Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 μέχρι 17 από 17

Θέμα: Σβησιμο κινητηρα εν κινησει

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Προκαθορισμένο Απ: Σβησιμο κινητηρα εν κινησει

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από rtytop Εμφάνιση Μηνύματος
    μερικες φορές μπορεί να έχουν βρει τη ζημιά και να μην στο λένε γιατί μπορεί να μην τους συμφερει!!
    Ισχύει.
    izi for you.......

Ibiza Mania impel123 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2007

Λοιπον παιδια πήγα σε ενα γνωστό μου μηχανικό και μου άλλαξε την πεταλούδα. Βάλαμε μια μεταχειρισμενη και το ανταλλακτικο πήγαινε 80ε + 15 εργασία αλλα μου το άφησε 50 + 15.

Μακάρι να την βγάλω καθαρή με 65ε..

Οπότε τώρα περιμένω να δώ αν και πότε θα το ξανακάνει.

Ήταν μαυρισμένη η πεταλούδα που μου έβγαλε, μου είπε οτι όντως στα Service καλο είναι να τους λέω να την καθαρίζουν αλλα μου πε οτι το πρόβλημα είναι στα πηνία και δέν εφταιγε το καθάρισμα.

Ibiza Mania rtytop Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011

Καλά υποψιαζομουν πεταλούδα!

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Ο καθαρισμός πεταλούδας είναι μέσα στις προγραμματισμένες εργασίες και πολύ σωστά σου είπε ότι δεν ήταν μόνο θέμα καθαρισμού.

Οι λόγοι που στην άφησαν έτσι στο εξουσιοδοτημένο είναι αρκετοί αλλά δεν θέλω να επεκταθώ σε σενάρια μιας και δεν έχεις κάτι χειροπιαστό μετά από τόσο καιρό.Αλλά επειδή μας διαβάζουν και ''άλλοι'' να ξέρουν οι επόμενοι ότι αν είναι εντός εγγύησης ή γενικά αν υπάρχει μια σωστή προσέγγιση μπορείτε άνετα να γλυτώσετε αυτά τα 100άρικα.

Μακάρι να ξεμπέρδεψες.
    izi for you.......

Ibiza Mania impel123 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2007

Εντωμεταξυ τους το ανέφερα σε κάθε service και τωρα μετά απόσα έμαθα δεν μπορω να καταλάβω γιατι η προσέγγιση τους ήταν οτι απλά το έκαναν μια βόλτα και μου έλεγαν οτι δεν του βρίσκουν κάτι. Δηλαδή τι περιμεναν την πεταλούδα να σηκώσει σημαίακι για να τους δείξει το πρόβλημα?

Απο την στιγμή που όπως ειπώθηκε και παραπάνω αυτό θα καταγραφόταν σαν log στον εγκέφαλο. Και αποτι κατάλαβα και απο τον αλλο μηχανικο είναι γνωστό προβλημα δηλαδη αμα σβήνει έτσι το αυτοκίνητο συνήθως είναι πεταλούδα πχ μου είπε οτι είτε είναι βρωμικο και όταν θερμένεται δεν ανοιγοκλείνει καλά και κολλάει ή εχει ηλεκτρονικό θέμα.

Τελος πάντων στο επόμενο service θα τους την πώ που όσο ήταν μέσα στην εγγύση δεν το ανίχνευσαν και με άφησαν να πληρώσω τα 65 τώρα ή 400 αμα αναγκαστώ να βάλω καινουργια πεταλούδα.

Ibiza Mania rtytop Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011

Ότι να ναι δεν θα βγάλει άκρη πηγαινετο σε άλλο συνεργείο για να ξεμπερδευεις!

Ibiza Mania jack Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011

Οι αντιπρωσοποιες τους κ ο κοσμος ολος αυτο εχω να πω εγω μονο κ μενα παλιοτερα για ν αλλαξω μαφ που ειχα εγγύηση δεν ηθελαν να μου το καλύψουν γιατι ειχα κανει ενα σερβις εκτος κ οταν τους ειπα πως θα βαλω δικηγόρο κ θα κανω μυνηση τον άλλαξαν κανονικά

Σε αλλη μια περίπτωση που μου κανε διακοπές κ στην πορια misfire ψιλα στις πεντεμιση με εξι μονο στον τριτο κυλινδρο μου ειπαν για καμενη βαλβιδα κοστος 1200 ευρω συν εργασια κανα 300 αρη ζημια?

Η κομπι βαλβε της οποιας ειχαν ξεσφυξει οι βιδες την καθαρισαμε την σφιξαμε σε αλλο συνεργειο κοστος μηδεν ευρω

Δεν ξερω για σας εκει πανω τι γίνεται αλλα εγω προσωπικα τους εχω βαλει μεγαλο χ εδω κατω μονο για ανταλακτικα κ αναλώσιμα ψονιζω απο κει κ τιποτα αλλο

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία