PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : 1200 tsi special edition

fear_125
28-07-2011, 17:00
καλησπερα σαν νεο μελοσ θα ηθελα να μου πειτε τι βελτιοσησ μπορω να κανω στο σεατ μοθ απο κολαρα σιλικονισ εως κ αναρτισι .ηδη μπικανε η work xxt

Piterakos
29-07-2011, 00:13
κάθε πράμα στην ώρα του. πέρνα πρώτα από τα νέα μέλη να συστηθείς.

spirosrsgr
29-07-2011, 07:48
Κανε την παρουσιαση σου πρωτα οπως ειπε και ο Piterakos και εχουμε πολλα να πουμε.

Piterakos
29-07-2011, 14:48
πάμε από την αρχή.
Ενδιαφέρεσαι να αλλάξεις κολάρα απλά ή έχεις σκοπό να ανεβάσεις ιπποδύναμη κτλ;
Στη θέση σου θα έψαχνα πρώτα e-bay μήπως υπάρχει ήδη κάποιο κιτ από κολάρα αφτερμάρκετ για το αμάξι σου.
Διαφορετικά πάς σε κάποιο μηχανικό που ασχολείται εδώ στην ελλάδα και σου κάνει αυτός τη δουλειά. Εναλλακτικά βγάζεις αυτά που θες να αλλάξεις και ανάλογα τις διαστάσεις τους παραγγέλνεις καινούρια από Ει-Μπέϊ ή από κατάστημα εγχώριο.

Τώρα άν ψάχνεις για περισσότερο γκάζι πάμε στην πεπατημένη λύση πρώτου σταδίου η οποία είναι η εξής:
Αλλαγή φίλτρου με άλλο πιο ελεύθερο (π.χ. Κ&Ν) μέσα στο φιλτροκούτι ή κατάργηση φιλτροκουτιού και τοποθέτηση Φιλτροχοάνης.
Αλλαγή εξάτμισης με κάποια αφτερμάρκετ ή χειροποίητη από ντάουνπάϊπ μέχρι πίσω.
και τέλος επαναπρογραμματισμός εγκεφάλου είτε στη σέατ (Ρέβο) είτε σε κάποιον άλλο επώνυμο προγραμματιστή.

Στο θέμα ανάρτησης δε μπορώ να σε βοηθήσω αλλά εδώ ο καθένας βάζει ότι τον βολεύει ανάλογα και τη χρήση που κάνει (στροφιλίκια, ταξίδια, πίστα κτλ).
Εκτός όμως από ανάρτηση μπορείς να τοποθετήσεις μπάρα θόλων εμπρός (μπορείς να ρωτήσεις στη σεατ για μπάρα ίσως και να βγάζει δεν είμαι σίγουρος όμως).

Αυτά για την ώρα, διευκρίνησέ μας όμως παιρεταίρω τι ακριβώς ψάχνεσαι να κάνεις για να σε βοηθήσουμε περισσότερο.

rtytop
29-07-2011, 15:33
Εγω αμα επαιρνα το τσι 8α εβαζα ενα bodu kit μια χοανη και ενα τελικο και φιμε τζαμακι.

fear_125
29-07-2011, 16:23
σας ευχαριστω για την βοηθεια κατεληξα στο τσι 1200 διοτι γινομαι πατερας και μετα απο πολλα τετραπεταλουδα νιτρα κ τα σχετικα το σεατ ειναι οτι ηθελα.απο body kit κλπ δεν ειμαι τετοια φαση ..το σεατακι παταει σε 17 αρα work μολυβι.και μολις ηρθα απο την σεατ παρηγειλα μπαρα θολων.οσο αφορα την αναρτηση μου ειπαν και ψαχνω pss10 .οσο αφορα το θεμα βελτιοσησ μηχανικησ παει στο 3ο σταδιο τι ακουγετε ?απο το τσι του πολο ακουσα κηκλοφορουν αληθευει?170 ps

izi
29-07-2011, 17:09
Πιστεύεις ότι αξίζει να σκάσεις τόσα ευρωπουλάκια???Αν είχες σκοπό τόσα άλογα δεν έπαιρνες καλύτερα το 14άρι?Απλά μην μπεις στην λογική να του σκάσεις ένα σωρό λεφτά γιατί ζημειωμένος θα βγεις στο τέλος και θα το βλασθημάς μέρα-νύχτα.Ένα πρώτο στάδιο είναι αρκετό πιστεύω.Μετά λεφτά να 'χεις και όλα γίνονται.
Από την στιγμή που έχεις και 17άρα ζάντα το body kit θα του πήγαινε μια χαρά.Δεν λέω για καμιά καγκουριά αλλά οι μεγαλύτερες εκδόσεις είναι πανέμορφες.

MGL
29-07-2011, 17:12
Το Cupra γιατί δεν το αγόρασες;;;;;;

Piterakos
29-07-2011, 18:16
Το Cupra γιατί δεν το αγόρασες;;;;;;

...ή το φρ που βγαίνει και πεντάπορτο;;;;;

Piterakos
29-07-2011, 18:25
Η pss10 της bilstein δε θα είναι λίγο ενοχλητική ειδικά στους "ποπό"δρομους που έχουμε στο Ελλάντα;
έχω μπεί σε λεόν μκ1 που είχε pss9 και ,δε λέω, φοβερό κράτημα αλλά παρα ήταν κούτσουρο για τα δεδομένα του δρόμου αλλά ίσως και να ήταν θέμα ρύθμισης.
Πάντως δες και αυτό:
http://www.ibizamania.gr/showthread.php?t=14973
Ίσως σου δώσει μια ιδέα παραπάνω.

Όσο για 3ο στάδιο... εγώ θα το απέφευγα. Για πρώτο όμως... με τα μπούνια!!!

fear_125
29-07-2011, 18:31
σε ευχαριστω piterako οσον αφορα fr cupra δεν ηθελα το προβλημα δεν ειναι οικονομικο δοξα το θεο.1200 ηθελα να βελτιοσο..δεν θα στηθω ουτε μαυρη ουτε κερατεα..ειμαι γνωστης κ αντιλαμβανομαι οτι τα αλογα δεν ειναι στραγαλια.απλα ρωτησα 3ο σταδιο σκαστρεσ κλπ

FRee-tezas
29-07-2011, 21:06
Σκάστρες;;; 3ο στάδιο;
Με τα τετραπεταλουδονιτρατοραλό πουλα μήπως έχεις μπερδευτεί λιγάκι;

Δύο απλά πραγματάκια μονάχα θα πω.
-Στο ΦΠΕ για τουρμπάκι, εννοείτε πως κ συμφωνώ
-Μήπως να κάνεις κάνα κράτει, δη κ της πατρότητας που έπεται; Ούτως ή άλλως, καινούριο αμαξάκι είναι, δεν είναι κρίμα να πετάξεις καινούρια αναρτησούλα κ ποιος ξέρει τι άλλο; Κάνε λιγάκι υπομονή, γνωρίσου με τ'αμάξι κ έχει ο Θεός... Όπως είπες είσαι γνώστης, οπότες...δεν αφήνεις λιγάκι τους γαλλαίους στο παρελθόν κ να συμβιβαστείς με το νέο που είναι πιο.........."κύριος";;; (!!!)

fear_125
29-07-2011, 21:48
με πολυυ φιλικοτητα φιλε μοθ πιλιορητη ακοθσε με εδω στο topic κατελιξα απο φιλο και ειπα να μαθω για το σεατακι μερικα πραγματα κ οχι αν επρεπε να παρω cupra .frτο αν θα βαλω αναρτηση κλπ ειναι στην τσεπη του καθενος αλλο ρωτησα εγω και ηθελα να παρω συμβουλες.κ οχι παρατηρησεις.οσον αφορα τα ραλλυ κ τα νιτρα φιλε μου ειναι αλλο θεμα .το οπιο δεν ξερω εσυ αν εισαι γνωστης!με μεγαλη εχεμυθεια σε ευχαριστω γιατο ενδιαφερον σου!

spirosrsgr
29-07-2011, 22:05
Λοιπον φιλε εγω δεν θα σου πω για τα περιφερειακα για αυτα μιλησανε τα παιδια πιο πανω,το κατεχουν καλυτερα το θεμα.Επειδη ειμαι και 'γω κατοχος ενος ibiza 1.2 tsi sp.ed. στο ψαξιμο βρηκα οτι υπαρχουν πολλες εταιριες που κανουν αναβαθμιση στο μοτερ του.Μια αξιοπιστη εταιρια ειναι η e-tuners η οποια το εφτασε το συγκεκριμενο μοτερ σε 144 ιππους και 25,8 τη ροπη του,χωρις να το εχει παρατσιτωση(εμπα στη σελιδα της να το δεις).Υπαρχει και η revo η οποια τωρα βρισκεται στο τελικο σταδιο για αυτο το μοτερ,θα το παρουσιαση κατα Σεπτεμβριο μηνα μαλλον.Τωρα η γνωμη μου ειναι να περιμενης λιγο να φορεθουν αυτες οι αναβαθμισεις να δεις πως θα πανε και μετα βουρ στο πατσα.Πιστευω να σε βοηθησα ολιγον τι.

brwmogazos
29-07-2011, 22:05
Λεπον, η αναρτηση θα σου πεσει λιγο βαρια η συγκεκριμενη πιστευω. Αν οχι σε εσενα στην γυναικα σου και σαυτο που θα σου φερει ο πελαργος ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα τους πεσει λιγο...

Επισης...μην κανεις το λαθος και δωσεις μαι περιουσια για βελτιωση στο 1200...θα το μετανιωσεις αργα η γρηγορα. Αρκετοι απο εμας εχουν σκασει μια περιουσια για να σου γραφουμε τα παραπανω.

Βεββαια γνωμες ακους....κρατας και αποριπτεις οτι θες ;).

Ενα ΦΠΕ μπορεις να κανεις αλλα δεν εχω δει και αρκετα δειγματα βελτιωσης των 1200αριων.

Νομιζω κανα 150αρι θα το ξεζουμισεις.

Υπολογισε με καταλυτη κανα 800αρι με 1000αρικο για εξατμιση

Ιντερκουλερ δεν ξερω αν θα επαρκει το δικο σου

Σκαστρα δεν ξερω αν εχει βγαλει για το δικο σου.

Εισαγωγη σιγουρα θα χρειαστεις.

Προγραμμα μια απο τα ιδια.

Ειναι λιγο ιδιαιτερο το 1200αρι, και μαλλον θα ζοριστεις λιγο να βρεις δοκιμασμενες λυσεις.

Ισως σες βαθος χρονου να ξεκαθαρισει το τοπιο.

Και εγω λιγουρευομαι ενα 1200αρι για δευτερο (η μαλλον πρωτο για τις μετακινησεις μου) με ενα απλο ΦΠΕ...

izi
29-07-2011, 22:06
@fear_125 δεν είπε κανένας τράβα πάρε fr/cupra, αλλά μιας και το έχεις το tuning μέσα σου πως και δεν πήρες fr/curpa!!!!!!!!!
Και αυτά που σου λέμε συμβουλές είναι.Εννοείται και στο ότι κάνεις εσύ θα πας ταμείο στην τελική.Απλά το πρώτο στάδιο είναι μια καλή αναβάθμιση όμως το να αλλάξεις με το καλημέρα ανάρτηση, στην ουσία πετάς κάτι καινούργιο και βάζεις κάτι άλλο.Φυσικά καλύτερό δεν το συζητώ αλλά είναι κάτι που το κάνεις και στο μέλλον.Με την ίδια λογική θα αλλάξεις και λάστιχα???Γιατί σαφώς υπάρχουν και καλύτερα από αυτά που φοράς.
Η ανάρτηση είναι κάτι που για τον καθένα είναι μοναδικό και αν έχεις και παιδί καλύτερα να το αφήσεις τελευταίο ώστε να δεις πως σε βολεύει και με την οικογένεια.Εσύ μπορεί να την θες κούτσουρο και να μπαίνεις τέρμα στην στροφή αλλά για ρώτα και τους υπόλοιπους, εγώ τουλάχιστον τρώω παντόφλα από το έτερον ήμισυ!!!!!!!!!!!!

fear_125
29-07-2011, 22:13
συμφωνω απολυτως και ευχαριστω για τησ συμβουλεσ λαστιχα φιλε μου ιζι αν διαβασες πιο πανω μπηκανε με την work xt7

Piterakos
29-07-2011, 22:14
εγώ τουλάχιστον τρώω παντόφλα από το έτερον ήμισυ!!!!!!!!!!!!
... και κύρηγμα στα καπάκια!!!

fear_125
29-07-2011, 22:21
σωστος!!!!!!!!!

izi
29-07-2011, 22:38
συμφωνω απολυτως και ευχαριστω για τησ συμβουλεσ λαστιχα φιλε μου ιζι αν διαβασες πιο πανω μπηκανε με την work xt7

Ναι το διάβασα, αυτό λέω, ότι παρόλο που έβαλες καινούργια λάστιχα αναλόγως την χρήση θα σου βρω καλύτερα!!!!!Πάντως θα είναι ενδιαφέρον να δούμε ένα αρκετά βελτιωμένο 1.2tsi.Άντε θα περιμένουμε παρουσίαση στο μέλλον.

... και κύρηγμα στα καπάκια!!!

Το κήρυγμα είναι στανταράκι.Πλέον δεν μου κάνει εντύπωση το ξέρω απέξω....

fear_125
29-07-2011, 23:45
αυτο λεω και εγω γιατι οχι και σε 1200 βελτιοση?αλλοστε αυτα τα forum GIAUTO EINAI...σκαστρα ρωτησα μπενει μια ηλεκτρηκη ξερει κανεισ κατι αλλο?

FRee-tezas
30-07-2011, 00:55
με πολυυ φιλικοτητα φιλε μοθ πιλιορητη ακοθσε με εδω στο topic κατελιξα απο φιλο και ειπα να μαθω για το σεατακι μερικα πραγματα κ οχι αν επρεπε να παρω cupra .fr το αν θα βαλω αναρτηση κλπ ειναι στην τσεπη του καθενος αλλο ρωτησα εγω και ηθελα να παρω συμβουλες.κ οχι παρατηρησεις.οσον αφορα τα ραλλυ κ τα νιτρα φιλε μου ειναι αλλο θεμα .το οπιο δεν ξερω εσυ αν εισαι γνωστης!με μεγαλη εχεμυθεια σε ευχαριστω γιατο ενδιαφερον σου!

Μα τον Μπαμπινιώτη, ανάθεμα αν καταλαβαίνω τι εννοείς με αυτά που γράφεις κ τι θες (στη τελική) να πεις κ που να καταλήξεις...

-Ποιος (όχι εγώ πάντως) σου 'πε ότι κακώς πήρες αυτό που πήρες;
-Ποιος (όχι πάλι εγώ πάντως) σου'πε να πάρεις FR ή Cupra;
-Στη τσέπη σου είναι αν θα βάλεις ανάρτηση αλλά κ στο μυαλό σου...ΕΣΥ όμως ανέφερες ότι περιμένεις παιδί...
-Περί συμβουλής επρόκειτο κ όχι παρατήρησης. Δικό σου το μυαλό, δικά σου τα λεφτά δικό σου το παιδί κ η οικογένεια....ΟΧΙ κ παρατήρηση...σε παρακαλώ....
-Τα Rallye κ τα νίτρα τα ανέφερα καθαρά κ μόνο ως προς σύγκριση με το παρόν αυτοκίνητο σου. Για το αν ξέρω από Rallye κ νίτρα ΔΕ σου πέφτει λόγος, όπως κ δε με ενδιαφέρει κ μένα για τη πάρτη σου. Απλά το πες, απλά το δέχομαι ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω. Δε πα να 'χες κ DODGE Viper με τουρμπίνα F16...
-Εχεμύθεια;;;
-Παρακαλώ...

Υ.Γ.1: Τώρα τελευταία έχει θιχτεί το θέμα "φιλικότητα" στο forum καθώς κ το πόσο απρόσωπα καθίστανται τα post εδώ αλλά κ στο internet γενικότερα.

Υ.Γ.2: Επειδή για παρεξήγηση το πάω με το παραπάνω, "άκου" εν ολίγοις:
όλα όσα γράφτηκαν παραπάνω κ στα οποία απαντάς, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΟΝΑΧΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ AVATAR...

spirosrsgr
30-07-2011, 17:55
Δεν καταλαβαινω φιλε fear_125 γιατι εμπλεκεσε με σκαστρες,εισαγωγες,φιλτροχ οανες και ολα τα εσπεριδοειδη και θες να τιναξεις το σεατακι στον αερα.Αφου εφοσον βιαζεσαι η e-tuners κανει μια αναβαθμιση ηπια και το μονο εξτρα που αλλαζει ειναι ενα φιλτρο ελευθερας.Εγω δεν ειμαι αντιθετος στο να το πειραξεις γιατι ολοι ξερουμε οτι απαξ και εμπλακεις με τη λεξη τουρμπο σου μπαινουνε ιδεες οπως και σε 'μενα αλλα σε λογικα πλαισια συμφωνα με αυτο που εχει ο καθενας.

MGL
30-07-2011, 19:20
1 Παρακαλώ, όσοι μπορούν να βοηθήσουν το μέλος μας στην ερώτηση που έκανε, ας το κάνουν.

2 Δεν σου είπε κανείς να αγοράσεις fr ή cupra,απλά ρωτήσαμε επειδή σου αρέσει η βελτίωση γιατί δεν αγόρασες ένα αμάξι που επιδέχεται περισσότερες και αποδοτικότερες βελτιώσεις.That's it!

3 @ fear_125 Ο Τέζας δεν σου είπε κάτι για το οποίο έπρεπε να παραξηγηθείς.

4 @ fear_125 Το ύφος σου δείχνει να "απαιτείς" απαντήσεις.Αν ξέρει κάποιο μέλος μας θα στις δώσει.Πάντως είναι τοις πάσι γνωστό,οτι όταν αποφασίσεις να "εκτεθείς" σε ένα φόρουμ,πολλά γραφώμενα θα υπάρξουν είτε καλά είτε κακά.Εσύ ξεχώρισε αυτά που θέλεις.Κανείς πάντως δεν έχει να χωρίσει τίποτα με κανέναν.Θέλω να πιστεύω οτι είμαστε ακόμα μια παρέα.

5 Last but not least...KEEP TUNING!!!

fear_125
30-07-2011, 19:51
ενοειτε δεν εχω να χωρισω κατι με κανενα φιλε μου αλλα οτι και ν απω ειναι λιγο εν δεισ πιο πανω δεν απαιτω.και δεν κατακρινω κανενα .μετα ρωτησα σαν νεο μελοσ τι βελτιοση μπορω να δεχτω πηγενε στα πιο πανω αναγραφομενα ποθ αναφερω και σε παρακαλω δεσ ...ρωτησα την βελτιοση 3ο σταδιου .και εφτασα σε σημειο να ακου ω γιατι δεν πηρα cupra fr γιατι αλλαξα την αναρτηση κ.λ.π..ρωτησα τι και αν μπενει σκαστρα .και ακουσα τι νομιζεισ οτι θα φτιαξεις..ελεος...ενα forum TO KANEIς ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑς ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΣ δεν ειπα η προκαλεσα για κοντρες και να κατακρινω καποιον.οπωσ ο φολοσ μου απο πηλιο πθ νομιζει δεν ξερω κ εγω τι!σασ παρακαλω πολυ δεν ηρθα στο club ναγινω ο τελειος .και το τι εχει ιη τσεπη μου και τι μπορω να κανω.ναι ισωσ να σασ φενομαι υπερβολικος αλλα οσο αφορα βελτιοση θελω να κανω κατι (μοναδικο)πως αλλιως να το πω...ευχαριστω πολυ

FRee-tezas
30-07-2011, 20:54
...ρωτησα την βελτιοση 3ο σταδιου .
Κάνε μου μια πολύ μεγάλη χάρη κ πες μας τι ακριβώς εννοείς με τη βελτίωση 3ου σταδίου.

...ενα forum TO KANEIς ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑς ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΣ
Αλήθεια ήθελα να ξέρω πως πρόλαβες κ κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα.
Κάνε παράπονα στη διαχείριση....Να δω τι παράπονα...

.οπωσ ο φολοσ μου απο πηλιο πθ νομιζει δεν ξερω κ εγω τι!
Άμα δε ξέρεις τι, πρόσεχε τι σχολιάζεις...

ναι ισωσ να σασ φενομαι υπερβολικος αλλα οσο αφορα βελτιοση θελω να κανω κατι (μοναδικο)πως αλλιως να το πω...
Βάλτου νίτρα, έτσι κ αλλιώς ξέρεις από αυτά ενώ εμείς όχι.

Άκου ουσιαστικά τι μας λες:
-Παράτησες τα Rallye για να πάρεις ένα πιο προσγειωμένο αμάξι λόγω οικογενείας
Δεν ήθελες να πάρεις το FR γιατί ξέφευγε.

ΑΛΛΑ το να κάνεις κάτι ξεχωριστό, κάτι μοναδικό σου "βασανίζει" το μυαλό.

Στην Ελλάδα, το ξεχωριστό-μοναδικό το ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΩΝΕΙΣ επειδή είναι ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ-ΜΟΝΑΔΙΚΟ.

Επίσης στα forum δύσκολα βρίσκεις απαντήσεις για το πως θα φτιάξεις κάτι ξεχωριστό-μοναδικό γιατί στο κάτω-κάτω, αν έβρισκες απαντήσεις θα σήμαινε ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ξεχωριστό-μοναδικό αφού θα το είχαν κάνει κ άλλοι, θα υπήρχε γνωστή πεπατημένη ώστε να μπορείς να λάβεις απαντήσεις από μια τέτοια κοινότητα.

Υ.Γ.: Προφανώς "μεταφράζεις" τα Greeklish μέσω κάποιου προγράμματος.
Πολύ καλά κάνεις, αλλά σε παρακαλώ κάνε ένα κόπο κ διάβαζε αυτά που γράφει το πρόγραμμα πριν τα postάρεις ώστε να διορθώνεις τουλάχιστον κάποια προφανή.

fear_125
30-07-2011, 21:36
αγορινα δεν σου ειπα εγω ξερω απο νιτρα κ εσυ οχι..2ο μην κατακρινεισ τουσ αλλους κ μην περνιεσε κακενασ εξυπνος τα παραπανω παλικαρι ολοι τουσ ειναι στην βοηθεια οταν λεω 3ο σταδιο αναγραφομαι στο τι και αν γινετε.3ο δεν ποσταρο και τι λεσ δεν καταλαβενω.δεν ειπα το φρ ξεφευγε απλα ηθελα το συγεκριμενο.και αν το ακριβοπληρωνω η οχι αυτο ειναι δικο μου θεμα.η τσεπη μου ξερει. και υποσιμιωνω δεν σου ειπα αν ξερεις εσυ απο νιτρα η οχι δεν ξερω κ δεν μενοιαζει .απλα το forum ειπε να κανω μια παρουσιαση σαν μελος

rtytop
30-07-2011, 22:00
Κοιτα μαν οπως και εσυ λες το φορουμ το κανεις για να μιλας και να βοη8ας αλλα και να ακους μερικα πραγματα αποψης απο εμπειρους που μερικες φορες δεν σου αρεσουν,και καννενας δεν σου λεει κατι κακο,για να σου γραφει ο αλλος μεσα στο 8εμα για καλο το κανει αλλιως δεν 8α ασχολουταν μην το περνεις προσοπικα,τωρα για το σταδιο που ρωτας αποψη μου αμα εχεις φραγκα καντο(κοστιζει να το φτιαξεις και να το συντηρησεις)αποψη μου:cool:

giorgos_fr_Akias
30-07-2011, 22:46
:dizzy:dizzy:dizzy πω πω....ηρεμησε ρε σειρα λιγο...peace!:giveupμε το καλο ολα θα γινουν!!με το ζορι δε γινεται τιποτα...relax...:tu

vtxracer
30-07-2011, 22:52
http://www.bb-automobiltechnik.de/deutsch/fahrzeugtyp/seat/seat-ibiza/seat-ibiza-6j/motorentechnik/seat-ibiza-1.2-tsi/index.html εδω λεει καποια πραγματα για την βελτιωση του 1.2 TSi. Κανε μια μεταφραση της σελιδας με το google tranlate.
Παντως, ο 1.2 Tsi φτιαχτηκε για ηρεμες βολτες και με στοχο την οικονομια καυσιμου. Το να τον αγορασεις με μονο σκοπο την βελτιωση δεν ειναι και οτι καλυτερο...

Zuratharamon
31-07-2011, 08:44
Ορίστε το παραπάνω και μεταφρασμένο στα Ελληνικά
http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=de&tl=el&u=http%3A%2F%2Fwww.bb-automobiltechnik.de%2Fdeutsch%2Ffahrzeugtyp%2Fseat %2Fseat-ibiza%2Fseat-ibiza-6j%2Fmotorentechnik%2Fseat-ibiza-1.2-tsi%2Findex.html

FRee-tezas
31-07-2011, 11:21
τα παραπανω παλικαρι ολοι τουσ ειναι στην βοηθεια
Αμ, αυτό σου έλεγα πριν (στο 2ο μου post).
Όλοι από κάτι είπανε, ο "Πηλιορίτης" σου έκατσε στραβά.

οταν λεω 3ο σταδιο αναγραφομαι στο τι και αν γινετε.
Για να πας 3ο στάδιο, πρέπει να λογίσεις τα επίπεδα του 1ου κ του 2ου πρώτα.
Πάντως αυτή σαν απάντηση πρέπει να σε κολακεύει ιδιαίτερα.

Παντως, ο 1.2 Tsi φτιαχτηκε για ηρεμες βολτες και με στοχο την οικονομια καυσιμου. Το να τον αγορασεις με μονο σκοπο την βελτιωση δεν ειναι και οτι καλυτερο...

δεν ποσταρο και τι λεσ δεν καταλαβενω.
Ποστάρω σημαίνει δημοσιεύω ένα μήνυμα, σαν το δικό μου που διαβάζεις τώρα.

και αν το ακριβοπληρωνω η οχι αυτο ειναι δικο μου θεμα.η τσεπη μου ξερει.
Κ πολύ καλά κάνει, αυτό λέμε κ μεις.
Επί της ουσίας, αν εσύ είχες τα λεφτά να βάλεις τουρμπίνα από RB26DETT στο IBIZAκι θα έπρεπε εμείς να σου πούμε ΒΑΛΤΗ;; (!)

Σε αυτή τη κοινότητα γράφτηκες για να πάρεις απαντήσεις σε ερωτήματα.
Όχι για να πάρεις τις απαντήσεις που θέλεις να ακούσεις.

Μην ανησυχείς, τελευταία φορά που σε "ενοχλώ" κ μπαίνω στη διαδικασία του "διαλόγου", γιατί αφενός μεν με τη σύνταξη σου κ την ορθογραφία, αμφιβάλλω για το αν μπορώ να προσανατολιστώ κ να νοήσω ακριβώς τι εννοείς
κ αφετέρου, έχεις αρπαχτεί κ ότι κ να γράψω δε πρόκειται να το διαβάσεις "καθαρά" κ να το αφομοιώσεις.

Χαιρετώ, καλή διαμονή...αγορίνα...