρόσεχε και αυτό με την εγγύηση, είναι λίγο παγίδα.
    Άλλο η εγγύηση του αυτοκινήτου, άλλο η εγγύηση ανταλλακτικών και άλλο σε ποιες βλάβες σε καλύπτει.

Επειδή είναι καιρός που δεν έχω εγγύηση αυτοκινήτου και δεν θυμάμαι, ρώτα τι βλάβες σου καλύπτει και αν είναι μέσα και τυχόν πρόωρες αλλαγές λόγο μεγάλης φθοράς, π.χ. να χρειαστεί να αλλάξεις λάδια πολύυυ νωρίτερα, αν σε καλύπτει σαν κακή λειτουργία μηχανής.Αν σκεφτείς να κάνεις επέκταση αυτά θα πρέπει να τα ξέρεις.

Μετά ρώτα πόση εγγύηση έχει το ανταλλακτικό, δεν έχουν όλα την ίδια αν θυμάμαι καλά, είναι 2 χρόνια αλλά μερικά έχουν λιγότερο(και αυτό έπαψε να με απασχολεί και το έσβησα από την μνήμη μου!!!).

Και μετά να ξέρεις ότι μπορούν να κάνουν παπάδες ΑΝ θέλουν.Εγώ πέρασα μέσα κρεμαριέρα και χίλια δυο ακόμη με κόστος αρκετά τσουκτερό και αυτό επειδή πέτυχα γνωστό που κατάλαβε την μλκ άλλης αντιπροσωπίας και για να μην έχουμε άλλα έκανε τα μαγειρέματα και δεν πλήρωσα ούτε τον καφέ που ήπια.

Δώσε ΜΕΓΑΛΗ σημασία στην εγγύηση και διάβασε σε σχετικά ποστ τυχόν βλάβες του 6j ώστε να ξέρεις αν καλύπτεσαι ή όχι και για πόσο.
    izi for you.......

Ibiza New User mastroiliasfr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2014

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ IBIZA FR 2011 DSG 150 ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ40000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΑΨΕ ΛΑΜΠΑΚΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΘΟΡΥΒΟ Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΑΝΤΛΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ 500 ΕΥΡΩ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

Ibiza Mania Piterakos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2010

ρε φίλος έλεος δηλαδή σε πόσα τόπικ έχεις γράψει το ίδιο πράγμα;;; βαρέθηκα να διαβάζω.
    1ον γράφε με μικρά γιατί είναι σα να φωνάζεις.
    2ον πήγαινε στα νέα μέλη και συστήσου χωρίς να αναφέρεις πάλι το πρόβλημά σου.
    3ον αν κάποιος ξέρει θα σου απαντήσει σε ένα απ' τα πολλά ποστ που έκανες για το ίδιο πρόβλημα, μην ανησυχείς, μοιραζόμαστε τις γνώσεις/εμπειρίες μας εδώ

Ibiza Mania rtytop Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011

Καλα λεω εγω τα ιβιζα τα καλα ηταν μεχρι το 2008 ολα τα αλλα ολο προβληματα ειναι φιλος βαλτο σε πς στην αντιπροσοπια μην ζοριζεσαι!

Ibiza Mania nalamanos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από rtytop Εμφάνιση Μηνύματος
    Καλα λεω εγω τα ιβιζα τα καλα ηταν μεχρι το 2008 ολα τα αλλα ολο προβληματα ειναι φιλος βαλτο σε πς στην αντιπροσοπια μην ζοριζεσαι!
    θα μου επιτρεψεις να μην συμφωνησω απολυτα με αυτο που λες φιλε και θα στο τεκμηριωσω κιολας!!!πες μου ibiza μετα το 2008 ατμοσφαιρικο που εχεις ακουσει να βγαζει προβληματα....χμμμ δεν νομιζω να υπαρχουν και αν υπαρχουν ειναι οσα και τα μκ4!!!στην συνεχεια επισης πες μου ενα 1.2 tsi που να εχει προβληματα εντονα...παλι δεν νομιζω!!!απο εκει και περα αν μιλαμε για τα δυνατα μοντελα θα πω το εξης και πιστευω ειναι πολυ λογικο και σωστο ο 20vt ειναι ενας κινητηρας που ειναι τοσα χρονια δοκιμασμενος και αποδειχτηκε παρα πολυ καλος ομως μην ξεχναμε οτι εχει ξεκινησει απο πολλα χρονια πισω!!!Επισης κατι αλλο που ειναι ιδιαιτερα σημαντικο ειναι τα 1.8 κυβικα του!!!τωρα ας παμε στα καινουργια μοντελα δεν μπορει να εχεις για εμενα παντα ενα αμαξι 1.4 κυβικα με 7ταχυτητες να εχει γκαζι να ειναι οικονομικο και να μην βγαζει καν ζημια ποτε!!!Να μην αναφερθουμε σε ζημιες που εχουμε δει σε 20βαλβιδα και πολυ δεν αναφερουν ποτε και ειναι πολυ αυτοι που το κανουν!!!το κακο για εμενα για τα cupro/fr ειναι οτι τα αυτοκινητα δεν εχουν βελτιωθει απο πολλους και δεν τα εχουν ψαξει πολυ μαστορες και γιαυτο και το εκαστοτε προβλημα που εχει ο καθενας συνδεεται με την αντιπροσωπεια!!!Οτι λεω το λεω εντελως φιλικα απλα ειναι το πιστευω το δικο μου....

Ibiza Mania Piterakos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2010

διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά κάπου είχα ακούσει ότι ο 1,4 tsi και ο 1,8 tsi, κάποιες παρτίδες (οι πρώτες κυρίως) είχαν θέμα με λάδια εξ' αιτίας των ελατηρίων των βαλβιδών και πως με rebuild(=άλλα ελατήρια) έστρωνε. Ισχύει;
    Είναι αυτό το πρόβλημα στο οποίο αναφερόμαστε στην παρούσα φάση;

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία