Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 81

Θέμα: 20VT και ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ!

Ibiza Mania fr-giannis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2007

Προκαθορισμένο Απ: 20VT και ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ!

Ξεχασα να πω πως το αμαξι φοραει REVO st1 και εκει θα μεινει,εχω και ενα ιντερκουλερ απο κουπρα και δεν εχω αξιωθει να το τοποθετησω ακομα,θα γινει ομως και αυτο μολις τελειωσω με αλλο ενα θεματακι που μου εχει δημιρουγηθει απο την επισκευη και μετα,δεν μπορει να κανει corelation ο αισθητηρας στροφων με τον εκκεντροφορου,μαλλον μας εχει φυγει δοντι γιατι το μαντεμι κοκκινιζει σε ανοιγμα 0-180€ και δεν θεωρειται φυσιολογικο,απο κουβεντα μνε μηχανικο βαποριων μου ειπε οτι εχω μεγαλη προπορεια του καυσιμου,γι αυτο και προανεφερα οτι μαλλον εχει φυγει δοντι,θα τσακωθω με τον μηχανικο μου βεβαια αν μου αρχισει τις σαχλαμαρες οτι μια χαρα παει και εχουν προβλημα οι αισθητηρες,υπ οψιν αλλαξα με BOSCH του εκκεντροφορου και με κινεζια τον στροφαλοφορου και την επομενη μερα παλι τα ιδια,μαλλον μου χρειαζεται ευχελαιο

The externalist... Moderator brwmogazos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2005

Μπραβο Γιαννη για το λεπτομερες ποστ!!!

Δυστυχως παντα οι πρωτοι την πληρωνουν μεχρι να βγουν τα προβληματα-κουσουρια στην φορα...

Ibiza Mania haris fr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

καταρχας ευχαριστω φιλε κουρσαρο!κατα δευτερον φιλε γιαννη μη νομιζεις οτι κι εγω δεν την πατησα!στην αρχη την πατας και μετα μαθαινεις για μενα εκτος αν εισαι τυχερος και εχεις και την υπομονη να το ψαξεις πολυυυ το καθε θεμα..λοιπον ειχα ενα tt πριν το ibiza και πηγα να του βαλω υγραεριο το 2009!φυσικα οπως ειπες ητανε πολλοι λιγοι αυτοι που εβαζαν και επειδη εδω δεν ηταν και πολυ της μοδας τοτε σχεδον πολυ λιγοι ηξεραν απο μαρκες και ρυθμισεις και μπεκιερες και μπεκ και τα λοιπα με αποτελεσμα οταν πηγαινες σε καποιον να σου βαλει ενα συστημα υγραεριου,αυτο που πουλουσε αυτος σου το παρουσιαζε ως το καλυτερο συστημα γενικα αλλα και ειδικα τελεια περιπτωση για το αυτοκινητο σου!οποτε ετσι την πατησα κι εγω!εβαλα σε ενα μαλακα ενα συστημα στο tt ''autogas italia'' καθαρα τουρκικο κιολας χωρις να το ξερω και του ειχα πει φιλε ειναι ιταλικο? αυτος απαντησε ''ναιιιιιι'' με τα χαρτια του...μου χε δειξει κατι ιταλικα ψευτοχαρτα που μετα τα καταλαβα ολα βεβαια,μετα απο καιρο και ψαξιμο..αποτελεσμα!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

στις πρωτες ρυθμισεις εγς δεν ειχα προβληματα σαν και σενα φιλε γιαννη με χρονο αλλαγης απο βενζινη σε υγραεριο..ολα καλα εκει..σε αλλα ειχα..1) μιγμα φτωχο 2) δεν επαρκουσε ο πνευμονας 3)τα μπεκ δεν ηταν τα καταλληλα οπως ουτε η μπεκιερα! λοιπον...τελικα μετα απο ρυθμισεις πολλες και εναν καβγα τον οποιο κρατηθηκα με νυχια και με δοντια να μην γινει και μετα τρεχω για μηνυσεις για ξυλοδαρμο του εδωσα τα μισα λεφτα και πηρε πισω το συστημα του και το εβαλε στον κ......! του..τι ειχε γινει τωρα να σας πω..και σας ξαναλεω αυτα τα εμαθα καιροοο αργοτερα εφοσον αρχισαν πολλοι να βαζουν υγραεριο σε απλα σε πειραγμενα και εφοσον περιμενα καιρο να βαλουν ολοι οι αλλοι και να δω εντυπωσεις εβγαλα και γω για εκεινον το μαλακα που το χα βαλει τα συμπερασματα μου!το συστημα καταρχας δεν εκανε για το αμαξι μου ητανε για το πολυ 1600 κυβικα με αποτελεσμα να μην προλαβαινουν τα μπεκ να τροφοδοτουν,να μην επαρκει η μπεκιερα,να μην προλαβαινει ο πνευμονας να παρεχει...αφηστε τα!μεχρι και κουλουρα τον σωληνα παροχης μου εκανε για να προλαβαινει να κραταει μεσα υγραεριο και να μην το ρουφαει ο κινητηρας ολο!!!!!!! χαχαχα...αποτελεσμα ενας καμμενος πολλαπλασιαστης στις δοκιμες και παλι καλα!!! αυτα παιδια,εβαλα BRC PLUG N DRINE με παροχη εως 230 ιππους και αν θελω αργοτερα μεχρι και 400 ιππους αλλα ειπαμε..αυτα πανω κατω!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

δε ξερω ρε παιδια παντος,θελω να βαλω το προγραμμα αλλα οκ εχω φοβηθει λιγακι γιατι εχω ακουσει που λενε οτι το υγραεριο ειναι σαν καυσιμο ποιο ξερω απο την βενζινη (σωστο εχει και πιο πολλα οκτανια 110 για την ακριβεια) και ανεβαζει περισσοτερες θερμοκρασιες (σωστο κι αυτο θελει 1 βαθμο ψυχροτερα μπουζι τα οποια ακομα δεν εχω βαλει ισως βαλω μολις βαλω το προγραμμα..χαχαχαχα) και γενικα οτι δεν ειναι για πατηματα..βεβαια εγω το αμαξι το παταω αλλα το χω μαμα και το συστημα σαν συστημα επαρκει ανετα και μεχρι τωρα ολα καλα...αλλα μηπως επειδη ειναι πιο πολυ για οικονομια και οχι για πατηματα βαλω και το προγραμμα και το παταω και γινει καμια μοντα...?εεε?? και αυτο το λεω καθαρα οχι απο θεμα συστηματος ξαναλεω αλλα απο θεμα καυσιμου (ειπαμε το υγραεριο ειναι πιο ξερο καυσιμο)!το συστημα αντεχει...γι αυτο λεω θα μιλησω με το προγραμματιστη και θας σας πω...εσυ παντως γιαννη που φορας και προγραμμα δεν εχεις κανενα θεμα εεε...?απο θερμοκρασιες και τα σχετικα...?

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2007

μεγαλο ρολο παιζουν τα μπεκ και υστερα ο πνευμονας,φυσικα να ξερει να το προγραμματισει ο μαστορας του υγραεριου,εγω παντως αυτην την στιγμη περιμενω τα μπεκ HANA να ερθουν και εχω κατεβασει το προγραμμα μαζι με τις οδηγιες προγραμματισμου AG centrum,και μολις τοποθετηθουν και γινει ο προγραμματισμος σε ολο το φασμα των στροφων θα κανει παταγο!!!!!!!!!!!!!το υγραεριο θα ρυθμιστει μεχρι τις 5.200 σαλ με πληρες φορτιο για απιστευτη αποδοση,μιας και τα συγκεκριμενα μπεκ ειναι σαν τα βενζινης και οχι ηλεκτροβαλβιδας,το παρακατω ποστ για τα μπεκ ξεκαθαριζει τα πραγματα και μπορει να καταλαβει ο καθενας αν ο μαστορας που θα κανει σερβις στο κιτ υγραεριου του εκτος απο την αλλαγη των φιλτρων θα καθαρισει και θα ρυθμισει(αφου αντικαταστησει τα εμβολακια και τα ελατηρια) σωστα την μπεκιερα τυπου ηλεκτροβαλβιδας
    Παραθετω: http://www.youtube.com/watch?v=j3pa6-bbLAM

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

Γιαννη μπραβο ρε φιλε πολυ καλο μου φανηκε το βιντεο..λεει πραγματα τα οποια ειναι δε καθονται να στα εξηγησουν οι υγραεριαδες!τελικα για πες τα HANA που λες ειναι τυπου βενζινης αυτοκαθαριζομενα? γιατι εγω πηγα σημερα απο τον δικο μου υγραερια-προγραμματιστη και του πα οτι θελω να βαλω ξανα το προγραμμα στο αμαξι και μου πε ''κανενα προβλημα βαλτο κι ελα αποεδω να του κανουμε τις απαραιτητες ρυθμισεις και εκτος δρομου και μετα στον δρομο και ολα κομπλε'' καισε ερωτηση μου και καλα για να τσεκαρω και το συστημα που μου εβαλε παλι..του ειπα συγκεκριμενα..''απο παροχη συστηματος ολα καλα..θα μας φτασει η θα εχουμε τιποτα στεγνωματα στις ψηλες..?μηπως χρειαζομαστε αλλες μπεκιερες πνευμονες και τα λοιπα...και μου απαντησε ''οχι οχι ειμαστε μια χαρα με αυτα,αρκουνε'' αλλα οπως λες κι εσυ και λεει και στο βιντεο ο τυπος...αν ειναι για αυτοκαθαριζομενα μπεκ και γλιτωνουμε ολο αυτο το βαλε-βγαλε-καλυμπραρισε(ασε που θελουμε και το μικρομετρο που λεει και τις φυσες) νομιζω θα πρεπει να ψαχτω κι εγω για μια τετοια μπεκιερα...αν και η rail που μαλλον φοραω ειναι καλη σαν παροχη αλλα καταλαβαινεις..μονο και μονο για αυτα που ειπαμε...αυτοκαθαρισμος και τα σχετικα!θα του κανω και του δικου μου μια κουβεντα και θα σας πω νεοτερα..οπως και οταν βαλω το προγραμμα θα σας πω νεοτερα!!

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2007

ρωτησε τον για τυπου βενζινης και ποσο θα παει το μαλλι,ειδάλλως ψαξε ιντερνετ για καλυτερες τιμες,ειναι οι περισσοτεροι κερ@@@δες και θελουν να κονομισουν απο την αγνοια μας,το βιντεακι πιστευω ειναι ολα τα λεφτα και πραγματικα αν ο συγκεκριμενος ειχε συνεργειο αθηνα θα ημουν πελατης τους 1000%,φαινεται γνωστης και σωστος επαγγελματιας,κατι που λειπει απο τους περισσοτερους του ειδους

Ibiza Mania Κουρσάρος Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2013

Εγώ πάντως αν ήθελα να κάνω κάτι στο αυτοκίνητο μου για οικονομία αυτή την εποχή θα περίμενα λίγο πριν βάλω αέριο,γιατί ξεκίνησε το φυσικό αέριο που λένε ότι είναι πολύ καλύτερο για το κινητήρα και υπερβολικά πιο φθηνό...
    Αμάν πια αυτοί οι παπαράτσι,κάθε φορά που βγαίνω βγαίνω εθνική χαμός τα φλας...!!!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

Kουρσαρε κατσε να βαλουν πρωτα οοολοι οι αλλοι,να αποκτησον αυτοι που το βαζουν την αναλογη εμπειρια,να βγουν οπως και με το υγραεριο συστηματα πολυ προηγμενα και μετα βαλε φιλε μαζι σου!αλλα νομιζω οτι η τιμη ειναι αναλογη της ζητησης αν με καταλαβαινεις τι θελω να πω!μη ξεχνας φιλε στην Ελλαδα μενουμε!!!οσο για το επικινδυνο σαν καυσιμο υγραεριο που εχει βγει βρωμα τετοια να σου πω πως το υγραεριο εχει 1)καλυτερη καυση απο την βενζινη 2)καθαροτερη καυση χωρις καταλοιπα 3)λιγοτερη συντηρηση κινητηρα 4)περισσοτερες θερμοκρασιες στον χωρο καυσης χωρις ομως να ειναι και τοοσο κακο για τον κινητηρα αυτο..με ενα βαθμο μεγαλυτερο νουμερο μπουζι ψυχροτερα δλδ και ενα fmic εισαι κομπλε...και χωρις αυτα βεβαια αλλα οκ!!! 5)μικροτερη αγοραστικη αξια παντα εναντι της βενζινης και ενα τελευταιο...και η 100αρα βενζινη ειναι σαν καυσιμο πολυ ''ξερη'' αλλα γι αυτην δεν εχουν να πουν τιποτα οι βενζινοπολες...γιατι????????????? ?? κουφαλες ολοι!!!!!!

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία