Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 81

Θέμα: 20VT και ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ!

Ibiza Mania Κουρσάρος Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2013

Προκαθορισμένο Απ: 20VT και ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ!

Τα συστήματα φυσικού αερίου υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια στο εξωτερικό και έχουν εξελιχθεί αρκετά. Όσο για το άσε να δοκιμάσουν πρώτα οι άλλοι, έχεις ένα δίκιο εν μέρη, αλλά όταν πριν 20 χρόνια που οι περισσότεροι ούτε καν είχαν ακούσει για υγραέριο και όσοι είχαν ακούσει λέγαν ότι εκρήγνυται εμείς είχαμε βάλει στο αμάξι και δεν το μετανιώσαμε...
    Αμάν πια αυτοί οι παπαράτσι,κάθε φορά που βγαίνω βγαίνω εθνική χαμός τα φλας...!!!

Ibiza Mania haris fr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

Κουρσαρε φιλε μου αν εχεις καποιον γνωστο δικου που ξερει πολυ καλα απο συστηματα υγραεριου,φυσικου αεριου τοτε παω πασο...εγω δεν κανω αντιπαραθεση μαζι σου..σου ειπα αλλωστε πως αν εξελιχθουν τα συστηματα και κυριως αυτοι που τα βαζουν κι εγω μαζι σου!αλλωστε βλεπεις οτι συμφωνω στα εναλλακτικα καυσιμα,εχω βαλει υγραεριο και δεν ειμαι απο αυτους που λενε ουυυ υγραερια και μαλακιες!αλλα οπως ειδες και πιο πριν σε αυτο το τοπικ που ανοιξαμε εγω προσωπικα οπως και ο γιαννης φρ υποφεραμε απο τους ανιδεους που πηγαιναν να μας βαλουν οτι να ναι στο αμαξι και κοιτουσαν οταν μας μιλουσαν τις τσεπες μας καταλαβες...?θα μου πεις εσυ φταις..ναι εγω φταιω γιατι δε περιμενα λιγακι να βαλουν πολλοι,να βγουν συστηματα οπως το brc plug n drive,να το δουλεψουν αρκετοι,να δουμε τα καλα και τα στραβα του,να γινουν γνωστα στους μαστορες και στην τελικη να πεσει και λιγο η τιμουλα και οκ να πηγαιναμε τοτε!γι αυτους τους λογους που σου εξηγησα σου ειπα παραπανω περιμενε και μη βιαζεσαι....αλλα οκ επανερχομαι και ξαναλεω!αν εχεις καποιον που να ασχολειται με αυτα και να ξερει καλα και να ειναι εμπιστος σου βαλε ρε φιλε και αν ολα καλα μας λες εντυπωσεις αν θες και σε μας...φιλικα χαρης!!!

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2013

Εννοείται πως δεν κάνουμε αντιπαράθεση, απλά συζητάμε. Ναι στο θέμα το μαστόρων έχεις απόλυτο δίκιο, υπάρχουν πάρα πολύ άσχετοι που το παίζουν γνωστές και μαθαίνουν εις βάρος μας.Εγώ στο κουπράκι μου δεν θα βάλω καθώς πολύ φοβάμαι ότι μ αυτά που φοράει θα το πάρω στα χέρια, αλλά αν το δοκιμάσει κάποιος απ την οικογένεια μου θα σας πω εντυπώσεις.
    Αμάν πια αυτοί οι παπαράτσι,κάθε φορά που βγαίνω βγαίνω εθνική χαμός τα φλας...!!!

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Haris το μόνο που με χαλάει σε όσα λες είναι το να βάλουν όλοι οι άλλοι.Εντάξει όλα θέλουν εξέλιξη αλλά όχι να γίνουν μόνο οι άλλοι τα πειραματόζωα και εμείς να πηγαίνουμε στα σίγουρα.
    Δηλαδή όσοι κάνουν κάτι πρώτοι είναι οι χαζοί?Εγώ δεν θεωρώ ότι είσαι π.χ. κορόιδο που αν ήσουν ακόμα και ο 1ος στην Ελλάδα που έβαλες αέριο.
    Θα σας το ξαναπώ, για όλα θες μηχανικό με @αρχίδι@ και όχι @ρχίδι@ μηχανικό.Είμαστε στο 2014, άλλοι κάνουν εγκαταστάσεις και δεν έχουν κανένα πρόβλημα οι πελάτες τους και άλλοι μηχανικοί από τον πρώτο έως τον τελευταίο πελάτη τους έχουν παράπονα.

Όλα είναι θεωρία και μετά θέλει λίγη πρακτική, από ένα σημείο και μετά δεν δέχομαι λάθη, δεν δέχομαι δικαιολογίες, δεν δέχομαι το ''α δεν το πέρασε σε πολλά αμάξια και δεν ξέρει ακόμα''.Αν εγώ περιμένω τον καθένα να αποχτήσει 20ετή εμπειρία, ε τότε κλάψτα Χαράλαμπε.Το ίδιο δεν είναι και με τα συνεργεία?το ίδιο δεν είναι και με τα ηλεκτρολογικά? το ίδιο δεν είναι με τα πάντα γύρω μας?Πόσοι έχουμε καεί από ψευτοεπαγγελματίες?
    Αν ο άλλος είναι στόκος, στόκος θα μείνει.

Στα περί οικονομίας καύσιμου τα έχουμε πει και σε άλλο τόπικ.Αν θέλεις γκάζι ξεχνάς τα υπόλοιπα και πληρώσεις, αν θέλεις οικονομία ακολουθείς όποια γραμμή αντέχει η τσέπη σου και θεωρεί ο καθένας ποιο σωστή, λίγα κυβικά και βενζίνη, αέριο, ντίζελ, κτλ...ότι θέλει ο καθένας.
    izi for you.......

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2013

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από izi Εμφάνιση Μηνύματος
    Στα περί οικονομίας καύσιμου τα έχουμε πει και σε άλλο τόπικ.Αν θέλεις γκάζι ξεχνάς τα υπόλοιπα και πληρώσεις, αν θέλεις οικονομία ακολουθείς όποια γραμμή αντέχει η τσέπη σου και θεωρεί ο καθένας ποιο σωστή, λίγα κυβικά και βενζίνη, αέριο, ντίζελ, κτλ...ότι θέλει ο καθένας.

Σωστότατο όλο το πόστ, αλλά ειδικά αυτό το κομμάτι νομίζω τα λέει όλα...

Ibiza Mania bill86 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2011

Κυριοι ειμαι κατοχος ενος leon 20vt με αεριο. ψαχνοντας πολυ για το τι παιζει εχω καταληξει στο οτι αν τα μπεκ ειναι σωστα ρυθμισμενα και καλιμπραρισμενα το μοτερ δουλευει ακριβως οπως τις βενζινης χωρις κανενα προβλιμα ακομα και στο σκισιμο. Παραθετω και ενα βιντεο πανω στο θεμα. https://www.youtube.com/watch?v=H2-1NJgtmuo
    Θα ηθελα και την γνωμη ανθρωπων που δουλευουν λπγ πιο πολυ καιρο απο μενα αλλα και την αποψη ψαγμενων πανω στην μηχανολογια και στην λογικη των κινητηρων εσωτερικης καυσης.

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

bill86 μην το σκίζεις με αέριο, μακροπρόθεσμα η φθορά θα είναι μεγαλύτερη.Αναφέρομαι πάντα σε ιδιοκτήτες που ο χιλιομετρητής γράφει +150.000km στο εκάστοτε αμάξι τους.Τα 45-50-120 χιλιάδες τα θεωρώ αστεία νούμερα όταν μιλάς για αξιοπιστία.

Να σου πω την αλήθεια πριν καιρό είχα γράψει εδώ ένα τόπικ για το υγραέριο στις ΜΕΚ αλλά δεν το συνέχισα μετά γιατί και χρόνο δεν είχα και δεν ασχολήθηκα περισσότερο μιας και τελείωσε σε ένα σημείο η εργασία μου.

Κατά καιρούς έχω πετύχει καλογραμμένα μηχανολογικά βιβλία με αναφορές στο αέριο.Με λίγο ψάξιμο μπορείτε να βρείτε αρκετά πράγματα.
    Αλλά το να εμβαθύνετε πολύ τις γνώσεις σας το θεωρώ ανούσιο, είναι καθαρά για έρευνα και ανάπτυξη.Άσε που χωρίς βάσεις είναι απλά νούμερα σε χαρτί.
    izi for you.......

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

Φιλε ιζι εχεις δικιο σε αυτο που λες για τους μηχανικους!δε συμφωνω ομως σε αυτο που λες περι οικονομιας τσεπης,βενζινης,αν θες γκαζια αστο βενζινη,μακροπροθεσμα στο αεριο χαλαει ο κινητηρας και τα λοιπα και τα λοιπα...φιλε ενα θα σου πω..υπαρχουν αμαξια που ξερω που εχουν υγραεριο παααρα πολλα χρονια και δεν εχουν παθει τιποτα...οσο για το καλυμπραρισμα στα μπεκ που ειπε ο βιλλ86 παραπανω εχω να πω οτι αν εχεις μπεκ τυπου βενζινης και αυτα τα φορανε καλα συστηματα πανω οπως αυτο που φοραω εγω της brc to plug n drive δε θελει ποτε καλυμπραρισμα...οτι διαβαζει απο τον εγκεφαλο της βενζινης παρεχει!οσο για το καυσιμο φιλε ιζι να σου πω ετσι γρηγορα και απλα οτι η καυση του υγραεριο μονο πιο καθαρη μπορει να ειναι απο της βενζινης και πιο ξερη οκ..αλλα για τσεκαρε το ποσο ξερη ειναι η 100αρα βενζινη η η αγωνιστικη και ελα μετα να μιλησουμε περι υγραεριου και βενζινης..ααα ασε που η βενζινη με τοοοση νοθεια που πεφτει μονο καλο δε κανει για τον κινητηρα σου...λοιπον σκεψου το ξανα ψαξε το καλυτερα και τα λεμε παλι!οσο γι αυτο που λεω ασε να βαλουν οι αλλοι δε τους λεω φιλε χαζους η εξυπνους!εγω δεν εδωσα χαρακτηρισμο σε κανεναν..αλλωστε εγω καποτε ημουν απο τους πρωτους που εβαλα υγραεριο και εμπλεξα με μαλακα μαστορα και την πατησα καλα!αλλα αν μπορουμε φιλε να περιμενουμε και να βλεπουμε αποτελεσματα απο αλλους που σαν και εμενα καποτε βιαζονται και βαζουν τοτε μονο καλο μπορει να μας κανει...και κυριως αποκτουν και εμπειρια πανω στα αμαξια τους οι μαστορες!αυτο λεω...δεν χαρακτηριζω βλακα η εξυπνο κανενα!

Ibiza Mania fr-giannis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2007

Σκασαν μυτη σημερα το μεσημερι τα πολυποθητα ΜΠΕΚ!!!!!!!!!!!!!!! Με την πρωτη ευκαιρια θα περαστουν επανω και θα πω εντυπωσεις

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

αντε ρε γιαννη καλορυζικα!!! αντε ναι να μας πεις..!!τελικα πηρες τα hana..?blue,gold...???

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία