Click Here
Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 110

Θέμα: Βαψιμο αυτοκινητου!

Ibiza Mania rtytop Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011

Προκαθορισμένο Βαψιμο αυτοκινητου!

Λοιπον αλανια επειδη πλεον το καπο και ο ουρανος εχουν γινει αηδια δλδ ξεθοριασαν εχει φυγει το βερνικι και εχει ασπρησει το κοκκινο και εχει διαφορα με τα πλαινα του αυτοκινητου θελω γνωμες θελω βαψιμο?η το γλυτωνο με πιο ανωδυνο τροπο?

Moderator Moderator koni Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2008

Προκαθορισμένο Απ: Βαψιμο αυτοκινητου!

Βαψιμο.Με 150-200 ευρώ θα είσαι κομπλέ..
    SSDD.............

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Βάψιμο.
    izi for you.......

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011

Τνκσ δλδ δεν γλυτωνο την βαβουρα χεχε!

Ibiza Mania FRee-tezas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2009

Μπορείς να βάλεις αυτοκόλλητο, carbon, μαύρο, ματ ή δε ξέρω γω τι, αλλά νομίζω ότι σαν τιμή θα σου πάει το ίδιο (αν όχι παραπάνω)

ΑΝ η τιμή βαψίματος είναι όντως τόσο (εγώ νόμιζα ότι είναι περισσότερο, εδώ 110 μου ζητήσαν για έναν προφυλακτήρα, που ξεκουμπώνει, βάφεται, χωρίς μασκαρίσματα κ ταλαιπωρίες) κ γω απλά θα τα έβαφα.

Υ.Γ.: Απλά έχε το νου σου ότι μπορεί να μην έχουν ξεθωριάσει μόνο τα ουρανός-καπό, αλλά να έχει ξεθωριάσει κ το υπόλοιπο αμάξι, απλά τα προαναφερθέντα να έχουν "ξεφύγει". Στη παραπάνω περίπτωση (αν ο φανοποιός είναι μπαγλαμάς) έχεις ένα "φόβο" να μη ταιριάξει απόλυτα το χρώμα. Επειδή όμως δεν θα υπάρχει πουθενά ένωση (σβήσιμο) δεν θα είναι κάτι που θα φαίνεται ενοχλητικά.

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011

Η μαμακια ειναι οτι 8ελει ξυσιμο και ασταρομα και μετα βαψιμο αλλιως ολα 8α ταν ευκολα χρωματα αγοραζω απο εναν γνωστο μου βαζει το πιστολη πανω και βρισκει τον κωδικο με την μια,απο 8εμα εργασιας κοστιζει!

The externalist... Moderator brwmogazos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2005

ξεκινα πρωτα με αλοιφαδορο και χοντρη αλοιφη και βλεπεις...υπαρχουν εξπερ στην δουλεια αυτη οπου μπορουν να το δουν απο κοντα και να σου πουν τι ακριβως χρειαζεται.
    Βεββαια το κοστοςθα ειναι ιδιο οσο με ενα βαψιμο δηλαδη....

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009

Μην ξεχνάμε το βασικό...είναι επαρχία.Αυτό σημαίνει ότι 99% ότι πρόβλημα και να έχει το χρώμα, η απάντηση είναι ''θέλει βάψιμο''.

Συμφωνώ με τον Τέζα.Προσοχή, μην θέλει ολική...
    Ηλία ότι και να βάψεις πάει 90-110 το κομμάτι.Μόνο σε ολική κάνουν σκόντο επειδή όσο χρώμα θέλει το καπό είναι τα 2 φτερά(χοντρικά πάντα).

rtytop η προεργασία είναι εύκολη, το βάψιμο είναι το αγγούρι.Φυσικά μην φανταστείς ότι ένας ιδιώτης δεν μπορεί να το κάνει, αλλά θες εξοπλισμό...σκέψου μόνο ότι κλειστό χώρο δεν έχει ο καθένας που θα βάψεις????Γνωστός μου έβαψε τον προφυλακτήρα του(μαμίσιος με πολυεστερικό σχέδιο πάνω) και έγινε άψογος.Πες και το καπό το κάνεις με λύσιμο κτλ, τον ουρανό που θα τον κάνεις, σε τι χώρο?Θα φάει τόση σκόνη που θα σου βγει 2πλή τιμή στο τέλος.
    izi for you.......

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011

Το βαψιμο ειναι ευκολο 8α το παω σε εναν γνωστο μου που εχει ψυγειο για βαψιματα!αλλα το 8εμα ειναι οτι 8ελει σιγουρα ξυσιμο και ασταρομα?η μπορω να το περασω ενα βαψιματακι απο πανω στα γρηγορα?Κερι μου εβαλαν και παλι τπτ δεν εκανε!

Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από izi Εμφάνιση Μηνύματος
    Μην ξεχνάμε το βασικό...είναι επαρχία.Αυτό σημαίνει ότι 99% ότι πρόβλημα και να έχει το χρώμα, η απάντηση είναι ''θέλει βάψιμο''.

Συμφωνώ με τον Τέζα.Προσοχή, μην θέλει ολική...
    Ηλία ότι και να βάψεις πάει 90-110 το κομμάτι.Μόνο σε ολική κάνουν σκόντο επειδή όσο χρώμα θέλει το καπό είναι τα 2 φτερά(χοντρικά πάντα).

rtytop η προεργασία είναι εύκολη, το βάψιμο είναι το αγγούρι.Φυσικά μην φανταστείς ότι ένας ιδιώτης δεν μπορεί να το κάνει, αλλά θες εξοπλισμό...σκέψου μόνο ότι κλειστό χώρο δεν έχει ο καθένας που θα βάψεις????Γνωστός μου έβαψε τον προφυλακτήρα του(μαμίσιος με πολυεστερικό σχέδιο πάνω) και έγινε άψογος.Πες και το καπό το κάνεις με λύσιμο κτλ, τον ουρανό που θα τον κάνεις, σε τι χώρο?Θα φάει τόση σκόνη που θα σου βγει 2πλή τιμή στο τέλος.
    Ας μην ξαναγράφω τα ίδια...
    izi for you.......

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία