Αποτελέσματα 1 μέχρι 3 από 3

Θέμα: Προκάτ σπίτι ... να το προχωρήσω?

Ibiza New User demis_n Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2006

Thumbs up Προκάτ σπίτι ... να το προχωρήσω?

Καλησπέρα σε όλους,

Δεν γράφω συχνά, ωστόσο επειδή όσο και αν έψαξα βρήκα λίγες και σχετικά παλιές πληροφορίες, θα ήθελα την άποψη σας. Τον τελευταίο καιρό «ψάχνομαι» για την αγορά/ανέγερση μιας προκατασκευασμένης μονοκατοικίας. Διαθέτουμε ένα δικό μας οικόπεδο και είπαμε να κάνουμε το επόμενο βήμα. Κλίνω προς τα εκεί, γιατί έχουμε συγκεκριμένο budget (100Κ), οπότε θέλω να έχω κατά το δυνατόν «κλειδωμένα» το κόστος κατασκευής αλλά και το χρόνο παράδοσης. Και τα δυο είναι εξίσου σημαντικά για μας.
    Μιλάμε για βάρια προκατασκευή, ή/και σύμμεικτη. Από όσα μπόρεσα να ψάξω, είδα ότι τα τελευταία χρόνια έχουν αλλάξει παρά πολύ οι επιλογές και η ευελιξία λύσεων που προσφέρονται στον πελάτη, τόσο που είναι πολύ κοντά στις συμβατικές κατασκευές. Τις τελευταίες δεν τις αποκλείω εντελώς, θέλω να αποφύγω όμως τις άπειρες αναποδιές (κυνήγι συνεργειών-κακοτεχνίες, κλπ) που μπορεί να προκύψουν, μιας και λήγω δουλειάς δε μπορώ να είμαι συνεχεία από πάνω τους.
    Αυτό που δεν έχω βρει, είναι κάποιον που να ζει τα τελευταία χρόνια ήδη σε μια τέτοια κατοικία, ώστε να έχω από πρώτο χέρι εντυπώσεις, καλές ή κακές. Εννοείται ότι θα πάρω μπάλα όσες εκθέσεις μπορώ. Αν ξέρετε κάποιον, έχετε να προτείνετε καμιά εταιρεία, αν έχετε ακούσει κάτι, ή αν έχετε προσωπική εμπειρία βοηθήστε!! Ευχαριστώ εκ των πρότερων παιδιά, να είστε όλοι καλά…
    when the going gets tough, the tough get going..

Ibiza Mania ABARTHBOY Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012

Προκαθορισμένο Απ: Προκάτ σπίτι ... να το προχωρήσω?

Φιλεμου είναι μηχανικός δημοσίων έργων! Θα σου πρότεινα συλλέκτη Κατασκευή! Με ολόκληρους κορμούς όμως θα προσέξεις! Πιο ακριβές κατασκευές! Αλλά αναπνέει ολόκληρος ο κορμός! Ενώ στους μισούς παρεμβαλεται η μονωση

Ibiza New User demis_n Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2006

Προκαθορισμένο Απ: Προκάτ σπίτι ... να το προχωρήσω?

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ABARTHBOY Εμφάνιση Μηνύματος
    Φιλεμου είναι μηχανικός δημοσίων έργων! Θα σου πρότεινα συλλέκτη Κατασκευή! Με ολόκληρους κορμούς όμως θα προσέξεις! Πιο ακριβές κατασκευές! Αλλά αναπνέει ολόκληρος ο κορμός! Ενώ στους μισούς παρεμβαλεται η μονωση

Καλησπερα φιλε μου. Εννοεις συμμικτη κατασκευη αν καταλαβα καλα?Ωστοσο θεωρεις πως ειναι καλυτερα να παω σε κατι ξυλινο?
    when the going gets tough, the tough get going..

Ετικέτες γι'αυτό το Θέμα

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία