Wordpress Theme - CSSigniter

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 43

Θέμα: service 75000

Banned ChRiS_20vt Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012

Προκαθορισμένο Απ: service 75000

Σημερα εκανα το σερβακι σ ενα εξαιρετικοτατο παλικαρι.Το Λοιπον...Ξενερωσα απιστευτα με κατι πραγματα,αλλα οκ..

1)Εδω και 4 χρονια που εχω στην κατοχη μου το ibizaki του βαζω ΜΟΝΟ 100αρα βενζινη και μαλιστα BP Ultimate.Το φιλτρο βενζινης ηταν σε αθλια κατασταση.Πρεπει επειγοντως να αλλαξω πρατηριο..Και που να παω??αχχααχχα..Ολοι τα ιδια σκ@τ@ ειναι.

2)Το ψυγειο μου εχει ρηγμα.Θελω ιδεες για αγορα καινουριου.Αν καποιος γνωριχει κανενα μαγαζι Αθηνα και πιο πολυ οικονομικο στην τιμη ας μου πει.Οχι κινεζικα,ιμιτασιον.Ουτε το γνησιο της seat που θα ειναι πανακριβο λογικα.Κατι ενδιαμεσο να το πω??

3)τσιμουχακι στο αριστερο ημιαξονιο,ξερναει.
    4) Τα μπουζι ηταν αισχος.Μου ειπε ο μηχανικος οτι εχουν μπιμπικια στη ακιδα και οτι το αμαξι χτυπαει πυρακια.
    5) Το χταποδι της εξατμισης καπου ξεφυσαει,εχει ρηγμα πιθανον στις κολλησεις.

Αυτα ηταν τα σημαντικοτερα

Θα ξαναπαω για να κανουμε τα εξης

1)Αλλαγη τσιμουχας ημιαξονιου και αλλαγη βαλβολινες
    2)Αλλαγη σινεμπλοκ κοντρας σασμαν
    3)Καθαρισμος εισαγωγης(κατω απο την πεταλουδα κλπ)
    4)Καθαρισμος μπεκ
    5)Στον εξατμισά για κολλημα χταποδιου και αλλαγη φλατζας.
    6)Αντικατασταση ψυγειου

Σε προηγουμενο ποστ ειχα αναφερει για ενα γκουπ.Ειναι απο τα ελατηρια.Μου εριξε σπρευ και θα ειναι υπο παρακολουθηση.Αυταααα

Με τις υγειες μου!

El raton Raf Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

Με τις υγειες σου οπως ειπες!

Το φιλτρο βενζινης καθε ποτε το αλλαζεις??

The externalist... Moderator brwmogazos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2005

Γιατι ειχαν μαζευτει τοσα πολλα? Μου κανει εντυπωση ή ολα τωρα βγηκαν στην φορα...?

Banned ChRiS_20vt Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012

Προκαθορισμένο

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Raf Εμφάνιση Μηνύματος
    Με τις υγειες σου οπως ειπες!

Το φιλτρο βενζινης καθε ποτε το αλλαζεις??
    To φιλτρο το αλλαζω καθε 7500km που τα εκανα σε 2 χρονια.Ισως εκανα χαζομαρα 2 χρονια με το ιδιο φιλτρο.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από brwmogazos Εμφάνιση Μηνύματος
    Γιατι ειχαν μαζευτει τοσα πολλα? Μου κανει εντυπωση ή ολα τωρα βγηκαν στην φορα...?
    Δεν εχω ιδεα Μητσαρα.Παντως φταιω κι εγω μετα απο 2 χρονια σερβις..Λογικο ειναι.

Banned ChRiS_20vt Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012

Λοιποοον..Ρωτησα για ψυγειο στο s@veltr..e για ψυγειο.Εκει ο τυπος μου ειπε για valeo & behr μαρκες.Θεωρει τη behr καλυτερη απο τη valeo.Η διαφορα τιμης ειναι κατα 10€ φθηνοτερο το behr.Tα vw φορανε behr.Τι μαρκα να επιλεξω?Aκουω γνωμες..

My name is..... Moderator izi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2009
    Everywhere in Greece...temporarily in Corfu...

Προκαθορισμένο

2 χρόνια είναι πολλά......
    Εγώ δεν μπορώ να πω ότι μαζεύτηκαν πολλά γιατί αν τα δω ένα ένα είναι απλά πράγματα και σφήνα μέσα 1-2 προβλήματα.
    Απλά δεν το κοίταξες Χρήστο για καιρό και είσαι τυχερός που δεν έχεις άλλα.....

Εγώ είμαι της άποψης όσο δουλεύει δεν χαλάει και δεν είμαι υπέρ της άποψης συνέχεια service(εννοώ πριν από κάποια χλμ για να προλάβω καταστάσεις) καταλαβαίνεις πως το λέω, αλλά άλλο αυτό και άλλο δεν το προσέχω/τσεκάρω.Μπορεί δλδ να κάνω όποτε ναναι τα service του και σε αυτό και στο μεγάλο, αλλά συχνά κάνω ελέγχους.....θα μου πεις έχω και την δυνατότητα, ναι σωστό μάλλον.

Το behr που λες(δεν ξέρω από μάρκες) είναι ίδιο με το δικό μας?μπαίνει κουτί απλά έχουν άλλη μάρκα τα vw?????
    izi for you.......

Ibiza Mania dimitris_cordoba Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2012

Εγω προτείνω valeo. Τώρα πια αν είναι ακριβώς ίδιο τι να πω. Το Berh δεν το έχω ξανακούσει χωρίς να είναι κακο αυτο!

Banned ChRiS_20vt Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012

Προκαθορισμένο

Σωτηρη το προσεχω αρκετα οσο μπορω το αμαξι.2 χρονια οντως ειναι πολλα αλλα δεν ειχα συμπληρωσει 7500 για αλλαγη.Ειναι καποια πραγματα που δε σου παει ο νους.Για τη βενζινη??που να το ξερεις?Για το ψυγειο?Που να το ξερεις?Σπανια να ειχα συμπληρωσει παραφλου σε πολυ μικρη ποσοτητα.Το τσιμουχακι του ημιαξονιου?Αφου δεν εσταζε.Απλα θελω να πω οτι αν δε σηκωσεις το αμαξι απο κατω πως θα δεις τα προβληματα?Απλα πιστευω οτι ειναι καλυτερα να πηγαινω πιο τακτικα για ελεγχο κλπ,πιο πολυ για προληπτικους λογους..Τεσπα..
    Στο ζουμι τωρα..Βρηκα ψυγειο απο την ιδια τη βαλεο τα μισα λεφτα και λιγοτερα απο οτι στη σεατ.Γνησιο εννοειται.Μου εχουν πει οτι το μπερ τα φορανε τα βολκς και τα μπεμβε.Οποιο και να παρω καλο ειναι μου ειπαν σχεδον ολοι.Αυτη η τιμη που το βρηκα ειναι μακραν η καλυτερη οπου κι αν εχω ρητησει.Βαλεο 80,μπερ 75.

batman begins... Moderator frpanagos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2008

εισαι σιγουρος οτι θελει αλλαγη το ψυγειο σου και τα υπολοιπα?
    το ειδες με τα ματια σου?
    εφοσον δεν χανει σχεδον καθολου,ΑΝ ειναι τρυπιο σε καποιο σημειο,παλι φτιαχνεται....
    λεω τωρα εγω...
    για ψαξου λιγο...
    go play ...

Banned ChRiS_20vt Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012

Ναι Παναγο εχει ανοιξει απο τη ραφη σε καποια ενωση.Εχει κανει μια κρουστα κιαι εχει ψιλοεπουλωθει καπως η πληγη.Σιγουρα θα επισκευαζεται δεν αντιλεγω απλα το θεωρω λιγο ανουσιο να φτιαξω το ιδιο.Δε θελω μπαλωματα κλπ.Καινουριο και τελος.Σιγα..80 ευρω εχει.Ευχαριστω παντως.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία