Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 81

Θέμα: 20VT και ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ!

Ibiza Mania haris fr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

Post 20VT και ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ!

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ..ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΠΕΡΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ ΛΟΓΟΣ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙ...(ΟΣΟΙ ΔΛΔ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ Η ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ Η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΝ ΠΕΡΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ!) ΛΟΙΠΟΝ..ΞΕΚΙΝΑΩ ΕΓΩ! ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ BRC TO PLUG N' DRIVE ME ΑΠΛΟ ΠΝΕΥΜΟΝΑ,ΜΠΕΚΙΕΡΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΑΡΚΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΩΣ ΟΝΟΥΠΟ,ΜΠΕΚ ΝΟΜΙΖΩ ΤΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ,ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ ΡΕΒΟ 1 ΑΛΛΑ ΤΟ ΧΩ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ (ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ) ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ ΜΟΥ ΑΝΤΕΧΕΙ ΠΑΡΟΧΗ ΜΕΧΡΙ 230 ΑΛΟΓΑ ΑΥΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ!ΤΟ ΧΩ ΚΟΝΤΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ...ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 10.000 ΧΛΜ,ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΦΙΛΤΡΟ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ 900 Ε ΧΩΡΙΣ ΚΤΕΟ ΑΥΤΑ!ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟ ΠΑΩ ΝΟΡΜΑΛ(3000 ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ!)

Ibiza Mania Κουρσάρος Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2013

Προκαθορισμένο Απ: 20VT και ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ!

Τι κινητήρα έχει το αμάξι σου δεν μας είπες που είναι και το πιο βασικό. (Αν και απ αυτό που γράφεις για τα άλογ υποθέτω ότι είναι 20vt)
    Αμάν πια αυτοί οι παπαράτσι,κάθε φορά που βγαίνω βγαίνω εθνική χαμός τα φλας...!!!

Banned ChRiS_20vt Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012

Μπράβο για την επιλογή.Το συστημα της BRC είναι απο τα καλυτερα.
    Απο απόδοση πως το βλέπεις σε σχέση με τη βενζίνη?

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

ΦΙΛΕ ΚΟΥΡΣΑΡΟ ΤΟ FR ΕΧΩ ΜΕ ΚΙΝΗΤΗΡΑ BJX.ΦΙΛΕ ΧΡΗΣΤΟ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ!!ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΜΙΓΜΑΤΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΤΟΥ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΟΣΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΙΓΜΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΑΣΜΑ ΤΩΝ ΣΤΡΟΦΩΝ...ΣΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΕΠΑΝΩ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΙΣ 5.000 ΣΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΨΕΚΑΖΕΙ 10% ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΥΤΟΜΑΤΑ!ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΠΙΝΕΙ ΒΕΝΖΙΝΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 5.000 ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΙΑΙΟ ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΤΠΤ ΦΑΝΤΑΣΟΥ!ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΛΙΠΑΙΝΕΙ ΤΟΥΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥΣ!ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (ΡΕΒΟ 1) ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ...ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΕΑ ΣΥΝΤΟΜΑ!

Ibiza Mania mavras Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2004

αδελφε να ζητησω μια χαρη?
    γραφε με μικρα γραμματα και οχι με κεφαλαια... εχω βγαλει τα ματια μου να σε διαβασω και το παρατησα τελικα...
    αν μπορεις κανε και ενα edit στα ποστ σου και καντα μικρα...

Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

οκ φιλε mavra!

Ibiza Mania Κουρσάρος Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2013

Καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα εύχομαι, και μόλις βάλεις το stage1 πες μας εντυπώσεις.
    Αμάν πια αυτοί οι παπαράτσι,κάθε φορά που βγαίνω βγαίνω εθνική χαμός τα φλας...!!!

Ibiza Mania fr-giannis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2007

Παιδες καλησπέρα και απο μενα,χΆρη οπως σου εστειλα και πριβε μηνυμα,θα το πω και δω,εχεις κανει την καλυτερη επιλογη σε συστημα αεριου ψεκασμου για το αυτοκινητο σου,μονο τα μπεκ που ειναι της BRC (τυπου βενζινης,οχι ηλεκτροβαλβιδας)δεν θα εχεις το παραμικρο προβλημα.Ειμαι κατοχος του πολυσυζητημενου μοτερ και με υγραεριο απο το γεναρη του 2010.Στην έρημη αθηνα το 2010 υπηρχαν μονο 2 εγκαταστατες και δυστυχως επελεξα τοτε τον χειροτερο. Παραθετω παρακατω τα προβληματα που εμφανιστηκαν και φυσικα επειδη κατεχω μηχανολογια,αλλα ειχα μαυρα μεσανυχτα απο υγραεριο του επισημανα καποια πραγματακια για τα τα διορθωσουμε αλλα μου ελεγε οτι ολα ειναι καλα και αυτα που λες δεν ισχυουν.
    Βαζω το συστημα που εμπορευοταν αυτος,(υπ οψιν οτι συστημα βαζεται επανω θα ειναι της εταιριας που εχετε επιλεξη μεχρι την τελευταια βιδα π.χ. BRC,LOVATO,ZAVOLI,κ.α απο τον χωρο της μηχανης μεχρι την δεξαμενη,στην BRC ακομα και η δεξαμενη εχει σφραγιδα της εταιριας) εγκεφαλος AG centrum(Πολωνικος,θεωρειται απο τους καλυτερους του χωρου)πνευμονα τομασέτο,μπεκιερα μάτριξ,δεξαμενη Στάκο(σχεδον ολες οι εταιριες την φορανε),πολυβαλβιδα τομασετο.
    Το μαλλι συμφωνηθηκε στα 1.200€ με αποδειξη.
    Μετα απο 2 μερες παω για παραλαβή,μπαινουμε μεσα και παμε για το πρωτο τεστ,(οδηγο εγω) περνανε 10 λεπτα οδηγησης χωρις να εχει μπει μπροστα το υγραεριο,τον ρωταω τι γινεται,μου λεει οτι αργει λιγο μεχρι να ζεσταθει το νερο της μηχανης,του λεω ζεσταθηκε,το βλεπω στο θερμομετρο,αργει λιγο και τσουπ μπαινει.......
    Παμε την βολτα μας ,επιστρεφω και παμε ταμειο να σκασω τα ωραια μου ευρουδακια,
    ολα καλα μεχρι εκει,να σημειωσω τιμη υγραεριου 0,55€ και βενζινης 1.20€

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2007

Μετα απο 3 μερες τσουπ λαμπακι κινητηρα,τα χανω και τα παιρνω πολυ ασχημα,(καλωδιο τοτε και VAG-COM δεν επαιζε),βουρ για το Ιλιον για να δω τι συμβαινει,το μπριζωνει και βλεπει πολυ πλουσιο μειγμα,το ρυθμιζει και μου λεει οτι ειναι μια χαρα(σβυνει και το λαμπακι),την επομενη μερα εκανε ενα ψωφοκρυο το πρωι και το παιρνω να παω για δουλεια,επειδη εκανα το 75χλμ για να παω για δουλεια μετα απο 35 λεπτα πηρε εμπρος το υγραεριο,στο γυρισμο παλι λαμπακι κινητηρα,τσουπ ξανα συνεργειο εγω
    Διαγνωση υγραεριου:πολυ χαμηλο οριο θερμοκρασιας νερου στο πνευμονα,φυσικα λαμπακι κινητηρα αναμενο λογω πολυ πλουσιου μειγματος
    Βαρεθηκα να πηγαινω και να μην κανει τιποτα,αλλαξε πολλαπλασιαστες,τα ρευματα σου εχουν προβλημα και αλλαες μακακιες μου ελεγε,τα οποια τα αλλαξα αλλα προκοπη δεν ειδα,μεχρι και λ αλλαξα αλλα παλι τα ιδια
    Μου ααλαζει μπεκιερα και βαζει επανω της VALTEK,δουλεψε καλα μεχρι τα 20.000χλμ,ηθελε βεβαια καθαρισμο και σερβις τα οποια τα εκανα αλλα τα μπεκ δεν τα καθαριζεις μονο θελουν και ογκομετρηση την οποια δεν την εκανε γιατι δεν ειχε τα μηχανηματα
    του λεω να παρουμε το νερο απο αλλο σημειο για να πηγαινει στον πνευμονα,μου ελεγε οτι οι μικρες σωληνες ειναι οι σωστες,
    μετα απο 80.000χλμ μου στραβωσαν μονο οι βαλβιδες εξαγωγης,σε οποιον τις εδειξα μου ειπε εκει μεσα πρεπει να χτυπησε κοντα χιλιους βαθμους για να γινει αυτο
    Θα ρωτησει καποιος γιατι μονο οι εξαγωγης και οχι η εισαγωγης;Η απαντηση ειναι πολυ απλη:στην εισαγωγη το υγραεριο οταν εισερχεται με ταχυτητα ταυτοχρονα ψυχει τις βαλβιδες,αν ανοιξης μια φιαλη και την αφησεις για περιπου ενα λεπτο η βανα της φιαλης παγωνει(κρυσταλος παγου)

Ημ. Εγγραφής
    Apr 2007

το λαμπακι του κινητηρα μονιμα αναμενο,τελικα εψαξα για το αλλο αυτοκινητο και εβαλα BRC,το συστημα τα σπαει,αλλαξα τα νερα στον ιμπιζαρο και ολα καλα,μετα την ζημια ασχολουμαι με το συστημα(ψαχνομαι αρκετα)για να φτιαξω το υπαρχον και να δουλεψει απροβληματιστα και οχι να το αλλαξω γιατι για να το αλλαξω χρειαζομαι περιπου απο 800€ εως 1250€ για LOVATO και BRC αντιστοιχα,οποτε εγινε παραγκελια για μπεκιερα με τα κορυφαια μπεκ HANA και προγραμμα μαζι με καλωδιο,θα αλλαχθουν και τα φιλτρα,και ισως αλλαξω και πνευμονα,πιο φθηνα μου ερχεται να τον αλλαξω παρα να παρω το κιτ σερβις της τομασετο,αυτα απο μενα,οτι θελετε ευχαριστως να σας πω(αν το ξερω),
    σορυ για το μεγαλο ποστ,το εκοψα λιγο για να μην ειναι κουραστικο

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία