Αποτελέσματα 1 μέχρι 3 από 3

Θέμα: θέμα με το λεβιέ ταχυτήτων

Ibiza Mania Piterakos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2010

Προκαθορισμένο θέμα με το λεβιέ ταχυτήτων

Πριν κανα μήνα και ενώ κυκλοφορούσα στην πόλη, ξαφνικά δε μπαίνει η πρώτη. Οι υπόλοιπες σχέσεις όλες κομπλέ αλλά η πρώτη με τίποτα.
    Με τα πολλά καταφέρνω να την βάλω αφού πρώτα πάτησα κάτω το λεβιέ (σαν να προσπαθείς να βάλεις όπισθεν) όπου και διαπίστωσα πως ούτε η όπισθεν μπαίνει εύκολα. Θέλει πάτημα και τέρμα αριστερά ενώ μέχρι πρότεινος κούμπωνε γλυκά και χωρίς προσπάθεια.

Το πάω γραμμή συνεργείο όπου μου ρυθμίζουν τις ντίζες πάνω στο σασμάν και οι ταχύτητες πλέον μπαίνουν αλλά...
    Αρκετές φορές από σταματημένος σε φανάρι δεν κουμπώνει απευθείας η πρώτη αλλά πρέπει να βάλω άλλη ταχύτητα πρώτα. Αυτό συμβαίνει στην πρώτη, τρίτη και πέμπτη. Πολλές φορές την ώρα που κουμπώνει η 1η "γρατζουνάει". Επίσης ο λεβιές έχει αποκτήσει τρελό μπόσικο. Βάζεις δευτέρα και ο λεβιές πάει μόνος του στην τετάρτη. Εγώ δεν κάνω ποτέ κοντράδικες αλλαγές.

Έχει κανένας παρόμοιο θέμα, είναι θέμα ρύθμισης;

Ibiza Mania fr-giannis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2007

Προκαθορισμένο Απ: θέμα με το λεβιέ ταχυτήτων

εμένα μου μυρίζει δίσκος-πλατώ,πόσα χιλιόμετρα έχεις; συνήθως οταν δυσκολέυει να κουμπώσει η πρωτη ,ειναι προεορτιο για δίσκο,ή τα έχει φτύσει το ρουλεμάν του συμπλέκτη,δυστυχως ομως παει σετ και κανεις κανονικα την αλλαγη δισκου και πλατώ

Ibiza Mania Piterakos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2010

Προκαθορισμένο Απ: θέμα με το λεβιέ ταχυτήτων

άντε πες για το γρατζούνισμα να το δεχτώ... τα μπόσικα στο λεβιέ; ο λεβιές μου ήταν πάντα ακριβείας, τώρα έχει γίνει σαν datsun από το πολύ μπόσικο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία