Wordpress Theme - CSSigniter

Αποτελέσματα 1 μέχρι 7 από 7

Θέμα: Seat ibiza vs peugeot 206 gti

Ibiza Mania nalamanos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013

Προκαθορισμένο Seat ibiza vs peugeot 206 gti

Εχθες καθως γυριζα απο χαλκιδα προς καρυστο και στην διαδρομη απο Ερετρια προς Αλιβερι για οσους γνωριζουν περιοχη με ολο στροφιλικια εγινε ψηλοσοου με ενα peugeot 206 gti!!!To αμαξι μου ειναι τερμα ξυλωμενο μιας και οι ταπετσαριες ειναι στον ταπετσερη και τα πισω καθισματα εχουν παει για βιολογικο και εννοειται η ρεζερβα (ε ποια ρεζερβα) ειναι εκτος!!!)λοιπον το μερος εχει ολο ανοιχτες μεγαλες στροφες που μπορεις να κινηθεις με αρκετα χιλιομετρα ευθιουλες που φτανω και πανω απο 150 και καποια λιγα πολυ κλειστα κομματια!!!Κατεβαινοντας λοιπον απο Χαλκιδα σαν κυρια βλεπω ενα 206 να ερχεται σαν τρελο απο πισω ξενον πανω κατω και με το που τον βλεπω του κανω χωρο να περασει δεν περασε εκει και μου κολλαει απο πισω προχαραμε για λιγο και ενω τον αφηνα να περασει δεν περνουσε με τιποτα και αρχισε τα γνωστα κολλιματα απο πισω!!!

Ε δεν αντεξα ο ανθρωπος κατεβαζω και πιστευοντας οτι θα με περασει πιο κατω αρχισαμε να παιζουμε!!!Να τονισω οτι τον δρομο τον ξερω πολυ καλα κατεβαζω και αφου μαζευω καμια 140 ερχεται η πρωτη στροφη μπαινω κατεβαζω σε τριτη και μπαινω ορια αλλα στο ρευμα μου παντα βλεπω το 206 να μπαινει αρκετα μετα και ερχεται η επομενη ε λεω θα μπει εδω μπαινω ακομα πιο πισω αυτος με το που ισιωνει το βλεπω και με μαζευει αρκετα οχι πολυ γρηγορα μιας και ειχαμε χιλιομετρα αλλα αρκετα το ιδιο εγινε και στις αλλες στροφες οπου ο τυπος δεν μπορουσε με τιποτα να το στριψει και φτανουμε στο αλιβερι σταματαμε!!!Το παλικαρι μου λεει χαρακτηριστικα "ρε πως στριβεις ετσι διχως αυριο" και του απαντω και εγω χαρακτηριστικα "ειχε αρκετο ακομα φιλος"!!!το αμαξι του φορουσε σκουπα και εξατμιση με χταποδι απο 106 ραλλυ και διχαλο και πισω φτιαχμενη και αναρτηση bilstein με 3 ποντων χαμηλωμα!!!με το που μου ειπε bilstein του λεω ρε φιλε δεν γινεται να μην στριβει και επεμενε οτι το πηγαινε τερμα οσο μπορουσε αυτος!!!Ξερω στην ευθεια τι θα γινοταν απο σταση αλλα στις στροφες παιζουν πολλα ρολο τελικα!!!Καληνυχτιστηκαμε και την καναμε παντα σε φιλικο κλιμα ολα!!!Πολυ ευχαριστημενος απο το ibizΟΝΙΟ μου παιδια και ειναι ακομα 1.4 χαχαα

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Προκαθορισμένο Απ: Seat ibiza vs peugeot 206 gti

Μια χαρά!!!
    Πρόσεχε όμως ξυλωμένος που είσαι την πρόσφυση.Έχει ένα κακό θα σου δίνει συνέχεια την αίσθηση ότι έχει και άλλο αλλά μόλις ακουμπήσεις όριο, θα την σπάσεις εύκολα.
    Το θετικό είναι ότι έτσι μαζεύεται πιο εύκολα(τουλάχιστον στην περίπτωση μου).

Μην συγκρίνεις το τώρα με το μετά...σε στροφιλίκι θέλει προσοχή το σαλιγκάρι...αν μπεις τέρμα σε μια στροφή θα παρακαλάς να μην φουσκώσει απότομα...
    izi for you.......

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013

ενταξει ξερω οτι εχει αδυναμιες το σαλιγκαρι αλλα ενταξει εχει και ενα καλο με το που το κολλησεις εχεις δυναμη αντιθετα τωρα αυτο το πραγμα ειναι λιγο καπως με το ηλεκτρογκαζο βεβαια εδω στην περιοχη εχουμε ενα μερος ολο στροφες που παμε ολα τα καγκουρακια για εξασκιση πολυ καλη ασφαλτος και πολυ ωραιες στροφες ουτε αυτοκινητα πολλα ουτε τιποτα!!!Πιστευω οτι τωρα που ειναι ελαφρυ πισω πολυ διορθωνει ευκολα επειδη δεν εχει την αντριστρεπτικη ακομα που εχω παρει για πισω μετα ομως και αφου μπει και η μπροστα απο cupri και μπαρα θολων δεν θα ειναι για τοσες βλακειες!!!

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Δεν είναι θέμα μπαρών αλλά κέντρου βάρους.
    Για αυτό και εγώ προσπαθώ να αφαιρώ και από μπροστά.Στην αρχή στην πίστα έκανα έντο όταν πάταγα φρένο από 180 και έφτιαξα την πρόσφυση μου όταν αφαιρούσα κάτι τις και από μπροστά.Ένα καλύτερο κάθισμα είναι αναγκαίο γιατί μονόσελος σε αριστερή όλα είναι καλά αλλά σε δεξιά(άτιμη κ11) άστα να πάνε δεν υπάρχει περίπτωση έστω μία φορά σε τόσους γύρους να μην με πετάξει.

Για το τούρμπο σου ξαναλέω...πρόσεχε...όταν το πατήσεις δεν έχεις δύναμη...παραέχεις δύναμη!!!
    Και θέλει να το μάθεις καλά άσε που δεν μπορείς να πας στο όριο, δεν σου έχει τύχει μάλλον να νομίζεις ότι είσαι με μισό γκάζι και να φουσκώνει!!!!
    izi for you.......

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013

καλα δεν θα το φτιαξω φιλε για να αρχισω τις καγκουριες σε στροφες και ευθειες χωρις να το συνιθισω πρωτα και να ξερω το αμαξι δεν κανω τετοια χαζα(το φτιαχνω για να το εχω και οχι για να με κανει αφησα πουθενα)!!!!Δεν εχω οδηγησει fr η cupra ακομα αλλα ενταξει πιστευω θα το καταφερω να το μαθω!!!

The externalist... Moderator brwmogazos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2005

Λιωστο τωρα που μπορεις!!!

Με τουρμπατο αν εχεις μπολικη ροπη το ξεχνας...παλευεις με τα μουτρα στις εξοδους ενω με 250 αλογακια μια χαρα παιζεις!

Ημ. Εγγραφής
    Mar 2013

οταν βγει θα βγει τελειωμενο πρωτο σταδιο με 16αρες ε μετα δυσκολα να παιζεις στις στροφες οπως τωρα:!!!!

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία