Click Here
Σελίδα 481 από 701 ΠρώτοΠρώτο ... 381431471479480481482483491531581 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 4,801 μέχρι 4,810 από 7005

Θέμα: Τσαγια με... turbo flavor!!!

Ibiza Mania zacxanthi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2010

Προκαθορισμένο Απ: Τσαγια με... turbo flavor!!!

εγω παντως με gsxr-600 k8 (δικαβαλος 70κιλα οδηγος κ 50 κιλα συνοδηγος) απο ρολλ που τα δωσαμε στα 140....μου εκανε 2-3 μηχανακια στην αρχη κ μετα περασα στα 200...κ εμενε πισω σιγα σιγα...

αλλα παιζει ρολο η αεροδυναμικη...που ηταν διπλος κ δεν βγαζει τοσο ευκολα την τελικη του...αν ηταν πχ μονος αλλα 110 κιλα θα πηγαινε καλυτερα...

υ.γ. Δημητρη...αυτα με τις 300αρες μην τα λες κ εσυ...κανενα μαμα 1000-1300...ουτε μπουσα ουτε ΖΧ14 δεν πανε πανω απο 290πραγματικα...αλλα σιγουρα στις επιταχυνσεις μονο κατι τερατα με 800-900 αλογα μπουρουν να τα βαλουν μαζι τους...
    Revlimit ECU TUNING - Αντιπρόσωπος Β.Ελλάδος
    Ibiza Fr Ready 2 Race...
    Tetrakosari I 13,263"... II 13,203"... III 13,046"... IV 12,642"...
    VIII 12,478"...

The externalist... Moderator brwmogazos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    May 2005

Θα σε απογοητευσω Ζαχαρια...Ειδικα το μπουσα με τους κοφτες τελικης φυσικα και δεν παει πανω απο 300. Unrestricted αγγιζουν τα 190μιλια GPS ... = 306km/h ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

Και φυσικα αυτη δεν ειναι η καλυτερη μετρηση. Η 5η φαντασου που δεν εχει κοφτη χιλιομετρων 300αριζει στοκοντερ. η 6 μολις κουμπωσει γεμιζει οσο εχασε απο την αλλαγη σχεση και μετα κοφτιαζει στα 300 (οχι απο στροφες κινητηρα αλλα απο τους κοφτες που εχει). Αυτα στα λεω απο προσωπικη εμπειρια και δεν ειμαι κανας αναβατης 70 κιλα...

Το μπουσα ειδικα λογο αεροδυναμικης και κυβικων-ιπποδυναμης ψηλα σκοτωνει οτι κινειται απο σουπερσπορ. Τα λοιπα καινουρια 1000αρια 300αριζουν κοντερισια και το κοντερ κολλαει στα 299..αυτα ανεβαζουν κανονικα στροφες ομως...Τα μπουσα απο την μανα τους λογω ιπποδυναμης-ροπης ειναι πολυ περιορισμενα. Εχουν πολυ λιγοτερο αβανς στην 1η 2α 3η 4η και μαλιστα στις σχεσεις αυτες οι πεταλουδες ανοιγουν στο 44% τους χαμηλα. Οχι στο 95% που ανοιγουν στην 5η και 6η...Αυτα για την προστασια του αναβατη για να μην σαβουριαζεις για πλακα.

Πολλα χρονια τωρα εχει ανακοινωθει οτι το μπουσα εσπασε το φραγμα των 300 πραγματικων χιλιομετρων. Το GEN 2 αφου δυναμωσε ανεβηκε ενα σκαλι παραπανω.

Αυτο που ισως εχεις ακουσει ειναι με τους μαμα κοφτες λογικα επανω για 290 πραγματικα. Στο 1 μιλι αγγιζουν τα 180 μιλια την ωρα πραγματικα = 290 πραγματικα χιλιομετρα την ωρα. Το μπουσα γενικοτερα εχει πολλους περιορισμους-φιμωματα τα οποια μολις τα βγαλεις ακομα και ο ιδιος με καλωδιο που μπορεις να προμηθευτεις ξεκλειδωνεται η δυναμη του. Εργοστασιακος εγκεφαλος με flat shift και 2 stage launch control!

Οι παραπανω μετρησεις για μαμα μηχανακι, φαντασου με ολοσωμη, προγραμμα, φιλτρα, χοανες γραναζωματα τι κανει...Κατσε να βρω λιγο στο texas mile που πανε και τα μετρανε πολλοι μερικα αποτελεσματα.

Εχει μπολικα θρεντς να δεις στο hayabusa org

πχ

http://www.hayabusa.org/forum/gen-ii...top-speed.html

Ημ. Εγγραφής
    May 2005

http://www.suzukihayabusa.org/forum/...#msg1284040%22

182 μιλια την ωρα η καλυτερη του επιδοση και ο τυπος ειναι απλα ενας τυχαιος αναβατης και 204.5 μιλια με πρωτο σταδιο = 328,3 πραγματικα χιλιομετρα ανα ωρα...

El raton Raf Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2011

Μητσο! Δικο σου! https://www.youtube.com/watch?v=20Ne5K7iq9I
    REVO2LUTION

Ibiza Mania zacxanthi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2010

ρε Μητσο...τα πιο πολλα μπουσα κ 1000αρια φορανε ενα powercomander...μια εξατμιση κ ενα φιλτρο...με αυτα δεν πας 300χλμ τελικη...
    στο κοντερ ξερεις ποσο κλεβουν τα μηχανακια??? μαλλον οχι...κλεβουν τουλαχιστον 20-25χλμ...
    εγω ειχα gsxr k7 750...στα 290 κοντερ ειχα 270 πραγματικα...
    ασε τι λεει το κοντερ κ τερματιζει για πλακα...
    φιλος με μπουσα 1999 που δεν ειχε κοφτη το μηχανακι πηγενε 340κοντερ κ ειχε 305 πραγματικα...αλλα οπως ειπες...στο 1 μιλι...(1600μ)...αλλα ηταν φτιαγμενο το μηχανακι...

τεσπα...ας επανελθουμε στο θεμα μας που ειναι τα πατηματα...
    Revlimit ECU TUNING - Αντιπρόσωπος Β.Ελλάδος
    Ibiza Fr Ready 2 Race...
    Tetrakosari I 13,263"... II 13,203"... III 13,046"... IV 12,642"...
    VIII 12,478"...

Ημ. Εγγραφής
    May 2005

Ρε συ Ζαχαρια...Σου λεω οτι εχουν κοφτη τελικης τα μπουσα και τα πιο καινουρια μηχανακια. Στα 300 κοντερισια σταματουν. Στο γραφω και πιο πανω. Πιο πανω σου γραφω για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χιλιομετρα ΜΟΝΟ με αντικοφτη. Αντικοφτη τελικης. Στα μπουσα για παραδειγμα οι ΧΤΡΕ αντικοφτες απλα ξεγελουν τον εγκεφαλο και χρησιμοποιουν την ενδειξη της 5ης σχεσης-αντβανς κτλπ ωστε μολις κουμπωσεις 6η να μην εχεις τον περιορισμο αυτο γιαυτο και η ενδειξη στα οργανα δειχνει 5η παροτι εχεις 6η. Η μοτο μπορει και ξεπερνα τα 300 χιλιομετρα ΜΑΜΑ μονο αν βαλεις εναν αντικοφτη τελικης. ΜΑΜΑ λοιπον διχως βελτιωσεις...διαβασε παραπανω το θρεντ.
    O τυπος πηρε το μπουσα μαμα και επιασε τα 292 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χιλιομετρα την ωρα ΜΟΝΟ με τον αντικοφτη τοποθετημενο τελικης.
    Και 328.3 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χιλιομετρα πρωτοσταδιατος. Δεν μιλαω για κοτνερισια...

Ολα τα κοντερ εχουν αποκλισεις. Στα αμαξια εχεις μεγαλυτερες αποσο ξερω. Τα παουερ κομμαντερ και μπαζαζ ειναι παραλληλοι εγκεφαλοι και μπορεις να επεμβεις στους χαρτες καθε σχεσης. ΔΕΝ ειναι αντικοφτες και 1002 ακομη για να ξεπερνας τον περιορισμο του μαμα εγκεφαλου στα 300 οπου αν τα πιασεις σε αποτρεπει απο το να στροφαρεις ψηλοτερα. Γιαυτο και δεν εχω βαλει κατι τετοιο στο δικο μου ακομα. Μονο με φλασαρισμα του μαμα εγκεφαλου και χαμηλοτερο κοστος εχεις 1002 ακομη λειτουργιες που μπορεις να εχεις και αυτο γιατι ο εγκεφαλος εχει τοσες δυνατοτητες απο την μανα του που σε εντυπωσιαζει...

Ibiza Mania Chris_Fr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2006

Λοιπον ας γραψω 2 πατηματα μου στην κερατεα!1ο πατημα με ενα ibiza fr 20vt revo 2 φουλ 1ο σταδιο και 4 στροφες στην wg απο τα 60 χλμ μεχρι και 4ατες σπασμενος ημουν 2,5 αμαξια μπροστα(αν να πω οτι φοραγε 63,5-60 εξατμηση).2ο πατημα με λεον 1.8tsi με IHI turbo φτιαγμενο απο τον RL και προγραμμα Overlaod 308 αλογα(ειδα δυναμομετρηση στην Overlaod εχθες που πειγα για το καρο μου)αυτος μονοθεσιος και εγω οπως ειμαι παντα δλδ με τα παντα ολα ημουν στο μπροστα φτερο του(ελπιζω να εκατσα καλα)!!Αυτα τα ολιγα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το αμαξι μου αν εξερεσετε το προβλημα με το μπεκ 2ου κυλινδρου!!!!

Φερτε μου OPC να ΦΑΩ πρωινοοοοο!!!!

Gatoulis Moderator MGL Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2006

Βασικά πρόσεχε τα μπέκ,μην γίνει καμία μαλακία και ψάχνεις το μοτέρ σου μετά!!!!!!!Άσε τα πατήματα προς το παρόν!

“You don’t want to make the black cat angry”,

Ibiza Mania Chris_Fr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2006

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από MGL Εμφάνιση Μηνύματος
    Βασικά πρόσεχε τα μπέκ,μην γίνει καμία μαλακία και ψάχνεις το μοτέρ σου μετά!!!!!!!Άσε τα πατήματα προς το παρόν!
    Ναι μανο μια φορα πατησα θα παω να τα δω εχω γραψει και στο θεμα με το αμαξι μου πειγα Overload!

Φερτε μου OPC να ΦΑΩ πρωινοοοοο!!!!

Moderator Moderator koni Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2008

Εισαι τιμωρός!!!
    SSDD.............

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία