Click Here
Αποτελέσματα 1 μέχρι 8 από 8

Θέμα: θερμοασπιδα -heatshield

Ibiza Mania ABARTHBOY Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012

Προκαθορισμένο θερμοασπιδα -heatshield

παιδια εκανα αναζητησ με τις παραπανω λεξεις!! διαβασα αυτα που λετε στην "εισαγωγη" αλλα και στο "maf-χωανη-αποστατης"
    παρολα αυτα και βλεποντας καποιες δουλειες στο Power με θερμοασπιδα θα θελα αν εχει καποιος καμμαι φωτο!! λεω να φτιαξω μια!! ετσι και αλλιως απο σεπτεμβριο θα κανω 2 ετος επας και θα παιζω με τορνους και φρεζες!! μεσα στον χαβαλε ς βγει και κατι χρησιμο!!
    σκεφτομαι να φτιαξω ενα ειτε κουτι με χαρτοκιβωτιο για αν ακνω μητρα και μετα να κοψω λαμαρινες πανω στν φρεζα αλαλ που τις πιανω στο σασι! ειτε να κανω το ιδιο αλλα με πολυεστερα μιας και τον δουλευει αρκετα καλα ενας γνωστος μου! τωρα κατα ποσο θα εχει διαφορα δεν ξερω!! επισης εχω δει η evoms να εχει heatshield στα κιτ της!!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012

Προκαθορισμένο Απ: θερμοασπιδα -heatshield

κατι τετοιο λεω να κανω!!

Ibiza Mania Van Gerokost Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2004

Δε ξέρω αν αξίζει η όλη φάση με τα heatshields, είτε στο δικό σας (20vt) είτε στο δικό μου (TSI).
    Εκει μέσα γίνεται σόδομα και γόμορα απο θερμοκρασίες, τί να κρατήσει αυτό το πράμα..
    Πιστεύω ότι οι εταιρείες λανσάρουν αυτή τη .. μόδα για να δικαιολογήσουν το κόστος των εισαγωγών τους.
    Κι εγώ εισαγωγή με θερμοασπίδα έχω, αλλά όταν ανοίγω καπώ... το ίδιο τσουρουφλάει παντού !
    Αέρα ρουφάει απο κει μέσα, οπότε..
    Nick

Ibiza Mania akilas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2006

φιλαρακι δεν χρειαζεσε ουτε μητρες ουτε τορνους για να φτιαξεις κατι τετοιο!Στο λεω γιατι την κανω αυτη τη δουλεια!
    Πρωτα σκεψου απο που θα παρεις κρυο αερα!Θα φτανει για να παρει την καταληλη ποσοτητα το φιλτρο ή θα τραβαει παλι απο μεσα?
    Αυτη η φωτογραφια που ανεβασες εχει μετακινηθει η μπαταρια!Εισαι διατεθημενος να την μετακηνησεις?
    Αντε και την μετακινησες,εκει δεν μπαινει κρυος αερας απο πουθενα γιατι ειναι το φαναρι.Αμα μου πεις απο το γρυλακι διπλα απο το φαναρι τσαμπα κοπος αφου ηδη εκει εχουμε το σκουπακι που παει κατευθειαν στην χοανη χωρις μεταφορες!
    Οπως ειπαμε θες κρυο αερα και μπολικο!Εχεις το θαρρος να κανεις αεραγωγο πανω απο το φιλτρο?Μονο ετσι!

Κοιτα σημερα καθομουν και σχεδιαζα μια ασπιδα,πως θα ειναι,που θα πιανει,απο τι υλικο θα ειναι,απο που θα περνει αερα και παντα με χαμηλο κοστος!
    Την αλλη βδομαδα κατα πασα πιθανοτητα θα κατσω να το υλοποιησω καθως εχω και αδεια!
    Οταν το κανω και μετρησω με τον υπολογιστη κιολας το πριν και το μετα τοτε θα εχουμε και τα αποκαληπτυρια και αμα θελει καποιος mod να με βοηθησει με diy!

Gatoulis Moderator MGL Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2006

Αν το κάνεις boy το DIY οτι θες απο βοήθεια απο την διαχείριση θα την έχεις!

“You don’t want to make the black cat angry”,

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012

για αν παρω κρυο αερα εχω σκεφτει 2 τροπους!! ενα ειναι με air scoop σαν το παρακατω κουτι της dna
    http://www.dnafilters.com/el/product...ON-MAF-VERSION
    εχει και ενα ακομα η dna με τρυπα απο κατω που παει κολλαρο!! και το συνδεεις στο σκουπακι! ειναι μια καλη λυση και αυτη!! αεραγωγο στο καπο δεν κανω! γαι την ωρα!!!

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Βρε ασχοληθείτε με τα κάρα σας και από βοήθεια ότι θέλετε!!!

Abarthboy αν και συμφωνώ με του προλαλλήσαντες μόνο και μόνο λόγου χαμηλού κόστους και κ@υλας θα το έκανα και εγώ(όχι που δεν έχω δοκιμάσει διάφορα...).
    izi for you.......

Ibiza Mania mavras Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2004

εγω το εχω κανει...
    ειχα χρησιμοποιησει το μαμα φιλτροκουτι, το ειχα πετσοκοψει και το ειχα προσαρμοσει ωστε να χωραει η Pipercross. Οκ, αισθητικα δεν ηταν οπως ειναι αλλες κατασκευες αλλα με δεδομενο οτι ειχα δουλεψει με dremel, καλο ειχε γινει.
    το κακο της υποθεσης ηταν οτι δεν προσεφερε απολυτως τιποτα. Οι θερμοκρασιες εισαγωγης ηταν ιδιες, οπως και τα γραμμαρια του μαφ.
    καποια στιγμη τα βαρεθηκα και τα ξηλωσα.

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία