Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 56

Θέμα: Ford Focus, VW Golf, Seat Leon κτλ για "οικογενειακο" ζητειται...

Hybrid View

The externalist... Moderator brwmogazos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2005

Προκαθορισμένο Ford Focus, VW Golf, Seat Leon κτλ για "οικογενειακο" ζητειται...

Παιδες ψαχνω για ενα αυτοκινητο που θα χρησιμοποιειται σε καθημερινη βαση για πηγαινε ελα στην δουλεια + ταξιδια + οικογενειακο ωστε να με βγαλει μερικα χρονια απροβληματιστα.

Ουσιαστικα θα ειναι ιδιοκτησια της γυναικας (αφου δεν θελει να ακουει την γκρινια μου οσον αφορα την προσεκτικη χρηση του κτλ) αλλα θα το χρησιμοποιω εγω ....

Το budget που διαθετει ειναι γυρω στα 5000 ευρω και οι επιλογες περιορισμενες.

Νο1 Ford Focus και Focus Face lift το προηγουμενο μοντελο.

Νο2 VW Golf 5

No3 αλλα λιγο δυσκολα Leon 2 αφου δεν της πολυαρεσει.

Η οποια αλλη προταση εχετε εσεις?

Κατα το ψαξιμο κοιταω μονο για 16αρια μοτερ και οχι 14αρια.

Μεχρι στιγμης οσα εχω βρει ειναι σε μαντρες και δεν εμπιστευομαι τα χιλιομετρα τους.

Αν λοιπον εχει καποιος κατι κατα νου σε αψεγαδιαστη κατασταση με χιλιομετρα γυρω στα 60 000 ωστε να με βγαλει μερικα χρονακια και κοστος εκει στα 5000 (και 6000 αν φτασει δεν το αποκλειουμε) ας με ενημερωσει σας παρακαλω.

Ibiza Mania giorgosfr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2011

Προκαθορισμένο Απ: Ford Focus, VW Golf, Seat Leon κτλ για "οικογενειακο" ζητειται...

Focus μην κοιτας κανενα απο τα αλλα ...σκυλια κ θα σου βγαλουν κ αρκετα χιλιομετρα κ χωρις προβληματα κ παιζουν κ στα λεφτα που θες...αυταα τα ολίγα. ..

Ibiza Mania rtytop Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011

Προκαθορισμένο Απ: Ford Focus, VW Golf, Seat Leon κτλ για "οικογενειακο" ζητειται...

Εγω λεον θα σου προτεινα πολυ γερα αμαξια και απροβληματιστα!

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Όποιο και να διαλέξεις αν είναι σωστό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.Το παν είναι η χρήση, το καλύτερο αμάξι να πάρεις αν είναι χαρτοπόλεμος βαρέλι χωρίς πάτο θα σε καταντήσει.
    izi for you.......

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011

Και για τα οπελ αστρα εχω ακουσει καλα λογια!

Ibiza Mania chrisibiza Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2007

Παρε Mercedes A class και καθαρισες φίλε

Ibiza Mania stam911 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2014

Προκαθορισμένο

1400 tsi golf 5 με τα 140 hp το προηγούμενο μου αμαξι δημητρη. Σταθερο πολυ στον δρομο και πιστευω κανει για οικογένεια . Με 5 περνεις αρκετα ευκολα σημερα αλλα ειναι 14αρι. Καυσιμο 6.7 στο ταξιδι πληροφοριακά.

Α και ηταν απο την hertz που καποιοι κοροϊδεύουν τα νοικιαρικα αλλα σε 1 χρονο απο 117000 μεχρι 145000 δεν ζητησε τπτ απολυτως.

The externalist... Moderator brwmogazos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2005

Τα tsi τα χτυπανε σε τιμη....γιαυτο και δεν τα κοιταω καν.

Βεβαια δεν ψαχνω κατι φορτωμενο με χιλιομετρα γιατι καθε μερα θα γραφω μια 50αρα-60αρα μονο για την δουλεια.
    Αν παρω κατι με 100 000 χιλιομετρα σε 3 χρονια θα εχει μισοφαει τα ψωμια του.
    Θελω να το κρατησω παραπανω χρονια αρα κοιταω κατι εκει γυρω στα 60. Φυσικα και δεν αποκλειω τιποτα.

Και 1800αρια παιζουν στα 3 000 τα παλια φοκους ομως αλλα δεν νομιζω πως αξιζει να πληρωνεις εξτρα βενζινες + να καβαλας μια τοσο παλια καροτσα που σιγουρα θα ζηταει σιγα σιγα παραπανω συντηρηση...

Μικρα diesel τι υπαρχει?

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Post Απ: Ford Focus, VW Golf, Seat Leon κτλ για "οικογενειακο" ζητειται...

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από brwmogazos Εμφάνιση Μηνύματος
    Δυστυχως ειναι πολυ μικρη κατηγορια τα κορσα yaris κτλ...
    Εχω ηδη 1 μικρο (ιμπιζα)
    Χρειαζομαστε κατι μεγαλυτερο αρα αποκλειονται τα παραπανω.
    Επισης καβαλουσα για μερικους μηνες το καινουριο Φιεστα 1.4 ντιζελ και ξενερωσα την ζωη μου...Απο τις 1000 μεχρι τις 2000 ηταν απολυτως νεκρο σε βαθμο που ρισκαρεις να περασεις στενα, roundabouts κτλ...Και δεν εφταιγε το συγκεκριμενο γιατι αλλαξα 2.
    Τουρμπιζε στις 2 και μεχρι τις 4000 τα ειχε δωσει ολα....
    Δεν βρίσκω λόγο να πάρεις ένα αμάξι με με μικρότερους χώρους από το υπάρχον ibiza.Ναι μεν μπορείς να βρεις ένα σωρό μοντέλα αλλά αφού έχεις σκοπό να το κρατήσεις καιρό όπως λες, θα σου έρθει μια η μία μια η άλλη.Π.χ. και το ματίζ(τελευταία μοντέλα σαν chevrolet) είναι ΤΕΛΕΙΑ ιδικά στο γκάζι τους, αλλά τι να το κάνεις αν πας σουπερμαρκετ και βάζεις τις σακούλες στα πίσω καθίσματα.Εγώ αν ήμουν στην θέση σου ΑΛΛΑ να είχα και ένα μεγάλος σκάφος θα κοίταζα κάτι σε ματιζ αλλά με ένα αμάξι στο γκαράζ τύπου ibiza αναγκαστικά πρέπει να κοιτάξεις κάτι σε focus και γενικά σε τέτοια μεγέθη.

Επιπλέον, ντίζελ τύπου 1.4 100άλογα είναι καθαρά για ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ.Επειδή και εγώ έχω οδηγήσει διάφορα ντίζελ, τέτοια μοντέλα είναι να στην εργασία σου τέρμα οικονομικά, να ξεχάσεις γρήγορη οδήγηση και τα σχετικά.Από την άλλη επειδή θυμάμαι σκηνικά με corsa 2005 ντιζελ νεκρά δεν θα τα έλεγα σε κανένα σημείο του φάσματος τους.Μια χαρά πήγαμε εκδρομή, μια χαρά πηγαίναμε με 120-150 και μια χαρά προσπεράσεις κάναμε.Δεν είναι 14άρη ibiza σε μονοκάβαλη διαδρομή αλλά σόρρυ το κορσάκι με 5 άτομα μέσα ήταν καλύτερο(κατανάλωση-ροπή-άνεση) από το ibiza με 5 άτομα μέσα.Και για το ψόφιο που λες, εμένα 14άρη Ibiza μαμά με 5 άτομα μέσα μου φαίνεται πιο αργό και από την καθυστέρηση.
    Απλά εσύ βλέπεις το ντίζελ να μην ''τραβάει'' αλλά έτσι συμπεριφέρεται σε all around διαδρομές/καταστάσεις.Τα μικρά ατμοσφαιρικά άδεια πάνε σφεντόνα και με βάρος σέρνονται.
    Επιπλέον εσύ έχεις συνηθίσει moto μεγάλου κυβισμού/ΒΤ auto και λογικό είναι όλα να σου φαίνονται αργά.Για εσένα αμάξι με κάτω από 120 άλογα δεν υφίσταται πλέον!Εγώ πάλι κοιτάω τώρα από το μπαλκόνι μου και βλέπω 15-20 αυτοκίνητα...το 99% έχουν από 80-110 άλογα!

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από rtytop Εμφάνιση Μηνύματος
    Οπελ κορσα 2005 βρισκεις με αυτα τα λεφτα ειχα βρει καποτε ντιζελια κιο λας!
    +1.
    Το έχει φίλος μου σε ντίζελ και είναι σκυλί.Το αρνητικό είναι, ότι από σχεδιασμό είναι τέρμα λιτό μέχρι αηδίας.Αυτός είναι ο λόγος που πήρα ibiza και όχι corsa τότε.Η 1.4 βενζίνη σπορ έκδοση(τρομάρα της πιο λίγα άλογα και από άμαξα!!!) σαν σπορ αξεσουάρ θυμάμαι είχε λευκά όργανα! και από τιμή σχεδόν ίδια με το ibiza.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από stam911 Εμφάνιση Μηνύματος
    1400 tsi golf 5 με τα 140 hp το προηγούμενο μου αμαξι δημητρη. Σταθερο πολυ στον δρομο και πιστευω κανει για οικογένεια . Με 5 περνεις αρκετα ευκολα σημερα αλλα ειναι 14αρι. Καυσιμο 6.7 στο ταξιδι πληροφοριακά.
    Α και ηταν απο την hertz που καποιοι κοροϊδεύουν τα νοικιαρικα αλλα σε 1 χρονο απο 117000 μεχρι 145000 δεν ζητησε τπτ απολυτως.
    Μπιλ tsi δεν παίρνεις για καθημερινό αμάξι δουλειάς αν δεν έχεις να το ταΐσεις.Καλός ή κακός ναι μεν είναι οικονομικά αλλά επειδή έχουν δύναμη, ο πειρασμός είναι μεγάλος φίλε.
    Από την άλλη για διάβασε το τόπικ του Μήτσου για το κοκκινέλι και πες μου, θεωρείς ότι θα έχει tsi(ιδικά 1,4 και άνω) και δεν θα χαλάσει ένα σκασμό λεφτά για βελτίωση?Εγώ δεν το πιστεύω!Αν πάρει tsi στον μήνα πάνω θα κάνει σχέδια για ΒΤ!

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από brwmogazos Εμφάνιση Μηνύματος
    Βεβαια δεν ψαχνω κατι φορτωμενο με χιλιομετρα γιατι καθε μερα θα γραφω μια 50αρα-60αρα μονο για την δουλεια.
    Αν παρω κατι με 100 000 χιλιομετρα σε 3 χρονια θα εχει μισοφαει τα ψωμια του.
    Θελω να το κρατησω παραπανω χρονια αρα κοιταω κατι εκει γυρω στα 60. Φυσικα και δεν αποκλειω τιποτα.
    Και 1800αρια παιζουν στα 3 000 τα παλια φοκους ομως αλλα δεν νομιζω πως αξιζει να πληρωνεις εξτρα βενζινες + να καβαλας μια τοσο παλια καροτσα που σιγουρα θα ζηταει σιγα σιγα παραπανω συντηρηση...
    Μήτσο είσαι λίγο υπερβολικός θαρρώ.Μιλάς για σκάρτα 15.000χλμ τον χρόνο για την δουλειά, με βόλτες να πιάσεις τα 17?Να πω 18?Άρα σε 3ετία πας στα 160(αν το πάρεις με μια 100άρα.Φίλε με σωστή χρήση και με ιδιοκτήτη που το προσέχει(όπως εσύ) στα service από ποιότητα και τακτικότητα, αμάξι με 180-200χιλιάδες χλμ δεν κάνει κιχ.Δλδ τι να σου ζητήσει?(Αν είναι vag) έναν έλεγχο στο σασμάν και υγρά?Γιατί αυτό είναι έξτρα εργασία, τα υπόλοιπα είναι τα κλασσικά.
    Να στο πω και αλλιώς...θα αλλάξεις ιμάντες λόγω χλμ, ε και?Σε ένα παρατημένο αμάξι που έχει 60χιλιάδες σε 10 χρόνια δεν θα αλλάξεις ιμάντες ακόμα και αν δεν έπιασε τα χλμ αλλαγής?
    Εμάς όλα τα αμάξια μας έχουν μινιμουμ 200χιλιάδες πάνω(εκτός του ibiza που πλέον δεν βγαίνει εκτός ΣΚ) και δεν κάνουν χικ και δεν σου μιλάω μόνο για vag αλλά και για Ιταλλικά και Γαλλικά και Ιαπωνικά που έχω δουλέψει.Συμφωνώ ότι κάποιες μάρκες πονάνε κάπου, άλλες πάλι αλλού αλλά όλα είναι η χρήση που το γίνεται.
    Για αυτό μην τρελένεσαι, εδώ έχω βρει άτομα με άλλες μάρκες και έχουν μερικά από τα κουσούρια μας, και μου λένε ''όχι τα δικά μας φημίζονται για αυτό'', άρα άστα να πάνε είμαστε.
    izi for you.......

Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011

Οπελ κορσα 2005 βρισκεις με αυτα τα λεφτα ειχα βρει καποτε ντιζελια κιο λας!

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία